maak dan gebruik van onze vakantieservice. Bouw van studio voor Regionale Omroep Zeeland is in volle gang Overval winkelierster dierenzaak Zierikzee WATERSTANDEN DEURLOO B.\ 2 Regionale omroep dichter bij luisteraars Geldboetes voor overtreding door agrariërs Als u wilt genieten van een onbezorgde vakantie, KNMI: Zon maakte overuren in juli De bank met de S doet meer voor vakantiegangers. Diefstal uit Dikke Toren Diefstal goederen uit auto Diefstal reservewiel dorsmachine Vervolg van pagina 1 varen radio-mensen als journalisten die nauwelijks radio-ervaring heb ben. De laatste groep beschikt wel over een brede journalistieke erva ring en veel kennis van het werkge bied. ,,Ik geloof niet dat het een han dicap is dat die radio-ervaring ontbreekt. Ik ben destijds ook van de krant overgestapt naar de radio en het is mijn ervaring dat je het vak re delijk snel onder de knie kunt krij gen. Het is een uitdaging". Feij spreekt daarbij de hoop uit dat de samenwerking tussen de ver schillende journalisten binnen het team van Omroep Zeeland zo goed verloopt dat de mensen met radio ervaring hun collega's die die erva ring ontberen een en ander bij zullen brengen en dat deze op hun beurt hun kennis over de regio aan hun colle ga's over zullen dragen. ,,Dat zijn dingen waarvan je hoopt dat het zo loopt, maar die niet van bo venaf opgelegd kunnen worden. Ik zou dat ook geen goede zaak vinden", aldus Feij. Hij is ervan overtuigd dat de Regionale Omroep Zeeland een heel belangrijke rol kan vervullen in de Zeeuwse maatschappij. ,,We willen graag een medium worden dat na een paar jaar niet meer weg te denken is uit Zeeland". Oplevering gebouw in oktober dit jaar ZIERIKZEE - De bouw van de studio die vanaf 1 janua ri ter beschikking staat van het team van Regionale Om roep Zeeland is in volle gang. Het is de bedoeling dat het gebouw in oktober dit jaar opgeleverd wordt. „Maar dan moet de technische apparatuur nog geïnstalleerd wor den", aldus Flip Feij, directeur/hoofdredacteur van de dertiende regionale omroep in Nederland. Alles bij el kaar is met de bouw en inrichting van de studio een in vestering van enkele miljoenen guldens gemoeid. Ie voorgeschiedenis alleen maar van een afstand gevolgd". Directeur/hoofdredacteur Feij stelt dat die 3,6 miljoen per jaar eigenlijk nog maar een zeer krap budget is. ,,We starten in januari 1990 met min der dan drie uur zendtijd per dag. Maar we willen wel graag in een paar jaar naar 12 uur uitzenden per dag toe, en daarvoor is dat bedrag te klein". Goedemorgen, dit is Omroep Zee land met het nieuws" of 'We schake len nu over naar onze correspondent op Schouwen-Duiveland'. Vanaf 1 ja nuari 1990 is het allebei mogelijk. Wie zijn radio dan afstemt op 101.9 meter op de FM-band valt, als het een beetje meezit, midden in de uitzen ding van Zeelands eigen regionale omroep. Lang Het heeft lang geduurd voordat het eindelijk zover is gekomen. De pogin gen om een dergelijke omroep in Zee land van de grond te krijgen dateren van 1965. ,,Maar dat was nog ver voor mijn tijd", aldus Feij. ,,Ik heb die he- Eén van de redenen dat de Zeeu wen zo lang op hun regionale omroep hebben moeten wachten is het geld. De jaarlijkse exploitatiekosten van Omroep Zeeland worden geraamd op ruim 3,6 miljoen gulden. Dat bedrag wordt gedeeltelijk ge dekt door een opslag "op de kijk- en luistergelden voor de Zeeuwen. Maar Zeeland is dunbevolkt en daarom blijft er nog altijd een bedrag van 2,3 miljoen gulden over dat op de een of andere manier op tafel moet komen. Vooralsnog wordt dit tekort gedekt door het ministerie van WVC. Op dit moment mag een regionale omroep geen commerciële basis heb ben. Als dat in de toekomst mocht veranderen ziet Feij wel mogelijkhe den voor Omroep Zeeland. ,,En dat hoeft helemaal niet ten koste van de kwaliteit van de programma's te gaan". Hij voegt daar aan toe dat een re gionale omroep zeer interessant kan zijn voor de adverteerder. „Maar het is zeker niet de bedoeling dat wij ad verteerders wegsnoepen voor de neus van regionale kranten", aldus Feij. Hij tekent daar meteen bij aan dat de krant die nu het monopolie heeft in Zeeland er in Omroep Zeeland wel een concurrent bij krijgt. Pluriformiteit Hij benadrukt dat een regionale krant en een regionale omroep naast elkaar kunnen bestaan. „Ik vind het eigenlijk onbegrijpelijk dat die krant (de PZC - red.) hier al zo lang een monopolie heeft. Nu kunnen ze zelf bepalen waar ze wel of waar ze geen aandacht aan besteden en ik denk dat de komst van Omroep Zee land daar wel verandering in zal brengen". Volgens Feij kan het in de ether ko men van Omroep Zeeland alleen maar heilzaam werken op de pluri formiteit van de pers in Zeeland. „En dat is een goede zaak waar de consu ment mee gebaat is", aldus Feij. Zoals gemeld gaat Omroep Zeeland in januari 1990 van start. Alles bij el kaar biedt de regionale omroep werk aan 25 mensen. Naast informatieve programma's gaat Omroep Zeeland ook muziekprogramma's uitzenden. „We proberen daarbij veel aandacht te besteden aan de amateuristische muziekbeoefening in Zeeland", aldus Feij. Hij verzekert de toekomstige luisteraars van 'zijn' omroep een spectaculaire start in januari. Hij is er zich terdege van bewust dat na 1 ja nuari ook twee en drie januari ko men. „Ik ben ervan overtuigd dat het wel zal lukken met Omroep Zeeland". ARNHEM - De economische poli tierechter in Arnhem heeft vier agra riërs veroordeeld tot geldboetes va riërend van vijfhonderd tot duizend gulden. Zij hebben zich schuldig ge maakt aan het opzettelijk verontrei nigen van het oppervlaktewater door gier te lozen op sloten. Een vijfde boer moest maandag ook terechtstaan, maar de politie rechter gelastte vrijspraak omdat de politie het proces-verbaal niet correct had opgemaakt. In enkele gevallen kwam het zuiveringsschap Rivieren land de milieudelicten op het spoor. Ook werd eenmaal door middel van luchtcontrole verontreiniging vastge steld. ZIERIKZEE - Hoewel het weer in juli een wisselend karakter had, heeft de zon in de afgelopen maand overuren gemaakt. Dit blijkt uit het weeroverzicht over de maand juli, dat het KNMI heeft gepubliceerd. Het juli-weer werd voornamelijk door hogedrukgebieden bepaald, maar door de veranderlijke ligging ervan had het weer in ons land een wisselend karakter. Tbt tweemaal toe temperden on weersstoringen uit Frankrijk de warmte. Anderzijds zorgden noord westenwinden enkele keren voor af koeling. Op de 30ste kwam een einde aan het mooie weer, toen een actieve depressie met regen en veel wind van Schotland naar de omgeving van De nemarken trok. De afgelopen maand was met een gemiddelde temperatuur in De Bilt van 18,2 graden Celsius (tegen 16,6 graden normaal) warm te noemen. In De Bilt werd op 10 dagen een zomerse temperatuur van 25 graden of hoger gemeten, normaal is dat op vier da gen het geval. Het aantal tropische dagen (30 gra den of hoger) bedroeg twee tegen een normaal. Op de 22ste werd te De Bilt een maximumtemperatuur gemeten van 32,2 graden: de hoogste sedert 17 juli 1983. Het was in De Bilt tot nu toe deze maand ook droog, er viel 33 millime ter tegen gemiddeld 77. Overigens was juli vorig jaar met 140 millimeter een van de natste julimaanden van de eeuw. Op 9, 23 en 30 juli zijn zeer plaatselijk grote hoeveelheden neer slag gevallen ten gevolge van de grote buiigheid. De zon maakte met ongeveer 210 uur te De Bilt zo'n 25 overuren, nor maal gesproken is dat 185 uur. Op 30 juli kwamen tijdens buien zware windstoten voor. Langs de kust werden plaatselijk snelheden tot on geveer 25 meter per seconde bereikt. Wat meestal doorgaat voor een prettige ma nier van ontspannen, begint vaak in een sfeer van chaos en opwinding: waar zijn de autopapieren? Is de verzekering wel in orde? En hoe staat het met de uitlaat? Op die momenten wordt nog eens goed dui delijk waarom het zo handig is om uw geldzaken bij de bank met de S te regelen. Van reischeques, verzekeringen en vreemd geld tot een eigen kluis- loket om uw kostbaarheden in te bewaren als u van huis bent. Da's vakantieservice waar u wat aan hebt. Kom daarom even langs bij ons kantoor. Dan zor gen wij dat uw plezier verzekerd is. spaarbank Nutsspaarbank Zierikzee, Havenpark 16, tel. 01110-14051 STOCKHOLM - De Zweed Christef Petterson die afgelopen week schul dig werd bevonden aan de moord op de voormalige premier van Zweden Olof Palme, heeft beroep aangete kend tegen de levenslange gevange nisstraf waartoe hij is veroordeeld. Dit heeft zijn advocaat, Arne Liljeros verklaard. Liljeros noemde de one nigheid tussen de twee rechters en zes lekenassessoren die zijn cliënt ver oordelen een halve overwinning en waarnemers vermoeden dat Petter- sons beroep een redelijke kans van slagen heeft omdat de hogere recht bank nogal eens betere bewijzen wil zien. CHICAGO - President George Bush van de Verenigde Staten heeft nieuwe inspanningen aangekondigd in de strijd tegen de verdovende middelen. In een toespraak tot de vergadering van Amerikaanse gouverneurs in Chicago zei Bush onder meer dat er nieuwe officieren van justitie worden benoemd, ongeveer 1.000 man extra federale politie wordt ingezet en ruim twee miljard gulden wordt vrij gemaakt voor de bouw van gevange nissen. Dader maakte zich op bromfiets uit de voeten ZIERIKZEE - Maandagmiddag werd een overval ge pleegd op de 26-jarige winkelierster J. P. B. uit Zierikzee. Zij moest zich onder doktersbehandeling stellen omdat ze een klap op haar hoofd kreeg met een vuurwapen. De overvaller ontvluchtte met een handlanger op een brom fiets. ZIERIKZEE - De exploitant van de Dikke Toren C. M. J. P. uit Zierikzee deed aangifte van diefstal van 150 gulden uit de kassa van het kantoor tje in de hal van de toren. De diefstal vond zaterdagmiddag plaats vermoedelijk door een Duits echtpaar dat zich liet opsluiten in de Dikke Toren. Nadat P. hen had be vrijd ontdekte hij de verdwijning van het geld. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Bruinisse Wemeldinge Springtij: 3 augustus Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 2 augustus 5.10 175 11.20 -123 17.20 157 23.30 -156 3 augustus 5.45 175 11.40 -115 17.55 159 2 augustus 03.25 176 09.25 -117 15.50 158 21.50 -156 3 augustus 03.55 180 10.05 -115 16.20 162 22.25 -159 2 augustus 5.30 192 11.05 -127 17.40 168 23.25 -162 3 augustus 06.05 192 11.30 -123 18.20 170 23.55 165 2 augustus 05.00 196 11.10 -134 17.25 178 23.25 -169 3 augustus 05.40 198 11.40 -129 18.00 182 Maandagmiddag om ongeveer 17.00 uur kwam een jongeman de die renspeciaalzaak aan de Zuidwel- lestraat binnen. Hij sprak beschaafd Nederlands en vroeg aan winke lierster mevrouw B. om de inhoud van de kas. Toen zij weigerde die te geven wilde de man zelf een greep in de kas doen. Daarbij ontstond een vechtpartij tussen de winkelierster en de overvaller. Vuistvuurwapen Tijdens deze vechtpartij haalde de overvaller een vuistvuurwapen van onder zijn kleding en sloeg daarmee mevrouw B. op het hoofd. Zij moest zich onder doktersbehandeling stel len. Tben de overvaller de verwondin gen zag die hij had aangericht vlucht te hij naar buiten zonder buit mee te nemen. In dc Zuidwellestraat voor dc win kel stond een andere jongeman op een bromfiets te wachten. Samen re den zij weg in de richting van het Slingerbos waarhij ze de Zuidwellc- brug overreden. De bromfiets was een rode Honda cross-model. Van dc twee jonge mannen is weinig bekend. Ze zijn vermoedelijk 16 a 18 jaar oud en droegen beiden een helm. UTRECHT - De vakbond unie BLHP en de werkgevers in het casi nowezen (1.800 werknemers) zijn het eens geworden over een nieuwe twee jarige cao. De overvaller die in de winkel kwam droeg een zwarte integraal helm. Hij had geen baard of snor en droeg een zonnebril. De jongeman was gekleed in vermoedelijk een blauw trainingspak van glanzende stof met iets wits aan de mouwen. De politie heeft maandagavond direct een uitgebreid buurtonderzoek inge steld. Eventuele getuigen van de overval wordt verzocht contact op te nemen met de Rijkspolitie te Zierik zee. Telefoon 01110-14055. WASHINGTON - De Amerikaanse president George Bush heeft behoed zaam gereageerd op de vermeende executie van de Amerikaanse gijze laar William Higgins door de pro- Iraanse „organisatie van de onder drukten der aarde". Hij volstond met een dringende oproep aan alle partij en in het Midden-Oosten om hun gij zelaars vrij te laten. NIJMEGEN - De 23-jarige man uit Nijmegen die in zijn woonplaats werd doodgeschoten, was betrokken bij grootschalige hasjhandel. Dat heeft de Nijmeegse politie maandag meegedeeld. Volgens een woordvoer der van de politie was ook de ver dachte van de dodelijke schietpartij, een 3l-jarige man uit Nijmegen, ac tief in dc hasjhandel. De beiae man nen deden zaken met elkaar maar hadden al enige tijd ruzie. Zaterdag troffen ze elkaar op de Waalkade in Nijmegen. Na een gesprek schoot de 23-jarige man de ander neer. ZIERIKZEE - De Duitser T. B. uit Viersen werd benadeeld voor ruim 1200 gulden bij een diefstal uit zijn auto. De auto stond geparkeerd op het parkeerterrein Binnen de Veste te Zierikzee. Maandag om ongeveer 12.00 uur werd de auto opengebroken. De dieven namen een autoradio, geld, een walkman en kleding mee. De ge zamenlijke waarde van deze goede ren bedraagt ongeveer 1200 gulden. Daar komt nog de schade door braak bij die nog onbekend is. NIEUWERKERK - In de nacht van zondag op maandag werd van een dorsmachine van C. van der H. uit Ouwerkerk het reservewiel gestolen. De dorsmachine stond op een stuk landbouwgrond aan^de Stoofweg te Nieuwerkerk. Het reservewiel zat vastgemaakt op de machine. Maan dagmorgen kwam de eigenaar tot de ontdekking dat het wiel was verdwe nen. De waarde ervan is onbekend maar gezien de omvang van het wiel niet gering. Dinsdag en donderdag Augustus en september Renesse Expositie schilderijen Marja de Lan ge. In het koor van de Nederlandse Hervormde k^rk. 14.00,-16.00 uur. Van 1 tot en met 31 augustus Burgh-Haamstede Zomer-expositie Abraham Blankers. De Burght. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 22.00 uur. Tot en met 5 augustus Burgh-Haamstede Expositie Verzamelen. Bewaerschole. Dagelijks van 10.00 tot 16.30 uur en op toeristendagen in Burgh en Haam stede van 10.00 tot 16.30 uur. Tot vrijdag 11 augustus Zierikzee Open kerkdagen in de Gasthuiskerk, iedere maandag, woensdag en vrij dag. Tot en met 12 augustus Zierikzee Zomertentoonstelling in Burgerwees huis, maandag t/m zaterdag 10.00- 17.00 uur. Tot en met zaterdag 5 augustus Burgh Expositie Anna Metz en Tien Volders in Nederlandse Hervormde kerk; maandag t/m zaterdag 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Tot en met vrijdag 4 augustus Brouwershaven Expositie Kleine Schatten van Schouwen-Duiveland in stadhuis. 13.30 tot 16.30 uur. Dinsdag 1 augustus Zierikzee Police Academy 6 in Concertzaal. 20.00 uur. Kerkwerve J.eugdactiviteiten Vakantie Bijbel- school. Pniëlkerk. 9.30-11.30 uur en 19.00-20.30 uur. Nieuwerkerk Commissievergadering welzijn in ge meentehuis. 19.30 uur. Woensdag 2 augustus Kerkwerve Jeugdactiviteiten Vakantie Bijbel- school. Pniëlkerk. 9.30-11.30 uur. Haamstede Zomeravonddienst met evangelist Se- gere, aan het orgel Stephan Folmer. In kerkgebouw Gereformeerde Ge meente, Sluispad/Ankerweg. 20.00 uur. Scharendijke Concert mezzo-sopraan Herien Wie- ringa en organist Wim Boer. Neder lands Hervormde kerk. 20.00 uur. Donderdag 3 augustus Kerkwerve Jeugdactiviteiten Vakantie Bijbel- school. Pniëlkerk. 9.30-11.30 uur en 13.00-15.00 uur. Burgh Concert Herien Wieringa en Wim Boer rond A. Gruyzen-orgel in Neder landse Hervormde kerk. 20.00 uur. Dreischor Orgelconcert in de Ned. Herv. kerk. Dirk Jansz. Zwart. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 4 augustus Kerkwerve Jeugdactiviteiten Vakantie Bijbel- school. Pniëlkerk. 9.30-11.30 uur, 13.00-15.00 uur en 19.00-20.00 uur. Brouwershaven Brouwse Zomermarkt op de Markt. 10.00-17.00 uur. Zaterdag 5 augustus Zierikzee Police Academy 6 in Concertzaal. 20.00 uur. Zonnemaire Demonstratie bewerken schaapswol bij wolboerderij Pitshoeve. 10.00- 16.00 uur. Dreischor Vlasdag. Vanaf 10.00 uur activiteiten op de Ring te Dreischor, die te maken hebben met de teelt en bewerking van vlas. Zondag 6 augustus Zierikzee Police Academy 6 in Concertzaal. 20.00 uur. Maandag 7 augustus Haamstede Maandagavondzang in de Gerefor meerde kerk, onder leiding van Jan v. d. Driest, met medewerking van Har ry Hamer. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 8 augustus Zierikzee Police Academy 6 in Concertzaal. 20.00 uur. Brouwershaven Orgelconcert in de Grote- of Sint Ni- colaaskerk. Kees van Eereel, Goes. Aanvang 20.00 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 2