VV Zierikzee SV Duiveland ASV SV Renesse SV Ouwerkerk Brouwershaven ZSC VV Zonnemaire SV Dreischor ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 augustus 1989 Nr. 24591 RENESSE - Voor de selectie van Renesse staat dinsdag, 15 augustus, pas de eerste training op het pro gramma. De voorlopige selectie be staat momenteel uit veertien perso nen, en heeft eigenlijk geen verandering ondergaan in vergelij king met het seizoen 1988/1989. Wel heeft Renesse voor het komend seizoen een nieuwe trainer aange trokken, een en ander vanwege het vertrek van Kees van Dijk, die zeven jaar lang trainer was en nu bij Bruse Boys als technisch coördinator aan het kader is toegevoegd. De nieuwe oefenmeester van Renesse is gewor den Wim Maljers uit Veere, vorig sei zoen trainer van het tweede elftal van Serooskerke (Walcheren). Omdat Kees van Dijk, volgens se cretaris Rinus Kooman, toch vrij plotseling vertrok moest de SV Re nesse in allerijl op zoek naar een ver vanger. Er werd geadverteerd en daar kwam eigenlijk maar één reactie op, namelijk die van Maljers. Na enkele gesprekken klikte het al vrij snel tus sen beide partijen en heeft ook Re nesse voor het nieuwe seizoen een oefenmeester in huis. Trainer: Wim Maljers. Indeling: 2e klas A. Tegenstanders: Schoondijke, Graauw, Ria W., Kwadendamme, Sluis, Volharding, Noormannen, Ouwerkerk, SDO, Hulsterloo, Drei- schor. Selectie: Ad Hendrikse, Dick Hart, Kees Verweel, Jeroen van der Have, Robert Kraaijenbrink, Peter Bouter- se, Peter Messemaker, Leen Radema ker, Raymond, van de Velde, Leon Bakker, Marco de Feiter, Leo Hart, Wim Veerhoek, Wilco Hoogerhuis. OUWERKERK - Na zich twee jaar noodgedwongen terug te hebben moeten trekken als voetbaltrainer, vanwege ernstige rugklachten, heeft Bram Coomans voor het komend sei zoen weer een elftal onder zijn hoede. Na vijftien jaar ZSC te hebben ge traind, en drie seizoenen SKNWK, begint Coomans aan zijn comeback bij SV Ouwerkerk. Hij hoopt met de huidige jeugdige groep net boven de middenmoot te kunnen meedraaien. Het bezetten van de verschillende posities bij Ouwerkerk levert geen enkel probleem op. Alleen is doelman Michel Begeman, wegens omstandig heden, niet elke week beschikbaar, zodat Coomans daar een oplossing voor moet vinden. Momenteel heeft hij nog twee keepers op het oog, in de personen van Ad Remeeus en Marco van de Marei. In de spits moet er nog wat geëxperimenteerd worden met Eric Bleyi, Peter Bezemer en Erwin van de Maas. Als Bram Coomans de huidige ploeg, en het aanbod van spelers, af zet tegen het eindresultaat van vorig jaar, toen men tegen de middenmoot aan eindigde, verwacht hij dat dit het .komend seizoen weer zo zal zijn, al leen nu aan de bovenkant van deze magische middengrens. Er wordt door de voorlopige selectie goed ge traind en een ieder heeft er weer veel zin in. Trainer: Bram Coomans. Indeling: 2e klas A. Tegenstander: Schoondijke, Graauw, Renesse, Ria W, Kwadendamme, Sluis, Volharding, Noormannen, SDO, Hulsterloo, Dreischor. Selectie: (voorlopig) Michel Bege man, Ad Remeeus, Marco van de Ma- rel, Eric Bleyi, André Boogert, Ard Boogert, Jacco Brouwer, Eric-Jan van Dongen, Johnny Hage, Wim Hage, Pe ter Hillebrand, Gert-Jan Kunst, Arco Kuyper, Erwin van de Maas, René Manni, Bas Neele, William Remeeus, Olivier Verwest. Nieuwe spelers: Gert-Jan Kunst (ZSC). Het vertrouwde gezicht in het doel van Brouwershaven zien we dit sei zoen niet meer terug. Ronald Lieven- se heeft een punt gezet achter zijn ac tieve 'keepersloopbaan'. Als vervan ger heeft oefenmeester Krijgsman het gezocht in de persoon van Johnny van Mourik, die zich aardig kan red den onder de lat maar nog wel wat ge vormd dient te worden. Vanwege de vakantiespreiding heeft de selectie, zoals Arend Krijgs man die in zijn hoofd heeft, nog niet met elkaar gespeeld. Problemen met het bezetten van de diverse posities met de juiste voetballers heeft Krijgsman niet. Wel is de geblesseer de (enkel) Ad van de Hoek nog steeds uitgeschakeld en is hij waarschijn lijk tot de winterstop afwezig. Trainer: Arend Krijgsman. Indeling: zaterdag 2e klas. Tegenstanders: Ritthem, Spui, ZSC, Kats, Hoedekenskerke, Waarde, SKNWK, Wissenkerke, Borssele, SVD. BROUWERSHAVEN - Nadat het vorig seizoen niet lukte in de beslis singsduels tegen WIK, promotie naar de eerste klas af te dwingen, wordt dit jaar door het eerste elftal van Brouwershaven wederom gepoogd het verloren gegane terrein van twee jaar geleden terug te winnen. Gezien de goede resultaten aan het einde van het laatste voetbalseizoen, en de bijna identieke samenstelling van de groep, moet het volgens trainer Arend Krijgsman dit jaar toch kun nen lukken. Daarbij wil de spelers groep en bloc ook heel graag mee vechten voor dit ideaal. Selectie: (voorlopig) Erwin van Oosterhout, Henk-Jan Slager, Jan Constandse, Johnny Jonker, Johnny van Mourik, Remi Lievense, Steef Kloet, Arjan Visser, Martin Quist, Werner Kafoe, Jan-Piet Jansen, Den nis van de Bruggen, Ad van de Hoek, Cees Kraayenbrink, Marcel Duinhou wer, Marcel Jonker, Jan van de Weele, Jaap Constandse, Leo Clarisse, Ron Romijn, Marcel IJzenbrandt, Peter van Mourik, Johan Clarisse, Joop Krips, Kees Smalheer, Ton Schults. Nieuwe spelers: Marcel IJzenbrandt (Dreischor), Ton Schults (Mevo). Vertrokken spelers: René Roon (DFS), Sjaak van de Weele (DFS), Ro nald Lievense (gestopt), Bert van de Bos (Renesse). SCHARENDIJKE - Bij ZSC heerst een sombere stemming, zowel in de letterlijke als figuurlijke betekenis. Door het recentelijk overlijden van Bart Dorreman, en het stoppen van Arne Hubregtse is de gehele achter hoede in elkaar geklapt. Vanwege het overlijden van zijn zoon is tevens laatste man Sjaak Dorreman voor onbepaalde tijd uit de roulatie. Voor trainer Kees Snoek dus de moeilijke taak om rond de enige overgebleven verdediger, Henry de Voogd, een compleet nieuwe defensie op te zet ten. ZIERIKZEE - Bij VV Zierikzee lonkt het succes en gaat men hemel en aarde bewegen om de felbegeerde overstap te maken naar de eerste klasse. Zowel de nieuwe trainer Jack Schipper als de gehele spelersgroep hebben er heel veel zin in en zullen tijdens het komend seizoen niets aan het toeval overlaten. De enthousiaste Schipper weet zijn jongens op en top te motiveren en dit heeft in de voorbe reidingsfase al de nodige vruchten afgeworpen. Toch hebben ook alweer de eerste blessures zich bij Zierikzee aangemeld, hoewel, volgens Schipper, dit tot nu toe goed is op te vangen. De 'ziekenboeg' wordt twee weken voor aanvang van de competitie bezet door Marco van Oeveren (spierscheu- ring in dijbeen), Patrick de Broekert (voetblessure), Aart van der Linde (rugpijn) en Marco Saman (oude knie blessure). Door het toch wel grote aanbod van spelers zijn deze plaatsen gemakkelijk te herbezetten. Omdat aanvoerder Marco van Oeveren van daag, maandagi .met vakantie gaat wordt verwacht dat zijn blessure door voldoende rust snél geneest. Nieuwe Bij Zierikzee maken dit seizoen twee ex-spelers van Kloetinge hun opwachting. Dat is aan de ene kant van de opstelling doelman Henk van Sabben en helemaal aan de andere kant spits Emiel Dorst. Gezien hun optreden tijdens de diverse oefendu els is op voorhand te constateren dat dit twee goede en nuttige aanwinsten zijn. Naast keeper Van Sabben heeft oefenmeester Jack Schipper ook nog de beschikking over twee andere pri ma keepers, te weten Wim Lafeber en Martin van de Sande. Een echte keuze is er nog niet gevallen. Tevens heeft Zierikzee in de per soon van Emiel Dorst nu wat meer fysieke kracht in de voorhoede ge kregen. Hoewel de jeugdige Emiel Dorst nog wat moeite heeft met het combinatiespel en de overgang van het juniorenvoetbal naar het echte werk, verwacht trainer Jack Schip per dat Dorst zich goed zal ontplooi en bij Zierikzee. ,,De wil is er, en dat is heel belangrijk". Niet alleen bij Emiel Dorst is de wil er, maar bij de gehele selectie, volgens Schipper. Door de aan de dag gelegde geestdrift, positieve mentale instelling en sfeer moet deze groep het volgend seizoen kunnen gaan ma ken. Daarnaast is, voor een amateur- ploeg als Zierikzee, de verzorging, het spelmateriaal en de accommoda tie uitstekend, zodat het daaraan niet kan liggen. „We kijken niet wat ande ren doen, maar zullen zelf alles uit de kast halen en collectief en vol ver trouwen de competitie tegemoet tre den", aldus Schipper. Trainer: Jack Schipper. Indeling: 2e klasse B. Tegenstanders: Boeimeer, DBS, Dos- ko, Goes, MOC, NOAD, RKDVC, RKTW, Sarto VOAB, WVO. Selectie: (voorlopig) Henk van Sab ben, Wim Lafeber, Martin van de San- de, Aart van der Linde, Marco Saman, Freddy Kramer, Patrick de Broekert, Martin de Jonge, Martin Quist, Mar co van Oeveren, Leen Koster, Kees Verkaart, Theo Wittenberg, Wim van der Maas, Eric Berrevoets, Rini Stoutjesdijk, Peter van de Zwan, Emiel Dorst. Nieuwe spelers: Emiel Dorst (Kloe tinge), Henk van Sabben (Kloetinge), Aart van der Linde (2e elftal), Eric Berrevoets (2e elftal), Marco Saman (2e elftal). Vertrokken spelers: Peter Noordijke (Kloetinge), Rini Verwest (SSV), Re né Dekker (SSV). Oefenmeester Snoek is dan ook driftig aan het sleutelen geslagen en heeft al wel enkele geschikte verdedi gers in gedachte. De moeilijkheid is echter om deze nog op tijd voor het begin van de competitie in te passen. Omdat de oude hap totaal verdwenen is, is de opbouw niet echt gemakke lijk. Maar ook in de voorhoede is een belangrijke spelers weggevallen in de persoon van Gert-Jan Kunst, die ver trokken is naar Ouwerkerk. Handhaven Er wordt dan ook logischerwijs niet echt optimistisch gedacht over het aankomende voetbalseizoen. Kees Snoek ziet het handhaven in de tweede klas als eerste prioriteit. Hierdoor moet het mogelijk zijn om, middels een geleidelijke opbouw bin nen twee a drie jaar weer op volle sterkte te zijn. Trainer: Kees Snoek. Indeling: zaterdah 2e klas. Tegenstanders: Ritthem, Spui, Cats, Hoedekenskerke, Waarde, SKNWK, Brouwershaven, Wissenkerke, Bors sele, SVD. Selectie: (voorlopig) Johan van der Horst, Hans Erkelens, Kees de Jonge, Henry de Voogd, Rob Wenink, Frank Hillebrand, George Pados, Edwin van Oeveren, Arno de Jonge, Niels van de Moezel, Maarten van de Weele, Ko Louwerse, Harry Linders, Gerard de Voogd, Jan Meganck, Remy Flo- hil. Vertrokken spelers: Gert-Jan Kunst (Ouwerkerk), Arne Hubregtse (ge stopt), Bart Dorreman (overleden). ZONNEMAIRE - Niet alleen de ho ger spelende verenigingen, maar ook het laagst voetballende Zonnemaire heeft de nodige problemen. Gezien het veel geringere spelersaanbod zijn de problemen misschien daar juist het grootst. Ieder vertrek is voor een dergelijk kleine vereniging een fikse aderlating. Daarom is het gemis van onder andere Jaap Schiettekatte (Brouwershaven) en Niek van Putten (gestopt) goed te merken in het elf tal. Coach Stoffel Duinhouwer denkt het probleem op te kunnen lossen door inpassing van een viertal A- junioren. Het moeilijkste wordt het om de juiste vleugelverdedigers te vinden. Er zijn daar wel enkele kan didaten voor maar de meesten zien zich toch liever in de voorhoede ge plaatst. Door een beetje schuiven met posities verwacht Duinhouwer toch wel de opossing te vinden. Kampioenschap Gezien de competitie-indeling streeft men er het volgende seizoen toch na het kampioenschap in huis te halen. Men is verlost van de 'overzee se' ploegen Luctor en Zeelandsport en heeft nu met name te maken met Schouwen-Duivelandse elftallen. ,,Het voetballen tegen ploegen van het eiland geeft altijd een extra sti mulans", motiveert Duinhouwer. De meeste moeite zal men volgens de verwachting krijgen tegen het sterke Kortgene OOSTERLAND - Bij Duiveland gaat men er keihard aan werken om dit jaar de sprong naar de grote KNVB te bewerkstelligen. Zowel spelersgroep als trainer Ed van Lent zijn ervan overtuigd dat men kan promoveren. In ie der geval wordt er getracht een periodetitel binnen te halen om zodoende de stap hoger te kunnen bereiken. Gezien de goede balans tussen technisch be gaafde en hard werkende voetballers denkt Van Lent een goede uitgangsposi tie te bezitten. Alle posities, op één na, zijn bij Duiveland reeds bezet en leveren geen problemen op. Voor één belang rijke plaats, de linkerspits, is oefen meester Ed van Lent nog op zoek naar de juiste man. Voor die plaats is Hans Rotte een uiterst geschikte man, maar hij tobt al geruime tijd met een lastige liesblessure. Vertrouwen Vol vertrouwen wordt er dus aange keken tegen het voetbalseizoen 1989/ 1990. ,,Je moet nu eenmaal ergens vanuit gaan en niet zeggen van we zien wel. Daarom stellen wij als eer ste vereiste een periodetitel te pak ken om zodoende te promoveren naar de KNVB", aldus Van Lent. Hij hoopt wel dat iedereen het komend seizoen het kopje erbij houdt en Duiveland niet geplaagd wordt door vele schor singen, zoals dat vorig jaar wel het geval was. De voorbereidingsfase wil voorals nog niet best lukken. In de reeds ge speelde oefenduels kon Duiveland geen enkele keer een sterke vuist ma- DREISCHOR - Het gepromoveerde Dreischor heeft dit seizoen tevens een nieuwe trainer aangetrokken. Toine Tiggelman, voorheen trainer van de A-jeugd van Mevo, neemt de plaats in van Wim Kommer, die voor lopig het trainerschap laat voor wat die is. Tiggelman verklaarde heel veel zin erin te hebben om met Drei schor aan de slag te gaan. Hij hoopt met de beste elf van Dreischor in de middenmoot te kunnen acteren, hoe wel hij, naast Ouwerkerk en Renes se, het restant van de ploegen - nog - niet kent. Dreischor moet het optreden in de tweede klasse wel doen zonder de sterke spitsen Eric Dijst en Marcel IJ zenbrandt. Toch verwacht Tiggelman deze leeggekomen plaatsjes goed op te kunnen vangen. Hij denkt daarbij aan de gebroeders Dijst en ook aan Jacco de Jonge, die dit seizoen van ASV Brouwershaven is overgeko men. Ook de rest van de posities le vert bij Dreischor geen problemen op. Veranderen ,,De meeste plaatsen zijn dubbel bezet, dus er is veel concurrentie", al dus Toine Tiggelman. Door de pro motie is het volgens de nieuwe oefen meester nodig dat het spel van Dreischor gaat veranderen in verge lijking met vorig jaar. Werd er vorig seizoen nog veel met lange ballen ge speeld, in de tweede klasse is het no dig meer op balbezit te spelen en be ter positiespel met dito voetbal toe te passen. Training: elftalleider Tbine Tiggel man. Indeling: 2e klas A Tegenstanders: Schoondijke, Graauw, Renesse, Ria WW, Kwaden damme, Sluis, Volharding, Noorman nen, Ouwerkerk, SDO, Hulsterloo. Selectie: (voorlopig) Hans Hoek, Jan Witte, Bart Helbers, Kees Wesdorp, Johan Pankow, Chris Tbtteroo, Luck Heijboer, Wim van de Linde, Nico Schouwenaar, Richard Drabbel, Erik Dijst, Jacco de Jonge, Marco Dijst, Serge van de Bos, Norman Dijst. Nieuwe spelers: Bart Helbers (Zie rikzee), Jacco de Jonge (Brouwersha ven), Marco Dijst (eigen jeugd), Serge van de Bos (eigen jeugd). Norman Dijst (eigen jeugd). Vertrokken spelers: Eric Dijst. Mar cel IJzenbrandt (Brouwershaven). DOETINCHEM - De Graafschap heeft de 33-jarige doelman Peter Ge- rards gecontracteerd als vervanger vooe Ron Olyslager, die onlangs tij dens een oefenwedstrijd twee mid- denhandsbeentjes brak. Gerards, vo rig jaar tijdelijk onder de lat bij Utrecht en SVV, maakt dit weekein de zijn debuut in de uitwedstrijd te gen Excelsior. WEERT - De sponsorovereenkomst tussen BSW uit Weert en het onlangs failliet verklaarde Miniware BV is ontbonden. ken, en moest alle keren noodge dwongen het onderspit delven. Men is zich echter ook doordrongen van het feit dat een goede of slechte voor bereiding geen enkele garantie is voor het verloop van de competitie. Trainer: Ed van Lent. Indeling: zaterdag le klas Tegenstanders: Heinkenszand, VCK, Apollo, WIK, Kvuiningen, Dauwen- daele, Wolfaartsdijk, Mevo, Krabben- dijke, Colpl. Boys, 's-Heer Arends- kerke. Selectie: Sjaak Verhoek, René Le Combte, Jan-Kees de Jonge, Jaap Brekelmans, André van den Berge, Adrie de Jonge, Jan de Jonge, Hans de Jonge, Jacco de Jonge. Adrie Bal, Rob Wijnstekers, Joop Westdorp, Erik Beye, Hans Andewcg. Nieuwe spelers: Joop Westdorp (ei gen jeugd). Erik Beye(3e elftal), Hans Andeweg (3e elftal). Training: coach Stoffel Duinhouwer. Indeling: 4e klas B. Tegenstanders: Goes 4, Dreischor 2, Renesse 4, Ouwerkerk 2, Goes 5, Re nesse 3, Zierikzee 6, Cortgene, Robur 3, Zierikzee 5. Selectie: Pieter Alkemade, Ruud de Bruin, Marco Duinhouwer, Meindert Dijkstra, Frank Linssen, Peter de Munnik, Roberto Risco, Piet Stouten, Marco Thnis, Jan Kaspers, Marcel de Vlieger, Edwin de Vlieger, Eric Stoel, Steve Wester weel. Nieuwe spelers: Marcel de Vlieger (eigen jeugd), Edwin de Vlieger (ei gen jeugd), Eric Stoel (eigen jeugd), Steve Westerweel. Vertrokken spelers: Jaap Schiette katte (Brouwershaven), Niek van Putten (gestopt), Richard de Bruin, Jaco Geelhoed.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 7