IMC Twee keer zo druk voor de redders in Burghsluis Met 'n goede verhuizer kunt u rustig gaan slapen Doek gevallen voor voorzitter én beheerder kinderboerderij DE ZIERIKZEESCHE COURANT Werkzaam heden strandje O uwer kerk gereed Politie houdt geweldpleger aan Kettingbotsing Grevelingendam WA> P£ Blir i? 1 7JTT Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Mosselaanvoer Trekkershutten Dierenleed Triathlon De mosselaanvoer in het nieuwe seizoen komt Er blijkt grote belangstelling te bestaan voor Nog altijd worden dieren in de vakantieperiode De 65-jarige Jan Lekkerkerk uit Haamstede goed op gang. (Pag. 2). het verblijf in een trekkershut. (Pag. 3). de dupe van het gedrag van mensen. (Pag. 5). traint voor de triathlon. (Pag. 9). VRIJDAG 21 JULI 1989 145ste jaargahg Nr. 24578 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De kritiek heeft nooit gedood wat moest leven. Teaubriand OUWERKERK - De werk zaamheden, waarmee de afge lopen weken 14.400 kub zand op het strandje van Ouwer- kerk werd gespoten zijn afge rond. Dat houdt in dat het strandje sinds enkele dagen weer volle dig toegankelijk is voor pu bliek. Het nieuwe zand werd via een pijpleiding van de bo dem van de Oosterschelde ge haald. Na de bouw vak vakan tie worden bij het strandje nog enkele zitbanken voor het pu bliek geplaatst. Leo Lievense gekozen tot nieuwe voorzitter ZIERIKZEE - „We moeten nu weer aan de slag' en werken aan positieve zaken". Dat zei de kersverse voorzitter van de Vereniging' Kinderboerderij De Punt gisteravond op een ledenvergadering van de vereniging. Op die vergadering zegde een meerderheid van de leden van de vereniging het vertrouwen op in voorzitter J. Wijnen-Bal en werd. Lievense tot nieuwe voorzitter verkozen. Daarmee is ook het lot van beheerder P. Wij nen bezegeld. Het bestuur vindt dat hij moet vertrekken en op de ledenvergadering schaarde de meerderheid van de leden zich achter het bestuur. RENESSE - Donderdagavond heeft de rijkspolitie W. H. V. uit Breda aangehouden vanwege het plegen van geweld. De man was in een caravan op een camping te Renesse bezig zijn vrouw te mishandelen. Toen de bewakings beambte van de camping de vrouw te hulp wilde komen werd hij bedreigd met een mes. Ook de. politie die in middels was gealarmeerd werd be dreigd. Nadat de politiemensen de caravandeur met een koevoet hadden ingeslagen konden zij V. aanhouden. Omdat de man zich al vaker aan ge weldpleging heeft schuldig gemaakt is hij vastgezet in het politiebureau te Zienkzee. Aan de officier van justitie zal worden gevraagd of snelrecht kan worden toegepast om te voorkomen dat hij zijn praktijken verder voort zet. Het bestuur van De Punt wil zo snel mogelijk op zoek naar een nieuive beheerder voor de kinderboerderij. In totaal 95 mensen opgepikt in 1988 BURGHSLUIS - De groep redders van de Koninklijke Zuid-Hollandse Maat schappij tot Redding van Schipbreukelingen in Burghsluis komt maar zelden in het nieuws. Toch heeft de groep in het verslagjaar 1988 bijna honderd mensen van het water moeten halen. De ene keer eenvoudig, de andere keer gecompli ceerd. Over 1988 kunnen de 43 Nederlanders, 38 Belgen, 9 Duitsers en 5 Fransen hun verhaal vertellen. Een indrukwékkend aantal mag gezegd worden. Bezien over het aantal jaren, dat de redders in Burghsluis al aan het werk zijn, zijn de cijfers 'nog hoger. Maar liefst 209 geslaagde reddingsac ties werden uitgevoerd, waarbij 933 mensen gered konden worden. Maar terug naar 1988. Het sta tion Burghsluis de naam bleef gehandhaafd maar de locatie is Noordland - red) heeft een redelijk druk jaar achter de rug. Het aan tal hulpverleningen was twee keer zo hoog als in 1987. Er werden 95 mensen aan wal gebracht. Tien kwamen er van de beroepsvisserij en 85 personen recreëerden in de watersport. Deze laatsten laten zich splitsen in 58 zeilers of jacht- boters en 27 sportvissers. Watersporters De watersporters vormen altijd een belangrijk deel van de werk zaamheden voor de reddingsmaat schappij. Dat blijkt ook uit de lan delijke gegevens. In 1988 werd 187 keer een beroep gedaan op een reddingsboot. De hulp bleek niet altijd nodig. Het aantal geslaagde acties bedroeg 106, één minder dan vorig jaar. Uit deze cijfers blijkt, dat de groep in Burghsluis een belangrijk aandeel heeft ge had in de werkzaamheden. De groep, waarvan de samenstelling niet veranderd is, bestaat uit schipper I. Breen, stuurman/op stapper M. K. Overbeeke en de opstappers M. L. J. Muste, F. M. van Oeveren. P. G. Strayer, P. F. Koppenaal, K. Groeneveld, I. W. Nortier en L. C. Scheers. Reddingstations KZHMRS Bron: jaarverslag KZHMRS. Er stond maar één punt op de agen da van de ledenvergadering en dat was of men al dan niet verder zou wil len gaan onder het voorzitterschap van Wijnen-Bal. De belangrijkste aanleiding voor het ter discussie stel len van haar zetel was het feit dat zij pertinent Weigerde de ontslagbrief voor de beheerder, haar echtgenoot, te tekenen. En zonder haar handteke ning zou ontslag niet mogelijk zijn. Geen vertrouwen Reden voor het bestuur om het ver trouwen in haar voorzitter op te zeg gen en de leden vragen die zienswijze te onderschrijven en Wijnen-Bal van haar functie te ontheffen. „Wij" heb ben het vertrouwen in de voorzitter verloren", verwoordde secretaresse C. Koster het gevoelen binnen het be stuur. ,,De neutraliteit van de voor zitter is nihil te noemen". Wijnen-Bal stelde in haar weer woord dat zij zich van meet af aan niet happy heeft gevoeld in het be stuur. Zij stak een beschuldigende vinger op richting bestuur. Haar verwijt naar het bestuur toe is dat er zaken geregeld werden bui ten de voorzitter van dat bestuur om. ,,lk voeld mij onmondig", aldus een gebelgde Wijnen-Bal. Zij toonde zich ook bijzonder verontwaardigd over het 'kattebelletje' dat haar man had ontvangen en waarin hij zijn ontslag aangezegd kreeg. Kort geding Beheerder P. Wijnen reageerde on middellijk op genoemde brief en schakelde een advokaat in om het zijns insziens onterechte ontslag aan te vechten. Er zou gedreigd zijn met een kort geding. Op de ledenvergade ring werd van de kant van het be stuur overigens toegegeven dat de wijze waarop een en ander gebeurde geen schoonheidsprijs verdient. Daar kwam bij dat zolang de ont slagbrief niet mede-ondertekend zou worden door Wijnen-Bal het geen en kele rechtsgeldigheid zou bezitten. Hetgeen in de praktijk inhield dat men zich of neer inocst leggen bij het aanblijven van de beheerder of zou moeten kiezen voor een nieuwe voor zitter. Op do vergadering liet men er geen enkele twijfel over bestaan dat het de leden van de Vereniging Kinderboer derij ernst is met hun wens Wijnen te zien vertrekken. Ex-voorzitter J. de Lang noemde de perikelen rond de aankoop van twee pony's als de drup pel die de emmer deed overlopen. Wijnen zou twee pony's hebben aangekocht terwijl er in de praktijk maar één pony verscheen op de kin derboerderij. Van de kant van de le den werd in deze gesteld dat het be stuur wat dat betreft ook zelf het boetekleed dient aan te trekken. ,,Men had toen meteen aan de bel moeten trekken". Een opmerking waar De Lang op reageerde met de constatering dat de kwestie rond de pony's bepaald niet de enige kritiek op de beheerder is. ,,We hebben een heleboel feiten op een rijtje geZet". P. de Rijke schaarde zich in zijn hoedanigheid als adviseur van het bestuur achter het betoog van De Lang. Hij vulde diens verhaal nog aan met de, opmerking dat de veesta pel op de Kinderboederij in feite veel te groot is. ,,Er loopt 50 procent teveel rond", aldus De Rijke. Belangenverstrengeling De Rijke legde tevens de vinger op de zere plek met de opmerking dat het in feite niet kan dat de ene helft van een echtpaar beheerder van een kinderboerderij is terwijl de andere helft voorzitter is van het bestuur van de vereniging die diezelfde kin derboederij beheert. ,,Ik heb inder tijd het bestuur geadviseerd die si tuatie' niet te laten ontstaan en ik blijf van mening dat een dergelijke combinat,ie niet kan". Schone lei Na stemming bleek dat de meerder heid van de leden zich kon vinden in die zienswijze. Twintig mensen stem den voor het vertrek van Wijnen-Bal als voorzitter en kozen voor benoe ming van Lievense tot nieuwe voor zitter, terwijl t?wee mensen middels hun stembriefje te kennen gaven dat Wijnen-Bal wat hun betreft mocht blijven. De nieuwe voorzitter liet in een eerste reactie op zijn benoeming we ten dat de kinderboederij wat hem betreft met een schone lei opnieuw moet beginnen. Hij kondigde aan dat op korte termijn het dierenbestand onder de loupe wordt genomen in sa menwerking met dierenarts S. J. Bergsma uit Zierikzee. Het bestuur van de vereniging Kin derboederij, zo werd verder aange kondigd, geeft de huidige beheerder op korte termijn definitief zijn congé terwijl men naarstig op zoek gaat naar een nieuwe beheerder voor de kinderboerderij. Tot het zover is neemt Lievense naast het voorzitter schap van de vereniging ook het be heerdersschap op zich. BRUINISSE - Verschillende auto's moesten worden weggesleept vanwe ge de beschadigingen die zij opliepen bij een kettingbotsing die donder dagmorgen plaatsvond op de rijks weg over de Grevelingendam. De indirecte aanleiding was het feit dat de brug over de sluis van Bruinis- se openstond. H. J. N. uit Rotterdam remde sterk af voor de file van auto's die zich voor de brug had gevormd. J. J. S. uit Goes die achter hem reed knalde daardoor op hem. Door de klap schoot de auto van N. door tegen de voor hem staande auto van H. F. M. B. uit Wessem. Alle drie de auto's werden zwaar beschadigd. Er raakte niemand gewond. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's rnr Verwachting tot zaterdagavond: Zeer warm Overwegend zonnig en zeer warm. In de avond in het zuidwesten moge lijk een onweersbui. Minimumtempe ratuur van 27 graden in het Wadden gebied tot 33 graden in het zuiden van het land. Overwegend matige zuid oosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 25 juli: Zondag: Zonneschijn: 50% Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 18 graden Middagfemp.: 26 graden Windkracht: west 4 Maandag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 16 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: noordwest 4 Dinsdag: Zonneschijn: 50% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 22 juli Zon op 05.44, onder 21.45 Maan op 23.12, onder 10.28 23 juli Zon op 05.46, onder 21.44 Maan op 23.25, onder 11.54 24 juli Zon op 05.48, onder 21.41 Maan op 23.39, onder 13.20 Laatste Kwartier: 25 juli (15.31) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied, dat al meer dan een week ons weer bepaalt, ligt vanavond met zijn cen trum in de buurt van Kopenhagen en verwijdert zich langzaam verder naar het oosten. Gelijktijdig beweegt een storingsgebied met onweersbui en zich vanaf Noord-Spanje en Zuidwest-Frankrijk geleidelijk in onze richting. Tussen deze beide weersystemen in staat een zuidelijke stroming. Deze voert zeer warme Zuid-Spaanse lucht aan, die via Frankrijk naar onze om geving kan uitstromen. In Frankrijk zijn zaterdag in deze luchtsoort op veel plaatsen maxima van boven de 35 graden mogelijk. Zo heet wordt het hier niet, maar maxima van zo'n graad of 33 zijn zaterdagmiddag in de zuidelijke helft van ons land moge lijk. De eerste buien, samenhangend met de genoemde onweerstoring be reiken mogelijk zaterdagavond Zee land. Deze storing passeert langzaam het hele land en brengt op zondag vooral in het westen al koeler weer. Maandag ligt ons gehele land in de achter deze storing aanwezige koele re zeelucht. DEN HAAG - De huishoudens in ons land zullen in 1994 zeventien gul den per maand extra aan directe kos ten moeten betalen in verband met extra maatregelen om de verzuring te bestrijden. Dit blijkt uit het bestrij- dingsplan verzuring, dat minister Nijpels (milieubeheer) mede namens zijn collega's van verkeer en water staat en landbouw en visserij aan de Tweede Kamer heeft gestuurd. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1