stukken Laatste fase opknapbeurt wijkgebouw in Zierikzee Wrak neerge storte Mig-23 nog niet vrijgegeven Districtscongres van Jehovah's Getuigen regio Zeeland Havenplein 2, Zierikzee tel 01110-12889 week 28 I 10 DEN HAAG - Demissionair minis ter Braks van landbouw en visserij is bereid in Brussel te pleiten voor het niet doorgaan van de medeverant woordelijkheidsheffing op granen als de produktie dit jaar onder de 160 miljoen ton blijft. Hij heeft dit toege zegd tijdens het geregeld qverleg met het landbouwschap. De heffing be draagt thans 3 procent van de garan tieprijs voor graan. De opbrengst wordt mede gebruikt voor de opslag en afzet van graan. Overigens hoeft Braks nog niet naar Brussel, want volgens de jongste schatting waar over hij beschikt, zal de graanpro- duktie in de EG op 162 miljoen ton uitkomen. Daar tegenover verwacht het COPA, de Koepel van EG- landbouworganisaties, een produktie van 156 miljoen toe. BRUSSEL - De gerechtelijke in stanties in het Belgische Kortrijk weigeren vooralsnog om het wrak van de vorige week neergestorte Mig- 23 vrij te geven. Het onderzoek in de ze zaak is nog niet voltooid, zo ve- kaarde een woordvoerder van het ge recht. Vorige week dinsdag stortte het Russische gevechtsvliegtuig naar be neden bij Kortrijk nadat het - al bo ven Polen - door de piloot was verla ten. Het viel op een huis en een negentienjarige jongen kwam daar bij om het leven. Het wrak, zo is nu pas meegedeeld, is vorige week woensdag al geïnspecteerd door Amerikaanse deskundigen. De brokstukken van het vliegtuig zijn inmiddels overgebracht naar een Bel gisch militair opslagterrein in Evere, nabij Brussel. Maandag is er in België een Sovje- trussische commissie van deskundi gen gearriveerd, bestaande uit elf man. Die wordt geleid door generaal Jevgeni Roessanov. De Russische des kundigen hebben inmiddels gesprek ken gevoerd met vertegenwoordigers van de Belgische ministeries van bui tenlandse zaken, van defensie, van justitie en van binnenlandse zaken. De Russen hebben inmiddels op de luchthaven van Zaventem twee grote vrachtvliegtuigen klaar staan. Die zijn bestemd om de brokstukken van de verongelukte Mig-23 af te voeren. Maar zolang het gerecht in Kortrijk weigert om het wrak vrij te geven mag het niet uit België vertrekken. De redactie behoudt zich het recht voor Ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Thema: Godvruchtige toewijding. Datum: 7, 8 en 9 juli. Plaats: Zeeland hallen Goes. Doel: Mensen helpen hoedanigheden van godsvrucht te ontwikkelen in deze tijd van afne mend geloof in de bijbel en de morele maatstaven ervan. Hoogtepunt: Openbare Lezing Bevrijding nabij voor mensen met Godvruchtige toe wijding". Een gehoor van 6352 aanwe zigen luisterde aandachtig naar de uiteenzetting van de heer Engel kamp. Hij begon met een lange reeks van problemen van deze tijd uiteen te zetten. Indrukwekkend: misdaad, vervuiling, economische crisis, terro risme, besmettelijke ziekten en mo reel verval. Dit alles in zowel rijke als arme landen. Materiële voorspoed is geen garantie meer voor een zorge loos en gelukkig bestaan. Overal heerst onzekerheid. Doordrongen van de noodzaak voor een oplossing te vinden voor de problematiek, stel de de spreker de vraag: ,,Is er een deugdelijke basis voor hoop op grond waarvan wij bevrijding kunnen ver wachten? en zo ja, zal die bevrijding dan komen en voor wie? Refererend aan gebeurtenissen uit het verre verleden zoals deze in dagen vóór de wereldomvattende vloed uit Noachs tijd voorkwamen en de toe standen in Sodom en Gomorra, werd de oplossing uiteengezet, (zie Matt. 24 37). De toestanden van vandaag hebben hun precedent uit Noach's tijd achterhaald en zullen, zoals uit Jezus woorden in Mattheus 24 een in grijpen van God Billijken. Dit zal een bevrijding voor de aan God toegewij de mensheid betekenen, géén einde aan het bestaan van de aarde, maar een einde aan geweld, misdaad, oor log, en mensen die de almachtige God niet toegewijd zijn. Heb dan vertrou wen dat de vervulling van Jehova's belofte van bevrijding heel nabij is. Wees er volledig van overtuigd dat ,,onze schepper mensen van god vruchtige toewijding uit beproeving weet te bevrijden" eindigde de heer Engelkamp. Niet alleen de sprekers, maar ook een serie nieuwe uitgaven van het wachttoren bijbel en traktaat genoot schap hebben er daadwerkelijk toe bijgedragen dat de mensen vol hoop en gesterkt voor toekomstige activi teit in gods dienst huiswaarts keer den, waaronder ondergetekende. Lijst van vrijgaven: Wereldvertaling van de bijbel in zakformaat. Wat jon ge mensen vragen praktische ant woorden. De bijbel, Gods woord of dat van mensen? Moet u geloof stel len in de drieëenheid? deel v.e, ency clopedie; J. t/m L hulp tot begrip van de bijbel. Circa 90 personen uit Schouwen-Duiveland hebben het con- gres bezocht. w F Braun Zierikzee RIO DE JANEIRO - Het Brazili aanse bedrijf Produquimica heeft het uit Nederland afkomstige afvalschip Pro Americana opdracht gegeven te rug te varen naar Rotterdam waar het schip het afval heeft ingescheept. Drie weken geleden mocht het schip - 980 ton - op bevel van de rechter niet gelost worden. De aankoper van het afval, Produquimica, heeft opdracht gegeven het afval dat volgens de Bra ziliaanse milieubeweging Oikos hoogst giftig is, terug de geven aan Euromet, het Britse bedrijf dat het voor 170.000 dollar aan Produquimi ca verkocht had. Black Sea, 13-7 verw. te Manty Luoto Baltic Suit, 12-7 verw. te Pozi Haw- kesburry Faith, 10-7 Fos sur Mer naar Algeciras Kaapgracht, 10-7 25 zzw Korsor naar Osaka Nedlloyd Amersfoort, 11-7 930 ono To kyo naar Balboa Nedlloyd Neerlandia, 10-7 Bridge town naar Ponce Pietersgracht, 11-7 pass. Str. Sunda naar Durban Snoekgracht, 11-7 te Thkoradi Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Ederveen (toez.): Joh. Post, kand. te Ede; te Middelburg: B. J. W. Schelhaas te Groesbeek, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Amsterdam: Chr. van Andel te Bergschenhoek; naar Coevorden: E. Kolkert te Sintjo- hannesga en Delfstrahuizen, die be dankte voor Willemstad en voor Hoek van Holland; naar Utrecht (toez.): A. J. Zoutendijk te Gronin gen; naar Wassenaar (buitengewone wijkgemeente); C. N. van Dis, kand. aldaar, die bedankte voor Genderen (toez.) en voor Heinenoord (toez.). Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Den Helder: drs. C. Corporaal ten Enschede; naar Har- denberg: drs. E. Zijlstra te Wilnis. Gereformeerde kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Don Helder: P F. Lameris te Vollcnhove-Kadoelen Bedankt voor Assen-Noord: A. Kruizinga te Zaamslag. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Baarn: J. Jonkman te Enschede-West. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Nunspeet voor de mis sionaire dienst in het Izi-gebied te Ni geria: G. J. van Aalst te Benthuizen. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Aangenomen naar Bameveld als le rend ouderling: D. Monster, wonende te Puttershoek, die bedankte voor Achterberg, voor Bergambacht, voor Doorn, voor Ermelo, voor Kampen, voor Kinderdijk, voor Loenen aan de Vecht, voor Monster, voor Oosterland (Z.), voor Puttershoek-Zijdewinde, voor Rijssen (Oranjekerk), voor Sche- veningen, voor St.-Philipsland, voor Stavenisse,. voor Utrecht, voor Wer kendam en voor Woudenberg. Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland OOSTERLAND - Vrijdag 14 juli, 15.00 uur, ds. A. van der Meer, huwe lijksbevestiging. Dhr. D. Monster bedankt voor Oosterland OOSTERLAND - De heer D. Mon ster, wonende te Puttershoek, heeft bedankt voor het beroep als lerend ouderling van de Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland te Ooster land. Hij heeft beroep naar Bame veld aangenomen. De heer Monster werd vorige maand beroepbaar gesteld als lerend ouderling. In totaal ontving hij acht tien beroepen. Ingang komt aan parkeerterrein Gasthuisboomgaard ZIERIKZEE - Meteen na dc bouw- vakantie wordt een begin gemaakt met de laatste fase van dc opknap beurt voor het Zierikzecse wijkge bouw aan het Jannewekken. De werkzaamheden betreffen hoofdza kelijk de hal. De entree van het ge bouw wordt verplaatst naar het par keerterrein Gasthuisboomgaard. Eerder werd een groot deel van het wijkgebouw al onder handen geno men. Het wijkgebouw in Zierikzee is een van de druksten op Schouwen- Duiveland en het gebouw verkeerde in slechte staat. Vandaar dat het ge- UTRECHT - De wachttijden in de hartchirurgische centra van met na me Maastricht, Eindhoven en Zwolle lopen sterk op door gebrek aan geld. Daardoor moeten vele honderden hartpatiënten steeds vaker vier tot zes maanden wachten op een opera tie. Onverantwoord lang", vinden de Verenigingen van hartpatiënten die ook spreken van een „onrustbarende en levensbedreigende situatie". bouw grondig onder handen werd ge nomen. De eerste fase van de verbou wing kwam gereed in mei 1987. Tweede fase In de twee fase van de verbouwing gaat het voornamelijk over de hal van het gebouw. De ruimte waar vroeger onder andere de schooltand- arts zijn intrek nam en die tegen woordig onder andere benut wordt voor Meer Bewegen voor Ouderen, wordt uitgebreid tot 75 vierkante me ter. Verder komt er een bescheiden pantry en wordt ook voorzien in een invalidentoilet en wordt dc nodige bergruimte gecreëerd. Alles bij elkaar is met de tweede fsase van de vewrbouwing een be drag van ongeveer 100.000 gemoeid, als alles volgens dc planning verloopt wordt de verbouwde hal in de eerste week van oktober opgeleverd. Waar mee het wijkgebouw weer geheel vol doet aan de eisen des tijds.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 10