De Zierikzeese taptoe trekt ruim duizend bezoekers naar Havenplein Geslaagde rommelmarkt <19 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Fietser in Zierikzee aangereden WA> ZfGf PE 8itr Snelheids controle Sirjansland V A* ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Europa Honden Muziek Wielrennen Een uitvoerig verslag van de verkiezingen op De werkhondenvereniging Schouwen-Duive- Dertien koren gaven acte de présence tijdens In Nieuwerkerk wordt zaterdag de traditionele Schouwen-Duiveland. (Pag. 2 en 3). land hield haar eerste open dag in Haamstede. een muziekavond in Brouwershaven. (Pag, 6). wielerronde verreden. (Pag. 9): (Pag. 4). MAANDAG 19 JUNI 1989 145ste jaargang Nr. 24559 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Haastige spoed is zelden goed. Gezegde Show en muziek voornamelijk op Amerikaanse leest geschoeid ZIERIKZEE - De Taptoe Zierikzee kan als geslaagd worden beschouwd. Ruim dui zend belangstellenden kregen een ruim twee uur durende muzikale show voorgescho teld, die voornamelijk op de Amerikaanse leest geschoeid was. De optredens bevatten kleurrijke shows van color-guards en muzikaal geweld van muzikanten. Voor de Zie rikzeese burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs was de taptoe een evenement dat zich volgend jaar mag herhalen en dan haar eerste lustrum kan vieren. ,,Het is zeer ge slaagd en een schitterend geheel voor oog en oor waar we best trots op mogen zijn. Alle korpsen hebben zich goed ingezet", waren de lovende woorden van de eerste burger. De organisatie kan zich tevreden stellen met het resultaat van hoog staand niveau. Daar zorgden niet al leen de plaatselijke korpsen Rust Roest en Kunst en Eer voor, maar zeer zeker ook de internationaal be kende show- en muziekorpsen Julia na, Jong-Holland, Excelsior en Die Tambourijnen van die Stadt Eyndho- ven. Het publiek was soms zo ver dacht stil, omdat er zich imposante taferelen op het Havenplein afspeel den. Niet alleen leuk om naar te kij ken, maar zeker ook om naar te luisteren. Intermezzo Voordat de korpsen allemaal kon den aantreden, werd een muzikaal voorprogramma gegeven. In afwach ting van de opmars vanuit het Vrij- poortje en de Hoge Molenstraat gaf de Koninklijke Harmonievereniging Kunst en Eer alvast een voorproefje op het Havenplein middels een muzi kaal intermezzo. Voor de Zierikzeese korpsen was het ongetwijfeld een veel spannender optreden, omdat zij voor thuispubliek speelden en zo de volgend dag op straat weer worden aangesproken met op- en aanmerkin gen. i De Zierikzeese klok had precies acht keer geslagen toen enkele solis ten van Showband Rust Roest de openingsceremonie brachten. Inmid dels stonden alle andere korpsen al klaar om het Havenplein op te lopen waar taptoe-voorzitter Dries Schiet- tekatte de taptoe opende en voor lan ge tijd de microfoon aan ladyspeaker Marijke Meijer overhandigde. Zij kondigde middels een korte intro ie der korps aan, nadat ze eerst muzi kaal waren aangetreden. Voor één tribune-vleugel scheen de zon, aan het begin van de avond, nog wel wat fel in de ogen, maar was alles met een zonnebril op goed te over zien. De beurt was eerst aan Show korps Excelsior uit Goes. Het 75 kop pen tellende korps gaf een spectacu laire showpresentatie in mooi ge kleurde tenue's. Vanaf 1980 is bij het korps de blik gericht op Amerika en dat kwam goed tot uiting tijdens de presentatie. Het optreden kan ook wel worden vergeleken met de Amerikaanse show, die bij de universiteiten wordt gegeven. Er werd veel met vlaggen gezwaaid en ook de muzikaal leider weerhield zich er niet van om af en toe met felle armbewegingen de mu zikale presentatie-tot een goed eind te brengen. De bespelers van het percussie-instrumentarium voerden regelmatig de boventoon in het reper toire yjjn het uit Goes_afkomstige Ex-, celsior. Galashow Het optreden van Muziek- en Show band Juliana was, in vergelijking met Excelsior een beetje rustiger. Het eerste optreden van Juliana uit Amersfoort was een typisch Engelse galashow en dat was, gezien de kle dij, al gauw duidelijk. De leden leken zo van Buckingham Palace te zijn weggelopen. Zij brachten tijdens de galashow bekende marsmelodieën, waarin ook de fluitgroep een rol ver vulde. Volgens de muzikaal leider was het uniek in Nederland, dat een korps zo'n grote fluitgroep (15) heeft. De tweede show zorgde er voor dat Juliana in een heel ander daglicht waar bijna het hele terrein mee werd gevuld. De spinners zorgden tegelijkertijd voor een kleurrijk effect. Ook deze show werd volgens het Amerikaanse voorbeeld uitgevoerd. De show kan dan misschien nieuw zijn voor het pu bliek, maar de nummers ongetwij feld niet. Rust Roest kiest bewust voor werken van bekende compo nisten en daar loog men tijdens de taptoe dan ook niet om. Lucy in the sky with diamonds, Hey Jude en A brand new day klonken menigeen be kend in de oren. Uitzonderlijk Eén van de hoogtepunten was onge- riënteerd, maar ook daar verrichtten de muzikanten wel eens een knipoog naar ,,het land van de onbegrensde mogelijkheden". Soms wilden ook de geluiden vanuit het Zuidamerikaan- se wel eens naar boven komen. Bij Jong-Holland worden de arrangeurs geïnspireerd door bekende schrij vers, maar er was wel een duidelijk eigen identiteit in de nummers aan gebracht. De werken hadden een vol geluid en werden hard afgewerkt. Afwisselend Het Koninklijke Harmoniegezel schap Kunst en Eer had in feite wei nig gemeen met de collega's. Bij hen ging het puur en alleen om de mu- ziekpresentatie. Toch behoefde het gezelschap zich niet extra uit te slo ven óm toch mee te kunnen doen tij dens deze taptoe. Kunst en Eer kwam naar voren met afwisselende num mers, waarin zowel de koperblazers als de drumsectie van het Zierikzeese gezelschap goed naar voren kwamen. De taptoe werd afgeblazen door hoornblazer Peter Stoutjesdijk, die Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Enkele leden van Shoivband Rust Roest opende de taptoe met een muzikaal intermezzo (Foto: Joop van Houdt). Een stille genieter(ster) (Foto: Joop van Houdt). kwam te staan. De ongeveer 65 leden kwamen voor de tweede keer in his torische kledij het Havenplein op en dat zorgde voor een fraai geheel. Het repertoire, dat tegen de Russische klassieke muziek aan lag, werd toen nog rustiger. Er werden werken ge speeld van onder anderen de Russi sche componist Tsjaikowski en Ka- cliaturian. Een duik in het verleden was voor Rust Roest niet nodig. Deze Zierik zeese showband timmert al jarenlang aan de weg en verhoogt haar kwali teit door goed naar de juryleden tij dens concoursen en wedstrijden te luisteren. Aan de hand daarvan pro beert men de kwaliteiten op te vijze len. In vergelijking met de galashow van Juliana, is het werk van Rust Roest veel speelser en bestaat uit minder gediciplineerde vrije figuren, twijfeld Die Tambourijnen van die Stadt Eyndhoven, één van de best ge klasseerde korpsen van Nederland. Deze Brabanders zorgden voor een strakke presentatie, zowel qua show als muzikaal gezien. Uitzonderlijk was het allerlaatste element van de drie marsgedeelten. Het werk was een uitvoering van Richard Wagner. De muziek van Wagner werd in het verleden door Hitier misbruikt en dat maken de composities wat uit zonderlijk, omdat niet iedereen dit zo maar speelt. ,,Je moet je nek eens durven uitsteken", vertelde de ar tistiek leider. Volgens hem is dit nog nooit in Nederland vertoond. Verder lagen de showtechnieken ook weer richting het Amerikaanse model. Showband Jong-Holland uit Zwijn- drecht was minder Amerikaans geo een plekje bovenin De Beuze had ge vonden. Direct na het Wilhelmus werd door Asselbergs het slotwoord gesproken en ..macheerde" alle korp sen af". ZIERIKZEE - A. G. K. uit Zierik zee werd zaterdag om 13.00 uur op de fiets door J. W. de O. uit Zierikzee op de Bocrenweg aangereden. Auto bestuurder De O. zag, toen hij van het terrein van Autobedrijf Lege- maate kwam, de iietster niet aanko men. Beiden reden richting de Laan van St. Hilaire. Verwachting tot dinsdagavond: Zonnig Zonnig. Minimumtemperatuur om streeks 14 graden, middagtempera- tuur van 20 graden op de Wadden tot 26 graden in het zuidoosten van het land. Matige, aan de kust vrij krach tige wind uit noordoost tot noord. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 23 juni: Woensdag: Zonneschijn: 50 Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: noord 3 Donderdag: Zonneschijn: 60% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: noord 3 Vrijdag: Zonneschijn: 507c Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: noord 3 ZON- EN MAANSTANDEN 20 juni Zon op 05.19, onder 22.03 Maan op 23.37, onder 05.45 Laatste Kwartier: 26 juni (11.09) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er komt langzamerhand enige verandering in het huidige weerbeeld. Het hogedrukgebied dat voor het fraaie weer verantwoorde lijk is, brokkelt geleidelijk af. Het komende etmaal merken we daar echter nog weinig van. Vannacht is het vrijwel onbewolkt. De tempera turen dalen tot een graad of 14, waar bij een lokale mistbank niet kan wor den uitgesloten. Morgen is het opnieuw zonnig. Op grote hoogte drijft er wat sluierbewolking over, maar deze kan de zon niet afscher men. De middagtemperaturen lopen morgen uiteen van 20 graden op.de Wadden tot 26 graden in het zuiden van het land. De wind is matig en waait uit noordoost tot noord. Aan de kust en op het IJsselmeer is de wind af en toe vrij krachtig. Na morgen wordt er wat meer be wolking verwacht, maar het blijft voorlopig nog droog. Het wordt wel iets koeler. SIRJANSLAND - Tijdens een snelheidscontrole aan de Provincialeweg, nabij Sirjans land, zijn in totaal 72 auto's be keurd, omdat zij te hard reden. De maximumsnelheid was vijftig kilometer per uur, in verband met werkzaamheden aan de weg. De hoogste snel heid, die gemeten werd, was 98 kilometer per uur. OOSTERLAND - Oosterlands Fanfare pakte goed uit tijdens een georganiseerde rommelmarkt, waaraan een braderie voor particuliere ondernemers was gekoppeld. De zon scheen fel en daarom des te meer een reden om er een gezellige dag van te maken. Op de Sint Joostdijk stonden lange rijen met kramen, waarin ondernemers op hun eigen, soms authentieke, manier hun waren probeer den te verkopen. Ondanks het mooie weer kwamen er toch niet zo veel bezoekers naar Oosterland toe. ,,Het was te mooi weer", is de verklaring van Ooster lands Fanfare voor een wat laag be zoekersaantal. Toch stelt de muziek vereniging zich tevreden met de opbrengst van ongeveer drieduizend gulden. Men heeft nog geen specifiek doel voor het geld. Voorlopig is het al leen om de kas te spekken. Oosterhof Natuurlijk draaide het tijdens de braderie allemaal om Oosterlands Fanfare. Al vroeg in de morgen waren vrijwilligers in de weer om alles ge reed te maken. Rondom de Oosterhof werden alle tafels en stands van de muziekvereniging uitgestald. In de straat en in de ,,tuin" van de Ooster hof was van alles te doen voor zowel jong als oud. Tbrwijl een wat oudere vrouw de stenen door de sjoelbak laat glijden, rijden pony's, met kin deren daarop, af en aan op de Sint Joostdijk. Lekkernijen Voor de kinderen was ook een grab belton neergezet, die al snel werd leeggehaald. Op den duur waren er alleen nog maar lolly's over. Verderop stond de stand waar andere lekker nijen konden worden gehaald, ter wijl schietlustigen zich bij de schiet tent volop vermaakten. Daar werd ook het 21-spel gespeeld. Voor slechts een piek konden bezoekers al meespelen. Verderop in de straat konden kleu ters hun eerste rijlessen nemen door in scooters te gaan rijden. De anti quair aan de Sint Joostdijk had voor deze dag zijn deuren wagenwijd opengezet, zodat voorbijgangers sneller een kijkje in de zaak namen. Daarin stonden veelal grote antieke kasten, die menigeen graag in zijn of haar huiskamer wil hebben staan. Zoals* bij vele braderieën stonden ook in Oosterland kramen, die de be kende spullen verkochten, zoals kle ding, stickers en ijzerwaren. Om de dorst te lessen en de honger te stillen had de muziekvereniging een eigen kraam, waar naast drank ook „Hol landse nieuwe" gehaald kon worden. Het geheel werd muzikaal opgeluis terd door de inmiddels bekende toet senist, die niet voor de eerste keer tij dens een Oosterlandse braderie aanwezig is. Weinig belangstelling tijdens de braderic/mini-rommelmarkt in Oosterland (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1