VV Zonnemaire wint met helikoptervlucht 5000,- Gezellig rondje Veerse Meer Tweeëndertigste editie van zomeravondvoetbal ten einde In de Tour gebeuren nog steeds wonderen NIEUWSBODE Bijna één ton voor gehandicapten Zomerdrives Bridgekring '68 Kermisronde in Westkapelle Tour 1989 6 Door met een helikopter zoveel mogelijk spaarzegels op te halen, heeft dit de VV Zonnemaire een derde originali- teitsprijs van f 5000,- opgeleverd. (Foto: Joop van Houdt). ZONNEMAIRE - De Voetbalvereniging Zonnemaire heeft met de spectaculaire heli- coptervlucht op zeventien mei van dit jaar, een geldbedrag van maar liefst 5000,- ge wonnen. Afgelopen vrijdag ontving de Zonnemairse club tijdens de officiële prijsuit reiking op Papendal, uit handen van de ex-hockey international Liesette Sevens, deze derde originaliteitsprijs, bestaande uit een cheque en een mooi ingelijste oorkonde. In de periode maart tot en met mei 1989 konden alle sportverenigingen, die lid zijn van een door de Neder landse Sportfederatie erkende bond, ƒ2,- sparen per wasmiddelverpak king van drie bekende merken. Zo doende waren de clubs in de gelegen heid om ƒ100,- minimaal tot ƒ10.000,- BURGH-HAAMSTEDE - Traditie getrouw, maar mede gelet op het gro te aantal deelnemers van 34 paren vorig jaar, worden ook nu weer in de maanden juli en augustus door de Bridgekring '68 iedere donderdag avond zomerdrives georganiseerd. Deze drives vinden plaats in het Dorpshuis De Schutse aan de Julia- nastraat 22 te Burgh-Haamstede. Be langstellenden voor deze drives kun nen zich tot 19.15 uuf inschrijven aan de zaal. Individuele'inschrijvingen zijn mogelijk, de organisatie staat echter niet garant voor een partner. Bij meerdere individuele inschrijvin gen wordt men ter plaatse gekoppeld. WESTKAPELLE/ZIERIKZEE Het Wielercomité Westkapelle orga niseert woensdag vijf juli aanstaan de haar veertiende Kermisronde. Het startschot voor deze amateurronde over tachtig kilometer wordt gelost door het 'knokkertje' Erwin Koe man, voetballer bij de Belgische kampioen KV Mechelen en het Ne derlands elftal. Deelnemers die zich voor deze rit reeds inschreven zijn Vester Aarts, John de Crom, Toon van der Steen en de winnaar van de recentelijk verre den Ronde van Nieuwerkerk, Van Vlimmeren. Er worden 55 ronden ge reden door het centrum van Westka pelle, een totaal van 80 kilometer moet er tussen de wielen worden af gelegd. Als rondemiss heeft het comi té Ria Lievense bereid gevonden de winnaarskussen uit te delen. De start van deze veertiende Kermisronde van Westkapelle is om 20.00 uur. De enigste ploegen die het succes vol tegen Zierikzee-veteranen opna men was recentelijk plaatsgenoot Mevo-veteranen, die de stand kon handhaven op een 2-2 gelijkspel. Ook de eerste competitiewedstrijden tus sen beide Zierikzeese elftallen ein digde in eenzelfde gelijkspel: 2-2. Verder wist ook het uiteindelijk als derde geëindigde Gouwe Geit één keer Zierikzee-veteranen bij te hou den: 2-2. Grootste Naast het kampioenschap wisten de veteranen van VV Zierikzee ook de grootste uitslag te noteren. Reeds in de tweede speel week versloeg men Dreischor, dat dit jaar voor het eerst maximaal in de verenigingskas te la ten glijden. Tbvens loofde men nog extra geldprijzen uit voor diegene die op de meest creatieve en originele wijze de spaarzegels verzamelden. Bij VV Zonnemaire borrelde bij voorstopper Piet Stouten het ludieke idee op om per helicopter de aan de zomeravondcompetitie deel neemt. met 12-3. Dreischor op haar beurt boekte een verrassende - grote - overwinning op Stella Boys: 9-3. Te gen deze zelfde Boys verschalkte de nieuwkomer tevens haar eerste wedstrijdpuntjes, eerder in het sei zoen. De onttroonde titelhouder SKNWK begon het seizoen door goed in de kop mee te draaien. Bij het ver strijken van de competitie zakte men naar een vijfde plaats maar klom al weer snel op naar boven. De Nieu- werkerkers nemen in de nu bekend geworden eindklassering een nette tweede plaats in. Hierachter, op een derde plaats eindigde de Gouwe Geit, die het hoogste aantal ge lijkspelen dit seizoen wist te he- Schouwen-Duivelandse voetbalvel den langs te gaan en aldaar de gespaarde waspoederzegels op te ha len. Samen met secretaris Stoffel Duinhouwer werkte hij het plan ver der uit en kreeg daarbij spontaan de -kosteloze- medewerking van sponsor vliegbedrijf Prince. wcrkstelligen; zeven wedstrijden eindigden onbeslist. Mevo-veteranen, dat halfweg de competitie de één na laatste plaats bezette, heeft zich in de tweede helft aardig weten op te werken. Een uit eindelijke vierde plaats was het ver diende loon na gedane arbeid. Hoe wel men de eerste wedstrijd tegen Dreischor verloor met 3-0, kwamen de Mevo-veteranen de return zonder kleerscheuren door: 4-1. Tevreden De commissieleden van het zomer avondvoetbal, en met name competi tieleider Theo Kramer, kijken uiterst tevreden terug op het afgelopen sei- Door de Zierikzeese amateurfil mer Jan van de Moere werd een half uur durende videofilm van dit hele gebeuren gemaakt, die vervolgens naar de organisatie van de actie werd opgestuurd, samen met de in de me dia verschenen artikelen over deze helikoptervlucht zoals met name in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Spe ciaal voor de film was op het voetbal veld van Zonnemaire met gebruik van zestig waspoederpakken nog eens de eigen verenigingsnaam 'ge schreven', wat, zwevend in de wentel wiek, een fascinerend en bont schouwspel opleverde. Naar nu is gebleken zijn al deze in spanningen dus niet voor niets ge weest. VV Zonnemaire sleepte hier mee de derde prijs, een geldbedrag van ƒ5000,-, in de wacht, zij zamelden in totaal 346 spraazegels in. De eerste prijs, een geldbedrag van ƒ25.000,-, ging naar rugbyvereniging The Pic kwick Players uit Deventer. Zij had den tijdens de twee maanden duren de actie verschillende activiteiten ontplooid om maar zoveel mogelijk spaarzegels binnen te krijgen. Moeders Zo organiseerde deze club uit het noorden van het land een onderlinge wedstrijd tussen de jongste leden en hun moeders. De bedoeling hierbij was om zo vuil mogelijk te worden, vervolgens werden de smerige jon gens ter plaatse en publiekelijk in een grote wastobbe schoongeschrobt mét gebruik van de deelnemende wasmiddelen uiteraard. Het aantal spaarpunten dat zij met al dergelijke acties ophaalden was 226. De tweede prijs, een bedrag van toch ook nog ƒ10.000,- ging naar de volleybalvereniging VCP uit het Bra bantse dorpje Oploo. Hiervoor had de 120 leden tellende club bij de plaatselijke middenstand de met spaarzegels gesierde wasmiddelen gekocht en deze huisje aan deurtje te koop aangeboden, met die voorwaar de dat de zegels zouden vervallen aan de vereniging. Hierdoor haalde zij maar liefst 1014 bonnen op. Het was dit jaar voor de derde keer dat er een dergelijke actie onder de sportverenigingen gehouden werd. De voorlaatste editie dateert van 1982 toen slechts zeventig clubs deelna men. Omdat dit jaar alle sportbon den zijn benaderd vond deze actie ge hoor bij 900 sportverenigingen. De organisatie, Proctor Gamble Bene lux BV, sprak dan ook over een suc cesvolle actie, die zeer waarschijnlijk weer een vervolg zal krijgen. zoen. Waren er vorig jaar slechts ze ven deelnemers, wat een gebroken competitie met zich meebracht, dit jaar kon er per week één gehele ronde worden afgewekt. ,,Ik heb dan ook al leen maar positieve geluiden gehoord van de verenigingen. En de wedstrij den diè ik bezocht heb zijn allemaal goed verlopen en er deden zich ner gens geen problemen voor. Dus ook voor mij is dit seizoen goed gegaan", aldus de reactie van competitieleider Kramer. Net als voorgaande jaren zijn er in het seizoen 1988/89 door de scheids rechters weer de zogenaamde sporti- viteitsformulieren ingevuld. Tijdens de in het najaar te houden ledenver gadering wordt bekend gemaakt welk elftal zich het sportiefst heeft gedragen. „We hebben alle formulie ren nog niet binnen, en daarna moet ook nog alles opgeteld worden en zo. Wc zijn dan ook meestal gewend om tijdens de najaarsvergadering be kend te maken wie de sportiviteits- prijs heeft gewonnen", vertelde voor zitter Rinus de Vos. Mevo vet.-Duiveland 3-1, Velocitas- Dreischor 1-5, Stella Bovs-Zierikzee 0-5, Gouwe Geit-SKNWK 3-5. 1. Zierikzee vet. 14 11 3 0 25 47-13 2. SKNWK 14 6 5 3 17 26-19 3. Gouwe Geit 14 3 7 4 13 22-22 4. Mevo vet. 14 4 4 6 12 24-25 5. Duiveland 14 3 6 5 12 23-24 6. Velocitas 14 4 4 6 12 15-27 7. Stella Boys 14 3 4 7 10 19-34 fi. Dreischor 14 5 1 8 9 35-52 KORTGENE/ZIERIKZEE - De op brengst van de collecte 1989 voor de gehandicaptensport heeft 568,46 minder opgeleverd dan het vorige jaar. Het opgehaalde bedrag dit jaar was 98.902,34, dit heeft de Provinci aal medewerker Zeeland, de heer A. M. Westdorp, vorige week bekend gemaakt. Vanwege enkele te laat ingeleverde collectestaatjes kon pas nu de totale opbrengst bekend worden gemaakt, die naar is gebleken dus ruim 500,- minder is uitgevallen in vergelijking met het jaar 1988. Toch spreekt West dorp pver een succesvolle actie voor de gehandicaptensport, waar hij met vreugde en dankbaarheid op terug kan zien. Tandemtocht Omdat de organisatie in Kruiningen vooral erg druk was met het houden van een tandemtocht voor visueel ge handicapten dit jaar, waardoor min der inzet mogelijk was voor de collecte, werd er in die plaats ongeveer 800,- minder opgehaald. In 48 plaat sen was de opbrengst echter hoger dan vorig jaar. Hieruit blijkt weer des te meer dat ook de Zeeuwse bevolking de gehandicaptensport een warm hart toedraagt. Met bijna één ton aan geldelijke middelen wordt met behulp van de Provinciale Zeeuwse Sportraad te Middelburg weer naar een goede besteding hiervan gezocht. De Amster damse Stichting Centraal Archief heeft alweer voor het jaar 1990 de col lecte gepland, deze valt in de week van 23 tot 29 april. Hieronder volgt een op somming van de opgehaalde bedragen in de Schouwen-Duivelandse plaatsen. Het eerste bedrag heeft betrekking op het vorig jaar. Brouwershaven Dreischor Zonnemaire Noordgouwe Nieuwerkerk Ouwerkerk Oosterland Kerkwerve Scharendijke Burgh-Haamstede Renesse Serooskerke Vanwege vakantietijd weinig interesse ZIERIKZEE - Mede vanwege de ingetreden vakantietijd koersten er tijdens de laatst verreden clubrit van de RTC Schouwen-Duiveland slechtsnegen man mee. Deze clubrit van zeventig kilometer rond het Veerse Meer startte om 09.00 uur vanaf het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok. Voor de meesten was deze tocht geen nieuwtje. Het rondje Veerse Meer wordt namelijk meerdere keren gereden ten behoeve van de training. Omdat het wielrennen over het al gemeen een individuele sport is organiseert de RTC Schouwen-Duiveland regelmatig dergelijke clubritten. Een en ander om het onderling contact niet uit het oog te verliezen. ,,We zijn nu eenmaal een club", aldus secretaris Ad de Keijzer, die er zelf ook weer bij was. Er werd gereden met een gemiddelde snelheid van 27 km/uur. Omdat dergelijke ritten dus met name voor de gezelligheid zijn, is er onderweg nog gestopt om een bakkie koffie te nuttigen. In totaal zaten de negen RTC-leden ongeveer drie uur tussen de wielen. (Foto: Joop van Houdt) Zierikzee-veteranen worden ongeslagen kampioen ZIERIKZEE - De zomeravond-voetbalcompetitie op Schouwen-Duiveland is weer ten einde. Zoals reeds eerder bekend is geworden hebben de Zierikzee-veteranen dit jaar de titel overgenonien van SKNWK, die kampioen werd in 1988. De 'ouwetjes' van Zierikzee wisten tot en met de laatste wedstrijd ongeslagen te blijven. Men wist in to taal 25 wedstrijdpunten te vergaren. LUXEMBURG - In de Tour de France gebeuren nog wonderen. Erik Breukink won de proloog die voor Jelle Nijdam bestemd was. Favoriet nummer één Pedro Delgado werd twee keer laatste en Lau rent Fignon zegevierde met een „zootje ongeregeld" de ploegentijdrit. Acacio da Silva kende blijkbaar de waarden van zondag. De Luxemburgse Portugees wist precies welke weg te kiezen om de gele trui te veroveren en te behouden. De wederopstanding van Lau rent Fignon als ronderenner werd in de eerste twee dagen definitief toen Pedro Delgado zwaar van zijn sokkel viel. Het verschil tus sen de Franse kanshebber en de Spaanse favoriet bedroeg zondag avond na slechts 189,3 kilometer hardfietsen zeven minuten en twintig seconden. Zonder dat de karavaan startplaats Luxemburg had verlaten stond de winnaar van de Vuelta al verloren tegen de winnaar van de Giro. Florissant Onder de zwaarbewolkte hemel begon de Tour florissant voor een outsider. Erik Bruikink zegevier de in de proloog en veroverde zijn eerste gele trui in zijn nog veel be lovende loopbaan. Zijn overwin ning was voor iedereen een verras sing. Behalve voor hemzelf. „Bij de eerste verkenning van het par koers kreeg ik een kick", vertelde Breukink. „Die afstand, plus de beklimming van die Pabeierbierg waren geknipt voor mij. Ik voelde dat ik voor de overwinning kon rijden". Het parkoers was te zwaar voor gespecialiseerde tijdrijders als Nijdam, Marie en Indurain. Dit was veel eerder iets voor allroun- ders. Breukink had in Zwitser land in alle rust naar de Tour de France toegeleefd. Hij pakte de eerste prijs met zes seconden ver schil voor Laurent Fignon. De Parijzenaar gaf aan dat zijn conditie uit de Giro nog intact was. Hij zag met een grijns op zijn gelaat zijn rivaal Delgado laatste worden. De Spanjaard beging zaterdag een onvergeeflijke blunder. Hij verscheen twee minuten en veer tig seconden te laat aan de start door wat hij later noemde 'un despista' ofwel een black-out. Za terdag maakte Delgado er nog Voor dc vele Schouwen-Duive landse wielcrlicfhcbbers volgen wij de komende weken de zesen zeventigste editie van de Tour de France. Vier keer per week kunt u lezen hoe de toppers zich onder ling verhouden over de eenen twintig te verrijden etappes. grapjes over. Zondag zou hem het lachen vergaan. Voluit Voor de start van de eerste etap pe, een ritje over 135,5 kilometer, kondigde Peter Post aan, dat de gele trui van Breukink niet ten koste van alles verdedigd zou wor den. De nieuwbakken leider was het ermee eens. „Zo'n succes in de proloog is leuk, maar ik heb pas echt een goede Tour gereden als ik in Parijs voor in het klassement sta. We willen in de ploegentijdrit voluit voor de overwinning rij den". Op initiatief van de Deen Lil- holt, die onder de startvlag door demarreerde, kreeg Da Silva vrij spel. De Portugees die onlangs de Giro eveneens sterk inzette, ge bruikte de eerste helling om de vrijbuiters van Raas en Priem te beletten van zijn aangekondigde aanval te profiteren. Na de be klimming was de slag gevallen. Da Silva was tactisch en fysiek sterk en haalde voor zijn vele sup porters alles uit zijn voornemens. Breukink stond het geel min of meer vrijwillig af. Maar hoopte dat hij na de ploegentijdrit nog steeds de beste van alle klasse mentsrijders te zijn. Dat was te optimistisch gedacht. Het negen tal van Post werd „slechts" twee de achter de ontketende macht van Fignon. De ploegleider stond zwaar te leurgesteld aan de eindstreep. „Het was knudde", stelde hij. „Slechts vier renners reden goed: Breukink, Van Poppel, Vanderaer- den en Nulens. Thlen was ziek, Lubberding en De Rooy voelden zich ook misselijk". Voor bekend was, dat de ploegentijdrit niet door hen gewonnen was, vlogen de verwijten tussen de renners over en weer. Knechten Fignon inspireerde zijn knech ten naar de overwinning met 32 se conden voorsprong. Een wonder. Marie was pas nog ziek. Pascal Si mon niet in vorm. Imboden, half- beroepsrenner, half verzekering sagent, wilde onlangs met wiel rennen stoppen, omdat hij zo slecht fietste. Barteau reed geen deuk meer in een pakje boter sinds hij in '84 tien dagen de gele trui had. Ploegleider Cyrille Gui- mard wist bijna niet waar hij de knechten voor Fignon vandaan moest halen. Hij was nog een tijd bezig met de 36-jarige Italiaan Ba- ronchclli bij zijn Australische sponsor los te werken. „Het gaat goed", vond Fignon, „als ik maar gezond ben, kan ik alles aan". Verbaasde Fignon in de ploe gentijdrit met zijn krachtexplo- sic, Delgado verbaasde met een diepe inzinking. „Geeuwhonger", noemde hij het zelf na aankomst in het hotel. Hetzelfde wat Breu kink in dc Giro d'Italia over kwam. De laatste vijftien kilome ter werden een martelgang voor dc Spaanse favoriet. Hij moest eerder beurten aan kop voorbij la ten gaan, vervolgens moest hij drie keer lossen aan de staart van de groep. Het ritme stokte, het verlies liep op tot 4.32. Een inzin king met waarschijnlijk de sastreuze gevolgen. Tenzij er weer een wonder gebeurt. 579,95 536,75 321,70 248,85 316,80 174,90 185,75 1125,00 1150,00 210,00 127,50 704,10 711,35 193,40 159,00 546,10 483,88 1239,80 1351,65 1145,05 1177,20 134,90 146,20 t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6