Voetbalcompetitie seizoen 1989-1990 DFS Mevo SV WIK VV Bruse Boys NIEUWSBODE SKNWK 6 SCHOUWEN-DUIVELAND - De zomer is weer voorbij. Langzaam maar zeker wordt de blik Van di verse sportverenigingen weer gericht op het komen de competitieseizoen. Zo ook bij sport 'nummero uno' het veldvoetbal. Alle Schouwén-Duivelandse clubs hebben de trainingen hervat en de nodige oe fenduels reeds afgewerkt. De trainers wacht nu de moeilijke en verantwoordelijke taak om ook dit nieuwe seizoen de juiste selectie binnen te lijnen te krijgen. Hoe zien deze (voorlopige) selecties eruit en wat zijn de - voorzichtige - verwachtingen van de oe- fenmeesters? In onze sportkolommen vandaag mo gelijk enkele antwoorden op deze en andere wetens waardigheden. BURGH-HAAMSTEDE - DFS-trainer Peter Goedege- buure heeft een enorm aantal spelers waaruit een defini tieve selectie is samen te stellen. Maar liefst negen nieu we spelers (zes A-junioren en drie van elders) komen de gelederen van DFS komend seizoen versterken. Er is der halve een 'moordende' concurrentie, wat, naar Goedege- buure hoopt, het voetbal ten goede komt. Als het 0111 doelpunten maken gaat heeft hij zijn hoop en vertrou wen gevestigd op het drietal René Roon (afkomstig van Brouwershaven), Marco Jonker en bovenal Arco Dekker. Ook Kees-Jan van Nieuwenhuizen staat op het lijstje van Goedegebuure als spitsspeler. Deze voorwaartse zit momenteel echter met zijn hand in het gips (gebroken duim) en heeft zich nog niet gemeld voor de training. De eigenlijke hoop is gevestig op Ar co Dekker, een technisch begaafde speler die heel sterk is op de vierkan te meter. Junioren Wanneer keeper Eric Schot verhin derd is, staat het komende seizoen de jeugdige Michel Bouwman onder de lat, die zich tijdens de voorberei dingsfase al goed heeft weten te be wijzen. Verder zijn er nog een vijftal andere A-junioren aan de -voorlopige - selectie toegvoegd. Peter Goedege buure verwacht zodoende dat het met het huidige materiaal moet lukken. Aan het begin van het vorig seizoen sprak Goedegebuure de hoop uit zich niet DFS te handhaven in de vierde klasse. Nu gaat hij iets verder en moet volgens zijn gevoel de ploeg in de middenmoot kunnen acteren. .Liefst in de bovenste helft". Gezien de trainingsopkomst blijft Goedege buure dan ook optimistisch gestemd, hoewel toch bij hem de vrees bestaat dat na het bekendmaken van de defi nitieve selectie enkele jongens, die buiten de boot vallen, er dan de brui aangeven. Trainer: Peter Goedegebuure. Indeling: zaterdag 4e klasse A Tegenstanders: GPC, Meeuwen, Mid delburg, NOAD '67, ftlllandia, Seol- to. SPS, SVV. WC, Wemeldinge, Zaamslag. Selectie: (voorlopig) Eric Schot. Mi chel Bouwman, Peter Fooy, Daan Blom, Edwin Kriens, Martin Koo- man, Peter Beye, Jan-Piet van Wave- ren, Eddy Kiesenberg, Marco bij de Vaate, Sjaak van de Weele, Leo Rijn berg, Marco van der Have, Arnold van der Have, Robin Verdam, Arco Dekker, Marco Jonker, Jaap de Mun- nik, Simon Hart, Bram Nortier, Kees-Jan van Nieuwenhuize, René Roon, Jan Pleune, Roel Soer, Kees van Dijke, Jack van Rees. Nieuwe spelers: René Roon (Brou wershaven). Sjaak van de Weele (Brouwershaven), Marco bij de Vaate (Mevo). Vertrokken spelers: Aad Karlshoven. ZIERIKZEE - Voor het vorig seizoen vanuit de vierde klas KNVB gedegra deerde Mevo draait momenteel alles nog maar op een laag pitje. De trainin gen zijn nog maar net begonnen en men heeft, mede in verband met de vakan tie, nog geen enkele keer compleet binnen de lijnen gestaan. Daarom is er op dit moment slechts weinig te melden. Mevo viert zaterdag 19 augustus haar veertig jarig jubileum met di verse activiteiten. Ondanks dit sei zoen één stapje lager te moeten voet ballen, overschaduwt dit gegeven de feestvreugde in het geheel niet. Mevo is voornemens gewoon weer van voor- afaan te beginnen en niet bij de pak ken neer te blijven zitten. Waar schijnlijk wordt het ook iets gemak kelijker spelen in deze eerste klas en hoeft men niet een heel seizoen lang op de tenen te lopen. Trainer: Ko Willemse. Indeling: zaterdag le klas. Tegenstanders: Duiveland, Hein- kenszand, VCK, Apollo, WIK. Kiui- ningen, Dauwendaele, Wolfaartsdijk, Krabbendijke, Colpl. Boys, 's-Heer Arendskerke. Selectie: Tbon Wandel, Jan van de Linde, Jan-Huibert Bouwman, Je roen Wijsman. Peter van de Poel, Cees de Ruyter, Mart Koopman, Rini de Looze, Loek Zecgers, Johan Hei kamp, Jan Heikamp, Victor van Oosterom. Richard van Luyk, Bert Goudzwaard, Arco Schot, Ramazan Ayaz, René Verwijs, Friso de Jonge, Rudie Dekker, Jan bij de Vaate. Nieuwe spelers: Loek Zeegers (Hoek). Vertrokken spelers: Jaap Knop (Bru- se Boys), Erik-Jan Kort (WIK), Leon Hendrikse (Zierikzee). Marco bij de Vaate (DFS). Dirk van der Sleen (ge stopt). vijf kan meedraaien. Ambities om kampioen te worden heeft men niet, want, zo vertelt Roks, 'in die 2e klas se zou Bruse Boys teveel op het tand vlees moeten'. Wel wordt ernaar ge streefd minsten één periodetitel in huis te halen. Trainer: Piet Roks Indeling: zaterdag 3e klasse A Tegenstanders: AZVV, Kapelle, Kloe- tinge, Nieuwdorp, Nieuwland, Oost- kapelle, Terneuzense Boys, Tholense Boys, Veere, WHS, Yerseke. Selectie: (voorlopig) Fred van den Berge, Tonnie van den Berge, Jacob van den Berge, Peter Coppoolse, Joh- ny van Dijke, Jaap Knop, Jacob Mul ler, Johan Nieuwersteeg, Teun de Ronde, Michel Ruitenbeek, Cees Stouten, Egbert van Unen, Jos van Unen, Klaas Verspoor, Martin Ver spoor, Wieben Wiebrens. Nieuwe spelers: Michel Ruitenbeek (eigen jeugd), Jaap Knop (Mevo), Wie ben Wiebrens. Vertrokken spelers: Jaap van den Berge (2e elftal), Leen van der Bijl (2e elftal). KERKWERVE - Bij WIK moet, net als vorig jaar, het aanvalsgeweld en de scoringsdrift gezocht worden bij het duo Jos Rotte en Aren van Wezel, die tij dens de laatste competitie gezamelijk 54 keer tot scoren kwamen. Men is er zich echter van doordrongen dat de promotie naar de eerste klas de nodige pro blemen met zich zal meebrengen. Zo is trainer Jaap de Ridder er zich van be wust dat het er in de eerste klas harder aan toegaat en er intelligenter gevoetbald wordt. NIEUWERKERK - De spelers groep waaruit Kees Kommer zijn ma teriaal kan kiezen bestaat maar 'liefst uit twintig man. Hoewel SKNWK het na de degradatie weer één stapje lager moet doen, verwacht trainer Kees Kommer dat er in het nieuwe seizoen plezierig gevoetbald •kan'gaan worden. Al geruime tijd 'speelde men op het randje en moest er veel geïncasseerd worden. SKNWK hoopt dat dit nu definitief voorbij is. Het probleem van de Sportkombi- natie Nieuwerkerk was, en is, de on voldoende stootkracht in de voorhoe de. De jeugdige Jacky de Bruine moet nog groeien, maar heeft het volste vertrouwen van zijn oefenmeester. Jacky wordt dé spelbepaler van Nieuwerkerk. Hij rijpt snel en goed en is er bij de trainingen altijd bij", aldus Kommer. Een andere aanwinst in de spits is de ex-keeper Richard Dalebout. Probleem Omdat SKNWK vorig seizoen een spelersprobleem had, werd Dalebout in de spits gezet. Dat beviel uitste kend. Richard Dalebout is echter nogal blessuregevoelig, zodat er nooit voor 100% procent op hem gere kend kan worden. Een andere veran dering in de voorhoede is het ver schuiven van Robin Vrij van de linker kant naar het centrum. Naar aanlei ding van enkele oefenduels moest trainer Kees Kommer tot de conclusie komen dat dit goed was bevallen. Oefenmeester Jaap de Ridder heeft, volgens zijn zeggen, momenteel zestien volwaardige spelers. Hierdoor heeft hij voor veel posities een dubbe le bezetting. Een ideale uitgangsposi tie derhalve. WIK heeft dan ook geen enkele speler hoeven te missen, maar heeft wel drie nieuwe namen aan de voorlopige selectie toegevoegd. Nieuw Nieuw zijn Eric-Jan Kort, afkomstig van Mevo. De Ridder heeft hem nu en kele keren zien spelen en schaart hem in het rijtje van goede voetballers. Zijn positie wordt waarschijnlijk mid- mid. Ook een versterking is de komst van Kees Verwest van Zierikzee. Als laatste heeft Jaap de Ridder A-junior Elmar Verhage kunnen begroeten. ,,Dit is een leuk voetballertje dat het op het middenveld goed kan doen", al dus De Ridder. De Verwachtig bij WIK is dat men lekker kan meedraaien in die eerste klas. Wel spreekt Jaap de Ridder de hoop uit dat het direct al vanaf het be gin goed gaat en men niet met blessu res krijgt te kampen. ,,Dat is voor ons heel belangrijk". Trainer: Jaap de Ridder. Indeling: zaterdag le klas Tegenstanders: Duiveland, Heinkens- zand, VCK, Apollo, Kruiningen, Dau wendaele, Wolfaartsdijk, Mevo, Krabbendijke, Colpl. Boys, 's Heer- Arendskerke. Selectie: (voorlopig) Leo van den Ou den, Ad Kesteloo, Hans Kesteloo, Theo Stouten, Edwin Ganzeman, Mar co Ganzeman, Wim van de Velde, Jan- Kees Noordijke, Ad Theunisse, Ri chard Verhage, Elmar Verhage, Jan van de Sande, Erik van de Sande, Kees Verwest, Erik-Jan Kort, Aren van Wezel, Jos Rotte, Karei Manni. Nieuwe spelers: Eric-Jan Kort (Mevo), Kees Verwest (Zierikzee), Elmar Ver hage (eigen jeugd). Trainer: Kees Kommer. Indeling: zaterdag le klas Tegenstanders: Duiveland, Hein- kenszand, VCK, Apollo, WIK, Krui ningen, Dauwendaele, Wolfaartsdijk, Mevo, Krabbendijke, Colpl. Boys, 's Heer-Arendskerke. Selectie: (voorlopig) Leon Quik, Chris Oudheusden, Laurens Kik, Tonny Schiettekatte, Ton Gunst, Sam Flikweert, Hans-Jan Goegebure, An- dré Goedegebure, Jacky de Bruine, Adrie Matthijse, Charles Slotemaker, Michel Flikweert, Fred van der Werf, Robin Vrij, Richard de Bruine, Ri chard Dalebout, Lennard de Looze, Jeroen Kesteloo, Rini Matthijse, Adriaan Moerman. Nieuwe sralcrs: Ton Gunst (Zierikzee 3), Chris Oudheusden (2e elftal), Ri chard de Bruine (2e elftal). Kommer gaat ervan uit minimaal één periodetitel te behalen. Het be halen van de eerste plek ziet hij als een niet eenvoudige zaak. Het bangste is hij nog voor ZSC uit Scha- rendijke, maar oojt Wissenkerke ziet hij als één van de sterkste tegenstan ders. BRUINISSE - VV Bruse Boys introduceert als eerste Schouwen-Duivelandse club een nieuw fenomeen binnen het voetbalgebeuren. Voor het nieuwe seizoen is ex-Re- nesse-trainer Cees van Dijk aan het kader toegevoegd en kreeg als titel technisch coördinator mee. Hij gaat zich echter in eerste instantie bemoeien met de opleiding van de jeugd. Wel is er overleg met trainer Piet Roks, die als vaste trainer van het eerste elftal blijft fungeren. Wat de begeleiding van trainingen en wedstrijden betreft verandert er in wezen bij Bruse Boys niets. Piet Roks blijft het vertrouwelijke ge zicht van het Bruse vlaggeschip. Mo menteel beschikt hij over een voorlo pige selectie, die bestaat uit zestien personen. -En nu dienen de eerste pro blemen zich alweer aan. Omdat Jaap van den Berge ervoor heeft gekozen écn tandje lager te gaan voetballen zit Bruse Boys momenteel zonder laatste man. Het oefenduel tegen hoofdklasse RVC werd afgelopen weekend overigens met 9-2 verloren. Fred van den Berge heeft in de oe fenpartij tegen Goes weer last gekre gen van zijn oude liesblessure, en is waarschijnlijk weer voor een tijdje uitgeschakeld. Ook Klaas Verspoor heeft zijn eerste pechvogel alweer ge vangen en tobt met een knieblessure. De vorig jaar geruime tijd gebles seerde Peter Coppoolse is er weer wel bij. Bruse Boys heeft momenteel nogal enkele jeugdige spelers, die duide lijk nog moeten rijpen. Toch ver wacht trainer Piet Roks, mede gezien de kwaliteiten van de ploeg, dat zij in het nieuwe seizoen bij de bovenste

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6