Thema: Waterschapswerk Vijfhonderd gulden boete voor onverzekerd rijden Speelse Dag Witte van Haemstede Bijenzwerm bezoekt maïsveld DE ZIERIKZEESCHE COURANT Auto in de sloot Open Monumentendag Westerschouwen pa Biar Kleding gestolen uit auto Diefstal uit auto Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Brochure Ligfiets Voyager Tennis Er blijkt veel vraag te zijn naar de nieuwe bro Met de ligfiets op vakantie trekt altijd de nodige Deze maand arriveert de Voyager 2 bij Neptu Wilhelminahoeve wint voor de vierde keer in chure van Zeeuwind. (pag. 2). aandacht. (Pag. 3). nes en begint dan een reis zonder einde. successie het toeristentennistoernooi. (Pag. 7). (Pag. 4). VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1989 145ste jaargang Nr. 24590 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De astronauten ontdekken iedere dag nieuwe gebie den hunner onwetendheid. E. Wertheimer BONN - De Westduitse sociaal- demoeraten van de SPD wil blijkens zijn verkiezingsprogramma voor vol gend jaar over een periode van acht tot tien jaar ongeveer 10 miljard DM op defensie bezuinigen, onder meer door de sterkte van het leger terug te brengen van 460.000 naar 360.000. De SPD heeft het programma in Bonn gepresenteerd. BRUIN1SSE - De auto van P. van der K. uit Honselersdijk raakte zwaar beschadigd toen de bestuurder de macht over het stuur verloor. De auto belandde na een schrikhek ge ramd te hebben in de sloot. Van der K. bleef ongedeerd. Wat precies de oorzaak van het on geluk is is niet bekend. Wel werd door de politie geconstateerd dat Van der K. onder invloed van alcohol ver keerde. Het ongeluk deed zich voor op de oostelijke parallelweg langs de Grevelingendam ter hoogte van de aansluiting op de Philipsdam. BURGH-HAAMSTEDE - Voor het tweede achtereenvolgende jaar heeft de gemeente Westerschouwenzich aangemeld voor deelname aan de landelijke Open Monumentendag, die dit jaar op 9 september gehouden wordt. De monumenten die op deze dag door het publiek zijn te bezichtigen: de kastelen Slot Moermond te Renes- ~se"en Slot Haamstede te Haamstede, de Plompetoren, de kerken in Burgh, Haamstede, Renesse, Serooskerke en Noordwelle, molen De Graanhalm, huize Het Anker en de boogbrug bij de boerderij Crayenstein te Haamste de en de woning Dorpsring 4 te Noordwelle. Voor de beide woningen geldt dat bezichtiging alleen mogelijk is met een klein aantal personen tegelijk. In de genoemde monumenten worden verschillende activiteiten onderno men zoals rondleidingen en dia- en fotopresentaties. De opengestelde monumenten zijn herkenbaar aan'de vlag met het Open Monumentendag logo. Speciaal voor deze dag is vorig jaar door het comité Open Monumen tendag van Westerschouwen een mo- numentenkaart samengesteld, waar op niet alleen alle monumenten in de gemeente aangegeven staan, maar ook een groot aantal andere beziens waardigheden. Op deze wijze kan een ieder die geïnteresseerd is zijn eigen route bepalen. Deze kaart is op de Open Monumentendag zelf gratis ver krijgbaar bij de VVV's Renesse en Haamstede en bij de te bezichtigen monumenten. ZIERIKZEE - Het Water schap Schouwen-Duive- land en de dienstkring Noord-Zeeland hebben mo menteel bezoek van vieren dertig buitenlandse stu denten. De afgestudeerde civiel-ingenieurs zijn er om twee dagen praktijk-erva ring op te doen op Schou- wen-Duiveland. De buitenlandse studenten van het International Institute for Hydraulic and Environmental Engeneering vol gen in Delft een speciale kopoplei- ding van één jaar op waterbouwkun dig gebied. De studenten worden deze twee dagen begeleid door J. R. H. Scheele van het Waterschap Schoywen-Duiveland en door inge nieur J. B. Katerberg van de dienst kring Noord-Zeeland van de provin ciale waterstaat. De afgestudeerde civiel-ingenieurs, van wie de meesten afkomstig zijn uit Bangladesh en Indonesië, hebben de eerste dag van hun stagebezoek een rondrit gemaakt over het voor malige eiland, waarbij de nadruk lag op het waterschapswerk, zoals stu wen, gemalen, waterzuivering en zee wering. Tijdens deze excursie werd een bezoek gebracht aan het gemaal in Ouwerkerk en een bezoek aan het landbouwbedrijf van J. M. Geluk te Noordgouwe. personeel, dat werkt in het kantoor van de dienstkring Noord-Zeeland van provinciale waterstaat, ge vraagd een andere bestemming te zoeken omdat het kantoor door de studenten en begeleiders in beslag genomen werd. Er werd een groeps- wijze behandeling gegeven van drie praktijkprojecten waterbeheersing en waterkeringen. Aan de orde kwam de inrichting van de Bommenedepolders, de dich ting van de doorbraak bij de Schelp- hoek in 1953 en het herstel van de oe- verval. Tussen de middag was het de beurt aan de studenten om hun pro ject te presenteren in 's Landskamer. Vanmiddag werd het programma van het stagebezoek afgesloten op een mosselkotter van schipper W. Schot, met een rondvaart langs de zeewerin gen, waarbij speciale aandacht uit gaat naar vooroevers, dijkvallen en dijkdoorbraken. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Voor vandaag (vrijdag) werd het De studente?i op het land van akkerhouwer Geluk in Noordgouwe. Ondanks verwarring over proees-vèrbaal ZIERIKZEE - C. van der \V. uit Zierikzee moet een boete van 500,- betalen voor het onverzekerd rijden met een vrachtwagen. „Voor mij is het overtuigende bewijs gele verd dat de de vrachtwagen onverzekerd rondreed", aldus kantonrechter mr. J. M. den Hollander. Hij stond daarmee lijnrecht tegenover raadsman mr. H. van Pijkeren die stelde dat de overtreding niet bewezen zou zijn. Van Pijkeren baseerde zich daarbij op de onduidelijkheid van het door de politie opgemaakte proces-verbaal tegen Van der W. De verwarring over dat proces verbaal was groot. In een eerste proces-verbaal stelde de politieagent die de vrachtwagen die Van der W. staande had gehouden dat hij eerst een tijdje achter de vrachtwagen had gereden en het kenteken had doorge geven aan de centrale om na te gaan of de vrachtwagen al dan niet verze kerd was. Verkeer nummerbord Uitkomst was dat volgens de ach- OOSTERLAND - Het maïsveld van de familie Bij de Vaate aan de Molenweg 73 te Oosterland heeft vreemd bezoek gehad. Een bijenzwerm was neergestreken op een maïsstengel en heeft daar enkele ure7i ver toefd. ..We waren buiten een stortbak aan het maken toen we de bijenzwerm zagen zitten", aldus mevrouw Bij de Vaate. ..Volgens mij komt dat nooit voor. Ik heb het in ieder geval nog nooit gezien". De kinderen van het echtpaar. Wim en Joke, werden niet door de bijen afgeschrikt. ,,Ze vonden het een prachtig gezicht", al dus hun moeder. Nadat de bijenzwerm ontdekt was. werd meteen contact gezocht met de gemeente die de zioerm zou komen verwijderen. ..Maar toen de gemeentewerkers arriveerden, waren de bijen alweer ver trokken". De bijenkoningin was inmiddels vertrokken en haar volgelingen zijn, zoals dat in het bijenwe reldje toegaat, met hun vorstin meegegaan. Waar ze nu zitten weten we niet", aldus de kortstondige bijen- imkster. terste nummerplaat de truck niet ver zekerd zou zijn. Aan de achterzijde was echter een andere kentekenplaat dan aan de voorzijde bevestigd. Vol gens Van Pijkeren zou Van der, W. abusievelijk aan de achterzijde een verkeerde nummerplaat hebben be vestigd. In een aanvullend proces-verbaal zou volgens Van Pijkeren echter ge steld zijn dat de kentekenplaat aan de voorzijde door de politie nage trokken zou zijn. „En dat was het nummerbord dat bij de auto hoorde en onder dat kenteken was de vracht wagen wel verzekerd", aldus Van Pij keren. Hij probeerde Den Hollanderervan te overtuigen dat in feite geen bewijs zou zijn geleverd van de overtreding. Hij wees daarbij op het eerste proces verbaal en het aanvullend proces verbaal die elkaar in zijn ogen tegen spreken. Den Hollander hield echter recht overeind dat de vrachtwagen van Van der W. wel degelijk onverze kerd rondreed. Eigen schuld Hij stelde dat Van der W. de verwar ring over de nummerborden zelf in de hand heeft gewerkt door achter een andere kentekenplaat te bevestigen dan aan de voorzijde. Den Hollander vonniste conform de eis van de offi cier Van der W. tot het betalen van een boete van 500,-. Onder de verzuch ting dat de boete wel erg hoog is legde Van Pijkeren zich bij dat vonnis neer. Een iets lagere boete, 300,-, werd door Den Hollander opgelegd aan W. G. M. K uit het Duitse Neuwitz. Hij was juni vorig jaar betrokken bij een ongeval op de Elkerzeeseweg bij Scharendijke. K. wilde vanaf de camping de El kerzeeseweg oprijden en zou daarbij, gehinderd door slecht uitzicht vanwe ge een bocht in de weg. motorrijder J. B. niet hebben zien aankomen. Bij de botsing die volgde liep B. verwondin gen aan het been op. Zijn motor raak te totaal, vernield. Verantwoordelijk K. werd op de zitting van do kan- tonrechter vertegenwoordigd door een heer en deze voerde aan het ongo luk voor een groot deel te wijten zou zijn geweest aan het slechte uitzicht. Hij vroeg de kantonrechter daar re kening mee te houden in zijn oordeel over het gebeurde. ,,K. wordt wel heel zwaar gestraft. Ik ga ervan uit dat mijn cliënt goed gekeken heeft voor hij de weg opreed en ik wil u er op wijzen dat hij al ge noeg gestraft is omdat hij tussen de 6000,- en 7000,- schade had aan zijn camper waarvoor hij niet verze kerd was', aldus de man. Officier van justitie Beaumont streek met de hand over het hart en verlaagde zijn oorspronkelijk eis van 500,- naar 300,-. „Verder kan ik niet gaan. De overtreding is bewezen en in een dergelijk geval moet je ge woon extra voorzichtig zijn", aldus Beaumont. Kantonrechter Den Hol lander kon zich wel vinden in die zienswijze en vonniste conform de eis van de officier. Trekhaak Niet tot een uitspraak kwam Den Hollander voor wat betreft de het proces-verbaal waar C. M. V. uit Bus- sum mee geconfronteerd werd. Zij werd door de politie op de bon geslin gerd omdat de op haar auto gemon teerde trekhaak het uitzicht op de kentekenplaat zou belemmeren. „Die nummerplaat kan niet op een andere manier gemonteerd worden. Dat is geprobeerd, maar dat kan ge woon niet", aldus de verdediging van V. „Ik ben nogal tekeer gegaan tegen die agent, want ik was er eerder voor aangehouden en ik werd het wel zo verschrikkelijk zat". Zij overlegde een foto waarop de uiteindelijke oplossing van de kwes tie in beeld wordt gebracht in de vorm van een ietwat 'uitgerekte' ken tekenplaat met een extra grote spatie tussen de cijfers ter hoogte van de ,trekhaak. Officier van justitie Beau mont reageerde op het verhaal van V. dat de politie in dit geval wel spijker op laag water gezocht heeft. Kanton rechter Den Hollander besloot daar op de zaak aan te houden om de kwes tie nader te onderzoeken. Wb Verwachting tot zaterdagavond: Af en toe zon In de nacht plaatselijk mist en eerst af en toe regen. Minimumtem peratuur omstreeks 15 graden. Over dag overwegend droog en af en toe zon. Middagtemperatuur ongeveer 22 graden. Zwakke tot matige zuid westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 15 aug.: Zondag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: zuidwest 2 Maandag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: zuidwest 3 Dinsdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: zuidwest 3 EN MAANSTANDEN ZON- 12 aug. Zon op 06.19, onder 21.10 Maan op 18.40, onder 00.18 13 aug. Zon op 06.20, onder-21.08 Maan op 19.29, onder 01.10 14 aug. Zon op 06.22, onder 21.06 Maan op 20.06, onder 02.18 Volle Maan: 17 augustus (05.07) HET WEERO VERZICHT DE BILT - Het is dit weekeinde weliswaar geen prachtig zomerweer, maar met af en toe zon, weinig of geen regen en een middagtempera tuur van 22 a 23 graden alleszins re delijk. Bovendien is er niet veel wind, de watersport zou liever meer hebben. Achter een frontensysteem, dat in de nacht van vrijdag op zater dag over ons land trekt, stroomt ta melijk stabiele lucht over onze omge ving uit. De overgangszone tussen zeer warme lucht boven Zuid-Europa en koelere boven de Britse eilanden komt begin volgende week dichterbij ons land waardoor de kans op buien dan weer groter wordt. RENESSE - Uit de auto van J. O. uit Naaldwijk werd donderdagmid dag kleding, zonnebrillen en een vouwfiets gestolen. De auto stond geparkeerd langs de Vroonweg bij Renesse. De dieven ver schaften zich toegang tot de auto door het slot te forceren. Wat precies de schade is is niet bekend. SCHARENDIJKE - In de nacht van woensdag op donderdag werd in Scharendijke de auto van K. P. R. uit Ridderkerk opengebroken. De auto. stond geparkeerd op het parkeerterrein bij de jachthaven. Dc dieven verschaften zich middels braak toegang tot de auto en gingen er vandoor met de radio-cassettespe ler. De schade bedraagt in totaal 1200,- BURGH-HAAMSTEDE - Gezien het instrumentarium vraagt om op 'peil'gehouden te worden, houdt fan fare De Witte van Haemstede op za terdag 19 augustus een activiteiten dag op dé Ring in Haamstede. Van 9.00 uur tot 17.00 uur krijgt het pu bliek volop dc gelegenheid om deel te nemen aan een uitgebreid spelpro- gramma. Het spelprogramma bestaat onder andere uit een Rad van Avontuur, de Elektrische Spiraal, een schiettent en het ccn-cn-twintig-spel! Ook is er de mogelijkheid om een kansje tc wagen bij het ringwerpen, pijltjes schieten oftewel Darts en ballengooien. In de diverse kraampjes kan men zich uit leven aan gok- en behendigheidsspel letjes, maar er wordt ook gedacht aan de inwendige mens, waarvoor de kof- fiestand is ingericht. De eigen Boerenkapel onder lei ding van kapelmeester Frank Slager zorgt voor de muzikale begeleiding van de dag. Het is voor het eerst in haar meer dan honderdjarig bestaan dat de zestig leden tellende muziek vereniging De Witte van Haemstede op een dergelijke manier naar buiten treedt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1