Sterke Van Vlimmeren wint de Ronde van Nieuwerkerk 14e kermisronde van Westkapelle Atleet Jan Hoek sterkste bij prestatieloop in Nieuwerkerk NIEUWSBODE Zomer-avond minicompe- titie van Delta Sport - - i* Winst voor Hans Saman Brouwenaar loopt 100 kilometer 150.000 toeschouwers bij TT 6 Onverwachte ontknoping aan het eind van de koers NIEUWERKERK - Uit een kopgroep van zeven man wist M. van Vlimmeren uit Hoe ven op tijd te ontsnappen en kon daardoor zonder collega's in het achterwiel de finish over. Oud-professional Van Vlimmeren won in een tijd van 2.13.41 de Ronde van Nieu- werkerk door vijfhonderd meter voor de finish afstand te nemen van zes collega's. „Als het een massasprint had geworden, dan had het eindresultaat er beslist anders uitgezien", is het commentaar van Van Vlimmeren over de keuze om zich van de kop groep los te gooien. Tweede uit de sprint werd John de Crom uit Woensdrecht en op een derde plaats en tevens de leidersprijs-winnaar eindigde de favoriet oud professional Heddy Nieuwdorp uit Yerseke. Het peloton gaat koersend over de Ring in Nieuwerkerk (Foto: Joop van Houdt). Voordat de burgemeester van Dui- veland, A. Bergshoeff, het start pistool in zijn handen nam, dat overi gens niet werkte, waren er in het crisiscentrum" nog wat afmeldin gen binnengekomen. Op het laatste moment kwamen daar ook nog wat inschrijvingen bij. Het was precies 17.30 uur toen er in totaal 56 wielren ners aan de start verschenen. Dat wa ren er enkele meer als vorig jaar. Verrassend Voor de liefhebbers aan de kant was het parcours, dat uit 66 rondes van elk 1500 meter bestond, een span nende wedstrijd, waarin veel werd gedemarreerd en aan het slot nog een verrassende ontknoping kwam. In de eerste ronde gingen de renners al ste vig op de pedalen staan, maar dat be tekende nog niet, dat heel de wed strijd vlot verliep. Het bleek maar een opwarmrondje te zijn. In het veld fietsten verschillende favorieten, zoals John de Crom, Hed dy Nieuwdorp, Patrick Tolhoek, Vester Aarts en Wim van Kooten. De ze Zeeuwse kleppers van naam had IEPER - Het Nederlandse Ford/ Sierrateam Erwin Doctor/Theo Ba- denberg is als zesde geëindigd in de 24-uurs rally van leper, meetellend voor de strijd om het Europees kam pioenschap. De wedstrijd werd ge wonnen door de Belg Droogmans (Ford). MIDDELBURG - Hans Saman won in een close-finish de 1500 meter tij dens avond-atletiekwedstrijden op de kunststofbaan in Middelburg. De 22-jarige atleet uit Zierikzee wist met een b orstlengte Mi quel van Ton geren (Dynamo) te verslaan in een tijd van 4.07 minuten. Jan Hoek uit Oude-Tbnge werd vierde in 4.08. Wim Provoost kon zijn tijd van vorige week (4.17) niet herha len, de atleet uit Renesse werd 10e in 4.22. A-junior Danny Duinhouwer uit Zonnemaire zette een tijd van 4.40 neer op de 1500 meter. Veteraan Eddy Smit uit Zierikzee liep opnieuw een sterke 5000 meter. Smit kwam tot een mooie tijd van 16.56 minuten. Cor Duinhouwer had 19.07 nodig op de 5000 meter terwijl Joop Kristalijn (20.09) en Smeet (21.00) in de achterhoede finishten. BROUWERSHAVEN - De Brouwse hardloper Nico van de Schelde heeft bij een wedstrijd in het Belgische Torhout honderd kilometer hardge- lopen. Van de Schelde leverde zijn sportie ve prestatie in de nacht van vrijdag op zaterdag, de Nacht van Torhout zo als de wedstrijd over honderd kilo meter hardlopen wordt genoemd. Eerder dit jaar liep Van de Schelde al zes marathons. Hij gaat overeen poos naar Athene om ook daar een mara thon te lopen. menig toeschouwer in het achter hoofd. Vrij snel, na de derde ronde, ontstond een eerste demarrage, dat even later niets opleverde, want de kopgroep pakte de „vluchtelingen" weer terug. Enkele kilometers later probeerde er weer aan aantal los te komen, maar aangezien A. van de Lindeloof uit Etten-Leur in het peloton goed aantrekte, lukte het weer om de groep renners tot één formatie te hou den. Ondertussen verloren R. Ko- nings uit Oudenbosch en F. Hopmans uit Bergen op Zoom energie, zodat ze het peloton gedag moesten zeggen. Konings haakte later pas weer aan, maar voor Hopmans waren de kan sen verloren. Definitief Pas in de elfde ronde werd door zes man weer een poging gewaagd om van één grote groep twee te maken, maar ook dat werd teniet gedaan. Zo leek de spanning er lange tijd in te blijven doordat telkens weer een aan tal renners hun kans waagde om los te komen. In het peloton werd telkens weer aangezet om zo nog wat langer bij elkaar te blijven. Toch zou het niet lang meer duren totdat definitief twee man lossloegen en zo'n dertig kilometer voorop reden. Op het parcours ontstond eerst nog een demarrage van drie renners. R. Tak uit Oudenbosch was degene die het initiatief nam en waarop Van Vlimmeren en P. van Est uit Sprun- del volgden. Helaas, ze hielden het maar één ronde vol, want de kopman van het peloton, Heddy Nieuwdorp, trok alles uit elkaar. Daardoor kon hij, samen met Van Vlimmeren ver trekken. Zo ontstonden voor hen de kansen om de eerste plaasts in de wacht te slepen. Bij de jury-wagen werd regelmatig geconstateerd, dat Nieuwdorp het kopwerk van het duo verrichtte. Hij reed in totaal 45 kilometer lang aan kop, weliswaar afgewisseld door Van Vlimmeren. Toch was het Nieuw dorp, die aan het eind van de rit werd beloond met de leidersprijs. Het duo begon met een voorsprong van onge veer 20 seconden en dat liep nader hand op naar zo'n 25 k 30 seconden. Toen eenmaal een tweede ontsnap ping in het peloton plaatsvond, werd de afstand kleiner, maar voor het duo bracht dat nog geen gevaar met zich mee. Tussendoor werd door verschillen de renners, zoals H. Roepen uit Ou denbosch aansluiting gezocht, maar dat was voor hem nog een zware taak en het lukte dan ook niet om aanslui ting te realiseren. De directe achter volgers van Nieuwdorp en Van Vlim meren was de ontsnappingsploeg, bestaande uit vier man. Tussendoor kwamen daar enkele initiatiefne mers bij, maar haakten soms ook weer af. De tweede jachtgjoep kwam tenslotte wel op een afstand van on geveer 35 seconden op het peloton. Jagers Hierdoor kreeg de grote groep het een beetje benauwd en werden ver schillende pogingen gedaan om te zorgen dat alles weer bijeen kwam. Voor Van Vlimmeren en Nieuwdorp betekende dat nog niet veel. De kans om ingehaald te worden bleef voorlo pig nog uit. Omdat Nieuwdorp veel de leiding nam moest hij flink op zijn tanden bijten om daadwerkelijk de jagers achter zich te laten. Echte beweging in het peloton, waardoor er grote gaten vielen, kwam er pas toen A. van der Steen uit Bruinisse als een beul naar voren schoot. Hij kon voor een verrassing zorgen door in één keer door te schie ten naar het duo voorin. Het enige re sultaat dat hij bereikte was voor een snelle en stevige volggroep te zorgen, die de kopgroep op de hielen ging zit ten. Van der Steen had drie man bij zich en direct volgend een clubje van drie. Alles werd door hen uit de kast ge haald om aansluiting bij Nieuwdorp en Van Vlimmeren te zoeken. Na zo'n 82 kilometer besloten de koplopers om zich terug te trekken, waardoor renners als De Crom, N. Hage uit Poortvliet en Van der Steen konden aanpikken. Daardoor ontstond al snel een groep van zeven man, die toen nog zeven ronden hadden te gaan. Onderling werd telkens van kop ge wisseld, maar dat zorgde nog niet voor een beslissende winnaar. Door de rijders in het peloton werden nog verschillende pogingen gedaan om bij te komen, maar het gat was te groot en de energietank was voor me nig renner een eind op om daadwer kelijk door te fietsen. Kracht De kopgroep, die moest gaan beslis sen wie er winnaar zou worden, be stond uit Nieuwdorp, Van der Steen, Van Vlimmeren, C. van de Korput uit Ossendrecht, P. van Est uit Fijnaart, De Crom en Hage. Vijfhonderd meter voor de finish had Van Vlimmeren al zijn kracht bijeen geraapt en waagde hij een kans om voor altijd los te ko men van de zes andere jagers, die des alniettemin enkele seconden later ar riveerden. Voor Van Vlimmeren was het deze week zijn derde overwin ning. Einstand 1) M. van Vlimmeren uit Hoeven, 2) J. de Crom uit Woensdrecht, 3) H. Nieuwdorp uit Yerseke, 4) C. van de Korput uit Ossendrecht, 5) N. Hage uit Poortvliet, 6) A. van der Steen uit Bruinisse, 7) P. van Est uit Fijnaart, 8) H. Roepen uit Oudenbbsch, 9) A. de Vos uit Oude-Tonge, 10) D. van den Ouden uit Oude-Tonge, 11) Chr. Boden uit Wouwse Plantage, 12) R. Kroon uit Oud-Gastel, 13) F. Franse uit Kwa- dendamme, 14) N. Elzakker uit Hoo- gerheide, 15) T. Rozemauit Pijnacker, 16) H. Oomen uit Etten-Leur, 17) F. Geensen uit St. Gilles Waas, 18) W. van Hoof uit Hoogerheide, 19) H. de Rooij uit Schiedam en 20) R. Thk uit Oudenbosch. ZIERIKZEE - Op de kunststofbaan van sportpark Bannink in Zierikzee worden dinsdag 27 juni avondwed strijden voor junioren en senioren gehouden. Een aantal onderdelen telt mee voor de mini-competitie. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Deze zomeravond mini-competitie is mogelijk gemaakt door Schoon maakbedrijf De Jong uit Zierikzee en bestaat uit een aantal loop- en techni sche nummers. Dinsdagavond wor den de volgende onderdelen op Ban nink afgewerkt: Heren: 100 meter, 400 meter horden, 1500 meter, hoog, ver en polsstokhoog. Jongens,A: 100 me ter, 400 meter horden, 1500 meter, hoog, ver en polsstokhoog. Jongens B: 100 meter, 300 meter horden, 1500 meter, hoog, ver en polsstokhoog. Jongens C: 100 meter, 300 meter hor den, 1500 meter, hoog, ver en pols stokhoog. Jongens D: blokvorm: 80 meter/1000 meter/ver en kogel. Dames Dames: 100 meter, 400 meter hor den, 800 meter, speer, kogel en ver. Meisjes A: 100 meter, 400 meter hor den, 800 meter, speer en discus. Meis jes B: 100 meter, 300 meter horden, 800 meter, speer en discus. Meisjes C: 80 meter, 300 meter horden, 1000 me ter, speer en discus. Meisjes D: blok vorm: 60 meter/1000 meter/ver en ko gel. De zomeravond mini-competitie wordt bepaald op grond van de resul taten van de wedstrijden van 23 mei De stratenloop voor trimmers be gint om 19.00 uur en er kan vanaf 18.00 uur ingeschreven worden naast de jurywagen op de markt. Om 20.00 uur is het de beurt aan de wielren ners. De coureurs leggen een afstand van 80 kilometer af over 55 ronden In de gelederen bevinden zich on- en dinsdag 27 juni. Voor het eindklas sement tellen per categorie de volgen de onderdelen mee: Heren: sprint (2x 10Q meter). Heren: afstand (5000 en 1500 meter). Heren veteranen: afstand 5000 en 1500 me ter). Jongens A: technisch (kogelsto ten en hoogspringen). Jongens B: springen (verspringen en hoogsprin gen). Dames: springen (2 x 100 meter). Dames: afstand (3000 meter en 800 meter). Dames-veteranen: afstand (3000 meter en 800 meter). Meisjes A: technisch (ver en discus). Meisjes B: werpen (discuswerpen en speerwer pen). Voor de eerste drie per klasse ment is een geldprijs beschikbaar, terwijl alle deelnemers aan deze mini-competitie een herinnering ont vangen. i ASSEN - De TT van Assen heeft za terdag ongeveer 150.000 toeschou wers getrokken. Van hen kochten 125.000 een kaartje. De TT van 1989 staat daarmee wat het aantal bezoe kers betreft op de derde plaats. In 1982 telden 143.000 fans geld neer voor een toegangsbewijs. Dat cijfer is nog altijd niet verbeterd. De tweede plaats is voor het jaar 1987. der meer Vester Aarts, John de Crom, Frangois Janse, Nico en Peter van de Klundert, Johan Leijs, Patrick van Passel, Wilfred Raas en Mario van Vlimmeren. Burgemeester Van Mal-' degem reikt omstreeks 22.00 uur de prijzen uit. Rondemiss is Ria Lieven- se. Burgemeester A. Bergshoeff en postcommandan t F. van der Werf gelijk over eindstreep NIEUWERKERK - Jan Hoek uit Oude-Tonge kwam za terdag als sterkste uit de bus bij de prestatieloop in Nieuwerkerk. Hij liep de negen kilometer in iets meer dan 28 minuten. De tweede plaats werd tot ieders verras sing weggekaapt door Toby Bergshoeff in een tijd van 29.30 minuten. Zijn vader, burgemeester A. Bergshoeff kwam gelijk met zijn opponent F. van der Werf, com mandant van de post Duiveland van de rijkspolitie, over de eindstreep. Bergshoeff, nog nahijgend van zijn 4,5 ki lometer: „Dat valt niet mee met deze warmte". De speaker voorspelde al voor het begin van de prestatieloop die vooraf ging aan de wielerronde van Nieu werkerk dat Hoek weieens tot de snelsten zou kunnen behoren. En hij zou gelijk krijgen. Tben het start schot viel werd echter de kop geno men door Rudie Ravia. Hij kon het tempo van Hoek op de lange duur toch niet bijhouden en moest genoe gen nemen met een vierde plaats. Warmte De zeer zomerse temperatuur speel de de 71 lopers die meededen aan de prestatieloop in Nieuwerkerk duide lijk parten. Al na de eerste ronde (van 1500 meter) gaf een tiental lopers de pijp aan Maarten. Tbby Bergshoeff nestelde zich meteen al in de kop groep en kwam in de tweede ronde als tweede door na de latere winnaar. Verder in de kopgroep atleet Mi chel Koolbergen. Hij werd uiteinde lijk gelost door Bergshoeff en viel la ter verder terug. In de derde ronde was het verschil tussen Bergshoeff en koploper Hoek nog vrij klein. Het verschil liep vooral in de laat ste twee ronden echter aardig op en toen dorpsomroepor J. Folmer voor Hoek de bel voor de laatste ronde luidde was het verschil tussen één en twee opgelopen tot zo'n anderhalve minuut. Inmiddels had overigens al een behoorlijk aantal deelnemers af gehaakt. Achterstand gelopen had bleek niet meer te over bruggen. Bergshoeff op zijn beurt wist zijn naaste belager ver achter zich en beperkte zich ertoe zijn twee de plaats te consolideren. Delta Sport atleet Ravia keek op de vierde plaats liggend ook aan tegen een behoorlij ke achterstand op nummer drie. Het aantal jeugdige deelnemers aan de prestatieloop was inmiddels ook flink uitgedund. De jeugdige Nelleke Stins uit Nieu werkerk hield echter dapper vol waar veel van haar leeftijdsgenoten al op hadden gegeven. Zij kon reke nen op grote sympathie onder de toe schouwers die bewonderend toeke ken. Zij zou uiteindelijk de eerste plaats bij de vrouwelijke deelnemers opeisen. De bijna 65-jarige L. Lekkerkerk uit Burgh-Haamstede kreeg ook elke keer als hij de eindstreep passeerde een aanmoedigend applaus. Waar de warmte haar tol eiste onder tal van jongere deelnemers liep Lekkerkerk zijn eigen race en volbracht de vólle zes ronden zonder daarbij de aan dacht voor de techniek te laten ver slappen. Veel aandacht was er ook voor het persoonlijke duel tussen burgemees ter A. Bergshoeff en postcomman dant F. van der Werf. Bergshoeff had Van der Werf uitgedaagd om mee te lopen en de laatste had de hand schoen opgepakt. In de eerste ronde kwam het tweetal gezamenlijk over de meet en dat zou ook in de volgende twee ronden het beeld zijn. Door supporters langs de kant kreeg Bergshoeff in de tweede ronde een bekertje water aangereikt en de burgemeester ledigde dit, zonder vaart te minderen, over zijn hoofd. Uiteindelijk kwam het tweetal eens gezind precies gelijk over de eind streep. Van der Werf knoopte er nog een rondje'aan vast maar Bergshoeff was blij toe dat het erop zat. „Ik heb grote bewondering voor mensen die een dergelijke inspanning met deze warmte zes ronden volhouden", aldus Bergshoeff. „Het is mij echt niet mee gevallen. Maar ik merk wél dat mijn conditie een stuk verbeterd is sinds de vorige keer dat ik zoiets deed. Tben hield ik het met veel pijn en moeite één rondje uit". De achterstand die Bergshoeff op- Burgemeester A. Bergshoeff en postcommandant F. van der Werf; drie ronden lang zij aan zij (Foto. Joop van Houdt). WESTKAPELLE - Woensdag 5 juli is de veertiende kermisronde voor ama teurs van Westkapelle. Naast het wielrennen is er een stratenloop en voetbal ler Erwin Koeman is aangetrokken om het startschot te geven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6