'Hoe kun je op dit tijdstip de hele stad overhoop halen' f3 Twee blauwe vlaggen voor Westerschouwen «TÉC ive-- Geslaagde intocht wandelaars DE ZIERIKZEESCHE COURANT Autobedrijf ISTA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Concurrentiepositie Reis Veiling Op zijn ziel De concurrentiepositie van de landbouw mag Robert van de Zande uit Nieuwerkerk reisde -In de Concertzaal te Zierikzee werden allerlei De afgezette voorzitter van de commissie zaal volgens R. J. van der Wekken niet in het geding zeven maanden door Australië. (Pag. 3). artikelen geveild. (Pag. 3). voetbal voelt zich op zijn ziel getrapt. (Pag. 9). komen bij de milieu-maatregelen. (Pag. 2). VRIJDAG 16 JUNI 1989 145ste jaargang Nr. 24558 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De arbeid zelve is een genot. Manilius Werkzaamheden herinrichting Zierikzeese binnenstad veroorzaken overlast voor ondernemers en winkelend publiek ZIERIKZEE - In het zonnetje schuifelt een oudere me vrouw voetje voor voetje over het houten plankier dat momenteel de enige mogelijkheid vormt om vanaf het Havenplein de Visstraat in te komen. De Visstraat waar van het loopgedeelte is gereduceerd tot een breedte van ongeveer vijftig centimeter zanderig terrein met daarin de nodige hindernissen van hoge stoepjes. Er wordt ge werkt in de binnenstad van Zierikzee. Behalve in de Vis straat zijn de bouwvakkers ook in tal van andere straten in de weer om met hun graafmachines, shovels, trilma- chines, hamers en meetapparatuur de herinrichting van de binnenstad, het aanleggen van een aantal loopgebie den voor voetgangers, te realiseren. Werkzaamheden die het gesprek van de dag zijn. Bij de toeristen die vanaf hun zonnige terras uitkijken op zwoegende en zwetende bouwvak kers. Bij de inwoners van Zierikzee die bij het doen van hun dagelijkse boodschappen tussen zand en stenen door moeten laveren. En bij de onder nemers die de bereikbaarheid van hun zaak en daarmee hun omzet in het gedrang zien komen". Brief Negen van hen hebben in een brief aan het Zierikzeese gemeentebestuur Advertentie RANGE ROVER ^JTTirSM St. Joostdijk 41 - Oosterland 01114-1495 gang komen van het toeristensei zoen. Volgens VVV-informatrice Ca- rien Verschure zijn het vooral gezin nen met jonge kinderen en oudere den door de vrachtwagens. We heb ben hem nu maar weggehaald". „Ik zou op den duur niet meer we- „Het is ook geen klein werk de herin richting van de binnenstad plus het vernieuwen van een aantal riole-. rihgsbuizen. Maar het zijn wel plan-' nen waaraan de middenstanders via een inspraakprocedure zelf hebben meegewerkt". „Het geeft altijd overlast als zulke plannen worden uitgevoerd. Daar heb ik begrip voor. En iedereen heeft het recht ertegen te protesteren. Ik zou alleen niet weten hoe we het dan wel hadden moeten doen". Het ver baast de wethouder niet dat de mid denstanders van de gemeente geen uitnodiging hebben gekregen voor overleg over het tijdstip waarop de werkzaamheden uitgevoerd zouden worden. „Als ze met ons ergens over willen praten moeten ze zelf komen. De deur staat altijd wijd open. Maar het is heel moeilijk om het iedereen naar de zin te maken. Want de een wil dit en de ander dat". Dit nummer bestaat uit 10 pagina'; hun verontwaardiging geuit over het tijdstip waarop de werkzaamheden worden uitgevoerd. „Wij vinden het prima dat de binnenstad via een re novatie beter wordt aangepast aan voetgangers. En het is vanzelfspre kend dat de werkzaamheden die daarvoor nodig zijn overlast met zich meebrengen. Maar waarom voeren ze die in mei en juni uit. Hoe kun je op dat tijdstip de hele stad overhoop ha len. Heel mijn bedrijf ligt stil. En.dat terwijT'fóê het van de omzet in de zo mer moeten hebben", aldus een van de ondertekenaars die zijn naam lie ver niet in de krant heeft. Hij zegt van de aannemer gehoord te hebben dat de plannen in maart ook al rond waren. ,/Iben hadden ze ook kunnen beginnen". Niet coorect In de ABN-bank aan de Oude Ha ven is het niet minder druk dan an ders. Maar volgens directeur F. Don ker hebben de klanten wel aanzien lijk meer moeite om het pand te be reiken. „Vooral voor de oudere cliën ten en jonge vrouwen met kinderwa gens vormen de werkzaamheden een barrière". Ook Donker vindt dat de gemeente niet correct heeft gehan deld door de werkzaamheden zonder overleg met de ondernemers in deze tijd van het jaar te plannen. „Als men wat vroeger was begonnen wa ren er minder toestanden geweest". De werkzaamheden in de binnen stad vallen ook samen met het op T.-'i wur De werkzaamheden voor de herinrichting van de binnenstad van Zierikzee bezorgen de ondernemers veel overlast. (Archieffoto Joop van Houdt). echtparen die momenteel hun vakan tie op Schouwen-Duiveland door brengen. „Het is nog niet echt heel druk. Maar wel veel drukker dan en kele jaren geleden in mei en juni. Toen had je nog echt pieken en dalen in het toeristenseizoen. En dat loopt nu gewoon door". De vakantiegan gers die tussen de stenen en het zand door naar het VVV-kantoor komen om informatie klagen volgens haar niet over de werkzaamheden in de binnenstad. „Ik heb er nog niemand over gehoord. Ik denk dat we er zelf meer last van hebben. De vlag die buiten hing is er al twee keer afgere ten wanneer we de werkzaamheden in de binnenstad dan wel kunnen la ten uitvoeren", zegt de Zierikzeese wethouder P. de Rijke als reactie op de klachten. „Als het vriest kan het niet vanwege de bouwvakkers, in het voor- en najaar als het regent geeft het te veel moddertroep en in de zo mer komen de toeristen. Wij dachten dat het nu een goede periode was vlak voor de grote bui, het toeristen seizoen, begint". Volgens De Rijke wordt er met dubbele ploegen ge werkt om de werkzaamheden alle maal tegelijk aan te kunnen pakken en daarmee snel gereed te maken. U6h pa 8U.r Verwachting tot zaterdagavond: Zonnig Vannacht weinig bewolking en een minimumtemperatuur van om streeks 13 graden. Morgen overdag zonnig. Middagtemperatuur onge veer 24 graden. Zwakke tot matige wind, uit noord tot noordoost. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 20 juni: Zondag: Zonneschijn: 60% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 25 graden Windkracht: noordoost 3 Maandag: Zonneschijn: 70% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 26 graden Windkracht: noordoost 3 Dinsdag: Zonneschijn: 70% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 26 graden Windkracht: noordoost 4 ZON- 17 juni EN MAANSTANDEN De Rijke blijft optimistisch. „Ik hoop dat de ondernemers de schade die ze nu lijden door omzetverlies straks na de werkzaamheden weer inhalen. Want dan wordt het gebied waarin hun zaak ligt een stuk aan trekkelijker voor het winkelend pu bliek". Naar verwachting zijn de werkzaamheden, waarmee de bin nenstad van Zierikzee wordt voor zien van een aantal loopgebieden voor voetgangers, voor de bouwvak vakantie (15 juli tot 6 augustus) ge reed. Zon op 05.19, onder 22.02 Maan op 21.02, onder 03.16 18 juni Zon op 05.19, onder 22.03 Maan op 22.07, onder 03.51 19 juni Zon op 05.19, onder 22.03 Maan op 22.59, onder 04.40 Volle Maan: 19 juni (08.57) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Er verandert de komen de dagen maar weinig in de weers- situatie. Ons weer wordt bepaald door een zeer omvangrijk hogedruk- gebied dat zich uitstrekt van de Azo- ren over Noordwest-Europa naar Scandinavië. Daardoor worden de pressies nog steeds op grote afstand van ons land gehouden. Vannacht is er weinig of geen bewolking. De mi nimumtemperaturen zijn omstreeks 13 graden. Morgen overdag wordt er wederom zonnig weer verwacht. De middagtemperaturen liggen rond de 25 graden. Bij wind van zee kan het in de kustgebieden iets koeler wor den. Veel wind is er overigens niet. Deze is zwak tot matig, kracht 2 a 3, en waait in hoofdzaak uit noord tot noordoost. Ook na morgen houdt het zonnige en droge weer aan en kan het nog wel een graadje warmer worden. om ZIERIKZEE - Met slechts acht afvallers is de editie 1989 van de Zierikzeese Avondvierdaagse geslaagd afge sloten. In totaal 1673 personen meldden zich maandag aan voor de vierdaagse wandeltocht. Iets minder dan vorig jaar en de reden daarvan moet gezocht worden in het feit, dat er zich negen groepen minder hebben aangemeld. De organisatie is bijzonder tevreden over het milieubewuste gedrag van de deelnemers. Zwerf vuil is er nauwelijks gevonden en dat was vorig jaar wel anders. Wat dat aangaat heeft de dringende brief van het comité naar de scholen 'geholpen. Na de intocht op het Havenplein werd de menigte toegesproken door burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs. Na zijn laatste woorden stroomde het plein meteen leeg. En dat tot teleurstelling vag de organisatie, die nog graag wat mededelingen had gedaan. Zo kómt er een nieuwe medaille voor de vijftien kilometer en zijn er plannen om volgend jaar een wisseltrofee in te voeren. Die gaat naar de vereniging (groep) met de meeste dèelnemers. (Foto: Joop van Houdt). koor strand van Nieuw-Haamstede en haventje van Burghsluis BURGH-HAAMSTEDE - Voor het derde achtereenvol gende jaar heeft de gemeente Westerschouwen de blauwe vlag gekregen. Een onderscheiding die door een Europe se commissie wordt toegekend aan de kustgemeenten inet de schoonste stranden en havens. Westerschouwen kreeg dit jaar zelfs twee blauwe vlaggen. Een voor het strand te Nieuw-Haamstede en een voor het haventje van Burghsluis. De burggn^eester van de gemeente Westerschouwen J. L. Niemantsver- driet-Leenheer reisde woensdag sa men met milieu-ambtenaar H. B. Veerman en W. Krijger van de buiten dienst gemeentewerken naar het Noord-Hollandse Schoorl waar de missionair minister van milieu drs E. Nijpels de blauwe vlaggen uitreikte aan vertegenwoordigers van elf Ne derlandse kustgemeenten die dit jaar voor de onderscheiding in aanmer king kwamen. Nijpels prees deze gemeenten als voorbeeld van de mogelijkheid dat milieu en economie niet op gespan nen voet met elkaar hoeven te staan. „Een milieubewuste gemeente pro beert vervuiling terug te dringen. Een schoon strand is voor recreatie- gemeenten een belangrijke economi sche factor want daar komen toe risten op af. En zij brengen geld in het laatje". In de gemeente Westerschouwen heeft men de afgelopen drie jaar in de praktijk ondervonden dat de woor den van de minister waar zijn. Regel matig bleek dat vooral Duitse toe risten. zich bij de keuze van hun vakantiebestemming lieten leiden door de toegekende blauwe vlag. Zij hechten grote waarde aan dit teken van een schoon strand en water. Dc criteria om voor de onderschei ding in aanmerking te komen waren dit jaar strenger dan voorheen. „Voorheen werd dc blauwe vlag toe gekend op grond van een algemene indruk over de toestand van het strand. Dit jaar werden meetpunten geplaatst waarmee dc waterkwali teit minstens vijf keer per jaar wordt gecontroleerd door Rijkswaterstaat of Provinciale Waterstaat", aldus burgemeester Nicmantsverdriet. Op dit moment staat alleen nog maar een meetpunt op het strand bij Nieuw-Haamstede. Mede op grond van dc goede kwaliteit van de water monsters die daar werden genomen werd een blauwe vlag toegekend. De overige stranden van de gemeente Westerschouwen kwamen dit jaar Burgemeester Niemantsverdriet: ..De criteria om een blauwe vlag te krijgen waren dit jaar veel stren ger niet in aanmerking voor de onder scheiding omdat daar nog geen meet punten zijn opgesteld. Dat zal vol gens burgemeester Niemantsverdriet binnenkort gebeuren. Zij toonde zich bijzonder verheugd met de onderscheiding die de ge meente opnieuw ten deel is gevallen. vervolg pagina 2

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1