Manuela Jille grootste winnares van 't zesde Dikke Torentoernooi Uitslag van de derde zomeravonddrive NIEUmBODE G. Bakker en v. d. Kamp winnen vlucht PV Zierick Renner van de Tour: Amerikaan Greg Lemond 6 André Goedegebure in finale onderuit tegen Harold Schipper ZIERIKZEE - Het zesde Dikke Torentoernooi zit erop. Onder waarlijk tropische om standigheden is vooral de laatste finaledag gisteren, zondag, verspeeld. Het viel niet mee voor de finalisten om aan de 'Grevelingen-Riviera' de laatste beslissende ballen te slaan, nergens anders dan op deze tennisbanen van de LTC Zierikzee was het 'de laatste loodjes wegen...', zo doeltreffend. Tijdens de finaledag ontpopte een jong ten- nistalentje zich tot de grootste winnares van het Dikke Torentoernooi. De vijftien jarige Manuela Jille schoot als een ster omhoog en werd in drie categorieën de beste. een stukken sterker veld kent dan vorige week in Bru, moest ik elke partij, attent zijn. Het voordeel van dit toernooi is dat je vele partijen speelt en daardoor kunt groeien", al dus Goedegebure na afloop. Harold Schipper was voor André Goedegebure geen onbekende: ,,Ik kon Schipper al wel, en ik heb ook meer tegen hem gespeeld. Naar mijn idee had ik het beter kunnen doen, maar gisteren (zaterdag, red.) heb ik vier partijen gespeeld en daar was ik toch nog wel vermoeid van. En waar Schipper het op techniek kan, moet ik het doen met veel lopen en zwoe gen, en dan kom je op een gegeven moment wat tekort. Vooral in de tweede set had ik toch wel wat kans jes, maar steeds weer wist Schipper de diverse rally's in zijn voordeel te beslissen". ■■JS De grote groep finalisten van alle dubbelspelen. Ook voor hun ivas het zesde Dikke Torentoernooi geslaagd. Manuela Jille, Atheneumstudente in Goes, en woonachtig in Kapelle, had zich voor het Dikke Torentoer nooi in eerste instantie alleen inge schreven voor het dames-enkel C. Na dat Nathalie van de Waterschoot vanwege ziekte was uitgevallen vroeg de wedstrijdleiding of Manuela niet haar plaatsje wilde innemen. Dit be tekende dat zij ook uit moest komen op de nummers dames-dubbel C en het gemengd-dubbel D, Manuela Jille vond dit geen probleem. Gemakkelijk In het dames-enkel vond zij in de fi nale Esther Levolger tegenover zich. De Kapelse won de eerste set vrij ge makkelijk met 6-2. In de tweede set ging zij de fout in en werd door Levol ger met 1-6 teruggewezen. In de beslissende derde set zette het jeugdi ge talent alles weer even goed op een rijtje en wist vervolgens eenzelfde uitslag te bewerkstelligen als de eer ste set: 6-2. „De eerste set tegen Esther ging heel goed, in de tweede maakte ik ve le foutjes en ging het gewoon even niet, maar in de laatste set ging het weer wel", aldus Manuela Jille over haar partij tegen Levolger. Met haar snoeiharde ballen, zowel fore- als backhand, en met behulp van de goedlachse Astrid Verspeek had Ma nuela Jille ook een hele grote vinger in de (overwinnings-)pap bij het dames-dubbel tegen het koppel Scholten/Ars: 6-2 en 6-1. „Ja, dat dames-dubbel ging heel ge makkelijk. Ik kende die dames al, want daar heb ik al eens eerder tegen gespeeld", vertelt Jille die dit jaar voor het eerst meedeed aan het Dikke Torentoernooi. De C2-speelster wist na twee eerdere enerverende finale partijen zich vervolgens ook weer op timaal op te laden voor de derde fina le; het gemengd-dubbel. Ontluikend Hier kregen C. Kamp en André Goedegebure te maken met h'et ont luikende geweld van Manuela Jille en partner Gerrit van Splunder. In de eerste set moesten Jille en Van Splun der de winst nog laten aan de tandem Kamp/Goedegebure. De tweede en ook de derde set werden overtuigend gewonnen met respectievelijk 6-1 en 6-4. Voor Manuela Jille betekende dit haar derde eerste plaats. Was zij zich er misschien na de laat ste partij nog niet van doordrongen, tijdens de prijsuitreiking moet het een en ander bij Manuela Jille toch wel duidelijk geworden zijn. Tot drie keer toe werd zij door Hans Minaar sr., die de prijsuitreiking voor zijn rekening nam, naar voren geroepen. En bij de derde keer: „Mijn lipaf- drukken staan inmiddels al in je wangen, Manuela", merkte Minnaar gekscherend op toen hij haar voor de zoveelste keer de felicitatiekussen op haar gezicht drukte. De één na de andere resterende finale-partij 'spuugde' de ware win naar uit. De allerlaatste ballen wer den geslagen bij het heren-dubbel B. Een hoogstaand potje tennis tussen de koppels Jaap Moerland/Michel de Vlieger en Remco Maandag/Antoine van Bockel. In de eerste set waren Maandag en Van Bockel oppermach tig en denderden over de niets ver moedende Moerland en De Vlieger: 6-0. Lobbal In de tweede set verslapte het spel van Maandag en partner waardoor Jaap Moerland en de zoon van wed strijdleider Joop de Vlieger er een 5-7 uit wisten te persen. Mede vanwege een mooie lobbal op maat door Mi chel de Vlieger werd de tweede set ge wonnen. Het hoge niveau tennis zette zich vervolgens ook nog in de derde set voort. Maandag en Van Bockel lie ten echter niet meer met zich sollen en bonden deze beslissende derde set met 6-3 succesvol aan de zegekar. André Goedegebuure, uit Nieuwer- kerk, de winnaar van het recentelijk gehouden Mosseltoernooi, eindigde nu op een tweede plaats en moest de eerste plaats laten aan Harold Schip per. „Het ging trouwens heel goed, beter dan ik verwacht had. Tijdens het Mosseltoernooi was ik goed in vorm en had ik alleen maar moeite met de laatste partijen. Hier op het Dikke Torentoernooi, dat trouwens Omgang Hoe het ook zij, de student aan de Technische Universiteit te Delft, kijkt met veel plezier terug op de voorbije week. Vooral door de om gang met mensen is André Goedege bure erg gecharmeerd van de ten nissport. „Ik hou nu eerst een weekje rust en dan speel ik over twee weken weer mee in het Mondragontoernooi In Nieuwerkerk", aldus Goedegebu re, die naar zijn bescheiden mening Mc Enroe nog steeds de beste tennis ser van dit moment vindt. In tegenstelling tot vele voorgaan de afleveringen van het Dikke Toren toernooi, waren er deze keer ontzet tend veel. mensen bij de prijsuitrei king. Het was gezellig druk rond de caravan van de wedstrijdleiding. Al le belangstellenden hadden zich in een halve cirkel rond het 'huisje op wielen' geschaard. Hans Minnaar sr. viel het voorrecht, de eer en het ge noegen, zoals hij dit zelf omschreef, te beurt om de prijsuitreiking te ver richten. Vlot deelde hij de dertien eerste en dertien tweede plaatsen uit, gesouf fleerd op de achtergrond door Joop de Vlieger. Daarbij vergat Minnaar sr. geen enkele keer het vrouwelijk schoon te voorzien van de nodige kus sen. Naast het uitreiken van de eerste prijzen, een afbeelding van de Dikke Toren, had Hans Minnaar dit jaar ook een pechprijs te vergeven. Deze ging naar de onfortuinlijke speelster Lien Kort, die halverwege het toernooi uit moest vallen met een zweepslag. Er werd ook hier niet vergeten alle medewerkers te bedanken, waarbij vooral de kantine/barcommissie werd geprezen voor het rijkelijk la ten stromen van de nodige dorstles- sers. Ook bondsgedelegeerde Leen Breure had niets dan lof voor de orga nisatie van dit Dikke Torentoernooi. „Ondanks de Zuid-Europese omstan digheden zijn hier toch veel mensen, en zo'n tafereel zie je niet vaak, dit karakteriseert dan ook het Dikke To rentoernooi". Als laaststc kreeg de 64-jarige voorzitter Dick Dool de microfoon. „Ten eerste moet ik mijn teleurstel ling uitspreken over dit toernooi Want ook ik wilde graag een prijs winnen, maar dat is me nu voor de zesde keer alweer mislukt". Ook Dool moest constateren dat het we derom een geslaagd toernooi was ge weest met de nodige gezelligheid. Aan hem de eer om de diverse mede werkers in het zonnetje te zetten. Daarbij schuwde ook Dick Dool niet om het vrouwelijk geslacht te voorzien van de nodige (klap-)zoenen. Maar niet alleen de dames kregen met het overdadige enthousiasme van de praeses te maken. Ook Dik Ver- schoore weet nu hoe het is om een zoen van Dool te ontvangen. Spon taan drukte de voorzitter van de LTC Zierikzee een kus op het voorhoofd van Verschoore. „Het smaakt wel een beetje zout, maar alia". Kouwe klets Tbnslotte werd ook de drie-koppige wedstrijdleiding - terecht - in de bloe metjes gezet. Na afloop verklaarde zij, onder het genot van een lekkere kouwe klets, dat het een ongelofelijk drukke maar leuke en gezellige week was geweest. Vooral dankzij het gun stig gestemd zijn van de weergoden was dit voor hen een onvergetelijk zesde Dikke Torentoernooi geweest, op naar de zevende editie. De uitslagen van alle finale partijen zijn als volgt (de cursief ge drukte namen zijn winnaar): Heren enkel 35 L. Almekinders -L. Breu re, 6-3 6-2; Dames-enkel D: L. de Looff- J. Verschuure, 3-6 7-6 2-6; Dames-enkel C: M. Jille -E. Levolger 6-2 1-6 6-2; Heren-enkel D: R. van Dijk -R. Verdam, 2-6 6-1 6-3; Heren- enkel C: H. Schipper -A. Goedege buure 6-2 6-4; Dames-dubbel D: Da- vidse/Davidse -Verschuure/Hekke, 6- 2 7-5; Gemengd-dubbel D: Van de Kuyl/Catsman- Clerx/Schoneman jr., 6-7 4-6; Dames*dubbel C: Jil- le/Verspeek -Scholten/Ars 6-2 6-1; Heren-dubbel C: Evers dijk/ Schipper -Kok/Bijdevaate, 6-3, 6-1; Heren- dubbel D: Meuldijk/Verdam -Den Ouden/Van Rooy, 3-6 6-3 6-2; Heren enkel B: J. Moerland -R. Maandag, 6- 2 6-1; Gemengd-dubbel C: Jille/Van Splunder -Kamp/Goedegebure, 4-6 6- 1 6-4; Heren-dubbel B: Moerland/De Vlieger- Maandag/Van Bockel, 6-0 5- 7 6-3. De finalisten van de enkelspelen tijdens het Dikke Torentoernooi. Staand uiterst links de winnaar van het heren-enkel B, Jaap Moerland. ZIERIKZEE - Onlangs hield de PV Zierick haar wedvluchten vanuit Bretuil 252 km, Dax 960 km, en Etampes 383 km. Winnaars werden /respectievelijk G. Bakker van de vlucht Bretuil met snelh. 1387 m/min. en ook de overnachtvlucht Dax voor G. Bakker met snelh. 905 m/min; comh. v. d. Kamp won de vlucht Etampes met snelh. 1380 m/min. Uitslag Bretuil 290 duiven. 9.32 uur - 9.56 uur. G. Bakker 1, 21. 32. 41. 56; comb. v. d. Kamp 2, 4, 6, 7, 8. 12, 14, 20, 22, 23. 26. 29. 33. 44. 48. 62. 65. 66. 68. 71. 72; W. Roggeband 3, 73; G. Flik- weert 5. 35; M. C. Bolle 9. 25. 27. 60; P. Hillebrand 10, 15; M. K. Krijger 11, 13. 19. 37. 39. 61; comb. Snijders 16. 40. 42. 43. 52, 59; Johan Bakker 17; J. A. v. d. Linde 18. 28, 30. 31. 47. 49. 58. 64; E. Kloet 24; J. Verwijs 34, 36, 38, 45. 46. 51. 54. 67, 69, 70; C. Wesdorp 50, 55. 57; A. Flikweert 53; J. Hillebrand 63. Uitslag Dax 15 duiven 13.37 uur - 18.10 uur. G. Bakker 1; comb. v. d. Kamp 2; J. Verwijs 3, 4. Uitslag Etampes 104 duiven 11.07 uur - 11.25 uur. Comb. v. d. Kamp 1. 8, 10, 12. 13, 14. 15. 20. 21. 25, 26; L. de Hooge 2, 3, 4. 5, 24; J. den Hengst 6, 11, 16, 19; F. Maijs 9; M. K. Krijger 22; J.' A. v. d. Linde 23. MILWAUKEE - Arno Ottevanger (Rosmalen) heeft zaterdag in Milwau kee zijn tweede overwinning behaald in een zestiendaagse Noordameri- kaansc koers. Erik Venema (Heerhu- gowaard) en Jos Mooy (Amsterdam) eindigden als zevende en achtste. APELDOORN - Douwe de Jong uit Groningen heeft een nationaal dam- toernooi in Apeldoorn gewonnen. De Jong vergaarde uit acht ronden veer tien punten. Anton Schotanus uit Heerenveen werd tweede met een punt minder. ZIERIKZEE - Aan deze derde zo- meravonddrivc deden in totaal 36 pa ren mee. In dit verband zagen de he ren Van Ast-Kegels kans met 65.00% de titel „koningskoppel" in de wacht te slepen. Om deze titel werd weer geanimeerd gestreden hetgeen de or ganisatie tot vreugde stemt. Ook a.s. donderdag 27 juli kunnen bridgclief- hebbers, waar men ook vandaan komt, weer de krachten meten. De organisatie ontvangt u graag, in het dorpshuis „De Schutse" aan de Ju- lianastraat 22 te Burgh-Haamstcdc. Groep rood. f. hm. Schutte 56,67%; 2. ep. van Lint 56,25%; 3. ep. Kramer 53,75%; 4. mevr. Janik-hr. Muller 53,33%; 5. ep. Lansdorp 53,33%; 6. ds. Kort-Reijdon 52.92%-; 7. ds. de Man- Smaling 51.67%; 8. ep. Assendelft 50%; 9. ep. v. d. Berge 44,58%; 10. hm. Moerman-Dubois 43,75%; 11. ds. Goedvolk-Slager 42,92%; 12. ep. Willcbrants-Bakker 40,83%. „Ml*** De vijftienjarige Manuela Jille schoot tijdens het Dikke Torentoernooi als een sterk omhoog; bij drie categorieën kwam zij als de beste uit de bus. Groep geel. 1. mevr. den Tbom-hr. Kortleven 57,92%; 2. hrn. Blonk- Karstens 53,75%; 3. ep. Kloet 51,67%; 4. ep. Kortooms 51,25%; 5. hrn. van Eek-Huisman 50,42%; 6. ds. Henderson-van Zanten 50*%; 7. mevr. Bohm-hr. Gedrojc 49,58%; 8. ds. v. d. Werken-v. Wingerden 49,17%; 9. ds. Hogerheide-v. d. Wekken 48,75%; 10. mevr. Offenbach-hr. Kleijn Hesselink 48,75%-; 11. hrn. Boot-Eekman 44,58%; 12. ds. v. d. Perk-Trimp 44,17%. Groep groen. 1. hrn. van Ast-Kegels 65%; 2. ep. van Wanrooij 61,67%; 3. ep. Schacfcrs 57,50%-; 4. hrn. Reijdon- Schubert 55,83%c; 5. hrn. 't Hart-de Vries 51,67%-;. 6. ep. Klip 48,33%; 7. ep. Viergever 47,08%; 8. ep. Mes 47,08%-; 9. ep. Akerboom 45.42%- 10. Ep. Stokla 45,42%; 11. ds. Kikkert- Goedbloed 37.92%; 12. ds. Van Oeveren-Tbnnekes 37,08%. PARIJS - Voor Peter Post is het een pijnlijke her innering. Maastricht: januari 1980, presentatie van beroemde Raleighploeg met Raas, Knetemann, Zoe temelk, die in de Tour dat jaar alles gaat winnen. De ploegleider wordt in het Engels aangesproken door een opgeschoten jongeman met puistjes in zijn ge zicht. „Mister Post, ik ben Greg Lemond uit Ameri ka, wereldkampioen bij de junioren. Ik wil bij u in de ploeg komen rijden". Post vroeg nog hoe oud hij was. „Achttien", luidde het antwoord. „Ga eerst maar een paar jaar bij de amateurs rijden en kom dan nog maar eens terug", gaf Post als advies mee. Eén jaar later debuteerde Le mond in Frankrijk als beroeps- renner bij Cyrille Guimard, won hij de Cours Classic, weer een jaar later de Tour de L'Avenir en nog een jaar later het wereldkam pioenschap op de weg. Zijn op gang in de Tour de France begon met de derde plaats in '84, de tweede in '85 om weer een jaar la ter, na een legendarische twee strijd met zijn kopman Bernard Hinault, te zegevieren. Incasseren Greg Lemond was waar hij zijn wilde. De man, die met zijn over winningen veel baanbrekend werk voor de Amerikaanse wie lersport verrichtte, sloeg aan het incasseren. Hij werd voorloper in de topsalarissen voor coureurs. Zeven jaar had hij daar reeds aan gedacht toen hij dollartekens op de stang van zijn fiets liet grave ren. Als hij zat te sterven op zijn fiets vielen zijn ogen vanzelf op de /-tekens. Gregory Lemond, geboren in Lakewood in de Sierra Nevada op 26 juni 1961, bijna overleden op 20 april 1987 in Sacramento, Califor- nië. Geveld door een schot hagel uit het geweer van zijn zwager tij dens een jacht op wilde kalkoe nen. Dit fameuze jachtongcluk zal eeuwig in een adem genoemd wor den met zijn overwinningen in de Tour. Twee volle jaren heeft zijn her stel gevergd. Jan Gisbers en zijn renners hadden in '88 hoegenaamd niets aan de Amerikaan. Hij be haalde'geen resultaten, forceerde zijn lichaam voortdurend in zijn (te) verwoede pogingen terug te keren aan de top. Eind vorig jaar dankten manager Manfred Krik- ke en ploegleider Jan Gisbers hem af, omdat hij in weerwil van zijn blanco erelijst een forse opslag be dong. Het duo wenste geen ge bruik meer te maken van de optie in het contract. Saillant detail, Le mond was na Delgado de tweede toekomstige Tourwinnaar die door PDM niet langer gewenst was. Commentaar van Jan Gis bers: „Wij leiden ze kennelijk heel goed op". Topploegen De topploegen stonden niet meer te dringen voor Lemond. Hij wurmde zich voor dit jaar in een ingewikkelde Amerikaans-Bel gische constructie met Coors en ADR. In de voorjaarswedstrijden leverde hij niet bepaald voorteke nen van zijn ophefmakende Tour- triomf af. Op 21 mei startte hij in de Giro d'Italia met alleen een cri- teriumpje te Amiens over 80 kilo meter op ^jn erelijst. In de eerste de beste bergetappe van de Giro, met eindstreep op de vulkaan Et- na, werd hij als eerste gelost. Het was zielig te zien hoe hij zich naar boven hees in het gezelschap van de sprinters. Het einde van zijn loopbaan leek zeer nabij. In die dagen geloofde hij zelf ook nauwelijks nog in de toe komst. „Het is verschrikkelijk wat ik doormaak op de fiets", be kende hij. Waar hij" al dat afzien voor deed wist hij absoluut niet. Er was iets dat hem in het zadel hield. Twee weken waren de re sultaten nergens naar. In de tijd rit naar Riccione werd hij 53c op 3.04 van de Pool Piasecki. In de laatste week was hij plot seling door de ellende heen. In de slottijdrit over 54 kilometer ver scheen hij plotseling in de publici teit met de tweede plaats slechts 2.03 achter Piasecki Op zijn eind klassering, 39e op 54 minuten en 23 seconden van Laurent Figon, kon hij bezwaarlijk kanshebber in de Tbur de France genoemd wor den. Zijn toegenomen zelfvertrou wen vergrootte zijn vechtlust. Nie mand kon in de Tbur zo diep gaan als Greg Lemond. Hij presteerde het zelfs nog toen hij er persoon lijk niet meer echt in geloofde. Onthutst stelde hij zijn eigen over winning vast. Peter Post ook. Hij bracht op de rustdag een bod op Lemond uit, hij zal met een aan passing moeten komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6