Nola Boys en PTT kampioen in hun zaalvoetbalklasse Eilandelijke KNF-clubs rijden kringconcours in Vlissingen Wielerspektakel voor trimmers te Krabbendijke Avond vierdaagse opnieuw van start TT Nieuwe Dammentocht Bladminton- toernooi ter afsluiting seizoen Schelde Top Toernooi in Nieuwerkerk Afscheids- wedstrijd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 mei 1989 Nr. 24516 11 Raakt de commissie saaivoetbal competitieleider Willem van de Velde kwijt? ZIERIKZEE - De zaalvoetbalcompetitie van Sehouwen-Duiveland, in sporthal Onderdak te Zierikzee, is op een haar na geveld. In zowel de tweede als derde klas se zijn inmiddels de desbetreffende kampioenen bekend. Ook vallen er weer vier teams de twijfelachtige eer te beurt te degraderen. De kampioen in de tweede klas se is geworden het team van Nola Boys, dat vorig jaar pas vanuit de derde klasse promoveerde. De degradant van deze klasse is PZEM, dat met nog één wedstrijd te spelen in totaal slechts twee punten wist te bemachtigen. De kampioenstitel in de derde klasse gaat naar het sterke team van de PTT, dat dit seizoen debuteerde in deze klasse. Het team van PTT dat kampioen xoerd van de derde klasse en hierdoor promoveert naar de tioeede klasse. De spelers op de foto zijn: Erwin Ver braakAart van Vliet, Jaap Stoutjesdijk, Kees Stoutjesdijk, Han van de Sande, Martin Quist, Nico Goedegebuure, Kees Roggeband, Wim van de Linde, Eddy Kiesenberg en coach Johatines Willemse. Niet op de foto staan: Tonny Hage, Wim van de Maas en Johnny van de Linde. (Foto: Joop van Houdt). In de eerste klasse blijft de kam pioen vooralsnog onbekend. Toren Boys voert momenteel de kop van het klassement aan met 24 punten uit zestien wedstrijden. Direct daaronder staat Sport Surf Jonker met 23 punten uit zeventien wed strijden. De nummer twee speelt maandag 29 mei haar laatste wed strijd, en wel tegen Toren Boys. Bij verlies van laatstgenoemde kan Sport Surf Jonker op 25 punten ko men. Surfers Mocht Toren Boys vervolgens ook haar laatste wedstrijd, tegen het - eerder in de competitie niet opgeko men - team van De Schorpioen, ver liezen worden de 'surfers' uit Burgh-Haamstede de kampioenen. De degradant van de eerste klasse is het team van Zeelandia, dat slechts drie punten heeft weten te bemach tigen tijdens het afgelopen zaal voetbalseizoen, en het grote aantal tegendoelpunten van 127 achter haar kiezen kreeg. Welke twee andere teams er nog meer uit respectievelijk de tweede en derde klasse verdwijnen, komt op de laatste wedstrijden aan. De kandidaten zijn in ieder geval De Steeg en Stella Boys 1 uit de eerste klasse, en Garage Slager met Drop- tiek Passage in de tweede klasse. ,,Het is naar mijn weten nog nooit, net zoals in dit jaar, zo erg op de laatste wedstrijden aangekomen", was dan ook de logische opmerking van voorzitter en secretaris Frank de Vos. De ploeg Nola Boys hoeft zich, in tegenstelling tot eerdergenoemde clubs, totaal geen zorgen meer te maken. Zij hebben al hun wedstrij den inmiddels gespeeld en kunnen met vijf punten voorsprong op de nummer twee onmogelijk meer worden bijgehaald. Zo heeft Nola Boys in haar nog jonge bestaan (twee jaar) al twee promoties weten te bewerkstelligen. ,,We zijn er dan ook heel blij mee", was de reactie van coach Rob Holm. Doelstelling Was in de vorige competitie dc doelstelling van coach Rob Holm om, 'gewoon zo goed mogelijk te presteren', dit jaar had hij zijn man nen voorgehouden om 'in beginsel te proberen in de tweede klasse te blijven'. „Als je dan uiteindelijk kampioen wordt en wéér promo veert is dat natuurlijk heel mooi". Holm voegde hier vervolgens nog aan toe: „Zeker als je ziet dat we op de helft van de competitie nog maar een middenmoter waren, me de door het gemis van Leen Koster van Zierikzee, die voor deze vereni ging veel moest trainen. Ik wil niet zeggen dat het geheel en al door Leen komt, maar nadat hij er weer bij was zijn we toch meer punten gaan pakken, met als resultaat het kampioenschap, dat we trouwens al tijdens de voorlaatste wedstrijd hebben bereikt (6-1 tegen Drei- schor, red.)". Ook deze laatste competitiewed strijd, tegen Garage Slager, werd overtuigend op eigen naam ge bracht: 8-2. Hoewel het er in de be ginfase nog niet echt uitzag, dat hét een makkie zou worden. Na vijftien minuten spelen kwam Nola Boys zelfs met 0-1 achter, door een doel punt van Kees de Ruiter van Garage Slager. Minder dan één minuut la ter was het gaatje weer al gedicht, middels een mooi doelpunt van Jo- han Jongejan, die vanaf eigen helft in één run naar de overkant soleer de en netjes afrondde: 1-1. Drukkende warmte Jongejan was trouwens aardig op dreef deze avond, en scheen geen last te hebben van de drukkende warmte, waar veel van zijn me despelers wel last van hadden, zoals bijvoorbeeld Henry Koster, die kwa gezichtskleur zich goed had kunnen meten met een vuurrode zongerijp- te tomaat. Johan Jongejan wist in totaal vier keer tot scoren te komen. Ook Henry Koster wist, na een paar verwoede pogingen, toch één keer te scoren, en wel in de eerste minuut van de tweede helft, waardoor de stand op 5-1 kwam. Vooral na de veldwisseling ging het bij Nola Boys steeds beter lo pen. Garage Slager zakte wat terug en werd eigenlijk het gevaarlijkst via de lange blonde Kees de Ruiter. Het was echter Anton de Boer van Garage Slager die voor 6-2 aante kende. Hierna kwamen zij er steeds minder aan te pas, mede door het gebrek aan voldoende spelers ging de conditie een steeds grotere rol spelen. Bij Nola Boys liep het als een trein en elke speler was min of meer voor zichzelf bezig om ook een aan deel in de overwinning te krijgen. Zelfs keeper Wim Ravia verliet zijn doel om te proberen in ieder geval één keer te scoren, wat hem trou wens niet lukte. Zo trachte verder ook Rasi Ajax uit alle macht te sco ren en dit lukte hem tenslotte in de laatste minuut, wat een eindstand van 8-2 opleverde. PTT In de derde klasse speelde PTT zich in haar voorlaatste wedstrijd, tegen Knippie, naar het kampioen schap: 11-4. Zij zijn nu buiten bereik van naaste belager De Keien. Een knappe prestatie van deze 'post- bestellers', die dit seizoen debuteer den in de derde klasse. Coach Jo hannes Willemse was na afloop van het duel tegen Knippie dan ook da nig in zijn nopjes. „Ik ben er natuurlijk erg blij mee, zeker als je weet dat dit ons eerste seizoen is, en dan al gelijk kampioen worden en ook nog eens promoveren. De jongens zijn echter allemaal erg fel en willen allemaal graag scoren. Mede door deze fel heid gebeuren er soms van die klei ne onregelmatigheden. Maar hoe dan ook ik hoop er volgend jaar weer bij te zijn. Het is gewoon een goede ploeg", aldus de geboren en getogen rasechte Zierikzeeënaar. „Maar een goede coach isook erg belangrijk", haakte speler Han van de Sande hierop in, „en hij doet het in onze ogen heel goed". Johannes Willemse heeft zich vooralsnog niet echt georiënteerd in de tweede klas se, waar PTT volgend seizoen in uit komt. „Ik ben inderdaad nog niet zo bekend met het niveau in de tweede klasse, maar ik denk dat het met deze ploeg wel zal lukken. Er zullen alleen wat meer afspraken gemaakt moeten worden voor wat betreft het achterblijven van één man bij de aanvallen en het meer vanuit de verdedigng opbouwen van deze aanvallen", vertelt Willem se na afloop. Startblokken PTT kwam in het duel tegen Knippie goed uit de startblokken met een snelle 2-0 door doelpunten van respectievelijk Han van de San de en Kees Stoutjesdijk. Koos Brus- sé van Knippie scoorde de eerste te gentreffer. Door het niet in vorm zijn van keeper Aart van Vliet, die dan ook na afloop, zich beseffend van enkele blunders, hoofdschud dend het veld verliet, kwam Knip pie in de twaalfde minuut langszij PTT: 2-2. Mede dankzij de gretigheid van Knippie-speler Walter de Jonge, en de nog steeds blunderende Van Vliet, gelukte het om tot een stand van 3-3 PTT bij te blijven. Nadat good-old Han van de Sande zich in de staart van de eerste helft en de beginfase van de tweede helft even flink kwaad maakte liep PTT snel uit naar een voorsprong van 6-3. Via doelpunten van Kees Stoutjes dijk en Wim van de Linde liep PTT verder uit naar 8-3. "b, v Nadat Koos Brussé zijn ploég nog één doelpuntje bezorgde was na dertien minuten spelen in de twee de helft de weerstand van Knippie toch gebroken. De doelpuntenma- chine van PTT kwam nu pas goed op gang en met de regelmaat van de klok rolde de bal achter Knippie- doelman Jansse. Kees Roggeband bezegelde de eindstand en knalde nummer elf erin: 11-4. Ruikers Na afloop ontving coach Willem se, uit handen van de eveneens zichtbaar genietende competitielei der Willem van de Velde een ver diende bos ruikers met de daarbij behorende gelukwensen. Na de jongste competitieronde heeft het altijd opgewekte karakter van Van de Velde echter behoorlijke averij opgelopen. Nadat namelijk in eerste instan tie twee wedstrijden op rij geen doorgang konden vinden vanwege het niet opkomen van twee ploe gen, moest Willem van de Velde voor de twee laatste wedstrijden ook nog eens op zoek naar twee vrijwilligers die wilden fluiten, omdat de desbetreffende scheids rechters thuis waren gebleven. In zijn telefoongesprek met.voor zitter/secretaris De Vos kondigde hij dan ook aan er sterk over te den ken om 'het voor het volgende sei zoen maar voor gezien te houden'. Het zou echter jammer zijn voor het zaalvoetbalgebeuren op Sehouwen- Duiveland, als pien zo'n begeesterde medewerker kwijt zou raken. Ge zien de reacties onder de zaalvoet- ballgrsjgen stejjjng, dieniet op zich zelf staat. Het slechts twee jaar bestaande Nola Boys is kampioen geworden van de tweede klasse en mag het daarom volgend seizoen in de eerste klasse gaan proherenOp dejqtp: Alfred, ftpster, Henry Koster, Leen Koster, Eric van der Wekke, Johnny van Beveren, Rasi Ajax, Johan Jongejan, Wim Ravia, vlagger Martino Koster en coach Rob Holm. Niet op de foto keeper Jaap Germing. (Foto: Joop van Houdt). KRABBENDIJKE - Ook dit jaar is het de Wieier Trim- en Toervereniging Krabbendijke weer gelukt om in het centrum van het dorp een groots opgezet wielerspekta kel voor trimmers te organiseren. Deze happening, die overigens alleen dankzij de financiële steun van vele sponsors uit het bedrijfsleven van Krabbendijke en om streken kon worden gerealiseerd, vindt plaats op zater dag 3 juni a.s. De wedstrijden worden verreden onder auspiciën van TMZ, de Trimfe- deratie Midden-Zeeland; trimlicen- ties kunnen worden verkregen bij het ZIERIKZEE- Het comité van de Zierikzeese Avondvierdaagse is weer begonnen met de organisatie van de jaarlijkse wandeltocht. Aan de avondwandeling, die dit jaar voor de vierenveertigste keer gehouden wordt, kan van twaalf tot en met vijftien juni meegelopen worden. Voor de heer A. Hage, de nestor van het gezelschap is dit het laatste jaar waarin hij meewerkt aan de organi satie van de Avondvierdaagse. Hage die de respectabele leeftijd van vijf enzeventig jaar bereikt heeft en een endertig keer heeft meegewerkt aan de organisatie van de wandeltocht vindt het na dit jaar genoeg. In 1958 kreeg Hage voor het eerst met de Avondvierdaagse te doen. Vertrek Door het vertrek van Hage zit de organisatie te springen om krachten die mee willen werken aan de Avond vierdaagse zodat deze het volgende jaar opnieuw zijn doorgang kan vin den. Gedurende enige weken is het opzetten van de wandeltocht een in tensieve bezigheid die na de afslui ting van de vier dagen een lange pe riode van rust met zich mee brengt. Het comité roept dan ook vrijwilli gers op om zich te melden bij de voor zitter G. van der Wielen. Allen die graag meer informatie willen staat de voorzitter graag te woord. Inschrijven kan vanaf tien juni. De startkaarten kunnen afgehaald wor den bij Dansschool Kramer. Het ver trek elke avond is om 18.45 uur. vanaf het Havenplein. Na de laatste finish op donderdag 15 juni, vindt het tradi tionele Blarenbal plaats, eveneens bij Dansschool Kramer. inschrijfbureau aan het parcours (cafetaria-bar De Ijsbeer aan het Dorpsplein). Vertrektrijden: 13.00 uur C- categorie en Veteranen (37 km); 14.30 uur B-categorie (42 km); 16.00 uur A- categorie (63 km). Parcours Ook dit jaar is het vertrouwde par cours beschikbaar gesteld door het college van b en w van de gemeente Reimerswaal, te weten: Noordweg (start en finish ter hoogte van de Hin- kelingestraat) - Dorpsstraat - Oost- weg - Doelstraat - Spoorlaan - Noord- weg (ca. 1900 meter). Speaker tijdens dit gebeuren zal zijn de befaamde mi- crofonist Jo Bennaars uit Halsteren. Het startschot voor de A-eategorie zal worden gegeven door dorpsgenoot Izak Lindenberg, wethouder van de gemeente Reimerswaal. Inschrijving, rugnummeruitgifte en prijsuitreiking in cafetaria-bar Dc Ijsbeer, Dorpsstraat 69. In 1988 was er een extra-prijzenpot voor de deelnemers van ruim 1500,— in de vorm van enkele grote prijzen in het kader van de viering van het eerste lustrum, maar ook dit jaar zijn er weer gigantisch veel pre mies en zeer fraaie ereprijzen. ZIERIKZEE - Dc RTC Sehouwen- Duiveland organiseert op zondag 4 juni dc Nieuwe Dammentocht over een afstand van 150 km. Deze toer tocht wordt achter voorrijders verre den met een snelheid van 25 km per uur. De start is om 8.30 uur vanaf Den Hogen Blok aan de Lange Blokweg te Zierikzee. De inschrijving is vanaf 8.00 uur. Er is een volgwagen aanwe zig. Het is verstandig om mondvoor raad en reservebanden mee te nemen. De deelname is voor iedereen toegan kelijk, mits in het bezit van een goe de en veilige fiets. PARIJS - Paul Annacone is de der de Amerikaanse tennisser, die heeft afgezegd voor de open Franse ti telstrijd, die maandag in Parijs be gint. John McEnroe en Robert Seguso gingen de nummer 41 van de wereld ranglijst vooraf. DEN -HAAG - Op de lijst van uitda gers van wereldkampioen halfzwaar- gewicht Michael Moorer (VST.), vol gens de versie van de World Boxing Organisation, staat Alex Blanchard op de tweede plaats. BURGH-HAAMSTEDE - Ter afsluiting van het badminton- seizoen organiseert de redactie van het informatiebulletin voor recreatief badminton op Sehouwen-Duiveland, be staande uit Marco Boogert en Koos van de Male, zaterdag 27 mei het eerste zogenaamde Bladmintontoernooi. Dit eerste toernooi is be doeld voor een ieder die graag aan badminton doet én daarbij aangesloten is bij een dergelij ke vereniging. Plaats van han deling is het sportcentrum Krayestein, dat speciaal voor deze gelegenheid is afgehuurd. De wedstrijden in de diverse categorieën starten om 10.00 uur. De prijsuitreiking wordt verwacht rond de klok van vij- fen. Individueel Er wordt zowel individueel gespeeld als in dubbels en mixed-dubbels. Al naar gelang de sterkte van de spe(e)J(st)er, wordt men in een desbetreffen de poule ingedeeld. Volgens Koos van de Male is het mini mum aantal inschrijvingen reeds ontvangen en is er in de diverse poules nog ruimte. NIEUWERKERK - Vanavond, 26 mei, start om 19.00 in café De Mee- baal te Nieuwerkerk het grootste Zeeuwse, jaarlijks terugkerende, bil jartevenement het Schelde Top Toer nooi. De organisatie is in de ver trouwde handen van de Nieuwer- kerkse biljartvereniging DOS. De openingsstoot vanavond wordt verricht door burgemeester A. Bergs- hoeff. De wedstrijden op zaterdag- en zondagmorgen starten om 13.00 uur. Deelnemer en mede-organisator, Ri- nus Lems uit Bruinisse, kon één dag voor aanvang van het toernooi mede delen dat alles volgens schema ver liep en er - gelükkig - geen afmeldin gen waren binnengekomen. „Iedereen is er dan ook op gebrand om aan dit toernooi mee te doen. Er wordt wel degelijk naartoegeleefd en niet alleen door de deelnemers. Er is vooral van Zeeuws-Vlaamse kant veel gebeld door biljarters die het jammer De afdelingsdressuur bij paarden kende slechts een 4-tal, wat aan de magere kant. Het 4-tal van Westelijk Schouwen had daarom geen concur rentie en werd dan ook prompt één. De manier waarop staat echter niet ter discussie. Het 4-tal onder leiding van Jan Bevelander en verder be staande uit Mary Korsman met l'Esprit, Anita Timmerman met Pre- jore, Frans de Vrieze met Bonnot en Jeannet Kooman met Ureko reikte tot het fraaie puntentotaal van 133. Daarmee heeft dit 4-tal nu 8 winst punten behaald in de L-klasse en lijkt promotie naar de M-klasse zeker haalbaar. Het pony 4-tal van de Schouwse Ruiters o.l.v. Lutina v. d. Bijl had ook al geen tegenstand. Dus ook voor dc pony's de eerste prijs en één winstpunt in dc M-klasse. In de indi viduele dressuur een prima resultaat van dc Bru amazone Marian Jumc- l vonden niet bij de. laatste acht te ho ren", aldus Rinus Lems, die tevens nog vertelde dat hij zelf ook van plan is het komend weekend er serieus te: genaan te gaan. Titelverdediger Frits Bakker uit Terneuzen moet het komend week end opnemen tegen Hans Bruynzeel en dochter Riannc Bruynzeel, beiden uit Scharendijke, Jacques de Maat, Terneuzen, Koos Zwanink, Terneu zen, Theo Platjouw, Axel, Ger Mon ster, Ouwerkerk, en dus Rinus Lems, uit Bruinisse. Twee feiten maken deze vierde edi tie van het Schelde Top Toernooi uniek. In de eerste plaats is het nieuw dat men steun ontvangt van diverse sponsors, en tevens is het voor de eer ste keer dat er een dame deelneemt, te weten Rianne Bruynzeel, die vol gens insiders voor de nodige verras singen kan gaan zorgen; SAN DIEGO - De eerstvolgende strijd om de America's cup zeezeilen is verschoven van 1991 naar 1992. Dat is donderdag in San Diego bekendge maakt. let. Met Romeo reikte ze tot 180 pun ten in dc Z-dressuur waarmee ze tweede werd. Met haar tweede paard Cheval kwam Marian tot 122 punten in de L2-kIasse. Ook Mary Korsman met l'Esprit gaat goed tegenwoordig. In de Ml klasse behaalde ze door 121 punten te scoren weer één winstpunt (haar 4c in deze klasse). In de Ll-dressuur paar den was Co Quartcl goed op dreef. Met Antigoon reikte hij tot 122 pun ten en werd daarmee tweede. Bij het L-springen ging hij zo mogelijk nog beter. Na een foutloze rit kwam hij in de barrage waar hij tweede prijswin naar werd door hierin 4 fouten te ver oorzaken. De Schouwse Ruiter lijkt recht op dc M-klasse af te stevenen. Pony's Bij de L2 klasse dressuur pony's deed Janet v. d. Wekken met Hassan van zich spreken. De Schouwse Rui- 1 TILBURG - Wegens dooxvyandalen aangebrachte vernielingen aan het kunstgrasveld van de hockeyclub Til burg kan de hoofdklassewedstrijd mannen Tilburg - Kampong daar zon dag niet worden gespeeld. Het duel (aanvang 14.30 uur) op de laatste dag van de competitie is nu verplaatst naar het veld van stadgenoot For ward. ZIERIKZEE - Ter afsluiting van het voetbalseizoen 1988/89 speelt het eerste elftal van VV Zierikzee zon dag 28 mei tegen DBGC in Oude- Tonge, haar laatste wedstrijd. Tevens betekent dit duel het laatste actieve optreden bij VV Zierikzee van trai ner Hans van der Wekke en doelman Peter Noordijke, die beiden volgend voetbalseizoen elders 'werk' hebben gevonden. ter amazone behaalde de eerste prijs in deze klasse met 125 punten In de cross was er een succesje voor Christine Simonse met Layla. Ze reed dermate goed dat ze de tweede prijs af mocht halen. Haar klubgenoot Stef Nelisse deed het in de paarden- eross al niet minder en kon ook een prijs mee naar huis nemen. Dan de verder uitslagen: Westelijk Schouwen: Babs dc Roon met Waldo, klasse B paarden 114 pun ten; Gillian Simmers met Rex, klasse LI pony's 118 punten; Jeannet Koo man met Ureko, klasse LI paarden 111 punten; Anita Timmerman met Zohair, klasse LI paarden 108 punten; Anita Timmerman met Prejoro, klas se Ll paarden 116 punten; Frans dc Vrieze met Bonnot. klasse Ml paar den 107 punten. Schouwse Ruiters: Corric Krabbe. Vicky, klasse B paarden 111 punten; Sonja de Feiter, Avignon, klasse Ll paarden 116 punten; Stef Nelisse, Olof, klasse Ll paarden 111 punten; Lenny den Boer, Rapid, klasse Ll po ny's 115 punten; Sandra Dorst, Sun Shine, klasse L2 pony's 118 punten; Eline Struyk, Pascal, klasse L2 po ny's 113 punten; Riannc Struyk, Prim, klasse L2 pony's 112 punten; Christine Simonse. Layla. klasse Ml pony's 116 punten; Sonja de Feiter, Melcha, klasse M2 pony's 114 punten. Springen: Christine Simonse, Lay la. L pony's 4 strafpunten; Janet v. d. Wekken, Hassan, L pony's 9 strafpun ten. VLISSINGEN - De kring Walcheren van de KNF hield haar kringconcours op de terreinen van het industriege bied Vlissingen-Oost. Naast de dressuur- en spring- wedstrijden was er gelegenheid oin een kleine cross te rijden, zo gebouwd dat iedereen er aan mee kon doen. Zo'n 15 clubs waren in Vlissingen aanwezig, onder wie ook de eilandelijke KNF clubs Bru, de Schouwse Ruiters en Westelijk Schouwen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 11