AUTOCENTER "IRENE" ölafeètr© lnvoroa Kanttekeningen Bruse raad bij bescherming van Oosterschelde Feestmiddag voor bewoners bejaardencentrum De Wieken EEN GOEDE OCCASION Hl Verkoop Reparatie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zwaktebod De Punt zonder beheerder Bruse SGP/RPF: Jammer dat men in deze raad de zaken niet gescheiden wil of kan houden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 ju<.i 1989 Nr. 24566 3 verdient zorg en aandacht Daarom staan onze inruilauto's, zowel uiterlijk als technisch in topconditie, in een speciaal hiervoor gebouwde en ingerichte OCCASIONHAL. Hier kunt u in alle rust, zonder last te hebben van weer en wind, vergelij ken en kijken welke auto het meest aan uw wensen tegemoet komt. U wordt niets opgedrongen; alleen geïnformeerd en desgewenst geadvi seerd. Alle auto's worden, voorzien van 3 maanden of 1 jaar schriftelijke garantie, door ons tegen uitermate redelijke prijzen verkocht. Ook kunnen wij u informeren over de voor u meest aantrekkelijke financierings-mogelijkheden. Bel op voor informatie, of kom gewoon bij ons langs. Industrieweg (achter BOOI), Pr. Irenestraat 1 (bij het sportterrein) Bruinisse, telefoon 01113-1292-2409 TECHNISCH INSTALLATIE BURO Elektrische apparaten Televisie - Video HiFi - Huishoudelijk enz. 01114-1368 - 01119-1634 Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Aanvaringen tussen klein rechtse partijen en andere fracties komen in de regio steeds vaker voor. PvdA en VVD - of afgeleide partijen hiervan - maken zich steeds vaker druk over principiële stellingnames van SGP RPF of GPV. Werden de standpunten van klein rechts (het woord klein is in verschillende raden in de streek zeer relatief) altijd stilzwijgend aan gehoord, nu is dat veranderd. Maar tot gisteren, donderdag, werden de soms felle discussies over deze zaken politiek beargumenteerd door beide kanten. De SGP in Bruinisse heeft die politieke beargumentering naast zich neergelegd en is in de wel zeer persoonlijke aanval gegaan. Een raadslid persoonlijk aanspreken op zijn levenswijze is niets anders dan een treurig zwaktebod. De Bruse SGP maakt als een kat in het nauw rare sprongen. Sprongen, die ze niet had mogen maken. Dat staat vast. Maar ook de andere fracties dienen eens bij zichzelf te raden te gaan. Met het openlijk kritiek leveren op de principiële partijen - wat op zich moet kunnen - dreigt het gevaar, dat dit een gewoonte gaat wordenhaast een spel. En dat is verre van aan te bevelen, want in een gemeenteraad is eensgezindheid nodig. Alle partij en moeten samenwerken, welke standpunten ze ook aanhangen. Dat geldt voor de principiële partijen, maar ook voor de anderen. Ook in Bruinisse. AvdW ZIERIKZEE - Kinderboerde rij De Punt te Zierikzee zit mo menteel zonder beheerder. Naar aanleiding van een nega tief inspectierapport van de Dierenbescherming is beheer der P. Wijnen met directe in gang uit zijn functie ontheven. Een van de vrijwilligers heeft zich bereid getoond het beheer tijdelijk in handen te nemen. Met het rapport lijkt een voorlopig einde gekomen aan een conflict met de beheerder. Een conflict dat mede oorzaak was van diverse bestuurswisse lingen. In het rapport laat de inspecteur zich bezorgd uit over de toestand van de dieren. Wijnen is ruim een jaar beheer der geweest. In die periode in troduceerde hij geldinzame lingsacties en zette diverse activiteiten op voor de jeugd. AMSTERDAM - Een kunstwerk met een gewicht van 77 ton en een af meting van vijf bij zes meter op een plantsoen tussen twee percelen aan de Spinozahof in Amsterdam hoeft niet te worden verwijderd. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF weg. Van de bewoners hier gaat bijna niemand op vakantie. Dat is ook de tijd dat we de activiteiten zolang mo gelijk door laten gaan. Dinsdag bij voorbeeld heeft hier het seniorenor kest nog opgetreden. Iedereen vond het heel gezellig". De directeur is zich bewust van het feit dat veel van de activiteiten in de avonduren vallen en dat daarom op die tijden ook vaak meer personeel nodig is. Maar door een stukje good will van het personeel is het telkens weer mogelijk een leuke activiteit te plannen voor de bewoners. Tijdens de feestmiddag was al het personeel aanwezig. Dat het personeel er zelf ook veel plezier in had was aan alles te mer ken. Er werd een praatje gemaakt met de bewoners en met veel lol werd voor de tweede keer bij de mensen een glaasje advocaat ingeschonken. Ook tijdens het toneelstukje van Wilma de Oude, Ineke Flikweert, Els Strijbos, Tonny in 't Veld en Ria Beun waren het niet alleen de bewo ners die lachten, maar ook het perso neel en de toneelspelers leken zich prima te vermaken. ,,We vinden het fantastisch wat ze iedere keer weer doen", vertelden me vrouw A. Janssen-Koevoets en me vrouw G. Bakker-Jacobi. Mevrouw Janssen maakte het verjaardagsfeest voor de tweede keer mee en mevrouw Bakker voor de derde keer. ,,Het is ie dere keer weer verrassend waar ze nu weer mee komen". Bewoner de heer C. van 't Veer wordt door een perso neelslid op een komische manier ge waarschuwd dat hij niet mag liegen en antwoordde daarop dat hii nooit loog. ,,Ik vind het fijn en gezellig zo'n middag. En als ik zeg dat hier nooit iets gebeurt, dan lieg ik", vertelde hij nog vlak voordat het toneelstukje be gon. LONDEN Koningin Beatrix maakte luttele uren na het incident met de zakken met grotendeels gesmolten ijs, ten huize van prins Charles alweer een volledig ontspan nen indruk. Er zou volgens Scotland Yard inmiddels een arrestatie zijn verricht. Pleidooi voor vrije betreding gebied bij grinddam Advertentie De feestmiddag begon met een kop je koffie en gebak. Tussen de to neelstukjes door was er nog een kop je koffie en daarna een borreltje met een hapje. ,,Dit is het derde jaar dat we dit organiseren. De eerste keer, toen we startten met het vieren van onze verjaardag deden we dit twee keer in een jaar. Maar dat bleek wel erg veel. Nu organiseren we één keer per»jaar een feestmiddag", aldus Mar tha Bont. Advocaat Voor het feest is door mevrouw Haak vijf liter advokaat gemaakt en ook de elf liter bowl die geserveerd werd, is door de personeelsleden zelf gemaakt. ,,En reken maar dat dit al lemaal opgaat. De mensen zijn gek op de zelfgemaakte advocaat", aldus de ceremoniemeester. ,,De mensen die ziekelijk zijn en niet bij de festivitei ten aanwezig kunnen zijn, krijgen al le lekkere dingen op hun kamers ge bracht. De bewoners die op dit moment in het ziekenhuis liggen, krijgen van ons allen een bloemetje om hun kamer op te vrolijken". De kosten die gemaakt zijn voor het feest worden gedragen door het personeel zelf. ,,We zijn een paar we ken geleden begonnen met het orga niseren van de middag. Dit is ook al leen mogelijk door de goede verhou dingen van het personeel onderling". Waren deze goede onderlinge verhou dingen er niet, dan kon het personeel zo'n middag niet organiseren. Volgens de directeur van De Wie ken, P. D. Markesteijn, versterkt het de band van het personeel met de be woners. ,,Op deze manier kunnen de personeelsleden iets terug doen naar de bewoners. Vanmorgen heeft het personeel bijvoorbeeld corsages zit ten maken, die elke bewoner nu één op heeft". Het tijdstip waarop het feestje gegeven wordt vindt Mar kesteijn ook prima. Vakantie „Voor de mensen die hier wonen breekt nu een stille tijd aan. Iedereen denkt aan de vakantie of is net onder- BRUINISSE - „Langs de Grevelingendam is veel strand en er zijn veel recreanten. Daarom zoeken wij als Bruenaars altijd een rustig plekje bij de grinddam. Waarom blijft dat nou niet vrij toegankelijk?" Dat was de vraag van raadslid M. C. Maaskant toen de plannen voor aanwijzing van delen van de Oosterschelde als beschermd na tuurmonument aan de orde werden gesteld in de Bruse raad. Zij kreeg bijval van alle kanten toen zij een pleidooi hield voor vrije betreding van het gebied in kwestie. springen om het uitroepen van de Oosterschelde tot beschermd natuurmonu- De watersporters zitten niet bepaald te ment. Over de aanwijzing van gedeelten van de Oosterschelde tot beschermd natuurmonument is al heel wat te doen geweest. Met name van de kant van de watersporters zijn er nogal wat bezwaren naar voren gebracht te gen dit plan. Men is van mening dat de balans wat al te veel doorslaat in het voordeel van de natuur en dat re creatie en sportvisserij teveel in de weg gelegd wordt. Rustig plekje Op die aspecten van de plannen werd tijdens de gemeenteraadsverga dering in Bruinisse niet ingegaan. Men beperkte zich tot een aantal de tails en die betroffen dan met name het al eerder omschreven gebied bij de grinddam. „Dat is een heerlijk rustig plekje, en daar komen alleen maar Bruenaars", aldus Maaskant. „Als het hoog water is kun je er zwemmen en als het laag water is kunnen de kinderen er heerlijk vei lig in het water spelen", zo stelde Maaskant. Haar pleidooi voor het vrij toegankelijk houden van dit ge bied bleek op een brede steun te kun nen rekenen. Allereerst schaarde raadslid A. J. Bal (Lijst van de Velde) zich achter haar opmerkingen. Hij voegde er nog aan toe dat wat hem betreft het ge bied ook open mag blijven voor men sen die voor zichzelf wat zeekraal willen snijden". Fractiegenoot M. Houkamp haakte in op die laatste op merking. „Dat is immers toch maar een paar weken in het jaar", aldus Houkamp. Harmonie Raadslid J. Huizer stelde dat het CDA zich uiteraard sterk maakt voor een beter milieu. Hij tekende daarbij aan dat er wat het CDA betreft wat al te veel nadruk op het milieu gelegd wordt. „De mens is een wezenlijk on derdeel van de natuur. Zij hebben eeuwenlang in harmonie met elkaar geleefd en ik ben ervan overtuigd dat ook de recreant kan participeren in de natuur". „De gewone man is geen milieu- verzieker", zo stelde Huizer. „Het zijn grote chemie-concerns die de schade aanrichten". Daarbij voor het gemak vergetend dat de heilige koe van de kleine man, de auto, ook tot de categorie vervuilers behoort. Behalve het gebied bij de grinddam werd ook de afsluiting van het Olie geultje bij de Stormvloedkering aan de orde gesteld. Huizer pleitte ervoor om ook dit geultje vrij toegankelijk te houden. Ook ter sprake kwam het pieren spitten op tijdens eb droogval lende gronden. Burgemeester T. C. Hekman zegde toe de opmerkingen uit de raad over te zullen brengen aan de verantwoordelijke bewindslieden. Ouderschapsverlof Verder ging de raad zonder discus sie of hoofdelijke stemming akkoord met het voorstel van het college om een experimentele regeling voor wat betreft het ouderschapsverlof. De SGP/RPF-fractie liet daarbij aante kenen geacht te hebben tegen ge stemd. Niet alleen klein rechts, maar ook het CDA stemde tegen het voor stel van het college alternatieve sa menlevingsvormen rechtspositioneel te erkennen. Men had daarentegen geen moeite met het voorstel tot vaststelling van de sollicitatiecode voor het openbaar onderwijs. Een code waarin onder meer gesteld wordt dat geen eisen mogen worden gesteld aan de sexue- le geaardheid van kandidaten. Hetgeen vrij vertaald betekent dat een homofiele kandidaat voor een be paalde functie niet op grond van zijn homofiel zijn afgewezen mag worden. Op een geheel ander vlak lag het voorstel van b en w om het Hinder- wetuitvoeringprogramma (HUP) voor de gemeente Bruinisse vast te stellen. De raad ging zonder discussie of hoofdelijke stemming akkoord. Vervolg pagina 1 verbolgen is over hetgeen eerder door de fracties Algemeen Belang en Lijst van de Velde is gesteld. „Wij zijn al leen maar verdrietig dat dit heeft plaatsgevonden", aldus Van den Bos. Extreem Op verzoek van AB-raadslid M. C. Maaskant-Okkerse schorste burge meester T. C. Hekman de vergadering om de fracties Algemeen Belang en Lijst van de Velde de gelegenheid te geven op de verklaring van SGP/ RPF te reageren. Drie kwartier later kon Hekman de vergadering herope nen om het woord te geven aan Maas kant. Zij stelde namens beide fracties dat men de kritiek van klein rechts naast zich neerlegt en herhaalde nog eens dat de houding van het bestuur van de Ds. Pieter van Dijkeschool volgens de visie van AB en Lijst van de Velde extreem is. „En dat gaat ten koste van de leef baarheid in Bruinisse", aldus Maas kant. Zij tekende daa'rbij aan dat men bezwaar blijft aantekenen tegen de wijze waarop klein rechts haar principes verdedigt tijdens raadsver gaderingen. „Waarom moet dat nu zo theatraal. Je kunt het toch ook ge woon zeggen als je ergens tegen bent". Kwetsend Los van deze gezamenlijke verkla ring van Algemeen Belang en Lijst van de Velde reageerde Bal op de aan zijn adres gerichte persoonlijke aan val. „Ik ben op persoonlijke titel aan gevallen en dat is ook tijdens een openbare raadsvergadering gebeurd. Dat is kwetsend. Preken doe je maar in de kerk en niet in het gemeente huis". M. C. Maaskant-Okkerse: ,,Wij accep teren beschuldigingen SGP niet". Tot op dat moment had de CDA- fractie zich zorgvuldig buiten de dis cussie gehouden. CDA-voorman J. Huizer liet de opmerking van Bal dat het CDA zich dan wel niet in de dis cussie mengde maar wel honderd procent achter de verklaring van AB en Lijst van de Velde zou staan niet over zijn kant gaan. „Wij staan inderdaad op bepaalde punten vierkant achter die verkla ring, maar met andere dingen die er in gezegd worden zijn wij het hele maal niet eens", aldus Huizer. Hij legde verder niet uit waar het CDA zich dan. wel en- waarmee niet kan verenigen. Burgemeester Hekman achtte echter de tijd rijp om een punt te zetten achter de discussie 'en hij riep de raadsleden tot slot op om toch vooral eikaars mening en principes te respecteren. Advertentie ZIERIKZEE - „We kijken er iedere keer naar uit". Dat waren de woorden van me vrouw A. Janssen-Koevoets die aanwezig was op het verjaardagsfeest in bejaardencen trum De Wieken. De feestmiddag was georganiseerd door de personeelsleden van het bejaardencentrum. „Het personeel biedt de bewoners een feestmiddag met sketches, liedjes en toneelstukjes. Op deze manier worden onze verjaardagen in één keer gevierd en de bewoners vinden het prachtig", aldus ceremoniemeester Martha Bont. Feest bij De Wieken. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3