Paarden- en ponycombinaties zetten hun beste beentje voor VV Zierikzee meet zich goed met eredivisionist RKC: 0-3 Rinus Israël gaf DFS-elftal een gemeend compliment NIEUWSBODE Vanderaerden sprint naar zege ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 3 augustus 1989 Nr. 24585 7 Geen echte uitgespeelde kansen voor Waalwijkers ZIERIKZEE - VV Zierikzee is geen Zaamslag, daar is het elftal van RKC- trainer Leo van Veen gisteravond, woensdag, wel achter gekomen. Waren de Waalwijkers eerder deze week nog uiterst produktief door in Zaamslag met 0-15 te winnen, op het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok kwam men niet ver der dan een 0-3 overwinning. RKC creëerde eigenlijk geen enkele uitgespeelde kans, terwijl Zierikzee meerdere keren leuke mogelijkheden aan het 500 man aanwezige publiek toonde. Zierikzee-trainer Jack Schipper was derhalve zeer te spreken over 'zijn' mannen: ,,Ik ben heel tevreden, als je bedenkt dat RKC zeker al zeven weken bezig is en wij nog maar drie keer hebben getraind, vind ik dat we het goed hebben gedaan". Vanwege het hoge tempo, was het Marco Saman die in de elfde minuut even de fout inging en bij het uitverdedigen de bal voor de voeten van rechterspits Abdul Na- bili kopte. Deze speelde samen met Leon Hutten de Zierikzeese defensie uit, die op dat moment al lemaal aanvallend waren inge steld, en verschalkte keeper Henk van Sabben: 0-1. Ook Eric Berrevoets moest zijn tol betalen door het hoge tempo en de felle acties van de beginfase. Hij moest in de 23e minuut gewis seld worden vanwege een rechter enkelblessure, voor hem kwam Peter van de Zwan erin. In de laat ste vijftien minuten was de snee er een beetje uit en kwam RKC steeds meer in de aanval. Dat re sulteerde in de 34e minuut in de tweede treffer van de Brabanders. Na goed voorbereidend werk van Nico Jalink belandde de bal bij de met goed overzicht voetbal lende Eric Gouda. Hij wist met succes de trouwens goed keepende Henk van Sabben te passeren: 0-2. Toch liep het bij RKC piet alle maal naar wens. Dit uitte zich in diverse scheldkanonnades aan het adres van vooral scheidsrechter Sjaak Uiterhoeve, die veel floot en het allemaal erg kort hield. Getergd Uiterhoeve vond zich wijf minu ten voor rust zo getergd dat hij de scheldende Antoon Joore liet wis selen. Dit ging niet zomaar zonder slag of stoot gepaard. Aanvoerder Stanley Brard en trainer Leo van Veen moesten er aan te pas komen om uiteindelijk toch te moeten in stemmen met de verdwijning van Joore. Voor hem kwam Peter Tref fers erin. Martin Quist miste ver volgens net voor rust nog een kans door recht op de keeper te schie ten. VV Zierikzee liet zich in het oefenduel tegen RKC niet zomaar onder de voet lopen, er werden met man en macht diverse felle duels uitgevochten. Hier proberen zowel Marco van Oeveren (nr. 7) als Marco Saman de bal te bemachtigen. Ze worden daarbij zwaar gehinderd door Eric Gouda (nr. 4) en Abdul Nabili (r.). Edwin de Wijs kijkt op de achtergrond met spanning toe. (Foto: Joop van Houdt). Voor het eerst stond bij VV Zie rikzee de met Jack Schipper van Kloetinge meegekomen spits Emiel Dorst opgesteld. Hij was op de dag* van het oefenduel pas van vakantie teruggekomen en kwam dan ook zichtbaar ritme tekort. Toch liet hij zien thuis te horen in de voorhoede. Diverse goede ac ties kwamen op zijn naam. Zeker in de beginfase van de wedstrijd, toen het tempo vrij hoog lag, ont popte Dorst zich als dé man die Zierikzee zolang in de voorwaart- sen moest ontberen. Wel moest Dorst na 61 minuten voetbal zijn tol betalen voor dit hoge tempo en kreeg hij kramp, zodat Schipper hem verving. Puike partij Maar ook rechterspits Eric Ber revoets speelde een puike partij. Was hij zondag tegen RBC nog wat onzeker, nu stond hij steviger in zijn (voetbal)schoenen en ging vol zelfvertrouwen meerdere keren met succes het duel aan. ,,Ik heb van tevoren tegen de jongens ge zegd, dat ze helemaal niet op hoe ven te kijken tegen deze profs. Vroeger werd er enorm opgekeken tegen ére-divisie clubs en gaf jè ze ook bijvoorbeeld nog de grote kleedkamer, maar dat is nu toch zeker ook niet meer zo", aldus Schipper na afloop... in de grote kleedkamer. Hoewel het geen doelpuntenre- gen was, werd voor het publiek toch een fascinerend schouwspel op het groene laken gebracht. Ze ker in de eerste twintig minuten lag het tempo vrij hoog. En reeds in de derde minuut moest RBC aan de noodrem trekken, toen de rappe Eric Berrevoets het zestien metergebied binnen soleerde. Theo Wittenberg mocht vanaf elf meter de openingstreffer op zijn naam brengen. Hij schoot echter te zacht in de rechterhoek, en doelman Herman Teeuwen had er weinig moeite mee. W Zierikzee liet zich hierdoor échter niet ontmoedigen en zag toén al dat de kansen er lagen. Eén minuut na de gemiste penalty van Wittenberg, moest wederom Ber revoets van de bal gezet worden met een soort schouderworp van Adrie Bogerds waarmee hij op een judowedstrijd flink zou scoren. De toegekende vrije trap werd door Theo Wittenberg te gemakkellijk in de handen van de RBC'se kee per geschoten. Na de hervatting werd er direct alweer vanaf het begin felle strijd geleverd. Ook de vervanger van doelman Sabben, Wim Lafeber, stond prima te keepen. Samen met de weer helemaal teruggeko men laatste man Wim van de Maas waren zij een rustpunt voor de verdediging, en imponeerde vooral Lafeber enkele keren door zijn zelfverzekerde optreden. In de 28e minuut na rust stopte hij zelfs nog een penalty van Stanly Brard, nadat Aart van der Linde net binnen de zestien Mark van Hintum had neegelegd. Zeven minuten voor het eindsig naal was het Cees Schapendonk, die uit een corner, genomen door Ricardo Moniz, met een snelle om haal 0-3 aantekende. Het vuurtje bij Zierikzee was langzaam maar zeker ook aan het uitgaan en de conditie ging zeker op het eind toch wel een grote rol spelen. ,,Maar het is weer een goede training geweest voor ons. Als dit spel zich voortzet in de competitie is dat een goede zaak. Zeker als we dan Kees Verkaart, Leen Koster, Rini Stoutjesdijk en Martin de Jonge er weer bij hebben, Ik ben in ieder geval optimistisch gestemd", aldus Jack Schipper na afloop. Ondanks klasseverschil blijven voetballen BURGH-HAAMSTEDE - Het eerste elftal van DFS heeft in haar eerste oefenpartij op sportieve wijze zo goed mogelijk getracht tegenstand te bieden aan eredivi sionist BW Den Bosch. De zaterdag vierde klasser kon echter niet voorkomen dat de Brabanders ver uitliepen en het duel met 1-13 wisten af te ronden. LOS TOMILLARES - Eric Vande- raerden heeft in de tweede etappe van de Ronde van Burgos weer eens van zich doen spreken. De Belg, die dit seizoen bij Peter Post zijn hoge salaris niet kon waarmaken en vol gend seizoen opnieuw probeert bij Jan Raas, was na 138 kilometer van Beleorabo naar Los Tomillares de snelste in een incidentrijke massa beurt. Vanderaerden duwde na éen sfeer loze etappe zijn landgenoot Jean- Pierre Heynderickx bijna de drang hekken in om zijn zege veilig te stel len. Heynderickx was woedend, maar zag op het laatste moment af van een protest. De Spanjaard Ante- quera behield de leiderstrui. De Nederlander Lux Suykefbuyk, opgenomen in de selectie voor de we reldtitelstrijd eind deze maand in Chambery, heeft besloten de komen de jaren in Spanje te blijven. Suyker buyk heeft met zijn huidige sponsor Zahor een akkoord bereikt over een verlening van zijn contract tot en met 1992. Hij tekent vandaag, donderdag bij. De Brabantse trainer Rinus Israël sprak na afloop in de bestuurskamer van DFS zijn bewondering uit voor het elftal van oefenmeester Peter Goedegebuure. Israël vond dat DFS goed probeerde te voetballen en zich niet liet verlagen tot ordinair schop- werk, wat helaas vaak zijn ervaring is met wedstrijdjes tegen lager ge klasseerde ploegen. Ook holden de Haamstedenaars, aldus Israël, niet massaal naar de eigen goal om het zaakje helemaal potdicht te gooien. Een aardig complimentje en een verzachtende pleister op de wond derhalve voor trainer Peter Goedege- bure en zijn mannen. ,,Het is natuur lijk voorspelbaar dat je tegen zo'n ploeg niet op kan. Van tevoren hou je al rekening met een uitslag in die or de van grootte. Toch vind ik het jam mer dat het al binnen vijftien minu ten 0-4 stond. Dat ging eigenlijk te vlug. Maar laten we eerlijk zijn tegen De Bosch kom je op alle fronten ge woon tekort", aldus Goedegebure na afloop. Toch had DFS, bij monde van Peter Goedegebure, nuttig geoefend. ,,Ik heb zestien spelers aan het werk ge zien en kan hieruit mijn plan trek ken. Wel vond ik het trouwens jam mer dat mijn vaste keeper Eric Schot er niet bij was. Hoewel zijn invaller, de zestienjarige A-junior Michel Bouwman behoorlijk stond te kee pen. Als hij er niet was geweest had de score toch wel op kunnen lopen tot 25, maar aan de andere kant maakte hij enkele foutjes waardoor er toch gescoord kon worden". Voor het ongeveer 500 man aanwezi ge publiek was het een fraai schouw spel met veel doelpunten. Zoals ge zegd was het reeds binnen vijftien minuten 0-4, met doelpunten van Pe ter Barendse, Herik Grim en Jack de Gier. De tactiek van'DFS beruste op het gebruik van de counter en defen sief kreeg men de opdracht het vooral in het centrum goed gesloten te hou den. Hierdoor was BW Den Bosch ge noodzaakt over de vleugels te aanval len, maar DFS maakte daarbij de veel gemaakte fout de centrumverde diging vervolgens te vergeten en óók naar de zijlijnen te trekken. Met als gevolg diverse grote gaten in het mid den waar vervolgens gretig gebruik van werd gemaakt door de Braban ders. Toch moest ook de defensie van BW Den Bosch nog een keer of drie aan de noodrem trekken omdat zowel Marco Jonker als René Roon wisten door te breken. Ook na de hervatting, en bij een stand van 0-6, was de doelpuntenhon- ger van Rinus Israël en de zijnen nog lang niet gestild. AI snel maakte Jack de Gier er 0-7 van. In de tiende minuut keerde het tij even voor DFS. Na een aanval over de linker vleugel arriveerde een voorzet van René Roon bij Arco Dekker. Die kruiste vervolgens naar binnen en terwijl de Bossche keeper zijn doel uitkwam om het dreigende gevaar te weren, was Dekker eerder bij de bal en met een bekeken lobje redde hij de eer van DFS: 1-7. Verder dan dit ene doelpuntje kwam Door Fusie Sterk niet. Het was met name BW Den Bosch dat het spel dicteerde. Middels doelpunten van Van Schijndel, Gosgens en Van Bergen werd de stand nog wat verder opgeschroefd en werd het aan de Le- liëndaleweg uiteindelijk 1-13. Niet geheel onbegrijpelijk als men be- denkt dat BW Den Bosch zeker tach tig van de negentig minuten in balbe- 'zit is>gèweest. DEN HAAG - Het bestuur van de KNVB heeft van de politie het schrif telijk verzoek gekregen het aantal clubs in de eredivisie te beperken. De Centrale Politie Surveillance Com missie, een organisatie waarin een aantal politiecommissarissen is ver tegenwoordigd, heeft die gedachte in overweging gegeven omdat daardoor, meent de CPSV, het gemakkelijker zou zijn vandalisme te beteugelen. BW Den Bosch had weinig problemen met DFS: 1-13. Toch moest Rinus Is raël de tegenstander een compliment maken omdat het niet verviel in ordi nair schopwerk. Tijdens concours in manege De Korenzolder te Bruinisse BRUINISSE - De LR en PC Bru, uit Oosterland, hield onlangs een concours voor paarden en pony's op de terreinen rond manege De Korenzolder te Bruinisse. De deel name stond open voor de KNF-combinaties uit de KNF-kringen Schouwen-Duiveland, Walcheren en Moerdijk, alsmede voor NBVR-eombinaties. Het pony-achttal van de Schouwse Ruiters behaalde een eerste prijs, evenals Eline Struyk die met haar pony Rocco de beste was bij het L-springen. Ook een eerste plaats was er weggelegd voor Arianne Hanse, die bij het mennen in de B-klasse 123 punten bijeen vergaarde en hier mee én één winstpunt én de eerste prijs in de wacht sleepte. Tevens waren de Bru- amazones Carla Bal en Jolande Moerland succesvol en pakten respectievelijk een eer ste en tweede plaats. De weersomstandigheden waren prima, hoewel de bodem, ook in de dressuurringen, behoorlijk glad was. Dit speelde vele combinaties parten, doch de jury onderkende dit pro bleem en hield er rekening mee in haar beoordeling. Bij de pony's kwa men 62 combinaties uit, bij de paar den 85, terwijl er tevens nog acht menners meereden. In hét clubgebeu- ren, de afdelingsdressuur, kwamen vier eilandelijke teams uit. M-klasse Het viertal van Westelijk Schou wen, gedragen door twee midden klasse combinaties, kwam uit in de lichte klasse. Met 126 punten toonden de pupillen van Jan Bevelander aan dat het eventueel uitkomen in de M- klasse binnenkort zeker tot de moge lijkheden gaat behoren. Het pony viertal van de Schouwse Ruiters kwam ook in de L-klasse uit. De jon ge amazomes, die zich voorbereiden op het pony achttal, presteerden goed door 123 punten te scoren. Bij de achttallen, het summum van de afdelingsdressuur, startte één pony- en één paarden-achttal van de Schouwse Ruiters. De pony's, uitko mende in de M-klasse, scoorden 123 punten, daarmee de eerste prijs be halend. De paarden reden in hun tweede wedstrijd naar 111 punten. Veel training moet volgens de juryle den Boone en Breurc de prestaties ze ker ten goede gaan komen. Veel werk aan de winkel derhalve voor com mandante Lutina van de Bijl. In de hogere dressuur kwamen Ma rian Jumelet met Romeo en Alice van Exel in het zadel van Christiaan bei den tot 187 punten. Voor (paarden)- amazone Marian Jumelet betekende het winstpunt tevens dat het hoogst haalbare, de 22-klasse, een feit is. Alice van Exel, de pony-amazone, doet echter ook een stap in die rich ting. Sonja de Feiter met Melcha van de Schouwse Ruiters kwam in de M2- klasse pony's tot 114 punten. Frans de Vrieze, op de rug van Bonnot, kwam tot 118 punten, wat hem een derde plaats opleverde. NBVR Bij de B-pony's was er een vierde prijs voor Leonie Klompe van de Schouwse Ruiters. Bij de B- paardenklasse was er succes voor de NBVR-combinaties van Bruinisse. Marianne Ketting met Bjon eindigde met 130 punten op de eerste plaats. Els 't Lam in het zadel van Wizzard scoorde twee punten minder en bezet te zodoende de tweede plaats. Me vrouw Groenewoud met Aimee deed eveneens goede zaken en sleepte de vijfde prijs eruit met 120 punten. Bij de Ll-paarden een eerste cn tweede prijs voor Bru-amazones. Carla Bal met Rapsodie scoorde 122 punten, en Jolande Moerland met Zariska 120 punten. Zij bleven hier mee hun naaste belagers respectieve- lik vijf en drie punten voor. In de L2- klasse paarden kwam Jan van de Bijl met zijn King Camaro heel hoog. De eerste prijs met 133 punten ging dan ook terecht naar deze Séros combina tie. Marian Jumelet met Cheval wist hier vijfde te worden met 124 punten. De Ll-ponyklasse kende een rede lijk sterke bezetting. Het was derhal ve van Roos de Leeuw, van de Schouwse Ruiters, een prima presta tie om met haar viervoeter Maja de tweede prijs op te eisen. Zij scoorde 125 punten. In de L2-dressuur pony's was er een derde prijs voor Sandra Dorst met Sunshine (120 punten), en een vierde prijs voor Annemieke Klompe met Nandor (115 punten). Springen Het springen leverde voor de toe schouwers weer de nodige hoogstand jes. Parcoursbouwer A. Wattel had een selectieve springring opgebouwd, waar menige van de 40 pony-, en 30 paarden-combinaties. hun handen vol aan haddert. Bij de L-pony's sprong Eline Struyk, ditmaal met Rocco, naar de eerste prijs. De Schouwse-Ruiters amazone bleef na barrage ook foutloos en reed even eens de snelste tijd. Zus Rianne Struyk huppelde in de categorie A-pony's met Prim even eens foutloos over de hindernissen. In de B-klasse pony's, zette zowel Sandra van de Velde met Sheila als Lenny den Boer met Rapid (beide drie fouten)cen goede prestatie neer. Leonie Klompe met Folly deed het, met één fout meer, eveneens goed. In de B-klasse paarden kwam Schouwse Ruiter Jaap Rentmeester met Zohair tot één winstpunt door slecht één balk uit de lepels te tik ken. In de M-klasse paarden ging het er erg spannend aan toe. Schouwse Ruiter Co Quartel met Antigoon moest het spits afbijten. Met een foutloze rit behoorde Quartel direct al tot de kanshebbers. Doch ook Hel len Noyen met Boy, Kees-Jan van de Graaf met Angelo en Diny Krijger met Amaldo scheerden zonder fouten over de obstakels. Barrage De barrage op fouten én tijd lever de winst op voor Hellen Noyen die met nul fouten en 37.15 seconden. Co Quartel naar de tweede plaats ver wees. Ook Quartel bleef foutloos in de barrage, doch de 40.22 seconden was iets te langzaam voor de hoogste plaats. Kees-Jan van de Graaf en Di ny Krijger kwamen er verder niet meer aan te pas. In de Z-klasse springen was cr eveneens veel strijd. Zowel Kees-Jan van de Graaf, dit keer met Gentle man, als Bram Klaasse met Robcn bleven in de eerste omloop foutloos. De barrage moest dus ook hier be slissen over de eerste twee plaatsen. De Walcheren combinatie Klaasse scoorde als eerste in de barrage met drie fouten in 46.87 seconden. Van de Graaf wist dus dat hij foutloos moest blijven, of ook drie fouten maken en binnen de 46.87 seconden arriveren. Kees-Jan van de Graaf ging dan ook op zeker weg. Dbch toen Gentle man met één weigering ook drie fou ten opliep, ging de tijd in het nadeel van ae Bruse manegehouder werken. Uiteindelijk kwam hij uit op 51.64 se conden, waardoor Bram Klaasse de eerste prijs af mocht gaan halen. Bij de menners kwamen voor de Schouwse Ruiters de koetsiers Arian ne Hanse, met Sunny, en Jan Rent meester, met Carola, uit in de B- klasse. Waar Rentmeester op 98 pun ten bleef steken lukte het Hanse om 123 punten te verdienen. Dit beteken de voor deze combinatie én één winst punt én de eerste prijs. Uitslagen B-pony's dressuur: Saskia der We duwen, Lady, Sch. Ruiters, 118 pun ten; Wendy Bruens, S. Power. Sch. Ruiters, 98; Annemarie Schalkwijk, Anouska, Bru, 114. Ll-pony's: Sandra v. d. Velde, Shei la, Sch. Ruiters, 113. L2-pony's: Lenny den Boer, Rapid, Sch. Ruiters, 113; Annette v. d. Have, Jutter, Sch. Ruiters, 110; Rianne Struyk, Prim, Sch. Ruiters, 110; Am ber Bij de Vaate, Donald, Sch. Rui ters, 109. Ml-pony's: Eline Struyk, Rocco, Sch. Ruiters, 112. B-paarden: Monique v. d. Werve, Bellina, Sch. Ruiters, 116; Corry Krabbq, Vicky, Sch. Ruiters, 110. Ll-paarden dressuur: Co Quartel, Antigoon, Sch. Ruiters, 114; Stef Ne- lisse, Olof, Sch. Ruiters, 112; Jaap Rentmeester, Zohair, Sch. Ruiters, 99. L2-paarden: Gerard de Ruiter, Dai- ene Mere, Bru, 122; Wil Brusselaars, Muck. Bru, 112; Anita Timmerman, Prejore, West.Sch., 118; Sonja de Fei ter, Avignon, Sch. Ruitbrs, 113. Ml-paarden: Mary Korsman. L'Es- prit, West.Sch., 107; Gerard de Ruiter. Andante, Bru, 116. M2-paarden: Karin Rüttinger, Caspar, Sch.-Duiveland, 110. Springen B-paarden: Corry Krab be, Vicky, Sch. Ruiters, 13 fout; Evert de Jong, Valiant. Sch.-Duiveland, 3 fout. Springen L-paarden: Stef Nelisse, Olof, Sch. Ruiters, 8 fout; Harry v. Doorn, A. Alanda, Sch.-Duiveland, 13 fout.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 7