Rabobank 9 VAN ADEL dit biedt de beeldbuis Geslaagd! Haal de gratis Diplomap bij de Rabobank. Twee keer Working Girl Zes jaar cel voor maker „bomlamp" Vrees voor verdwijnen kleinschalig landschap ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 8 juni 1989 Nr. 24553 5 ZIERIKZEE Lichtboei Club- en buurthuis de Lichtboei in Zierikzee organiseert in samenwer king met Brugzicht een muziekmid- dag. Dat is woensdag 14 juni om 14.00 uur. Er is een quiz, (volks)dans en een verrassing. Belangstellende kinde ren tussen de zes en 14 jaar zijn wel kom. Jeugdsoos De Christelijke Gereformeerde Jeugdsoos heeft er een gezellige avond opzitten. Mede dankzij de vrij gevigheid van enkele Zierikzeese on dernemers was er een geslaagde bin go. Het spel leverde een bedrag van 300 gulden op, dat ten goede komt aan onder meer de adoptie van een kind en het organiseren van filma vonden binnen de soos. Er werd af scheid genomen van G. J. Zwart, die 4,5 jaar namens de kerkeraad lid is geweest van het soosbestuur. Henk Schouls dankte Zwart voor zijn in breng. Zwart wordt directeur van een basisschool in Doetinchem. Epilepsie Het Nationaal Epilepsie Fonds kondigt haar nationale collecte aan. In de week van 26 juni tot 2 juli ko men de collectanten weer langs de deur. De organisatie laat weten afde lingen te hebben in Zierikzee, Brou wershaven, Bruinisse, Duiveland, Middenschouwen en Westerschou- wen. ANBO Op dinsdag 6 juni maakte de AN BO afdeling Zierikzee weer haar voorjaarsreis. Door het beschikbaar stellen van enkele rolstoelen konden ook mindervalide leden mee. Om 8.15 uur vertrokken drie bussen in de richting Sluis waar de koffie met ge bak werd gebruikt. Vervolgens ver trok men naar Brugge, waar na een rondrit de warme maaltijd werd ge bruikt. Hoogtepunt van de reis was een bezoek aan het orgelmuseum in deze stad. De enthousiaste rondlei ding van Francien bracht de deelne mers zelfs tot het meezingen met de muziek van de verschillende oude or gels. Het klapstuk was het in wer king stellen van het grootste straator gel dat daar opgesteld stond, liefst negen meter lang en vijfenenhalve meter hoog. De leden maakten daar bij spontaan een dansje op de dans vloer. Via Brugge en Damme reed men naar Sluis voor een laatste stop, om daarna via de Stormvloedkering weer huiswaarts te keren. Een zeer geslaagde reis volgens de organisato ren, mede dankzij de inzet van de drie Rode Kruis begeleidsters. Fietsen kijkdag In het groepsbureau van de Rijks politie te Zierikzee staat wederom een groot aantal fietsen waarvan de rechtmatige eigenaar niet bekend is. Eigenaren die een postcode in hun fiets gegraveerd hebben behoeven niet te reageren. Er zijn enkele fiet sen zonder postcode en fietsen met postcode die niet meer thuishoren op dat bepaalde adres. De kijkdag is op zaterdag 17 juni tussen 9.00 uur en 12.00 uur. Vogel werkgroep De ledenvergadering van de Vogel werkgroep (VWG) wordt vrijdag 9 ju ni niet, zoals gebruikelijk, in De Ruimte gehouden, maar in restau rant Concordia aan het Havenplein; aanvang 19.45 uur. Schakelcursus Met ingang van 1 september start de vernieuwde schakelcursus van het Regionaal Educatief Centrum (REC). De schakelcursus is bedoeld voor vol wassenen, die naar een vorm van Middelbaar Beroeps Onderwijs wil len (sociale dienstverlening, activi teitenbegeleiding, inrichtingswerk e.d.), maar over onvoldoende voorop leiding beschikken. Verder is de cur sus geschikt voor iedereen, die wel aan de MBO-toelatingseisen voldoet, maar de schooltijd al weer ver achter zich heeft liggen. De minimum eis voor de cursus is MAVO. De schakel cursus is in twee delen gesplitst en ie der deel duurt een jaar. Zo kan ieder een die over de juiste ondergrond beschikt direct beginnen met het tweede jaar. Een juiste ondergrond bestaat uit meerdere deelcertificaten MAVO, drie jaar MAVO/ULO en der gelijke. Het tweede jaar is verder ook geschikt voor mensen, die een opstapje zoeken. De volgende vakken komen aan bod: Nederlands, Engels, studievaardigheden, sociale vaardig heden, oriëntatie op studie en beroep, onderwijs en opvoeding, arbeid, wo nen, politiek, recht en gezondheid. Er wordt geen examen afgenomen; wel worden er tussentijds toetsen gehou den. De cursus is in Goes en belang stellenden melden zich aan bij het REC (01100-3170). BURGH-HAAMSTEDE Tentoonstelling In de Openbare Bibliotheek de Schutse in Burgh-Haamstede is van 12 tot en met 28 juni de tentoonstel ling 'Vervoersmiddelen in Zeeland' te zien. Op zes panelen wordt door mid del van foto's met onderschrift een beeld gegeven van de vervoersmidde len in met name twintiger en dertiger jaren. De volgende onderwerpen ko men aan de orde: trams en treinen, auto's, motoren en fietsen, boerenwa gens, autobussen en brandweerwa gens en de ambulante handel zoals de melkboer en de petroleumboer. De tentoonstelling is samengesteld door het Zeeuws Documentatiecentrum te Middelburg en kan bezichtigd wor den tijdens de openingsuren van de bibliotheek. HAAMSTEDE Natuur- en Vogelwacht De Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland houdt zaterdag 10 ju ni om 05.00 uur ('s ochtends) een vroegvogelgeluiden-excursie. De ex cursie vindt plaats in 't Zeepe en het Slotbos Haamstede. Verzamelen op de driesprong Moolweg, Vertonsweg (rand Zeepe/Slotbos). NOORDtfELLE Collecte In Noordwelle heeft de collecte ten Advertentie Ben je geslaagd? Proficiat. Bij de Rabobank in je eigen woonplaats ligt dan ook nog gratis een Diplomap voor je klaar. Voor het zorgvuldig opbergen van je diploma! Je moet natuurlijk wél je diploma meenemen. En bij de Diplomap krijg je ook nog eens drie waardebonnen voor een gratis kopie van je diploma. Voor als je gaat solliciteren of wanneer je om andere redenen je diploma op moet sturen of tonen. Kom naar de Rabobank en we leggen je graag uit wat we je nog meer te bieden hebben. geld en goede raad behoeve van het Rode Kruis 506,85 gulden opgeleverd. In 1988 was het nog 369,25 gulden. KERKWERVE NCVB De leden van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond afdeling Kerkwer- ve brachten onlangs gezamelijk met de NCVB leden van Haamstede een bezoek aan de NCRV-studio waar een opname werd bijgewoond van het ra dioprogramma 'Plein Publiek' met als onderwerp Dementie. Vervolgens werd een visserijmuseum in Spaken burg bezocht. In de Laage Vuursche maakte men een wandeling. Na een rondrit door het Gooi en langs de Loosdrechtse plassen werd er gedi neerd in Vleuten. De laatste vergade ring van de NCVB afdeling Kerkwer- ve wordt gehouden op 14 juni. Deze avond wordt verzorgd door de Hart stichting. Naast voorlichting 'wordt men ook in de gelegenheid gesteld om allerlei gezonde hapjes klaar te maken. De avond begint om 19.45 uur in het dorpshuis 't Zuudènde. ZONNEMAIRE Concert Zaterdag 10 juni verzorgt het vijftig leden tellende EMM uit Serooskerke (W) een concert in de muziektent aan de I. M. van der Bijlstraat te Zonne- maire. De fanfare staat onder muzi kale leiding van Rinus Kramer en be gint haar repertoire om 19.30 uur. Na afloop wordt het orkest aangevuld met het tamboerkorps onder leiding van Kees Mijssen en wordt een rond gang door het dorp gemaakt. OUWERKERK Wandeltocht Op zaterdag 10 juni wordt door sportvereniging Ouwerkerk een wan deltocht georganiseerd. Er wordt ver trokken vanaf het sportveld om 19.00 uur en men kan inschrijven voor de wandeltocht vanaf 18.00 in de kantine van het sportveld. NIEUWERKERK Plattelandsvrouwen De afdeling Duiveland van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen brengt vandaag - donderdag - een bezoek aan de afdeling Wemeldinge. De seizoensafsluiting is 22 juni. Dan is er een barbecue-feest in Ouwer kerk. Zaterdag 29 juli is de afdeling tevens vertegenwoordigd op de zoge naamde Duivelanddag in Ooster- land. Er worden zelfgemaakte artike len verkocht. BRUINISSE Bermbrand De brandweer van Bruinisse is uit gerukt voor een bermbrandje. Langs de Hageweg stond over een lengte van 75 meter de berm in brand dinsdag middag rond twaalf uur. Ook de pa len van de afrastering waarachter schapen liepen waren al aangetast. De brandweer bluste de brand met twee hogedrukspuiten. GOES Boekje Een aantal organisaties op het ge bied van milieu, maatschappelijk ac- tiveringswerk en ontwikkelingssa menwerking is momenteel bezig met het verzamelen van gegevens voor een gids voor milieu en Derde Wereld. Daarbij wordt gedacht aan thema's als voeding, kringloop- en herge bruik, energie, bouwen en wonen en andere relevante thema's en sectoren. Deze gids moet het mensen gemakke lijker maken om te kiezen voor mi lieuvriendelijke produkten en alter natieven. In de praktijk blijken mensen wel te willen maar niet altijd op de hoogte zijn van de mogelijkhe den. Wie adressen van bedrijven en winkels die milieuvriendelijke pro dukten en produkten uit de Derde Wereld verkopen wordt verzocht om die informatie door te spelen naar de consulent milieu-educatie, M. J. Wiersma, Postbus 334, 4460 AS Goes. MIDDELBURG Benoeming De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden- en Noord- Zeeland heeft drs J. J. A. M. Bruurs benoemd tot adjunct-secretaris. Bruurs richt zich in deze functie op het gebied van de economische be leidsadvisering, registervoering en automatisering. MEDEMBLIK - In het kader van 'Medemblik 700' wordt in de periode van 9 tot en met 18 juni een speciale feestweek gehouden. In deze week vinden diverse feestactiviteiten plaats, waaronder straattoneel, een marinedag, een brandweerdag, een oldtimer-show, poppenkast, een pop festival en een Bourgondische maal tijd. Maandag 12 juni is er een '700 jaarmarkt' met oude ambachten en een standwerkersconcours. Bezoe kers kunnen hier vanaf 13.00 uur te recht. LEIDEN - In Leiden vindt op zater dag 10 juni een milieu-bijenmarkt plaats. De markt biedt naast de han del in bijenvolken, voorlichting over bijenteelt en activiteiten van natuur- en milieuverenigingen, de bezoekers een gevarieerd en attractief program ma. De hele dag treden er artiesten op, verder zijn er tal van demonstra ties, korfvlechten, wolspinnen, kaar- sentrekken en kaasbereiding. De mi lieu-bijenmarkt is open van 9-16 uur. AMSTERDAM - De Stichting Kunstlicht houdt in samenwerking met het Instituto Italiano di Cultura in Amsterdam op 16 juni in genoemd instituut een studiebijeenkomst on der de titel Firenze Monumentale 1737-1914, gewijd aan een minder be kende periode van de Florentijnse kunstgeschiedenis. Inleiders presen teren er hun onderzoek dat is verricht in het kader van een project van het Nederlands Interuniversitair Kunst historisch Instituut in Florence. Vrijdag 9 juni DEN HAAG - De rechtbank in Den Haag heeft de 22-jarige G. V. uit IJs- selstein donderdag veroordeeld tot ze jaar cel. De man heeft toegegeven dat hij eind vorig jaar een lamp met explosieven vulde en verstuurde aan de Haagse wethouder A. Duij- vestein. Het ding ontplofte niet, toen Duij- vestein's secretaresse de stekker in het stopcontact deed. In plaats daar van sloegen de stoppen door op het stadhuis. V. heeft steeds volgehouden dat dat kwam doordat hij de lamp minder gevaarlijk heeft gecon strueerd dan was bevolen door zijn opdrachtgever. Dat was de inmiddels tot twaalf jaar cel veroordeelde toetanchamon-baas E. H. V. Werkte in het bedrijf van H. als hoofd techni sche dienst. V. is niet veroordeeld wegens po ging tot moord op Duijvestein, maar wegens ,,het medeplegen van een po ging tot het toebrengen van zwaar li chamelijk letsel". De veroordeling tot zes jaar geldt ook voor twee brandstichtingen, het laten ontplof fen van een auto-bom en het vernie len van ruiten, ook allemaal in op dracht van H. De officier van justitie had tien jaar cel tegen V. geëist. ZIERIKZEE - Veel kleinschalige landschappen verkeren in een fase van aftakeling. Wanneer er geen maatregelen worden genomen zullen ze op den duur verdwijnen. Die vrees uit de Rijksplanologische Dienst in de nota „Ruimtelijke Verkenningen 1989". Kleinschalige landschappen zijn landschappen met een ruimtelijke schaal van maximaal 10 hectare, een overwegend agrarisch grondgebruik en een visueel besloten karakter. In ons land zijn ze vooral te vinden in midden-Brabant, de Achterhoek en Twente. Deze landschappen zijn kwetsbaar voor veranderingen in het agrarisch beheer. De afgelopen 50 jaar is hun aantal in ons land met de helft verminderd, aldus de Rijkspla nologische Dienst. Het belang van kleinschalige landschappen ligt vol gens de dienst in hun landschappelij ke aantrekkelijkheid, hun hoge eco logische waarde en hun betekenis voor toerisme en recreatie. Het in stand houden ervan is moge lijk met behoud van het agrarisch ge bruik, aldus de Rijksplanologische Dienst. Het EG-landbouwbeleid zou daar dan echter meer op moeten wor den afgestemd, onder meer via een herstructurering van fondsen. Ook zouden alternatieve inkomsten voor boeren via het toerisme gestimuleerd moeten worden. De Rijksplanologische Dienst pleit in haar jaarboek verder voor meer in vesteringen in de infrastructuur. Die blijven achter, terwijl de overige in vesteringen in ons land sneller groei en dan het Europese gemiddelde. Het tweede structuurschema ver keer en vervoer van demissionair mi nister Smit-Kroes wórdt overigens een stap in de goede richting ge noemd. Ook besteedt de Rijksplanologi sche Dienst aandacht aan de ontwik keling van het openbaar vervoer, met name de spoorwegen. De komst van een Europees net van hoge snelheids verbindingen zal leiden tot een ople ving van de stationsomgevingen. Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.20 uur Centennial, Amerikaanse serie gebaseerd op het gelijknamige boek van James A. Michener. 16.10 uur Avontuur! Vanmiddag: Met z'n drieën de rots op, documentaire over de beklimming van Kaap Drieëenheid in Canada. 17.00 uur Er was eens.... het leven, te kenfilm. Afl.: De strijd tegen giftige stoffen. 17.30 uur Journaal. 17.45 uur Henderson Kids, Australi sche serie over de avonturen van de kinderen Henderson. Afl. 10. 18.34 uur KRO's tekenfilmfestival. 19.00 uur Journaal. 19.19 uur KRO's tekenfilmfestival. 19.40 uur Lekker weg, magazine met aandacht voor minder bekende toe ristische en recreatieve mogelijkhe den in eigen land. 20.05 uur Muppetshow, poppenshow. Gast: Ethel Merman. 20.30 uur RAI concert 1989 in het ka der van het Hollandfestival: Konink lijk Concertgebouworkest en Koor van de Nederlandse Opera o.l.v. Ric- cardo Chailly m.m.v. solisten. 21.16 uur Mina-sagas, korte film. 21.25 uur Brandpunt, actualiteitenru briek. 21.55 uur Drie hoog achter, Engelse comedyserie. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur In 't holst van de nacht, se rie. 23.30 uur Jesse, Amerikaanse speel film van Glenn Jordan. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur TROS telearchief, serie programma's uit het beeldarchief van de TROS. 17.00 uur Derrick, Duitse misdaadse rie. 18.03 uur Suske en Wiske, tekenfilm serie. 18.25 uur Familie Oudenrijn, serie. 18.50 uur Bassie en Adriaan, kinder serie. 18.57 uur Sport in steentjes, anima tieserie over en met sporten. Afl.: Au toracen.- 19.03 uur Knight rider, Amerikaanse serie. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Te land, ter zee en in de lucht. Vanavond: Tobbedansen. 21.30 uur Jongbloed en Joosten, praatprogramma. 22.00 uur Simonskoop, filmrubriek met Simon van Collem. 22.30 uur TROS weekendfilm: De weddenschap, Amerikaanse tv-film. 00.16 uur Journaal Nederland 3 08.55,13.00 en 17.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 09.00 uur Ik zoek, ik zoek een kinder boek. Afl. 7. 11.00 uur Schooltelevisie-weekjour- naal, les 31. 12.00 uur Studio Sport. Tfennis; Ro land Garros. Wielrennen: De ronde van Italië. 17.30 uur Journaal 17.45 uur Sesamstraat 18.00 uur Medelanders Nederlanders, voor Turkse jongeren. 18.30 uur Financieel management, les 6. 19.00 uur Het klokhuis. 19.15 uur Jeugdjournaal 19.25 uur TV-3, gevarieerd magazine. 19.55 uur Uitzending van de VVD. 20.00 uur Journaal. 20.20 uur Uitzending van de Socia- listiese Partij (SP). 20.27 uur De Elfenkoningin, opera van Purcell. 22.58 uur Journaal 23.08 uur Spotje Open Universiteit. 23.13 uur Studio Sport. Tennis: Ro land Garros. 23.43 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.00 uur Flipper, Amerikaanse jeugdserie. 17.25 uur Juke Box 17.30 uur Arnold, Amerikaanse jeugdserie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie voor de allerkleinsten. Afl. 195, herh. 18.05 uur Speel op sport, serie jeugd programma's waarin op speelse wijze een bepaalde tak van sport wordt toe gelicht. Vandaag: zwemmen. Herh. 18.55 uur Levende aarde, 24-delige Britse documentaireserie van David Attenborough over het ontstaan van de aarde en het aardoppervlakte. Afl. 6. 19.20 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.25 uur Extra Politieke Tribune: SP. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Buren, Australische serie. Afl. 118. 20.25 uur Europa, op weg naar... 3- delige serie. Afl. 1. 21.15 uur Jazzkasteel (1), soft-jazz in het historisch kader van het Kasteel van Saffelaere met het BRT-combo, Danny Caen en Eddy House. 21.45 uur Mijn Moederspraek XI. 22.25 uur Kunst-zaken 22.30 uur Nieuws 22.45 uur Weerbericht Aansl. Paardenkoersen 22.50 uur De nachten van de revolu tie, 7-delige Franse serie van Charles Brabant. Afl. 3. 23.40 uur Coda: Per radio, van Hugo Claus. BRT 2 14.00 uur Tennis. Open Franse kam pioenschappen in Roland Garros. 18.45 uur Babel, wekelijkse nieuws brief voor Marokkaanse migranten. 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 759. 19.23 uur 2x7, tv-spelletje. 19.28 uur Programma-overzicht 19.30 uur Nieuws 20.00 uur Première, filmmagazine met Jo Röpke. 20.30 uur Honey Suckle Rose, Ameri kaanse speelfilm uit 1980. 22.25 uur Filmspot, achtergrondin formatie bij de filmactualiteit. ZIERIKZEE - In de Concertzaal te Zierikzee draait zaterdag 10 en zondag 11 juni de rolprent Working Girl. De film is voor alle leeftijden geschikt en begint beide dagen om 20.00 uur. Tbss McGill heeft hersens. En lef. Maar soms iets te veel lef. Dan wordt ze weer weggestuurd door een van haar bazen en kan de juffrouw van het uitzendbureau weer wat nieuws voor haar zoeken. Maar ditmaal ziet Tess haar kans schoon. Ze wordt se cretaresse van Katharine Parker, een jonge geslaagde zakenvrouw, die voor bedrijven andere bedrijven zoekt voor fusie of overname. Katha rine en Tess kunnen goed met elkaar opschieten. Tess ziet in Katharine wat zij zelf wil bereiken. Katharine ziet in Tbss meer dan alleen een secreta resse. Melanie Griffith mag terecht op een Oscar hopen voor haar vele ge zichten in deze sprankelende film. EINDHOVEN - Philips geeft het Evoluon een nieuwe, interne bestem ming. Dit najaar wordt de pu bliekstentoonstelling die er altijd was te zien definitief gesloten. 12 Weer stappen ze naast elkaar over het promenadedek. Lauw Babbel meent thans niet langer te mogen zwijgen. „Vraag-ie 't mijn, dan redeneer ik zo, Casper, die Hugorien van Bram Verkade is een goeiïg mens, maar de grond van „Na Lijden Verblijden", hij glimlacht, „we hebben dat gedoe al vaak bij de schouw opgenomen is minnetjes De boel van Dove Wouter ligt er beter bij, nou dan zou ik raaien, neem dat haneveren-karak- ter van Pie er op de koop bij toe Ik zeg maar, wie al te nauw kijkt, krijgt nooit een wijf". „Ja, ja", pruttelt Casper van Adel. „Ja, ja tegen die klinkklare lo gica van Lauw valt moeilijk iets in te brengen. Maar besluiten kan hij nog niet. Casper van Adel, zo groot en voornaam als hij is, telt stiekem op zijn jasknopen af: ja, nee, nee, ja; Pie, Hugorien, Hugorien, Pie Casper van Adel, zo vroom als hij is, bidt niet om een oplossing die Gode welgeval lig kan zijn, maar rekent met zijn koude gladde verstand en zijn hart is bij deze beschouwingen zeer ver re Even later schreeuwt de Beijer- landse boot twee schorre hijgende kreten over het water uit: ioe ioe Dat wil voor het samenhok kende volk beneden zeggen: maak je reisklaar en houd de knip gereed, Siempie komt afrekenen. Langzamerhand gaan dan ook de hoofd-ingelanden staan. Die spreekt Door FENAND VAN DEN OEVER Siempie met u aan. Zo: „U, boer Van Adel: drie koppen koffie met room en zes bellen jenever, u, boer Moerman, dit, u, boer Babbel, dat enz. Ver der converseert Siempie de Lijster met een ieder in de jij-en-jou-vorm. Van de steiger naar de paarden markt wandelen de zes hoofd-inge landen deftig naast elkaar. Ze laten de rest maar vooruit hollen en jach ten zich niet, wetend dat met hen toch pas de negotie van enig aanbelang na dert. Doch een ieder heeft zo zijn ei gen plannen. Op de Beijerlandse paardenmarkt loopt alles te hoop en te koop. 't Heet van oudsher paardenmarkt, maar maak er vrijelijk veemarkt van. Keu rig staan de melk- en kalfkoeien, de vaarzen en pinken, tussen de touwen voor alleman te kijk. Daarnaast heb je de paarden, de hengsten en mer- riën, naar ras en stamboek. Breed- ruggige Brabanders met spieren als trossen, nog maar net bij de liezen en poten te zien; fijna manegepaarden, slank en voornaam, wier ribben met het blote oog te tellen zijn, het hele lijf wiegend in een pezennet. En weer wat verder heb je de var kens, de fokzeugen en dekberen, loodzwaar en onbewogen van al dat bekijk en betast; kortom beestjes waar niemand ook maar iets dege lijks tegen in weet te brengen. En déórachter is het vermaak: de kop van Jut en ome Tbon, die voor tien cent een glas bier achterstevoren en achterelkaar uitdrinkt en nooit dronken is gezien En de kracht patser van Blaaksendijk, welke al ze ven jaar door de hoofd-ingelanden van Oostveen, zonder succes, in de boeien is geslagen Vóór de mid dag is geen degelijk boerenmens be reid zich daarheen te begeven, maar na enen begint het lieve leven en wan neer Siempie de Lijster niet tegen vijven aan de fluit trok, zouden ze er dagen en nachten ronddwalen. Zeld zaam zo fel als de Oostveeners op de Beijerlandse paardenmarkt zijn. Casper van Adel heeft de anderen laten schieten en is alleen verder ge gaan. Tbrwijl hij gejaagd overal heenstapt, verlangt hij naar de rust, die hem vaak in de koeiestal tege moet treedt. Als een opdringerige nieuwsgierige schooljongen gaat hij langs volk en vee. Soms voelt hij even onder een koeiebuik naar de vetlaag of slaat de platte hand kletsend neer op een ruige berebil. Maar vrijwel al les geschiedt achteloos en afwezig. De rustige en voorname bezonnen heid. waarmee anders Casper van Adel stukken rund kan bekijken, ze is er niet. Casper wordt, zonder het te erkennen, opgejaagd door vreemde vragen en een bange besluiteloos heid. Soms komt een beklemmende eenzaamheid hier middenin die drukte over hem, wanneer hij be denkt, dat zijn beide, bloedeigen jon gens zo merakel vèr van hem van daan raken. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 5