Raad Middenschouwen met mitsen en maren achter recreatienota Plan voor herinrichting- stortplaats Hoosjesweg Topdrukte pinksterweekend in cijfers c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Bitr Vergadering van SWO NIEUWSBODE Paardenmarkt Ongerust Koopvaardij Biljart Voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog De bewoners van de Oostweg in Zonnemaire Ook Schouwse jongeren voeren mee met de Theo Platjouw neemt Zeeuwse biljarttitel over waren er weer paarden present op de Paarden- zijn ongerust over mogelijke uitbreiding van koopvaarders die naar Oosl-lndië voeren, van Frits Bakker. (Pag. 11). markt in Zierikzee. (Pag. 3). een sproeibedrijf. (Pag. 4). (Pag 7). DONDERDAG 1 JUNI 1989 145ste jaargang Nr. 24549 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een dwaas moet veel drinken, een verstandig man kent zijn maat. Brant Meerderheid wil mogelijkheid permanent wonen in Plan De Bont open houden SCHARENDIJKE - De gemeenteraad van Middenschouwen heeft zich met de nodige mitsen en maren achter de recreatienota van de gemeente gesteld. Hoewel het college er in eerste instantie wat tegen aan zat te hikken nam zij uiteindelijk een amendement van de CDA-fractie over waarin de mogelijkheid open gehouden wordt voor permanen te bewoning van het weer uit de ijskast gehaald Plan De Bout. Alleen raadslid G. A. M. Cobussen (PvdA) stemde tegen dit voorstel. Op initiatief van het CDA werd verder besloten geen grenzen vast te stellen van gebieden waarin wel of geen verblijfsrecrea- tie dient te worden toegestaan. Behalve Cobussen stemde ook wethouder L. C. Hart (VVD) tegen dit voorstel. zich voor dat op deze'manier het meer dorpse karakter van de Putmeetwijk geleidelijk overgaat in het landelij ker beeld van Plan De Bout. Milieu Cobussen stelde in eerste termijn dat in de recreatienota naar de smaak van de PvdA-fractie wat weinig aan dacht is voor het milieu. ,,En dat mag niet het kind van de rekening wor den", aldus Cobussen. ,,Ik proef nu een beetje dat men vindt dat er maar moet komen wat er komt". Cobussen benadrukte verder het belang van het doortrekken van de Boutlaan VVD-woordvoerder J. M. van Lan- geraad stelde allereerst dat de tot standkoming van de reereatienota op zich een prima zaak is. „Beter ten halve gekeerd dan ten hele ge dwaald", aldus Van Langeraad. Hij stelde dat men eerder de na druk moet leggen op kwaliteitsverbe tering dan op uitbreiding van de ca paciteit. „En we moeten daarbij niet alleen naar Scharendijke kijken, maar ook naar andere kernen binnen onze gemeente", aldus Van Lange raad. CDA-raadslid P. W. Berrevoets- Ringelberg tenslotte groep de gele genheid aan om nog eens te pleiten voor de aanleg van een bos(je) binnen de gemeente Middenschouwen. Stap verder Recreatie-wethouder L. C. Hart reageerde op het CDA-betoog met be trekking tot Plan De Bout dat de fractie het college in feite een stap voor is. „De eerste fase alleen al kan zo'n 10 tot 15 jaar in beslag nemen. Wij zijn nog lang niet aan fase II toe". P. W. Berrevoets-Ringelberg: Voor mogelijkheid permanent wonen bin nen Plan de Bout. aldus Hart. Op het voorstel van het CDA om geen grenzen vast te stellen reageerde Hart met de opmerking dat men toch ergens een lijn dient te trekken. „In het gebied dat wij het platte van Schouwen noemen is sprake van intensieve veehouderij en het lijkt ons daarom niet gewenst om in dat gebied kamperen bij de hoer toe te staan", aldus Hart. Hart zei verder niet zoveel te zien in een vermenging van Putmeet III en vervolg pagina 4 J. L. F. Bolleman: „Wat ons betreft mag rem op recreatie Behalve de twee CDA-amendemen- ten werd ook een amendement van de kant van PvdA-fractie aangenomen en wel met algemene stemmen. In dat amendement gaat het om een bijstel ling van de hoofddoelstelling van de recreatienota. Daaraan is nu de zin snede toegevoegd dat het reguleren en waar mogelijk bevorderen van het toerisme dient te gebeuren onder de uitdrukkelijke voorwaarde dat een goed woon- en leefmilieu behouden blijft. Discussie Hoewel het onderwerp eerder al uitvoerig op een vergadering van de commissie algemene en bestuurlijke zaken is besproken en het in feite om een beleidsstuk gaat waar op dit mo ment nog geen concrete plannen uit voortvloeien kostte het ruim twee. uur discussie voor de raad haar fiat gaf aan de recreatienota. SGP/RPF-woordvoerder J. L. F. Bolleman liet in een eerste reactie weten dat zijn fractie niet zit te springen om een verdere toename van het aantal recreanten in de ge meente Middenschouwen. „Wat ons betreft mag de rem erop", aldus Bol leman. Rust moet het sleutelwoord zijn, zo bleek uit het verhaal van Bolleman. „Ik zou niet graag zien dat het zover komt dat de toerist in plaats van 'daar kun je bij veel boerderijen kam peren' gaat zeggen 'daar zie je bij veel campings nog een boerderij'. Hij stel de dat het mogelijk was de rust in Middenschouwen te behouden door een goede spreiding over de gemeente van de opvangmogelijkheden voor de recreant. Notitie CDA-voorman C. W. Boot kondigde aan dat er van het CDA binnenkort een notitie komt naar aanleiding van de reereatienota. De uitgebreide toe lichting bij het amendement met be trekking tot Plan De Bout kenschets te hij als een raamwerk. In de toelich ting stelt het CDA onder andere dat het nog maar de vraag is of er na rea lisatie van twee recreatieprojecten op korte afstand van Scharendijke (Port Zélande en Brouwersmeer) nog wel behoefte is aan een bungalowpark bij Scharendijke. Het CDA stelt verder dat de vraag naar koopwoningen toeneemt en dat het daarom wellicht nog niet zo'n gekke suggestie is om eens te kijken wat de mogelijkheden zijn voor per manent wonen binnen De Bout. „Een plan met alleen woningen in de recreatiesector zal weinig bijdra gen tot de woonfunctie van een dorp", aldus het CDA. Zij pleiten voor een integratie van bestemmingsplan Put meet III en Plan De Bout. Men stelt Stortplaats medio 1993 gesloten KERKWERVE - Zoals het er nu naar uitziet gaat de stortplaats van de Reinigingsdienst Schouwen-Duive- land medio '93 dicht. Dat is eerder dan aanvankelijk werd aangenomen. Om die reden moeten de plannen voor deze stortplaats worden bijgesteld en dient er te vens een opzet te worden gemaakt voor het inpassen van deze stortplaats in het landschap. Deze herinrichting komt woensdag 14 juni aan de orde tijdens de bestuurs vergadering van de reinigingsdienst. Deze wordt gehou den in het kantoor van de dienst in Kerkwerve en begint om 16.00 uur. Ofschoon er van uitgegaan werd dat er tot het jaar 2000 gestort zou mogen worden is nu duidelijk gewor den dat de provincie niet van plan is om de huidige vergunning voor de stortplaats aan de Hoosjesweg in 1993 nog te verlengen. Dit houdt in dat de reinigingsdienst tot 1 juli '93 mag storten. Gezien deze ontwikke ling is een aanpassing van de plannen noodzakelijk. Bovendien is ook een plan nodig om de stortplaats na '93 zodanig in het landschap in te passen dat er na '93 eventueel nog activitei-1 ten op dit terrein kunnen plaatsvin den. Bij het opstellen van een herinrich tingsplan voor deze stortplaats moet rekening worden gehouden met de si tuering van een overlaadstation, de opslagruimte (tijdelijk) voor bouw en sloopafval, het aanbrengen van een weegbrug en een lokatie voor de compostering van organisch afval. Voorlopig wordt ervan uitgegaan dat een simpele compostering in de open lucht toereikend is. Organisatie Ook op een ander vlak wordt de hulp van derden ingeroepen. Door de directeuren gemeentewerken van de verschillende gemeenten is een ad vies opgesteld inzake de organisatie van de reinigingsdienst. Aanleiding tot dit schrijven vormde verontrus ting over de huidige activiteiten van de dienst, die gezien het veelomvat tende takenpakket tot de best functi onerende reinigingsbedrijven in den lande behoren. In dè jaren tachtig neemt de druk op de reinigingsdienst sterk toe. Dit doordat de milieuwetgeving wordt verbeterd en uitgebreid. Het opstel len >vap een beleid op wat langere ter mijn blijkt onmogelijk omdat bij de hogere overheden een duidelijke vi sie over de wijze van afvalverwer king ontbreekt. Ook de kosten gaan zwaarder drukken op de dienst. Dat kostenaspect heeft ertoe geleid dat de containerdienst naar een parti culier bedrijf is overgeheveld. Die privatisering heeft er echter toe ge leid dat er in '88 aanzienlijk minder chemisch afval is ingezameld. Daar naast constateren de opstellers van dit schrijven dat de reinigingsdienst gezien de huidige personeelsbezet ting dusdanig is dat deze haar taken niet naar behoren kan uitvoeren. Voorts wordt opgemerkt dat het pri vatiseren van taken weloverwogen moet gebeuren en dat bij voortzetting van de huidige gang van zaken de in het verleden met veel zorg opgebouw de dienstverlening in het gedrang zal komen. Dit zal bovendien ook vernie tiging van kapitaal met zich mee brengen. Een en ander heeft ertoe geleid dat gedacht wordt aan het instellen van een organisatie-onderzoek. Dit on derzoek zal zich beperken tot de ka derfuncties en de administratie van de dienst. Dit onderzoek zal worden uitgevoerd doorliet Facilitair Bedrijf Gemeenten in Baarn. Hiervoor re kent het bestuur op een kostenplaatje van 14.000,-. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WA> ffih pa Verwachting tot vrijdagavond: Af en toe zon Vannacht nog een enkele bui. Over dag af en toe zon. Minimumtempera tuur omstreeks 6 graden, middagtem- peratuur ongeveer 16 graden. Zwakke tot matige noorden wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 5 juni Zaterdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordoost 3 Zondag: Zonneschijn: 307c Kans op neerslag: 407r Min .temp.: 8 graden Middagtemp 19 graden Windkracht: oost 3 Maandag: Zonneschijn: 307c Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: noordoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 2 juni Zon op 05.25, onder 21.51 Maan op 03.51, onder 20.56 Nieuwe Maan: 3 juni (21.53) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een kleine depressie na bij Denemarken trekt langzaam in oostelijke richting weg en neemt daarbij in activiteit af. Het bijbeho rend regengebied trekt naar het zui den weg en is ons land morgen gepas seerd. Vannacht kan er nog een enkele bui vallen en daalt de temperatuur tot ongeveer 6 graden. Overdag krijgt een rug van hogedruk, afkomstig van Schotland, geleidelijk meer invloed. Dit betekent dat er morgen geen bui en meer voorkomen. Er zijn stapel wolken waar de zon af en toe tussen door schijnt. De middagtemperatuur loopt op tot ongeveer 16 graden. De wind waait uit het noorden en is zwak tot matig, rond kracht 3. ZIERIKZEE - Dc Stichting Welzijn Ouderen vergadert dinsdag 13 juni in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Op de agenda staat onder meer het aftreden van de secretaris en het be noemen van een opvolger. ZIERIKZEE - De meesten zal het niet ontgaan zijn, maar nu wordt het ook gestaafd met harde cij fers; Zeeland heeft verkeerstechnisch een top-Pink- steren achter de rug. Alleen op de Zeelandbrug en de A58 (Zeelandroute via Rilland) werden minder voer tuigen geteld. Op alle andere routes waren de verschillen ten opzichte van vorig jaar niet zo groot. Zoals uit bij gaand beeld blijkt reden er maar liefst 19.605 voertuigen op de weg van Zierikzee naar Haamstede op tweede pinksterdag. Eerste pink sterdag (zondag) reden er 15.071 wagens over deze weg. De weg over de Stormvloedkering bereik te ook haar hoogtepunt op tweede pinksterdag (10.508 voertuigen). Opmerkelijk Opmerkelijk is de daling van hot aantal voertuigen over de A58 (Rilland). Ton opzichte van 1988 re den er tijdens de Pinksteren 7% minder voertuigen Toch werden er tweede pinksterdag nog 44.578 wagens geteld en eerste pinkster dag 27.644. Uit de cijfers blijkt verder, dat vr 7627 za 10042 zo 11 092 ma 11971 de toeristen gespreid over de vrij dag en zaterdag binnenkwamen en op maandag vrij massaal ver trokken. Dit heeft geleid tot file vorming en langzaam rijdend ver keer op maandagmiddag en -avond. En dat met name op de Oost-West-verbinding op Noord- Beveland, de Deltaweg richting A 38 cn de A58 zelf (het gedeelte Heinkenszand-Kruiningen en ter hoogte van dc afslag Hoogerhei- de). In het bericht van dc Provincia le Waterstaat in Zeeland, afdeling verkeer, wordt niet gesproken over file-vorming op Schouwen- Duiveland, hoewel daarvan wel sprake is geweest. De cijfers zijn gebaseerd op bevindingen van de Provinciale Brugmaatschappij. de Rijkspolitie en de Provinciale Wa terstaat Zeeland. Vlissingen Bergen op Zoom

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1