Kritiek op toelichting bij begroting Zuidhoek Verjongingskuur voor strandje O uwer kerk 'Jullie zijn visitekaartje voor de school geweest' Brandweergarage Oosterland kost 51.000 gulden meer dan voorzien ELEKTRISCHE INSTALLATIES DEURLOO B.V. De brug Vuurwapens in beslag genomen Geslaagden ZDASG te Zierikzee Bromfiets bestuurder opgenomen in ziekenhuis Kop/staart- aanrijding bij stoplichten Nieuwerkerk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 juni 1389 Nr. 24562 Over de tolperikelen rondom de Zeelandbrug is een apart boek te schrijven, dat met name inwoners van Schauioen-Duiveland zeer zal vermoeien. Ieder jaar laait de discus sie over de tolgelden op en ieder jaar met dezelfde uitkomst. Schouwen- Duiveland moet voorlopig maar blij ven betalen voor een oversteek naar de Bevelanden, zo heeft het college van gedeputeerde staten achter ge sloten deuren besloten. VVD-staten- lid J. Geluk stelt terecht, dat dat voornemen niet te verantwoorden is naar deze regio. Gelukkig lijkt zijn fractie geen voorstander van het college-voornemen (alhoewel ook zijn partij in het college vertegen woordigd is). Een voornemen om de tolheffing tot 2000 door te laten gaan. Argumenten om de tolheffing af te schaffen zijn er al voldoende ge geven en herhaling hiervan heeft geen zin. Maar nu kan Schouwen- Duiveland een nieuwe eis stellen naar het provinciaal bestuur. De eis om duidelijkheid. De VVD en D'66 lijken tegen verlenging van de tolin- ning. Vraag 1: zijn beide partijen hierin unaniem en vraag 2: hoe staat het met de andere fracties? Worden gedeputeerde staten ook teruggeflo ten door PvdA en CDA? Het wordt tijd, dat de discussie nu eens geslo ten wordt. Het is een goede zaak, dat Geluk duidelijk is in zijn uitspraken en het is te hopen, dat hij die ook handhaaft tijdens een discussie, die nodig gevoerd moet worden op pro vinciaal niveau. Want dat gedepu teerde Ventevogel in zijn reactie op het uitlekken van de berichten zich zelf in vaagheden hult, past niet. Im mers het nieuws over de verlenging van de tolheffing is ontstaan door uitspraken van het statenlid Dij- kwel (D'66). Niet door een eerlijke informatie-voorziening vanuit het college van gedeputeerde staten. Alsof het hoogste politieke orgaan van de provincie zelf ook de onrede lijkheid in heeft gezien van haar voornemen. Want Geluk stelt te recht. dat gedeputeerde staten de tol heffing te pas en te onpas gebruiken voor de financiering van projecten zoals de Westerschelde Oever Verbin ding. AvdW 'En dat terwijl de begroting nu al met twee ton wordt overschreden NIEUWERKERK - De begroting voor 1990 van het werkvoorzieningsschap de Zuidhoek is door de advies commissie financiën en onderwijs van de gemeente Dui veland met kritiek ontvangen. De commisieleden waren van me ning dat de toelichting bij de begro ting te summier was om een goed beeld te kunnen krijgen. En men toonde zich verbaasd over het feit dat een aantal werknemers via extra pe riodieken op het salaris meer geld krijgt. De Zuidhoek is een gemeen schappelijke regeling van de gemeen ten op Schouwen-Duiveland waarvan men kortgeleden heeft besloten dat hij zelfstandig moet blijven, ook nu de rijksoverheid er minder geld voor bijdraagt. Eerst waren er plannen om de Zuidhoek te fuseren met het werk voorzieningschap Betho te Goes. Betalen Dat besluit om zelfstandigheid te handhaven houdt wel in dat de ge meenten op Schouwen-Duiveland op draaien voor een deel van de financië le tekorten die kunnen optreden als de Zuidhoek niet kostendekkend DEN HAAG - De huidige Neder landse milieuwetten bieden vaak vol doende mogelijkheden om ove2"tre ders aan te pakken. Het belangrijk ste probleem is veeleer dat de be staande wetten onvoldoende toepas sing vinden. Dat betoogde in Den Haag de hoogleraar D. Schaffmeister van de juridische faculteit Leiden. Volgens Schaffmeister biedt de Ne derlandse wet mogelijkheden om bij voorbeeld vervuilende bedrijven te dwingen hun technieken zodanig te veranderen, dat een betere bescher ming van het milieu is gegarandeerd. draait. ,,Ik dacht dat we daarom met zijn allen een beetje zorgvuldig zou den omgaan met het beleid van de Zuidhoek", aldus commissielid A. J. C. Melieste (PvdA). Hij was van me ning dat het werkvoorzieningschap daaraan zelf niet meewerkt door een onnauwkeurige begroting in te die nen. Dat was volgens Melieste het ge val omdat de toelichting bij het stuk te summier was en omdat de begro ting voor 1990 al zo vroeg wordt ge maakt. Dat laatste was- volgens commis sievoorzitter burgemeester A. Bergs- hoeff onvermijdelijk omdat de be groting tijdig binnen moet zijn bij de diverse gemeenten en de rijksover heid. „Die moeten er in hun eigen be groting ook weer rekening mee kun nen houden". Met de summierheid van de toelichting was hij het wel eens en dat was ook het geval bij de overige commissieleden. Daarom zal vanuit Duiveland aan de Zuidhoek A. J. C. Melieste (PvdA): ,,Ik dacht dat we met zijn allen een beetje zorg vuldig zouden omgaan met het be leid van de Zuidhoek worden gevraagd om die toelichting duidelijker te omschrijven. De kritiek gold verder de gestegen salariskosten door de extra periodie ken. „Juist nu er veel meer geld van de gemeenten moet komen voor de Zuidhoek gaat men het personeel ex tra salaris geven. Dat lijkt me heel onverstandig", aldus commissielid L. Meerman (SGP/RPF). Bergshoeff was het met hem eens. „Ik gun ieder een van alles. Maar dit is op dit ogen blik niet verstandig. Vooral omdat de begroting nu al een overschrijding van twee ton laat zien". Stadswallen Brouwershaven W. P. Stouten (VVD) begon over de extra kosten d^e de Zuidhoek moet maken omdat men het werk aan de stadswallen in Brouwershaven niet alleen aankan. „Men moet nu onder aannemers inschakelen om te helpen. Dat kost extra geld en daarmee een tekort waarvoor alle gemeenten op Schouwen-Duiveland opdraaien. Dat hpudt dus in dat wij als gemeente Duiveland meebetalen aan het op nieuw inplanten van de stadswallen in Brouwershaven". Wel positief stond de adviescom missie ten opzichte van het plan van de Nieuwerkerkse sportvereniging SKNWK die op het voormalige sportveld te Nieuwerkerk een mate riaalberging wil bouwen. De instem ming gold het feit dat het gebouw vastgebouwd zal worden aan het ge bouw van de schietvereniging dat daar ook binnenkort zal worden ge realiseerd. Omdat de toegestane bouwoppervlakte door het twee-in een gebouw met 75 vierkante meter wordt overschreden is een artikel De procedure nodig om het te realiseren. De commissieleden gaven het advies om zo'n procedure op te starten. Directeur A. van Drie bij uitreiking stage-certificaten: ZIERIKZEE - „Jullie zijn een visitekaartje voor de school geweest en we ho pen dat de groep die volgend jaar aan de beurt is net zo positief meewerkt aan een resultaat dat belangrijk is voor de verdere ontwikkeling hier op school en daarna". Met deze woorden complimenteerde A. van Drie, directeur van de Christelijke Scholengemeenschap de derde klas LH NO-verzorging die in de afgelopen maand een week stage heeft gelopen in verschillende bedrijven en instellingen in de regio. i Aanvankelijke kostenraming te globaal opgezet NIEUWERKERK - De kosten voor de bouw van een nieuwe brandweergarage op het industrieterrein te Oos terland vallen minstens 51.000 gulden hoger uit dan op het gemeentehuis te Nieuwerkerk was geraamd. Dat bleek bij de aanbesteding van het werk. Bij hun bereke ningen kwamen de drie aannemers die een offerte maak ten 51.000 tot 80.000 gulden hoger uit dan het bedrag van 325.000 gulden dat de gemeenteraad van Duiveland voor de bouw van de nieuwe brandweergarage beschikbaar heeft gesteld, Op een feestelijke bijeenkomst in de school van ouders, stage-begelei- ders en leerlingen werd aan de laats- ten het stage-certificaat uitgereikt. In haar inleiding blikte docente M. Schoof, die vanuit school de leerlin gen begeleidde, nog eens terug op de afgelopen periode. Spannend Zij stelde dat de stageperiode voor de leerlingen een spannende tijd is geweest. Zij kregen te maken met een andere omgeving en kregen verant woording. Vanuit het bedrijf en van uit de school werden de leerlingen ui teraard wel begeleid en werd ook bekeken welk niveau de leerling heeft en welke verantwoording hij of zij kan dragen. Veel waardering sprak Schoof uit voor de leerlingen die van hun stage verslagen ware kunstwerkjes had den gemaakt. In de pauze konden de ouders en stagebegeleiders de muur kranten bekijken. Daarop werd in woord en beeld weergegeven wat het werk in de sta- geweek inhield. Namens het bestuur sprak vervolgens de heer Bakker een felicitatie uit aan het adres van zowel leerlingen als school en stelde dat de CSG met de afdeling verzorging mo dern onderwijs geeft en goed in springt op de vraag vanuit het be drijfsleven. Feestelijk Na al dit verbale geweld werden zo wel de stagebegeleiders als docente OOSTERLAND/SCHARENDIJ- KE/HAAMSTEDE - Bij huiszoeking op diverse adressen op Schouwen- Duiveland heeft de rijkspolitie enke le vuurwapens en enkele honderden patronen in beslag genomen. De wapens en patronen werden ge vonden bij W. G. in Oosterland, bij A. B. de J. in Scharend ij ke en bij P. van D. in Haamstede. Onder de in beslag genomen vuurwapens bevond zich een flobergeweer met demper, een dubbelloops jachtgeweer met muni tie en een revolver. Verder enkele honderden patronen behorende bij allerlei wapens. Tbgen de overtreders is proces-verbaal opgemaakt en de wapens zijn in beslag genomen. Schoof in het zonnetje gezet. De avond werd feestelijk afgesloten met een speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd lied dat verhaalde over het wel en wee in de stageweek. Overigens was het voor de eerste keer dat een dergelijke stageweek ook voor de afdeling verzorging van de LHNO op poten werd gezet. Het was voor het college van b en w dan ook niet mogelijk om het werk aan een van de inschrijvers te gun nen. „We moeten eerst terug naar de raad om een extra krediet te vragen", aldus burgemeester A. Bergshoeff. De eerste raadsleden die van de te genvaller hoorden waren de leden van de adviescommissie financiën en onderwijs die gisteren, donderdag, in het gemeentehuis bijeen kwamen in een openbare vergadering. Niet blij En het was duidelijk dat zij er niet blij mee waren. „Als het werkelijke bedrag zoveel hoger blijkt te zijn dan de raming die op het gemeentehuis is gemaakt schieten we daar ook niets mee op. Met zo'n raming moeten ze niet meer aankomen", aldus W. P. Stouten (WD). Commissielid A. J. C. Melieste (PvdA) werd zo door het be richt overdonderd dat hij weigerde een advies uit te brengen. „Ik wil dit eerst in mijn fractie bespreken". „Terug kunnen we niet meer. Het is jammer dat er geen betere begroting is gemaakt", reageerde L. Meerman (SGP/RPF). En ook A. R. I. van den Hoek (CDA) voelde zich voor het blok gezet. Commissievoorzitter bur gemeester A. Bergshoeff was van me ning dat het extra benodigde krediet het beste kan worden gefinancierd via afschrijving in de komende 30 jaar. Nadat de commissieleden voldoen de uiting hadden gegeven aan hun verbazing waren drie van hen bereid OUWERKERK - Het strandje bij Ouwerkerk wordt, als alles volgens plan verloopt, in de eerste week van juli opgespoten. Om dit werk te klaren heeft de gemeente Duive land de Heidemij in de arm genomen die het project voor haar coördineert. Het zand waarmee het strand opgespoten wordt, is afkomstig uit de zuidelijke uitloop van de Oostersehelde en het Brabantse vaarwater. Het strand zal tijdens deze werk zaamheden minimaal vijf dagen af gesloten zijn. „Er worden borden ge plaatst om de bezoekers op de hoogte te brengen dat ze geen gebruik kun nen maken van het strand. Ook zul len er mensen van ons rondlopen om bezoekers en nieuwsgierigen van de werkzaamheden weg te houden. Of dat lukt weet ik niet, maar als ik kijk hoe het gaat bij Katseveer zal het te genvallen. We sturen daar mensen weg en als we onze rug gedraaid heb ben zitten ze weer op het strand", al dus een woordvoerder van de Heide mij, die de werkzaamheden bij het strandje van Ouwerkerk uitvoert. Het project in Ouwerkerk gaat in samenwerking met Rijkswaterstaat. „Wij zijn op dit moment het Brabant se vaarwater aan het baggeren. Dit zand kunnen we niet opslaan en dan vervolgens ergens naar toe brengen. Dat wordt veel te kostbaar", aldus een woordvoerder van Rijkswater staat. De reden dat het in het zomer seizoen moet gebeuren heeft een aan tal factoren. „Enerzijds is dit de mooiste tijd om te baggeren. Met het mooie weer kunnen we veel produk- tie maken. Anderzijds heeft het te maken met de subsidie die aange vraagd is door de gemeente". Als het aan Rijkswaterstaat gele gen had, was ze vorig jaar al aan het baggeren geweest, maar aangezien de geldelijke tegemoetkomingen van de overheid op zich lieten'wachten kon er dit jaar pas een begin gemaakt worden met het baggeren. „Daarbij komt dat ons motto is: werk met werk maken. Er is een aantal projec ten, waaronder bijvoorbeeld Katse veer en Tholen, dat ook het zand van ons koopt. Daarmee kan de Heidemij in dit geval ook aan het werk. Op de ze manier werkt het ook kosten besparend". Blijft het feit staan dat het tegen het zomerseizoen gebeurt en dat niet iedere genieter van het strand bij Ouwerkerk hier blij mee zal zijn. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110:16255 Commissielid W. P. Stouten: ,,Met zo'n raming moeten ze niet meer aan komen om onder voorbehoud het advies te geven om het extra benodigde krediet beschikbaar te stellen. Melieste wil de eerst overleggen met zijn fractie en ook de andere commissieleden laten hun voorbehoud pas vallen als ze dat hebben gedaan. Naar verwachting zal de bouw van de nieuwe brandweerga rage worden gegund aan de laagste inschrijver, bouwbedrijf J. P. Boogert uit Oosterland. De planning van de Heidemij is om het werk voor de aanvang van de bouwvak-vakantie klaar te hebben. Er wordt, als alles via plan loopt, de eerste week van juli gestart met het strand bij Ouwerkerk. „We houden zo een half seizoen over voor de vakan tiegangers. Voor de toeristen bete kent dit dat ze weer een schoon strand hebben om van te genieten". Hard nodig De reddingsbrigade Ouwerkerk/ Zierikzee vindt het een positieve zaak dat het strand wordt opgespo ten. „Het was hard nodig dat dat ge beurde. Bij laag water was er nog een klein stukje strand zichtbaar maar bij hoogwater was er niets te zien. Het is misschien een beetje een onge lukkige tijd, maar we krijgen er een mooi strand voor terug en dat is ook wat waard", aldus Dick Meeles, secre taris van de reddingsbrigade die ge vestigd is bij het op te spuiten strand je van Ouwerkerk. ZIERIKZEE - Aan de Zeeuwse Dag- en Avond Scholengemeenschap te Zierikzee hebben de volgende per sonen een of meerdere certificaten of een geheel diploma behaald. De cer tificaten/diploma's worden van avond, vrijdag, in de aula aan de Manhuisstraat uitgereikt. Dit ge beurt vanaf 20.30 uur. C. E. C. van den Aarsen; A. M. Agema-de Swart; A. N. H. Bal-Rotte; J. A. M. van Beek-de Lange; J. A. Bij de Vaate; J. M. Bin-Hart; L. P. Blokpoel-Janse; W. den Boer-Beeke; M. Bolle-Verhoek; J. U. Bout-Manni; H. J. Davidse; T. W. Dekker; P. van Dongen-Verhage; A. T. van de Graaf; M. W. Hanse; D. H. C. Heijboer- Roovers; P. M. op 't Hqf-Coleman; A. M. van 't Hof; L. M. 'Jongen; C. de Jongh; M. A. Klaassen-Meijer; E. Klapwijk; A. Kleingeld-Voogt; J. M. Klip-Sap; R. Kloet-de Wit; T. Kool- Groote; C. C. M. Koopman-van Loon; A. L. Kortlever-Aarts; C. Kuijpers- Peters; G. I. Langhoff; J. G. Legemaate-Willems; N. H. A. van der Maas-Rotte; C. van Nimwegen; J. J. van den Ouden-van Leeuwen; J. C. Pankow-van Bemden; W. van Pope- ring; G. J. Praet-Hanse; L. van Prooy- en; G. Rem-Amsterdam; E. van Rhoon-van der Stolpe; W. G. M. van Roon-Elshof; A. van Roon-Stolk; R. H. Rosevelt; L. A. A. Schenk-Elen- baas; L. Schiettekatte-van Putten; L. S. Sprengelmeijer-Haak; K. L. Stout- van der Maas; A. E. van der Veer-van Leeuwen; P. Verkamman; E. J. Ver- west-Hanse; M. L. Vreugdenhil-Ren- tier; B. van der Wekken-Bouwman en4 M. J. van der Wielen. KERKWERVE - Bromfietsbestuur der B. uit Haamstede werd met ver wondingen overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee na een aanrijding op het fietspad van de provinciale weg tussen Zierikzee en Haamstede. B. kwam in botsing met de fietster D. R. uit Scharendij- ke. Zij liep daarbij verwondingen aan haar hand op. Beide voertuigen werden beschadigd. NIEXJWERKERK - Twee personen auto's werden beschadigd bij een kop/staart aanrijding die plaatsvond bij de stoplichten op de Rijksweg N- 59 bij Nieuwerkerk. De aanrijding gebeurde toen een Duitse personenauto bestuurd door mevrouw S. W. afremde voor het stop licht. R. S. L. uit Bruinisse die met zijn personenauto achter haar reed werd in verwarring gebracht door de manier waarop dat gebeurde en reed achterop de Duitse auto. Er werd nie mand gewond, maar beide auto's lie pen beschadigingen op. fsyül - 1 - - - Het strandje bij Ouwerkerk dat hoogstwaarschijnlijk de eerste week van juli opgespoten wordt. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee. postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand. voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3