Epilepsie? Zei jezelf met gemeente Z i I rikzee (Europese verkiezingen) Nederland telt ruim 90.000 mensen met epilepsie. Is dat ook bij u deel van het leven? Praat mee. De Epilepsie Vereni ging Nederland bestaat 10 jaar. Zij is een belangenvereniging van en voor mensen met epilepsie. En organiseert dit jaar vele regionale info-markten. Voor alle informatie: (030) 52.35.78. Of schrijf: postbus 9587, 3506 GN Utrecht. EPILEPSIE VERENIGING NEDERLAND r\ r\^ r\^p AW A EPILEPSIE EN MAATSCHAPPIJ Gemeente Brouwershaven WATERSCHAP SCHOUWEN- DUIVELAND WATERSCHAP SCHOUWEN- DUIVELAND WATERSCHAP SCHOUWEN- DUIVELAND REGELMATIG ADVERTEREN IS OMZET VERGROTEN! 10 Commissies De commissie Onderwijs vergadert maandag 12 juni om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Gesproken wordt over het verzoek van de Vereniging tot bevordering van het Christelijk Schoolonderwijs om basisschool „Jan Wouter van den Doel" uit te breiden met een speellokaal. Op deze basisschool is tevens behoefte aan vernieuwing en uitbrei ding van meubilair, mede door het aantal toegenomen leer lingen. Ook basisschool St. Willibrordus heeft nieuw meu bilair nodig. De leerlingensets van de groepen 3 t/m 8 zouden in fasen vervangen kunnen worden. Voor werkzaamheden betreffende de brandveiligheid in ba sisschool „Johan Louis de Jonge" is geld nodig. Dit is even eens nodig voor het afnemen van Cito-toetsen voor de leer lingen van de groepen 8 van de openbare basisscholen. Deze toets vervangt de zogenaamde Rotterdamse schooltoets, die niet meer voldeed. De resultaten van de Cito-toets tellen mee bij de keuze voor een school in het voortgezet onder wijs. De Stichting Studie- en Beroepskeuze Zeeland wordt thans voor 32,50 per verricht onderzoek onder een inwo ner van Zierikzee gesubsidieerd. De commissieleden zullen adviseren of dit op de huidige wijze gecontinueerd moet worden. Tenslotte wordt het plan van,scholen voor de periode 1990- 1993 behandeld. Gezien de drie openbare scholen die er zijn en hun verspreide ligging in Zierikzee zal uitbreiding niet nodig zijn. Indien u belang heeft bij een van de agendapunten, of u wilt gewoon eens komen kijken hoe het er bij de gemeente aan toe gaat, dan bent u van harte welkom. U hoeft u niet van te voren aan te melden. Een fotokopie met de agenda punten en een korte toelichting is beschikbaar. Voorafgaan de aan de behandeling van een agendapunt mag u het woord voeren. Afscheidsreceptie gemeentesecretaris Als gevolg van zijn benoeming tot gemeentesecretaris van Tholen heeft de gemeenteraad van Zierikzee aan de heer A. G. Izeboud met ingang van 1 juli 1989 eervol ontslag ver leend als gemeentesecretaris van Zierikzee. In verband met zijn vertrek biedt het gemeentebestuur de heer Izeboud een openbare afscheidsreceptie aan. Op woensdag 7 juni 1989 heeft u gelegenheid afscheid van de gemeentesecretaris te nemen. Deze receptie wordt gehouden in de Vierschaar van het stadhuis, aanvang 17.00 uur. U bent van harte welkom op deze receptie. In verband met het afscheid van de ge meentesecretaris is het stadhuis (secretarie, dienst gemeen tewerken, streekarchivariaat en het stadhuismuseum) ge sloten op woensdag 7 juni 1989 na 12.00 uur. Meepraten in Europa uit 518 afgevaardigden. Deze worden gekozen door de inwo ners van elk van de lidstaten. Ieder land kiest zijn eigen vertegenwoordigers; Nederland mag 25 parlementsleden aanwijzen. Voor Nederland zijn de lijsttrekkers: Piet Dan- kert voor de PvdA; Jean Penders voor het CDA; Gijs de Vries voor de VVD; Herman Verbeek voor de gecombineer de Regenboog-partij, waarin PPR, EVP, PSP en CPN sa menwerken; Leen van der Waal voor de kleine Christelijke Partijen (SGP, RPF en GPV) en Jan Willem Bertens voor D'66. Daarnaast zijn er nog zo'n 13 kleine partijen die wel aan de Europese verkiezingen deelnemen maar op dit mo ment geen zetel hebben in het Nederlands Parlement. De lijst van kandidaten wordt gepubliceerd in Nieuwsbode Extra van woensdag 7 juni 1989. NIET ALS U STEMT OP 15 JUNI Op 15 juni 1989 worden voor de derde keer verkiezingen ge houden voor het Europees Parlement. Iedere burger van de Europese Gemeenschap kan aan deze verkiezingen deelne men. Eerlijk gezegd viel de opkomst bij de eerste twee ver kiezingen voor het Euro-parlement niet mee. Europees kie zen is nog niet voor iedereen echt belangrijk. Het is - denken velen - zo ver van ons bed. En op Europese schaal gezien is die ene stem van ons toch niet van belang. Daarom werden de eerste Europese verkiezingen geen groot succes. Nieuwe inhoud De laatste jaren is Europa een stuk dichterbij gekomen. De samenwerking van de lidstaten wordt beter, er komen steeds meer regelingen die van invloed zijn op ons eigen le ven. Regelingen op het gebied van de landbouw, van het mi lieu, de bestrijding van de werkloosheid, enzovoort. Boven dien is er het besluit dat vanaf 1992 de grenzen binnen de EG open zullen gaan zoals dat nu al bij de Benelux het ge val is. Dat zijn ingrijpende zaken die door zullen werken in het dagelijks leven van zo'n 320 miljoen Europenanen. En in dat licht bezien zijn de komende verkiezingen wel dege lijk van belang. Grote keuzemogelijkheid Tussen 15 en 18 juni 1989 wordt in 12 landen gestemd voor het Europese parlement. Dat is een instelling die bestaat De invloed van het E.P. Het Europees Parlement heeft invloed op steeds meer be sluiten die in Europees verband worden genomen. Ze keurt bijv. de begroting van de Gemeenschap goed (of af). Ze heeft veel te zeggen over het komende Europa zonder grenzen. Over de toetreding tot de EG van nieuwe landen. En ze oe fent controle uit op het Europees bestuur van commissies en raden. Zo groeit de invloed van het Europese Parlement op het gebied van de landbouw, van gelijke behandeling van mannen en vrouwen, van de kwaliteit van levensmid delen en van speelgoed, op dit moment wordt al 15% van de wetten, waar wij als Nederlanders mee te maken hebben, vastgesteld in Brussel of in Straatsburg, de plaatsen waar het Europees Parlement maandelijks vergadert. Hoe kunt u stemmen? Iedere inwoner van 18 jaar en ouder heeft onlangs een oproepingskaart in de brievenbus ontvangen. Op deze kaart staat vermeld waar u uw stem kunt uitbrengen. Er zijn in Zierikzee zeven locaties n.l. het stadhuis, vereni gingsgebouw van de Chr. Ger. Kerk, basisschool „Binnen de Veste", verzorgingstehuis „De Wieken", de scholenge meenschap voor MAVO/LHNO aan de Calandweg, bejaar dencentrum „Borrendamme" en basisschool „Jan Wouter van den Doel". Vijf van deze locaties zijn toegankelijk voor gehandicapten en hebben aangepaste stemhokjes. Heeft u een handicap en staat op uw oproepingskaart een stembu reau, dat niet gemakkelijk toegankelijk is voor gehandi capten, rolstoelgebruikers en mensen die moeilijk ter been zijn (dit zijn de scholengemeenschap voor MAVO/LHNO en basisschool Jan Wouter v. d. Doel) dan kunt u 9 juni uw oproepingskaart laten omzetten in een kiezerslegitimatie- kaart op het bureau Burgerzaken van het stadhuis. Met de ze kiezerslegitimatiekaart kunt u op een willekeurig stem bureau een hokje op het stembiljet rood maken. In een eerdere publicatie is al gewezen op de mogelijkheden voor het stemmen in een ander stembureau en het stemmen bij volmacht. ïn enkele landen wordt op zondag 18 juni gestemd. Om beïnvloeding te voorkomen worden de uitslagen pas deze zondagavond, drie dagen na de verkiezingen in Nederland, bekend gemaakt. Laat uw stem niet verloren gaan Zorg dat uw stem bij deze ontwikkelingen wordt gehoord. Laat de Europese ontwikkelingen niet alleen over aan mi nisters, ambtenaren en zakenlieden. Het Europese Parle ment is bedoeld als spreekbuis voor alle Europeanen. Collectes Voor de zomervakantie worden er nog drie collectes gehou den. De Nationale Commissie tegen Alcoholisme en andere verslavingen zamelt geld in tussen 5 en 10 juni; het Prins Bernhardfonds (Anjerfonds) collecteert van 12 tot 24 juni en tussen 26 juni en 1 juli kunt u een collectant voor het Natio naal Epilepsie Fonds aan de deur verwachten. Brochures over handicaps en ziektebeelden De Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland (GGD) heeft in het najaar van vorig jaar en afgelopen voor jaar acht voorlichtingsbijeenkomsten gehouden over han dicaps en ziektebeelden. De belangstelling voor dezé bij eenkomsten was groot. Naar aanleiding hiervan heeft de GGD acht brochures uitgegeven, waarin dementie, multi ple sclerose, de ziekte van Parkinson, diabetes mellitus, reuma, eva, slechtziendheid en slechthorendheid worden behandeld. Een of meerdere van deze brochures kunt u gra tis afhalen in het gebouw van Kruisvereniging Schou- wen-Duiveland, Jannewekken 10 in Zierikzee. De openings tijden zijn van maandag t/m vrijdag van 13.00 tot 14.00 uur. Ook tijdens huisbezoek door een wijkverpleegkundige of wijkziekenverzorgende zijn deze brochures verkrijgbaar. Hinderwet Verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Zierizkee ligt met ingang van 7 juni 1989 op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur, alsmede op het politiebureau op zaterdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur ter inzage het verzoek met bijlagen van Tweewielercentrum Schouwen-Duiveland CV, Steiltjesstraat 10, 4301 HS Zierikzee om vergunning in gevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking heb ben van een inrichting voor in- en verkoop reparatie en on derhoud van tweewielers op het adres Steiltjesstraat 10, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie L, nummer 1209. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergun ning kunnen door een ieder-gedurende een maand na de dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden in gediend bij burgemeester en wethouders. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (01110-13151, toestel 332) kunnen tot één week vóór 7 juli 1989 mondelinge bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezi gen. Beroep tegen de op het verzoek genomen beslissing kan la ter, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts wor den ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te dienen. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek I daartoe moet schriftelijk - tegelijkertijd met het bezwaar- j schrift - bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Ontwerp-beschikking Op de secretarie van de gemeente Zierikzee ligt met ingang van 7 juni 1989 op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en 1 van 13.00 uur tot 17.00 uur, alsmede op het politiebureau, op I zaterdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur ter inzage het ont werp van de beschikking op het verzoek van de heer W. K. Bolijn, Oudeweg 29, 4301 TC Zierikzee om vergunning inge- i volge de Hinderwet tot het uitbreiden van een landbouw-1 en veeteeltbedrijf op het adres Oudeweg 29-31, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie H, nummers 566 en 567. Burgemeester en wethouders zijn voornemens op het ver zoek positief te beschikken onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking1 kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar: hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen j die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn ge-; weest. De bezwaarschriften moeten bij burgemeester en wethou- j ders wórden ingediend vóór 22 juni 1989. Indien men dat; wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een1 bezwaarschrift indient niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaar-j schrift bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Bestemmingsplannen Binnenstad-Zuidwest De burgemeester van Zierikzee maakt ter voldoening aanj het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering j van 22 mei 1989 de gedeeltelijke herziening van het bestem-' mingsplan „Binnenstad-Zuidwest" heeft vastgesteld. Aangezien bij de raad geen bezwaren zijn ingediend en het; plan overeenkomstig het ter inzage gelegde ontwerp is vast gesteld, is niemand bevoegd tot het indienen van een be zwaarschrift bij gedeputeerde staten. Het bestemmingsplan ligt met ingang van 7 juni 1989 gedu rende een maand voor een ieder ter inzage op de afdeling al gemene zaken. Poortambacht 1-5-6 De burgemeester van Zierikzee maakt ingevolge artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met in gang van 7 juni 1989 gedurende een maand ter gemeentese cretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage ligt een ont werp van het bestemmingsplan „Poortambacht 1-5-6". Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schrifte lijke bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp in dienen. Uitbreiding woning Schouwenbank 7 De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat de heer A. Oxener, Schouwenbank 7, Zierikzee, een bouwaanvraag' heeft ingediend voor het uitbreiden van de woning Schou-( wenbank 7, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie' M nr. 563. De uitbreiding van deze woning is in strijd met het gelden-, de bestemmingsplan „Poortambacht VII", doch in overeen stemming met een in voorbereiding zijnde herziening. Bur gemeester en wethouders zijn bereid aan dit bouwplan medewerking te verlenen met toepassing van artikel 19 vanl de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet. De bouwvergunning kan echter eerst worden verleend nadat gedeputeerde staten van Zeeland een verklaring van geen bezwaar hebben afgegeven; deze verklaring kan pas worden aangevraagd nadat een ieder, gedurende de termijn van ter-inzage-legging in de gelegen heid is gesteld van het bouwplan kennis te nemen en daar tegen bezwaren in te dienen. i In verband met het voorgaande liggen de op de bouwaan vraag betrekking hebbende bescheiden met ingang van 71 juni a.s. gedurende veertien dagen voor een ieder ter ge meentesecretarie, afdeling algemene zaken, van 09.00-12.00j uur ter inzage. Gedurende de hierboven genoemde termijn j kan een ieder zijn (gemotiveerde) bezwaren tegen het on-; derhavige bouwplan aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee, schriftelijk kenbaar maken. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de ge meente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Brouwershaven brengt ter openba re kennis, dat met ingang van 7 juni 1989 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt een bouwplan, ingediend bij burgemeester en wet houders van deze gemeente door de heer K. Johann, Meerbuscherstrasse 24 te Meerbuscb (W.Dld.), voor het vergroten van een zomerwoning op het perceel Den Osse 3 te Brouwershaven, kadastraal bekend gemeente Brou wershaven, sektie N nr. 11. Het bouwplan houdt in een aanbouw, die o.a. een slaap kamer omvat, met een inhoud van minder dan 50 m3. De totale inhoud van het zomerhuis, met inbegrip van een berging, zal meer dan 135 m3 bedragen, wat strijdig is met artikel 9. lid 3 onder a, van de voorschriften van het bestemmingsplan Zomerdorp Den Osse. Burgemeester en wethouders zijn voornemens middels toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor dit bouwplan vrijstelling te verlenen van dit bestemmingsplan. Daarbij zal de procedure worden gevolgd zoals bedoeld in artikel 19a van de genoemde wet. Gedurende bovengenoemde termijn, van 7 tot en met 20 juni 1989, bestaat voor een ieder de mogelijkheid schrif telijk bezwaren tegen de voorgenomen verlening van vrijstelling in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 28, 4318 ZG Brouwershaven. De burgemeester van Brouwershaven, L. N. LABRUYÈRE. Brouwershaven, 6 juni 1989 AGENDA voor de openbare vergadering van de kommissie finan ciën van het waterschap Schouwen-Duiveland op 12 juni 1989 om 9.00 uur te 's Landskamer, Havenpark 40 te Zie rikzee. 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Gelegenheid voor niet tot de kommissie behorende personen om met betrekking tot op deze agenda ver melde onderwerpen het woord te voeren. 4. Wijzigingen van de begrotingen voor het dienstjaar 1988. 5. Rekening over het dienstjaar 1988. 6. Rondvraag. 7. .Sluiting. Zierikzee, 6 juni 1989. De voorzitter van bovengenoemde kommissie. L. J. Klompe. AGENDA voor de openbare vergadering van de kommissie Orga- nisatiebeheer van het waterschap Schouwen-Duiveland op 15 juni 1989 om 8.30 uur te 's Landskamer, Havenpark 40 te Zierikzee. 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Gelegenheid voor niet tot de kommissie behorende personen om met betrekking tot op deze agenda ver melde onderwerpen het woord te voeren. 4. Werkzaamheden aan waterkeringen. 5. Werkzaamheden aan wegen. 6. Aanschaf van hulpmiddelen ten behoeve van mecha nisatie van werkzaamheden in de buitendienst. 7. Aanschaf van hulpmiddelen ten behoeve van de bin nendienst. 8. Werkzaamheden aan het kantoorgebouw. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Zierikzee, 6 juni 1989. De voorzitter van bovengenoemde kommissie. J. van der Slikke. AGENDA voor de openbare vergadering van de kommissie Water beheer van het waterschap Schouwen-Duiveland op 15 juni 1989 om 10.00 uur te 's Landskamer, Havenpark 40 te Zierikzee. 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Gelegenheid voor niet tot de kommissie behorende personen om met betrekking tot op deze.agenda ver melde onderwerpen het woord te voeren. 4. Aanbrengen betuiningen in en delven van hoofd wa tergangen. 5. Werkzaamheden aan gemalen. 6. Werkzaamheden aan afvalwaterzuiveringsinstalla ties, persgemalen en leidingen. 7. Rondvraag. 8. .Sluiting. Zierikzee, 6 juni 1989. De voorzitter van bovengenoemde kommissie. A. J. G. Doeleman VRAAG NAAR ONZE ADVERTENTIE-TARIEVEN 01110-16551

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 10