Openluchtfestival Scharendijke trekt ruim 600 bluesliefhebbers Open Fuchsia-tuinendag trekt recordaantal belangstellenden DEURLOO B.V. Optreden Julte Joints en jam-sessie met Groove Tones onbetwiste hoogtepunt SCHARENDIJKE - „We hadden gehoopt dat er nog meer mensen zouden komen, maar we zijn toch wel tevreden met het aantal bezoekers". Aan het woord is Ernst van Kan, één van de organisatoren van het tweede Rythm Blues-festival in Scharendij ke. Vorig jaar trok het festival bijna 500 bezoekers en dit jaar werd het blues-spektakel bezocht door ruim 600 muziekliefhebbers. „Ik denk dat we hier zeker mee door moeten gaan. Zoiets moet je langzaam opbouwen. Als er elk jaar dik 100 mensen meer naar het festival toekomen ben ik in ieder geval tevreden", aldus Van Kan. Onbetwist hoog tepunt van het blues-festival was het optreden van de Juke Joints en de daarop volgen de jam-sessie van Juke Joints en Grove Tones. „Dat was echt vreselijk mooi", aldus Van Kan. Aanvankelijk zag het er naar uit dat het tweede rythm blues festival geen succes zou worden. Toen het festival rond de klok van vieren van start ging waren er naar schatting van de organisatoren zo'n 120 a 150 mensen op het terrein bij jeugdsoos Trace waar het evenement gehouden werd. Terwijl men toch minstens 300 bezoekers zou moeten kunnen ver welkomen om alleen maar uit de kos ten te komen. Fat Nose De jonge band Fat Nose, zij spelen nog geen twee jaar, mocht het spits afbijten. De groep had wat moeite om in haar ritme te komen en misschien had dat ook wei iets te maken met de geringe publieke belangstelling op dat moment. Fat Nose liet zich echter niet ontmoedigen en zette er flink de sokken in. Hoewel zij een enkele keer ruimte maakten voor wat rustige ballads hadden de up-tempo-nummers de overhand. Waarbij het wel de vraag was of dit nu echt blues was of meer gewoon rock'n roll. Zo vergrepen zij zich aan Rare Earth's Get Ready en werd ook Stand by me met een eigen sausje overgo ten, ten nummer als Down the drain, een slow-blues, riep in velen wel weer het echte blues-gevoel wakker, maar dat was bij lang niet alles wat Fat No- se qp de planken bracht het geval. Het aanwezige publiek reageerde dan ook vrij lauwtjes op de verrichtingen van het viertal. Meer show Duidelijk meer ervaren toonde zich de vijfmansformatie Draften Blues. De groep speelde hecht en toonde zich ook zeer bedreven in het bespelen van het publiek. Hier en daar overheerste de show een beetje teveel, hetgeen dan weer ten koste ging van de echte bluestoon. Maar alles bij elkaar gaf Draften Blues een fraai stukje mu ziek blues weg en dat was tenslotte toch waar het publiek voor gekomen was. IVIet minder gevoel voor show stap ten daarna de Groove Tones het po dium op. De leden van deze band heb ben hun sporen in de blues inmiddels al verdiend en naast die ervaring hebben de leden ook een zekere ge drevenheid die nu eenmaal nodig is onechte blues te spelen. Om naar te kijken waren de Groove Tones dan wellicht wat saaier dan de Draften Blues Band, maar hun spel gaf de ware blues-liefhebbers meer kriebels in de onderbuik dan hetgeen de Draften Blues band presteerde. Een van de toeschouwers omschreef het als volgt: ,,Hoe langer dit festival duurt, hoe beter het wordt". Veel mensen kwam, zo bleek uit het verloop van de avond, eigenlijk spe ciaal voor de Juke Joints naar het Scharendijkse Blues festival. Tot te gen een uur of tien in de avond was het nog steeds vrij rustig op het ter rein, maar toen de Joints bezig waren met hun soundcheck begon net ter rein hoe langer hoe voller te stromen. Vanaf het moment dat de Juke Joints het eerste nummer inzetten konden zij bij het publiek eigenlijk al geen kwaad meer doen. Hier en daar werd voorzichtig geswingd, maar al snel zou de 'dansvloer' steeds voller worden. In een stevig tempo jasten de Juke Joints er het ene na het ander num mer door. Een mengeling van blues- klassiekers als Sweet Home Chicago, de Canned Heat-kraker On the road again en het snelle Pack, fair and square met fraai mondharmonica- werk van John van den Broek. Een optreden waarmee de Juke joints weer eens bewees dat ze nog steeds een spetterende live-band is die ge woon goede blues speelt. Jam-sessie Tijdens het optreden van de Juke Joints kon het festival voor de bezoe kers al niet meer kapot, maar de ech te klapper moest nog komen: een jam-sessie waarin de Groove Tones en de Juke joints gezamenlijk het po dium bestegen. Een gebeuren waar de organisatoren vooraf wel een beet je bang voor waren. „Zoiets blijft toch altijd een gok. Zij hadden nog nooit samen gespeeld, maar het ging echt heel goed", aldus Van Kan. Omstreeks kwart voor één was de koek op en begon het veld langzaam leeg te lopen. Voor de toeschouwers zat het tweede rythm bluesfestival erop. Voor de vrijwilligers van de or ganisatie zou het nog wel een tijdje duren voordat zij moegestreden in bed konden kruipen. Het organiserend comité had er van alles aan gedaan om een en ander techpisch zo soepel mogelijk te laten verlopen en hun inspanningen waren niet tevergeefs. In tegenstelling tot vorig jaar was het licht nu goed ver zorgd en was ook de geluidskwaliteit over het algemeen goed. Doorgaan Of de opbrengst van het festival voldoende is om jeugdsöos Trace uit de financiële problemen te halen is de vraag. „Ik denk dat daar meer voor nodig is dan alleen een geslaagd rythm bluesfestival", aldus Van Kan. Hij laat weten dat er hoe dan ook volgend jaar weer een blues festival in Scharendijke komt. Of dat weer onder de vlag van Tra ce gaat is nog onzeker. Van Kan laat weten dat als de soos ter ziele zou gaan hij en zijn mede-organisatoren Henk van der Lugt, Jan van der Lin de en de geestelijke vader van het festival Peter Mes dan via een op te richten stichting in ieder geval elk jaar dat blues-festival op poten zet. „Misschien dat we het festival vol gend jaar iets vroeger plannen. Nu zaten we na de bouwvakvakantie en dat heeft misschien ook wel meege speeld in het aantal bezoekers. Maar blues blijft natuurlijk muziek voor een nogal select publiek". Volgens Van Kan zijn er niet alleen mensen uit de regio op het blues-festival afge komen. „Er waren er ook uit Rotter dam en omstreken", aldus Van Kan. je al die belangstellenden niet in je eentje te woord staan. Volgens de fuchsia-liefhebber ver voegden zich zaterdag bij hem ook aardig wat mensen die zijn tuin vol fuchsia's vorig jaar ook al bewonderd hebben. Bezoekers op herhaling zoge zegd. Evenals vorig jaar kreeg Rem mers veel vragen over hoe je fuchsia's door de winter heen moet slepen. Een proces dat door de kenners de winter berging wordt genoemd. Veel volk Veel volk op bezoek kreeg ook W. ten Haaf uit Zierikzee. Voor hem was het de eerste keer dat hij zijn tuin deuren openzette tijdens de open fuchsia-tuinendag. „Ik had zelf zo'n 50 a 60 meqsen verwacht", aldus Ten Haaf. Maar dat pakte een beetje an ders uit. Hondei'dveertig mensen kwamen zijn fuchsia's bewonderen. Dit tot grote verrassing van Ten Haaf. „Dat had ik echt niet gedacht hoor, dat er zoveel zouden komen". Hij schat dat ongeveer 75 procent van de bezoekers van Schouwen-Duive- land afkomstig was. Ook bij Ten Haaf was er duidelijk sprake van een paar pieken in het be zoek. „Ik denk dat het 's middags tus sen tussen één en vier het drukste was. Soms was het wel een beetje te veel hoor, dan stonden er zo'n 15 a 20 mensen in de tuin. Maar de mensen die echt belangstelling hadden wachtten gewoon tot ik uitgepraat was met anderen". Reacties Ten Haaf zegt veel positieve reactie op zijn fuchsia-collectie én op de in richting van zijn tuin gehad te heb ben. „Veel mensen waren verbaasd dat er in zo'n klein tuintje nog zoveel verschillende bloemen te vinden wa ren", aldus Ten Haaf. Naast vragen over de winterberging kreeg hij ook veel vragen van bezoekers over het stekken van fuchsia's. Ten Haaf is een fuchsia-liefhebber. Zijn echtgenote heeft zich toegelegd op.de geranium. Hoewel het in feite om de fuchsia draaide zaterdag wa ren er in het geval van Ten Haaf ook veel mensen die benieuwd waren naar de verschillende geraniumva- riëteiien. Hoewel Tbn Haaf wel een beetje be duusd is van de grote belangstelling voor zijn tuin zegt hij de open fuchsia-tuinendag editie 1989 als heel leuk te hebben ervaren. „Het was al leen jammer dat je soms wat weinig tijd had voor sommige mensen. Maar ik denk wel dat ik volgend jaar weer meedoe aan de open fuchsia-tuinen dag. de namen krijgen: Schapenburg, Vriendhoven, Dijkzicht, Hofzicht, Zeerust, Welrtevree, Essebos, de Vet pot, de Katte en Rust en Werk. De na men zijn afkomstig van diverse bui tenplaatsen die in de loop van de tijd rond Schuddebeurs werden gebouwd en die nu niet meer bestaan. De mees te kavels grond op het nieuwe land- huizenterrein zijn al verkocht. MIDDELBURG Expositie In het Zeeuws museum te Middel burg is van 25 augustus tot en met 24 september een expositie van sculptu ren van de Middelburgse kunstenaar Boezem. De tentoonstelling is een hommage aan de in 1986 overleden Duitse kunstenaar Joseph Beuys. Boezem vervaardigde speciaal voor de expostie een sculptuur die de initi alen van de Duitser J. B. draagt. Via diverse exposities is het werk van Beuys vroeger te zien geweest in Zee land. Met de presentatie van de sculp turen van Boezem worden tevens de nieuwe ruimten in het Zeeuws Mu seum officieel in gebruik genomen. De expositie is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur en van zaterdag tot en met maandag van 13.30 tot 17.00 uur. BRUSSEL - De tot ver over de gren zen vermaarde Belgische friet staat op de drempel van een nieuwe jeugd. Als het aan aardappelhandelaar Ro bert Stroöbandt uit Beernem bij Brugge ligt. stappen de ware liefheb bers binnenkort massaal over op een zeshoekige variant. Bij het Benelux- merkenbureau in Den Haag heeft hij al patent genomen op de zeshoekige friet. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDË6EURS - TÊL 01110-16255 Lekkere muziek, de zon.... (Foto: Joop van Houdt). Meeste vragen over stekken en winterberging Actie In het weekend van 26 en 27 augus tus houdt de Missie Verkeersmidde len Actie (MIVA) een bliksemactie om geld bijeen te brengen voor de aan schaf van 169 vervoersmiddelen voor missionarissen en ontwikkelings werkei's in de derde wereld. De actie wordt door het hele land gevoerd en wordt onsteund door radio- en televi- sieberichten. Onderzoek door de werkgroep vo gelsterfte van het Centraal Dierge neeskundig Instituut te Lelystad heeft uitgewezen dat de massale sterfte van eenden die zich dit voor jaar in de maand mei voordeed in Zie rikzee werd veroorzaakt door een- denpest. De onderzoekers van de dode eenden noemen deze ziekte als de zeer waarschijnlijke reden van de sterfte. BROUWERSHAVEN Zangkoor Het Smalstads Gemengd koor be gint op donderdag 17 augustus weer met de wekelijkse repetities in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven. Nieuwe leden zijn van harte welkom. De repetities beginnen om 19.45 uur. DREISCHOR Laatste orgelconcert De organist Dirk Jansz. Zwart geeft op donderdag 17 augustus zijn laatste orgelconcert van dit seizoen in de Hervormde kerk te Drcischor. Het programma bestaat geheel uit verzoeknummers. Werken van Franck, Widor. Guilmont, Nieland, Jan Zwart en de concertgever zelf. Het orgelconcert begint om 20.00 uur. SCHUDDEBEURS Straatnamen Tijdens de eerstvolgende gemeente raadsvergadering in het stadhuis wordt een voorstel gedaan betreffen de de naamgeving van de straten in het landhuizenterrein in aanbouw te Schuddebeurs. Het Brouwse college van b en w stelt voor om de hoofdweg in het gebied de Boslustlaan te noe men. De op de hoofdweg aansluiten de tien zijwegen zouden de volgen De Groove Tones in aktie. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Het waren er weer meer dan vorig jaar. De belangstelling voor de fuchsia neemt kennelijk toe". Dat constateert C. Remmers uit Burgh-Haamstede. Rem mers is Fuchsia-liefhebber en hij was één van de mensen die zaterdag de deuren wijd open zette tijdens de fuchsia-tuinenendag en hij mocht die dag 435 mensen verwelkomen in de tuin bij zijn huis aan de Hogeweg. De open fuchsia-tuinendag trok dit jaar een record-aantal belangstellenden. Remmers is alom bekend in de fuchsia-wereld. In zijn tuin zijn 560 verschillende soorten fuchsia's te vin den en dat is geen kleinigheid. Hij doet al voor de derde keer meer aan de open fuchsia-tuinendag en hij stelt dat er steeds meer belangstelling voor de fuchsia aan het groeien is. „Vorig jaar kwamen er bij mij zo'n 350 mensen, en nu dit jaar 435. Dat scheelt toch aardig". Op herhaling Volgens Remmers waren er onder de bezoekers veel leden van de zeeuwse fuchsiavereniging. „Maar ik heb ook aardig wat toeristen over de vloer gehad hoor", aldus Remmers. Op basis van eerdere ervaringen had hij al vooraf de hulp ingeroepen van een aantal leden van de vereniging. Want hoewbl er bij Remmers de he le dag wel bezoekers over de 'vloer' zijn geweest is er toch altijd sprake van pieken in het bezoek. En dan kun Fuchsia-kweker C. Remmers uit Burgh-Haamstede (rechts voor) kon 435 mensen in zijn tuin verwelkomen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 4