V ijf ent wintigduizendste bezoeker kinderboerderij „Ik heb dit altijd nog eens een keer mee willen maken" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Bezoek leden Tweede Kamer Schouwen- Duiveland Inbraak in auto 18 bonnen voor illegaal kamperen Radio-cassette speler gestolen uit auto 4 hP rMf P£ Bitr -Er-j. 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Huttendorp Toeristendagen Sprookjesfiguren Tennismarathon Voor de zevende keer wordt in Zierikzee een Het zit er weer op. Dinsdag beleefde Zierikzee In De Bewaerschole in Burgh-Haamstede is tot TV Duiveland houdt 23 september de eerste ei- haar laatste Toeristendag van dit seizoen. en met zaterdag 2 september een expositie landelijke 12-uurs tennismarathon. (Pag. 9). (Pag. 5). van sprookjesfiguren te zien. (Pag. 6). huttendorp gebouwd. (Pag. 3). DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1989 145ste jaargang Nr. 24589 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het grootste geluk; geen wensen te hebben, is het grootste ongeluk tevens. Carmen Sylva AMSTERDAM - De Vervoersbond FNV heeft de Oostzee besmet ver klaard. De bond wil niet dat de ha venwerkers het schip lossen zolang er geen afdoende veiligheidsmaatrege len zijn getroffen. Het schip is gela den met enkele duizenden vaten gif. De bond is verontwaardigd over het feit dat ze niet betrokken is bij de besprekingen rond het al dan niet toelaten van de Oostzee in de Eems- haven. ..Zolang dat niet het geval is, verklaren wij de Oostzee besmet", al dus bestuurder K. van Ravesteijn. BRUINISSE - Enkele CDA Tweede Kamerleden, c.q kandidaat Tweede Kamerleden, komen dinsdag 22 augustus voor een werkbezoek naar Schouwen-Duivenland. De Kamerle den worden tussen 13.30-14.00 uur ontvangen op de Grevelingendam, waarna er om 14.00 uur wordt ver trokken naar de Krammersluizen. De Krammersluizen worden be zichtigd onder leiding van de heer Van der Laak die werkzaam is bij Rijkswaterstaat. Vertegenwoordigers van de watersportvereniging Dor drecht en de vereniging van binnen schippers Schuttevaer krijgen ter plaatse de gelegenheid om de proble matiek ten aanzien van deze sluizen uit de doeken te doen. Rondvaart Om 15.30 uur vertrekken de Kamer leden naar Zierikzee, waar om 16.00 uur een rondvaart gemaakt zal wor den met de mosselkotter van visser Schot: Vertegenwoordigers van ver schillende instanties geven hun visie ten aanzien van de Oosterschei de- problematiek. De volgende instan ties zullen vertegenwoordigd zijn: Beheerscommissie Oosterschelde, Watersportvereniging Zierikzee/ Burghsluis, Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland en de Duik sportvereniging. De terugkomst is gepland om 18.30 uur. Ezeltje Wanne krijgt haar eerste ezelkind ZIERIKZEE - Veilig op de arm van haar vader keek de bijna tweejarige Sabrina van den Berg uit Rotterdam met grote ogen naar die vreemde meneer, die haar zomaar een bronzen haasje cadeau gaf. „Die vreemde meneer" was wethouder P. de Rijke van de gemeente Zierikzee die dinsdagmiddag speciaal voor haar naar kinderboerderij De Punt in Zierikzee was gekomen om de 25.000ste bezoeker dit jaar te verwelkomen en die 25.000ste bezoeker was....jawel, de kleine Sabrina. De bijna twee-jarige Sabrina van den Berg die, samen met haar ouders en haar broertje, een middagje naar Zierikzee kwam, werd door wethouder P. de Rijke als de 25.000ste bezoeker van de kinderboerderij verwelkomd. (Foto: Joop van Houdt). KERKWERVE - Behalve in de Schouwse Westhoek zijn autokra kers ook actief in Zierikzee en omge ving. In de nacht van woensdag op donderdag werd de autoradio gesto len uit de auto van T. J. de W. De auto stond geparkeerd aan de Bagijnestraat in Zierikzee en de die ven verschaften zich toegang tot de auto middels braak. Het precieze schadebedrag is niet bekend. Waar vorig jaar de 25.000ste bezoe ker begin september kon worden ver welkomd, meldde die zich nu reeds begin augustus. Volgens waarne mend voorzitter en tijdelijk beheer der Leo Lievense waren het prima zo merweer en de toename van het aantal toeristen daar debet aan. Dat laatste werd ook door wethouder P. de Rijke onderschreven. ,,Bij een dag je Zierikzee wordt ook vaak een be zoek aan de kinderboerderij ge bracht" aldus de wethouder. In de vakantietijd kent de kinder boerderij die in juni '87 officieel werd geopend, pieken van ruim vijfhon derd bezoekers per dag. Hiervan is volgens Lievense zo'n tachtig procent toerist. Een topdag was dinsdag 1 augustus toen 511 grote en'kleine mensen bij de dierenbevolking van De Punt een kijkje kwamen nemen. Gemiddeld worden per week een kleine duizend bezoekers geteld. „Het gaat weer goed met de kinder- - boerderij" stelde Lievense, hetgeen ook door wethouder De Rijke, die te vens adviseur van de Stichting Kin derboerderij is werd beaamd. „Op zijn boers gezegd; de boerderij boert foed" zei de wethouder tegen de 5.000ste bezoeker, die dinsdag sa men met haar ouders en haar broertje Wesley min of meer bij toeval naar de kinderboerderij was gekomen om „beessie te kijken". Voor die „prestatie" kreeg de klei ne Sabrina een bronzen haasje, be schikbaar gesteld door Wim Evertse. Veilig op de arm van pappa en met het kleinood stevig in de knuistjes geklemd luisterde 'Sabrina naar De Rijke, die het gezin Van den Berg wel kom heette. „Vorig jaar om deze tijd waren we nog niet zo ver" meldde De Rijke die verder de hoop uitsprak dat Sabrina ook als ze ouder is nog eens bij de kinderboerderij zal komen kij ken. Dat lijkt niet uitgesloten te zijn, want de familie Van den Berg brengt jaarlijks de vakantie op een camping in Ouddorp door en brengt ook stee vast een bezoek aan Zierikzee. Deze keer besloot het gezin om ook eens een kijkje bij de kinderboerderij aan de Scheldestraat te nemen. Dat bezoek leverde niet alleen een cadeautje en een bos gladiolen, maar ook beschuit met muisjes op, oindat ezel Wanne juist deze morgen haar eerste ezelkind had gekregen. Zon der „menselijk ingrijpen" was de ezeltelf ter wereld gekomen na een zwangerschap van twaalf tot veer tien maanden. De boreling, die nog wat Onwennig en wereldvreemd op zijn poten stond heeft de naam Ha rold, naar een van de jeugdige vrij willigers. ZIERIKZEE - In de nacht van woensdag op donderdag heeft de rijkspolitie in totaal 18 mensen op de bon geslingerd wegens illegaal kam peren. De meeste bekeuringen werden uit gedeeld aan de Brouwersdam. Daar werden 11 processen-verbaal uitge schreven. Drie illegale kampeerders werden aangetroffen op de Zeeane- moonweg in Renesse. Op het Haven plein in Zierikzee werden twee bon nen uitgedeeld terwijl ook in de Hoofdpoortstraat een bekeuring werd uitgedeeld. Op de Rampweg bij Scharendijke tenslotte werd ook een illegale kampeerder in de kraag ge grepen. KERKWERVE - J. L. van de S. uit Kerkwerve deed bij de politie aan gifte van diefstal uit zijn auto. De auto stond geparkeerd voor zijn woning aan de Brieskerkestraat. In de nacht van dinsdag op woensdag werd de auto opengebroken en gin gen de dieven er met de radio- cassettespeler vandoor. V. d. S. claimt een schade van 900,- In de nacht van woensdag op donderdag werd de auto van J. de J. uit Zierikzee opengebro ken. De auto stond geparkeerd voor het bedrijf van De J. aan de Regen boogstraat in Zierikzee. Wat er pre cies is ontvreemd is nog niet bekend. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WA> ffiï Verwachting tot vrijdagavond: Kans op regen Vannacht opklaringen en plaatse lijk mist. Minimumtemperatuur om streeks 13 graden. In de loop van de dag van het westen uit toenemende bewolking. Mogelijk gevolgd door wat regen. Middagtemperatuur rond 22 graden. Vannacht weinig wind. Overdag matige zuidwesten wind, aan de kust en op het IJsselmeer toe nemend tot krachtig, en mogelijk eni ge tijd hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 14 aug. Zaterdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: west 4 Zondag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 11 aug. Zon op 06.17, onder 21.12 Maan op 17.37, onder Volle Maan: 17 augustus (05.07) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende dagen wordt ons weer bepaald door een de pressie die zich ophoudt in het Oceaangebied tussen Schotland en IJsland. Regelmatig trekken er bij dit lagedrukgebied behorende storin gen over ons land, waardoor ons weer een wisselvallig karakter heeft. Van nacht worden er opklaringen ver wacht, waarbij zich plaatselijk weer mistbanken kunnen vormen. Mor gen, vrijdag, is er in de ochtend nog redelijk wat zon, maar gaat in de loop van de dag van het westen uit de bewolking toenemen, waarna er mo gelijk wat fegen valt. Het wordt mor genmiddag 21 a 22 graden en er staat een zuidwesten wind, die boven land matig is en aan de kust en op het IJs selmeer toeneemt tot krachtig en mo gelijk hard. Tweeëntachtigjarige vloog voor het eerst in een zweefvliegtuig BURGH-HAAMSTEDE - „Ik heb in mijn leven heel wat gevlogen, maar ik had nog nooit in een zweefvlieg tuig gezeten en dat wilde ik toch nog ooit een keer mee maken". Aan het woord is de 82-jarige J. van Kooten-van Nieuwenhuize uit Burgh-Haamstede. Onlangs nam zij voor het eerst in haar leven plaats in een zweefvliegtuig voor een rondvlucht over de Kop van Schouwen. „Ik ben twee keer de lucht in geweest, en het was echt heel mooi. Je hebt vanuit de lucht zo'n mooi panorama hè". Zoals al aangestipt was het voor mevrouw Van Kooten bepaald niet de eerste keer dat zij de wereld vanuit de lucht kon aanschouwen. Zij herin nert zich nog heel goed haar lucht doop zo'n 38 jaar geleden. „Dat was toen ik met mijn man emigreerde naar Australië Mijn man was bang om te vliegen, maar ik vond het prachtig", aldus de 82-jarige. Fascinerend Zij werd destijds meteen al geboeid door de aanblik van het landschap vanaf grote hoogte. „De wereld ziet er vanuit de lucht heel anders uit. Voor al Oostenrijk vind ik heel mooi van uit een vliegtuig gezien", aldus me vrouw Van Kooten Wat haar ook fascineerde waren haar medepassa giers. „Ik heb eens een keer naast zo'n sjeik gezeten. Compleet met baard en tulband". Na haar luchtdoop 38 jaar geleden ging .mevrouw Van Kooten nog een flink aantal keren de lucht in. Na het overlijden van haar echtgenoot keer de zij terug naar Nederland, maar de kinderen bleven in Australië. „Op mijn tachtigste verjaardag zijn ze allemaal overgekomen", aldus me vrouw Van Kooten. „En mijn dochter die in Oostenrijk woont zie ik twee keer per jaar" Zelf is zij al een aantal keren zelf in het vliegtuig gestapt naar Australië. En altijd weer vond zij de vliegtocht op zich al een hele belevenis. Eén keer kon zij wegens omstandig heden niet vanuit Australië naar huis vliegen maar was zij gedwongen met de boot terug te gaan. Zij was toen passagier aan boord van de roem ruchte Willem Ruys. „Die voer toen nog speciaal voor emigranten", herin nert mevrouw Van Kooten zich. „Naar Australië was het zes weken varen". Op de vraag wat er nu leuker is, va ren of vliegen, aarzelt mevrouw Van Kooten met haar antwoord. „Vliegen is toch leuker. Op het water, als je om je heen niets dan zee ziet, kun je je niet meer oriënteren". Datzelfde overkwam haar overi gens ook tijdens haar eerste zweef vlucht. „Ik kon eerst rusthuis Duin oord helemaal niet vinden", aldus mevrouw Van Kooten. Het duurde echter niet lang of zij begon bepaalde gebouwen te herkennen en toen was haar thuis snel gevonden. Ondanks het feit dat het tijdens de vlucht een beetje heiig was is zij nog steeds zeer enthousiast over het uitzicht vanuit het zweefvliegtuig. Niet bang Mevrouw Van Kooten stelt dat zij geen moment bang is geweest aan boord van het zweefvliegtuig. ..Ik was zaterdag wel zenuwachtig, maar toen kwam het voor mij ook heel on verwacht", aldus de 82-jarige. „Zon der Olga Immerzeel was ik er ook niet aan begonnen". Immerzeel werkt vier dagen per week als activiteiten begeleidster in het rusthuis in Burgh- Haamstede. Zij wist van de stille wens van me vrouw Van Kooten en besloot om ac tie te ondernemen. „Ik ben naar de havenmeester van het vliegveld ge gaan en ik heb gevraagd of mevrouw Van Kooten een keertje mee kon vlie gen. En dat was geen enkel pro bleem". En zo kwam het dat mevrouw Van Kooten op een mooie zaterdagoch tend door Immerzeel uit bed getrom meld werd en mee werd getroond naar het vliegveld van zweefvlieg- club Haamstede. „Maar toen was het heel druk. Daarom zijn we zondag te ruggegaan en toen waren we als eersten aan de beurt", aldus Immer zeel. Helicopter Mevrouw Van Kooten liep al lang rond met de wens om ooit eens in een zweefvliegtuig te zitten. En dat kwam weer aan de oppervlakte toen zij van haar jongere zuster hoorde dat die meegevlogen had in een helikop ter en daar heel enthousiaste verha len over vertelde. Een rondvlucht in een helikopter lijkt haar ook wel wat. „Dat durf ik best hoor. Ik ben niet zo benauwd", aldus mevrouw Van Kooten. De vlucht in het zweegvliegtuig is haar in ieder geval uitstekend beval len. „Je gaat echt heel steil omhoog en als ze dan die kabel losmaken, dat voel je wel even hoor. Maar bang ben ik niet geweest". Alles bij elkaar is mevrouw Van Kooten bijna een kwar tier de lucht in geweest. De mensen van de vliegclub boden haar na haar eerste vlucht die zo'n zeven minuten duurde spontaan nog een vlucht aan. „Ik ben meteen donateur geworden", aldus mevrouw Van Kooten. Mevrouw J. van Kooten-van Nieuwenhuize: ..Prachtiq panorama vanuit de lucht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1