Duivelandse commissie brengt een groot aantal adviezen uit 75-jarige basisschool brengt via acties 19.000 gulden bijeen Weersverwachtingen streeknieuws KOELTECHHïüg DEURLOO B.V. Midzomer nachtfeest Ouwerkerk Rommelmarkt Oosterland Dagje Heist in Zierikzee Eerste Zeeuwse rijwiel- en toervierdaagse Voornamelijk eensgezindheid in welsijnsvergadering NIEUWERKERK - De commissie welzijn van de gemeente Duiveland heeft een groot aantal subsidieverzoeken voor 1990 behandeld en een belangrijk deel daarvan onder steund met een positief advies. De gemeenteraad bepaalt echter of de adviezen van de commissie opgevolgd gaan worden. Er wordt geen geld vrijgemaakt voor de Stichting Verkeersbrigadiers, omdat deze groep vooralsnog geen steun in de samenleving vindt. An ders ligt het met de Zeeuwse Muziek school. De commissie ondersteunt de school unaniem. Datzelfde geldt voor het Zeeuws Orkest en de Muziekver eniging Oefening en Uitspanning uit Nieuwerkerk. De Stichting Tfegen haar Wil heeft zes voorstanders in de commissie ge vonden en twee tegenstanders. Bur gemeester en wethouders worden dus positief geadviseerd. Als de raad in stemt kan de groep, die onlangs nieuw leven ingeblazen is, weer ver der. De Werkgroep Vrouw en Geloof heeft niet de steun van de commissie gekregen. Geuit bezwaar was de ver deeldheid binnen de diverse vrou wenorganisaties. Geld Wel geld komt er voor de Zeeuwse Volksuniversiteit en de Bond tegen het Vloeken. De Juristenvereniging Pro Vita zal haar geld elders moeten gaan zoeken en datzelfde geldt voor de groep van lesbische vrouwen Pri ma Donna. Geen discussie hoefde er gevoerd te worden over de subsidie- G. van den Ouden-Zwart (VVD): ,,We hebben al goede instanties voor het milieu". aanvraag voor de Stichting Jeugd: de meerderheid' was voor. Alleen M. Braam (SGP/RPF) toonde zich op principiële gronden tegen. Hij zou dat die avond vaker doen. Er kan Duivelands geld vrijge maakt worden voor de Zeeuwse Sportraad ten behoeve van het ver voer van gehandicapte sporters. Aan de Fondsenwerving Thuisfront doet de gemeente niet mee. Wel met de Fe deratie Maatschappelijke Dienstver lening Noord-Zeeland en het Meer Bewegen voor Ouderen. Ook de Alge mene Bond voor Bejaardenwerk en het Gecoördineerd bejaardenwerk Schouwen-Duiveland krijgen - als het aan de commissie ligt - geld. Het Seniorenorkest kan op vijftig gulden rekenen en ook de peuter speelzaal 't Kraayennest in Ooster- land krijgt weer financiële middelen toebedeeld. Dat wil de commissie ook voor zowel de reclassering als de noodopvang van het Leger des Heils. De Stichting Vrijwilligersoverleg zorgsector Schouwen-Duiveland kan ook op steun rekenen. De commissie toonde zich verder positief over het Astma Fonds en het Koningin Wilhelmina Fonds. De Stichting Reinwater kan ook geld krijgen. Alleen de WD verzette zich hiertegen. Dat ontlokte bij politiek opponent C. J. Hillebrand (PvdA) de opmerking, dat de WD in de Tweede C. J. Hillebrand (PvdA): ,,Zo werkt de VVD in de Tweede Kamer ook. Ze zijn voor het milieu, maar geven er geen geld aan". Kamer er hetzelfde overdenkt; wel met de mond voor het milieu, maar niet met de centen. De liberale G. van den Ouden-Zwart reageerde hierop met de stelling, dat er haars inziens doublures zijn ontstaan in de milieu bescherming. ,,Er zijn al veel goed funclionerende instanties alert". EHBO Over een financiële bijdrage voor de Duivelandse EHBO-vereniging was de commissie unaniem positief. Dat gold ook voor de Dr Daniël den Hoed kliniek. De Stichting Behoud Natuur- en Leefmilieu kreeg dezelfde opmerkingen als de Stichting Rein water. Maar een meerderheid toonde zich voorstander. DEN HAAG Louise Groenman, de enige vrouw in de negen leden tellen de fractie van D'66 in de Tweede Ka mer, krijgt na de verkiezingen ver sterking. Wanneer de partij zich handhaaft op negen zetels komen de juriste Olga Scheltema-de Nie (50) en de politicologe Arthie Schimmel (36) in de Kamer. Dat blijkt uit de kandi datenlijst van D'66 die tot stand is ge komen na een schriftelijke stemming onder de leden van de partij. Ruim 2.100 leden hebben aan de stemming deelgenomen. OUWERKERK - Aan de Ring in Ouwerkerk wordt vrijdag 7 juli het midzomernachtfeest gevierd. Het buitenfeest wordt georganiseerd door de familie Hage, café/restau rant Steilöóre, restaurant Auberge la Butte en door de Culturele Vereni ging Ouwerkerk. Naast een barbe- que zal zich tal van activiteiten op de Ring afspelen. Het midzomernachtfeest begint om 09.30 uur met een rondgang van Mu ziekvereniging Nieuw Leven door het dorp, waarna ze een concert in de mu ziektent geven. Dansschool Kramer uiT Zierikze geeft om 22.15 uur een demonstratie op de Ring, terwijl de plaatselijke toneelvereniging een uur later acte de presence geeft. Door de toneelvereniging wordt een korte sketch gegeven. Rond 23.45 geeft Ying Yang een karate-demonstratie en het feest wordt vanaf 00.15 tot 02.00 uur muzikaal afgesloten door The Jack Street Band uiT Zierikzee. Noord - Europa Zuidwest - Europa f] 06 - 91 12 23 24 u ZIERIKZEE - Met ingang van deze week heeft het KNMI het aantal te lefonische weerlijnen met drie 06-nummers uitgebreid. Deze service is met name bedoeld voor de vakantiegangers. De Europese weersver wachtingen reiken tot vijf dagen vooruit en zijn vooral voor de eerst volgende twee dagen gedetailleerd. Voor Noord-Europa kan gebeld worden met het nummer 06-91122323; voor de weersverwachting voor onder meer Duitsland, België, Engeland en Scandinavië. Voor Zuidwest-Europa geldt het nummer 06-91122324; weersverwachting voor onder meer Frankrijk, Spanje en Portugal em voor Zuidoost- Europa kan het nummer 06-91122325 gedraaid worden; weersverwach ting voor ondermeer Italië, Joegoslavië en het Alpengebied. RENESSE Politiebericht krant van maandag jl is abusievelijk de indruk gewekt, dat er in 'de tuin van S. L. de F. twee bomen vernield waren, waarna de eigenaar aangifte gedaan zou hebben. De F. heeft als gemeente-ambtenaar aangifte ge daan van vernielingen in de Zee- distelweg te Renesse. Van persoonlij ke betrokkenheid van De F. is dus In een van de politieberichten in de geen sprake geweest. SCHARENDIJKE Muziek Het duurt nog even, maar jeugd soos Trace heeft het programma voor het Rhythm and Blues Festival 1989 vastgesteld. Het festival staat ge boekt voor zaterdag 12 augustus. De bands die optreden zijn Fat Nose, Draften blues band, Groove Tones en The Juke Joints. Het begint om 15.00 uur en duurt tot 00.30 uur. OUWERKERK Geslaagd Aan de scholengemeenschap voor het lager beroepsonderwijs Groot Stelle in Goes is Johannes Hage uit Ouwerkerk geslaagd voor de oplei ding kok. DUIVELAND NBvP De afsluitingsavond van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen afdeling Duiveland werd gehou den bij de familie Tienpont te Ouwerkerk. Daar waren ongeveer ne gentig dames aanwezig die allen heb ben genoten van een heerlijke barbe cue met alles wat daar bij hoort. Het zag er allemaal zeer sfeervol uit. On der het genot van een drankje kon ie dereen naar hartelust van het eten ge nieten. Ook het weer werkte prima mee. Het bleef de hele avond droog en het was niet koud. Tijdens de barbe cue-avond werd als verrassing het schaduwbestuur samengesteld. Aan hen is de taak om in oktober een avond te verzorgen. Voor de gulle ont vangst werd de familie Tienpont een keurig gevulde plantenbak van de af deling Duiveland aangeboden. Het was een zeer gezellige afsluiting van het seizoen. BRUINISSE AVRO-radio in Bruinisse In een acht-daags radio-evenement zal de AVRO-radio de provincie Zee land aan doen. In verband daarmee zal op vrijdag 30 juni van 11.30 tot 14.30 uur een persconferentie worden gehouden en op zondag 9 juli van 08.00 tot 22.30 uur rechtstreekse radio-uitzendingen vanuit Bruinisse worden verzorgd. Een en ander in het kader van de AVRO-Zeelandtour 1989. Dit achtdaagse radio-evene ment wordt op die dag in de Bruse ha ven uitgezonden vanaf de voor dit doel als radioschip ingerichte rond vaartboot Stad Zierikzee van rederij Den Breejen uit Zierikzee. Ook ko men er uitzendingen vanuit Zierik zee. Geslaagd Corina Hart, werkzaam op de ge meentesecretarie van Bruinisse, is ge slaagd voor het diploma Bestuurs ambtenaar. Ze heeft de opleiding gevolgd aan de Zuid-Hollandse Be- stuursacademie te Rotterdam. Tot haar BOL-specialisaties behoren de onderdelen Welzijn, Volksgezondheid en Onderwijs. Gewonde bij het afmeren Bij het afmeren van een van de charterschepen van de bruine vloot bij de Krammersluizen is zondag een bemanninglid ernstig verwond. Het slachtoffer, waarvan de initialen niet bekend waren bij de politie te water, werd per ambulance overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee. Hij zou bij het afmeren een topje van zijn vinger zijn kwijtge raakt. De charterschepen van de bruine vloot zijn oude binnenvaart schepen die opnieuw onder zeil zijn gebracht om gebruikt te worden voor pleziervaarten. Sponsorloop De groepen zes, zeven en acht van de Ds. Pieter van Dijkeschool hebben een sponsorloop gehouden waarvan de opbrengst ten goede kwam aan het Koningin Wilhelmina Fonds. De leer lingen liepen 330,75 bij elkaar. Handwerktentoonstelling Op de christelijke basisschool Op Dreef vindt vanavond, dinsdag, de gebruikelijke handwerktentoonstel ling plaats in de gemeenschapsruim te. Alle werkstukken van de handen arbeid en de handwerken van de groepen drie tot en met acht staan daar dan opgesteld. Ouders en ande re belangstellenden kunnen daar te recht van 19.00 tot 21.00 uur. Geranium-project op school De Koninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde afdeling Schou wen-Duiveland heeft op de basisscho len De Meerpaal en Op Dreef een leuk geranium-project gehouden. Enige tijd geleden kregen de leerlin gen van een groep een stekje van een geranium dat op school werd gepot. Daarna namen de leerlingen de stek mee naar huis om thuis te verzorgen. Gisteren, maandag, kwamen de da mes J. I. van Leeuwen-Walkate en J. Kik-de Jonge op school om over tuin bouw en plantkunde te praten en te vens om als jury te bepalen wie de mooiste geranium had. Voor de open bare basisschool De Meerpaal had groep zeven meegedaan waarvan Daan Tielenburg de mooiste plant had en de beker in ontvangst mocht nemen. Voor de christelijke basis school Op Dreef had groep vijf de ge ranium van stek tot bloem gekregen en hier was het Marika Bolier die de beker won. Alle deelnemers kregen bovendien een vaantje. MIDDELBURG VPRO Op dinsdag 27 juni wordt het pro gramma Gezicht op Zeeland van 14.00 - 19.00 uur uitgezonden op Radio 2. Het programma Gezicht op Zeeland bestaat uit een vier uur durende cul turele rondreis van verslaggever Kees Slager. Tijdens zijn rondreis komen onder andere de schrijvers/dichters Hans Warren, Jacq Hamelink, An dreas Oosthoek, Meindert Inder- wisch en Johanna Kruit aan het woord. Ook de beeldend kunstenaars Joop Dam en Willy Houck, de compo nisten Dies le Due en Anton van Prooijen, de troubadour Engel Rein- houdt en de Axelse galeriehouder en cultuuractivist Roby Bellemans ko men tijdens het radioprogramma aan het woord. Fransisca van Vloten ver telt over het Domburg van vlak na de eeuwwisseling en Ad van 't Veer be spreekt de problemen bij Nieuwe Mu ziek in Middelburg. Verder komt 'Een uur Ischa' tussen 16.00 en 17.00 uur rechtstreeks vanuit de Kloveniers doelen in Middelburg. Ischa Meijer zal daar praten met Gouden Griffel winnaar Wim Hofman, cultuurwet houder van Middelburg Gerrit Schoenmakers en mosselkweker Hans van Damme uit Yerseke. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF 'SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 OOSTERLAND - In Oosterland wordt er op 8 juli een grote rommel markt op het plein bij de Hervormde kerk gehouden. Daar zijn nog werke lijk koopjes te vinden. Er worden veel bruikbare spullen te koop aan geboden. Veel inwoners van Oosterland zijn aan het opruimen gegaan om een zo gevarieerd aanbod te bieden. Zo zijn er Singer naaimachines, pendules, oude radio's, platenspelers, oude bus sen, oude voordrachten rond het jaar 1900, boeken, kleding enzovoorts. Ook de kerk is open voor een bezich tiging waar schilderijen geëxposeerd worden. De markt begint om 9.00 uur. ZIERIKZEE - Geen officiële jumelage maar iets wat er op lijkt. Dat is zaterdag 29 juli het geval wanneer in Zierikzee een dagje Heist wordt gehou den en dat aansluit bij de expo sitie over de Heister vissers die in het Maritiem Museum te zien is. Een aantal inwoners uit Heist zal die zaterdag Zierik zee een Vlaams tintje geven. Zo wordt een optreden verwacht van de harmonie Sint Cecilia, de volksdansgroep De Klak- kertjes, de Visbakkers en het dansgezelschap Heliopsis. GOES - Na de vierdaagse voor wandelaars krijgen de Zeeuwse pe- daleurs nu ook hun eigen vierdaagse. Van dinsdag 1 tot en met vrijdag 4 augustus wordt in Goes en omgeving de eerste Zeeuwse rijwiel- en toer- vierdaagse gehouden. Vier dagen lang zullen de kilome tervreters op hun stalen ros klimmen om een afstand van 35, 60 of 120 kilo meter te overbruggen. Elke morgen vertrekken de deelnemers vanaf het recreatiepark De Hollandse Hoeve in Goes. Voor deelname aan dit evene ment, dat uit moet groeien tot een re creatieve trekpleister, is het noodza kelijk zich vooraf in te schrijven. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij het secretariaat van de Rij wiel Toer Club Schouwen-Duiveland, Krepelstraat 21 in Zierikzee. Reeds eerder kunnen de Schouwen- Duivelandse fietsers in actie komen tijdens de club ritten die respectieve lijk zondag 2 en zondag 16 juli wor den verreden. De eerste rit voert de fietsers naar het Veerse Meer terwijl de tweede rit op Schouwen-Duive land zelf wordt verreden. Beide rit ten zijn zeventig kilometer lang. De start is steeds bij Den Hogen Blok in Zierikzee. DEN HAAG - De rondom de Noord zee gelegen landen moeten een uni form systeem samenstellen voor de selectie van gevaarlijke stoffen waar van de lozing op de Noordzee de ko mende tien 'jaar met de helft moet zijn teruggebracht. Stoffen die niet of slecht afbreekbaar zijn moeten in el ke geval op deze lijst komen. Voor bouw van een christelijke lagere school in Pontianak BURGH-HAAMSTEDE - Een cheque van enorme af metingen met daarop het bedrag 19.000 gulden. Dat was de glorieuze afsluiting van de acties die de afgelopen maanden werden gehouden door de leerlingen van de ba sisschool CNS Onder de Wieken te Burgh-Haamstede. Naar aanleiding van het 75-jarig bestaan van de school dit jaar stelde men zich tot doel 15.000 gulden bijeen te brengen voor de bouw van een christelijke lagere school in het plaatsje Pontianak op het voormalig eiland Bor neo in Indonesië. door middel van vier acties. Eerst hield men een klusjesmiddag waar bij de kinderen bij allerlei mensen in Burgh-Haamstede auto's wasten, boodschappen deden en ramen lap ten. Dat bracht 3500 gulden op. Op 4 maart werd in het schoolgebouw een grote fancy-fair gehouden die ruim 4000 gulden opbracht. Via de verkoop van gekleurde eieren langs de deuren werd 500 gulden opgehaald en een sponsorloop had 7000 gulden tot re sultaat. Men kwam op een totaalbe drag van 19.000 gulden uit doordat er ook diverse giften binnenkwamen voor het goede doel. Onder andere van de oud-leerlingen van de school voor wie een reünie werd georgani seerd. Een doelstelling die niet alleen werd gehaald, maar zelfs ruim schoots overschreden. Want de enor me cheque die vrijdag door de leer lingen werd aangeboden aan de voorzitter van de Unie School en Evangelie, K. de Jong, bedroeg 4000 gulden meer dan het streefbedrag van 15.000 gulden. Volgens schooldi recteur S. Karstens wordt dit extra geld besteed voor de bouw van nog een christelijke school ergens in Indo nesië. Klusjes, eieren fancy-fair en loop Het totaalbedrag werd door de ba sisschoolleerlingen bijeen gebracht Nadat vier leerlingen van de school in het kort verslag deden van de acties, werd het totaalbedrag via een symbolische cheque overhandigd aan De Jong. De Unie School en Evangelisatie waarvan hij voorzitter is zet zich in voor het bevorderen van het christelijk onderwijs in Neder land en in ontwikkelingslanden. Ge middeld wordt voor dat doel per jaar vier miljoen gulden bijeen gebracht door diverse christelijke scholen in Nederland. ,,Het leuke is dat de leerlingen daar zelf ook plezier in hebben omdat ze er iets creatiefs bij doen", aldus De Jong. Hij vertelde de kinderen wat over het land waar het geld naar toe gaat en de wijze waarop het onder wijs daar plaats vindt. Duidelijk was dat de lagere scholen in Indonesië heel wat kleiner en minder goed inge richt zijn dan in Nederland. De over heid van Indonesië draagt geen geld bij voor het oprichten van christelij ke lagere scholen. „We zijn jullie ge weldig dankbaar voor dit geld waar mee bouwmateriaal kan worden gekocht voor een school in Pontia nak". Boek De penningmeester van het school bestuur van Onder De Wieken, J. W. Stout bood De Jong een exemplaar De afsluiting van de acties rond het 75-jarig bestaan van Onder de Wieken (Foto: Joop van Houdt). aan van het jubileumboek dat een basisschool dit jaar. En tenslotte peerd rondom de cheque die het re- blijvende herinnering vormt aan het werd een foto gemaakt van alle 135 sultaat liet zien van hun inspannin- 75-jarig bestaan van de christelijke leerlingen van de basisschool gegroe- gen in de afgelopen tijd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 4