Negende editie Any wave-: trekt ruim 2000 muzieklie Negende editie Anywave-festival trekt ruim 2000 muziekliefhebbers dit biedt de beeldbuis Aanrijding bromfietsers Vergadering Beatrixschool Botsing bij inhaal manoeuvre Aanrijding op Elkerzeeseweg Zomerten- toonstelling- Burgerweeshuis in Zierikzee Kop/staart- aanrijding bij stoplichten Handtas uit auto gestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 26 juni 1989 Nr. 24563 3 Sue Chaloner steelt de show op Zieriltsees muziekfestival ZIERIKZEE - „Het is niet om onszelf op de borst te kloppen hoor, maar we hebben van verschillende kanten gehoord dat Any wave één van de leukste festivals in Zeeland is", aldus het bestuur van jeugdsoos Brogum uit Zierikzee, bij monde van voorzitter W. Klippel. De negende editie van het Anywave-festival trok ruim 2000 toeschouwers. Men is het erover eens dat de kwaliteit van het gebodene dit jaar hoger was dan vorig jaar. „We hebben het principe losgelaten dat de bands alleen van Schouwen-Duiveland mogen komen en dat geeft je veel meer keus. Je kan dan voor weinig geld gewoon goeie bands in huis halen", aldus het bestuur. Het festival ging vrijdag van start met een spetterend optreden van de Sue Chalonerband en werd in de nacht van zaterdag op zondag afgesloten door de rockers van Call Boys. Anywave: Altijd goed voor een heel breed publiek. (Foto: Joop van Houdt). „Het iijkt wel een reünie", aldus één van de bezoekers van het negende Anywave-festival. „Ik zie hier men sen die ik verder in het jaar nooit te genkom". Een uitspraak die de sfeer op het Anywave-festival goed weer geeft. Gewoon een gezellig-feest. Zon der vechtpartijen of andere inciden ten. Met publiek van jong tot oud en van head-banger en punk tot disco ganger. En dat alles nog eens be gunstigd door ideale weersomstan digheden en dit jaar voorzien van een zeer gevarieerd programma dat vrij dagavond van start ging met theater. Goede greep Theater is niet nieuw voor Anywa ve, maar wat wel nieuw is is een thea tergroep vragen het spits af te bijten op een muziekfestival als Anywave. Het bleek een goede greep. „Het was heel leuk, en het publiek was ook heel enthousiast" aldus het Bro- gumbestuur. Over de Credit Club die dit jaar voor het eerst optrad op Any wave liepen de meningen wat uiteen. De één vond het prachtig, maar de an der vond het een beetje te zoet. Bepaald niet zoet was het optreden van hoofdact Sue Chaloner. Zij ging er met haar Soul Train meteen kei hard tegenaan. De band had geen en kele moeite om Brogum aan het swingen te krijgen, en dat zegt wel iets over de kwaliteit. BURGH-HAAMSTEDE - Op de Hogezoom te Haamstede vond een aanrijding plaats waarbij twee bromfietsen waren betrokken. R. P. en G. B., beiden uit Haamste de reden achter elkaar over de Hoge zoom in de richting Renesse. Toen P. plotseling afremde had B. dat niet di rect in de gaten en reed tegen zijn voorganger. Zijn bromfiets werd aan de voorzijde beschadigd. De brom fiets van P. liep geen schade op. ZIERIKZEE - Het projectplan proefgebied groei beheersing/zorg - verbreding Zeeland. Dat is een van de punten op de agenda tijdens de openbare vergadering van het be stuur van de Beatrixschool te Zierik zee. De vergadering wordt gehouden op donderdag 29 juni om 19.30 uur. De Beatrixschool is een school voor speciaal onderwijs en voortgezet spe ciaal onderwijs voor kinderen voor fwie het gebruikelijk onderwijs niet geschikt is. In het bestuur van de school zijn alle gemeenten op Schou wen-Duiveland vertegenwoordigd omdat zij via een gemeenschappelij ke regeling betrokken zijn bij de school. Op de agenda van de openba re vergadering staan verder enkele personeelsaangelegenheden en de verkiezing van een derde lid van het dagelijks bestuur van de school. Sue Chaloner was ooit de ene helft van Spooky en Sue, maar dat ze het heel goed afkan zonder Spooky werd vrijdag overduidelijk bewezen. Zij wist zich daarbij ondersteund door een zeer hecht spelende band waarin eigenlijk geen enkele zwakke schakel te bekennen was. Sue en haar band zetten er flink de sokken in en brach ten een afwisselend programma. Variatie Daarbij hadden de up-tempo num mers de overhand, maar men ging ge voelige soul-ballads ook niet uit de weg. Het merendeel van de nummers was eigen werk maar er werden ook wat covers ten gehore gebracht. Een geheel eigen, en zeer swingende, ver sie van Stevie Wonder's Superstition bijvoorbeeld. Dat Sue Chaloner niet voor de eer ste keer op de planken stond bleek wel uit het gemak waarmee zij het publiek bespeelde: Met veel gevoel voor show. Zo nu en dan wat erg Amerikaans, maar niet echt storend. In ieder geval verliep het concert van de Sue Chalonerband vlekke loos. Wat meer moeite om op gang te komen had de Miles Browning-band. Na een paar nummers echter kwam deze viermansformatie steeds beter op dreef hetgeen ook af te leiden viel van de reactie van het publiek dat na ZIERIKZEE Excursie naar proef boerderij Op initiatief van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen- Duiveland wordt op dinsdag 27 juni een excursie gehouden naar de proef- boerderij Rusthoeve. Het vertrek is om 18.15 uur vanaf parkeerterrein de Val. SCHUDDEBEURS Concert Con Amore De muziekvereniging Con Amore uit Noordgouwe speelt donderdag 29 juni een gevarieerd programma aan de Donkereweg te Schuddebeurs. Het concert begint om 19.30 uur. HEINKENSZAND Wandeltocht Goese wandel- en volksdansgroep Kapserge De Goese wandel- en volksdans groep Kasperge houdt op vrijdag 30 juni de eerste van vier zomeravond wandeltochten over vijf, tien of vijf tien kilometer. Start vanuit De Sten- ge te Heinkenszand om 19.00 uur. enige aarzeling ook hier begon mee te swingen. Nieuwkomers Op het programma van de tweede dag van het Anywave-festival naast een aantal oude getrouwen opvallend veel nieuwkomers. Op te beginnen Fatnose die niet onverdienstelijk snelle en behoorlijk swingende rock 'n roll bracht. Ook de formatie Stormbringer, die na Fatnose speel de, was een nieuwkomer op Anywave. Zij brachten ongecompliceerde hard-rock. Stevige en goed in het ge hoor liggend muziek. The Jack Street Band is een ouwe getrouwe in een nieuw jasje. Eerder trad dit vier tal op onder de naam Past Tense. Men heeft echter voor een andere naam en een ander genre gekozen en hun mengelmoes van blues en rock werd zeer gewaardeerd door het pu bliek. Oude bekenden en nieuwe ge zichten waren ook te zien in Basic Troubles. Gewoon lekkere muziek, en zoals de groep in haar bio belooft, 'ge woon gezellig'. Stevig Stevig was de muziek van de for matie TVC 15 die ook alweer enkele jaren aan de weg timmert. Stevig en afwisselend, want naast reggaenum- mers waren er ook aan hard-core grenzende nummers te horen. Recht- toe-rechtaan rock 'n roll werd vervol gens gebracht door Straight. Een band die vorig jaar debuteerde op Anywave. Straight is er in het afgelopen jaar duidelijk op vooruit gegaan. De band klonk veel hechter dan vorig jaar. Van een heel ander kaliber was het optreden daarna van B-sharp. Deze formatie heeft een geheel ei gen geluid. Ze willen zelf liever niet omschreven worden als een country- formatie, maar eerder als een band die veel folk-invloeden in haar rau-i ziek verwerkt. In ieder geval een pri ma optreden en een welkome afwis seling van de toch overwegend behoorlijk stevige rock 'n roll van veel andere bands op Anywave. Niet onbekend bij de Brogum-be- MIDDELBURG Willy Vandersteen In het Zeeuws museum te Middel burg is van 15 juli tot en met 27 augustus een tentoonstelling die de titel draagt Welkom in de wereld van Willy Vandersteen. De tentoonstel ling geeft een overzicht van de Suske en Wiske-strip vanaf het prille begin in 1945 toen Suske nog als Rikkie door het leven ging tot aan de nieuw ste albums. Balans 17 In het BKR-centrum voor expositie, kunstuitleen en documentatie Balans 17 te middelburg is van een tot en met 29 juli een expositie van het werk van Piet Dieleman. Openingstijden woensdag, donderdag en vrijdag van 12.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. JEAN - De Guardia Civil, de para militaire politie in Spanje, beschikt sinds vrijdag over de eerste gediplo meerde vrouwen in haar 150-jarige geschiedenis. Op twee opleidingscen tra kregen 197 vrouwen met 2.200 mannelijke collega's het diploma uit gereikt na een opleiding van een jaar, zo heeft een woordvoerder van de Gu ardia Civil meegedeeld. zoekers is de RF-band. Zij hebben echter hun repertoire herzien en hun geluid is veel steviger geworden. Randan is eveneens een band die al eerder van zich deed spreken op Any wave. Ook nu gaven de hard-rockers weer een goed doortimmerd concert weg. Voor vuurwerk zorgde ook de gele genheidsformatie Case Crosshead The Screwdrivers. Snelle rock 'n roll, overgoten met een soul-sausje. Gezel lig en zeer dansbaar, zo bleek tijdens het optreden. TSE blijkt nog steeds een eigen en onmiskenbaar geluid te hebben, zo bleek tijdens Anywave. Niets nieuws onder de zon, maar wel stevige mu ziek van Schouwen-Duivelands oud ste popgroep. Voor veel mensen één van de hoogtepunten van Anywave IX was ongetwijfeld het optreden van de groep die vroeger onder de naam Avital optrad maar nu onder de naam Rock Balloon het podium op gaat. Opzwepend De mensen van Rock Balloon zijn niet de eersten de besten en dat bleek overduidelijk tijdens het concert op Anywave. Niet alleen speelt de groep 75 procent van een concert met de gi taren in de hoogste versnelling, maar zij weet het nog eens leuk te brengen ook. Rock Balloon trad eerder op in het voorpogramma van onder andere Vengeance en Helloïse. Dit jaar mocht de formatie Call Boys, ook weer een nieuw gezicht op Anywave, zorgen voor de afsluiting van het muziekfestival en de rockers deden dat met verve. „Het was jammer dat we er om half vier mee op moesten houden", aldus het Brogum-bestuur „Want er was nog volop publiek en er werd stevig geswingd. Maar afspraak is af spraak". Dankzij een subsidie van de provincie kon het Brogum-bestuur dit jaar de bands een wat hogere ver goeding geven voor hun optreden op Anywave. „Die subsidie komt hele maal ten goede aan de bands", aldus het bestuur. „Brogum wordt er geen cent wijzer van". Geslaagd Alles bij elkaar kan het Brogum- bestuur terugzien op een zeer ge slaagde negende editie van Anywave. Men is vast van plan om van de jubileum-editie volgend jaar, de tien de alweer, iets heel bijzonders te ma ken. Maar de vrijwilligers die zich hebben ingespannen om van Any wave weer een succes te maken gaan eerst even van hun welverdiende rust genieten. „Want vooral het weer opruimen vergt toch behoorlijk wat inspanning. Wat dat betreft is het voor een aantal mensen wel een slij tageslag", aldus het Brogum-bestuur. RENESSE - Op de Rampweg nabij Renesse vond zondag een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's waren betrokken. M. J. C. A. O. uit Oud-Gastel reed met zijn personenauto over de Ramp- weg in de richting Scharendijke. Toen hij linksaf sloeg om zijn auto in de berm te parkeren werd hij ingehaald door een personenauto bestuurd door mevrouw G. J. N. van R.- D. uit Rot terdam. De auto van de inwoner van Oud-Gastel werd aan de linkervoor zijde beschadigd. De aanrijding vond plaats om ongeveer 12.15 uur. ELKERZEE - Bij een aanrijding op de Elkerzeeseweg werden een perso nenauto en een caravan beschadigd. De aanrijding vond zondag plaats om ongeveer 14.30 uur. J. J. H. uit Loon op Zand kwam met zijn perso nenauto vanaf een uitrit de Elkerzee seweg oprijden en zou daarbij geen voorrang hebben verleend aan een auto met caravan bestuurd door S. L. uit Schoonhoven die over de Elker zeeseweg reed. Bij de aanrijding die volgde werd de auto van H. aan de linkervoorzijde beschadigd en de ca ravan van L. aan de achterkant. Dinsdag 27 juni Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.29 uur James Herriot, Engelse se rie. 16.20 uur Rondom tien: met je rug te gen de muur, praatprogramma. Herh. 17.10 uur Top of the bill, muziekpro gramma. 17.30 uur Journaal. 17.44 uur Liever sportiever, sportpro gramma. Herh. 18.10 uur De gummiberen, tekenfilm serie. 18.33 uur Alex, tekenfilmserie. 18.38 uur Top of the bill, muziekpro gramma. Herh. 19.00 uur Journaal. 19.18 uur De roze panter, tekenfilm. 19.26 uur Zo vader, zo zoon, spelpro- gramma. 19.51 uur Ja natuurlijk, natuurpro gramma. 20.48 uur Murder she wrote, Ameri kaanse misdaadserie. 21.34 uur Hier en nu, actualiteiten magazine. 22.14 uur 13 persoonlijke ontmoetin gen. Vandaag: mevr. ds. J. van der Velden uit Deventer over Judas Iska- riot. 22.30.uur Journaal. 22.40 uur Liever sportiever, sportpro gramma. 23.06 uur Nocturne, licht klassiek- programma. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur TROS dinsdagmatinee, Kampioenen, het verhaal van een liefde, Amerikaanse tv-film. 17.38 uur Dieren in het wild, natuur filmserie. Afl. De krokodil. 18.00 uur Groen en Grondig, pro gramma waarin de agrariër centraal staat. 18.25 uur Eten uit eigen tuin, infor matieve serie. 18.55 uur De eerste de beste, 13-delige serie, hoogtepunten uit acht jaar De eerste de beste. 19.23 uur Kijk tv special. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur TROS Spoorzoekersshow, spelshow. 21.35 uur TROS Aktua actualiteiten rubriek. 22.15 uur De fabriek, Nederlandse se rie. Afl. 13, slot. 23.26 uur Journaal Nederland 3 09.00, 13.00 en 17.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat ZIERIKZEE - De traditionele zo- mertentoonstelling van Ad en Tessa Braat in Zierikzee wordt vrijdag 30 juni geopend door gedeputeerde Greet de Vries-Hommes. Zij doet dit omstreeks 17.30 uur in 'den moojen tuun' achter het plaatselijke Burger weeshuis. De expositie van dertig beeldhou wers omvat tuinbeelden in brons en steen. Binnen in het Burgerweeshuis zijn vitrines met klein plastic en klein antiek ingericht. De expositie is te bezoeken van 1 juli tot 12 augus tus, van maandag tot en met zaterdag van 10.00-17.00 uur. De deelnemende kunstenaars zijn Linda Verkaaik (Nijkerk), Harry Koster (Zierikzee), Greet je de Vries (Heerhugowaard), Hilde Karreman (Asten), Barbara de Clerq (Maars- sum), Tjikkie Kreuger (Waarle), Hansje de Hollander (Middelburg), Roel Bendijk (Schoonhoven), Yuke van de Wal (Dordrecht), Frank Borst (Leiden), Wouter Bouwman (Nij kerk), Peter Leyenaar (Almere), Theo Germann (Zeist), Matthy Murre (Goes), Gerard Brouwer (Katwijk), Ad Jenner (Utrecht), Roel van Dieren (Amersfoort), Maria van Gerwen (Zaltbommel), Peter Hoogerwerf (Amsterdam), Anneke Peters (Nijme gen), Flory Italianer (Amsterdam), Anneke Peters (Nijmegen), Juul Kor- tekaas (Middelburg), Dick Aerts (Haastrecht), Leo van Oudheusden (Didam), Otto Schouten (Soest), Jaap Hartman (Woudrichem), Bert Kieviet (Mantingen), Gerda van den Bosch (Zoeterwoude) en vanzelfsprekend Ad en Tessa Braat (Zierikzee). NIEUWERKERK - Bij de stoplich ten op de Rijksweg N-59 bij Nieuwer- kerk vond zondag een kop/staart aanrijding plaats waarbij twee per sonenauto's werden beschadigd. J. M. uit Stavenisse stond te wach ten voor de stoplichten om in de rich ting Zierikzee te gaan. De achter hem rijdende L. de G. uit Dordrecht had dat niet tijdig in de gaten en botste op de achterzijde van de auto van M. Beide auto's werden beschadigd. SEROOSKERKE - Zondag tussen 14.30 cn 15.30 uur werd een auto opengebroken die stond geparkeerd op een terrein bij de Schclphock. Het was de auto van de heer Van L. uit Kerkwerve. De dieven sloegen de rechter achterruit van de auto in en namen een handtas met persoonlijke papieren mee uit de auto. 18.45 uur Jeugdjournaal 18.57 uur Woef, 4-delige jeugdserie. Afl. 2. 19.27 uur Een voorproefje van de der de Eurovisiewedstrijd voor jonge dansers. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Van gewest tot gewest, re gionaal magazine. 21.05 uur En de winnaar was....: Juli an Rachlin, terugblik naar de Eurovi siewedstrijden voor jonge musici. 21.30 uur Milieu, documentaireserie. Afl. 1. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 22.55 uur Nieuws uit de ruimte. Twintig jaar na Apollo-11, NOS blikt terug op maanlanding. 23.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.00 uur Flipper, Amerikaanse jeugdserie. 17.25 uur Juke Box 17.30 uur Arnold, Amerikaanse jeugdseria 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 213, herh. 18.05 uur Plons. Afl.: Plons en de weegschaal. Herh. 18.10 uur Het gebeurde hier, van daag: De toveressenberg. 18.25 uur Carlos en Co, magazine waarin poppen vertellen wat kinde ren willen weten. 18.40 uur Korte film 18.45 uur Op het terras, vakantiepro gramma. 19.25 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Buren, Australische tv- serie. Afl. 134. 20.25 uur Argus, praatprogramma. 21.40 uur Vijftig prijzen van Jos Ghij- sen, spelprogramma. 22.30 uur Nieuws. 22.45 uur Modem - Pretparken 23.25 uur Coda: Kwartet largo spicca- te van Vivaldi. Uitgevoerd door het Arundo-klarinetkwartet. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 771. 19.23 uur Superkat en Supermuis. Te- kenfilmserie. Afl. 12. 19.28 uur Programma-overzicht 19.30 uur Nieuws 20.00 uur Casablanca, Amerikaanse speelfilm uit 1942. 22.05 uur Uitzending door derden, programma van de Vlaamse Nationa le Omroepstichting. 22.25 uur Internationaal Muziek festival van Praag HAMBURG - De Internationale Walviscommissie )IWC) heeft volgens de milieu-organisatie Greenpeace een onthutsende ontdekking gedaan: ondanks het sinds 1985 geldende jacht verbod heeft het aantal zeezoog dieren zich niet op het vroegere ni veau hersteld. Dit heeft Greenpeace wereldkundig gemaakt. Het aantal potvissen is tot 10.000 gedaald, ter wijl de IWC er van uitging d,at er nog een miljoen in de wereldzeeën rond zwommen. De andere walvissoorten zijn evenmin in groten getale aanwe zig: maar 4.000 baardwalvissen, 2.000 vinvissen en 200 tot 1.100 blauwvis- sen zouden de jacht hebben overleefd. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon. 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen; Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6o/o B.T.W. Opzeggingen dienen een maand. voor het einde van de lopende abonrtementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3