Ook dit jaar weer diverse traditionele campingvoetbal-toernooien op Schouwen Laatste kans Wereldspelen NIEUWSBODE Ford op zoek naar jong autosporttalent Duivenconcours PV Zierick Achtste Braderieloop in Menheerse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1 augustus 1989 Nr. 24584 7 DEN HAAG - Feyenoord heeft een oefenduel tegen de zaterdag eerste- klassser Barendrecht met 4-0 gewon nen. Het duel, bijgewoond door 1750 toeschouwers, moest wegens onweer elf minuten worden onderbroken. Cambuur verloor met 0-1 van Siofok uit Hongarije. MESSANCY - De Nederlandse wie- Ieramateur Jean Habets heeft een koers in het Belgische plaatsje Mes- sancy gewonnen. De Limburger Ha bets legde de 119 kilometer af in 3 uur en 14 minuten. ZIERIKZEE - Onlangs hield de PV Zierick haar laatste Midfoundvlucht vanuit Meaux 309 km met 88 duiven, en haar jonge duivenvlucht vanuit Pont St. Maxence 282 km met 274 dui ven. De duiven werden resp. om 7.30 en 6.40 uur gelost met een warme zo- wind. Eerste duif vanuit Meaux werd geklokt om 11.32 uur met snelh. 1277 m/min. en het concours Pont St. Max om 10.29 uur met snelh. 1229 m/min. Uitslag Pont St. Maxence Comb. v. d. Kamp 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12. 13, 14, 15, 16, 17. 19. 20, 22, 26, 27, 28, 31, 33, 34. 42, 43, 44, 47. 52, 56, 59, 68, 69; M. C. Bolle 2, 41, 54; M. K. Krijger 10, 25, 37, 40, 46, 48; W. Rogge band 18, 30, 35. 65; P, Hillebrand 21; C. Wesdorp 23, 62, 63; J. A. v. d. Linde 24, 50, 57, 67; G. Bakker 29. 49; J. Ver wijs 36, 32, 45, 53, 55, 61, 64; E. Kloet 38, 58, 60; F. Maijs 39; B. A. de Bruijn 66. Uitslag Meaux J. den Hengst 1, 15, 22; Comb. v. d. Kamp 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9,10, 16.17, 18, 19. 21; L. de Hooge 8, 11, 12, 13, 20; F. Maijs 14. KARLSRUHE - Het lijkt een beetje op de Olympische Spelen. Alles is echter aanzienlijk minder massaal van opzet en het niveau is enkele klassen lager. De We reldspelen in Karlsruhe kopiëren de zomerspelen wat de uitslagen, de culturele bijdrage en de commercialisering betreft. Daarmee houdt de overeenkomst met het groot ste sportevenement ter wereld op. In Karlsruhe heerst, ondanks de Westduitse onverzettelijkheid, een chaos. De organisator van de Wereldspelen, de IWGA, moet zich binnenkort ver antwoorden voor een verdwenen be drag van 600.000 gulden. Het geld is uitgegeven, maar niemand weet waaraan. Een slecht voorbeeld voor een evenement, dat streeft naar een volwassen status. Laatste poging De derde Wereldspelen, na de mislukte uitgaven in Santa Clara (1981) en Londen (1985), is de laatste poging van de internationale sport wereld om naast de Olympische Spe len een brede basis te creëren. De ach terliggende gedachte van de Wereldspelen, populaire niet- Olympi- sche sporten zoals cyclo-bal, vin- zwemmen, petanque, reddingzwem men, touwtrekken en kunstfietsen laten promoveren naar het program ma van het grootste sportevenement ter wereld, is een verkeerde keuze ge weest. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Atletiekvereniging Delta Sport houdt op vrijdag vier augustus aan staande de achtste Braderieloop door het centrum van Middelharnis op Goeree-Overflakkee. Geheel volgens de traditie wordt op de vijfde en laatste avond van de jaarlijkse serie braderieën in Middel harnis de zogenaamde Braderieloop over een afstand van 10 km voor da mes, heren en veteranen gehouden. Het parcours slingert zich voorname lijk door de straten van het centrum van Menheerse; elk rondje is 2,5 km. De start en finish is op het Beneden Zandpad, tegenover het Diekhuus. Prestatieloop Gelijktijdig met de wedstrijdloop wordt er een prestatieloop gehouden over 1, 2, 3 of 4 ronden van 2,5 km naar keuze. De starttij d van beide lo pen is om 20.00 uur en inschrijven kan tot vijftien minuten voor de start in het gymnastieklokaal ter plaatse. Tévens ontvangt iedere deelnemer een blijvende herinnering en zijn er prijzen voor de dames en heren senio ren en dames en heren veteranen 1 t/m 3. De spelen worden meer als folklore gezien, dan als serieuze sportont- moeting. Desondanks zijn in Karls ruhe ruim vierduizend atleten uit zestig landen aanwezig, die in 21 tak ken van sport uitkomen. Het weg blijven van de Sovjetunie, dat zich compleet toelegt op de Goodwill Games in 1990 in Seattle, maakte het voor de organisatoren nog moeilijker voor vol te worden aangezien. Zelfs de komst van Juan Antonio Sama ranch, de voorzitter van het Interna tionale Olympische Comité, naar Karlsruhe kon daar niets aan veran deren. De Spanjaard bracht een ge- zelligheidsbezoek aan zijn Koreaan se vriend Un Yong Kim, de president van de IWGA. Samaranch schaarde zich in de Westduitse stad vol lof achter het ini tiatief. Hij verklaarde dat de Olym pische Zomerspelen qua sporten, at leten en programma de grenzen heeft bereikt en achtte de Wereldspelen, mits de status van het evenement wordt opgekrikt, een waardige ver vanger voor een aantal sporten die buiten het Olympisch programma vallen. Woorden die Un Yong Kim zelf had kunnen bedenken. Krijgt die gedach te geen navolging, dan hebben de We reldspelen geen toekomst en wordt het een televisie-spektakel als Good will Games. Dit stokpaardje van de Amerikaan Tbd Turner, dat overigens in tegenstelling tot de Wereldspelen buiten de verantwoordelijkheid van de internationale sportbonden valt, is tot nu toe ook een fiasco gebleken. Voorlopig lijken de Wereldspelen echter niet tot de verbeelding te spre ken. In Karlsruhe bleven veel zalen leeg. De prestaties in de diverse tak ken van sport sloegen niet aan bij het grote publiek. Alleen bij de organisa toren zelf. De Nederlandse power- liftster Liz Odendaal hield zelfs een aardig bedrag aan het toernooi over. Un Yong Kim overhandigde haar als tegenprestatie voor haar twee wereld- en drie Europese records in de klasse tot 75 kilogram een cheque van ruim 2000 gulden. ZIERIKZEE - Duizenden jongeren dromen ervan auto coureur of rallyrijder te wor den, maar de kans krijgen is een eerste en erin slagen een tweede. Om sluimerend au tosporttalent die kans te ge ven heeft Ford in samenwer king met Camel een selectie procedure in gang gezet on der de naam Ford Camel find-a-driver, die uiteinde lijk kan resulteren in een proefrit met de Benne- ton-Ford Formule 1. Iedereen met een geldig rijbe wijs, woonachtig in Nederland of met de Nederlandse nationaliteit, ongeacht of hij/zij actief licentie houder is, kan deelnemen aan de ze selectie. Daartoe liggen in schrijfformulieren klaar bij de Ford-dealers. De aanmelding sluit op 11 augustus 1989. Een deskundige jury beoordeelt aan de hand van de vragenlijst, welke honderd kandidaten wor den uitgenodigd voor de landelij ke finale, 21 september 1989 op het testterrein van Ford Nederland in Amsterdam. Ford-rijders Jeroen Hin, Nederlands toerwagenkam- pioen, en Erwin Doctor, koploper in het Nederlands rallykampioen schap, maken deel uit van de jury. Op de Ford testbaan worden de kandidaten in diverse oefeningen beoordeeld op hun rijcapaciteit. De prijs voor de winnaar is niet mis: een gloednieuwe Ford Fiesta XR2i! Dt is nog niet alles, want op 14 en 15 november wordt bij Ford Mo torsport op de testbaan in het En gelse Boreham de Europese finale van de Ford Camel find-a-driver selectie gehouden. Daarbij komen de winnaars van elf verschillende landen tegen elkaar uit. Het grootste talent mag zich verheu gen in een proefrit met de Ben- neton-Ford Formule 1, waarin Sandro Nannini en Johnny Her- bert uitkomen in de Grand Prix van het wereldkampioenschap. Het elftal van Duinoord dat in Burgh-Haamstede de eerste prijs in de wacht wist te slepen, dit ten koste van Sine- In Ouwerkerk prolongeerde dit jaar Sirjansland haar titel, door in de finale De Vierbannen buitenspelte zetten. Cura. (Foto: Joop van Houdt). (Foto: Joop van Houdt). delijk superieur en zette de opponent vrij gemakkelijk met 5-1 aan de kant. Rozenhof ontwikkelde nog wel enke le aanvallen maar deze werden suc cesvol afgeslagen door de 'bungalow- gasten'. Eén keer lukte dit niet zodat Rozenhof de eer wist te-redden en de nul liet verdwijnen als sneeuw voor de zon. Uitslag in Burgh-Haamstede: 1) Duinoord; 2) Sine Cura; 3) Burghstede; 4) Rozenhof. Op het veld van de voetbalvereni ging Ouwerkerk werd dit jaar voor de dertiende keer het campingvoet bal-toernooi gehouden. Hoewel een ongeluksgetal verliep het gehele toernooi geheel probleemloos en werd er door de verschillende teams uiterst sportief gestreden om de beste plaatsen. Naast het winnen van de hoofdprijs, was het tevens mo gelijk door een sportieve uitstraling een zogenaamde sportiviteitsprijs in de wacht te slepen. Deze eerbiedwaardige prijs ging naar de organiserende vereniging Ouwerkerk. Mede dobr de spontane deelname, nadat op het laatste nip pertje één team het liet afweten, ver diende SV Ouwerkerk de nodige lof, maar ook binnen de lijnen gedroeg men zich uiterst sportief. „Het is in een nog grotere mate van sportiviveit verlopen dan vorig jaar", aldus mede organisator William Remeeus. En dat sportiviteit niet altijd ten koste gaat van de winst blijkt wel uit het feit dat Ouwerkerk succesvol beslag wist te leggen op de derde plaats. Finale De finale in Ouwerkerk ging tussen de ploeg van Sirjansland en het elftal van kampeerterrein De Vierbannen. Sirjansland was naar Ouwerkerk ge komen om de vorig jaar verworven ti tel te komen verdedigen. Middels een 3-1 overwinning op De Vierbannen kon voor de tweede keer op rij de wis selbeker in de eigen prijzenkast ge plaatst worden. Het voetbal tijdens de finale was van een redelijk niveau en zorgde voor de nodige spanning. Tijdens de twee keer 35 minuten wist de latere nummer twee in de eerste helft op 1-0 voorsprong te komen en dit tot aan de thee te handhaven. Na de rust werd er in het zestienmetergebied van De Vierbannen een overtreding begaan, waardoor Sirjansland de kans kreeg om uit een penalty de ge lijkmaker te scoren. Sirjansland verzuimde niet te sco ren: 1-1. Uit deze treffer werd zicht baar moed geput, want men ging massaal op weg naar de volgende treffer. Het gevolg was dat de keeper van De Vierbannen nog twee keer ge passeerd kon worden, waardoor de eindstand 1-3 werd. De uitslag in Ouwerkerk was: 1) Sirjansland; 2) De Vierbannen; 3) VV Ouwerkerk, te vens sportiviteitsprijs; 4) De Kree koever; 5) De Stern; 6) 't Sluitgat. Renesse In de bekendste badplaats van Ne derland, Renesse, stond het ook enke le dagen bol van het campingvoetbal, en wel op de velden van SV Renesse, aan de Laone. In Renesse ging dit jaar voor de tweeëntwintigste keer de strijd der kampeerterreinen van start. Ook hier was de titelverdedi ger, de Bremhoeve, weer van de par tij. De sportiviteitsprijs ging hier naar camping Internationaal die dit voor de tweede keer in rij wist te rea liseren. De finale in Renesse ging tussen de elftallen van de Julianahoeve en, de winnaar van vorig jaar, de Bremhoe ve. Eerstgenoemde ploeg was duide lijk de betere en maakte vooral dankbaar gebruik van enkele foutjes in de defensie van opponent de Bremhoeve. Na een half uur spelen was het met de rust reeds 3-0 voor de Julianahoeve. Na de hervatting ble ven beide doelen schoon en kon de Julianahoeve zich als winnaar laten huldigen. De commissie van SV Renesse, die al jaren verantwoordelijk is voor de organisatie van het campingvoetbal, introduceerde dit jaar een nieuw spel. In de avonduren was er voor een ieder nog een extra prijsje te verdie nen bij deelname aan de spelregel- quiz. De liefhebbers moesten ant woord geven op vijf vragen, die alles met de voetbalspelregels te maken hadden. „De kennis onder de deelne mers was redelijk te noemen, de meesten wisten toch wel drie of vier vragen goed te beantwoorden", aldus commissielid Bezuyen. Uitslag De uitslag van het tweeëntwin tigste campingvoetbal-toernooi in Renesse ziet er als volgt uit: 1) Julia nahoeve; 2) Bremhoeve; 3) Bonafide; 4) Transparent. Zowel in Renesse, Ouwerkerk als Burgh-Haamstede sportief verlopen Evenwicht Zowel Duinoord a^s Sine Cura creëerden in de beginfase van de fina le een gelijk aantal kansen. Het spel golfde snel over en weer, maar tot sco ren kon men niet komen. Men hield elkaar goed in evenwicht en geen van beide teams toonde zich sterker dan de tegenstander. Men ging derhalve met een ruststand van 0-0 even genie ten van een kopje thee. Na de hervatting kwamen beide teams zeer aanvallend uit de start blokken. Nog steeds wilden er geen doelpunten vallen, en naarmate de tijd verstreek werd de strijd steeds heviger. Defensief zat het allemaal goed in elkaar waardoor ook in deze tweede helft de goals uitbleven. Na het eindsignaal moest de wedstrijd leiding daarom een beslissing force ren middels het nemen van straf schoppen. Nadat Duinoord de tweede penalty miste ging de vierde poging van Sine Cura ook de mist in. De zesde straf schop werd wederom door de titelver dediger gemist, terwijl Duinoord het hoofd koel hield en wel de touwen wist te beroeren. Duinoord mocht zo doende de campingvoetbalcup mee nemen naar het vakantieadres. Superieur SCHOUWEN-DUIVELAND - Ook dit zomerseizoen zijn in de diverse vakantieoor den op Schouwen-Duiveland de traditionele campingvoetbal-toernooien gespeeld. Er werd overal geanimeerd gevoetbald door de vele gelegenheidsteams. De meeste orga nisaties hadden weinig problemen en konden terugzien op wederom een sportief en ge zellig treffen. Mede door het vrij dorstige weer, deden de verenigingskantines goede zaken en hielden er een leuke cent aan over. In Burgh-Haamstede hield DFS al weer voor de éénentwintigste keer het campingvoetbal-toernooi. Ook dit jaar was het team van Sine Cura, dat reeds tijdens de voorgaande edi ties vijf keer in successie de cup wist te winnen, er weer bij. Deze keer gin gen de elf van Sine Cura echter on deruit in de finalepartij tegen Duin oord, echter pas na het nemen van de nodige beslissende penalty's. Een beeld van de campingvoetbalfinale in Renesse, tussen De Julianahoeve en De Bremhoeve, die door eerstgenoem de werd gewonnen. (Foto: Joop van Houdt). De strijd, op het voetbalveld van DFS, om de derde en vierde plaats ging tussen de Rozenhof en Burghste de. Dit laatste elftal toonde zich dui

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 7