'Rinus Kooman koopt al onze goede spelers op' V „Als de sporthal er komt in Éru zijn wij er klaar voor" Seizoen SV Duiveland afgesloten met mixed-toernooi in Oosterland Forse winst Dreischor Monique Slootmaker naar turninternaat Papendal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 26 juni 1989 Nr. 24563 7 Brouwershaven neemt bij afsluiting seizoen afscheid van voetballer Bert van den Bos BROUWERSHAVEN - De linksachter van het eerste voetbalelftal van ASV Brouwershaven Bert van den Bos was een beetje beduusd over de eer die hem te beurt viel. Tijdens de informele voetbalwedstrijden waarmee het sportseizoen op sportpark Onder de Molen werd afgeslo ten werd ter ere van hem een applauswissel ingelast. Met een bos bloemen en waarderende woorden nam ASV Brouwershaven daarbij afscheid van de voetballer die vanaf volgend seizoen bij de vv Renesse gaat voetballen. Een ontwikkeling waar het bestuur van ASV Brouwershaven met ge mengde gevoelens tegenaan kijkt, zo bleek uit uitlatingen van voorzitter Ph. J. van Ast en bestuurslid A. van den Hoek. Rinus Kooman uit Renes se koopt al onze goede spelers op. Het lijkt wel of hij ze ervoor betaalt om bij Renesse te komen spelen". Praktische redenen Een bewering die door Bert van den Bos niet werd bevestigd. ,,Ik heb geen geld gehad. Ik vertrek om prak tische redenen uit Brouwershaven. Ik heb er drie seizoenen gevoetbald om dat ik vroeger in Brouwershaven woonde. Dat bleef zo toen ik al in Re nesse woonde. Maar nu moet ik aan mijn huis gaan werken en dan is het praktischer om bij een club te zijn die zondags voetbalt. Daarom ga ik nu naar Renesse". Ter gelegenheid van de afsluiting van het seizoen was weer een aantal oud-leden van ASV Brouwershaven naar het sportpark Onder de Molen gekomen. Omdat dit jaar de voet balsport centraal stond bij de sei zoensafsluiting werden twee voet balwedstrijden gespeeld. Zeven spelers van het vroegere elftal van ome Geertje (Geert van der Wielen) aangevuld met oud-spelers van een generatie jonger traden aan tegen het huidige eerste voetbalelftal van ASV Brouwershaven dat wordt ge leid door Arend Krijgsman. De tech nische leiding van de wedstrijd was :.J0 H® in handen van scheidsrechter H. de Haan uit Zonnemaire. Het zal nie mand van de bezoekers hebben ver wonderd dat het elftal van Krijgs man deze wedstrijd met overmacht won. Maar toch slaagden 'de oudjes' er ook in een doelpunt te maken: 3-1. De tweede voetbalwedstrijd die werd gespeeld op sportpark Onder de Molen ging tussen het huidige veteranen-elftal onder leiding van Adrie Lievense en het oud-veteranen- elftal onder leiding van Jan van de Bos. De scheidsrechter was Adrie Bos. De veteranen bleken goed tegen elkaar te zijn opgewassen want de wedstrijd eindigde in een 2-2 gelijk spel. Feestavond Maar dat was allemaal niet zo be langrijk want centraal bij de sei zoensafsluiting van de ASV Brou wershaven stond de gezelligheid. Behalve bij de voetbalwedstrijden en in de kantine was die er 's avonds toen in de loodsen van de gebroeders Van Ast een feestavond met barbecue werd gehouden. Tijdens het evenement werd door ASV-voorzitter Ph. J. van Ast ruim 7000 gulden overhandigd aan oud Brouw versus Brouw (Foto: Joop van Houdt). bestuurlid mevrouw M. Besterveld- Vlaanderen. Een bedrag dat bijeen werd gebracht met een sponsorloop ten bate van het Koningin Wilhelmi- nafonds dat zich inzet voor de kan kerbestrijding. Mevrouw Besterveld organiseert jaarlijks in Brouwersha ven een collecte voor dit doel. In ver band met een jubileum van het Ko ningin Wilhelminafonds was haar nu gevraagd een vierde gedeelte van de gemiddelde opbrengst (2000 gulden) van de jaarlijkse collecte bijeen te brengen via een actie. Haar verzoek aan ASV Brouwers haven om daarbij te helpen was aan geen dovemansoren gevraagd. De sponsorloop die de Jeugdcommissie samen met de OBS De Schoener orga niseerde bracht met ruim 7000 gulden belangrijk meer op dan het streefbe drag van 500 gulden. Van Ast bena drukte bij de overhandiging van het geld aan mevrouw Besterveld dat ASV Brouwershaven altijd voor haar klaarstaat. ZIERIKZEE - In de bedrijfs- zomeravondvoetbal-competitie van de KNVB heeft Dreischor vorige week een klinkende overwinning op Stella Boys behaald. De Dreister ploeg noteerde een einduitslag van 9- 3. Ook de Zierikzeese veteranen boekten tegen Velocitas een 4-1 over winning. SKNWK uit Nieuwerkerk won met 3-1 van de Mevo-veteranen, terwijl Duiveland en de Gouwe Geit gelijkspeelden (1-1). Programma Deze week worden de laatste wed«- strijden gespeeld. Vanavond (maan dag 26 juni) spelen de Mevo-veteranen tegen Duiveland. Deze wedstrijd wordt in Zierikzee gespeeld. Dinsdag 27 juni ontmoet Velocitas in Seroos- kerke de ploeg uit Dreischor. Woens dag 28 juni staat de wedstrijd tussen Stella Boys en Zierikzee veteranen op het programma. Deze wedstrijd wordt in Zierikzee gespeeld. Het laatste treffen in het kader van deze zomeravondcompetitie is de wed strijd tussen Gouwe Geit en SKNWK die ook in Zierikzee wordt gespeeld. Alle wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Bené Ie Cointe verkozen tot speler van het jaar OOSTERLAND - Het bestuur (van sportvereniging Duiveland kan terugzien op een zeer geslaagde afslui ting van het seizoen. Zaterdag werd op het sportterrein in Oosterland een mixed-toernooi afgewerkt. „Het is de eerste keer dat we met een mixed-toernooi het seizoen hebben afgesloten en het is ons prima bevallen", aldus voorzitter Peter Plaisir. Na afloop van het toernooi werd ook de speler van het jaar in het zonnetje gezet: René le Comte. Jacco de Jonge kwam uit de bus als topscorer over het afgelopen seizoen: hij scoorde in vijftien wed strijden veertien doelpunten. Het bestuur van SV Duiveland had om verschillende redenen gekozen voor een mixed-toernooi in plaats van de gebruikelijke strijd tussen de standaardteams. Er waren nogal wat leden van de sportvereniging op va kantie en anderen waren niet in staat om te spelen in verband met blessu res. „Maar we hebben het ook zo ge daan omdat de teams die tegen el kaar moeten spelen gelijkwaardiger zijn. We hebben gemerkt dat er veel minder rivaliteit was tussen de ver schillende teams. Anders is het toch zo dat als bijvoorbeeld het tweede te gen het eerste team moet spelen het er nogal fanatiek aan toegaat. En nie mand zit op blessures te wachten". De spelers hoorden nu pas in de kleedkamers tegen wie zij moesten voetballen. Spelers van het eerste team speelden bijvoorbeeld samen met voetballers uit het vierde team en in de praktijk pakte dat prima uit. Omstreeks 13.00 uur kon de eerste wedstrijd van start en het betrof hier de strijd tussen het gele team en het blauwe team. „Dat ging behoorlijk gelijk op", aldus Plaisier. „Allebei de teams kregen goede scoringskansen". Uiteindelijk bleef dit duel toch zon der doelpunten. Doelpuntenregen Aanvankelijk zag het er naar uit dat de tweede wedstrijd, tussen het oranje en het witte team, ook doel puntloos zou blijven. Oranje slaagde er op de valreep toch in om de winst binnen te slepen. Eindstand 1-0 in het voordeel van het oranje team. De spe lers kwamen nu pas goed op dreef want het blauwe team zette het oran je team met 5-0 genadeloos aan de kant. Het gele team mocht vervolgens haar krachten meten met het witte team. Dat resulteerde in een 3-0 over- winnning voor de gelen. En zij waren nog niet aan het eiria van hun zege-" tocht. In de confrontatie met het gele team moest het oranje team vier doel punten incasseren en men bleek niet bij machte de eer te redden door een tegendoelpunt te scoren. Het onfor tuinlijke witte team tenslotte moest in het blauwe team haar meerdere er kennen: einduitslag 2-0 in het voor deel van de blauwen. De einduitslag moest uiteindelijk bepaald worden via strafschoppen en daarbij bleek het blauwe team net iets beter of net iets fortuinlijker dan het gele team en zij mochten zich win naars van het mixed-toernooi noe men. „Maar bij een toernooi als dit draait het eigenlijk niet om de pres taties, maar om de gezelligheid", al dus Plaisir. Het eerste team van de SV Duive land promoveerde eerder van de tweede naar de eerste klasse in de on derafdeling. Zij eindigde dit jaar in de middenmoot van die eerste klasse en voorzitter Plaisir toonde zich zeer tevreden met dit resultaat. Het was voor de eerste keer dat er keel belangstelling voor gekostumeerd voetbal Aktie '88 BRUINISSE - „Als de sporthal er komt in Bruinisse zijn wij er klaar voor", aldus een vastberaden P. Wehrmeijer, voorzitter van de Stichting Aktie '88. De stichting heeft zich tot doel gesteld om 50.000,- bij elkaar te sprokkelen voor de inrichting van de al bijna 10 jaar lang op stapel staande sporthal in Bruinisse. „Maar de gemeente heeft ons met de hand op het hart beloofd dat die sporthal nu snel van de grond komt. Ik ben ervan overtuigd dat als die sporthal er komt wij die 50.000 gulden bij elkaar hebben", aldus Wehrmeijer. Voor de gekostumeerde voetbalwedstrijd die de stichting afgelopen weekend hield was veel belangstelling. Er is al veel gezegd en geschreven over de mogelijke bouw van een sporthal in Bruinisse. De kwestie zorgde voor verhitte gemoederen in de gemeenteraad. Verwijten over en weer. Plannen die in de koelkast ver dwenen en nieuwe plannen die wer den gelanceerd. Het lijkt er nu op dat er binnen afzienbare tijd daadwerke lijk de laatste puntjes op de i gezet worden. De Stichting Aktie '88 is er klaar voor. Levend houden Aktie '88 werd in 1987 in het leven geroepen met in het achterhoofd het idee dat de sporthal in 1988 gebouwd zou gaan worden. Dat bleek een wat al te optimistische gedachte. De be langstelling voor de sporthal begon weg te ebben en in de wandelgangen werd gefluisterd dat eigenlijk nie mand nog brood zag in een sporthal in Bruinisse. Een ontwikkeling die ook gesigna leerd werd door Aktie '88, „Wij wil len het idee wegnemen dat de Bruse sportwereld niets meer zou zien in een sporthal in Bruinisse. Wehrmei jer: „Dat idee willen wij wegnemen en daarom zijn wij volop bezig om ac tiviteiten te ontwikkelen". Eerder deed Aktie '88 van zich spre ken tijdens de viering van Koningin nedag in Bruinisse. Tben werd een sporsorloop georganiseerd en dat bracht 7600,- in het laatje. Dat men bepaald niet stil heeft gezeten blijkt wel uit het feit dat er nu ruim 12.000,- in kas is. Dat men de zaken serieus aanpakt wordt geïllustreerd door het feit dat er sinds kort sprake is van de Stichting Aktie '88. Binnen de kerverse stichting wordt keihard gewerkt aan een kwartet waarin zoveel mogelijk facetten van Bruinisse belicht worden. „Ons in ziens is het kwartetspel niet in de laatste plaats ook een unieke en fraaie presentatie van de gemeente Bruinisse", aldus de stichting in een schrijven aan de gemeente waarin de stichting de gemeente om een ge meentelijke financiële bijdrage vraagt. Als het aan het college van b en w van Bruinisse ligt wordt gehoor ge geven aan die oproep van de stich ting. Op de raadsvergadering van donderdag 29 juni komt het college voorstel aan de orde om 250 van de 1000 kwartetspelen aan te kopen als relatiegeschenk Wehrmeijer: „Dat is natuurlijk een behoorlijke steuntje in de rug". Hij hoopt het kwartetspel voor de Bruse Visserijdagen af te kunnen ronden zodat het dan aan het publiek ter ver koop aangeboden kan worden. Ver der is Aktie '88 tijdens de Visserijda gen present met een stand waarin naast het kwartetspel koffie met een bolus, limonade en slaatjes verkocht worden. Loterij Ook is men bezig met een groots op gezette loterij. Er dienen 10.000 loot jes aan de man gebracht te worden. Tijdens de gekostumeerde voetbal wedstrijd afgelopen weekend op het evenemententerrein aan de Boom- dijk werd daar een eerste aanzet voor gegeven. „Het is de bedoeling dat de trekking van die loterij in december dit jaar verricht wordt", aldus Wehr meijer. Hij toont zich uitermate tevreden over de belangstelling van de Brue- naars voor de gekostumeerde voet balwedstrijd. „Het weer was natuur lijk ideaal voor zoiets, maar toch was de belangstelling boven verwach ting". Alles bij elkaar deden er zo'n 50 Bruenaars aan dit sportieve, maar vooral gezellige, spektakel op het evenemententerrein aan de Boom- dijk mee. „Er doen vooral mensen van de sportvereniging mee", aldus Lia Slager van Stichting Aktie '88. „Maar we hebben ook stratenteams". De 50 deelnemers werden verdeeld over 6 volwassenenteams en 4 jeugd- teams. De een had er nog een fraaiere crea tie van gemaakt dan de ander. Op het toneel van de gekostumeerde voet balwedstrijd waren onder andere bloemenmeisjes en elfjes te zien, maar ook minder lieflijk uitziende fi guren als piraten en zeerovers, ter wijl ook enige indianen in Bruinisse gesignaleerd werden. een speler van het jaar werd verkozen uit de gelederen van het eerste team van SV Duiveland. Een groep rappor teurs, bestaande uit ex-spelers M. Da ne, P. le Comte, L. M. Meerman en H. A. van der Werf hield gedurende het seizoen de prestaties van de spelers nauwgezet in de gaten. En uiteinde lijk rolde daar de conclusie uit dat verdediger René le Comte de beste voetballer van het jaar is. Feest Hij werd dan ook na afloop van het toernooi in het zonnetje gezet, even als trainer Ed van Lent die geprezen werd om zijn technisch inzicht en gro te inzet, 's Avonds konden de leden van de sportvereniging zich verma ken met een uitgebreide barbecue waarvoor ook oud-spelers uitgeno digd, waren. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Ook op het veld punks, clowns en een team van boerenjongens. De laatsten, de BoJo's slaagden er uit eindelijk in om de ere-palmen bij de volwassenenteams weg te halen. Het eerste team van het Jeugd Rode Kruis kaapte de eerste prijs bij de jeugdteams weg. Het team van de Meekrapstraat werd voor haar inspanningen be loond met een prijs voor het best ge kostumeerde team. De 'voetballers' konden hun prestaties leveren onder een stralend zonnetje en in de pauzes zorgde de disco-show van jeugdsoos De Pul-voor de muzikale intermez zo's. Wethouder C. J. van Liere ver richtte de aftrap. SCHIERMONNIKOOG - Alexan der Hoekstra uit Tietjerk heeft zon dag bij Schiermonnikoog de surfma- rathon over zestig kilometer gewonnen. Gekostumeerd voetbal in Bruinisse (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De elfjarige Delta Sport turnster Monique Slootmaker gaat haar zusje Linda op Pa pendal gezelschap houden. Dit weekeinde werd de talentvolle turnster goed bevonden voor een verblijf op dit turninternaat. Moniqup Slootmaker is na Ca- rianne Berrevoets, Mireille Lemaire en zusje Linda de vierde Delta Sport turnster die op Papendal wordt toegelaten. Afgelopen zaterdag kreeg Moni que Slootmaker te horen dat zij goed bevonden was voor een ver blijf op Papendal. Bij die toela tingsprocedure is men niet over een nacht ijs gegaan. In totaal twee jaar, waarin de talentvolle turnster uit Nieuwerkerk onder andere deelnam aan de trainingen van Jong Oranje, is zij op alle mo gelijke fronten getest. Daarbij is onder andere gekeken naar de wij ze waarop ze zich als turnster pre senteert, haar techniek en wedstrijdmentaliteit en de moge lijkheden die zij voor de toekomst heeft. Een zware medische keu ring, die tweeëneenhalf uur in be slag nam gaf zaterdag uiteindelijk de doorslag. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens in vervul ling, want volgens trainster Jossie van den Beemt heeft Monique er hard voor gewerkt en alles voor over gehad om zich bij haar zusje Linda te voegen. Of ze beiden in hetzelfde gastgezin geplaatst wor den wordt pas in juli bekend. Talentenjacht Om te zien of er in Zierikzee en omstreken nog talentjes a la Le maire en de Slootmakertjes zijn houdt Delta Sport woensdag 28 ju ni een talentenjacht in de gym nastiekzaal in de Mulockstraat. Deze turn-instuif begint om 14.00 uur (tot 16.00 uur) en staat open voor kinderen vanaf vijf jaar. Het accent bij deze instuif ligt op het leren spelen met bewegingen. Het blijft niet bij deze ene talen tenjacht waarbij trainster Jossie van den Beemt een eerste selectie uit de gegadigden maakt. In de maand augustus volgen drie vier turnmiddagen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 7