VAN ADEL 'Net op tied productions' komt met eerste videofilm En dan de presentatie... Mosselaanvoer komt op gang 6 ZIERIKZEE - In basisschool Binnen de Veste is op een originele manier af scheid genomen van de leerlingen van groep acht. „Er zaten dit jaar maar acht kinderen in groep acht en dat zijn er te weinig om een musical in te studeren", aldus Johan van Driel. „Daarna is het idee geboren om een videofilm te maken met de kinderen, collega's, andere medewerkers en om deze vervolgens aan ou ders te presenteren". Johan van Driel heeft de videofilm 'Vaten' samen met Rie- ni de Rijke en André Koster, allen groepsleraren op de basisschool, gereali seerd. „Eerst was er het idee om een vi deofilm te maken en daarna heb ben we met z'n drieën een cursus gevolgd bij het Steunpunt Kunst zinnige Vorming en Volwassenen onderwijs. „Het was een cursus van vier of vijf woensdagmidda gen. We hadden thuis allemaal weieens met video-apparatuur ge filmd, wat een reden was om de basiscursus, waarin omgaan met video-apparatuur geleerd werd, over te slaan". De vervolgcursus die de groepsleerkrachten gedaan hebben, ging hoofdzakelijk over de montage en de invulling van de muziek. Het idee voor het verhaal is af komstig van Rieni de Rijke. „We hebben het idee eerst met z'n drieën doorgesproken en daarna met de cursusleider die ons nog wat goede tips gegeven heeft. Er waren ook wat tips bij die we niet gebruikt hebben. Daarna is het verhaal uitgeschreven", aldus Rieni. Na de paasvakantie is er begonnen met het doorspreken en oefenen van de rollen. „Voor zo wel de kinderen als voor ons, was het wel eens moeilijk dat we niet in chronologische volgorde film den. Dat was vaak verwarrend", aldus Johan van Driel. Tijdens het filmen kwamen de leerkrachten ook praktische pro blemen tegen. „De kinderen mochten in die tijd bijvoorbeeld niet naar de kapper en we moch ten niet te vroeg in het jaar fil men, omdat er dan nog geen blaadjes aan de bomen zitten. Dit alles in verband met de volgorde. Achteraf heeft het weer hierin ook erg meegezeten", aldus André Kos ter. Voor de hoofdrolspelers van de film duurde het soms allemaal erg lang. Motivatie „De motivatie om door te gaan met de film, zakte bij de kinderen regelmatig weg. Er werden regel matig shots gemaakt die dan ook vaak opnieuw moesten, omdat de ze beter gedaan konden worden. Door de kinderen dan wat ruw materiaal te laten zien, zagen ze zelf dat het inderdaad beter kon en leerden daar meteen weer van". Voor de film is er op vele verschil lende lokaties opgenomen. Zo werd er op de Dikke Tbren, bij de politie, het stadhuis en bij ver schillende middenstanders de ca mera opgesteld. „We hebben van iedereen heel veel medewerking gehad, waar we erg blij mee wa ren", aldus André. In tijd is de film haast niet uit te drukken. „Er zit gigantisch veel tijd in. Je moet niet vergeten dat alles buiten schooltijd moest. Voor de kinderen kon dat beteke nen dat ze op woensdagmiddagen moesten filmen. Ook zijn er een paar vakantiedagen aan op ge- §aan. Wij zelf hebben vaak tot iep in de nacht zitten monteren". De groepsleerkrachten en de kin deren hebben ongeveer vier uur grof beeld gefilmd. „Dat is inge kort tot een videofilm van vijfen zestig minuten". In het begin ging het filmen op rolletjes aldus Rieni. „We wisten wel dat we problemen tegen zou den komen tijdens de produktie. We wilden graag de muziek door laten lopen in tekst. Op het laatst bleek dat bij de apparatuur die we gebruikten dit niet mogelijk was. Dat was één probleem, dat we niet konden verhelpen. Een andere moeilijkheid was de afti teling. Hiervoor hadden we ook geen apparatuur. We hebben eerst zelf wat geprobeerd maar dat luk te niet", aldus Rieni en André. Via André kwamen de filmers in contact met Jaap Kosters. „Jaap is een hobbyist die semi- profesionele apparatuur in huis heeft en op onze vraag of hij ons kon helpen reageerde hij heel erg enthousiast en wilde graag hel pen. Tijd was voor hem geen enkel probleem. Hij heeft met ons dan ook vele uurtjes in de film ge stopt. Door zijn apparatuur kon de titelrol dan ook professioneel op de band gezet worden", aldus André. De makers hadden wel ervaring met het maken van kluchtige stukken, maar het maken van een spannende film noemen de fil mers toch hele andere koek. „Er zitten sterke scenes in de film, maar ook zwakke. De film komt in het begin traag op gang. Naar mate de film vorderde werden we zelf ook kritischer", aldus Johan. Het staat nu al bijna zeker vast dat het project geen vervolg zal krijgen. „Met acht kinderen is zo iets wel te realiseren, maar niet met zevenentwintig". Dat is het aantal kinderen dat het volgende jaar in groep acht zal zitten. Wel denken de drie groepsleerkrach ten dat de camera meer geïnte greerd zal worden binnen net on derwijs. „We denken er nog over om de film op te sturen naar 'Ca mera', een programma op de Belgi sche televisie. Hierin laten ze de film niet helemaal zien, maar stukken eruit en deze wordt dan besproken", aldus Rieni. Gekopieerd De gemaakte film is voor de acht kinderen gekopieerd zodat ze iets blijvends overhouden van het jaar dat ze in groep acht gezeten hebben. De première was voor de ouders, collega's en al de mensen die hun medewerking verleend hebben aan de film. De kinderen uit de andere klassen kregen hem een dag.later te zien. Ook de hulp- ouders, al de ouders die zich op enigerlei manier dienstbaar ma ken binnen de school, kregen de film te zien. De produktie die alles bij el kaar vijfenvijftig gulden gekost heeft was vier dagen voor de pre mière helemaal af. De 'Net op tied productions' heeft een moeilijk maar goed werk geklaard. Iets waar zowel de leerlingen als de groepsleerkrachten trots op kun nen zijn. ZIERIKZEE - Voor de acht leerlingen van groep acht van Binnen de Veste was dinsdag avond om acht uur het uur van de waarheid aangebroken. Hun eigen film 'Vaten' zou aan hun ouders en andere geno digden gepresenteerd worden. Ook voor de leerlingen zelf was het spannend want zij had den de film ook nog niet gezien, toen deze af was. Het verhaal waarin An ne Priester, Angelique Lukus, Marit Buis, Son- ja van Aken, Mario de Jonge, Richard Thijsse, Maurits van de Volm en Simon Gons een gif schandaal oplossen speelt zich af in en rond Zierikzee. Tijdens een excursie met de Jeugd Natuur- en Vogelwacht bij het Kaaskenswater wordt Simon gepest door een wesp. Na verwoe de pogingen om het insekt te ver wijderen, roept hij moedeloos: „Dan maar de lucht in" en gooit zijn bril in het water. Na terug komst op school en een telefoontje met zijn moeder gaat hij na schooltijd, met een paar vriendjes terug naar het Kaaskenswater om te proberen zijn bril op te vissen. De bril wordt niet meer gevon den, maar wel een rood vat, dat in het water drijft. Drie kinderen gaan met deze wetenschap naar de politie, omdat ze denken aan een gifschandaal. De agent gelooft het allemaal niet en stuurt de kinde ren door naar het stadhuis. De be treffende gemeente ambtenaar zegt de kinderen serieus te nemen en iets met het vat te doen. Wel zegt hij de kinderen nog, zich geen zorgen te maken en dat er waar schijnlijk een overschotje aan ce ment in zal zitten. Open Het vat wordt door de kinderen uit het water gehaald en zij probe ren het vat open te krijgen. Een leerlinge van groep acht die bezig is met haar krantenwijk, fietst in haar eentje langs het vat en opent dit met het gereedschap voor haar fiets. Ze haalt wat wit poeder uit het vat en stopt dit in een krant. Als zij het vat opnieuw sluit, snijdt zij zich in de vinger en als reflex stopt ze deze in haar mond. De volgende dag is ze niet op school omdat ze ziek is. Twee klasgenootjes willen de krantenwijk van haar zolang over nemen totdat ze beter is. Als de moeder het één en ander uitlegt komen ze de ingepakte poeder te gen. Omdat de moeder niet weet wat het is strooit ze het in de tuin. De volgende dag zijn de vissen in de vijver dood. Op het vat dat uit het Kaaskenswater gevist is stond een grote P en in kleine letters Phildan De kinderen hebben argwaan gekregen en gaan op zoek naar een scheikundeleraar van de RSG. Ook wordt er in de bibliotheek gezocht naar de betekenis van P Er wordt opnieuw naar het stad huis gegaan met de vraag of de ambtenaar weet wat P+ is. Een jongen vergeet daar iets en vraagt aan de receptioniste of hij het even mag halen. E[ij treft een leeg kan toor aan en gaat op zoek in de pa pieren van de gemeente-ambte naar. Hij komt erachter dat Phildan vergif is en dat het ver boden is sinds 1987. De gemeente-ambtenaar die het zat is dat de kinderen zo nieuws gierig zijn, achtervolgt de kinde ren en weet via een list één van de kinderen te ontvoeren. Zij leidt hem naar de plek waar inmiddels anderen foto's aan het maken zijn van het vat, dat inmiddels door de gemeente-ambtenaar was ver stopt. Hier volgt een achtervol- gingsscene met de fotograaf die de ambtenaar te slim af is door in een boom te gaan staan. De kinderen gaan opnieuw naar de politie met de gevonden papie ren. Hier krijgen ze een uitbran der, omdat ze papieren gestolen hebben. De leerlingen denken op een dood spoor te zitten, totdat ie mand het idee krijgt er de pers bij te halen. Ze gaan naar de krant die hen in eerste instantie niet erg be hulpzaam is. De journaliste wil eerst met de politie en de gemeen te gaan praten. Spoor De gemeente-ambtenaar is in middels de fotograaf weer op het spoor die net het filmpje naar. de fotograaf gebracht heeft. Hij pro beert het filmpje te pakken "fe krijgen wat hem niet lukt. De po litie die ondertussen het verhaal van de kinderen wel gelooft zet een val op voor de gemeenteamb tenaar. Eén jongen belt de ambte naar op en zegt dat hij de foto's voor honderd gulden kan kopen. Ze spreken op een afgelegen plaats af. Door de negatieven op de fiets te laten zitten, lokt hij de ambtenaar naar een gebouw waar de politie en de andere kinderen zitten te wachten. Teleurstelling Op het moment dat de jongen vraagt of de ambtenaar zich niet schuldig voelt door twintig vaten met Phildan in het Kaaskenswa ter te dumpen, antwoordt de amb tenaar dat het er maar tien waren. Op dat moment arresteert de poli tie de ambtenaar. De volgende dag staan de kranten bol van het gif schandaal. De grote teleurstelling voor groep acht is echter dat de volwassenen het ophelderen van het gifschandaal voor hun reke ning nemen en dat er niets over de kinderen gezegd werd. Er wordt dan ook teleurgesteld geroepen: Er staat nooit iets over ons in'. Vrijdag 30 juni Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.40 uur Centennial, Amerikaanse serie gebaseerd op het gelijknamige boek van James A. Michener. 16.30 uur Er was een.... in het leven, tekenfilm. Afl.: Menselijk lichaam. 17.30 uur Journaal. 17.44 uur Beatrix, een koninklijk ge luid, documentaire over het optreden van het Beatrix Drum en Bugle Corps tijdens internationale wedstrijden in Amerika. 18.30 uur Muppetshow, poppenshow. Gast: Edgar Bergen. 19.00 uur Journaal. 19.18 uur Tom en Jerry, tekenfilmse rie. 19.25 uur Lekker weg, magazine met aandacht voor minder bekende toe ristische en recreatieve mogelijkhe den in eigen land. 19.50 uur Boggle, woordspel gepre senteerd door Frank Kramer. 20.25 uur Elfde Wereldmuziekcon cours 21.25 uur Brandpunt, actualiteitenru briek. 21.55 uur Drie hoog achter, Engelse comedyserie. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur In 't holst van de nacht, se rie. 23.30 uur Boys town (Miracle of the heart: A boys town story), Ameri kaanse speelfilm. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur TROS telearchief, serie programma's uit het beeldarchief van de TROS. 17.00 uur Derrick, Duitse misdaadse rie. V 18.04 uur Suske en Wiske, tekenfilm serie. 18.26 uur Familie Oudenrijn, serie. 18.52 uur Bassie en Adriaan, kinder serie. 18.59 uur Sport in steentjes, serie korte filmpjes. 19.04 uur Knight rider, Amerikaanse -serie. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Drie in de pan, klucht van André Roussin in een Nederlandse bewerking van Walter van der Kamp en René van Vooren. 22.15 uur Jongbloed en Joosten, geva rieerd actueel magazine. 22.45 uur TROS weekendfilm: De dood van een zoon. Britse tv-film uit 1988. 00.26 uur Journaal Nederland 3 09.00 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 18.55 uur Get Back, serie terugblik ken in de poparchieven van de jaren '60 en '70. 19.25 uur De Mahabharata, tv- bewerking van een negen uur duren de theatervoorstelling. BRT 1 17.00 uur Flipper, Amerikaanse jeugdserie. 17.25 uur Juke Box 17.30 uur Arnold, Amerikaanse jeugdserie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie voor de allerkleinsten. Afl. 216, herh. 18,05 uur Plons. Afl.: Plons en het roodkapje. Herh. 18.10 uur Speel op sport, serie jeugd programma's waarin op speelse wijze een bepaalde tak van sport wordt toe gelicht. Vandaag: ijshockey. Herh. 19.00 uur Uitzending door derden 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Buren, Australische serie. Afl. 137. 20.25 uur Grote herrie in Little China (Big trouble in little China), Ameri kaanse speelfilm. 21.55 uur Jazz-kasteel (2), Soft-jazz in het historisch kader van het kasteel van Saffelaere. 22.25 uur Kunst-zaken 22.30 uur Nieuws 22.45 uur Weerbericht Aansl. Paardenkoersen 22.50 uur De nachten van de revolu tie, 7-delige Franse serie van Charles Brabant. Afl. 6. 23.40 uur Coda: Guido Gezelle van Paul Van Ostaijen. BRT 2 18.45 uur Babel, wekelijkse nieuws brief voor Marokkaanse migranten. 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 774. 19.23 uur Superkat en Supermuis, te kenfilmserie. Afl. 15. 19.28 uur Programma-overzicht. 19.30 uur Nieuws 20.00 uur Première, filmmagazine met Jo Röpke. 20.30 uur Panorama's, de charme van een illusie, documentaire over muur schilderingen in ronde gebouwen. Herh. 21.30 uur The best of Schoten '88, sa menvatting van de hoogtepunten van de 30e editie van het wereldvermaar de Volksdansfestival in Schoten. 22.00 uur Filmspot, achtergrondin formatie bij de filmactualiteit. BRUINISSE - Woensdag 28 juni was dan de dag dat de mosselaanvoer in het nieuwe seizoen op gang kwam. Die dag werden 21 partijen aange voerd van in totaal 10.3Q0 tonnen. Het tarrapercentage was bij enkele partijen uit het Scheurrak, de Bal gen en Texel tamelijk hoog, zodat het aantal netto tonnen wel plm. 20% kleiner zal zijn. Zes partijen hadden een vleesgewicht van meer dan der tig kg, wat hoog is gezien het begin van het seizoen.# Alle aangevoerde partijen beston den uit kleine mosselen, te vergelij ken met de bekende Franse Bou- cheaux. De Belgische cliëntèle aan de kust, die straks de grootste afnemers zijn, zal er zijn maal mee moeten doen. Grote mosselen zijn er (nog) niet. Matige prijzen Wat opviel waren de zeer matige prijzen, waarvoor door de handel werd ingekocht. Van een paniek zoals vorig jaar was beslist geen sprake. Alleen de inkoper van de firma Kroonton vertoefde bij het afdruk ken van een prijs van 223,51 met zijn gedachten nog bij 1988. De aanvoerder de kweker Van den Bos (YE 69) voerde het perceel Meep 24 wel een goede vracht mosselen aan, maar de prijs viel beslist uit de toon. Ongeveer eenzelfde kwaliteit aangevoerd door Bru 40 van W. van den Berg uit Bruinisse, die voor en achter geladen had, werd afgemijnd voor 155,55 door Prins Dingmanse en de tweede partij voor 181,- door de frima Triton. De mosselen kwa men uit het Scheurrak. Alle andere partijen verwisselden voor minder dan 100,- per ton van eigenaar. Van de aangevoerde 21 par tijen kwamen er 9 uit het Scheurrak, vijf uit de Meep, drie uit de Dove Balg, twee uit de Balgen, en twee van Texel. Vier partijen werden aange voerd door kwekers uit Bruinisse (Bru 31 en Bru 40), twee door de Hon 14, en 15 partijen door kwekers uit Yerseke. Het hoogste visgewicht 31,8 kg had YE 18 (firma Verschuure) met mosselen van perceel 41 uit het Scheurrak. Het kleinste stukstal 125/171 had de Hon 14 van de Bruin Hontenisse met mosselen uit de Dove Balg, die voor 49,- door Mieras wer den gekocht. ZIERIKZEE Tentoonstelling In de openbare bibliotheek de Stol- pe in Zierikzee is van vrijdag 30 juni tot en met woensdag 26 juli een ten toonstelling met de titel Vervoers middelen in Zeeland. Op zes panelen wordt een beeld gegeven van onder meer trams, treinen, auto's, fietsen, boerenwagens, autobussen, brand weerwagens en ambulante handel. De tentoonstelling, die voornameliik uit foto's bestaat, is samengesteld door het Zeeuws Documentatie centrum te Middelburg. De expositie heeft openingstijden, die gelijk zijn aan die van de bibliotheek. HAAMSTEDE Concert Veere's Genoegen komt in het kader van een uitwisselingsconcert op uit nodiging van de Koninklijke muziek vereniging Witte van Haemstede naar Haamstede. Aan de Ring zal zij vrijdag 30 juni vanaf 20.00 uur een concert verzorgen. BROUWERSHAVEN Oud papier De Algemene Sportvereniging Brouwershaven haalt zaterdag 1 juli vanaf 9.30 uur oud papier op. Ver zocht wordt het papier gebundeld ge reed te zetten. ZONNEMAIRE Geslaagd Vijf leden van de harmonievereni ging Nut en Uitspanning zijn ge slaagd voor een examen aan de Zeeuwse Muziekschool te Zierikzee. Lennert Goemans behaalde het A- diploma slagwerk. Monique Duin houwer en Anja Stoel behaalden het B-diploma klarinet. Nancy Mattijsse slaagde voor het C-diploma piano en Jolanda Kloet-Brouwer behaalde het D-diploma dwarsfluit. Het diploma Opleiding leden Amateur blaasor- kesten wordt erkend door de minister van WVC. Concert door Apollo De dertig leden tellende brassband Apollo uit Brouwershaven verzorgt op zaterdag een juli een concert in de muziektent aan de I. M. van der Bijlstraat te Zonnemaire. De brass band staat onder leiding van Jaap Knuist. Tbt de muziekstukken die worden uitgevoerd bevinden zich The Young Verdi, de mars Semper Sousa en Y viva Espana. Het concert begint om 19.30 uur. Voorafgaand aan het concert verzorgt de drumband van Apollo onder leiding van Ben van der Meer een rondgang door Zonnemaire. NIEUWERKERK Oud papier Tfen behoeve van de zending van de Gereformeerde Gemeenten in Nieu- werkerk wordt er in deze plaats vrij dag 30 juni vanaf 18.30 uur oud pa pier opgehaald. OOSTERLAND Blauwe Keet De werkzaamheden aan de Rijks weg N59 nabij wegrestaurant de Blauwe Keet zijn binnenkort afge rond. Tbr verhoging van de verkeers veiligheid werd vorig jaar door Rijkswaterstaat het besluit genomen de vormgeving van de aansluiting Bredeweg/Oud Heiligeweg/Rijks- weg N59 aan te passen. De werkzaam heden bestonden uit het verleggen van de parallelwegen en het aanbren gen van links- en rechtsafvakken naar de Bredeweg, de Blauwe Keet en de Oud Heiligeweg. Tbr gelegenheid hiervan is er donderdag 6 juli een bij eenkomst in de Blauwe Keet. Daar spreken ir B. Th. Harbers, hoofd we gen en oeververbindingen van de di rectie Zeeland van Rijkswaterstaat en A. Bergshoeff, burgemeester van de gemeente Duiveland. Het slot woord wordt gesproken door J. Veras- donck, directeur van de bv tot Exploi tatie van Pleisterplaatsen langs Autosnelwegen. Oud papier Tbn bate van de zending van de Ge reformeerde Gemeenten wordt zater dag 1 juli oud papier en vodden opge haald. De actie start om 9.30 uur. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. 23 Dingeman draait nog onrustiger op zijn stoel Vee, land, koeken, Pie, die zijn niet van elkaar los te maken. Dingeman, paarden, spullen, daarom gaat het haar Er komt ineens een harde brok in Dingeman's keel en het woelt van binnen in hem om. „Japie, Japie Broek zucht hij zacht in zichzelf „Wat was jij an ders, zachter, liever. Jij sprak er nou nooit begerig over koeien en peerden en landen om ze in te pal men en jij als keutersdochter, had ze het hardst nodig. Hebben ze onder Oostveen dan allemaal hun hart aan hébben en méér verkocht?" Dingeman kijkt Pie aan. Hij ziet in haar felle gitzwarte ogen en schrikt. Zal dit zijn vrouw moeten worden? Kan God zoiets van hem verlan gen? Neen, neen! Dingeman gaat staan. Zijn kopje is nog half vol, maar hij loopt weg. Sprakeloos zien Dove Wouter en Pie dat aan. Ze weten dat Dingeman een beetje vreemdig wordt genoemd, maar zoiets Pie keert het eerst tot zichzelf en gilt ontdaan: „Hé, Dinge man, gaat dat zomaar, wat doe je? Dingeman keert zich om en zegt. in de deuropening staande: „Pie, ik zie van de verkering af, dag Direct stapt hij door, naar buiten, de frisse lucht in. Daar is het heerlijk stil. Alleen de hoevehond, aan ziin ketting rammelend, blaft geschrok ken. Langzaam stapt Dingeman Door FENAND VAN DEN OEVER voort. Hij haalt diep adem en kijkt naar het water in de plas dat borrelt en veel aal op de bodem verraadt. Neen, zo'n vrouw kan hij niet ne men Bij de dwarsdam van de Kulk blijft hij even staan en overweegt nog eens helemaal wat er gebeurd is. Hier durft hij dat. Hier heeft hij meer gestaan. Eén keer niet alleen, maar met z'n tweeën, met Japie Broek, één keer en vlak voor ze ziek wier Hier heeft hij toen zijn arm om haar hals geslagen en de zachte lippen van Japie Broek gevoeld. Hier heeft hij in zijn eigen oren de dankbare woorden van Japie opgevangen: „Dingeman, ik hieuw al jaren van jou, maar ik docht dat jij geen keutersdochter dierfde nemen Tben had hij hóór en hier. trouw beloofd Kort daar op is Japie ziek geworden en gestor ven; goed gestorven ook. In haar Hee- rc en Heiland heeft de bedienaar huis-aan-huis wezen zeggen. Dat kan best, want Japie was een zeer gelovig kind Dingeman kijkt naar boven, naar de hemel, de mooie zomerhe mel, helder als glas, waaruit kleine glinsterende stcrrelichtjes puilen. Daarachter moet Japie Broek wezen. En wie haar gekend heeft, zoals hij, kan niet van Pie houden. Pie en Ja pie, die twee passen niet bij elkaar. En hierbij de dwarsdam van de Kulk zegt Dingeman van Adel, zachtjes en smekend: „Heere God, wil me, als er zo nog ééntje bestaat, een vrouw ge ven gelijk Japie Broek van onder Likkebaard, anders begeer ik niet, amen" Met rustige tred stapt hij daarna op Ruimzicht af. De ganse dag - en een boerendag duurt lang - heeft niemand bij Lauw Babbel over gisteravond gerept. Na het eten 's middags leest Lauw nog- eens nadrukkelijk enkele gedeelten, boordevol vermaan jegens opstandi ge, hun ouders treiterende kinderen, voor. maar dat is dan ook alles. Meer valt er ook niet te zeggen, want Lide wei is steeds alleszins gezeggelijk en zeer ijverig allemaal eigenschap pen die vader Lauw veel genoegen be zorgen. 's Avonds zit Lauw weer op de bank en daar verwacht hij Jeroen. Die laat niet lang op zich wachten en gaat naast hem zitten. Ze praten honderd uit over voeren hooi en kannen melk. fokzeugen en dekberen. maar tenslot te vindt Lauw Babbel dat toch al te mal. Daarom loopt hij naar de deur en gilt: „Lidewei, Jeroen is er". Er volgt geen antwoord en Lauw gaat naar de bank terug. Ze praten weer door, weer over hetzelfde chapi ter koeien, varkens, melk. hooi Lauw Babbel luistert slecht en ziet voortdurend naar de deur. „Waar blijft die meid nou toch? mompelt hij. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6