Rijksweg N-59 bij Blauwe Keet aangepast met afslagstroken 400 uren zelfwerkzaamheid Land Rover 'Wie zegt ons dat brandweergarage nu voor dit bedrag wordt gebouwd' fmz DE ZIERIKZEESCHE COURANT Autobedrijf ISTA WA> ffih P& Blir '%r- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 7 JULI 1989 145ste jaargang Nr. 24570 Surfplank Peuterspeelzaal Historie Mosseltoernooi Dit weekeinde komt de langste surfplank van Erkenning peuterspeelzaal als basisvoorzie- Gastschrijver Wiebe Keikes belicht wederom Het Bruse mosseltoernooi is een begrip gewor- de wereld naar de Brouwersdam toe. (Pag. 2). ning is van groot belang. (Pag. 3). een deel van de eilandelijke historie. (Pag. 4). den in Zuidwest-Nederland. (Pag. 9). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De duivel alleen weet het aantal branden, dat de as surantie heeft veroorzaakt. Thomas Graindorge Bergshoeff: Nog meer aanpassingen nodig om situatie echt veilig te maken St. Joostdijk 41 - Oosterland 01114-1495 Advertentie dingen van de directie Zeeland van Rijkswaterstaat ir B. Th. Harbers toen hem om een reactie werd ge vraagd. „Wij zijn ook bereid om aan passingen aan te brengen waar dat mogelijk is. Ik neem zijn suggesties mee naar Middelburg. Sommige din gen kosten niet eens zoveel geld. Die kunnen soms gelijk met het onder houd aan de wegen worden gereali seerd. Maar bij de duurdere voorzie ningen ligt het moeilijker. Of we die al dan niet realiseren hangt af van de verdeling van de gelden door het mi nisterie". Harbers vertelde dat Rijkswater staat momenteel bezig is met een on derzoek naar het ongevallenbeeld op het stuk Rijksweg N-59 ter hoogte van Ouwerkerk, tussen de Vissers- weg en de Kapelleweg. Afhankelijk van de uitslag van dat onderzoek gaan we daar in 1990 ook aanpassin gen maken in de vorm van uitrijstro- ken". Rentmeester In zijn toespraak ter gelegenheid van de officiële overdracht van het aangepaste kruispunt bij de Blauwe Keet ging Harbers in op het beleid en de visie van Rijkswaterstaat op de wegen in Zeeland. „Wij streven er in de eerste plaats naar om de wegen als een goed rentmeester te onderhou den. En verder proberen we het ver- keersveiligheidsaspect te vergroten door de aanpassing en verbetering van knelpunten, zoals hier bij de Blauwe Keet". Dat laatste gebeurt volgens Harbers altijd in overleg met de betrokkenen". „Heel Zeeland hoopt op de aanleg van de WOV", aldus de directeur van de bv die eigenaar is van de Blauwe Keet, de bv tot Exploitatie van pleisterplaatsen langs snelwegen, J. Verasdonck. Hij voorspelde dat de Rijksweg N-59 dan onderdeel zou worden van de grote doorgaande rou te naar de oeververbinding. Veras donck schaarde zich achter de opmer kingen van burgemeester Bergs hoeff. DEN HAAG - PvdA-partijvoorzit- ter Sint acht het lang niet uitgesloten dat CDA en VVD na de verkiezingen van 6 september alsnog met elkaar in zee gaan. Het CDA heeft liever een kleine dan een grote coalitiepartner. BRUINISSE - Staan brandweerlieden van het vrijwilligerskorps bekend als fanatieke blussers die na een brand of hulpverlenersoperatie graag nog even na blijven om een pint te pakken? Gedeeltelijk misschien, maar wat te denken van de 400 uren die de Bruse vrijwilligers opbrachten om een door Rijkswaterstaat afgedankte bestelbus om te bou wen tot een ultra-moderne hulpverleningsvoertuig dat aan alle eisen van deze tijd voldoet? Dan heb je hart voor de zaak en dat memoreerde burgemeester T. C. Hekman gisteravond, donderdag, tijdens de uitgebreide demonstratie die werd gehouden voor het college en de raadsleden. ..Het accent voorde brandweer is in de loop der jaren verlegd van brand naar hulpverlening bij calamiteiten", sprak de burgervader. Dat legt een extra zware druk op de hulpverle ners en het is een lovenswaardige zaak dat de leden van de brandweer zelf in hun vrije tijd op een zo bewonderswaar- dige wijze het materiaal uitbouwen". Zoals bekend kon de gemeente Bru een overcompleet bestelbusje voor niemen dal van Rijkswaterstaat krijgen. De gemeenteraad stelde een bescheiden krediet beschikbaar voor de materiële eisen voor de aanpassing van het busje en daarna togen de brandweerlieden in hun vrije tijd aan de slag voor de ombouw van het busje tot een volwaardig hulpverleningsvoertuig dat naast de eigenlijke brandweerauto gebruikt kan wor den bij calamiteiten en ongelukken. Brandweercommandant M. Jumelet roemde de inzet van z'n mannen en noemde daarin Tonny Deurloo. geen lid van het korps, had z'n technisch vernuft beschikbaar gesteld ten behoeve van het voertuig en werd daarvoor door burgemeester Hekman in het zonnetje gezet. Nog voor het voertuig gisteren officieel in gebruik werd gesteld was het al twee keer betrokken bij ongevallen tijdens verkeersongevallen en bewees daar mee z'n dienst voor de brandweer. (Foto: Joop van Houdt). PvdA-fractie boos over verhoging kosten nieuwbouw brandweergarage in Oosterland (Foto: Joop van Houdt). Het karwei zit erop ste plaats de wijze waarop bezoekers van de Blauwe Keet of de naastgele gen benzinepomp weer moeten in voegen tussen het verkeer op de N- 59". Een situatie die volgens belang- hebbenen het beste kan worden op gelost door de aanleg van een uitrit vanaf de Blauwe Keet naar de Brede- weg. Vandaar kan het verkeer via het reguliere kruispunt weer de N-59 oprijden. Om deze oplossing te reali seren is een stuk grond nodig tussen het parkeerterrein en de Bredeweg. De eigenaar hiervan is tot nu toe niet punt ook de aanleg van een verkeers lichteninstallatie wenselijk was ge weest. „Het allerbeste zou wellicht de aanleg van ongelijkvloerse krui singen zijn geweest. Maar in dit stadi um van onzekerheid over de defini tieve status van de weg wil ik realis tisch blijven", aldus de burgemeester. Hij bedoelde dat nog niet zeker is of de Rijksweg N-59 onderdeel gaat uit maken van de Noord/zuid route die door Zeeland komt als de Wester- schelde Oever Verbinding wordt ge realiseerd. erover rijden. „Het is geen uitzonde ring dat ik rijdend over de hoofdrij baan met een snelheid van 100 kilo meter per uur wordt gepasseerd door automobilisten op de parallelweg". Bergshoeff was van mening dat een vangrail tussen de hoofdrijbaan en de parallelwegen de veiligheid van het langzame verkeer sterk zou kun nen bèvorderen. „Bergshoeff heeft in een aantal za ken die hij naar voren bracht gelijk", zei het hoofd wegen en oeververbin- Advertentie Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Perioden met zon maar ook enkele regen- of onweersbuien. Minimum temperatuur ongeveer 17 graden. Middagtemperatuur omstreeks 25 graden. Matige zuidwesten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 11 juli: Zondag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: noordwest 4 Maandag: Zonneschijn: 60% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: noordwest 3 Dinsdag: Zonneschijn: 70% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 8 juli Zon op 05.28, onder 21.59 Maan op 11.28, onder 9 juli Zon op 05.29, onder 21.58 Maan op 12.39, onder 00.05 10 juli Zon op 05.30, onder 21.57 Maan op 13.50, onder 00.15 Eerste Kwartier: 11 juli (02.19) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een actief buiengebied dat zich vanochtend boven het Engel se Kanaal bevond trekt langzaam via de zuidelijke Noordzee naar Dene marken. Met dit gebied komt ook koelere lucht mee. Op de grens van deze koelere lucht en de zeer warme lucht komen de meeste buien voor. Deze gaan samen met onweer en windstoten. Morgen zijn de ergste buien gepas seerd en zijn er perioden met zopn. Droog blijft het echter niet en er kan nog een enkele donderslag bij zijn. Vannacht daalt het kwik tot onge veer 17 graden en morgenoverdag wordt het niet warmer dan een graad of 25. De wind waait uit het zuid westen en is matig, kracht 3. NIEUWERKERK - „Wie zegt ons dat het hogere bedrag dat nu wordt voorgesteld het bedrag is waarvoor de brandweergarage wordt gebouwd. De bouw is nog niet eens begonnen en er moet al geld bij. Wat staat ons nog te wachten". Uit de kritiek die de PvdA-fractie uitte tij dens de raadsvergadering van Duiveland bleek dat deze partij niet zoveel vertrouwen meer heeft in de prijskaart jes die aan de voorstellen hangen van het college van b en w. Aanleiding voor de kritiek was de aanneemsom die door diverse aanne mers is berekend voor de bouw van een nieuwe brandweergarage voor het brandweerkorps Duiveland op het industrieterrein te Oosterland. De gemeenteraad stelde daarvoor en kele maanden geleden de 325.000 gul den ter beschikking die het bouwj werk volgens berekeningen van de dienst gemeentewerken zou kosten. Maar uit de inschrijvingen van aan nemers blijkt nu dat de brandweerga rage voor niet minder dan 380.000 gulden gebouwd kan worden. Bedroevend Het college van b en w moest dus terug naar de raad om er nog 55.000 gulden bij te vragen. „Het is bedroe vend dat we steeds worden gecon fronteerd met bedragen die niet klop pen", aldus Hillebrand (PvdA). Hij herinnerde eraan dat dat indertijd ook gebeurde bij de bouw van het dorpshuis in Oosterland en het ge meentehuis in Nieuwerkerk. „Als je bedenkt dat de verbouwing van het dorpshuis te Ouwerkerk is begroot op 800.000 gulden vraag ik me af hoe ver we er daar weer naast zitten. De goedkeuring voor de bouw van de brandweergarage was voor ons al een zware bevalling. Als je aan zo'n heet hangijzer een prijskaartje hangt moet je als college wel een beetje zorgvuldig te werk gaan vinden wij". Ook dc VVD-fractie zei grote moei te te hebben met de verkeerde ra ming. „Dc gang van zaken komt ons vreemd over. Maar het feit ligt er, laat het een goede les zijn", aldus W. P. Stouten. Dc SGP/RPF-fractie liet bij monde van L. Meerman weten dat de vierkante meter prijs waarbij men uitging bij dc (verkeerde) ra ming naar haar mening wel juist was. „De overschrijding komt niet doordat er geen gedetailleerde be groting is gemaakt. Waar het wel door komt vermoeden wc wel. Maar daar willen we niet in het openbaar over praten". Ook na dc opmerking van A. J. C. Mclicstc (PvdA) dat dc burgers dat niet in dank zullen afne men wilde Meerman geen nadere toe lichting geven op zijn suggestieve op merking. Hij kwam wel met de suggestie om dergelijke werkzaamheden voortaan openbaar aan te besteden. Een idee waar raadsvoorzitter burgemeester A. Bergshoeff wel voor voelde. „Dc kostenverhoging komt niet door on zorgvuldig beleid. De grilligheid van vraag en aanbos op de markt heeft er belangrijke invloed op uitgeoefend. Momenteel hebben ae aannemers veel werk en dan gaan de inschrijvin gen omhoog. Wij vinden het ook niet leuk om onze hand nog een keer op te moeten houden bij de gemeenteraad". Verkocht Ondanks de diverse bezwaren die Advertentie Er stond nog meer op het verlang lijstje van Bergshoeff. „Hét is mij nog altijd een doorn in het oog dat voor de parallelwegen langs de Rijks weg N-59 geen verkeersmaatregelen zijn getroffen. Borden die een maxi mumsnelheid aangeven bijvoor beeld, in combinatie met snelheids- beperkende obstakels voor het gemotoriseerde verkeer". De burge meester benadruktetdat de parallel wegen voor het langzame verkeer bij zonder gevaarlijk zijn door de hoge snelheden waarmee automobilisten Berucht Tijdens de officiële overdracht van het aangepaste kruispunt in restau rant de Blauwe Keet sprak Bergs hoeff zijn vreugde uit over de aanpas sing van het kruispunt dat in het verleden berucht werd door de vele ongelukken die er gebeurden. „Tij dens de twee jaar dat ik nu meester ben heeft de algemeen zeer Bergshoeff benadrukte dat zijn OOSTERLAND - „Mijn ouders zeggen dat het kruispunt verbeterd is. Mijn ouders zeggen ook dat het nog beter kan". Namens de bevolking van de gemeente Duiveland zei de 9-jarige Ronnie Dorst uit Oosterland in twee regels wat ook de burgemeester van de gemeente Duiveland, A. Bergshoeff naar voren bracht tijdens de officiële over dracht van het aangepaste kruispunt in de Rijksweg N-59 bij de Blauwe Keet. Voor een bedrag van 1,1 miljoen gulden liet de eigenaar van de Rijks weg N-59, Rijkswaterstaat, het weg gedeelte bij de Blauwe Keet aanpas sen. De parallelwegen langs de N-59 werden wat verlegd naar de zijkanten zodat er ruimte kwam voor het aan brengen van links- en rechtsafslag- vakken naar de Bredeweg, de Blauwe Keet en de Oude Heiligeweg. In to taal heeft de uitvoering van deze werkzaamheden drie maanden in be slag genomen. vreugde over de aanpassing die de af gelopen maanden heeft plaatsgevon den maar betrekkelijk was. „Om de situatie echt veilig te maken zijn nog meer aanpassingen nodig. In de eer- bereid gebleken deze grond te verko pen. Bergshoeff was verder van mening dat bij de aanpassing van het kruis-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1