Kyokushin op strand van Westenschouwen Mevrouw Van de Sluys heeft honderd km achter de kiezen Redelijke resultaten Schouwse sporters in sportdorp Papendal NIEUWSBODE Bestuur van Commissie Zaalvoetbal van taken ontheven en weggestemd Wijken- korfbal All-Ready SKNWK 35 jaar i P.V. Duiveland Vergadering commissie sport Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 13 juni 1989 Nr. 24556 9 WESTENSCHOUWEN - Honderd Kyokushin-leerlingen afkomstig- uit Zeeland en Goeree-Overflakkee, hebben zich op het strand van Westenschouwen tijdens een centrale training kunnen uitleven. Onder leiding van karateka Jan de Jong, uit Kapelle, houder van de zwarte band eerste dan, leefden de jongens en meisjes zich uit op het strand en het nabij gelegen Domeinengebied van de Boswachterij Westerschou- wen. Men bezigde diverse verschillende hoogstandjes tijdens de centrale kyokushin-training op het strand van Westen- schouwen. (Foto: Joop van Houdt). Kyokushin is een bepaalde kara- testijl, genoemd naar de Japanse uit vinder Oyama Kyokushin, die mo- ZIER1KZEE - De Zierikzeese korfbalvereniging All-Ready organiseert ook dit jaar weer het traditionele wijkenkorf- bal, en wel op maandag negen tien juni en donderdag tweeën twintig juni aanstaande. Er wordt met twee vakken gespeeld, waardoor het team moet bestaan uit vier dames en vier heren. In deze achttallen mogen slechts twee geoefende korfballers/sters uitkomen. De wedstrijden duren één kwar tier en vinden plaats op sport park Bannink. Deelname is mogelijk vanaf veertien jaar. DEN HAAG - In Paramaribo zijn twee slachtoffers die de vliegramp in Suriname vorige week woensdag overleefd hadden alsnog overleden. Het gaat om Raghoebarsingh, een Su rinaamse politie-agent, en Romeo Jo sef Immanuel, een supporter van het voetbalelftal Kleurrijk Nederland". Dit is van welingelichte bronnen in Paramaribo vernomen. Immanuel zou overgebracht worden naar Neder land, net als zeven andere overleven den. Er traden complicaties op waar op hij weer werd teruggestuurd naar het Diaconessen-ziekenhuis in Para maribo, waar hij maandag overleed. ZIERIKZEE - Door een tech nische storing zijn diverse ali nea's van het artikel over de Sport kombinatie Nieuwer- kerk, in de krant van maandag 12 juni jongstleden, van plaats gewisseld. Zo moet na alinea zeven Tijdens deze vergade ring fungeerde de heer J. J. Buysse als voorzitter") verder gelezen worden met alinea 14 .Voorafgaande aan deze bij eenkomst hadden de besturen van de betrokken verenigingen Nate handhaven in de 'grote' voetbalwereld", kan ten slotte weer verder gelezen wor den met alinea acht („Het sei zoen 1981/82 werd vervolgens het topjaar."). menteel nog in leven is en recentelijk de leeftijd van 66 jaar heeft bereikt. Deze stijl staat bekend als de meest Voor tafeltenniser Paul de Graaf verliep het toernooi prima. Samen met Sao Nguyen moesten zij de Zeeuwse kleuren verdedigen. In to taal waren er uit alle provincies 24 ta feltennissers aanwezig, die verdeeld werden in poules van drie spelers elk. De Graaf was ingedeeld met Koele- wijn (Flevoland) en Van Oostenbrug- ge (N-Holland). De Zierikzeese tafel tennisser startte voortvarend. Simpel Koelewijn werd simpel verslagen met 21-9 en 21-10. De partij tegen Van Oostenbrugge werd een stuk moeilij ker. Tegen deze landelijk A-speler be gon Paul de Graaf met een 2-4 achter stand. Hij wist zich terug te vechten en deze eerste game op zijn naam te zetten: 21-18. Van Oostenbrugge maakte zich vervolgens de volgende games eens goed kwaad en 'liep' ver volgens over de niets vermoedende De Graaf heen: 10-21 en 14-21. Zodoende was voor Paul de Graaf een achtste tot zestiende plaats het hoogst haalbare. Eén ronde verder moest hij aantreden tegen De Jong van de provincie Groningen. Dit werd een gemakkelijke overwinning in twee games: 21-16 en 21-19. Wel had De Graaf de pech last te krijgen van een lastige blessure. Toch kon hij het toernooi hervatten en in zijn volgen de partij vond hij Pastoors tegenover zich. In het Zilveren battoernooi, in Rot terdam, had De Graaf nog van deze opponent verloren, zodat hij nu zinde op revanche. De eerste game werd verrassend goed gespeeld. De Zierik- zeeënaar kwam achter te staan maar dat deerde hem niet. Via 13-16 werkte hij zich op tot 17-17 en zelfs 21-21. Tbch wist Pastoors de game nog op eigen naam te zetten: 22-24. De Graaf ver loor ook de tweede game: 17-21. Blessure Zijn laatste wedstrijd was tegen Ooivink. Paul de Graaf speelde, on danks zijn blessure, toch wel aardig maar de snede was eruit. Hij was aan het einde van zijn latijn, mede omdat hij daarvoor ook vijf partijen had ge dubbeld en de temperatuur in de tent inmiddels behoorlijk was opgelopen. Een twaalfde plaats in het enkelspel was toch een waardige afsluiting van zijn seizoen. De Graafs partner in het dubbel spel, Sao Nguyen uit Middelburg, was voor aanvang dolblij maar erg zenuwachtig, omdat hij nog nooit op landelijk niveau had gespeeld. gedisciplineerdste en hardste tak van karate. Het is dan ook toegestaan, en zelfs de bedoeling, om middels licha- Nguyen beschikt over een prima forehand topspin en verraste dan ook diverse tegenstanders in de eer ste game. Hij eindigde uiteindelijk op een drieëntwintigste plaats. In het dubbelspel kreeg dit Zeeuw se duo het niet bepaald gemakkelijk, niet in de laatste plaats omdat het de eerste keer was dat zij gezamenlijk aan dezelfde kant van de tafel ston den, maar tevens was Sao Ngu.yen niet gewend aan een linkshandige partner. Het begin tegen de gebroe ders Bosma (Friesland) eindigde in verlies: 12-21 en 15-21. Tegen het duo van Zuid-Holland ging het, ondanks een verlies, toch goed: 16-21 en 15-21. Progressie De Zeeuwen lieten zich niet ont moedigen, en in de volgende partij te gen Overijssel zette men succesvol de progressie in, mede door de gewen ning aan elkaar. De eerste game werd nog verloren met 18-21. Game num mer twee en drie werden vervolgens keurig gewonnen met 21-15 en 21-16. De strijd om de negende en tiende plaats ging tegen Drente. Ook hier werd de eerste game ver loren, dit keer door het nemen van teveel risico's: 17-21. De negende plaats werd veilig gesteld door de twee resterende games te winnen met 21-18 en 21-18. Een prima toer nooi voor beide tafeltennissers, die zichtbaar hadden genoten deze dag. Want het gebeurt je niet elke dag dat je beroemde coryfeeën als Anton Geesink, Hans van Breukelen, Els Vader en Elly van Hulst tegen het lijf loopt. Ook de jonge atleten beleefden een onvergetelijke dag op Papendal. Mi chel Coolbergen van Delta Sport wist in deze inspirerende entourage een persoonlijk record op de 2000 m steeple-chase te bewerkstelligen. Hij liep deze twee kilometer in 7.13.2. In de eindrangschikking van de atletiek kwam Zeeland op een tiende plaats met 116 punten. Prestaties De prestaties van de andere Zeeu wen op de diverse atletiek-onderde- len waren als volgt: Jongens: 110 m horden: Evert Rombout (RKHAV) 17.19 sec. -pr-, 400 m: Peter Scheele (RKHAV) 54.46 sec. -pr-, 200 m: Peter Scheele 24.28 -pr-, 800 m: Bas Schlet- tere (Dynamo) 1.57.49 -pr-, 3000 m: 9.20.47 -pr-. 2000 m steeple: Michel Coolbergen (Delta Sport) 7.13.2 -pr-. speerwerpen: Jeroen ten Heuvel (Dy namo) 47.04 m -pr-. Hoogspringen: Michel Houkamp (Dynamo) 1.70. Ko gel: Henk van de Berg (AV '56) 11.87. melijk contact iemand uit te schake len. De term KO (knock-out) is dan ook een ingeburgerde term bij het Kyokushin. Centraal De karateschool Kyokushin Zee land is ondergebracht in vijf verschil lende plaatsen in de regio: Stellen dam, Achthuizen, Zierikzee, Som- melsdijk en Kapelle. Jaarlijks wor den twee keer per jaar deze centrale trainingen georganiseerd. Deze jongste trainingsbijeenkomst in de Westhoek was een voorbereiding op het grote Zomerkamp begin juli te Papendal, alwaar diverse vechters hun examen moeten afleggen. Vanaf 13.00 uur tot 16.30 uur waren de honderd 'vechtjassen' bezig ge weest met onder andere warming-up oefeningen, conditietraining in de bossen, sumo-worstelen op het strand en ter afsluiting rende men onder afgrijselijk gegil de Noordzee in. Daar werden vervolgens nog di verse oefeningen gehouden, die door de tegenwerking van het water alle maal weer hun aparte charme had den. Kyokushin is een sport die reeds vanaf heel jonge leeftijd beoefend kan worden. Er waren dan ook ver schillende jonge deelnemers aanwe zig op het strand bij Westenschou wen. ,,Die deden gewoon mee met de training, maar ze werden ook 'ge bruikt' om het voor de senioren zwaarder te maken. Zo moesten die dan een zandheuvel nemen met op de rug een kleintje. Maar ook bij het op de handen lopen (kruiwagenloop, red.) kregen ze een kleintje op de rug", vertelde leraar De Jong. Leiding Zoals gezegd was de algehele lei ding in handen van Jan de Jong, die zelf nu reeds tien jaar het Kyokushin beoefent. In Nederland wordt door zo'n 5000 personen aan deze stijl van karate gedaan. De Jong is er daar één van en is tevens één van de achten twintig leraren, die ons land rijk is. Tijdens de laatste centrale training werd De Jong bijgestaan door drie collega's, te weten: Lia Vlietland (Zie rikzee), Henk Gerhard (Dirksland) en Kees Kooman (Burgh-Haamstede). EDEAM - De derde selectie wedstrijd voor de nederlandse zeilers in de Contender-klasse is gewonnén door Pieter Visser uit Edam. Hij was op het IJsselmeer bij zijn woonplaats de regelmatigste in de vier manches. Meisjes: 100 m horen: Sandra Huis- soon (AV '56) 15.97 sec. Verspringen: Sandra Huissoon 5.09 m. 100 m: Che- ry Abuys (Dynamo) 13.08 sec. 200 m: Chery Abuys 27.19 sec. 400 m: Ines de Bliek (RKHAV) 63.03. 800 m: Iris Pro voost (Schelde Sp.) 2.30.07. 1500 m: Cindy van Driessche (RKHAV) 5.32.78. Speerwerpen: Marielle Amersbeek (Schelde Sp.) 31.64 m. Hoogspringen: Danielle Spuessens (Schelde Sp.) 1.40 m. Kogel: Danielle Segers (RKHAV) 12.28 m. Bij het turnen eindigde Zeeland op een verdienstelijke vierde plaats. Deze Papendal-equipe bestond onder andere uit de twee Delta Sport turn sters Monique Slootmaker en Sabri- na de Prenter. Monique Slootmaker eindigde in -het overall-klassement op een vijfde plaats met in totaal 32.25 punten, zij was daarmee de beste Zeeuwse turnster in dit natio naal gezelschap. Sabrina de Prenter bezette de negentiende stek en wist een totaal te behalen van 28.15 pun ten. NIEEUWERKERK - Uitslag wed vlucht vanuit Bapaume (190 km). Ge lost werd er om 12.45 uur met een N.O. wind. In concours waren 292 duiven. Eerste prijsduif: 15.52 (1030 m/pm); laatste prijsduif: 18.29 (562 m/pm). Comb. Van Dijke 1, 34 (15); T. M. Da lebout 2, 3, 32 (12); C. Krijger 4, 28 (8); L. IJzelenberg 5, 23, 54, 55, 59, 65, 69 (11); J. C. van Felius 6, 21 (5); H. P. van ZIERIKZEE - Woensdag 14 juni vergadert de commissie van advies en bijstand voor sport van de ge meente Zierikzee. Aan de orde komt onder andere een voorstel tot wijzi ging van de jeugdsportsubsidierege- ling. De vergadering begint om 17.30 uur en wordt gehouden in de raad zaal van het stadhuis. ZIERIKZEE - Tijdens de gisteravond, maandag, ge houden Algemene Leden vergadering van de Com missie Zaalvoetbal Schouwen-Duiveland is het huidige bestuur mid dels een motie van wan trouwen naar huis ge stuurd. Onder aanvoering van Kees Verkerk, van Coen Honig, had zich ech ter binnen luttele minuten een interim-bestuur ge vormd. Nadat reeds bij aanvang van de ver gadering gesteld werd dat de agenda aan alle kanten rammelde (er ont brak bijvoorbeeld een financieel jaarverslag), werd door voorzitter Frank de Vos geopperd om dit in een volgende vergadering in augustus op nieuw ter hand te nemen. Toen een maal het agendapunt 'bestuursver kiezing' aan bod was trok Kees Verkerk, zich gesterkt door de gehele vergadering, ten strijde. Autoritair Verkerk stelde dat de huidige voor zitter een autoritair beleid voerde en gaf daarmee meteen de reden aan waarom er in zo'n korte tijd zoveel goede bestuurders waren opgestapt, te weten: Arjaan Bolle, Jan Ooster- boer en, recentelijk, Willem van de Noorden 7, 33, 37, 49, 72 (10); Comb. Douwes/Thk 8, 53, 66 (19); L. J. de Bruine 9, 14, 15, 18, 24, 36, 39, 42, 52, 58, 70, 71 (24); C. Bal 10, 26, 61 (7); N. Klink-Reinhoud 11, 20, 27, 29, 48, 57, 67 (19); H. van der Maas 12, 13, 19 (5); A. de Ronde 16, 51, 64 (10); L. J. v. d. Wielen 17 (8); Comb. Knop-Stouten 22, 38 (18); J. A. Hobé 25, 35, 40, 47 (8); J. de Waal 30, 41, 60, 73 (9); M. C. de Koster 31 (10); A. de Jonge 43, 50 (14); J. van Beveren 44 (6); Comb. Dane- Dooge 45, 46, 62, 63 (18); A. Bouman 56, 68 (6). aantal duiven in con cours per liefhebber. Tot 1 januari 1989 hoefden sportver enigingen die aangesloten waren bij een landelijke sportorganisatie voor het gebruik van de gymzaal aan de Raamstraat een lager tarief te beta len dan verenigingen die dit niet wa ren. Het college van b en w van Zie rikzee heeft echter in november 1988 besloten om dit onderscheid met in gang van janauri 1989 te laten verval len en met ingang van deze datum on derscheid te maken tussen commer ciële en niet-commerciële gebruikers. Voordat een voorstel van die strek king aan de gemeenteraad wordt voorgelegd wil het college het advies van de commissie sport. Velde. Zichtbaar geëmotioneerd uitte Kees Verkerk dan ook zijn ongenoe gen. „Jij maakt het zaalvoetbal op Schouwen-Duiveland kapot. Als jij weg ben kunnen we tenminste het zaalvoetbal redden. Ik heb alles, maar dan ook alles over voor het zaalvoetbal, desnoods treed ik als interim-voorzitter op en ga dan op zoek naar een nieuw bestuur", waren enkele van zijn woorden richting be stuurstafel. Dat velen met hem mee voelden bewees wel het feit dat veer tien van de in totaal negentièn aanwezige verenigingen voor de in gediende motie van wantrouwen stemden. Twee stemmen waren blan co, één was ongeldig en twee stemden tegen de motie. In no-time had Kees Verkerk ver volgens ter plaatse een vijfkoppig interim-bestuur samengesteld dat be staat uit: Kees Verkerk (voorzitter), Henk Vrijdag (financiële zaken), Jan Oosterboer, Rob Holm en Huib Brug- geman. Zij zullen zich als belangrijk ste taak stellen nieuwe mensen te be naderen die uiteindelijk tijdens de volgende ledenvergadering benoemd worden als vast bestuur van de Com missie Zaalvoetbal. Geen probleem Interim-voorzitter Kees Verkerk verwacht trouwens niet dat het vin den van de juiste mensen grote pro blemen gaat opleveren. ,,Ik verwacht dat als we de weggelopen mensen be naderen, zij zeker bereid zullen zijn om opnieuw plaats te nemen in het bestuur", aldus de Zierikzeese sport man, die het zaalvoetbal overduide lijk na aan het hart ligt. NIEUWERKERK - Mevrouw Van de Sluys-Jonker uit Nieuwerkerk heeft in zwembad Dol-fijn uit handen van burge meester A. Bergshoeffvan de gemeente Duiveland, een medaille opgespeld gekregen vooreen wel heel uitzonderlij ke prestatie. Als deelnemer aan het project swim-jogging is de sportieve waterrat de eerste Schouwen-Duivelandse zwemster die honderd kilometer achter haar kiezen heeft. Met per keer 500 meter zwemmen zat mevrouw Van de Sluys recentelijk ineens op de honderd kilometer. Ze is echter nog helemaal niet van plan om er mee te stoppen en is voornemens gewoon haar baantjes te blijven trekken. FAPENDAL/ZIERIKZEE - Tijdens de Jeugd Olympi sche Dag op het nationale sportcentrum Papendal, nabij Arnhem, is de provincie Zeeland in de eindstand geëin digd op een elfde plaats, alleen de jongste provincie Fle voland liet men achter zich. individueel werd er echter aardig gepresteerd, en was het voor iedere deelnemer een hele ervaring om aan een dergelijk grandioos toer nooi mee te mogen doen. En daar hebben we meteen de Olympische gedachte bij de hoorns; „Meedoen is belang rijker dan winnen".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9