^Zo^N/G^ berichten a®* 348 648 225 198 158 179 119 325 210 99 149 219 269 298 Nieuwen oest ^Beteren 500 gram Haas Karbonade Hollandse Sperzieboontjes Kilo Jonge Bietjes Granny Smiths Handappelen Voedingsbond wil meer garantie bij overname Udema Geen schadelijke stof aangetroffen in komkommers 't Is noe wee zöö wat d'n tied om an de nieuwe aerpels te hae behinnen. Dae binnen d'r die ete ze d, mê jd dat zd je bluve auwe. Tehenwoordig bin- ne d'r die zette ze onder plestiek. Mê dat kan aok wellis tehenvaole, want 't ene jaer is 't andere nie. Dae binne d'r dae vaolt 't mee, bie d'n anderen vaolt 't tehen. Dat ei aoltied wist, in dat zd zóó bluve. Vroeher in nog wê, was 't de he- weunte nieuwe aerpels mee zoute vis in peetjes. Of dat in Olland aok zöö was weet ik nie. Over smaeke vaol nie te twisten, wat d'n énen lekker vindt kan d'n aoren wê van spie. Dae binne d'r, d staet 't waeter in de schuttel, ete ze nog lekker. Dae binne vee meer soorten as vroeher. Toen waere d'r vee blaeuw- pitten, dat waere vöö mien lekkere aerpels. Dae binne d'r nog, die kao nie zóó vroeg ete, dus mosje lanher auwe ete. Die laehe meesta in de kel der, in dan in 't leste waere 't net vie- hen mee lanhe schoten d'r op. At je moeder dan zei lanh is aerpels, dan bokte je, pakte wat schoten vast, in je trokke 'n deel nae je toe. Dat is noe nie mee, je kan ze noe poeiêre, dan schiete ze nie mee. Mê jd aomae ver- hif. Aolus öör sproeid, doe je dat nie ei je nie vee. In dje 't mot kaope, weet je aok nie watte ze d'r mee daen ao. Noe aode je vroeher vee luzen, mê die zaete opj'n ööd. Ze zeide wellis die ei 'n kleskop, dat zie je noe nie mee. Me dae binne d 'r zat mê noe zitte ze in de hroente, in in de aerpels, in d doe je d'r wat an, kan 't nog hebeure. Noe kan 't weze dje in 't of om slae haet, ddje an de butenkant niks ziet, kom je dan tuus, in je hae snie zitte ze van binne vol. Aje dan toevallig 's ochens bie je femielje of kennissen slae brocht eit, dan dienk je, wat zulle ze zae. Je weet 'n maens z'n mond ister hauw bie om te zaen at die vint noe anders nie weg te heven eit as slae mee luzen, dan kannen dat aok wê auwe. Dan wist je 't nie, mê jij t'r wê 'n êêkel an. Mê mee die droogte is 't mê somber steld mee de vruchten. Heen vorst aod van de winter, de hrond onna tuurlijk in dan vee draogte. Kaje aok in de landbouw zie, dae binne vee minne vruchten. At noe de mindere opbrienkst, de priezen 't hoed maeke dan kan't nog. Noe kaje toch zie oe ofankelijk 'n maens is. Ze kunne op d'n dag van noe vee meer as vroeher, de heleerd- heid is toe nome, mê ier stae ieder machteloos. Helokkig mê want noe zie je a vee op aerde, mê dan zou je nog meer zie. Tehenslag is moeilijk te verdraehen, 't zou aoltied mê vöö de wind motte hae in zöö is 't aoltied nie. Tehen de wind in straom in vaer je nie aard mê dje 't tiedtje mee eit (schippersuurdrukking) hae 't wê. WULLUM Nederlandse Hervormde Kerk Benoemd tot bijstand in het pasto raat te Wijk bij Duurstede (part time): H. Rijksen, emeritus predi kant en bijstand in het pastoraat te Welsum (part-time), die deze benoe ming heeft aangenomen. Hij blijft geestelijk verzorger van verpleeghuis Oudshoorn in Alphen aan den Rijn. Beroepen te Baardwijk en Doeve ren (toez.): G. de Jong, kandidaat te Rotterdam, die deze toezegging heeft aangenomen; te Tholen (toez.); C. M. Buijs te Gameren; te Willemstad: E. Kolkert te Sintjohannesga-Delfstra- huizen. Aangenomen naar Dirksland: J. 't Lam te Besoyen; naar Tbrwolde: mw. K. van Middendorp-Sonneveld te Reeuwijk (deelgem. Hervormde Bruggemeente) (part-time). Bedankt voor Leiden: A. Schipper te Driebergen; voor Nederhemert (toez.): C. Stelwagen te Montfoort. Aangenomen naar Hoofddorp: H. Jansen te Heukelum. Bedankt voor Zwammerdam: J. G. Bamhoom te Strijen. Toegelaten tot de evangeliebedie ning: J. de Haan, Dorpsstraat 11, 2435 AJ Zevenhoven, tel. 01723-9229; mw. M. M. M. KoelmanTtevonderen, Kuin- der 24, 3068 LC Rotterdam, tel. 010- 4209979. Toegelaten tot de evangeliebedie ning en beroepbaar: A. R Knorth, Spanjaardstraat 6a, 4472 AR 's-Heer Hendrikskinderen; G. J. Robbe- mond, Achterweg 2, 3248 AA Melis sant. Gereformeerde Kerken Beroepen te Den Helder: drs. C. Corporaal te Enschede. Aangenomen naar Hoogeveen: mw. drs. G. Rol, pastoraal werkster al daar. Aangenomen naar Bedum: drs. H. Nagelhout te Opperdoes; naar Groningen-Noord: drs. F. Boon te Sel- lingen; naar Harlingen: E. Wamink te Nijverdal. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Baflo in combinatie met Warffum: drs. J. R. Geersing, kand. te Kampen. Beroepen te Haulerwijk: J. H. Kui per te Vrouwenpolder. Chr. Gereformeerde Kerken Beroepen te Apeldoorn-Oost: C. J. van den Boogert te Emmeloord. Aangenomen naar Broek op Lan- gendijk als evangelisatiepredikant: A. J. Metske, kandidaat te Apel doorn; naar Stadskanaal: W. van 't Spijker te Heerenveen. Bedankt voor Rotterdam-West: W. van Sorge te Rijnsburg. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Kortgene en te Oud dorp: G. M. de Leeuw, kandidaat te Rotterdam. Oud Geref. Gemeenten in Ned. Beroepen als lerend ouderling te Doom, te Monster, te Scheveningen en te Utrecht: D. Monster, wonende te Puttershoek. V Kabinett- Flonheimer Adelberg Kabinett Klussenrather St.Michelsberg FleS 75 Cl. AAQ Deze week per fles OUO Biotex Fosfaatvrij Inweekmiddel OGO Groen/blauw 500 gr.pak I SLAGERIJ woensdag Gehakt halfom 500 gram 500 gram Rib Karbonade 3 stokjes Saté nu voor Shaslicks per stuk maar Golfsticks per stuk maar Salami Bianca 100 gram Schouderham 100 gram Gebraden gehakt QQ 100 gram S/O Runder Rookvlees 100 gr. Vleessalade 200 gram B BOOD BANKET van Bakker Verwijs Volkorenbrood r\ 800 grams Melkunie HfTO Slagroom 25 ci. loJj JAMIN AFDELING: Fruitzuurtjes Zonder suiker! 250 gram lOU 2 rollen Volkoren Biskwies van 4,18 nu voor Koker 450 gram nr\n Dubbelfruit o8ü I D.E. Aroma snelfilter rood normaal en Rood Bonen pak 250 gram Sundrop Eetrozijntjes 9 doosjes per pak Zeeuwse Rondjes Gouden Aar 250 gram Sportlife Kauwgom 3 soorten! triopak: Fristies Yoahurtdrink 3 pakjes a 20 cl. Uw GROENTESPECIALIST! Uw adres voor fruitmanden en fruitschalen.,. Bel even... Tel: 12884 en we maken 't voor U gereed! 6 Sappige Nectarinen 500 gram lekKSr en gezona! Rauwkost "Fantasie" OOC per 200 gram 'Chou Blank' IS LEKKERDER.,. dat kunt U proeven!! heel ki'o Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Aagtekerke, te Hooge veen, te Middelharnis en te Uddel: G. M. de Leeuw, kand. te Rotterdam; te Alblasserdam, te 's-Gravenzande, te Rilland-Bath", te Oud-Beijerland en te Zoetermeer: P. Melis, kand. te 's- Gravenzande; te Katwijk aan Zee: W. Hage te De Valk-Wekerom. Gereformeerde Gemeente NIEUWERKERK - Vrijdag 30 juni, 14.45 uur, ds. J. Mijnders, Veenen- daal, huwelijksbevestiging. MIDDELBURG - De 43-jarige Westduitse toerist H. A. Dotsch uit Keulen is in zee verdronken toen hij probeerde enkele in moeilijkheden geraakte zwemmers te helpen. Dit gebeurde op het strand bij de boule vard van Zoutelandc in Zeeland. Black Sea, 25-6 vertr. van Tbnnay Charente. Jomsborg, 26-6 100 n. Dakar naar Rot terdam. Kaapgracht, 27-6 van Amsterdam naar Rauma. Nedlloyd Amersfoort, 30-6 verw. te Singapore. Nedlloyd Dejima, 29-6 verw. te Le Ha vre. Nedlloyd Delft, 26-6 250 w.n.w. Bilboa naar Portsaid. Pacific Peeress, 28-6 verw. te Singapo re Snoekgracht, 26-6 van Abidjan naar Tbkoradi. Aardappelbeurs ROTTERDAM, 26-6. Consumptie aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exclusief BTW. Klei-aardappelen: Bintje 40-50 mm 9,00-/ 10,00; Bintje 40-55 mm 14,00-/ 17,00; Bintje 55 mm op waarts 17,50-/ 18,50; Bintje 50 mm opwaarts (frites) 17,50-/ 18,50. Voeraardappelen 6,00-f 7,00. De stemming was flauw. Eiervciling Eivcba b.v. BARNEVELD, 27-6. Aanvoer 3.040.200 stuks. Stemming: prijshou dend. Prijzen per 100 stuks: eieren van van 50-51 wit 6,54-/ 6,57, bruin 6,50-ƒ 6,57; van 54-55 gram bruin 7,27-7,31; van 60-61 gram wit 8,46 8,60 en bruin 8.74 8,85, 65- 66 gram wit 9,40-/ 9,57 en bruin 10,41/ 10,71. UTRECHT - De Voedingsbond FNV is ontevreden met het resultaat van het overleg met Unilever en NVC Holding over de overname van ex portslagerij Udema in Gieten, Ude ma is nu nog eigendom van Unilever, maar de multinational wil de slach terij verkopen aan het Almelose NVC. De Voedingsbond vindt dat de overname met te weinig garanties voor de 450 werknemers gepaard gaat. De Voedingsbond werd begin deze maand op de hoogte gesteld van de plannen van Unilever om Udema te verkopen. De bedoeling is dat binnen een jaar de slachtactiviteiten van Udema naar Almelo verhuizen. In. Gieten blijft blijkens de plannen de afdeling gevestigd waar het vlees wordt veredeld. Volgens een woordvoerster van de Voedingsbond FNV wil NVC niet ga randeren dat er bij de operatie geen ontslagen zullen vallen. Evenmin wil WASHINGTON - Het recht op de vrijheid van meningsuiting heeft voorrang op het verbod op commer ciële telefoondiensten met expliciete seksboodschappen. Dit heeft het Amerikaanse hooggerechtshof uitge sproken. de NVC-directie verzekeren dat Hfct inkomen van de Udema-werknemers op peil blijft, aldus de woordvoerster. De bond eist van NVC dat de werkne mers van het Gietense bedrijf nog minstens vijf jaar blijven vallen on der het sociaal plan van Unilever voor het geval NVC het niet redt. De directie is volgens de woordvoerster alleen maar „ontzettend vaag". Twaalf uur praten leverde maandag voor de Voedingsbond niet de ge wenste garanties op. Wel wisten de di recties van Unilever en NVC de bond ervan te overtuigdi dat overplaatsing van slachtactiviteiten naar Almelo „inzekere zin" goedkoper is. De re sultaten van de onderhandelingen waren voor de FNV-bond evenwel zo mager dat de overnameplannen met een negatief advies zullen worden voorgelegd aan de leden. Dat gebeurt volgende week. Bij Udema heeft het personeel al twee keer het werk on derbroken om te protesteren tegen de overname. ZIERIKZEE - De Rijkskeurings dienst van Waren heeft bij telers en veilingen op diverse plaatsen in het land komkommers onderzocht op de aanwezigheid van abamcctine, de schadelijke stof die voorkomt in het insectcnbestrijdingsmiddcl Vcrti- mcc. Bij geen van de 76 monsters werd abamcctine aangetroffen. Het ministerie van WVC heeft dat meege deeld. Het ministerie wijst er overigens op dat abamectine snel afbreekt in licht. Na twee uur wordt nog maar 50 procent van de toegevoegde hoeveel heid gevonden. Na een week is dat nog maar 5 procent. Gehaltes lager dan 10 microgram per kilogram zijn niet aan te tonen. Enkele weken geleden waarschuw de prof. dr. L. Reinders van Natuur en Milieu voor het eten van komkom mers omdat deze - illegaal - met Verti- mec zouden zijn behandeld. Dit middel zou schadelijk zijn voor de voortplanting, omdat het misvor mingen zou veroorzaken. Kort daarop lieten deskundigen van het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieuhygiëne echter we ten dat Vertimec niet gevaarlijk is. Alleen bij overmatige consumptie (enkele dagen achtereen zes kilo per dag) van met Vertimec behandelde komkommers zou mogelijk van enig schadelijk effect sprake kunnen zijn. Het onderzoek van de Rijkskeu ringsdienst van Waren wordt voortge zet, aldus een woordvoerder van WVC.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 8