Parkeren: gratis of niet... Zomerorkest Nederland vormt hoogtepunt van Toeristendag DEURLOO B.V. Fietser gewond bij aanrijding Inbraak in strandhokje Inbraak in auto Visdief aangehouden in Bruinisse Voorseinpaal valt op auto bij Bruinisse Jazz-avond aan boord van Stad Zierikzee Firma Garage Kerkwerve ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 3 augustus 1989 Nr. 24585 3 BURGH-HAAMSTEDE - De fiet ser J. A. van de K. uit Wissenkerke moest worden opgenomen in het Ro de Kruis Ziekenhuis te Zierikzee na dat hij op de kruising Zandweg- Krayesteinweg werd aangereden door een personenauto bestuurd door P. H. uit Haamstede. Het ongeluk gebeurde maandag om ongeveer 17.25 uur. Van de K. reed met zijn fiets over het rijwielpad naast de Krayesteinweg. Over de rij baan kwam vanuit de tegenoverge stelde richting H. met zijn auto aan rijden. Bij het afslaan naar de Zandweg over het rijwielpad zou de Haamstedenaar de fietser niet tijdig hebben opgemerkt. Een aanrijding was het gevolg. Van de K. liep daarbij een hersenschudding en een gebroken neus op. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis. Zijn fiets was geheel ontzet. Van de auto van H. werd de motorkap en de voorruit beschadigd. RENESSE - De Duitse toerist E. V. uit Dortmund was niet blij toen bleek dat was ingebroken in het strandhokje dat hij huurde op het strand bij de Rampweg te Renesse. Dinsdagmiddag werd het hokje opengebroken. Dieven namen een rubberboot, een luchtbed en badkle ding mee. Wind speelt deelnemers parten ZIERIKZEE - Na drie Toeristendagen met werkelijk optimale weersomstandigheden heeft de vierde dolle dinsdag in Zierikzee te kampen gehad met een soms wat al te uitbundige Jan de wind, die de deelnemers in met name de bredere straten enig ongemak bezorgde. Het pu bliek liet zich er echter niet van weerhouden om een kijkje bij dit Toeristenspektakel in het centrum van Zie rikzee te nemen, al was het dinsdag iets minder druk dan vorige week. ,,'t Was nogal winderig" vertelt Ria Geluk na afloop van deze vierde Tbe- ristendag. Die wind deed een aantal standhouders in met name de bredere straten grijpen naar zijzeiltjes, om toch maar enigszins beschut te staan. Ook het publiek dat met name na twaalf uur richting centrum kuierde zocht zijn toevlucht dan ook vooral in de wat smallere en meer beschutte straten. De wind zorgde er bovendien voor dat de rookkast van de vis kraam op het Kerkhof door fikse rookwolken al op enige afstand waar te nemen was. ZON Ook het Zomerorkest Nederland, dat Zierikzee in zijn negendaagse toernee heeft opgenomen ondervond de wispelturigheid van de Neder landse weergoden aan den lijve. Na dat het vijftig man en vrouw sterke orkest, dat alleen tijdens de vakan tiemaanden in Nederland optreedt, zijn draai op het Havenpléin had ge vonden, vielen er uit de hemel grote druppels meedogenloos naar bene- SCHARENDIJKE - W. J. K. uit het Duitse Mulheim werd voor ongeveer duizend gulden benadeeld door een inbraak in zijn auto dinsdag. Het voertuig stond geparkeerd op de parkeerplaats bij de jachthaven van Scharendijke. Dieven vernielden de ruit van het voertuig en gingen er vandoor met een autoradio/cassette recorder, tien cassettes en twee jerry cans met inhoud. De gezamenlijke waarde van deze goederen wordt ge schat op ongeveer duizend gulden. BRUINISSE - De rijkspolitie te water hield maandag de 23-jarige De K. uit Bruinisse aan omdat deze Bru- enaar in het Zijpe de fuiken van een beroepsvisser had gelicht. De overtreding werd maandagmid dag 'opgèmerkt door twee mensen die over de Grevelingendijk aan de kant van het Zijpe liepen. De K. was met zijn boot naar de fuiken van paling visser T. uit Bruinisse gevaren en was bezig deze leeg te halen. De opletten de wandelaars waarschuwden T. en de rijkspolitie te water. Daardoor stond T. de visdief al op te wachten toen hij aankwam in de haven van Bruinisse. Hij droeg hem over aan de rijkspolitie te water die inmiddels ook was gearriveerd. Op het politie bureau te Willemstad werd De K. ver hoord en na het opmaken van een proces-verbaal weer vrijgelaten. LEEUWARDEN - De landelijke Vereniging tot behoud van de Wad denzee en de gemeente Ameland zijn in de tweede zitting van het kort ge ding over de nieuw gebouwde passan tenhaven op het eiland niet tot een schikking gekomen. Het optreden van het Zomerorkest Nederland vormde een van de hoogtepunten van de vierde Toeristendag. den, waardoor het optreden wat moest worden uitgesteld en het or kest een veilig heenkomen moest zoe ken onder De Beuze. Succes In plaats van het geplande optre den van tweemaal drie kwartier wer den het uiteindelijk twee muziek- voorstellingen van elk dertig minu ten. De circa vijftig musici in de leef tijd van 16 tot 23 jaar die hun vakan tie besteden aan het gezamenlijk mu siceren en het verzorgen van optredens door vakantievierend Ne derland zorgde onder De Beuze voor een fraai stukje blaasmuziek, dat bij het toegestroomde publiek duidelijk in goede aarde viel. Wellicht ook omdat het repertoire, dat in drie weekeinden wordt in gestudeerd, zo gevarieerd was. Behal ve „grote jongens" als Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig von Beet hoven en Johann Sebastian Bach, Ra vel en Debussy komen ook minder bekende en eigentijdse componisten op het programma voor en bevat het repertoire ook Zuidamerikaanse me lodieën. Dit zorgde onder De Beuze voor een wervelend optreden waarbij de blazers zelfs zover gingen om hun blaasinstrument even ter zijde te leg gen om hun stem te kunnen verhef fen. Skateboard Eveneens op het Havenplein vorm de ook de skateboard een attractie die heel wat publiek trok. Even zag het er door de regen in de morgen uren nog naar uit dat de skateboards van het team ongebruikt zouden blij ven. Toen het echter opklaarde ging het viertal waaghalzen er flink tegen aan met onder meer adembenemende demonstraties op de half pipe baan, waarbij een aantal aanwezigen af en toe griezelde van zoveel waaghalzerij op de plank. Wat bovendien ook in het oog sprong was het feit dat de standhou ders, artiesten en andere grappenma kers zich evenals het publiek niet door het wispelturige weer lieten af schrikken. In totaal twee standhou ders lieten het op het laatste moment afweten, terwijl ensemble Altekléin wegens ziekte verhinderd was. Hier voor in de plaats zorgden een orga nist en een saxofonist voor een muzi kale noot in onder'andere de Lange Nobelstraat, terwijl ook oude beken de organist Heijermans en de orgel man een muzikale bijdrage aan deze vierde Toeristendag leverden, Coco en Mario de goochelaar eveneens druk in de weer waren en menige standhouder ondanks het mindere weer waardoor de mensen niet alleen later kwamen maar ook eerder ver trokken, toch redelijk goede zaken deden. Advertentie BRUINISSE - De personenauto van T. L. S. uit Bruinisse werd over de gehele rechterzijde beschadigd doordat er een voorseinpaal op viel. Het vreemde ongeval gebeurde dinsdagmorgen om ongeveer 9.30 uur op de Rijksweg N-59 vlak voor de sluis van Bruinisse. S. reed vanuit de richting Zierikzee in de richting Ou- de-Tonge toen de voorseinpaal (waar mee via een knipperlicht wordt aan gegeven dat de sluis opengaat) plotseling omknakte en op zijn auto viel. Volgens de politie zou de harde wind daarbij een rol gespeeld kun nen hebben. De voorseinpaal is eigen dom van Rijkswaterstaat. S. werd niet gewond doordat het gevaarte op zijn auto terecht kwam maar zijn auto is wel behoorlijk beschadigd. ZIERIKZEE Tentoonstelling In de openbare bibliotheek de Stol- pe te Zierikzee is van woensdag 9 tot en met zaterdag 26 augustus de ten toonstelling Kleine schatten van Schouwen-Duiveland ingericht. Deze is samengesteld door de Vereniging Stad en Lande ter gelegenheid van haar gouden jubileum. De expositie betreft archeologische voorwerpen en kleine monumenten. De archeologi sche voorwerpen omvatten vondsten van circa 3000 v. Chr. tot en met de Middeleeuwen, zoals vuurstenen, pijlpunten, aardewerk potten, af komstig van Schouwen-Duiveland. Ook de reconstructie (op papier) van een in de Schelphoek opgegraven Ro- ZIERIKZEE - Parkeren tijdens de Toeristendagen blijft een probleem dat de gemoederen bezig houdt. Eerder trok de brandweer aan de bel bij de evenementencommissie omdat hen de doorgang in bijvoorbeeld de Hoofdpoortstraat werd versperd door geparkeerd staande auto's. Waarop men naarstig op zoek ging naar nog meer parkeerruimte. En men vond een tweede boer, M. Kooman, bereid om een stuk grond beschikbaar te stellen voor parkeren tegen beta ling. Hetgeen de andere boer, L. Kooman, die al 12 jaar een stuk weiland ter beschikking stelt voor parkeerdoelein- den op Toeristendagen, ertoe bracht om te proberen middels borden en hekken de toeristenstroom zo te leiden dat men alleen pp zijn terrein terecht zou komen. Op dat moment besloot boer M. Kloet zich in de slag om de parkeer plaatsen té mengen. Met dit verschil dat hij de bezoekers van de Toeristendag de gelegenheid bood om gratis hun auto bij hem te stallen. ,,Ik denk dat het beter zou zijn als de evenementencommissie de boeren gewoon een bepaald bedrag per hectare geeft als ze hun grond beschikbaar stellenaldus Kloet. Hij kreeg zo'n 300 klanten. ..En ik hoorde van veel mensen dat ze eigenlijk liever niet voor een parkeerplaats willen betalenaldus Kloet. Volgens hem kan dat ertoe leiden dat er toch altijd mensen zijn die hun auto op plaatsen zetten toaar het eigenlijk niet kan. Daarom wil ik graag aan de evenementencommissie voorstellen om af te stappen van dat betaald parkeren. Ik denk dat dat ge woon beter werkt", aldus Kloet. meinse boerderij is te zien. Kleine monumenten zijn sierende onderde len van gebouwen, zoals gevelstenen, windvanen, makelaars, bovenlich ten, poorten of vrijstaande voorwer pen, zoals hekken, palen en pompen. Voorts geven veertig foto's een geva rieerd beeld van bewaard gebleven kleine monumenten, die dateren van voor de watersnoodramp van 1953. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bi bliotheek. Expositie De Middelburgse kunstenaar Piet Rijken exposeert van 14 tot 20 augus tus in de Eenhoorn te Zierikzee. Hij toont daar zijn schilderijen. Cursus Linea Recta, de dochter van het Re gionaal Educatief Centrum de Beve- 1 an den, houdt ook dit najaar weer een groot aantal activiteiten. Het gaat om cursussen op het gebied van informatica en talen. ïn het informa- ticapakket zitten cursussen tekstver werking (basis- en vervolgcursus), bestandsbeheer, oriëntatiecursus, PC-gebruik, boekhouden en pro grammeren in Dbase. De cursus va rieert van tien lessen van drie tot zes lessen van 2,5 uur. In het talenpakket zitten cursussen Frans, Duits, Ita liaans en Spaans. De cursussen wor den op diverse niveaus gegeven. Wie belangstelling heeft kan bellen met Linea Recta, 01100-31170. ZIERIKZEE/ BURGH-HAAMSTEDE Fuchsia-tuinendag Zaterdag 12 augustus wordt op Schouwen-Duiveland weer de jaar lijkse Open Fuchsia-tuinendag ge houden. Belangstellenden kunnen die dag tussen 9.00 en 17.00 uur te recht bij C. Remmers, Hogeweg 24, Burgh-Haamstede, W. ten Haaf, Mog- gestraat 39, Zierikzee en M. Onrust, Schouwenbank 65 in Zierikzee. BROUWERSHAVEN Oud papier De Algemene Sportvereniging (ASV) in Brouwershaven haalt zater dag 5 augustus weer oud papier op. Het verzoek is een en ander vanaf 09.30 uur gebundeld gereed te zetten. Pentekeningen Op de benedenverdieping van mu seum De Vergulde Garnaal op de Markt in Brouwershaven is geduren de de maand augustus een expositie te zien van pentekeningen van me vrouw Adri Boxhoorn. Boxhoorn werd geboren in Rotterdam en woont sinds vele jaren in Tholen. Zij kreeg les van onder andere Jhr. Jan Smis- saert, Anton van Meurs en Leon Ver munt. De laatste jaren legt zij zich, INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 naast aquarellen, vooral toe op pente- kenen. De expositie heeft als thema Boerderijen en hekwerk op Tholen en is van maandag tot en met zaterdag te zien van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.00 uur. BRUINISSE Oud papier Op zaterdag 5 augustus wordt in Bruinisse oud papier ingezameld ten bate van de Mbuma. In verband met vakantie van diverse mensen die an ders aan de actie meewerken wordt de Bruenaars verzocht het oude pa pier uiterlijk om half negen 's mor gens gebundeldlangs de stoeprand gereed te zetten. Tentoonstelling In openbare bibliotheek De Zaete in Bruinisse is van dinsdag 8 augus tus tot en met vrijdag 25 augustus de tentoonstelling Vervoermiddelen in Zeeland te zien. Op zes panelen wordt een beeld gegeven van onder andere trams, treinen, auto's, fietsen, boe renwagens, autobussen, brandweer wagens en ambulante handel (melk boer, petroleumboer) uit de twintiger en dertiger jaren. De tentoonstelling, die voornamelijk uit foto's bestaat, is samengesteld door het Zeeuws Docu mentatiecentrum te Middelburg. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. GOES Landbouwschap De gewestelijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap heeft in een persbericht officieel gereageerd op het Nationaal Milieu Beleidsplan, de structuurnota Landbouw en het Na tuurbeleidsplan. Algemeen werd op gemerkt dat ten onrechte het agra risch produktieproces als volledig beheersbaar wordt beschouwd. Het streven naar duurzame landbouw werd onderschreven, maar de raad wil de kanttekening plaatsen dat het agrarisch produktiemilieu negatief kan worden beïnvloed door allerlei ontwikkelingen, waarop zelfs de sec tor geen enkele directe invloed heeft. In dit verband wijst het Landbouw schap op milieuschade, natuurbeheer en ganzenproblematiek. De raad be nadrukt de waarde van een bedrijfs economisch gezonde landbouw voor de leefbaarheid van het platteland. Dit sociale aspect krijgt naar de me ning van de raad te weinig aandacht in het rijksbeleid. Ag rote I Agrotel, het coöperatieve agrari sche netwerk voor datacommunicatie bestaat nu ruim één jaar. In deze pe riode is het systeem uitgegroeid van een kleinschalig proefproject met dertig aansluitingen in Flevoland tot een netwerk dat de provincies Gro ningen, Friesland, Drenthe, Overijs sel, Gelderland, Flevoland, Noord- en Zuid-Holland, West-Brabant en Zee land bestrijkt. Onlangs werd de dui zendste aansluiting gerealiseerd en bij dit feit wil men even stil blijven staan. Donderdag 10 augustus wordt deze duizendste aansluiting in Hotel Goes in Goes uitgereikt door ir. D. Luteijn, voorzitter van Cebeco- Handelsraad in Rotterdam. De bij eenkomst in Hotel Goes begint om 14.00 uur. W. Luykx, voorzitter van Agrotel schetst in een inleiding de ontwikkeling van Agrotel tot nu toe. Luteijn geeft zijn visie over de toe komst van Agrotel. MIDDELBURG Orgelconcert Het achste concert van de zomer avondserie die onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum in de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt georganiseerd staat dinsdag 15 augustus op het programma. Orga nist Bram Beekman, de organist van de Grote- of St. Jacobskerk in Vlis- singen, geeft dan een concert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het pro gramma van dit concert bevat werken van Marcel Dupré, Rembt, Bach en Louis Vierne. Het concert wordt be sloten met twee composities van Max Reger. Het concert begint om 20.00 VLISSINGEN Zevibel In verband met het afscheid van de heer Van den Bos als voorzitter van visserij vereniging Zevibel wordt hem vrijdag 8 september een af scheidsreceptie aangeboden door de vereniging. De receptie wordt gehou den in de De Ruyterzaal van Hotel Brittannia in Vlissingen, begint om 16.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Van den Bos wordt opgevolgd door C. J. van Liere uit Bruinisse. ZIERIZEE - Het handjevol Toe ristendagen krijgt dit jaar een waar dige afsluiting in de vorm van een jazz-avond aan boord van de Stad Zierikzee. Dit gebeurt dinsdag 8 augustus. Om 19.30 uur kan men zich inschepen, waarna om 20.00 uur het anker wordt gelicht en het schip de Oosterschelde opvaart. Tijdens deze avondlijke vaartocht zorgt the Dirty Dozen voor een onderhoudend Dixie- land-muziekje. Kaarten voor deze jazz-avond zijn te koop bij de VVV- Zierikzee, tabak- en souvenirhandel Viergever, Mac Dean fast food en bij de Gekroonde Suikerbiet. Advertentie APK keuringsj station BOVAG lid Grote of kleine beurten. Uitlaten, banden, accu's tegen scherpe prijzen. Kerkweg 16, 4321 AB Kerkwerve Telefoon 01110-15210 Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief .6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief ROA, RT\AI

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3