Joop Bolier zet naaste opponenten mooi te kijk John Schoonakker stevent prof Stephan Van den Berg voorbij Toeristenrecreatie- tafeltennisevenement Opslag voor Nijdam na tweede ritzege NIEUWSBODE Zierikzeese Liesbeth van Oosten kampioen district Zuid Lewis niet langer welkom in Japan Tour 1989 6 Tijdens slalom-races aan de Brouwersdam BROUWERSDAM - Ter afsluiting van de Holland-Pool surfwedstrijden, die het vorig weekend aan de Brou wersdam zijn aanvang kende, zijn afgelopen zaterdag de laatste (slalom-) wedstrijden gevaren. Het unieke van dit evenement is dat er slechts gebruik mag worden ge maakt van 'dood ordinaire' productieboards. Profsurfer John van de Starre kaapte de eerste plaats weg net voor Stephan van de Berg. De eilandelijke semi-profsurfer uit Zierikzee, John Schoonakker eindigde in het overall klassement op een keurige zesde plaats. Reeds tijdens de course-races vori ge week verliep het bij Schoonakker vrij goed. Hoewel hij toen tijdens de tweede manche problemen kreeg met het materiaal, wist hij succesvol be slag te leggen op een keurige 12e plaats in dit toch uitermate sterke deelnemersveld. Dit weekend stond voor de twintig-jarige Zierikzeeë- naar het onderdeel slalom op het pro gramma. Een discipline, waarin hij weinig tot geen ervaring heeft. ,,Het ging echt heel goed, vandaag. Helemaal te gek joh", was zijn eerste reactie na afloop. Profsurfer Jasper Semi-profsurfer John Schootiakker in actie tijdens éen van de meest spectaculaire onderdelen van het plankzeilen; de wave-performance. Vlasblom stak na afloop John Schoo nakker ook nog een hart onder de riem. ,,Het ging goed hè, ga zo door, dan kom je er wel". In totaal werden er zaterdag zeven races gevaren. Steeds gelukte het John Schoonak ker om zich na de start in een kop- groepje van vier te nestelen. Zo voer hij 'gebroederlijk' naast Stephan van de Berg, Jasper Vlasblom en John van de Starre. ,,Het is jammer dat vo rige week één manche de mist in ging, anders had ik nog beter kunnen eindigen". De surfers hadden tijdens deze slalom-race een gunstige wind als metgezel; een klein vijfje. John Schoonakker gebruikte een 6V2 vier kante meter zeil, wat een goede keu ze bleek te zijn. Omdat Stephan van de Berg surfde met 71/» vierkante me ter, en op een gegeven moment wat met zijn board knoeide kon Schoon akker hem zelfs één keer voorbij ste venen. Alleen dat al is voor een aan het begin van zijn carrière staande surfer natuurlijk een groot succes. Omdat Schoonakker sinds kort bij een andere sponsor surft, heeft hij zijn vorige planken in moeten leve ren. Momenteel heb ik nog geen planken, die moeten nog speciaal voor mij gebouwd worden, maar ik ben wel benieuwd hoe het dan met die speciale boards gaat. Nu gebruik te ik een gewoon productieboard van de surfschool", aldus de dolgelukkige blonde plankzeiler. Hompelvoetrace Tijdens een gisteren, zondag, geva ren wedstrijd nabij Ouddorp, de zo genaamde Hompelvoetrace,. was John Schoonakker ook weer van de partij. Aan deze wedstrijd kon een ie der meedoen. Ook hier waren weer klinkende namen aanwezig zoals Jasper Vlasblom, Arno Boot en Her- ma de Jong. Na twintig kilometer kwam Vlasblom als eerste over de fi nish. John Schoonakker deed ook hier goede zaken en eindigde op een pri ma zevende plaats, in een totaal deel nemersveld van veertig fanatieke surfers. Na deze marathonrace werd er ook nog een slalom gehouden. Daar wist Schoonakker beslag te leg gen op een achtste plaats. „Er zijn dan wel twee manches gevaren, maar eigenlijk was het belachelijk, want er stond veel te weinig wind, waar door je vooral in het begin veel moest pompen", aldus de reactie van Schoo nakker op deze slalom. SAN JOSE - In een wedstrijd voor het Concacaf, het Noord- en Midden- amerikaanse IVK-kwalificatietoer- nooi, heeft Costa Rica met 1-0 van El Salvador gewonnen. Het doelpunt kwam in de 55e minuut op naam van fernandez. HILVARENBEEK - Na eerder dit jaar Zeeuws kampioen in de L-klasse te zijn geworden, waardoor promotie naar de M-klasse werd afgedwongen, haalde de amazone Liesbeth van Oosten uit Zierikzee het voorbije weekend het districtskampioen schap dressuur in huis. Dit behaalde zij met haar zeven-jarige ruin Voac's Ampère. Deze districtstitel geeft Liesbeth van Oosten, het recht om op 27 augus tus aanstaande uit te komen tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Lunteren. De amazone, lid van de Rij vereniging Renesse, behaalde deze districtstitel door uit een reeks van drie wedstrijden (in respectievelijk Nijmegen, Weert en Hilvarenbeek) als beste uit de bus te komen. Tussen dc dertig deelnemers was zij de enige Zeeuwse. INDIANAPOLIS - Olympische kampioen Carl Lewis is niet langer welkom bij atletiekwedstrijden in Japan. Dit heeft de TAC, de Ameri kaanse atletiekbond, bekendge maakt. Alleen als hij deel uitmaakt van de nationale ploeg, mag Lewis voortaan in Japan meedoen. Dat blijkt uit een brief die de Ja panse amateur atletiek bond schreef aan Lewis' manager Joe Douglas. Tij dons een wedstrijd op 14 mei in Tokyo had Lewis officials tegen zich ingeno men door de naam van een Japanse sponsor op zijn startnummer af te dekken. „We willen protesteren tegen deze daad en hebben besloten Carl Lewis voorlopig niet meer uit te nodi gen". schreef Hiroka Chosa, technisch-directeur van de Japanse bond. DEN HAAG - Maurits van der Heij den uit Den Helder heeft zondag in Der Haan een kwart triathlon gewon nen in 1 uur en 51 minuten. Op drie minuten volgde Paul de Niet uit Den Haag. De derde plaats was voor Cees van Loon uit Den Haag in 1 uur, 55 minuten. Eerste vrouw werd Sjannie Kleijn uit Naaldwijk. Zij deed er 2 uur en 18 minuten over. SITTARD - Bij de bouw van een nieuwe gevangenis in Sittard mogen de werknemers van het plaatselijke bedrijf Muyres Bouw voortaan geen steenblokken van 38,5 kilo meer handmatig metselen. Die blokken mogen slechts 18 kilo wegen en die nen bovendien langs mechanische wijze aangebracht te worden. Dit heeft de zogenaamde ex artikel 8- CAO-commissie bepaald. De strij dende partijen, bouw- en houtbond P'NV en Muyres Bouw, zullen deze uitspraak eerbiedigen. Voor de zevende keer in successie BROUWERSHAVEN/ZIERIKZEE - Woensdag 26 juli aanstaande is Brouwershaven weer voor één dag- de tafel- tennisstad van Schouwen-Duiveland. In de gezellig inge richte botenloodsen van de gebroeders Van Ast aan de Delingsdijk staan dan niet minder dan 60 tafeltennista fels opgesteld ten behoeve van het zevende (houdt u vast...) Toeristenreereatietafeltennisevenement. Ook dit jaar is de organisatie weer in handen van de Zierikzeese TTV Scaldina. vormd, met de bedoeling een ieder zo veel mogelijk in zijn eigen sterkte- groep te laten spelen. De organisa toren zorgen er verder voor dat de deelnemers meer dan één of twee par tijtje spelen.' Alle deèlnemers worden ingedeeld in groepen van acht personen en spe len zodoende in ieder geval al zeven wedstrijden. Van elke groep gaan de nummers één tot en met vier verder voor de volgende ronde. Zes klassen, verdeeld over vier recreatieklassen, één wedstrijdklasse en één vctera- nenklasse zorgen voor een goede in delingsmogelijkheid. De recreatie- Niet alleen toeristen, zoals de naam van dit jaarlijks terugkerend evene ment doet vermoeden, maar iedereen die een dagje gezellig wil tafeltennis sen is welkom. Het gaat hier met na me dan ook om de gezelligheid, waar bij een eventuele geleverde prestatie natuurlijk altijd meegenomen is. Want hoe de opzet van een evenement •ook mag zijn, er worden altijd presta ties geleverd. Een misvatting is ook nog steeds, dat er alleen meegedaan kan worden als men goed kan tafeltennissen. Niets is minder waar. Op basis van speciale regels worden klassen ge- klassen worden weer onderverdeeld in een jongens-, een meisjes-, een dames-, en een herenklasse. Voor de veteranenklasse kan men inschrij ven vanaf 35 jaar en ouder. De wedstrijdklasse is echt voor de bete re spelers. Er kunnen maximaal 480 deelne mers meedoen aan dit toeristenre- creatietafeltennisevenement. Bij een volle bak eindigt dit festijn dan met vijftien winnaars en dito verliezers, die trouwens allemaal een prijs ont vangen. Ook voor de jongste en oud ste deelnemers is er een leuke atten tie. Optimistisch De organisatoren zijn op voorhand optimistisch gestemd over dit gezel ligheidsevenement, waarbij naar ver wachting hele gezinnen de strijd met het celluloid aanbinden en ook vele toeristen op deze wijze een sportieve dag tijdens hun vakantie op Schou wen-Duiveland beleven. Het geheel staat weer onder auspiciën van de Commissie Stimulering Ihfeltennis- deelname van de Nedelandse Tafel- tennisbond. Eenmaal een keertje meegedaan aan dit grootste evenement van Ne derland in zijn soort, is vaak de aan leiding om het volgende jaar weer naar Brouwershaven af te reizen. Niets is de organisatie dan ook teveel de deelnemers goed te informeren, zowel voor als tijdens het evenement. Bij vele campings en VVV-kantoren in Zeeland en Goeree-Overflakke ligt de nodige informatie, inclusief deelnameformulier. GAP - Jan Raas bonkte met een vuist op de rug: van Nijdam en zei: „we gaan jouw contract openbre ken. Je krijgt opslag". Gap, zaterdagmiddag. Bloed hete poort van de Alpen voor de beslissende laatste week in de Ronde van Frankrijk. Jelle Nijdam pak te nog even gauw een etappezege mee. Hij behaalde zijn tweede ritzege in deze Tour met een indrukwek kend staaltje krachtpatserij. Pascal Poisson, zijn laatste tegenstrever, enkele ogenblikken tevoren op weg naar de etappezege, hoog tijdens de laatste me ters voor de streep deemoedig het hoofd. Hij vloek te. „Merde, Niesjdam, tegen hem kan ik niets begin nen Nijdam, Niesjdam spreken de Fransen uit, al winnaar van de vierde etappe in Wasguehal, maakte een waarlijk indruk- kwekkende rush van de staart van het peloton naar twee samensmel tende vluchtgroepjes. Hij ving in dezelfde beweging solist Poisson op en sprintte tenslotte alleen op de streep af. „Het was gokken om te kunnen winnen. Aldus wat ik had stopte ik in de laatste kilome ter". Honger Een half uur eerder had Nijdam absoluut geen idee dat hij de veer tiende Touretappe zou gaan win nen. „Ik reed als laatste van het peloton en ik voelde me uitermate slap van de honger. Ik heb toen al les wat ik mijn zakken had opge geten, een paar koeken, een cake je en een broodje banaan. Lekker was het bepaald niet, want op zo'n warme dag wil je eigenlijk alleen maar drinken. Het hielp wel. De laatste kilometers voelde ik me Voor de vele Schouwen-Duive- landse wielerliefhebbers volgen wij de komende weken de zesen zeventigste editie van de Tour de France. Vier keer per week kunt u lezen hoe de toppers zich onder ling verhouden over de eenen twintig te verrijden etappes. prima. Ik ben ik volle vaart naar voren gereden". De bevlieging van de tempobeul pakte uitstekend uit, al zat er geen enkele taktische overweging achter. Voor hetzelfde geld had hij met zijn actie de kansen van Frans Maassen totaal vernietigd. De Limburger ging met de Frans man Poisson aan zijn wiel op zoek naar de uitgeputte kopgroep Ma- diot, Simon en Herrera. De Ne derlandse kampioen leek favoriet voor de eindsprint, maar werd verrast door de demarrage tijdens de laatste kilometer van Poisson. Maassen kon hem niet opvangen, de op volle snelheid liggende Nij dam wel. Ontevredenen uit het peloton probeerden afbreuk te doen aan Nijdams prestatie door te beweren dat hij geprofiteerd had van de zuigkracht van onoplettende mo torrijders. Elke renner doet dit in dergelijke situaties. Twee motor rijders kregen zaterdagavond een berisping van de wedstrijdlei ding. Nijdam mocht ook niet kla gen, dat hij in de Pyreneeën niet net als van Poppel uit de koers was gezet. Daar wilde hij wel wat op zeggen: „Je kunt er niets aan doen dat je in de bergen geduwd wordt. Het publiek geeft alle ren ners een zetje. Als je betrapt wordt, heb je pecht". Alpen Eén dag voor de grote slagen in de Alpen won Nijdam een semi- bergetappe. Die kwalificatie vond hij overdreven. „Het was geen zware etappe. Er is pas sprake van een bergrit als er een verschil van drie kwartier zit tussen de eerste en de laatste". Met zijn tweede overwinning haalde Nijdam de ploeg van Jan Raas uit een moei lijke perioda „De Tour was zwaar en duurde nog zo lang. Intussen zijn wé in de laatste week aange land. Dat geeft je weer moed. Want wat is nou een week op een hele loopbaan?". Jan Raas was wellicht nog blij er dan Nijdam zelf. Zijn ploeg moest het toch vooral van hem hebben. De ploegleider stelde Nij dam voor tegen een verbeterd con tract voor drie jaar, de gehele pe riode van de nieuwe sponsor, bij te tekenen. „Opslag krijgt hij in elk geval. Het is aan hem of hij voor twee of drie jaar bijtekent". Toch titel binnenwaterkampioen weten te bemachtigen OUWERKERK - Adrie Verwest moet raar opgekeken hebben toen hij tijdens de laat ste binnenwater-viswedstrijd van HSV Oosterschelde, toch Joop Bolier getooid met zijn hengels aan de kreek van Ouwerkerk zag verschijnen. Bolier, voor aanvang van deze laatste strijd, reeds leider in het algemeen klassement, had Verwest, toen nog de nummer twee, namelijk op de mouw weten te spelden de laatste wedstrijd wegens va kantie niet mee te kunnen vissen. Verwest meende daarom, mede gezien de kleine on derlinge verschillen, de titel reeds op zak te hebben. Niets was minder waar. Joop Bolier. (Foto: Joop van Houdt). In tegenstelling tot de vorige bin nenwaterwedstrijden werden de 66 deelnemers dit keer niet getrakteerd op fraai zomerweer. Wat onweer, zo nu en dan een lichte regen bepaalden het decor. De vis was redelijk actief maar beet vaak niet door, zodat dege nen die snel wilden werken veel mis sers moesten constateren. Tbch wer den in totaal 94 vissen geland waar onder één forel. Bij elkaar ruim 8V2 kilo. Belg Winnaar van deze laatste competi tiewedstrijd werd het Belgische lid Gaston Schippers, die behalve een fo rel van 720 gram ook nog een palinkje wist te verschalken. Op de, tweede plaats eindigde Oosterscheldevoor- zitter Bram Vroegop met vier palin gen, terwijl Leo Bolier de derde plaats pakte. Na afloop bleek dat Adric Verwcsl wel de huid had verkocht maar ver geten was dc beer te schieten. Niet alleen wist kampioen Joop Bolier door een fraaie zevende plaats in de ze slotwedstrijd zijn titel veilig te stellen, ook Cees Rossen slaagde er nog in Verwest, die zelf overigens geen enkele vis wist te bemachtigen, in het klassement voorbij te streven. De uitslag van deze laatste wed strijd was als volgt: 1) G. Schipper, 800 pt; 2) A. J. Vroegop, 426 pt; 3) L. Bolier, 415 pt; 4) D. J. Geelhoed, 340 pt; 5) D. van de Dikkenberg, 335 pt; 6) J. C. Berrevoets, 330 pt; 7) J. Bolier, 328 pt; 8) Mw. G. Smit. 310 pt; 9) C. Rossen, 290 pt; 10) E. W. Smit, 271 pt. Goede zaken Eddy Smit deed goede zaken door van de tiende naar de vierde plaats te stijgen. Ook Peter Lobbezoo, die de elfde voor de zesde stek verwisselde, had nog een succesvolle eindspurt in gezet. Wim de Jonge en Piet Bierings slaagden er juist niet in zich bij de eerste tien te handhaven en moesten met respectievelijke slechts één en twee gram verschil Cees Bolle net voor laten gaan. Bij de junioren slaagde koploper Arjan Rossen er niet in zijn titel van vorig jaar te prolongeren. Hij moest lijdzaam toezien hoe zijn naaste be lager Jan Knop hem in de laatste wedstrijd passeerde. Knop vissend met zecpieren, wist door licht slepen over het onderwatertalud twee palin gen tot bijten te bewegen. Rossen wist óók twee palingen te bemachti gen maar één haalde de maat niet, terwijl de ander slechts 34 gram op de weegschaal bracht. De eindstand bij de senioren luidt: 1) Kampioen 1989 J. Bolier 2213 pt; 2) C. Rossen, 2041 pt; 3) A. J. Verwest, 1819 pt; 4) E. W. Smit. 1620 pt; 5) M. P. Ravia. 1600 pt; 6) P. Lobbezoo. 1571 pt; 7) A. Verloo, 1568 pt; 8) S. den Boer. 1507 pt; 9) J. Jongejan, 1504 pt; 10) C. Bolle. 1404 pt. Eindstand junioren: 1) Kampioen 1989 Jan Knop. 712 pt; 2) Arjan Rossen. 672 pt; 3) Patric de Bruine 562 pt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6