De Schouw over de grenzen Fotopuzzel van Stad en Lande (9) POSTZEGELRUBRIEK 4 Activiteiten op Melkmarkt en Mol tijdens Paardenmarkt LUCHTBEHANDELING DEURLOO B.V. Vervuiling in filatelie 55 /- Uitgifte programma 1990 Wat en waar is dit? In samenwerking met de Nieuwsbode ZIERIKZEE - De Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland heeft als doel het be vorderen en het behoud van de stedelijke en landelijke schoon heid, in de meest uitgebreide zin, op Schouwen-Duiveland; alsmede het bevorderen van de kennis van Schouwen-Duiveland en de bestu dering van de levensomstandighe den, gewoonten en gebruiken van de mensen die dit gebied bewonen en bewoond hebben. De oplossing van puzzel nr. 8 is: het wapen van Jonkheer van Hertsbeeke, aan de Kerkstraat 16 te Bruinisse. Jonkheer Paulus van Hertsbeeke kocht de polder Brui nisse in 1566 voor 8000 Carolus guldens 20.000,-) van de Bour gondiërs. In het gemeentewapen van Bruinisse komt ditzelfde hert nog voor. De winnaar is: Stephan Bogert, Weststraat 18, Bruinisse. Als u mee wit doen met onze puzzel, stuurt u dan uw oplossing vóór woensdag a.s. naar Stad en Lande Jubileumfoto, Postbus 135, 4300 AC Zierikzee. Zet duidelijk zowel naam en adres als het num mer van de puzzel op een voldoen de gefrankeerde envelop. Oplos singen kunnen niet bij de krant ingeleverd worden. Iedereen kan meedoen. Onder de goede inzen dingen wordt 25,--verloot. „We hopen de mensen ook de binnenstad in te krijgen ZIERIKZEE - Woensdag 31 mei gonzen niet alleen Weststraat, Varre- inarkt en Lammermarkt van de be drijvigheid op de jaarlijke Paarden markt. De ondernemers van Mol en Melkmarkt hebben de koppen bij el kaar gestoken en de handen ineen geslagen om op die dag ook hun ge bied extra aantrekkelijk te maken voor de mensen. Er staan diverse ac tiviteiten op het programma. ,,We willen proberen om de mensen ook de binnenstad in te krijgen", al dus A. E. M. van der Klooster, spre kend namens de Ondernemersvereni ging Mol/Melkmarkt. De mensen zullen toch wel komen, want ten tijde van de Paardenmarkt immers staat er op het Havenplein een kleine ker mis. Maar een extraatje kan natuur lijk nooit kwaad. Kindermodeshow Na het nodige brainstormen heeft de ondernemersvereniging een heel aardig programma in elkaar weten te zetten. Een programma waaraan alle ondernemers aan Mol en Melkmarkt hun steentje hebben bijgedragen. Zo wordt er die middag vier keer een kindermodeshow opgevoerd onder auspiciën van een kinderboetiek aan de Mol. De modeshows worden gehouden om half twee, half drie, half vier en half vijf. De drogisterij een eindje verderop verzorgt demonstraties met cosmetica op natuurlijke basis. Een wolwinkel aan de Melkmarkt demonstreert verschillende hand werktechnieken en een bloemenhan del aan de Mol zorgt voor een speciale bloemenaetie. Wat die actie precies inhoudt wil men nog niet kwijt. Dat moet nog even een verrassing blijven. Hongerig Wie van het rondslenteren op de Paardenmarkt wat vermoeide benen heeft gekregen kan zich behaaglijk nestelen op een van de terrasjes die speciaal voor die dag aan Mol en Melkmarkt worden ingericht. Als de weergoden de bezoekers, en de onder nemers, gunstig gezind zijn ten minste. Wie een knagend gevoel in de maagstreek voelt heeft op Mol en Melkmarkt diverse mogelijkheden. Bij de bakker op de stoep worden oliebollen gebakken, maar wie lie ver een portie zeebanket verorbert kan terecht bij een vishandel op de Mol voor een heerlijke Hollandse Nieuwe. De bezoeker kan natuurlijk ook een kijkje gaan nemen in de Wereld winkel. Een bezoek is extra aantrek kelijk, want er wordt daar de hele dag gratis koffie geschonken. Zuivere koffie uiteraard. Helemaal rond is het programma nog niet. „Misschien komt er ook wel een goochelaar, maar dat is nog niet helemaal niet zeker". Muziek Men speelt verder nog met de ge dachte om een en ander muzikaal op te luisteren maar hoe dat precies in het vat gegoten gaat worden is nog niet zeker. Niet zeker, maar wel waar schijnlijk is dat men volgend jaar op Mol en Melkmarkt weer iets derge lijks gaat organiseren. ZIERIKZEE AVO-collecte De AVO-collecte, vorige week in Zierikzee gehouden, heeft 4182,05 opgebracht. Hartelijk dank aan alle gevers(sters) en aan de collectanten voor hun inzet. Tentoonstelling De Zeeuwse Dag- en Avond Scholen Gemeenschap (ZDASG) heeft van 29 mei tot en met 3 juni een tentoonstel ling in de Eenhoorn. Het betreft het vak tekenen. Voor de MAVO is het mogelijk om tekenen te kiezen als eindexamenvak. De eindexamenklas en de eerste klas tonen een gedeelte van hun werken. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. ZIERIKZEE/ BURGH-HAAMSTEDE Conciliair proces Op zaterdag 10 en zondag 11 juni wordt in het parochiecentrum van de R.K. St. Willibrorduskerk te Zierik zee, Mosselstraat, een informatie markt gehouden in het kader van het Conciliair proces. Enkele groeperin gen die zich bezighouden met de on derwerpen van het Conciliair proces, te weten gerechtigheid, vrede, en heelheid van de Schepping zullen daarbij aanwezig zijn, met name Am nesty International, Greenpeace, de Wereldwinkel en de Kleine Aarde. Er zal gelegenheid zijn om zich onder het genot van een kopje koffie uitge breid' te informeren hoe men daad werkelijk mee kan helpen aan het be houd van de Schepping, gerechtig heid en vrede. Voorafgaande aan de informatiemarkt is op zaterdag 10 ju ni om 19.00 uur een gebedsdienst in de St. Willibrorduskerk te Zierikzee en op zondag 11 juni om 10.00 uur een eucharistieviering. Op dezelfde dag is er om 10.00 uur een gebedsdienst in de R.K. kerk O. L. Vrouw op Zee te Haamstede. Alle diensten hebben als thema het Conciliair proces. De ge- BROUWERSHAVEN - Gisteravond (donderdag) was het buitengewoon druk en gezellig in de School met de Bijbel De Schouw te Brouwershaven. Iedereen was nieuwsgierig naar het kinderwerk over het thema Grenzen. In de school zelf kon je letterlijk de arens over. Van de hal stapte je zo in kleuterland, de grootste publiekstrekker van de tentoon stelling. In kleuterlana hadden alle leerlingen nun eigen taak. Er was een koning en koningin, winkeliers, burge meester, politie en bij de grens werd door de douane een paspoort uitgereikt. Alles uias zo echt mogelijk gemaakt, er waren poffertjes te koop maar ook zaden, bloemen, mini-broodjes, teveel om op te noemen. Verder stond de school vol met werkstukken van de overige leerlingen. Zo hadden de kinderen van de vijfde groep Nederland en Zeeland met behulp van een atlas nagebootst als zandmaquette. De jongere leerlingen hadden het begrip grens zo ruim moge lijk genomen. Want ook in huis zijn er grenzen, of in het dorp. De oudste leerlingen van de school werkten in groepen overeen bepaald Europees land. Zo kon de toren van Pisa levensecht worden bekeken, de Tow'er-bridge en Eiffelto- ren. Tegelijk kwamen de talrijke bezoekers van alles over het land aan de weet. Ook kon men genieten van de video film, gemaakt op het schoolkamp dat voriae week als een zeer geslaagd kamp de historie in ging. En ook daar (op de lokatie CJV-kamp te Renesse) hadden alle activiteiten met grenzen te maken, immers in 1992 zullen de grenzen in Europa grotendeels ..verdwenen" zijn. De volksdansgroep van Brugzicht, de Dosidoos was op het kamp aanwezig om de kinderen enkele dansen aan te leren. Op die middag stonden ook acht kramen op het veld opgesteld waarin acht groepen (die ieder een land vertegenwoordigden) iets te drinken of te eten hadden passend bij het betreffende land. Mede dankzij het schitterende weer en de enorme inzet van een tiental ouders werden het onvergetelijke dagen waar in de kinderen hebben kunnen spelen maar vooral ook leren! te geven aan de nieuwe vorm van hulpverlening op maat verstuurde de stichting een brief aan recreatie- ondernemers. Veel hotels, bungalow parken en pensions hebben gehandi capten uit binnen- en buitenland on der hun dak, die extra hulp behoe ven. STAT richt zich vooral op kort durende intensieve deskundige hulp. Zo kunnen ook diegenen die anders in het verpleeghuis zouden moeten blijven, er eens uit zonder daarbij af hankelijk te zijn van anderen of van de groepsvakantie van huis. VLISSINGEN ANWB Stadswandeling De ANWB organiseert op zaterdag 3 en zondag 4 juni en op zaterdag 10 en 11 juni een speciale stadswande ling door Vlissingen. Met deze wan deling wordt het herdenkingsjaar 'Willem en Mary 300 jaar' afgesloten. De wandeling van circa zes kilometer voert langs tal van monumenten en beziens waardigheden, waaronder het Stedelijk Museum, de St. Jacobsto- ren en de Gevangentoren, welke bei de zijn te beklimmen. De wandeling begint bij het VVV kantoor, Nieuwen- dijk 15 in Vlissingen. Op genoemde data is de vertrekpost geopend van 9.00 uur tot 14.30 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 ELBURG Tentoonstelling Op kasteel Zwaluwenburg te El- bürg, wordt van 27 mei tot en met 9 juli een tentoonsteling gehouden van werken van vrouwelijke kunste naars. Op de tentoonstelling zijn schilderijen, wandkleden, beeld houwwerken en keramiek te zien die afkomstig zijn van vrouwelijke kun stenaars uit het gehele land. Tessa Braat, kunstenaresse afkomstig uit Zierikzee is op de tentoonstelling aanwezig met haar keramiek. Ope ningstijden op werkdagen van 14.00 tot 15.00 uur behalve op maandag. bedsdiensten worden voorgegaan door pastor Vèrdaasdonk met mede werking van de werkgroep Gebeds diensten, de eucharistieviering wordt voorgegaan door pastor De Caluwe. Aanvang van de informatiemarkt is zaterdag om 20.00 uur en op zondag om 11.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Benoeming De heer M. P. Ravia uit Zierikzee is benoemd als timmerman bij de ge meente Westerschouwen. Dat werd bekend gemaakt tijdens de openbare vergadering van de adviescommissie openbare werken die werd gehouden in het gemeentehuis te Haamstede. Zeeuws Zangers Manifest Zangvereniging Nu met Hope uit Burgh-Haamstede behaalde op het Zeeuws Zangers Manifest te Middel burg, onder leiding van mevrouw E Vos een tweede prijs. Het koor kwam uit, in de A-afdeling en vertolkie twee werken. Naast het verplichu- Nun fanget an, werd Frühlingahnung als vrij werk gezongen. DREISCHOR Openingsconcert Op zaterdag 3 juni geeft muziekver eniging Crescendo uit Dreischor haar openingsconcert. Dit wordt gehouden op de Ring te Dreischor. Het concert begint om 16.00 uur en duurt tot plusminus 17.00 uur. De muziekver eniging zal onder andere spelen: Cho ral Dorien en Free world Fantasy van Jacob de Haan, Musique la Carte van Willy Hautvast, Fravers Sailin' Home, een Beatles memory van Len- non en McCartney, Auld lang Syne van Henk van Lijnschooten en The William Tell March van Robert Alle- mend. De fanfare staat onder leiding van dirigent Pierre van Broekhoven en de Ladyspeaker zal zijn mevrouw Elly Kooman. Bij slecht weer zal het conóert in de kerk van Dreischor wor den gehouden. GOES Nieuw initiatief Thuiszorg - Zeeland Verpleegkundige hulp op maat voor hulpbehoevende vakantiegas ten. Ook gehandicapten en andere hulpbehoevende mensen krijgen steeds meer de gelegenheid om in groepsverband of individueel onder begeleiding eens even van omgeving te wisselen. Het is duidelijk dat bij zo'n vakantie van gehandicapten die extra zorg behoeven, heel wat komt kijken. De last die daarbij op de schouders van begeleiders rust is ex tra zwaar, omdat de verzorging ook vaak 's nachts doorgaat. Om hierbij en in alle voorkomende gevallen hulp te bieden, kwam de Stichting Aan vullende Thuiszorg Zeeland (STAT) met een nieuw initiatief: kortduren de betaalbare zórg op maat voor ie dereen die met vakantie is in Zeeland en extra hulp nodig heeft. De stich ting is opgericht op initiatief van het kruiswerk en sluit geheel aan bij de tendens om de zieke patiënt zo lang mogelijk thuis in de eigen omgeving te laten. De stichting heeft de be schikking over 150 zorgverleners die geschoold zijn in de thuiszorg. Het idee ook deze vorm van hulp te geven aan vakatiegangers ontstond uit de groeiende vraag naar extra hulp voor groepen vakantiegangers. Veel groe pen hebben alleen in de 'piekuren' zo als bij wassen, naar bed gaan en der gelijke, extra hulp nodig. Door de dienstverlening van de STAT hoeven zij geen extra begeleider voor mee te nemen, hetgeen kostenbesparend kan werken. Ook voor buitenlandse gas ten en individuele gevallen kan de stichting inspringen. Bijvoorbeeld bij een verplecghuisbewoner die bij familie wil logeren. Om bekendheid BRUINISSE - De filatelist wordt wel gezien als het melkkoetje van de PTT, en niet alleen door dit geprivatiseerde oud-Staatsbedrijf. Ook particuliere bedrijven zien wel brood in de postzegelverzame laar en via allerlei filatelistisch maakwerk wordt de verzamelaar warm gemaakt om dat toch vooral maar te kopen om compleet te zijn. De PTT en de handel willen hun omzet over de ruggen van de ver zamelaars heen vergroten maar uiteindelijk is het de filatelist zelf die kiest om alles financieel binnen de perken te houden. Oude scheepstypesde boeier. De filatelie is de laatste decen nia flink vervuild geraakt, waar bij allerlei nieuwigheden werden aangeboden: eerste-dagenvel op pen, eerstedagbladen, maximum- kaarten, PTT-mapjes en vele ande re vormen van filatelistisch maa kwerk waar de verzamelaar in zou moeten trappen. De verzamelaar zal een duidelijke keuze moeten maken. Tbch heb ik me onlangs zelf bezondigd tot de aankoop van maximumkaarten van de zomer- zegels van dit voorjaar. Als oud- schipper en ook nog eens verzame laar van schepen op postzegel zag ik de kaarten over de oude scheepstypen.... en was verkocht. Voor één keer dus een zijspoor ge volgd hoewel ik met velen eens ben dat op die zomerzegels zelf een schip had moeten staan en niet het stylistisch kunststukje waarin ons land zo graag een voortrek kersrol vervult. De maximum- kaart komt hierbij om te tonen dat de verleiding inderdaad groot was.. PTT Nederland BV heeft het 'programma vastgesteld voor de uitgifte van postzegels in 1990. Op 6 februari verschijnen twee zegels. Eén naar aanleiding van het 400- jarig bestaan van de Hortus Bota nicus te Leiden en een naar aanlei ding van 100-jaar Arbeidsinspec tie. Waarden 65 en 75 ct. Op 6 maart twee zegels gewijd aan Vin cent van Gogh met de waarden 55 en 75 cent. Op 3 april de zomerze gels met als thema ,,Het weer". Waarden 55 30; 65 35 en 75+ 35 ct plus boekje. Op 8 mei een serie over Rotterdam, waarden 55, 65 en 75 ct; 12 juni twee Europa-zegels met als CEPT-thema ..Postgebou- wen", waarden 55 en 75 ct. Op 3 ju li twee zegels met als thema VOC- schepen en Sail-Amsterdam van 65 en 65 ct; het thema voor de zegel die op 4 september verschijnt is nog niet bekend. De invoering van het landelijk Alarnnummer 06-11 is onderwerp van een 65 ct zegel; 23 oktober het tweede deel van de Cour-zegels in de waarden van 65 ct, één, anderhalf en vijf gulden. Op 7 november sluit traditioneel het programma met de kinderze gels. Thema. Kind en hobby. Waar den 55 25 ct, 65 35 en 75+ 35 ct.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 4