Derde nachttoernooi van VV Kwiek enorm succesvol Overtuigende winst voor Hans Saman Te sterke tegenstand voor De Graaf tijdens kampioenschap Oude tijden herleven op sportpark van ZSC NIEUWSBODE Vangsten beneden peil bij binnenwater-viswedstrijd Redelijke vangst jeugd- zeehengel- kampioenschap Jeugdhengel- wedstrijd in de gracht ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag li juni 198SI Nr. 24552 11 Team van Utrecht onttroond door nieuwkomerRijnmond Z1ER1KZEE - „Eigenlijk hadden we tijdens het nachttoernooi nog een orga nist of zo moeten hebben. Maar voor de rest was ook dit nachtelijk toernooi weer erg geslaagd", zo reageerde mede-organisator André Groenendijk na af loop van de derde editie van het volleybal nachttoernooi van de Bruse volley balvereniging Kwiek. Rinus Roon (l) reikte in de vroege ochtenduren de wisselbokaal uit aan de winnaars van het derde nachttoer nooi van VV Kwiek. (Foto: Joop van Houdt). Met een top-aantal inschrijvin gen, moest de organisatie op een gegeven moment toch nog enkele verenigingen teleurstellen. Vier entwintig teams, met in totaal rond de 200 deelnemers, was ech ter het maximum dat aan dit toer nooi konden meedoen. De wed strijden duurden vijfentwintig minuten, zodat er van 22.00 uur tot 05.30 uur aan één stuk door gevol leybald kon worden. Nestor De organisatie, in handen van de nestor van dit toernooi, Joop Goedhart, geassisteerd door Henk Appel en André Groenendijk, was na afloop uiterst tevreden. ,,Het was weer erg gezellig, en .dat is het belangrijkste. Ik kan wel zeggen dat deze derde editie tot nu toe het succesvolste is geweest. Het eerste, jaar waren er zo'n 100 deelnemers, vorig jaar waren dat er ongeveer 140, terwijl er dit jaar rond de 200 mensen waren", aldus de enthou siaste André Groenendijk uit Sommelsdijk. In de ochtenduren, rond de klok van vieren, werden de meeste vol leyballers acuut overmand door de slaap. Toen men echter, rond zes uur, massaal gehoor had gege ven om een frisse duik te nemen in het zwembad, kikkerde een ie der heel snel weer op. ,,Oèk zoiets, ik neem echt mijn petje af voor al die medewerking die we hebben gekregen; het zwembad kon zo maar vroeger open, de sporthal huren was geen bezwaar, en ook het restaurant van Jaap van Gro ningen maakte een perfect ver zorgd ontbijt klaar voor die 200 sporters, met voor allemaal bij voorbeeld een gekookt eitje. Mijn petje af hoor", vertelde Groenen dijk. Na het grote ontbijt was het tijd voor de prijsuitreiking waarvoor men voor de derde keer in rij wet houder van sportzaken van Brui- nisse, C. J. van Liere, bereid had gevonden. Hij werd hiermee geassis teerd door de grootste sponsor van het toernooi, Rinus Roon, die on der andere de wisselbokaal had geschonken. Afhandig' Er was in de nachtelijke uren ge speeld in vier poules: twee heren en één damespoule. In de heren A- ^joule wist het team van Rijnmond uit Schiedam, dat dit jaar voor het eerst meedeed, de wisselbeker af handig te maken van Utrecht, dat dit jaar op een tegenvallende vijf de plaats eindigde. In poule B wa ren diverse gelegenheidsteams zo als de Beasty Boys, met Wim Munters, en de Haringvliet Boys, een team bestaande uit oud A- junioren van Intermezzo uit Mid- delharnis. Bij de dames was in poule A het team van Hou Stand zonder op gaaf van rédenen niet op komen dagen. Hierdoor moest het pro gramma op het laatste nippertje worden aangepast, wat verder trouwens geen onoverkomelijke bezwaren opleverde. Ook in de da mes B-poule enkele gelegen heidsteams, die puur voor de ge zelligheid meededen, zoals de Lelystars en de Haringvliet Girls, een team met het vrouwelijk schoon van het mannelijke team met diezelfde naam. De uitslag was als volgt: Heren poule A: 1) Rijnmond/Schiedam; 2) Ibis/Hellevoetsluis; 3) Spivo/ Spijkenisse; 4) Intermezzo/Mid- delharnis; 5) Utrecht; 6) VV Kwiek/Bruinisse. heren poule B: 1) Beasty Boys/Middelburg; 2) Ha ringvliet Boys/Sommelsdijk; 3) Rowido/'s-Gravendeel; 4) De Roo Fossen/Zierikzee; 5) De Stulp/ Renesse; 6) Lelystars/Putters- hoek. Dames poule A: 1) EVCC/Vlissingen; 2) Spivo/Spij- kenisse; 3) HJPV/Rotterdam; 4) Dl VO/Oud-Bei j erland5) W Kwiek/Bruinisse; 6) RAS-Bernis- se/Heenvliet. Dames poule B: 1) W Kwiek 2/Bruinisse; 2) Le lystars/'Puttershoek; 3) Ibis/Hel levoetsluis; 4) VV Kwiek recrea- tie/Bruinisse: 5) Haringvliet Girls/Sommelsdijk. TERNEUZEN - De 22-jarigen at leet Hans Saman uit Zierikzee was gelukkig na afloop van de 1500 me ter, tijdens de Zeeuwse atletiekkam- pioenschappen in Terneuzen, die hij overtuigend won. In een zeer tacti sche stijl zette de lange atleet zijn eerste Zeeuwse titel veilig. ,,Ik heb echt een hele week lopen piekeren hoe ik deze race nu eens op een slim me manier kon lopen", aldus Saman. ,,In overleg met mijn trainer van at letiekvereniging Delta Sport hadden we gekozen voor een laatste snelle vierhonderd meter. Vooral de laatste weken had ik laten zien op de 400 me ter (51.4) en de 800 meter (1.57.5) een hoop aan snelheid had gewonnen". Tijdens de wedstrijd over 1500 me ter op de nieuwe kunststofaccommo datie van atletiekvereniging Schelde Sport in Terneuzen werd de race in derdaad een boemeltreintje waar geen enkel atleet de koppositie wilde nemen. Voor Saman was dit ideaal en speelde het spel tot de laatste 400 me ter mee. Maar, met de bel voor de laatste ronde, demarreerde de Zierik- zeese atleet uit de groep en niemand van de overige lopers kon de Delta Sport atleet nog achterhalen. Jacolies van Gastel Van de kleine Delta Sport afvaardi ging naar deze mager bezette Zeeuw se kampioenschappen was Jacolies van Gastel weer succesvol. De HBO- studente won maar liefst drie Zeeuw se titels bij de dames. Op verspringen (4,97), hoogspringen (1,55) en 200 me ter (27.16) was Van Gastel de beste Zeeuwse atelete. Inge den Boer zorg de twee keer voor zilver op het hoog springen (1,30) en verspringen (4,60). Bij de B-junioren werd Liesbeth Oud Zeeuws kampioen op de 800 meter. De 16-jarige atleet uit Middelharnis liep een voortreffelijke race in een knap pe tijd van 2.27.32. Op de 200 meter moest de foto finish er aan te pas ko men wie er recht op goud had. Uitein delijk werd Cherry Abuis (Dynamo, Middelburg) als winnaar aangewezen met dezelfde tijd als de tweede ge plaatste Liesbeth Oud (27.5). Acha Kikstra prolongeerde haar hoogsp ring titel van vorig jaar met succes. De Zierikzeese atlete kwam tot een Hans Saman van AV Delta Sport, werd tijdens de Zeeuwse atletTek- kampioenschappen in Terneuzen eer ste op het onderdeel 1500 m (Foto: Joop van Houdt). hoogte van 1,55 meter waarmee ze be wees dat ze de sterkste springster is van Zeeland. Werner Lodewijk ver diende een zilveren medaille op het speerwerpen met een keurige worp van 41,18. De 15-jarige Michel Cool- bergen werd ook tweede op de 3000 meter voor B-jongens. Coolbergen no teerde een nieuw persoonlijk record in 10.06.79. De Zierikzeese atleet heeft onlangs een uitnodiging gekre gen om deel te nemen aan de Nationa le Jeugd Olympische dag in Papen dal. Coolbergen zal daar starten op de 2000 meter steeple. DEN BOSCH - Nederland heeft zijn eerste medailles bij het toernooi om de Europese bowlingkampioenschap pen in Den Bosch behaald. Bij het mannen-dubbel werd maandagavond zilver en brons veroverd. Het zilver was voor het koppel Erik Kok (Haar- lem)/Erwin Groen (Goes), dat met een score over zes games van 2451 pins slechts negentien punten verwij derd bleef van de Europese titel. Derde wedstrijd HSV Oosterschelde HELMOND - De Zierikzeese tafeltennisser Paul de Graaf speelde in Helmond tij dens het Nederlandse tafeltenniskampioenschap zijn voorlaatste toernooi van het af gelopen seizoen. Zowel in het dubbel- als enkelspel was hij weinig succesvol. Zijn laat ste wedstrijden speelt De Graaf op tien juni aanstaande in Papendal, tijdens de finale van de Jeugd Olympische Dag. ZIERIKZEE - Hoe gevoelig de pa ling reageert op verandering van weer en in het bijzonder op kou bleek tijdens de derde wedstrijd van de binnenwatercompetitie van de HSV Oosterschelde. Was er de avonden te voren goed tot zeer goed gevangen; tijdens de wedstrijd bleven de vang sten beneden peil. Van de 74 deelne mers slaagden er dan ook maar liefst 33 niet in om een aal te verschalken en bedroeg de totale buit slechts 54 bovenmaatse en 5 ondermaatse vis sen. Piet van Leeuwen en Peter de Graag slaagden er beiden in 4 palin gen te landen, maar moesten het in de strijd om de eerste plaats afleggen te gen Peter Lobbezoo die maar twee pa lingen maar dan wel zwaardere wist te vangen en met klein verschil de hoogste eer voor zich opeiste. Uitslag De uitslag luidt: 1. P. Lobbezoo 310 punten; 2. P. v. Leeuwen 290; 3. P. de Graag 281; 4. J. Geelhoed 260; 5. S. den Boer 220; 6. A. Bolle 215; 7. F. L. DEURNE - Zundert opent het fina- letoernooi om de Europese beker driebanden tegen de Spanse kam pioen Sants. Aan het toernooi dat van 9 tot 11 juni wordt gehouden, doen verder Borgen (Zwe), Benfica (Porten Deurne (Bel) mee. Timmerman 210; 8. mevr. L. Verloo 190; 9. C. Rossen 176; 10. W. J. de Jon ge 170. Bij de junioren ging de eerste plaats naar Johan Verwest met 102 gram voor Arjan Rossen met 52 gram. Moeiteloos Hoewel Piet Bierings en Wim de Jonge zich moeiteloos aan de kop van het klassement wisten te handhaven, slaagde Peter Lobbenzoo erin door te stoten naar de derde plaats met maar ZIERIKZEE - Even zag het er naar uit dat een regenbui roet in het eten zou gooien tijdens de tweede editie van het jeugdzeehengelkampioen- schap van Schouwen-Duiveland dat aan de zeedijk bij het Stelletje werd gehouden. Gelukkig voor deelne mers en organisatie bleef het echter droog en kon worden teruggezien op een geslaagd evenement. Ondanks het minder gunstige hen- gelweer wisten de 23 van heel Schou wen-Duiveland afkomstige deelne- mertjes in totaal 28 vissen op het dro ge te krijgen waarvan 12 onder de maat bleken te zijn. De grootste vis werd gevangen door Lennart van Po- pering nl. een bot van 39 cm. Sommige hengelaartjes bleken reeds verbluffend goed met de werp hengel uit de voeten te kunnen het geen redelijke verre werpen ten ge volge had. Zoals vaak bleek de meeste vis echter niet ver uit de kant te zitten. Reden dat sommige vergooi- ers geen enkele vis wisten te bemach tigen. In de categorie jeugd t/m 11 jaar ging de eerste prijs net als vorig jaar naar Marianne Verloo uit Zierik zee met 84 cm vis. In de categorie jeugd van 12 t/m 15 jaar werd eveneens een Zierikzeeë- naar winnaar, nl. Marco Krijger met in totaal 90 cm. Beiden ontvingen uit handen van Oosterscheldevoorzitter Bram Vroeg- op een fraaie beker en mogen zich een jaar lang jeugdzeehengelkampioen van Schouwen-Duiveland noemen. Uitslag Uitslag categorie t/m 11 jaar: 1. Ma rianne Verloo 84 cm; 2. Patrick v. d. Bijl 47 cm. Categorie 12 t/m 15 jaar: 1. Marco Krijger 90 cm; 2. Peter Kloet 74 cm; 3. Lennart van Popering 66 cm; 4. Michaël Ranymakers 51 cm; 5. Lau rens van Zuidland 48 cm; 6. J. Hille- brand 48 cm; 7. Pace Collignon 46 cm; 8. Patrick de Bruine 42 cm; 9. Hugo Natte 42 cm; 10. Jan Knop 26 cm; 11. Sebastiaan Vermunt 18 cm. geringe achterstand. Door de kleine verschillen blijft de strijd om de ere plaatsen dan ook bijzonder span nend. Na drie wedstrijden luidt de stand: 1. P. Bierings 1020 punten; 2. \y. J. de Jonge 976; 3. P. Lobbezoo 895; 4. C. Bolle 802; 5. J. W. Dekker 779; 6. A. Verwest 750; 7. G. Verhoek 735; 8. J. Jongejan 694; 9. A. Verloo 648; 10. A. v. d. Heijden 626., Junioren In het juniorenklassement nam Ar jan Rossen de koppositie over van Jan Knop. Ook hier zijn de verschil len nog zeer klein. De stand: 1. Arjan Rossen 222 punten; 2. Jan Knop 197; 3. Patric de Bruine 180. De volgende binnenwaterwedstrijd •is vrijdagavond 9 juni. Het vertrek is om 18.45 uur vanaf de loswal bij het Sas. Bij de A-spelers trad De Graaf in het dubbel, samen met Martijn Nieu- wenbroek (JVC) uit Vught, aan tegen het duo Willemse en De Wit uit Schie dam. Ze startten voortvarend en won nen de eerste game met 21-19. Omdat de tweede game te gemakkelijk werd opgenomen werd deze verloren met 12-21. De derde en beslissende game ging in eerste instantie gelijk op. Bij een gelijke stand van 19-19 stootten Willemse/De Wit in één run door naar de winst (21-19), en schakelden hierdoor De Graaf/Nieuwenbroek uit voor verdere deelname. Enkelklasse Bij de enkelklasse moest Paul de Graaf, met nog drie man, in één poule de strijd aanbinden om zich te plaat sen bij de beste twee voor een vervolg in het toernooi. De Zierikzeeënaar begon tegen Wiemer, als derde ge plaatst op de ranglijst. Een sterke te genstander derhalve, zeker gezien het feit dat De Graaf een tweeëndertigste plaats inneemt. Tbch gaf Paul de Graaf goed partij, maar kon uiteinde lijk niet op tegen het geweld van Wie mer: 21-11 en 21-11. Paul de Graaf speelde zijn beste wedstrijd tegen Robben uit Tilburg. Vlot en zonder zenuwen speelde de bij Hotak in Hoogerheide uitkomen de Zeeuw deze wedstrijd. De eerste game verloor hij met 12-21. In de tweede game zette De Graaf zijn op ponent Robben onder druk. Met zijn sterke backhand zette Paul de Graaf deze game op zijn naam: 21-18. Ook de derde game was goed, ondanks het verlies van 21-15. De laatste wedstrijd in deze poule was in feite niet meer van belang, omdat de nummers één en twee reeds bekend waren. Tbch wilde de Zierik zeeënaar nog graag één partijtje win nen. Zijn laatste wedstrijd tegen Bongaerts, zesentwintig op de rang lijst, verloor hij echter in drie games. Vooral in de derde game moest De Graaf veel werk verzetten om alle verdedigende ballen van Bongaerts, die met lange noppen speelde, terug te geven. Paul de Graaf verdiende tijdens dit toernooi voldoende punten om de A- licentie te behouden. Bijna al zijn te genstanders waren tweedejaars A- aspiranten, terwijl De Graaf zelf mo menteel eerstejaars is. Dit biedt vol doende perspectieven voor het vol gende seizoen, wanneer hij het merendeel van deze tegenstanders niet meer zal treffen. AMSTELVEEN - Roelant Oltmans wordt de nieuwe coach van het Ne derlandse vrouwenhockeyteam. Dat heeft het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hockeybond maandag besloten. Oltmans is de opvolger van Gijs van Heumen. I SCHARENDIJKE - Op het sportpark van de Zwaluwen Stormvogels Combinatie (ZSC) herleefde voor korte duur het tijdperk van de korfbalafdeling van ZSC. In een onderlinge korfbalwedstrijd, tussen twee teams met allee,, maar oud-korfballeden, werd weer even geproefd hoe het ook weer allemaal ging en wat een ge voel het gaf nl:; de bal door het mandje floepte. Er werd per vak twee keer vijftien minuten aangevallen'cq verdedigr/ Het geheel stond onder de bezielende leiding van de vierenzestigjarige Leen Verwest. die zelf ja ren heeft gekorfbald. Voor de grap had hij enkele gele kaarten op zak genomen, en schroomde niet om deze zo nu en dan tevoorschijn te halen. Gezien het succes was iedereen er ook nu weer over eens dat dit evene ment voor herhaling vatbaar ivas. Na afloop van dat gezellige korfbalduel stond er nog een ludieke wed strijd op het programma. Nadat de manden van het veld waren verwijderd traden binnen de lijnen het huidi ge eerste elftal van ZSC en een team van oud ZCS-spelers, die momenteel elders voetballen maar hun roots hebben liggen bij het Scharcndijkse Zwaluwen Stormvogels Combinatie. Het werd een aardige partij voet bal met zo nu en dan goede acties. Het geheel verliep in een grote mate van sportiviteit, en hoofdzaak was dat men elkaar liet voetballen. De strijd ging gelijk op en er werd dan ook bij een gelijke stand van 4-4 ge pauzeerd Na de hervatting was het spel iets minder en werden er 'nog maar' drie doelpunten gescoord. Het 'oud-ZSC'blonk uit vanwege haar techniek, terwijl de beste elf van ZSC 1 het voornamelijk moesten hebben van de vechtlust Bij de oud ZSC-spelers kwamen de doelpunten op naam van Freddy Kramer, Onno Kra mer. Eric-Jan Elenbaas en Theo Wittenberg (2x). De doelpunten van ZSC werden gescoord door onder andere Gerard de Voogt (3x) en Gert-Jan Kunst. (Foto: Joop van Houdt) 7~ ZIERIKZEE - Zaterdag 10 ju ni organiseert de HSV Ooster schelde haar jaarlijkse vis wedstrijd voor de jeugd in de gracht van Zierikzee. Er wordt gevist in twee groepen, name lijk jeugd van 6 t/m 9 jaar en jeugd van 10 t/m 12 jaar. De deelname is geheel gratis en men behoeft geen lid van een hengelsportvereniging te zijn. De deelnamekaarten kunnen op de dag van de wedstrijd om 13.30 uur worden opgehaald bij het houten bruggetje over de gracht. De wedstrijd zelf is van 14.00-15.45 uur en er wordt ge vist op centimeters. Na afloop is er een prijsuitreiking bij de gasfabriek. De meest succes volle deelnemer in elke groep ontvangt een beker maar ook de minder fortuinlijke henge laars gaan niet met lege han den naar huis want iedere deel nemer krijgt een prijs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 11