CASPER VAN ADEL Wie o wie??? Nieuwe voorraadrooier Zomeravondconcerten opnieuw in Renesse Ouwerkerk van slag? Expositie verzamelingen in Bewaerschole Mondriaan brengt elf miljoen gulden op ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdas 27 juni 198!) Nr. 24564 5 Een geheimzinnige hand schoof de ze week een enveloppe in de brieven bus. „Aan de heer Marzas te Zierik- zee" stond erop geschreven. Ik maakte de enveloppe open en vond daarin het maandelijkse dorpsblad van Ouwerkerk, het Aollegaertje. Wat is het doel van deze geheime zen ding? vroeg ik mij af terwijl ik het eerste artikel begon te lezen. Het was het verslag van de Ouwerkerkse viering van Koninginnedag. Ik las dat er in de pot wel 299 knikkers za ten en dat.... maar plotseling schrok ik op want toen begreep ik opeens waarom ik dit blad gekregen had. Het gaat verkeerd met muzikaal Ouwerkerk! Want wat lees ik verder in het verslag van Jack Eerens? „Van de muziek na afloop bleek nauwe lijks iemand gebruik te willen ma ken zodat dit onderdeel al snel ver vangen werd door een praatje aan de bar tot in de kleine uurtjesGeen muziekmaar de bar. Dat is te bar! Geen klank, maar de drank. Ter il lustratie stond er naast dat artikel nota bene ook nog de advertentie ,,Bij een gezellig samenzijn behoort een goed glas ivijn Geschokt las ik verder in het blad en al spoedig kwam ik bij het tweede drama. Er is een gebrek aan drum mers bij de drumband Nieuw Leven. Leen Lukus tamboert er stevig op los: Waar blijven de nieuwe leden? Wie blaast of beter slaat" Nieuw Leven nieuw leven in? Geen wonder dat er weinig drummers zijn. Als ze geen maat weten te houden aan de bar hoe moet het dan in een drum band. Maar niet alleen mensen maar ook instrumenten blijken in Ouwer kerk aardig van slag te zijn. Wat valt er te denken van de typemachine van de heer Rouw? Ook daar is alle regel maat uit verdwenen. In zijn rubriek Pastoriepraat begint alles nog wel redelijkmaar kennelijk krijgt het ding zulke kuren dat we ons moeten afvragen of een typemachine zelf ook niet getikt kan zijn. Heel Ouwerkerk kon het meebeleven hoe op een gegeven moment de vreemd ste dingen met de machine gebeuren. Ik citeer ,,A Is u let op de vel oversla gen w elke mijn type-machine maakt z uit U w el denken ,,wat springt dat d ing". Zou het voorjaar erin z it- ten.... Voor U alle neen we Ig emeen- de groetaldus de apostel Rouw in zijn zoveelste zendingsbrief aan de Ouwerkerkers en zoals voorganger Paulus zijn brieven soms eigenhan dig beëindigt geschiedt het nu ook in Ouwerkerk. De heer Rouw eindigt handge schreven: „P.S. Ik ben gestopt want dit typewerk is geen typewerk maar knoeiwerk". Overigens begeeft de machine het nadat de heer Rouw melding maakt dat hij binnenkort zijn koperen jubileum in Ouwerkerk hoopt te vieren. Zou het geen idee zijn om....psssstpsssst....? Maar dan valt mijn oog op een bij zonder artikel van een zekere L. V. H. Het is geen gewoon artikelhet is zoiets als een musicolumn en dan in de taal van OuwerkerkHerinne ring" staat erboven. Het gaat over Mozart en over oude liederen die L. V. H. vroeger op school moest leren zoals Komt nu makkers laat ons dwalen... en 't Nakroost dier gespier de braven. Vol van moed en trouw, zijn wij! Het einde van deze Ouwer kerkse musicolumn is treffender dan de Zierikzeese musicolumn ooit ge weest is: „Ofgeloope zaeterdag gien- ge aolle meziekcorpsen van 't eiland blaeze op Brouw, eenpaer koren zon- ge in Middelburg en twint wier d'r in de Nieuwe Kerke in de stad een bandje uut'ereikt mit 't Lied van ons Eiland". Zou je nie groos 'oore dat Schouwen-Duveland zo vee meziek op briengt? Dit 'oor eigelijk bienae een... Musicolumn! En natuurlijk begin ik na deze zin opeens heel anders over de Ouwer kerkers te denken en dan zie ik ze weer staan, de mensen die meewerk ten aan de band met het lied van ons eiland, de Viswuven van Ertemuje, de mensen van Nieuw Leven die in de geluidsstudio zich op een ongelofelij ke manier gaven. Ze zongen, ze dansten in volle overgave Sien, Sie- ZIERIKZEE - Onlangs ontving het Streekarcbivariaat een aantal por tretfoto's. Enkele konden zonder veel moeite geïdentificeerd worden. Bij twee foto's was dat niet mogelijk. Vermoedelijk dateren beide por tretten uit het eerste kwart van deze eeuw. Het mansportret is vervaar digd door fotograaf J. W. Gudde, het vrouwportret door J. J. Quist, bei- den fotograaf in Zierikzee. Wie de personen kent, wordt vriendelijk verzocht contact op te willen nemen met het Streekarchivariaat, tel. 01110-13151, toestel 620. RENESSE - Zoals ieder jaar organiseert de Commissie voor de Zomer avondconcerten te Renesse, in het toeristisch seizoen concerten op de zomer avond. De commissie bestaat uit een aantal vrijwilligers dat met een kleine subsidie van de gemeente probeert om ieder jaar eên aantrekkelijk muziek programma voor vakantiegangers en de eigen bevolking in de Westhoek te or ganiseren. De uitvoering van woensdag 5 juli wordt muzikaal geopend met de Renesse-ouverture. Een avond met muziek, zang en declamatie rond het thema Liefde. Aan de avond werken onder andere fanfarekorps Luctor et Emergo onder leiding van H. Blom en het Hervormd Kerkkoor onder lei ding van mevrouw Janny Lemsom uit Renesse mee. Toneelvereniging Op Drift onder leiding van mevrouw An- nemarie van der Wiel zal ook haar steentje bijdragen aan de opening van de zomeravondconcerten in Re nesse. Het fraaie Oberlingen-orgel wordt bespeeld door Prosper Se- vestre. Er wordt onder andere de Serenate van A. Dvorak, werken van Da Pa- lestrina en van Brahms ten gehore ge bracht. Verder zullen er liedjes van Jos Kleber en Piet Struijk te horen zijn. De jaarlijkse Renesse-ouverture wordt gehouden in de prachtige ge restaureerde Jacobus-kerk te Renes se op woensdag 5 juli en begint om 20.00 uur. De deuren van de kerk zijn om 19.30 uur geopend. Programma Tijdens het programma, dat op 12 juli haar vervolg kent met het thema Schouwse klanken, werkt het koor Nu met Hope uit Burgh-Haamstede en diverse solisten mee. Het concert op 19 juli de naam Zomeravondstilte krijgt. Aan het concert werken mee Theo en Reimo Faber, die orgel, piano en dwarsfluit spelen. Het Ensemble Cum Glaudio uit Middelharnis werkt mee tijdens het zomeravondconcert Musiconfetti op 9 augustus. Een week later, op 16 augustus, is het de beurt aan het thema Orgelklanken met me dewerking van Charles de Wolff en als afsluiting van de zomeravoncon- certen is het Brassband Excelsior uit Kloetinge die meewerkt aan het the ma Koperklanken. Al de zomer avondconcerten worden gehouden in de Hervormde kerk en de aanvang van de concerten is 20.00 uur. ne lae me los... Vooruit Mina, 't is Kermis in Breda. Op de band van ,,het lied van ons eiland" hoor je zelfs de bierglazen en bierflessen rin kelen. Dan begrijp ik alles. Deze op name heeft zo inspirerend gewerkt dat de tapkast soms sneller lokt dan de klankkast want zeg nou zelf zit er in een rinkelend bierpijpje geen mu ziek? Een musicolumn in de Nieuwsbode van Ouwerkerk. Als er zulke dingen gebeuren dan zit er nog Nieuw Leven in Ouwerkerk. Dan komt alles wel weer goed. Als er volgend jaar wat meer mensen op Koninginnedag ko men, als er wat nieuwe drummers bij de drumband zich aanmelden, als de sportvereniging Ouwerkerk weer een goede secretaris vindt en de heer Rouw een fatsoenlijke typemachine krijgt en de muziek het niet meer verliest van het bier en er wat meer mensen copy inleveren voor het vol gende Aolegaertje dan zit er nog mu ziek in Ouwerkerk. Het slot van de musicolumn in het Aolegaertje is ontroerend, maar beste lezers wat daar staat vertel ik u lekker niet. Dat blijft geheim. Laat ik er maar een variatie op een thema van maken: Bedanktviswuven" en kermisgasten". Bedankt, Leent je! MARZAS BURGH-HAAMSTEDE - Ook op Schouwen-Duiveland zijn mensen die er de meest bijzondere verzame lingen op na houden. Brillen, vogel schedels, stofstempels of boeken weekgeschenken bijvoorbeeld. In De Bewaerschole te Burgh- Haamstede wordt van één juli tot en met 5 augustus een expositie gehou den van diverse verzamelingen van particulieren. Behalve bovengenoem de verzamelingen zijn ook collecties speldjes, Afrikaanse hoofddeksels, dinky toy's, stukjes zeep en flesjes Maastrichts aardewerk te zien. Ook in de zomer van 1986 werd in de Be waerschole een expositie van verza melingen gehouden. Toen trok de ex positie ongeveer 2000 belangstellen den. De expositie Verzamelen is dage lijks geopend te bezichtigen van 13.30 tot 16.30 uur. En tijdens de toeristen- dagen in Burgh en Haamstede van 10.00 tot 16.30 uur. Op zondag is de Bewaerschole gesloten. Woensdag 28 juni Nederland 1 10.00 uur Vrouw-zijn, praatprogram ma. 10.45 uur TV-fruitmand, programma met bekende geestelijke liederen. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur Westbrook Hospital, 7- delige serie, afl. 1. 15.25 uur Ronduit muziek, gospelpro gramma. 15.35 uur De weg terug, Amerikaanse speelfilm. 17.00 uur D'r kan nog meer bij, kin derprogramma. 17.30 uur Journaal. 17.44 uur Tijdsein Buitenland, actua liteitenrubriek. 18.30 uur Gestrand in het zand, 1- delige serie. Afl. 1. 19.00 uur Journaal. 19.18 uur Ronduit radar, jongerenma gazine. 19.45 uur Bunkeren, actualiteitenpro- gramnma. 19.55 uur De Campbells, Canadese se rie. 20.20 uur Extvemadura - Het verge ten woud van Spanje, documentaire. 21.17 uur Overal en nergens, docu mentaire over een bergexpeditie in Josimiete. 22.03 Metterdaad bedankt!, reporta ge over enkele projecten in Israël. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Tijdsein, actualiteitenpro gramma. 23.10 uur Ars Musica, muziekpro gramma. 23.45 uur Tenslotte Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.00 uur My little pony, tekenfilmse rie, herh. 17.10 uur Superted, tekenfilmserie. 17.25 uur Magnum, Amerikaanse se rie. 18.20 uur Brommer en motor, 10- delige serie over brommers en moto ren in Nederland. Afl. 9. 18.35 uur Countdown, popprogram ma gepresenteerd door Wessel van Diepen. 19.25 uur Family ties, Amerikaanse comedyserie. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Miami vice, Amerikaanse politieserie. 21.25 uur Veilig vrijen op vakantie '8.9 21.50 uur Nieuwslijn, actualiteiten magazine. 22.15 uur Veronica sport 23.00 uur China Beach, Amerikaanse serie. 23.51 uur Journaal Nederland 3 09.00, 13.00 en 18.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 18.58 uur Woef, 4-delige serie. Afl. 3. 19.23 uur Get Back, serie terugblik ken in de poparchieven van de jaren '60 en '70. 20.00 uur Journaal 20.29 uur 3e Eurovisie-wedstrijd voor jonge dansers 22.46 uur Journaal. 22.56 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 23.16 uur Studio sport 23.43 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.00 uur Flipper, Amerikaanse jeugdserie. 17.25 uur Juke Box 17.30 uur Arnold, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie voor de allerkleinsten. Afl. 214, herh. 18.05 uur Merlina, detective-reeks voor kinderen. Afl. 43. 18.30 uur De tovenaar van Oz, Japan se animatieserie. 19.00 uur Jessie's place, aflevering uit de Engelse jeugdfilmserie Dramara- ma. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Pak de poen, loterijshow. 21.25 uur Een zaak voor twee, Duitse detective-serie. 22.25 uur Kunst-zaken 22.30 uur Nieuws Aansl. Paardenkoersen 22.45 uur Japan: De verlokking van het Oosten, 5-delige documentaire se rie over de Japanse cultuurgeschiede nis. Herh. 23.40 uur Coda: Liefde van Lucebert. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 772 19.23 uur Superkat en Supermuis, te kenfilmserie. Afl. 13. 19.28 uur Programma-overzicht 19.30 uur Nieuws 20.00 uur Rondom de mensaarde, 14- delige serie over weer en klimaat, over de invloed die ze hebben op het leven van de mensen, zowel in de in dustrielanden als in de ontwikke lingslanden. Vooral een onderzoek in hoeverre de mens een invloed kan hebben op de atmosfeer rondom de mensaarde. Afl. 3. 20.50 uur Op het terras, Vakantiepro gramma, seniorenmagazine, herh. 21.30 uur Uitgelezen, over cultuur en ethiek. 22.20 uur Container, praatprogram ma over beschaving. Donderdag 29 juni Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.01 uur De spookmijn, Engelse jeugdfilm van Andrew Bogle. 17.01 uur Neighbours, Australische serie. 17.30 uur Journaal. VARA's kindermenu: 17.45 uur Vooruit met de geit, serie. Afl. 5. 17.54 uur De avonturen van Teddy Ruxpin, tekenfilmserie. 18.16 uur De Freggels 18.29 uur De smurfen, tekenfilmse rie. 18.42 uur Boes, tekenfilm. 19.00 uur Journaal. 19.20 uur Mijn familie en andere die ren, Engelse serie. Afl. 2. 19.50 uur Lingo, spélprogramma. 20.20 uur Costa Hollanda, program ma over vakantievierend Nederland. Afl. 1. 21.05 uur Dame Edna's vragenuurtje, showprogramma. 21.58 uur Op 't scherp van de snede, Engelse comedyserie. Afl. 1. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur Impact, informatief pro gramma over één thema. 23.30 uur Muziekspecial North Sea Jazz Festival, hoogtepunten uit het festival van 1988. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Kokkerellen, culinair pro gramma. 16.25 uur Nana, Amerikaanse speel film uit 1934. 17.50 uur Airwolf, Amerikaanse se rie. 18.40 uur David, de kabouter, teken filmserie. 19.05 uur Opening Disney MGM Stu dio Tour. Deel 2. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Growing pains, serie over de beslommeringen in het gezin Sea- ver. Afl. 5. 21.02 uur Max Dugan returns, Ameri kaanse speelfilm uit 1983. 22.35 uur Jonge mensen op het con certpodium 23.15 uur Skintricks, documentaire over de grimeur Christian Tucker. Herh. 00.05 uur Ontdek je plekje, vandaag: Goes. Herh. 00.21 uur Journaal. Nederland 3 09.00, 13.00 en 18.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 18.58 uur Woef, 4-delige serie. Afl. 4 (slot). 19.23 uur Get Back, serie terugblik ken in de poparchieven van de jaren '60 en '70. 20.00 uur Journaal 20.29 uur Vlekkeloos, 2-delige serie over taboes en vooroordelen rondom menstruatie. Afl. 1. 21.00 uur De Hollandse Waterlinie, documentaire. 21.55 uur Uit de kunst, wekelijkse kunstrubriek. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 22.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.00 uur Flipper, Amerikaanse jeugdserie. 17.25 uur Juke Box 17.30 uur Arnold, Amerikaanse jeugdserie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie voor de allerkleinsten. Afl. 215, herh. 18.05 uur Plons. Afl. Plons en het kla vertje vier. Herh. 18.10 uur Kung Fu, Amerikaanse se rie. 19.00 uur Korte film 19.05 uur Uitzending door derden 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. Aansl. Regeringsmededeling. 20.00 uur Buren, Australische serie. Afl. 135 en 136. 20.45 uur Panorama 21.40 uur De Dirtwater dynastie, 10- delige Australische serie van John Power. Afl. 10. 22.30 uur Nieuws. 22.45 uur De Koreaanse oorlog, 6- delige Engelse documentaire-serie van Philip Whitehead over de oorza ken, het verloop en de gevolgen van de Koreaanse oorlog. Afl. 6. 23.35 uur Coda: I Gonoliere van Gio- acchino Rossini. Uitgevoerd door Mu sica Nova o.l.v. Roger Leens. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 773. 19.23 uur Superkat en Supermuis. Te kenfilmserie. 19.28 uur Programma-overzicht 19.30 uur Nieuws 20.00 uur Massagesalon. Volkse ko medie. 21.30 uur Crazy love, Belgische speel film uit 1987. LONDEN - Het schilderij Composi tie C met rood en grijs van Piet Mon driaan heeft maandagavond op een veiling van Christie's in Londen bij na elf miljoen gulden (3.190.000 pond) opgebracht. Het belangrijke doek uit de stijl-periode is gekocht door de Westduitse kunsthandelaar Wolfgang Wittrock uit Düsseldorf. Christie's Londen heeft dit bekend gemaakt. Compositie C met rood en grijs is één van de meest gewilde schilderijen van Mondriaan, die leefde van 1872 tot 1944. De belangstelling op de vei ling was dan ook groot, aldus Christie's. Het doek, dat een belang rijk moment in de abstracte kunst markeert, werd aangeboden door de Van Eesteren-Fluck en Van Lohuizen Stichting in Amsterdam. De architect Cornelis van Eesteren (1897-1988) kreeg het schilderij, vermoedelijk als een geschenk van de schilder, rond 1933. Na zijn dood in 1988 is het schil derij met de gehele Van Eesteren col lectie, ondergebracht in de Van Eesteren-Fluck en Van Lohuizen Stichting. De opbrengst van verkoop gaat naar een fonds voor onder wijsprogramma's, onderzoek, publi- katies en tentoonstellingen in de geest van de doelstellingen van de stichting. 22 Door FENAND VAN DEN OÈVER Het volk ziet ietwat vei'bouwereerd voor zich uit. De oudste knecht wordt het eerst weer gewoon en zegt: „Baas Jeroen, dat ge er geen spiet van mag hebben Daarop volgen de ande ren achter elkaar met: „voor mjen part gans van 't zelfde Deze mededeling, uit Jeroen's eigen mond vernomen, wervelt dra als een cycloonstoot door de polders Je roen van Casper van Adel vrijt met Lidewei van Lauw Babbel, dat kleine schriele kind, waar geen jongen on der Oostveen naar schouwde. Onge looflijk. Maar wie het ook vraagt aan Casper of Jeroen zelf, hij krijgt vier kant gelijk. „Ja, zo is het", zegt Casper, „mijn Jeroen gaat gauw trou wen". „Ja, zo is het", zegt Jeroen, „Li dewei van Lauw Babbel komt op Ruimzicht Nou. daar wier toen zo wel het een en ander over gepreve- lement. Want lang niet iedereen hol de met Jeroen van Adel weg, belange- na neen. Onder Oostveen gold algemeen, dat Jeroen bar groots was, tè groots voor een boer. Nou en eer een bóerenmens, dat onder Oostveen is 's Anderen daags gaat Dingeman naar „Ouderzegen" van Dove Wouter. Daar hebben ze hem een avond tevo ren reeds verwacht, doch toen is hij niet verechenen. Want Dingeman had pijnen in dc kop cn vreemde steken in de bomt voor het weggaan, waar om hij maar vroeg het bed heeft opge zocht. Dove Wouter kan zoiets tenvol- le begrijpen en is dankbaar Dinge man thans te zien. Opgewonden toont hij Dingeman zijn pronk, de hoeve'en schuren, het land en de koeien Zeldzaam zoals die Dove Wouter dat allemaal verzorgd had. Maar Dinge man rriaakt zich niet druk en loopt haastig langs de spullen heen. Waar om zal hij zich, druk maken? En binnen aan tafel, tegenover de wewenaar Dove Wouter, zit hij stil, evenals Wouter zelf. Daar voert Pie het woord. Die is totaal uit heur lood geslagen, want de laatste tien jaar heeft geen knul van ordentelijke af komst ook maar een oogje naar heur toegeworpen. Ja, zelfs geen keuter doet hebberig naar Pie. De knechts van Dove Wouter hebben het hele maal niet op Pie voorzien en Wouter zelf moet in een kwaie bui zijn eigen kind als uit de duivel z'n staart ge hakt hebben geacht Maar 't leven van Pie is ook hard en er schijnt merakel weinig zon op heur weg. Tben ze een enkel jaar oud was, stierf d'r moeder, die heeft Pie bij we ten nimmer gekend. Daarna zorgde een oud overbedaagd vrouwenmens - wier nijdigheid onder Oostveen spreekwoordelijk is - voor Pie, en Do ve Wouter was te goed om bij de op voeding meer dan neen of ja te zeg gen. Kijk, zo zonder een greintje warme liefde op een bocrenerg, tus sen een kliek bonkige jonken opwas sen, dat maakt je niet teer Doch op een avond als deze komt er wat an ders naar boven..Want ook in Pie's hart zit nog een berg verlangen, ver verborgen, maar vurig hunkerend in lange nachten vol wilde dromen Pie verlangt er weergaloos graag naar de sterke kracht en mannelijke liefde van een boer als een Van Adel bij zich te weten, voor altijd. Om be mind - gezoend te worden en later te trouwen en een man bij zich te heb ben Pie weet, dat Dingeman an ders is dan Jeroen, vreemder en stil ler. Daarom neemt zij het woord en redeneert deftig, als ze eens de dijk graaf bij de opening van de nieuwe schutsluis heeft horen doen: „Dinge man, wij vinden het zeer heerlijk, dat ge hier kwaamt Dan legt ze ver trouwelijk haar knokige hand op zijn knie en kijkt hem, wachtend op een weerwoord, aan. Dat blijft uit en Pie, boerendochter in hart en nieren, zit hardop plannen te maken. „Dingeman, zo je hier boeren gaat, breng je zeker die mooie merrie mee en ook wat koeibeesten en ons kam- festel is kapot, ken jij dat ma- en? Dingeman kijkt nog maar stil voor zich uit. Hij trekt onrustig aan zijn si gaar en plukt aan zijn jasrevers. Tfer- wijl ratelt Pie maar door. Ze koestert grote verwachtingen en wil nieuwe spullen kopen „en. en het vee wordt zeker nou hier net zo best als op Ruimzicht, en, en, met die stamboekpeerden gaan ze nou zeker hier wel fokken, hè? (wordt vervolgd) ZIERIKZEE - Rumptstad B.V., landbouwwerktuigenfabrikant te Stad aan 't Haringvliet, brengt voor het rooiseizoen 1989 een tweetal extra's voor haar voorraadrooiers op de markt. Alle Rumptstad voorraadrooiers, behalve type VRK. kunnen worden voorzien van een zij-afvoer, waarvan de draairichting vanaf de trekker bediend kan worden. Door deze zij-afvoer wordt het mogelijk 2x2 gerooide rijen op één zwad neer te leggen, zodat 4 rijen in één werkgang kun nen worden opgenomen. Ook bestaat de mogelijkheid de Rumptstad voorraadrooier uit te rusten met een clectroni- sche diepteregeling. Met behulp van een tastwieltje wordt via de electronica het dieptestelwiel van de rooier in hoog te geregeld. In plaats van het dieptestelwiel kan ook een hydraulische topstang worden gebruikt. Hierdoor is de rooidiepte automatisch regelbaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 5