TV Duiveland organiseert 'n 12-uurs tennismarathon Gelijkspel Zierikzee Dunlop 100 jaar sportsponsor NIEUWSBODE All-Ready bereidt zich voor op nieuwe seizoen PV Duiveland Van der Wielen vierde tijdens skeeler wedstrijd DFS speelt gelijk in Oostkapelle Ook Duiveland verliest eerste oefenwedstrijd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 10 augustus 1989 Nr. 24589 9 Opbrengst komt geheel ten goede aan behandeling leukemiepatiënten NIEUWERKERK - Geheel in de gedachte van bijvoorbeeld een 12-uurs kla- verjasniarathon of dito dansmarathon krijgt Schouwen-Duiveland op 23 sep tember aanstaande haar eerste 12-uurs tennismarathon. Uniek aan dit tennis- evenement, georganiseerd door een driehoofdige marathoncommissie van ten nisvereniging Duiveland te Nieuwerkerk, is dat er door middel van sponsors geld wordt ingezameld voor een goed doel van de Stichting Colombine; de bouw van acht bacterievrije kamers in de Dr. Daniël den Hoed Kliniek te Rotterdam ten behoeve van betere 'leefomstandigheden' voor leukemie-patiënten tijdens hun behandelperiode. Initiatiefneemster van dit groots opgezette toernooi is de ne- genendertigjarige Joke Goud uit Nieuwerkerk. „Eind april deed ik mee aan die klaverjasmarathon van SKNWK en vrienden van mij hadden in Zierikzee meegedaan aan die dansmarathon, en toen dacht ik: waarom kunnen wij als tennisvereniging niet iets derge lijks doen", legt Joke Goud uit hoe zij op dit idee is gekomen. Enthousiast Haar idee werd op de tennis baan van TV Duiveland direct en thousiast ontvangen en zowel pen ningmeester Ronald Mater (40) als het vierentwintigjarige lid Anne- mieke Pronk waren bereid samen met Joke Goud het initiatief ver der uit te werken. De eerste doel stelling van een dergelijk 12-uurs tennisfestijn was om een gezellig toernooi te houden en daarbij voornamelijk het tennis naar een hoger plan te brengen, maar al snel speelde men met het idee er een goed doel aan te verbinden. Het goede doel was snel gevon den en toen bij navraag onder de Nieuwer kerkse middenstand bleek dat het plan direct enthou siast werd ontvangen, was dit voor Goud, Mater en Pronk dé drijfveer om definitief door te drukken en een plaatsje op de toernooikalender te reserveren voor de eerste 12-uurs tennisma rathon van TV Duiveland. Het twaalf uur durende toer nooi wordt gespeeld door zestien spelers: acht vrouwen en acht mannen. Zij moeten zelf een spon sor benaderen die een bepaald be drag ineens of per uur schenkt. Deze bijdrage komt vervolgens ge heel ten goede aan de Stichting Colombine. „Het moet de vereni ging niks kosten, want we hebben gewoon geen geld. Ook maken we geen winst, want al het geld dat binnenkomt komt helemaal ten goede aan de Dr. Daniël den Hoed Kliniek", vertelt Joke Goud. Winkeliers Tot nu toe ziet het er naar uit dat het evenement ook alleen maar geld opbrengt. De verzorging, voor wat betreft de versterking van de inwendige mens, van de spelers en speelsters is inmiddels via diverse plaatselijke winke liers al voor elkaar. Ook het be schikbaar stellen van de nodige tennisballen is reeds geregeld. „Vooral dit enthousiasme van de middenstand, is een sterke moti vatie geweest om het plan door te drukken", aldus Ronald Mater. De marathoncommissie streeft ernaar een bedrag van 10.000,- in te zamelen. De helft is door diver se mondelinge toezeggingen nu al reeds bereikt. Daarom durft Ro nald Mater, in een redactioneel stukje van het clubblad, nu al reeds te spreken over een 'ge slaagd toernooi'. Bij het behalen van 7500,- spreekt hij over een 'uitstekend toernooi', en bij f 10.000,- van een 'groot succes'. Wat de organisatie betreft kan het derhalve al niet meer stuk. Tijdens het 12-uurs tennistoer nooi spelen zestien deelnemers, zowel senioren als junioren, in een dubbel duel met een steeds wisse lende partner en wisselende te genstanders. Elke wedstrijd duurt De stuwende krachtachter de eerste 12-uurs tennismarathon van TV Duiveland. Uiterst links initiatief neemster Joke Goud, in het midden Ronald Mater en rechts Annemieke Pronk. (Foto: Joop van Houdt) vijftig minuten, en daarna krijgt een ieder tien minuten de tijd voor rust, verversing en verzorging. De winnaar van elke partij krijgt twee winstpunten, zodat er na twaalf uur sportieve strijd één persoon aanspraak kan maken op de eindzege. Bekende Naar alle waarschijnlijkheid komt er op 23 september, naast de al toegezegde deelname van bur gemeester A. Bergshoeff, ook nog een bekende Nederlander naar het tenniscourt in Nieuwerkerk. Wie dat wordt is momenteel nog niet bekend. „Dat kan iedereen zijn, van een bekende tennisser tot een of ander zanger of zangeres. Mis schien Nellie Cooman wel, want die komt toch hier wonen", vertelt Joke Goud, die met één ding be hoorlijk in haar maag zit en dat is het goedgezind zijn van de weer goden op die dag. Joke: „Als het regent kan het uiteraard niet doorgaan. Maar dan hebben we toch een kleine hoop dat de sponsors alsnog hun geld beschikbaar stellen, zodat het goede doel er niet onder hoeft te lijden". Naast het initiatief van de tennismarathon komt tevens het idee van het goede doel van haar. „Ik ben geabonneerd op het tijdschrift van Colombine en daarin kwam ook de bouw van acht bacterievrije kamers voor leukemiepatiënten aan de orde, zo is het idee eigenlijk ontstaan". De Stichting Colombine is in 1977 opgericht door de bekende Nederlandse zanger/cabaretier Herman van Veen. Deze club steunt een aantal goede doelen, waaronder dus de bouw van deze acht isolatiekamers, een en ander onder het motto: Isoleren is gene zen. Tot op heden worden hiervoor de zogenaamde patiënt-onvrien delijke steriele tenten gebruikt. Aangezien een isolatie zo'n één a twee maanden kan duren, is het veraangenamen van een dergelijk verblijf geen overbodige luxe. RRTI Van alle patiënten met kanker wordt 50% heden ten dage gene zen. Het gespecialeerde kanker centrum Rotterdamsch Radio- Therapeutisch Instituut (RRTI) Dr. Daniël den Hoed Kliniek, heeft dringend behoeft aan mo derne faciliteiten om kankerpa tiënten geïsoleerd te kunnen ver plegen. Dit is noodzakelijk om hen effectief te beschermen tegen levensbedreigende infecties. Het betreft jonge patiënten met leukemie en andere kwaadaardi ge tumoren, die zeer intensief be handeld worden met geneesmid delen en bestraling, wat vaak nog gevolgd kan worden door een beenmergtransplantatie. Hier door is er tijdelijk sprake van een maximale vatbaarheid voor infec ties. Het gaat de Stichting Colom bine met name om het humane as pect van deze behandelwijze te waarborgen. Het benodigde bedrag voor de isolatie-units die men voor ogen heeft bedraagt ruim twee miljoen gulden. Hiermee is dan wel be reikt dat de patiënt in zijn geïso leerde, soms wanhopige toestand, toch optimaal contact kan hebben met artsen, verpleegkundigen en bezoekers waarbij de privacy en comfort voldoende zijn gewaar borgd. De, eventueel, op te halen 10.000,- door TV Duiveland is derhalve zonder enige twijfel een prima stap in de goede richting. 3-3 tegen Kloetinge KLOETINGE - VV Zierikzee heeft in het oefenduel te gen het naar de derde klasse gedegradeerde Kloetinge met 3-3 gelijk gespeeld. Na in de tweede helft een voor sprong genomen te hebben van 3-1 kwam thuisclub Kloe tinge terug door twee keer succesvol uit een penalty doel te treffen. Saillant detail aan deze vriendschappelijke wedstrijd was dat het Zierikzeese doel verdedigd werd door Henk van Sabben, afkomstig van Kloetinge, en tus sen de palen van de gastheren stond de vorig seizoen bij Zierikzee vertrokken Peter Noordijke. Het treffen in Kloetinge werd er een met vele gezichten. Zierikzee was duidelijk de ploeg die domineerde, maar door gebrek aan voldoende con centratie was het Kloetinge dat enke le keren hier goed gebruik van wist te maken. Vooral de altijd zo gevaarlij ke counter werd door de voormalige club van Zierikzee-trainer Jack Schipper enkele keren met goed re sultaat uitgevoerd. De openingstreffer kwam op naam van Emiel Dorst, eveneens afkomstig van Kloetinge, en zich steeds beter in gespeeld waant bij de Schóuwse ploeg. Door uiterst attent te reageren op een foutje in de defensie van Kloe tinge kwam Dorst er goed tussen en verschalkte de kansloze Noordijke: 0- 1. Uit een counter maakte Kloetinge even later weer gelijk: 1-1. Bij VV Zierikzee was Rini Stout- jesdijk er weer voor het eerst bij en speelde de helft van de wedstrijd mee. Tien minuten voor rust was het juist hij die een schitterende aanval, met prima combinaties, en in de sa menwerking met Kees Verkaart, suc cesvol afrondde; vanaf achttien me ter schoot hij de bal onhoudbaar voor zijn oud-ploegmakker in de tou wen: 1-2. Ook in de tweede helft toonde de ploeg van Zierikee-aanvoerder Marco van Oeveren de nodige inzet om de verworven voorsprong te handhaven NIEUWERKERK - Uitslag wed vlucht vanuit Etampes (380 km). Ge lost werd er om 08.00 uur met een w- wind. In concours waren 426 duiven. Eerste prijsduif: 13.35 uur (1144 m/pm). Laatste prijsduif: 14.20 uur (1004 m/pm). Comb, van Dijke 1, 4, 9, 12, 13, 15, 19, 22, 40, 41, 52, 58, 59, 62, 64, 75, 103 (33); L. Smalheer 2, 3, 6, 32, 43 (11); J. de Waal 5, 7, 10, 11, 16, 18, 23, 26, 33, 34, 44, 46, 69, 73, 76, 85, 90, 91 (40); J. van Beveren 8, 101 (14); N. Klink- Reinhoud 14, 27, 53, 70, 95, 105 (24); Comb. Douwes-ibk 17, 30 (17); H. v. d. Maas 20, 78 (10); Comb. Dane-Dooge 21, 25, 29, 37, 38, 42, 56, 60, 68, 72, 77, 81, 99, 107 (29); C. Krijger 24, 55, 74 (18); L. IJzelenberg 28, 50, 88, 89, 100 (24); L. J. v. d. Wielen 31, 57, 83, 84, 94, 96,106 (13); J. A. Gebraad 35, 98 (10); J. C. van Feliiis 36 (8); L. J. de Bruine 39, 51, 61, 82 (12); C. Bal 45, 48, 49, 63, 66, 86 (27); A. J. Knop 47, 54, 102, 104 (18); Comb. Knop-Stouten 65, 71, 87 (27); A. Bouwman 67 (6); C. Scheffers 79 (25); W. v. d. Meulen 80 (9); A. de Ronde 92, 93 (21); O. Tieleman 97 (10). aantal duiven per liefhebber. 's-GRAVENDEEL - Woensdag avond heeft de Zierikzeese schaatser Leon van der Wielen zich tijdens een skeelerwedstrijd in 's-Gravendeel naar een vierde plaats gereden. Tij dens zijn voorlaatste wedstrijd in Oostkapelle werd hij nog twaalfde. De strijd in het Zuid-Hollandse, voor landelijke B-rijders, duurde dertig minuten en vijf ronden. Winnaar werd Kees Hogerland, uit Yerseke, die afgelopen weekend ook in Oostkapelle heer en meester was. In 's-Gravendeel sprong hij halverwe ge de koers weg en behaalde een maximale voorsprong van één mi nuut en dertig seconden. De reactie uit het compacte peloton kwam van Van der Wielen. Zowel Frans van de Berge als Willem Roks sprongen met hem mee en zetten de achtervolging in. Succesvol Even later was het ook nog Arjaan van de Kreeke die zich uit de greep van het peloton wist los te rukken en op jacht ging naar het drietal Van de Berge, Roks en Van der Wielen. In de laatste ronde kwam hij er succesvol bij, maar had al zijn krachten ver speeld bij de achtervolging en kon niets meer uitrichten in de eind sprint. De sprint van de achtervol gers werd gewonnen door Willem Roks uit Sprundel. De beste vijf waren: 1) Kees Hoger land; 2) Willem Roks; 3) Frans van de Berge; 4) Leon van der Wielen; 5) Ar jaan van de Kreeke. Zaterdagavond, 12 augustus, wordt in Middelburg wederom een landelijke B-skeclcr- wedstrijd verreden over 45 minuten en één ronde. ZIERIKZEE - De sport is voor een bandenfabrikant een belangrijke proef tuin voor nieuwe ontwikkelingen. John Boyd Dunlop, de uitvinder van de luchtband, zag dat al vroeg in en liet zijn luchtband uitproberen door wiel renners tijdens de Queens College Wedstrijden van 1889. De door Dunlop gesponsorde wielrenner W. Hume won alle wedstrijden, waarmee een begin werd gemaakt met 100 jaar succesvolle sportsponsoring. Aanvankelijk waren het alleen wielrenners die gesteund werden met materiaal. Maar toén er ook met auto's en motoren wedstrijden wer den gehouden, begon Dunlop ook daar met sponsoring. Het eerste wa penfeit was de overwinning van S. F. Edge met een Napier in de Gordon Bennett Cup van 1902. Drie jaar later behaalde W. Hemery met zijn Dar- racq succes in de Circuit des Arden nes op Dunlop-banden, waarna in drie opeenvolgende jaren de winst in de Tourist Trophy 'op Dunlops werd behaald. Vanaf 1921 is Dunlop onaf gebroken in verschillende disciplines van de auto- en motorracerij succes vol geweest. Formule 1, snelheidsre cords, rally's, Parijs-Dakar, lange af standsraces, motorcross en -wegrace, elke tak van de gemotoriseerde sport is door Dunlop beoefend, om een bre de ervaring op te doen. In dit honderdste jaar dat Dunlop zich v met sportsponsoring bezig Dunlop steunt coureurs op twee en vier wielen met topmateriaal: Jan Dam mers in de Jaguar XJR-9. John van de Berk op de 250 cc Yamaha, Erwin Doc tor en Theo Badenberg in de Ford Sierra Cosworth cn Hans Spaan op de 125 cc Honda houdt, is men actiever dan ooit tevo ren. Zowel nationaal als internatio naal worden coureurs op twee en vier wielen gesteund met materiaal, dat hen alle mogelijkheden biedt om hoog te eindigen. En de successen blijven dan ook niet uit. Jan Lammers Een échte specialiteit van Dunlop in de autosport is de lange afstands- racerij, die tegenwoordig 'sport - prototypes' wordt genoemd. Vanaf de Tweede Wereldoorlog is Dunlop ban denleverancier van diverse teams. Zo is de beroemde 24 uur van Le Mans liefst 24 keer op Dunlop-banden ge wonnen; de laatste overwinning was die van onze eigen Jan Lammers met de Jaguar XJR-9 vorig jaar. Ook dit seizoen staat het complete Jaguar team weer op Dunlops en wordt Lam mers door Dunlop in Nederland gesponsord, evenals zijn teamgeno ten Patrick Thmbay, Andy Wallace en John Nielsen. In de jaren '60 en '70 was Dunlop erg actief als sponsor in de ral- lysport, getuige de vele overwinnin gen die in die tijd werden behaald op Dunlopbanden. Dit jaar heeft Dun lop die traditie weer opgepakt, door in Nederland het complete Ford Sierra-team te sponsoren. En met re sultaat, want Erwin Doctor en Theo Badenberg hebben een fikse voor sprong in het Internationaal Neder lands Rallykampioenschap met hun Groep A Ford Sierra Cosworth. Maar ook Chiel Bos en Anton Reurings, die over een Groep N-wagen beschikken halen goede resultaten. En niet in de laatste plaats door de uitstekende banden. Bij de gemotoriseerde twccwielers is Dunlop al evenzeer een belang rijke sponsor. De laatste jaren is men weer actief bezig met de ontwikke ling van racebanden voor wegmoto- ren cn dat werpt zijn vruchten af. Er worden vele nationale cn internatio- ale rijders door Dunlop gesteund. Van de Nederlandse rijders noemen we Hans Spaan en Adri Nijenhuis, die in de 125 cc-klasse onze kleuren verdedigen en Wilco Zeelenberg die deelneemt in de 250 cc-klasse. Verder rijden in de 500 cc Kevin Magee en Wayne Rainey op Dunlops. Rainey heeft momenteel de leiding in de stand om het wereldkampioenschap. Successen zijn er ook in de motor cross, waar Dunlop-banden en de Ne derlandse rijders al jaren de toon aangegeven. John van de Berk en Gert-Jan van Doorn strijden om de ereplaatsen in de 250 cc-klasse en Da ve Strijbos, Pedro Tragter en Jacob Barth rijden in de 125 cc-klasse. He laas worden Tragter en Strijbos de laatste tijd door blessures geplaagd, maar Van de Berk en Van Doorn heb ben al aardig wat WK-punten bij el kaar gereden en ook Jacob Barth zet uitstekende prestaties neer, mét de steun van Dunlop. cq. nog verder uit te bouwen. Hoewel de scheidsrechter snel floot bij diver se persoonlijke duels was het toch te recht dat hij Kloetinge in de tweede helft twee keer een strafschop toe kende. Beide trappen van elf meter werden benut, zodat men wederom langszij kwam: 3-3, tevens eindstand. Komend weekend speelt W Zierik zee een toernooi bij Nieuwenhoorn. OOSTKAPELLE - Het eerste elftal van DFS is in een oefenwedstrijd te gen Oostkapelle op gelijke hoogte gebleven. Na negentig minuten voet bal, waarbij voornamelijk de thuis ploeg Oostkapelle veelvuldig in de aanval was, bleef de eindstand op sportpark Duinhelm op 2-2 steken. De mannen van DFS-trainer Peter Goedegebure legden voornamelijk de nadruk op de defensie. Het kwam ge heel ten goede van doelman Michel Bouman dat Oostkapelle niet op een riante voorsprong kon komen. Toch wist het Walcherse elftal in de eerste helft de openingstreffer te be werkstelligen. Het was Edwin Meer man die deze eerste goal op zijn naam zette. Offensief Na de hervatting verlegde DFS het spel meer in het offensief, maar kon niet verhinderen dat Oostkapelle op nieuw wist te scoren, dit keer was het Jean-Pierre van Lieshout die doel man Bouman wist te verschalken. Niet geheel zonder succes trok DFS ten strijde en kon uiteindelijk toch nog langszij komen. Het waren Leo Rijnberg en Marco Jonker die beiden tot scoren wisten te komen zodat als eindstand 2-2 opgetekend kon wor den. WAARDE - Geheel in de voetspo ren van onder andere Zierikzee, Bru- se Boys en DFS, heeft ook het beste elftal van voetbalvereniging Duive land haar eerste oefenpartij verlo ren. Na afgelopen zaterdag de eerste training van het nieuwe seizoen ge houden te hebben, werd dinsdag avond de eerste oefenpartij in Waar de, tegen de gelijknamige ploeg, gespeeld, die vervolgens verloren ging met 4-1. „Het liep nog van geen kanten bij ons. Waarde daarentegen voetbalde fantastisch en speelde stukken agres siever en was meer gebrand op een overwinning, dan wij. Ze waren ge woon stukken beter", aldus Duive- land-trainer Ed van Lent. Waarde, uitkomend in de tweede klas, had re latief weinig problemen met Duive land en kwam vier keer tot scoren. De eerste seizoenstreffer van Dui veland kwam op naam van Adrie de Jonge. Oefenmeester Van Lent ver bindt aan deze wedstrijd nog geen en kele conclusie en is er vast van over tuigd dat het elftal bij aanvang van de competitie klaar is voor de strijd. De voorbereidingen gaan gestaag door en vanavond (donderdag) staat alweer de tweede vriendschappelijke wedstrijd, tegen RET, op het pro gramma. Zaterdag, 12 augustus, ont vangt Duiveland het elftal van PTT op eigen bodem. ZIERIKZEE - Langzaam maar zeker ontwaken de sportverenigingen uit hun 'zomerslaap' en gaan zich voorbereiden op de komen de competitieronden. Zo ook korfbalvereniging All- Ready uit Zierikzee. Vanaf maandag zeven augustus wordt er door de selectie alweer twee keer per week getraind, onder leiding van de nieuwe trainer/coach Simmelink. De hoofdmacht van All-Ready komt evenals vorig jaar uit in de eer ste klas afdeling. Hierin ontmoet men de ploegen Blauw-Wit (Kloetin ge), Seolto (Vlissingen), Swift 3 (Mid delburg), Tjoba 3 ('s-Heer Arendsker- ke), TOGO 2 (Goes), TOP 2 (Arnemuiden) en Zuidwesters 2 (Oost-Souburg). Van deze tegenstan ders is Blauw-Wit, na een éénjarig verblijf in het district, gedegradeerd en zijn TOGO 2 en Zuidwesters 2 de promovendi. Om in het eerste competitieweek end, twee september, goed beslagen ten ijs te komen en over voldoende wedstrijdritme te beschikken staat het volgende oefenprogramma voor de deur: 19 augustus, driekamp in Sliedrecht; 23 augustus, oefen wedstrijd in Goes tegen TOGO 2. Een derde oefenduel zit nog in de pen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9