ré m Recordaantal bezoekers present op Brouwse Dag 'Het A-model is hard op weg om een semi-klassieker te worden' Koninklijk goud voor A. A. van Leeuwen bij afscheid van Cebeco DE ZIERIKZEESCHE COURANT Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Rommelmarkt Rubriek Play-In Lopen De opbrengst van de rommelmarkt in Ooster- In plaats van een Dag op stap nu de rubriek Uit Maar liefst 242 muzikanten deden mee aan de Honderd kilometer lopen is voor de gekken. Muziek-Play-ln. (Pag. 4). (Pag. 7). land is boven verwachting. (Pag. 3). het leven gegrepen. (Pag. 4). MAANDAG 10 JULI 1989 145ste jaargang Nr. 24571 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Laat anderen de goede oude tijd vereren, ik prijs me gelukkig dat ik in deze tijd leef, die zo goed past bij mijn aard. Ovidius Museumstraat je blijkt schot in de roos BROUWERSHAVEN - Niemand weet precies hoe vaak er nu al een Brouwse dag is geweest, maar wat volgens A. van den Hoek, een van de organisatoren wel als een paal boven water staat is dat er nog nooit zoveel mensen naar Brouwershaven zijn gekomen ter gelegenheid van de Brouwse dag. Volgens de organisatoren werd dit jaarlijks te rugkerende gebeuren door naar schatting 12.000 mensen bezocht. „Het weer was onze vriend", constateert Van den Hoek. „Het was om negen uur al hardstikke druk en dat is het eigenlijk constant gebleven". stelt van den Hoek. ,,In goed overleg met de politie hebben we dat kunnen voorkomen". Naast een aantal vertrouwde ele menten als bijvoorbeeld de niet meer weg te denken Muziek Play-in was er dit jaar op de Brouwse Dag ook een aantal noviteiten. Zoals bijvoorbeeld het museumstraatje waar een aantal oude tractoren en stationaire moto ren op stonden gesteld. Van den Hoek toont zich bijzonder tevreden over dit programma onderdeel. „Het sloeg erg goed aan bij de bezoekers en wij spelen dan ook met de gedachte om dat mu seumstraatje volgend jaar nog uit te breiden". Van den Hoek denkt daarbij niet in de eerste plaats, aan bijvoorbeeld het tussen de oude tractoren plaatsen van een modern exemplaars zodat de be zoeker vergelijkingsmateriaal heeft, maar eerder aan bijvoorbeeld een combinatie van oude tractoren en- kunstenaars die hun werk in de open lucht tentoon willen stellen. Gezinsdag „De Brouwse dag is tenslotte een dag voor het hele gezin en dus moet je zorgen dat er niet alleen voor pa, maar ook voor ma en de kinderen iets leuks te doen is", aldus Van den Hoek. Voor de techneuten onder de bezoekers was het museumstraatje in ieder geval zeker de moeite waard. Was het niet om de Lister-stationaire motoren, of de met een gloeikopmo- tor uitgeruste Lanz Bulldog tractoren dan was het wel om de container carrier van H. Beeke uit Brouwersha ven. Het enorme vier-assige voertuig is door Beke zelf ontworpen en wordt door Barth geproduceerd. Het voer tuig heeft een laadcapaciteit van maximaal 25 ton en kan op de weg een snelheid van 40 kilometer per uur bereiken. „Het is eigenlijk een soort vracht wagen voor op het land", legt Beeke uit. „Je hoeft de inhoud van de con tainer niet langer over te laden, maar je kunt de complete container over zetten op een ander.voertuig. En dat spaart erg veel tijd". Beeke beschikt verder ook over een eigen ontwerp hydraulisch aangedreven meststrooi- Spreiding Opvallend was het grote aantal commerciële kramen op de Brouwse dag. Van den Hoek: „Je moet als or ganisatie ook commercieel denken en voor de Brouwse dag bestaat gewoon veel belangstelling onder de markt kooplieden. Daar kun je gewoon niet omheen". Hij tekent daarbij aan dat men zoveel mogelijk heeft gepro beerd om een goede spreiding van kramen vast te houden. De ideële instellingen en stands van organisaties en verenigingen uit Brouwershaven hadden daarom een centraal plaatsje gekregen op de Markt terwijl de meer commerciële kramen opgesteld stonden langs de Haven Noordzijde. Overigens bevonden zich tussen die kramen ook enkele non-profitorgani- saties zoals Veilig Verkeer Nederland en het VVV. Nadrukkelijk aanwezig was ook de vliegclub Brouwersha ven. Zij greep de Brouwse dag aan om zoveel mogelijk handtekeningen te proberen te verzamelen van men sen die het ULV-vliegveld bij Brou wershaven niet kwijt willen. „We hebben nu 750 handtekeningen en daar zitten er heel wat uit Brouwers haven bij", aldus een woordvoerder van de vliegclub. Volksdansen Ook dit jaar was de Brouwse volks dansgroep Nehallennia er weer om een staaltje van haar kunnen te laten zien. Wie de demonstraties van Ne- hallenia een tijdje gadeslaat kan niet anders dan constateren dat men niet alleen zeer bedreven is in het volks dansen, maar dat een zeker acteer talent ook niet ontbreekt. Verder kreeg men op de Brouwse Dag ook dit jaar weer de kans om Brouwershaven en omgeving vanuit de lucht te bekijken. Vorig jaar was Prince met zijn helicopter voor de eerste keer present op de Brouwse Dag, en dat programma-onderdeel was wegens succes geprolongeerd. Voor één man was alles op de Brouwse dag nieuw en dat was burge meester L. N. Labruyère die om streeks 11.00 uur het officiële start sein gaf voor de Brouwse dag. Hij kreeg van de organisatoren van de Brouwse dag een rondvlucht boven zijn gemeente aangeboden. Wethou der, tevens loco-burgemeester, Ph. J. van Ast, vergezelde de burgemeester op zijn tocht en gaf tekst en uitleg. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Opel Manta Club Nederland op bezoek op Schouwen-Duiveland Gewoontegetrouw was ook volksdansgroep Nehalennia weer present op de Brouwse Dag Al bij nadering van Brouwershaven werd duidelijk dat het dit keer wel heel erg druk was op de Brouwse dag. Veel mensen moesten om hun auto te parkeren hun toevlucht zoeken in de bermen van de wegen om en rond Brouwershaven. „Maar het heeft geen echte problemen opgeleverd", BURGH-HAAMSTEDE - „Je ziet steeds meer de ten dens om deze auto's zo origineel mogelijk te houden. De A-Manta is hard op weg om een liefhebbersauto, een semi-klassieker, te worden". Aan het woord is E. Han- hart van de Opel Manta club Nederland. Voor de eerste keer in haar bestaan bracht de club afgelopen weekend een bezoek aan Zeeland en voor deze premiere was Schouwen-Duiveland uitgekozen. Op het parkeerterrein bij sportcentrum Krayestein verzamelden zich zo'n 30 Manta-rijders voor een toerrit door de provincie Zee land. UK> P£ Bii.r agressief ogende frontpartij en schuin aflopende achterzijde sprak vooral jongeren autobilisten aan. De sportieve uitstraling van de Manta, gekoppeld aan het imago van be trouwbaarheid en degelijkheid, bleek voor velen reden om juist deze auto aan te schaffen. Van dat eerste model, dat in club kringen aangeduid wordt als het A- model gingen er in Nederland 18.000 over de toonbank. In 1975 besloot Opel de Manta flink onder handen te nemen. Naast een aantal technische verbeteringen kreeg de auto ook een geheel nieuw uiterlijk. De Opel Manta werd in 1970 op de markt gebracht als de meest sportie ve representant van het Duitse auto merk. Het model met zijn nogal „De B-modellen zijn beter ge- vervolg pagina 4 Verwachting tot dinsdagavond: Af en toe zon Af en toe zon en droog. Minimum temperatuur omstreeks 13 graden. Middagtemperatuur ongeveer 22 gra den. Matige wind, uit noordwest tot noord. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 14 juli: Woensdag: Zonneschijn: 50%. Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: noordwest 3 Donderdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: noordwest 4 Vrijdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: noord 5 ZON- EN MAANSTANDEN 11 juli Zon op 05.31, onder 21.56 Maan op 15.01, onder 00.37 Eerste Kwartier: 11 juli (02.19) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Boven de Atlantische Oceaan handhaaft zich een uit gestrekt en krachtig hogedrukge- bied. Een uitloper van dit hogedruk- gebied boven de Britse eilanden en ons land houdt de depressie-activi teit voorlopig nog even op afstand. Met een in hoofdzaak noordweste lijke stroming wordt koele lucht van af de Noordzee ons land binnenge voerd. Er zijn de komende dagen perioden met zon, maar er moet toch ook op enkele wolkenvelden worden gerekend. Neerslag wordt er tot en met woensdag vrijwel nergens ver wacht. Alleen in het noordoosten van het land is er een kleine kans op een bui. De middagtemperaturen liggen rond de 22 graden en de noordweste lijke wind is zwak tot matig. WEST-BERLIJN - Een regionale partijvergadering van de rechtsradi- cale republikaner in West-Berlijn heeft tot rellen geleid. Demonstran ten, die tegen de bijeenkomst pro testeerden, bekogelden de politie met flessen en stenen. De politie ging de betogers met wapenstokken en wa terkanonnen te lijf om hen te verwij deren uit de straat voor de ingang van de zaal waar de republikaner ver gaderen. Burgemeester J. J. P, M. Asselbergs: „Uw plichtsbetrachting is niet onopgemerkt gebleven ZIERIKZEE - „Uw plichtsbetrachting is niet onopge merkt gebleven". Daarmee eindigde burgemeester J. J. P. M. Asselbergs zijn toespraak tot A. A. van Leeuwen, alvorens over te gaan tot de uitreiking van de ere medaille in goud behorende bij de orde van Oranje- Nassau. Van Leeuwen nam na 40 jaar afscheid van Cebeco-zuidwest en dat feit liet men niet onopgemerkt passeren. Hij was echter zorgvuldig onkundig gehouden van het feit dat hij een koninklijke onderscheiding zou krijgen. „Het is voor mij een grote verrassing. Ik had veel verwacht, maar niet dit", reageerde Van Leeuwen la ter in een kort dankwoord. m r A. A. van Leeuwen kreeg bij zijn afscheid de ere-medaille in goud. Asselbergs begon zijn toespraak tot de jubilaris met de opmerking dat het niet vaak meer voorkomt dat een werknemer 40 jaar bij hetzelfde be drijf blijft werken. „Ik wil daarom ook niet alleen u, maar ook het be drijf van harte feliciteren", aldus As selbergs. Hij kenschetste de verbinte nis tussen Van Leeuwen en de Cebeco als een standvastige waarin trouw en wederzijds respect sleutelwoorden zijn. Voorhoede Vervolgens blikte Asselbergs terug op de loopbaan van Van Leeuwen die begon bij het Graanbedrijf van de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond in Terneuzen. Van Leeuwen be gon daar in 1949. „Een tijd waarin je je als werknemer echt waar moest maken. U behoorde tot de voorhoede van de generatie die veel verantwoor delijkheid moest dragen" Asselbergs stelde vervolgens dat een vijfdaagse werkweek en een vijf- urige werkdag, nu heel normaal, toen nog zaken waren waar men slechts van kon dromen. Asselbergs beschreef in het kort de carrière van Van Leeuwen. „En u sluit uw loopbaan nu op schittende wijze af", aldus Asselbergs. Hij me moreerde verder dat Van Leeuwen niet alleen in het bedrijf, maar ook op het sociale vlak een actief mens is. Van Leeuwen was veertien jaar lang secretaris/penningmeester van een bejaardentehuis. Ook op het kerke lijk vlak is hij actief, „U hebt heel wat gepresteerd", aldus Asselbergs. Trots Vervolgens werd door Ir. J. Boeve, algemeen directeur van Cebeco-Zuid- west, de loftrompet gestoken over Van Leeuwen. „Wij zijn trots op u", al dus Boeve. hij stelde dat Van Leeu wen deel uit heeft gemaakt van het middenkader. „En dat is de rugge- graat van een bedrijf", aldus Boeve. Hij haakte in op de opmerking van burgemeester Asselbergs dat het 40- jarige jubilea niet vaak meer voorko men. „Veel mensen veranderen vaak van baan. Maar u had het voor uw carriè re niet nodig om naar een andere baas te gaan. Uw carrière weerspie gelt de ontwikkeling van het be drijf", aldus Boeve. Hij omschreef Van Leeuwen als een man die alleen iets zegt als het nodig is, maar die wel een duidelijke me ning heeft. Boeve ging kort in op de verhuizing van Van Leeuwen van Zeeuws-Vlaanderen naar Zierikzee toen hij in 1984 benoemd werd hoofd personeelzaken op het centraal kan toor van Cebeco-Zuidwest. „Ik weet dat het verlaten van Zeeuws-Vlaande- ren u aan het hart ging. Maar u deed het wel uit loyaliteit aan het bedrijf". Cadeaus Boeve vergat niet ook de echtgeno te van Van Leeuwen in het zonnetje te zetten. Zij mocht uit handen van Boe ve een boeket bloemen ontvangen. Van Leeuwen kreeg een enveloppe met inhoud aangereikt. Onder de ca- deau's ter ere van zijn 40-jubileum en afscheid van Cebeco-Zuidwest be vond zich ook een fiets. Van Leeuwen ondertussen onder ging alle loftuitingen aan zijn adres gelaten. „Er is mij veel lof toege zwaaid. Misschien wel teveel", aldus Van Leeuwen. Van Leeuwen haakte in op de woor den van Boeve met de opmerking dat hij nog zich nog steeds sterk verbon den voelt met Zeeuws-Vlaanderen Hij betrok in zijn dankwoord ook col lega's en oud-collega's. „Een aantal mensen is van elders gekomen om dit afscheid bij te wonen en hen wil ik in het bijzonder danken. Het doet mij veel genoegen u hier te zien", aldus Van Leeuwen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1