Vijfenzestig parkeerbonnen... 'De mensen zijn verwonderd dat wij hier gratis pladijs uitdelen' Redelijk rustig weekend op Schouwen-Duiveland DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zeeland druk, geen problemen op de wegen Auto's zwaar beschadigd na aanrijding op Brouwersdam Kopstaart- aanrijding op Hogezoom <L~ (mC >elü^v ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Plekje Rommelmarkten Wijn Trainer Langs de Grevelingendam is altijd wel een In de zomermaanden wordt Schouwen-Duive- In de eetrubriek vandaag aandacht voor het De nieuwe Zierikzee-trainer Jack Schipper zit rustig plekje te vinden. (Pag. 2). land overspoeld met rommelmarkten. (Pag. 3). completerende glas wijn. (Pag. 4). vol ideeën over voetballend Schouwen-Duive- land. (Pag. 6). MAANDAG 31 JULI 1989 145ste jaargang Nr. 24583 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Hoeveel beweging wordt niet voortgebracht door het streven naar rust. Sterne ZIERIKZEE - Op de Nederlandse wegen leverde het vakantieverkeer het afgelopen weekeinde nauwelijks problemen op. Zaterdag waren er bij Eindhoven en Weert op de autoweg richting „het zuiden" wel files. Maar die werden niet langer dan een kilo meter of vijf en de oorzaak was bo vendien een wegversmalling door wegwerkzaamheden, aldus een woordvoerder van de verkeerscentra- le van de politie in Driebergen. Ook werden tot zondag aan het eind van de middag geen ernstige on gelukken gemeld. Opnieuw is er het afgelopen weekeinde sprake van top drukte geweest in Zeeland. Vooral za terdag was het verschrikkelijk druk en zaten alle accommodaties nage noeg vol, meldt een woordvoerster van de VVV. Diverse kustgemeenten hebben hun noodterreinen open gesteld. Tbt uitzonderlijke files heeft ae drukte dit weekeinde niet geleid. Wel waren, volgens een woordvoerder van de Rijkspolitie Schouwen- Duiveland, de meeste toegangswegen naar de kust verstopt. De uittocht kwam 2ondag al vroeg op gang. Volgens de VW-woordvoer- ster niet zo zeer als gevolg van het slechte' weer, maar omdat veel men sen voor een korte vakantie naar Zee land zijn gekomen. „Ze blijven maar een paar dagen, hierdoor kömen er bijna dagelijks plaatsen vrij". Tbch is het volgens de VW juist door die korte verblijven raadzaam voor ver trek even te bellen om een plaats te reserveren. Mensen die op de bonnév fooi naar Zeeland komen stuiten in het weekend gegarandeerd op bord jes die aangeven dat alles „vol" zit.' Dc Rijkspolitic Schouwcn-Duivc- land heeft dit weekeinde aan aantal zwartkampcerdcrs op de Grevelin gendam en de Kop van Schouwen weggestuurd. Door het registratie- informatiepunt dat onlangs door de gemeente Westerschouwen is inge steld,, heeft de politie inzicht in vrij gekomen plaatsen, zodat dc illegale recreanten konden worden doorver wezen. Alleen ivat kleine vechtpartijtjes Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting tot dinsdagavond: Vrij koel Wisselend bewolkt en enkele buien. Minimumtemperatuur omstreeks 12 graden. Middagtemperatuur onge veer 18 graden. Noordwestenwind, vrij krachtig, aan de kust en op het IJsselmeer nu en dan hard, mogelijk stormachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 4 augustus: Woensdag: Zonneschijn: 30%. Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 4 Donderdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: noordwest 3 Vrijdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 1 aug. Zon op 06.01, onder 21.30 Maan op 05.22, onder 21.37 Nieuwe maan: 1 aug. (18.06) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Boven de Atlantische Oceaan blijft de luchtdruk de komen de dagen hoog. En omdat boven Zuid- Skandinavië een actieve depressie blijft liggen wordt in onze omgeving een vrij krachtige noordwestelijke stroming in stand gehouden, waar mee koele lucht wordt aangevoerd. In deze lucht ontwikkelen zich gemak kelijk stapelwolken, waarvan een aantal het buienstadium kunnen be reiken. Het is aan de koele kant. 's Nachts daalt het kwik tot omstreeks 12 graden en overdag wordt het maar een graad of 18. er is tamelijk veel wind. Deze is morgen boven land vrij krachtig en aan de kust en op het IJs selmeer nu en dan hard en mogelijk zelfs weer stormachtig. Woensdag is er wat minder wind. St. Cecilia in actie. (Foto: Joop van Houdt). Onder de toehoorders ook burge meester mr. J. J. P. M. Assclbergs van Zierikzee. „Voor mij was het een aan gename verrassing. Ik ben net terug van vakantie en ik wist dat er om streeks deze tijd iets stond te gebeu ren, maar ik bad geen idee dat bet juist dit weekend zou zijn", aldus As- selbergs. Voor hem zijn de Heistsers geen on bekenden. „Ik ken ze nog uit de tijd dat ik burgemeester van Sluis was", aldus Asselbergs. Al snel raakt hij in gesprek met Lamnnoy totdat deze het podium moet beklimmen om het op treden van Heliopsis aan te kondi gen. Lamnnoy bekleedde tijdens het bezoek aan Zierikzee de functie van spreekstalmeester. Liefhebberij In onvervalst Vlaams doet hij de toehoorders kond van het op handen zijnde optreden van Heliopsis. „Meisjes van tussen de 15 en 25 jaar die het ganse jaar door wekelijks trainen. Het is voor hen allemaal hun liefhebberij", aldus Lamnnoy. De meisjes treden aan in kostuums in wit, geel en groen. Voor elk nieuw BROUWERSDAM - Twee auto's werden zwaar beschadigd bij een aanrijding op de Brouwersdam. Bij de aanrijding raakte niemand ge wond. De aanrijding deed zich voor om streeks 21.30 uur toen S. A. M. uit Neerbusch (Did) vanaf een parkeer plaats langs de Brouwersdam de weg opreed. Hij raakte daarbij de macht over het stuur kwijt en kwam dwars op de weg te staan. A. W. R. uit Trier (Did) kon de dwars op de weg staande auto niet meer ontwijken en raakte deze vol in de flank. Beide bestuur ders kwamen met de schrik vrij ZIERIKZEE - „Het is voor ons de eerste keer dat wij in Zierikzee zijn, en het is heel anders dan in Heist". Aan het woord is Marten Mesuere, één van de folkloristische vereniging de Heistse visbakkers. Samen met een acht tal collega's stond hij afgelopen weekend op het Haven plein in Zierikzee om in het kader van de vriendschaps banden tussen Knokke-Heist en Zierikzee gratis gebakken vis uit te delen. „Wat mij opvalt is dat de men sen hier daar zo verwonderd over zijn dat het gratis is". De Belgen waren met twee bussen vol naar Zierikzee ge komen, want naast de visbakkers gaven ook de Konink lijke Harmonie St. Cecilia en de Heliopsis Jazz dans groep acte de présence. Het bezoek van de Heistsers aan Zierikzee houdt verband met de ten toonstelling over de Heistse vissers zoals die ingericht is in het Maritiem Museum. Vijfenzeventig jaar gele den, tijdens de Eerste Wereldoorlog, vluchtte een groot aantal vissers naar Zeeland en een aantal van hen kwam in Zierikzee terecht waar zij zo goed en zo kwaad als het ging gastvrij wer den ontvangen. „Daarom wilden wij van Knokke- RENESSE - Het afgelopen week end is op Schouwen-Duiveland rede lijk rustig verlopen. Wel moest de po litie een aantal keren in Renesse in actie komen om vechtpartijtjes in de kiem te smoren. Verder werd inge broken in acht auto's. Volgens de politie is er in het afge lopen weekend weer behoorlijk ille gaal gekampeerd op Schouwen- Duiveland. Zestien mensen die met tent of caravan aan de Grevelingen dam stonden werden door de politie weggestuurd. Zij werden doorverwe zen naar het noodterrein in Renesse. Diefstallen Ook was het dievengilde behoorlijk actief. In totaal werden acht auto's opengebroken en wel in Bruinisse, De Schelphoek en Renesse. Onder de ge dupeerden vijf Duitse recreanten. Gestolen werden onder meer tassen, fototoestellen, portemonnees, per soonlijke papieren en een video camera ter waarde van 5000,- Twee recreanten moesten constate ren dat een deel van hun surfmateri- aal gestolen was. T. W. R. V. uit Han del deed bij de politie diefstal van zijn surfplank ter waarde van 450,-. De surfplank werd gestolen uit de haven van Kloosternol bij Scharen- dijke. R. W. uit Krommenie deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn surfplank. Volgens de politie zou W. de plank achter hebben gelaten op het strand bij de Stampersplaat. De schade bedraagt in totaal 1000,- Ten nadele van A. H. van der V. ui Velp werden vrijdag twee roeispanen gestolen, van zijn aan het Eerste weeg- je bij Zierikzee geparkeerd staande auto. Bij een strandpaviljoen aan de Rampweg bij Renesse werd het surf- pak van J. M. de K. uit Geldermalsen gestolen. De K. claimt een schade van 650,- J. G. S. en A. G. H. R, beiden uit Nijmegen deden bij de politie aangif te van mishandeling. Toen zij in de nacht van zaterdag op zondag over de Stoofweg bij Renesse liepen werden zij volgens hun zeggen plotseling aangevallen door een groep jongeren. RENESSE - Bij een aanrijding in Renesse raakten vrijdag een perso nenauto en een bus beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. De aanrijding gebeurde toen J. v. O uit Scharendijke op de Hogezoom voorgesorteerd stond bij de kruising met de Vroonweg. Hij wilde voorrang verlenen aan een hem tegemoetko mende bus. M. R uit Duitsland be stuurde op dat moment een autobus die achter Van O. reed en P. merkte de stilstaande Van O. te laat op. Een aan rijding was het gevolg. S. raakte bij het gevecht gewond aan de rechterknie. R. liep enige kneuzingen en wat losse tanden op bij de schermutselingen. M. E. P. uit Oud-Alblas werd door de politie gearresteerd nadat hij in een hotel in Haamstede amok had gemaakt. Hem wordt diefstal, vernieling en verzet tegen zijn arrestatie ten laste gelegd. Alcohol Volgens de politie was P. niet ge heel nuchter meer. In een druk Renes se werden in het afgelopen weekend 20 processen-verbaal opgemaakt. Een aantal mensen werd op de bon geslin gerd wegens vechten. Twee mensen werden betrapt op verboden wapen bezit, drie mensen kregen een bon voor urineren op plaatsen waar dat niet mag en drie anderen kregen een procesverbaal wegens openbare dronkenschap. De politie paste ook nu weer het zo genaamde Iik-op-stuk-beleid toe. Hetgeen inhoudt dat de uitgedeelde boetes direct betaald kunnen wor den. In tachtig procent van de geval len gebeurt dit ook daadwerkelijk. In enkele gevallen werd ook proces verbaal opgemaakt wegens geluids overlast. In één geval werd proces verbaal opgemaakt wegens het in be zit hebben van een vuurwapen. R. M. uit Rotterdam probeerde in een dis cotheek in Renesse een pistool te gel de te maken. Hij had het wapen ge kregen van zijn broer P. M. uit Schiedam. Ook tegen P. M. werd proces-verbaal opgemaakt. RENESSE/ZIERIKZEE - In het afgelopen weekend werden, voornamelijk in de Schouwse Westhoek, 65 parkeer bonnen uitgedeeld. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden in Renesse 'twee auto's weggesleept. Zaterdag werden in Renesse nog eens vier auto's weggehaald door de sleepwagen en in het Zierikzeese centrum werd een auto verwij derd van een invalidenparkeerplaats aan het Havenplein. De laatste operatie genoot grote publieke belangstelling omdat op dat moment in de Zierikzeese binnenstad een optreden van de Belgische harmonie St. Cecilia aan de gang was. De overtreders konden hun voertuigen bij het plaatselijke politiebureau weer komen halen, tegen een flinke fi nanciële vergoeding overigens. nummer wordt van kleding* gewis seld. De meisjes hebben even wat moeite om in hun ritme te komen, maar al snel is duidelijk te zien dat zij heel wat training achter de rug hebben. Hoewel de synchronisatie af en toe wat te wensen overlaat weten de meisjes van Heliopsis toch een leuke show weg te geven, hetgeen ook door het publiek onderkend en gewaar deerd wordt. Choreografe Viviane De Schrijver, lerares lichamelijke opvoeding en ge diplomeerd jazz-pedagoge heeft een aantrekkelijk en afwisselend pro gramma voor de meisjes in elkaar ge zet. Een belangrijke rol daarbij spe len ook de kleurige zelf ontworpen en in eigen beheer gemaakte kostuums. Warm De muzikanten van St. Cecilia slaan de verrichtingen van Heliopsis gade onder het genot van een koel biertje. De visbakkers hebben hun boeltje inmiddels ook opgeruimd. „Tweehonderd kilo pladijs hadden we bij ons", vertelt Mesuere. „En het is allemaal opgegaan. Dat komt ook omdat er zo'n speciaal smaakje aan zit", aldus Mesuere. „Wij bakken de vis in de reuzel. Dat is ons geheim". De folkloristi sche vereniging waar hij deel van uit maakt gaat wel vaker de boer op om promotie te bedrijven voor Knokke- Zierikzee is heel wat anders dan Knokke-Heist, maar wel gezellig", al dus Mesuere. „Bij ons zitten er in de zomer een half miljoen mensen en in de winter 30.000". Lamnnoy: „Ik wil niet chauvinistisch zijn, maar Knokke-Heist is een badplaats van standing. En het is heel ander volk dan hier". Heistse muzikanten en visbakkers zorgen voor sfeer in Zierikzees centrum Heist de mensen hier een huldeblijk geven", aldus D. Lamnnoy, wethouder van Knokke-Heist. In eerste instan tie gingen de gedachten van het ge meentebestuur van de Belgische bad plaats uit naar een jumelage met Zierikzee. Dat bleek bij nader inzien geen haalbare kaart. „Wij wilden toch iets doen als dank en hulde voor de manier waarop onze vissers destijds hier zijn opgevan gen", aldus Lamnnoy. Het idee werd geboren om er een cultureel evene ment van te maken. Koninklijke Harmonie St. Cecilia werd bereid gevonden om in Zierik zee op het Havenplein een show te verzorgen. Een aardige verrassing voor de liefhebbers van harmonie- muziek want St. Cecelia promoveer de dit jaar naar de klasse 'uitmun tendheid' en dat zegt voor de kenners genoeg over de kwaliteit. Belangstelling Ondanks het warme weer was er dan ook een redelijke belangstelling voor het optreden van het harmonie gezelschap op het Havenplein. St. Ce cilia verzorgde twee optredens in de Zierikzeese binnenstad waaronder een wandelconcert door het centrum. Ook de jazzdansgroep Heliopsis mocht zich verheugen in een behoor lijke belangstelling voor hun verrich tingen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1