Beslissing aankoop van brandweerauto uitgesteld Raadslid Asma: „College moet niet met zich laten sollen" Bru's college is voor aanwijzing Oosterschelde als natuurmonument AIRCONDITIONING DEURLOO B.V. Respect Vergadering: commissie financiën Westerschouwen Nieuwe gemeente secretaris voor Zierikzee Mogelijk opheffing sloopvakken woonwagen centrum in Bruinisse Installatie A. G. Izeboud tot gemeente secretaris Diefstal Alfa Romeo ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 3 Dagelijks vallen er subsidiever zoeken binnen bij de diverse gemeen tehuizen. Verzoeken om geld van soms onbekende organisaties. Soms van groeperingen, waarvan je je kunt afvragen of die gemeentelijk geld moeten krijgen. Maar één ditig hebben al die groeperingen gemeen: ze staan ergens voor, waarvan zij in ieder geval de noodzaak zien. En dal verdient respect. In vrijwel alle ge vallen gaat het om vrijwilligersorga nisaties, die zich voor bepaalde groe pen in de maatschappij inzetten. Subsidieverzoeken met een dergelijk maatschappelijk en vaak hulpverle nend karakter dienen serieus behan deld te worden. Maar al te vaak schiet een zorgvuldige benadering er tijdens gemeentelijke vergaderingen bij in. Tijdens de vergadering van de Duivelandse commissie welzijn bij voorbeeld. Niemand doet het met op zet en niemand is erop uit anderen te kwetsen. Maar wat moeten de vrij willigers van bijvoorbeeld Vrouw en Geloof met een opmerking als 'er ko men al zoveel van die clubjes'? Of wat moet de Zeeuwse groep van les bische vrouwen Prima Donna met een cynisch grapje naar aanleiding van een zinsnede in de subsidie aanvraag mond op mond reclame Het is allemaal niet zo bedoeld, maar commissieleden dienen zich te beseffen, dat ze in de openbaarheid vergaderen. Aan hun mening wordt waarde gehecht, want ze zijn immers gekozen. Zij zijn een belangrijke schakel in de lokale meningsvor ming. Als subsidie-aanvragen afge daan worden met bovetistaande op merkingen, dan richt behandeling van de aanvraag meer schade aan dan goeds. Afgezien van het feit, of er wel of geen geld gegeven wordt. Dat is inderdaad aan de commissie en de politieke samenstelling daar van. Respect voor ieders maatschap pelijke en politieke opvatting na tuurlijk. Juist dat respect voor ieders levenswijze maakt het moge lijk zo'n gemêleerd gezelschap in een gemeenteraad aan te treffen. Laat dat respect zich dan voortzetten bij de behandeling van subsidie-aanvra gen. Of men er nu wel of niet positief tegenover staat. Dat kan niet teveel moeite zijn, ook al worden er 28 aan vragen in nog geen drie kwartier af gehandeld. AvdW BURGH-HAAMSTEDE - Metingen van de waterkwaliteit van het bui tenwater en de verdeling van gelden in verband met het flankerend oude renbeleid 1988 en 1989. Dat zijn enke le van de onderwerpen die aan de or de komen tijdens de openbare vergadering van de adviescommissie financiën van de gemeente Wester schouwen. De commissieleden komen op dinsdsag 4 juli bijeen in het gemeen tehuis te Haamstede. De commissie leden wordt daarbij gevraagd advies te geven over de volgende onderwer pen. Het verzoek om meubilair/ lesmateriaal aan te schaffen voor de diverse scholen in de gemeente. De aanleg van de eerste fase van het par keerterrein achter de Rooms-Katho- lieke kerk te Haamstede. Het be schikbaar stellen van kredieten voor onderzoek naar beleidsoptie A be treffende Renesse kom en een af rastering voor de uitkijktoren. De stichting Voorzieningenfonds voor kunstenaars subsidie 1989. Het werk plan van de Intergemeentelijke So ciale Dienst behorend bij de begro ting 1989. De aanschaf van spelmate riaal en een kopieerapparaat voor De Kirreweie en een tussentijdse rappor tage van de begroting 1989. De verga dering begint om 19.30 uur. Beperkende maatregelen treffen minder eenvoudig dan het lijkt ZIERIKZEE - Een briefje helpt niet. Wil er werkelijk iets gedaan worden aan de ongebreidelde ondernemers driften vai} sommige ondernemers in de Zierikzeese bin nenstad dan zal het college paal en perk aan deze uitwas sen moeten stellen. Nadat raadsnestor H. Asma de kwestie van de terrasvorming en uitstallingen voor de winkels reeds vorige maand aankaartte kwam Asma maandagavond tijdens de vergadering van de Zierikzee se gemeenteraad op deze problematiek terug. H^t feit dat autobussen in het cen trum staan plus de dagelijkse prak tijk dat een aantal ondernemers en horeca-exploitanten de straat voor hun zaak „annexeren" voor het uit stallen van koopwaar of het inrichten van een terras is Asma al geruime tijd een doorn in het oog. Dat een aantal ondernemers in Zierikzee het niet al te nauw neemt met de openba re orde, illustreerde Asma met een reeks voorbeelden. Een bloemist die een bord midden op het fietspad plaatst, terrassen op de Schuithaven die zo zijn ingericht dat de voetganger zijn weg niet op de voor hem gereserveerde strook kan vervolgen, een haringkar op het voet pad en...bussen die proberen om zo dicht mogelijk bij het centrum te ko men. Kortom, een reeks van gebeur tenissen waaraan Asma met het oog op de voetganger paal en perk wil stellen en die door het college naar zijn mening min of meer gelaten wor den getolereerd. „De enige maatregel die u aarzelend neemt is dat er geen bussen in de Poststraat mogen komen plus een brief aan de ondernemers. Men lapt het gewoon aan zijn laars" constateerde Asma, die als oplossing voor de terrassen aan de Schuithaven voorstelde om het parkeerterrein daar hiervoor te bestemmen. Niet iedereen vond de situatie zo ernstig als Asma het afschilderde. Mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozen- daal: „We moeten initiatieven van on dernemers om te verkopen niet hele maal onmogelijk maken. Zeker, er wordt hier en daar misbruik van de situatie gemaakt, maar om de onder nemers nu alles te ontnemen." Asma was het daar wel mee eens maar stel de duidelijk vast dat hoe leuk die ter rasjes en die haringkar ook mogen zijn, deze niet thuishoren op het voet gangersgedeelte. Asma „verluchtig de" zijn aanklacht met een uitlating van een Zierikzeeënaar met een cyni sche inborst die stelde dat de kortste weg naar het Rode Kruis Ziekenhuis het fietsen door de Lange Nobelstraat was. PvdA-raadslid H. Asma: Terrassen e.d. zijn leuk, maar niet op plaatsen waar mensen lopen". De stelling van Asma dat het colle ge de ernst van de zaak onvoldoende inziet en te weinig maatregelen hier tegen neemt, was volgens burgemees ter mr J. J. P. M. Asselbergs niet te recht. „Jammer dat u zo cynisch reageert. Wat betreft de bussen zijn we met een reëel antwoord gekomen: We (het college) is van mening dat de bussen niet verder dan de Balie moe ten komen. Wel kunnen deze de pas sagiers in het centrum uitladen". Het idee van Asma dat bussen niet verder dan het parkeerterrein aan de Schel- destraat zouden mogen komen, vond Asselbergs gelet op oudere en slecht ter been zijnde busreizigers geen goe de oplossing. Uniform Dat het colllege de zaak laat ver sloffen werd door Asselbergs ten zeerste ontkend. Het vinden van een effectieve maatregel die ook nog juri disch gedekt is en die te controleren valt is een zaak van lange adem, ge zien de vele haken en ogen. „De zaak lijkt eenvoudiger dan het is" aldus Assebergs, die overigens toegaf dat ook het college zich groen en geel er gert aan het gedrag van enkele win keliers. Daarbij wees hij Asma ook op de praktijk dat het neerzetten van een bord in sommige gevallen ook noodzakelijk is om te voorkomen dat auto's voor de winkeldeur worden ge parkeerd. Wat de terrasvorming en uitstal ling van koopwaar betreft wees de raadsvoorzitter op het standpunt van het college, dat tijdens openbare vergaderingen meerder keren is ver woord, dat er een uniforme regeling voor terrassen en uitgestalde koop waar moet komen. Deze regeling wordt gekoppeld aan de herinrich ting van de binnenstad In het kort komt het erop neer dat ondernemers op de openbare weg een meter in beslag nemen, mits er voor de voetgangers een breedte van twee meter overblijft. De dienst gemeente werken is momenteel bezig met het in kaart brengen van privé en openbaar terrein. Ook zal de regeling wanneer deze is uitgewerkt worden voorge legd aan onder meer de midden stands- en de verkeerscommissie. Ook is er een circulaire voor de mid denstand opgesteld, waarin deze ge wezen worden op de consequenties van het illegaal neerzetten van koop waar en zitjes. „Dit is een knelpunt en dat heeft onze aandacht" aldus As selbergs. Advertentie ZIERIKZEE - De heer M. J. Walra ven is maandagavond door de ge meenteraad van Zierikzee unaniem benoemd tot gemeentesecretaris. De heer Walraven volgt de heer A. G. Ize- boud op, die zijn werkzaamheden als gemeentesecretaris naar Tholen heeft verplaatst. De heer Walraven is 47 jaar oud en Middelburger van geboorte. Na ach tereenvolgens gemeentesecretaris te zijn geweest in Groot-Ammers, Lan- gerak en Nieuwpoort, vervult hij de ze functie sinds eind '83 in Nieuw poort. Walraven is gekozen uit in totaal 57 kandidaten. Nadat de raad zich zo unaniem voor Walraven had uitgesproken schorste burgemeester mr J. J. P. M. Assel bergs de vergadering.enkele minuten om Walraven over zijn benoeming te informeren. Tijdens deze raadsverga dering werden voorts de heren B. Hoexum (chef burger- en interne za ken) en A. J. Geleijnse (chef finan ciën) benoemd tot loco-secretaris. De ze functie wordt nu reeds vervuld door de heren G. J. Dijkstra (chef fi nanciën) en L. J. Lagendijk (chef wel zijn). Nu eerstgenoemde in augustus een punt achter zijn werkzaamheden zet en gezien de wenselijkheid om niet twee maar drie loco-secretaris sen te hebben werden beide heren maandagavond door burgemeester Asselbergs beëdigd. AMSTERDAM - De aanschaf van een supercomputer heeft voor ver deeldheid gezorgd binnen de univer sitaire wereld. De universiteiten van Tilburg, Maastricht en Rotterdam willen geen bijdrage leveren in de aanschaf van het apparaat, dat van zeer groot wetenschappelijk belang is. Zij vinden dat de nieuwe computer te veel geld gaat kosten. In verband met veranderingen in de offerte BROUWERSHAVEN - De beslissing over de aankoop van een nieuwe brandweerauto voor het brandweer korps Brouwershaven is uitgesteld. Tijdens de gemeen teraadsvergadering maandagavond in het Brouwse stad huis werd het voorstel om voor een bedrag van 287.000 gulden tot de aankoop van een brandweerauto over te gaan ingetrokken. Dat gemeenteraad zal nu op zijn vroegst eind augustus een beslissing nemen. Volgens de nieuwe burgemeester van Brouwershaven, L. N. Labruyère werd het voorstel door het college van b en w ingetrokken omdat men werd geconfronteerd met aanvullin gen op de offerte waarover men zich eerst wil beraden. „Die aanvullingen kwamen op zo'n laat tijdstip, vlak voor de raadsvergadering, dat wij nu niet met een voorstel kunnen ko men". Ambtsketting Het was de eerste raadsvergadering die Labruyère als burgemeester van Brouwershaven leidde en aan enkele details was te merken dat het nog even wennen was. Zo was de burge meester vergeten zijn ambtsketting om te doen. De gemeentebode moest zich naar de lade van zijn bureau spoeden om dit teken van waardig heid (dat tijdens raadsvergaderingen gedragen dient te worden) op te ha len. De burgemeester had enige moei te met het aanpassen van zijn stemvo lume omdat hij in de raadszaal van Domburg gewend was via microfoons te praten en hij moest ook even wen nen aan het feit dat het in Brouwers haven niet gebruikelijk is een rond vraag op de agenda te hebben. Maar verder leidde de nieuwe bur gemeester de raadsleden op een pro fessionele manier langs de vijftien agendapunten. Een van de onderwer pen die daarbij discussie opriep was het collegevoorstel om het maken van een besteksgereed plan voor de bouw van een nieuwe gemeentewerk plaats/brandweergarage in Brou wershaven uit te besteden. Inplaats van in eigen beheer door de dienst gemeentewerken stelde men voor om dat werk voor een bedrag van 20.000 gulden (uit de pot onvoorzien) te la ten uitvoeren door een professionele architect. Dit omdat de dienst ge meentewerken het te druk heeft met de uitvoering van allerlei andere beslissingen die de raad de afgelopen periode nam. C. J. de Munnik (PvdA) vond dat 'een beetje spijtig'. Maar R. J. van der Wekken (CDA) en vooral P. van der Meide (SGP/RPF/GPV) stelden zich harder op. „Ik vind de argumentaties van uw college niet overtuigend", zei Van der Meide naar aanleiding van een toelichting van wethouder Ph. J. van Ast over de vele werkzaamheden die aan het besteksgereed maken van het plan vastzitten. „Ik vraag me af of het via het stellen van prioriteiten BRUINISSE - De provincie Zeeland wil nagaan of er op het woonwagencentrum in Bruinisse plaats is voor een volwaardig sloopbedrijf. Als die mogelijkheid er niet is. wil de provincie de bestaande sloopvakken nu al gaan ophef fen. Dat staat te lezen in het sane ringsplan Woonwagencentra, zoals dit is uitgebracht door het provinciaal bestuur. De provinciale staten van Zeeland nemen de suggesties betreffen de diverse woonwagencentra in het najaar in behandeling. In Bruinisse staan zes wa gens. Er zijn evenveel stand plaatsen. Verder zijn er vijf sloopvakken, waarvan er één in gebruik is. Gesloopt wordt er echter nauwelijks. Het cen trum ligt op enige afstand van het dorp. De afstand tot de winkels en andere voorzienin gen is daardoor wat te groot, zo stelt de provincie. Het sanitair en de bergingen voldoen aan de normen. Het sloopgedeelte ligt ook gunstig ten opzichte van de woonstandplaatsen. De groen- singel zorgt voor een afschei ding en er is een aparte toe gangsweg. 'Het is duidelijk dat de aanwijsing beoogt de natuurbelangen te bevorderen voor eigen gebruik kan een beperkt aantal vergunningen met beperkte duur worden uitgegeven. BRUINISSE - Het Bruse college van b en w heeft geen bezwaren tegen het plan van de rijksoverheid om delen van de Oosterschelde aan te wijzen als beschermd na tuurmonument. „Het is duidelijk dat de aanwijzing be oogt de natuurbelangen te bevorderen. En uit het infor mele vooroverleg is gebleken dat voor de beroepsvisserij geen belemmeringen zullen ontstaan", aldus het college van b en w in de stukken waarin zij de raad voorstelt geen bezwaar te maken tegen de plannen. Hoe de raad hierop reageert zal blijken tijdens de openbare gemeen teraadsvergadering die op donderdag 29 juni wordt gehouden in het ge meentehuis te Bruinisse. Volgens het college van b en w hebben de beper kingen die worden opgelegd wanneer de Oosterschelde natuurmonument wordt, vooral betrekking op de re creatie. Op de Plaat van Oude-Tonge bijvoorbeeld. Bij het droogvallen door eb zou het gedeelte tussen de grinddam en het Grevelingenrestau- rant niet meer betreden mogen wor den. Zolang er water staat zou recrea tie zijn toegestaan. Tbt de buitendijk se gebieden in de gemeente die be schermd natuurmonument zouden worden behoort een perceel gelegen nabij de Philipsdam onder de wal van Sint Philipsland. Dit perceel is eigendom van een particulier. Platen Verder zouden de volgende openba re buitendijkse gebieden in de ge meente Bruinisse worden aangewe zen als beschermd natuurgebied: De Plaat van Oude-Tbnge vanaf de Gre- velingcnsluis tot het Grevelingen- restaurant. Het buitendijks gebied aansluitend op de Bruinisser polder en de slikken bij Viane. Het gebied nabij de Philipsdam dat aansluit aan de slikken van Sint Philipsland. Tot de procedure waarmee het rijk dit alles wil vastleggen behoort slechts het 'horen' van de plaatselij ke overheidsinstanties. Daarna kan de beslissing worden genomen. Als de gebieden eenmaal als beschermd natuurmonument zijn aangewezen gelden verboden inzake het veront reinigen, planten, uitsteken, pluk ken, afsnijden of vervoeren van bloe men of takken. En het verontrusten, vangen of doden van dieren. Boven dien mag men zich niet in of op het water van een natuurgebied bevin den. Voor het snijden van zeegroente Het Bruse college van b en w is het eens met de volgorde van de functies waarmee rekening wordt gehouden bij het plan om de Oosterschelde aan te wijzen als beschermd natuurge bied. De natuur staat daarbij op de eerste plaats. Daarna volgen visserij, recreatie en tenslotte scheepvaart. Uit de toelichting blijkt dat het colle ge verwacht dat uit de toewijzing van de Oosterschelde als beschermd na tuurmonument geen grotere beper kingen voortvloeien dan uit het hui dige beleidsplan Oosterschelde dat met instemming van de gemeente Bruinisse werd vastgesteld. De openbare gemeenteraadsverga dering omvat 19 agendapunten. De raadsleden praten onder andere over het Hinderwetsuitvoeringsprogram ma (het HUP) en over de aankoop van 250 kwartetspelen over Bruinisse van de Stichting Actie 88. Men wil deze als relatiegeschenk gebruiken. Ver der komt het beschikbaar stellen van geld voor het woonrijp maken van de eerste fase van bestemmingsplan Rie- kusweel aan de orde. Eveneens is er een krediet nodig voor het vernieu wen van de riolering aan het Kerk plein en het opheffen van de water overlast bij de percelen Molenstraat 51 tot en met 57 (dc oneven nummers). De raadsvergadering kan door iedere belangstellende vanaf de publieke tribune worden gevolgd. INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 toch niet mogelijk is om het plan in eigen beheer te maken". Een tweede „Als we de nieuwe stalling voor de brandweerauto enigszins op tijd ge reed willen hebben en de plannen daarvoor op de juiste manier, met in spraak, willen realiseren moeten we het voorbereidende werk wel uit besteden", aldus Labruyère. „Of u zich kunt vinden in onze argumenta tie is een tweede, maar u kunt niet suggereren dat er geen argumentatie is", voegde hij Van der Meide toe. Uit een toelichting van wethouder Van Ast bleek dat het de bedoeling is om na de vakantieperiode te beginnen met de verbouwingswerkzaamheden. „Dit najaar, voor de winter begint, moet de brandweergarage klaar zijn". De huurprijs van de 24 woningen behorende bij het woonzorgproject dat zeer waarschijnlijk in Brouwers haven komt valt hoger uit dan voor zien. Door een verandering in de voorschriften op grond waarvan de Humanistische Bouwstichting Be jaardenhuisvesting de woningen gaat bouwen komt de maandelijkse huur uit op 576,30 in plaats van de 571,- die men eerder had berekend. De raadsleden gingen akkoord met deze verandering. Het plan om het gemeentelijk riole ringsstelsel uit te breiden met de aan sluiting van 26 woningen langs de Groeneweg en de Heereweg te Noord- gouwe en de Zuidweg te Zonnemaire werd via een unaniem besluit van de gemeenteraad definitief. De kosten hiervan bedragen 625.000 gulden waarvan een bedrag van 45.500 gul den al eerder als voorbereidingskre- |diet beschikbaar werd gesteld. Uit de discussie bleek dat de aanbesteding van het werk plaats vindt vanaf 6 juli en dat het de bedoeling is om na de bouwvakvakantie met de werkzaam heden te beginnen. De afvoerbuizen vanaf huisaansluitingen die inder tijd bij wegwerkzaamheden onder de Oostweg te Zonnemaire werden door getrokken worden mogelijk gebruikt voor de afvoer van oppervlaktewater. Zo bleek uit de discussie. Bouwverordening Unaniem werd door de gemeente raad de huidige bouwverordening van de gemeente ingetrokken en een geheel herziene nieuwe bouwveror dening vastgesteld. Van der Meide (SGP/RPF/GPV) wilde weten of nu is gegarandeerd dat wordt voldaan aan de eisen van veiligheid, isolatie, duurzaamheid, bewoonbaarheid en renderend vermogen van de gebou wen die worden gerealiseerd. Uit de beantwoording door wethouder Van Ast en burgemeester Labruyère bleek dat hij moest vertrouwen op de des kundigheid van degenen die de nieu we verordening opstelden. Discussie was er ook bij de vast stelling van het Hinderwetuitvoc- ringsprogramma, het HUP. Een ver ordening op grond waarvan bedrij ven en particulieren kunnen worden gecontroleerd op het naleven van de voorschriften die verband houden met de bescherming van het milieu. Het HUP werd in overleg met dc vijf andere gemeenten op Schouwen- Duiveland opgesteld. Een goede zaak vond de raad. „Die gezamenlij ke aanpak komt de rechtsgelijkheid van de burgers ten goede", aldus R. J. van der Wekken (CDA). Labruyère was van mening dat het ccn uiterst ambitieuze HUP betreft. Onder an dere omdat men er naar streeft om binnen vijf jaar alle doelstellingen te realiseren. „We gaan er voorshands van uit dat de controle op naleving kan worden gerealiseerd met het be staande personeel", zei hij. SINT MAARTENSDIJK - „De una nieme benoeming, de loftrompet van de burgemeester en het opvolgen van een in Zeeland goed bekend staande secretaris als T. C. Benou bezwaart me. Die druk betekent echter ook een stimulans". Deze woorden sprak oud-gemeente- secretaris van Zierikzee, de heer A. G. Izeboud tijdens zijn installatie tot gemeentesecretaris van de gemeente Tholen. Deze installatie voltrok zich in het gemeentehuis in Sint Maar tensdijk. Sinds 5 juni is de heer Izeboud offi cieus aan het werk voor de gemeente Tholen door onder andere het bijwo nen van enkele vergaderingen van b en w. Officieel begint zijn werk als gemeentesecretaris pas zaterdag 1 ju li. Burgemeester H.A. van de Munnik stelde in zijn welkomstwoord vast dat het gemeentebestuur blij met de komst van Izeboud is. „We hebben het volste vertrouwen in u" aldus de eer ste burger van Tholen. Daarbij zei Van de Munnik ook te vertrouwen op een goede samenwer king met de nieuwe gemeentesecreta ris. Daarbij, zo verwachtte Van de Munnik zal de gemeente Tholen, zon der onverwachte tegenslagen, meer dere jaren kunnen profiteren van de grote kennis en ervaring die Izeboud bezit. „Ofschoon de personen veran deren blijft de gemeente Tholen de beschikking houden over een ge meentesecretaris met grote kwalitei ten. En dat vind ik voor Tholen van zeergrote waarde" aldus Van de Mun nik. Huisvesting Uit de woorden van de Thoolse bur gemeester bleek verder dat Izeboud inmiddels voorzien is van een nieuwe woning en binnenkort naar Tholen zal verhuizen. Namens de raad heette PvdA-fractievoorzitter J. de Bres de nieuwe gemeentesecretaris welkom. SCHARENDIJKE - Maandag om ongeveer 14.15 uur werd de auto van mevrouw M. J. E. L.-van de H. uit Kortgene gestolen. Mevrouw L. had haar auto, een ro de Alfa Romeo Spider met zwarte lin nen kap geparkeerd op het parkeer terrein bij de strandovergang Elle- meet. Het kenteken van de auto is RZ-95-GN en het voertuig is ongeveer 25.000 gulden waard. Mensen die de Alfa Romeo zien worden verzocht contact op te nemen met de Rijkspoli tie Schouwen-Duiveland. Tblefoon 01110-14055. DEN HAAG - Demissionair minis ter Smit-Kroes zal in de Tweede Ka mer moeten verschijnen in verband met een bedrag van 350 miljoen dat zij teveel heeft voorgeschoten aan het stads- en streekvervoer. Dat meldt al thans de agenda van de Tweede Ka mer. In de eigen agenda van de be windsvrouw prijkt achter deze afspraak vooralsnog een vraagteken, zo deelt een woordvoerster van haar ministerie mee. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee: telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071. 12449. (niet voor bezorging) v Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 43,50: per jaar 1 166.00: losse nummers l 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3