KS Pogon showt klasse handbal Drie voetballers overleven ramp Succes voor Co Quartel Concours Hippique van vijftigjarige Schouwse Ruiters Boby-warmers voor RV Renesse Gaat het zaalvoetbal op ons Schouwen-Duiveland ter ziele? NIEUWSBODE Wedvlucht vanuit Chateroux Wegens het ontbreken van een competitie-leider Van der Ouden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 8 juni 1889 Nr. 24553 9 RENESSE - Het bestuur van de Ruitervereniging Renesse (ruim 70 leden en donateurs) heeft onlangs het initiatief genomen om voor de le den uniforme body-warmers en sja brakken aan te schaffen. Eén en an der met het doel de onderlinge saamhorigheid nog verder te bevor deren en de ruitervereniging beter herkenbaar te doen zijn voor derden. De boby-warmers zijn donker blauw van kleur. Op de rugzijde is in gele letters het opschrift RV Renesse aangebracht, terwijl de voorzijde wordt gesierd door de namen van drie sponsors, namelijk: Manege Grol te Renesse, Restaurant de Kope ren Ketel te Zierikzee en Apollo Ho tel te Renesse. Deze drie sponsors hebben het fi nancieel mogelijk gemaakt dat de ruitervereniging kon overgaan tot de aankoop van de boby-warmers en sja brakken. Op zaterdag 10 juni 1989 om 14.00 uur vind in aanwezigheid van de sponsors en de plaatselijke pers de officiële uitreiking plaats van de boby-warmers en sjabrakken. Aller eerst reikt de voorzitter van de Rui tervereniging Renesse, mevrouw M. H. A. de Bei-Groenenboom, de body warmers uit aan de sponsors, de heer C. L. Beye van Mange Grol te Renes se, de heer C. Volker van het restau rant De Koperen Ketel te Zierikzee en mevrouw L. I. M. Poll-van den Nieuwenhof van Apollo Hotel te Re nesse. Daarna worden de boby-warmers en sjabrakken uitgereikt aan de le den van de ruitervereniging. ZIERIKZEE - Zaterdag tien juni aanstaande organiseren de drie geza menlijke postduivenverenigingen Duiveland (Nieuwerkerk), Zierick (Zierikzee) en Gevleugelde Vrienden (Zierikzee), tesamen verenigd in de CC Schouwen-Duiveland (CCSD), een wedvlucht vanuit het in Frank rijk gelegen Chateroux; een afstand van 565 kilometer. Na deze vlucht, de eerste uit een se rie van zes vluchten meetellend voor het kampioenschap van Schouwen- Duiveland, worden de eerste twee duiven van de poule-lijsten geteld. Het bestuur van de CCSD heeft spe ciaal voor deze vlucht vanuit Chate roux tien prijzen beschikbaar ge steld. Deze prijzen gaan naar de eerste tien verschillende duivenlief- hebbers. Feestavond De op al de zes vluchten gewonnen prijzen, en de kampioen van deze se rie, worden op een door de CCSD te organiseren feestavond in november 1989 uitgereikt. Mede vanwege de gratis deelname aan deze wedvluch ten verwacht het bestuur van de CCSD dat duivenliefhebbers uit de regio massaal zullen meedoen. de Poolse keeper te verschalken. KS Pogon was duidelijk te sterk voor Bert de Vos (nr. 5) kaalt snoeihard uit en weet Delta Sport: 29-17. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Dat het Poolse handbalteam KS Pogon inderdaad een buitengewoon goede ploeg is, hebben de spelers van de Zierikzeese handbalvereniging Delta Sport deze week aan den lijve ondervonden. Een oefen duel tegen dit ongekende sterke team, dat recentelijk landskampioen is geworden, in sporthal Onderdak ein digde in een te verwachten nederlaag van 29-17. ZIERIKZEE - Als het niet lukt om tijdens de Algemene Ledenvergadering, maandag twaalf juni aanstaande, een nieuwe competitie/wedstrijd-leider aan te stellen, is het Schouwen-Duivelandse zaalvoetbal volgend seizoen ter ziele. Een en ander vanwege de - onverwachte - terugtrekking van de huidige competitieleider Willem van de Velde. Gezien het scoringspercentage van 80% van KS Pogon, stak het, toch ook niet echt lage, percentage van 60% van Delta Sport daar toch schril te gen af. Toch wisten de Zierikzeeëna- ren tijdens de eerste helft nog goed partij te geven. Hoewel veronderstelt mag worden dat de Poolse spelers zich zeker niet voor de volle honderd procent inspanden. Gezien het feit dat hun leven dag in dag uit puur al- VLISSINGEN - Tijdens avond wed strijden op de kunststofaccammoda- tie in Vlissingen won de 15-jarige at leet Tom van der Ouden bij de C-ju- nioren het verspringen in een nieuw persoonlijk record van 5,69 meter. Hij verbeterde zijn beste afstand met maar liefst 35 centimeter. De Delta Sport atleet was ook de beste sprin ter tijdens de 100 meter. In een keuri ge tijd van 12.1 seconden bleef hij zijn concurrenten ver voor. Tijdens deze wedstrijden, waar overigens maar weinig belangstelling voor be stond, liep Eddy Smit een nieuw club record bij de veteranen. Smit verbeterde zijn eigen record op de 5000 meter in een mooie tijd van 16.49.0. De reis van Kleurrijk Nederland naar Paramaribo had propaganda moeten worden voor het Surinaamse voetbal. Nederlandse profs, die zou den spelen tegen Transvaal, SV Box tel en tenslotte tegen kampioen Ro bin Hood op 18 juni. Om het voetbal aldaar een impuls te geven. De vlie gramp maakte een eind aan de ambi ties. Achttien, vooral jonge, beroeps- voetballers stonden onder leiding van coach Nick Stienstra. Nick, van een Friese vader en een Surinaamse moeder, kwam naar Nederland en studeerde aan het CIOS in Hooge- veen. Via Schoten, EDO en Rood Wit Amsterdam kwam hij bij hoofdklas ser RCH Utrecht. Niet zonder succes. De club uit Heemstede werd onlangs kampioen bij de zondagamateurs. De waardering voor de 34-jarige Stienstra bleek uit het feit, dat hij als een van de zestien werd toegelaten tot de cursus coach betaald voetbal. Nick Stienstra wilde echter meer dan het trainerschap in de Neder landse profsector. Hij ambieerde te rug te keren naar Suriname, om daar het voetbal op de weg omhoog te hel pen. Het was geen toeval, dat de Su rinaamse voetbalbond hem benader de een kleurrijke selectie voor een leen uit handballen bestaat, is het be grijpelijk dat daar geen Schouws kruit tegen opgewassen was. Perfectie Vooral de één tegen één duels be heersten de Polen tot in de uiterste perfectie. In de tweede helft gingen zij wat preciezer handballen en brachten zelfs een aantal showele menten in hun spel. Zo demonstreer den zij een dubbele vlieger, wat erg spectaculair aandeed. Zo'n honderd toeschouwers genoten zichtbaar van het ten tonele gevoerde hoogstaande handbal. ,,We maakten ons natuurlijk totaal geen illusies, maar in de eerste helft Overige uitslagen: Heren: 5000 me ter: Eddy Smit 16.49.0. Jan Koster 17.12.1 (PR), Cor Duinhouwer 18.53. Joop Kristalijn 19.59. A-junioren: Danny Duinhouwer 100 m 12.6, 1500 meter 4.39.8. B-junioren: Jasja van Stein 100 meter 12.7. Michel Coolber- gen 100 meter 13.6 (PR) 1500 meter 4.47.5. C-jv-.loren: Tom van der Ou den 100 m> v l 12.1, verspringen 5.69. zomerse trip naar Suriname samen te stellen. Van RCH kreeg hij de ze gen. ,,We hadden niet verwacht dat we met RCH kampioen zouden wor den", zegt secretraris Piet Kouwen- hoven. „Anders hadden we hem waarschijnlijk niet laten gaan". Stienstra mocht dus aan de slag. Aan Gullit en Rijkaard durfde hij niet te denken. Feyenoord liet Regi Blinker en Paul Nortan niet gaan. Coördinator Fred Blankenmeyer: „van ons mochten ze wel met de trip mee, maar niet aan de wedstrijden meedoen". Van Ajax mochten Roy, Menzo en Winter niet spelen. Menzo ging wel, zaterdag als toerist. Aardige groep De broers Andre en Steve Wasiman, Errol Refos (allen Excelsior) en Win- fred Haatrecht (Heerenveen) spelen nacompetitie. Ondanks de afzeggin gen kreeg Stienstra een aardige groep bijeen. Sigi Lens, Steve van Dorpel. Lloyd Doesburg, Andro Knel en Ortwin Linger waren toch namen met de nodige bekendheid in het Ne derlandse voetbal. FC' Groningen- aanvaller Hennie Meijer, de enige die ooit het Nederlandse elftal haalde, vloog een dag eerder dan de anderen. vond ik dat we het toch aardig deden. Vooral in het begin werden nog een paar kansen gemist. Het ging leuk gelijk op en met een gezonde dosis energie, en weinig fouten, konden we ze aardig bijhouden. Ik moet de ploeg echt mijn complimenten ma ken dat het zo goed werd opgevan gen, want ook verdedigend ging het heel soepel. Maar het is een leuke er varing zoiets", aldus de reactie van trainer Rob de Vos na afloop. HOOGEVEEN - Johan van der Vel de is weer in gesprek met zijn werk gever. De wielrenner die vorige week hals over kop vertrok uit de Ronde van Italië, heeft maandag in Hooge- veen tekst en uitleg gegeven aan het bestuur van de Stichting Wielerpro- motie Benelux, waaronder de wieler ploeg TVM ressorteert. „Het vier uur durende gesprek tussen beide partij en is verhelderend geweest", liet TVM in een persbericht weten. Van der Vel de werd gedurende het onderhoud bijgestaan door zijn vertrouwensman Rini Wagtmans. Op dinsdag 13 juni wordt het gesprek voortgezet in aan wezigheid van ploegleider Cees Priem, die daags tevoren uit de Ron de van Italië terugkeert. Vooral het gebrek aan de goede mentaliteit bij enkele zaalvoetbal teams heeft Van de Velde doen beslui ten om na acht jaar te stoppen met het hele 'zaalvoetbalgebeuren', zoals hij dit zelf omschrijft. Vooral het zon der opgaaf van redenen wegblijven van teams én scheidsrechters, heeft Willem van de Velde dermate ge stoord, dat hij nu definitief de knoop heeft doorgehakt en het zaalvoetbal op Schouwen-Duiveland laat voor wat het is. „Als we geen nieuwe competitie leider vinden dan is er volgend sei zoen helemaal geen zaalvoetbal meer op Schouwen-Duiveland", aldus de voorzitter van de zaalvoetbalcommis sie Frank de Vos. Want naast het feit dat Van de Velde zijn taken heeft neergelegd, stapt ook bestuurslid Ri- 'nus Matthijse uit de commissie, een en ander vanwege gezondheidspro blemen. Dit betekent tevens dat Mat thijse stopt met de coaching van het team De Keien. Donkere wolken pakken zich dus samen boven zaalvoetbalminnend Schouwen-Duiveland. Als er geen nieuwe kandidaten gevonden wor den, en dan met name voor de taak van competitie-leider, zullen zo'n 350 voetballiefhebbers volgend seizoen naar een andere bezigheid moeten uit gaan zien. Dertig teams houden dan min of meer op te bestaan. Het driekoppig bestuur bestaat momen teel uit voorzitter/secretaris Frank de Vos, penningmeester Frans van Hemert en bestuurslid Jaap Ger ming. „We zoeken dus een centraal figuur, die contacten onderhoudt met de pers en de KNVB en zo, én, dat is het be langrijkste, die tijd genoeg heeft om tijdens alle competitie-avonden aan wezig te zijn. Het moet dus echt een vast persoon zijn, die de nodige flexi biliteit bezit om als competitie-leider op te treden", schetst De Vos het pro fiel van de juiste man, die goed be schouwd in zijn eentje het zaalvoet balgebeuren op Schouwen-Duiveland kan redden. DORTMUND - De PSV-ers Gerald Vanenburg en Ronald Koeman heb ben de invitatie voor een wereldselec tie, di<3 op 13 juni in Dortmund een Benefietwedstrijd speelt voor Uni cef, geaccepteerd. Het duel tegen een regionaal elftal bestaande uit spelers van Borussia Dortmund, VFL Bo- chum, Schalke 04 en Wattenscheid, wordt georganiseerd door de West- duitse oud-international Hans Til- kowski. LIENZ - De Oostenrijkse amateur Peter Lammer heeft woensdag de vijfde etappe van de wielerronde van Oostenrijk gewonnen. toe enige aangestelde personen, die precies weten waarop gelet moet worden, de ringen. De beoordeling bestaat onder andere uit: correcte ge dragingen van de ruiter/amazone ten opzichte van het rijdier, correcte kle ding, het op tijd aanwezig zijn bij de dressuur- of springring, uitlatingen in woord en gebaar, de verzorging van de paarden (toiletteren) en het harnachement én de wijze van pre senteren door de gehele vereniging in de grote parade. Want vooral deze grote parade, die gepland staat om 13.00 uur, belooft een indrukwekkende gebeurtenis te gaan worden. Als paradecomman dante treedt op mevrouw L. van de Bijl-Wattel. Naast deze te verwachten grote kleurige parade ziet het pro gramma er verder als volgt uit: Programma 08.30 uur Parcours verkennen sprin gen klasse B 09.00 uur Springen klasse B klas siek/afdelingsdressuur en individue le dressuur Bt/mZ 10.00 uur Springen klasse B progres sief 10.15 uur Mennen klasse L, M, Z 10.45 uur Springen klasse L klassiek 11.40 uur Springen klasse L progres sief 13.00 uur Parade voor alle deelne mers 13.45 uur Trekking verloting 14.00 uur Springen klasse M en Z klassiek /aanvang tweede dressuur- proeven B, L2. M2, Z2 14.50 uur Prijsuitreiking Z-dressuur 15.10 uur Springen klasse M en Z progressief 15.30 uur Menparade met prijsuitrei king 15.40 uur Barrage-springen klasse Z progressief 16.00 uur Prijsuitreiking tweede dressuurproeven in tenue en te voet bij de manege DEN HAAG - Bij de vliegramp bij het vliegveld Zande rij bij Paramaribo zijn woensdagochtend waarschijnlijk 167 doden gevallen. Slechts 14 inzittenden zouden de ramp overleefd hebben. Woensdagavond kon nog geen uitsluitsel verkregen worden over het precieze aantal in zittenden van de DC-8. Aan boord van het toestel bevon den zich naast de Amerikaanse bemanning veel Neder landers. Onder hen zat een selectie van gekleurde Nederlandse voetballers, die in Suriname een aantal wedstrijden zouden spelen. Slechts drie van hen zouden de ramp hebben overleefd. Tijdens nationaal springparcours en springwedstrijd in Bruinisse SCHOUWEN-DUIVELAND - De leden van de KNF- verenigingen Bru, de Schouwse Ruiters en Westelijk Schouwen bezochten weer een aantal wedstrijden. Zo kwamen de ruiters en amazones in actie in Klundert waar de Niervaartruiters een concours hippique organi seerden, in Yerseke bij het nationale springconcours van Zuid-Beveland, de springwedstrijd bij manege de Koren zolder en bij een kringwedstrijd in Renesse welke Weste lijk Schouwen organiseerde. De Bru-combinaties Wil Brusse laars met Miek en Gerard de Ruiter met Daiene-Mere kwamen beide uit in de L2 klasse dressuur in Klundert. Met resp. 115 en 116 punten bleven ze buiten de prijzen doch het resultaat was alleszins redelijk. Co Quartel en Stef Nelisse met An- tigoon en Olof en ook weer Gerard de Ruiter, ditmaal met z'n paard Patri cia, gingen naar Yerseke waar een na tionaal springconcours stond opge bouwd. Met name De Ruiter en Quartel reden hier erg goed. In de B- klasse bleef Gerard de Ruiter fout loos en in de barrage (vrij zeldzaam in de B-klas) eindigde hij als 3e met 4 fouten. Co Quartel, de laatste weken erg goed bezig, kwam uit in de L-klasse. En niet zonder succes. Een foutloos parcours bracht hem in de barrage, waar hij met 4 fouten als 5e eindigde. Stef Nelisse met Olof kon Co niet bij benen en met een zware foutenlast van 32 eindigde Stef in de achterhoe de. In een springwedstrijd van manege de Korenzolder te Bruinisse nam Stef echter wraak. Daar stuurde hij Olof wel foutloos over de hindernissen in de L-klasse. De grote winnaar in de L- klasse was echter weer Co Quartel. Ook hij reed foutloos en in de barra ge was hij dermate snel en foutloos dat iedere concurrent Quartel met Antigoon de oranje rozet kon zien op halen. Co lijkt zeker toe aan de M-klasse, een prima prestatie van deze niet meer zo jonge ruiter. Ook kwam Jaap Rentmeester weer eens in actie. Zijn nieuwe paard Zohair sprong het oc- fenparcours redelijk zodat ook deze Schouwse Ruiter binnenkort weer in de springring te bewonderen zal zijn. Kringwedstrijd Verder kwamen de B-combinaties van Westelijk Schouwen en de Schouwse Ruiters uit in de kring wedstrijd die c.e le klas te Renesse uitschreef. In de le proef reed Moni que v. d. Werve met Bellina naar de le plaats. De oranje rozet was voor haar ondanks de 117 punten die jurylid J. Vader toekende. In de 2e (paarden)- proef was Corry Krabbe met Vicky iedereen te slirh af. De le prijs dus nu voor haar. De 123 punten gaven de oranje rozet echter wat extra glans. De Westelijk Schouwen amazone Babs de Roon kwam met Waldo ook tot 123 punten, doch de beslissende cijfers waren voor haar iets in het na deel, zo oordeelde jurylid Boone uit Lewedorp. Bij de pony's was er een duidelijke winnares. De Schouwse Ruiters combinatie Saskia der Wedu wen met Lady liet iedereen zelfs twee keer achter zich. Met 2 winst punten en 2 keer oranje in de bagage was zij de „ster" van deze wedstrijd. Iedereen bij de paarden ziet nu uit naar het Jubileum Concours Hippi que op 10 juni te Bruinisse. Co Quar tel zal daar uitkomen in de M-klasse snringen, terwijl de verdere belang stelling (er is zelfs een wachtlijst voor de diverse klassen) overweldigend is (±380 starts). DREISCHOR - Aanstaande zaterdag is het dan einde lijk zover. Na maanden van voorbereiding worden de ter reinen in en rond manege De Korenzolder, in Bruinise, omgetoverd tot het toneel voor het grote Jubileum Con cours Hippique van de dit jaar vijftig jaar bestaande LR en PC De Schouwse Ruiters uit Dreischor. Vijfendertig verenigingen schreven zich reeds in, en men verwacht dat er rond de 375 starts in de disciplines dressuur, springen en mennen plaatsvinden. De ingeschreven rijverenigingen komen uit Zeeland, Zuid-Holland en Noord-Brabant. Hierdoor wordt dit paardensportevenement één van de grootste wedstrijden in Zeeland. Voor het onderdeel springen staan de heren S. R. den Exter, uit Kortgene, en H. Knook, uit Fijnaart, borg voor het te bouwen parcours. De heer R Kielman, uit Sluiskil, is aanwezig als vertegenwoordiger van de Koninklij ke Nederlandse Federatie van Lande lijke Rijverenigingen (KNF). Juryleden Vijftien juryleden zullen zaterdag tien juni zo'n 230 combinaties moeten beoordelen, die hun kunnen tonen verdeeld over maar liefst elf ringen en één hoofdring alwaar de hinder nissen genomen moeten worden. De totaal-sponsor van dit Jubileum Con cours Hippique is de ABN-bank te Zierikzee, die tevens een speciale prijs beschikbaar stelt voor de ver eniging die zich tijdens deze dag het beste presenteert. Dc gehele dag door verkennen hier-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9