Druk weekend bezorgt politie in de regio handenvol werk Inbraken in auto's Belangstelling voor braderie Scharendijke minder door zon 'Op de markt probeer je met iets te komen wat een ander niet heeft' GEISERS-BOILERS DEURLOO B.V. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bewaker camping mishandeld ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 24 juli 1989 Nr. 24579 Diefstal uit auto's en verschillende aanrijdingen Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. vafï 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071. 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. ZIERIKZEE - De grote drukte in het afgelopen week- end heeft de rijkspolitie op Schouwen-Duiveland han denvol werk bezorgd. Elf keer werd aangifte gedaan van diefstal van een fiets, vijf mensen meldden bij de politie dat er was ingebroken in hun auto en verder kwamen ze ven meldingen binnen van diefstal uit tent en caravan. Ook deden zich verschillende aanrijdingen voor. In het overgrote deel bleef het bij materiële schade. Twee perso nen raakten licht gewond, maar konden na behandeling door een arts weer naar huis. Zoals al voorspeld was was het af gelopen weekend erg druk op Schou wen-Duiveland. Volgens de politie is er echter geen sprake geweest van ex treme verkeersdrukte op de Schouw- se wegen en hebben zich tijdens het weekend ook geen excessen voorge daan. Wel werden enige personen in gesloten wegens verboden wapenbe zit of het in bezit hebben van verdovende middelen. Diefstal Het dievengilde is in ieder geval be hoorlijk actief geweest op Schouwen- Duiveland in het afgelopen weekend. Elf mensen deden aangifte van dief stal van hun fiets. Vijf meldingen kwamen binnen van diefstal uit auto's. De auto-inbraken deden zich hoofdzakelijk in de Westhoek voor. Gestolen werd geluidsapparatuur en surf materiaal. Alles bij elkaar werd voor zo'n ze venduizend gulden ontvreemd uit en van auto's. Zeven mensen deden ver der aangifte van diefstal van goede ren uit tent en caravan. Ook ruim twintig fietsen gestolen RENESSE/NIEUW-HAAMSTEDE/BROUWERSHA- VEN - De politie registreerde het afgelopen weekend een behoorlijk aantal inbraken in auto's. De meeste vonden plaats in de Westhoek van Schouwen-Duiveland. M. H. uit Eersel werd voor ruim 1500 gulden benadeeld. Vrijdag tus- :sen 17.00 en 18.00 uur werd ingebro ken in zijn auto die stond geparkeerd aan de Hogezoom te Renesse. De die ven kwamen het voertuig gemakke lijk binnen door een raampje te ope nen. De schade door braak bleef daardoor beperkt maar H. mist zijn radio/cassetterecorder ter waarde van 950 gulden en een portemonnee •waarin 570 gulden zat. Portierraam In de nacht van vrijdag op zaterdag "werd de auto van mevrouw O. M. uit ihet Duitse Siegen opengebroken. Het voertuig stond geparkeerd aan de Zeelelieweg te Renesse. De dieven vernielden een portierraam en na men een radio/cassetterecorder zpee ter waarde van 1000 DM. In dezelfde nacht werd de auto van H. N. uit het Duitse Koblenz openge broken. Het voertuig stond gepar keerd aan de Hoogenboomlaan te Re nesse. Zonder sporen van braak achter te laten wisten de dieven kle ding en een fototoestel mee te ne men. Goederen die een gezamenlijke waarde hebben van 1355 DM. Even eens in de nacht van vrijdag op zater dag werd ingebroken in de auto van H. G. uit het Duitse Solingen. De die ven sloegen een ruitje in en namen een radio/cassetterecorder ter waar de van 390 DM mee. Zaterdag tussen 16.00 en 18.00 uur werd een ruitje ingeslagen van de camper van A. P. uit het Duitse Ens- kirchen.Het vakantieverblijf stond geparkeerd op een parkeerplaats aan de Rampweg te Renesse De dieven namen twee surfplanken, zeilen, masten, tuigen en kleding mee uit de camper. Vervolgens sloopten zij ook nog de radio/cassetterecorder uit het voertuig. De schade bedroeg in totaal 3000 gulden. Complete achterruit Op de parkeerplaats Kijkduin aan de Rampweg te Renesse stond de auto van A. K. uit Voerde. Zaterdag tussen 10.00 en 14.00 uur werd de achterruit compleet uit de auto gehaald. De die ven pakten daarna vier tassen met kleding, een tent, slaapzakken en een fototoestel. De waarde van de spullen bedraagt naar schatting 1550 gulden. Zaterdag tussen 12.00 en 21.00 uur verschaften dieven zich, waarschijn lijk door middel van een valse sleu tel, toegang tot de auto van mevrouw S. B. uit Aken. Het voertuig stond ge parkeerd bij de Strandweg te Nieuw- Haamstede. Gestolen werd een tas met kleding en andere goederen met een totale waarde van ongeveer 1000 DM. Zondag tussen 20.00 en 23.00 uur werd de zijruit vernield van de auto van R. R. uit het Duitse Kleve. De auto stond geparkeerd langs de Rampweg nabij Renesse. De handtas plus inhoud en het fototoestel die werden ontvreemd vertegenwoordi gen een waarde van ongeveer 750 gul den. De dieven vernielden ook de au toradio in de auto. Fietsen Behalve deze inbraken in auto's werden in het afgelopen weekend ook veel fietsen gestolen. Bij de politie kwamen bijna twintig meldingen binnen. De meeste fietsen werden ge stolen in Renesse, Scharendijke en omgeving. Maar ook in Zierikzee sloegen fietsendieven hun slag. Naast foto-apparatuur en baar geld werd onder andere een spoor-stabili- sator van een caravan gestolen. De to tale schade van de diefstallen uit tent en caravan bedraagt naar schatting enkele duizenden guldens. De gedu peerden waren allemaal recreanten. In de Schouwse Westhoek werden te gen drie mensen proces-verbaal opge maakt wegens het in bezit hebben van verdovende middelen. Onder invloed Ook in het afgelopen weekend werd weer intensief gecontroleerd op het gebruik van alcohol in het ver keer. Zowel zaterdag als zondag wer den in de vooravond en later op de avond alcoholcontroles gehouden overal op Schouwen-Duiveland. En kele tientallen automobilisten wer den aangehouden en dat leverde vijf processen-verbaal op wegens rijden onder invloed. In twee gevallen werd aan automo bilisten een rijverbod opgelegd. In de Westhoek werd verder een aantal mensen geverbaliseerd wegens open bare dronkenschap. Een vrouw was zo dronken dat zij totaal niet meer aanspreekbaar was. Zij werd ter ont nuchtering ingesloten in het politie bureau. In Renesse werd vrijdag een gesto len auto teruggevonden. De auto werd eerder gestolen in Breda en werd in Renesse aangetroffen met een ingeslagen ruit. In eerste instan tie veronderstelde de politie dat in de auto ingebroken was. Navraag leerde dat de auto gestolen was. De rechtma tige eigenaar, Q. V. B. uit Breda, heeft zijn voertuig inmiddels opgehaald. Aanrijding-en Twee auto's raakten zaterdagmid dag zwaar beschadigd bij een aanrij ding in Haamstede. Automobilist W. P. uit Renesse zoutte laat gezien heb ben dat H. v. d. P. uit Hendrik Ido Ambacht stopte voor een rood stop licht en botste achterop diens auto. Zaterdagavond raakte fietser R. A. J. S. uit Noordwelle gewond bij een aanrijding met een auto. De aanrijding deed zich voor op de Zeeanemoonweg in Renesse. S. reed zonder verlichting in de richting van de Oude Moolweg. Automobilist U. A. G. uit Duitsland reed over de Lin delaan, eveneens in de richting van de Oude Moolweg. Hij zou de fietser te laat hebben ge zien en een aanrijding was het gevolg. Tégen G. werd proces-verbaal opge maakt wegens het rijden onder in vloed. Ook op de VroonWeg raakte een fietser gewond bij een aanrijding. J. B. uit Duitsland reed samen met een vriendin op de fiets over het fietspad langs de Vroonweg. Brom fietser M. L. B. uit Barendrecht wilde beide fietssters inhalen, maar die manoeuvre liep mis. De sturen haak ten in elkaar en zowel f ietsster als bromfietser kwamen ten val. B. kon na behandeling door een arts weer naar huis. Kop/staart Verschillende kop/staart-aanrijdin- gen deden zich voor in het weekend. Zo botste zaterdagmiddag omstreeks 12.00 uur automobilist v. d. S. uit Nieuw-Vossemeer achterop de auto van B. uit Duitsland. S. zou te laat hebben opgemerkt dat B. afremde voor een file. Een soortgelijk ongeluk gebeurde op de Nieuwe Kooiweg bij Zierikzee. Bij deze aanrijding raakten 4rie In de ochtenduren had men in Ouwerkerk niet te klagen over belangstelling, maar 's middags verkozen veel mensen het strand boven de rommelmarkt. Ruime keuze aan curiosa op markt te Ouwerkerk OUWERKERK - „Op de markt probeer je toch met iets te komen dat een ander niet heeft". Zo verklaarde G. Stenhuis uit Zierikzee de uit 1910 daterende hoge, zwarte kinderwagen die de blikvanger vormde van haar kraam op de zomermarkt te Ouwerkerk. Waar ze hem vandaan had bleef in nevelen gehuld. „Dat is voor u een vraag en voor mij een weet". Stenhuis was een van de mensen die zaterdag antiek en curiosa te koop aanbood op een zonni ge markt die was opgesteld aan de Ring van Ouwerkerk. De markt was de derde in een serie van vier die dit zomerseizoen plaats vindt in Ouwerkerk. Over veertien dagen is de laatste zomermarkt in combinatie met de jaarlijkse kermis. Behalve antiek en curiosa waren in de veertig kramen spullen te koop die varieerden van tuinkabouters tot loempia's en ski's. Wol kopen bij 30 graden Celsius Ondanks de hoge buitentempera tuur bestond vooral in de ochtend uren nog een redelijke belangstelling voor de markt. Er waren zelfs men sen die bij een buitentemperatuur van ruim dertig graden wol kochten om een trui te breien. ,,Dat komt om dat er veel mensen zijn die niet stil kunnen zitten. Die vinden het prettig om in de vakantie wat te breien te hebben. Die blijven ook in de zomer auto's beschadigd. P. C. A. M.-V. uit Sint Annaland remde af voor een file voor de verkeerslichten. J. H. B. uit Serooskerke zou dit te laat opge merkt hebben en botste achterop M. M. A. P. B. uit Zierikzee botste op haar beurt achterop J. H. B. Ook bij Bruinisse botsten zaterdagmiddag drie auto's op elkaar. J. R. uit Rotter dam stond op tijd stil voor een file, evenals automobilist M. V. .V. M. uit Roosendaal. M. C. L. W. uit Vogelen zang zou de stilstaande auto's echter te laat hebben opgemerkt en botste op de auto van M. die door de klap te gen de auto van R. botste. De auto van M. werd zwaar beschadigd. op de camping doorgaan", aldus A. J. Roggeveen-Tangeman uit Ouwer kerk. Zij zat in de kraam waarin tiental len wolsoorten afkomstig van de Pitshoeve te Zonnemaire lagen uit gestald. „Er zijn zelfs mensen die met dit weer eigengesponnen schape wol willen kopen". Mevrouw Rogge veen kon ze goed adviseren over de hoeveelheden die nodig zijn want ze is ook zelf een verwoed breister. ,,Ik brei het hele jaar door gemiddeld een trui per week". Ondanks de enkeling die schapewol wilde bleek het voor al katoen in lichte kleuren te zijn die werd verkocht". „Curiosa en oude rommel kun je nog zoveel krijgen als je wilt", ver klaarde een oudere mevrouw de her komst van de collectie in haar kraam. „Van buren, kennissen en familie. Van mensen die naar een rusthuis gaan. Vaak weten ze niet waar ze met de rommel naar toe moeten en dan halen wij het op. De helft gaat sowie so in de vuilnisbak. En aan de bruik bare dingen besteden we veel werk. We wassen het af en poetsen het ko per. Dan slaan we het op in de schuur en vijf keer per jaar halen we het te voorschijn om mee naar de markt te gaan. Als we er maar een sigaar en borreltje aan overhouden zijn we al tevreden". Op een koopje Voor G. Stenhuis uit Zierikzee ligt het iets anders. Zij heeft een antiek winkel in Zierikzee en probeert via de markt belangstelling voor haar collectie te wekken. Ze rekent er niet op dat de de kinderwagen uit 1910 daar zal worden verkocht. „Hij kost een paar honderd gulden. De menta liteit op de markt is anders, de men sen zijn meer op een koopje uit. Maar door de kinderwagen blijven de men sen staan om te kijken en dan heb je ze langer aan je kraam". Behalve het ontdekken van be zienswaardigheden en koopjes be stond op de markt te Ouwerkerk ook de gelegenheid om een ritje met een pony te maken, de dubbeldeksbus van de Stichting Promotie Schou wen-Duiveland te bezoeken en wat te drinken op een terrasje onder de ou de bomen naast de kerk aan de Ring. RENESSE - Twee broers uit Dor drecht zijn aangehouden vanwege mishandeling van de bewaker van een camping aan de Hogezoom te Re nesse. De bewaker A. H. werd in de nacht van zaterdag op zondag in elkaar geslagen door de 24 en 25 jaar oude broers V. uit Dordrecht. De directe aanleiding van de mishandeling was bij de politie niet bekend. H. moesf zich onder behandeling van een huis arts stellen. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS -.TEL01110-16255 De hele dag door 'druppelden' er wat bezoekers langs de kramen. „Me de door de buitentemperatuur is het dit jaar geen succes. We hebben het ook al zoveel jaar op deze manier ge organiseerd. Misschien is het tijd om gewoon eens wat anders te verzin nen", aldus lid van de middenstands vereniging, M. Veerman-Wolbersen. Oude tractoren Behalve kramen waarin de meest uiteenlopende waren werden ver kocht, was op de braderie ook een presentatie van oude tractoren en sta tionaire motoren die vroeger werden gebruikt in de landbouw. Zij waren van C. Bij de Vaate uit Keikwerve. ,,Er is veel belangstelling voor van het publiek. Mensen komen vragen waarvoor die apparaten vroeger wer den gebruikt". Uit zijn toelichting blijkt dat dat onder andere was voor het pletten van graan. De tractoren en stationai re motoren dateren uit de dertiger tot vijftiger jaren en werden vaak in de schuur van een ander aangetrof fen. „Deze tractor, een Massey Harris Ferguson stond in Wilhelminadorp in een garage. Die man wilde hem kwijt". In de ochtenduren werd bij de bra derie een kinderrommelmarkt ge houden door de jeugd van zes tot twaalf jaar. Er deden veertien kinde ren aan mee. Vanwege het strandweer ruimden de meesten rond het mid daguur hun spullen op. „Wat zou u zelf doen". Ook de diverse standwer kers op de braderie waren vanwege gebrek aan belangstelling door ae hitte vroeg vertrokken. Wel druk was het bij de stand van jeugdsoos Trace waar drankjes werden verkocht. En voor de mensen die honger hadden verzorgde de vroegere slager van Scharendijke, N. Jansen een barbe cue. Tussen de vele kramen die werden bevolkt door handelaren, stonden ook instellingen als de WV Scharen- 'We moeten gewoon weer eens wat anders verzinnen' dijke, de Sophia' vereniging en het FNV. En de vrouwengroep van de Ne derlandse Hervormde Kerk, Contact. Ten bate van het onderhoud van het kerkgebouw van de Hervormde ge meenschap verkochten ze eigenge maakte handwerken. „Er zijn niet zo veel bezoekers. Andere jaren moesten we tussendoor nog wel eens naar bin nen om het verdiende geld weg,te brengen, maar dat is er nu niet bij". Volgens A. Ackema kwam de netto winst dit jaar op ongeveer 900 gulden uit. Dat geld werd onder andere ver diend met de verkoop van loten voor een hardanger borduurwerk waar voor veel belangstelling bleek te be staan. „En we hebben ook veel kin dertruien verkocht. Hoe is het mogelijk hè met dit weer. Maar dc wollen sokken liepen bijvoorbeeld helemaal niet". Het orgelfonds van de Gerefor meerde Kerk. Dat was de aanleiding voor leden van deze kerkgemeente om met een kraam op de braderie te staan. „Het orgel van de kerk moet gerepareerd worden. De membramen zijn aan vervanging toe. Daarvoor hebben we 12.000 gulden nodig", al dus lid van de commissie van beheer, J. W. Ringelberg. Fietstocht De stand op de braderie was de eer ste actie die voor dit doel werd gehou den. Vijftien gemeenteleden zetten hun beste beentje voor om advocaat, diverse soorten siroop, kaarsen, ge droogde rozebottels. koekjes en Zeeuwse babbelaars te maken voor de verkoop. Zeven jongeren van de kerkgemeenschap reden tijdens de braderie een fietstocht van honderd kilometer waarvoor zij werden ge sponsord door familieleden en ken nissen. Dat leverde ongeveer 1700 gul den op. De leden van de kerk zijn van plan om in de komende maanden nog meer acties ten bate van het orgel fonds te organiseren. „We hopen dat in december kan worden begonnen met de reparatie van het orgel". SCHARENDIJKE - Het was zonnig- en het was gezellig op de braderie te Scharendij ke. Maar het was niet druk. De meeste mensen prefereerden het enkele honderden me ters verder gelegen strand en de zee boven de verzengende hitte in de Dijkstraat, Dorpsstraat en het Zwarte Plein. Daar stonden de vijftig kramen opgesteld van de braderie die de Middenstandsvereniging Scharendijke jaarlijks organiseert. Het fraaie weer speelde de uitgebreide braderie in Scharendijke parten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3