Met de bus naar het examen Frans VENTILATIETECHNIEK DEURLC Programma reünie oud-leerlingen HBS en Lyceum in teken ontmoeting deurloo weet wat zitten is. 4 Klaar voor de start i van Houdt). ZIERIKZEE - Ook wat de stemming' betrof leek het alsof de leerlingen van de Zeeuwse Dag- en Avond Scholen Gemeenschap (ZDASG) in Zierikzee een dagtochtje gingen maken met de bus. Maar het reis doel was Vlissingen waar alle kandidaten uit Zee land bijeen kwamen voor het centrale examen in het vak Frans. üm de sfeer van la douce france als- vast te proeven kregen de examen kandidaten van lerares Ingrid van Leeuwen een Frans vlaggetje uitge reikt voor zij de bus instapten. „Er zijn dit jaar dertig leerlingen die eindexamen Frans doën op MAVO- niveau. Een aantal dat precies in een bus past. Waarom zouden we dan al lemaal apart in auto's rijden. Dit is veel gezelliger en ze worden vc.ol min der zenuwachtig". Onderzoek Het schriftelijke examen in Vlissin gen was een vervolg op het mondelin ge examen Frans dat in maart plaats vond in Zierikzee bij lerares Van Leeuwen. „Dat was meer een school onderzoek om te kijken of het niveau voldoende was om schriftelijk eind examen te kunnen doen". Het blijken ijverige leerlingen te zijn die stude ren aan de ZDASG in Zierikzee want ze konden allemaal mee voor het schriftelijke examen. En na afloop liet Ingrid van Leeuwen weten dat ze zeer waarschijnlijk ook allemaal zijn geslaagd. De eindexamens van de dag- en avondschool vinden op dezelfde da gen plaats als op de middelbare scho len waar in deze warme dagen ook druk wordt geworsteld met de exa menstof. De ZDASG is een vorm van volwassenenonderwijs waar men zich kan bekwamen* op MAVO-, HAVO- of VWO-niveau. Het verschil met een gewone middelbare school is dat men dat desnoods in een vak kan doen. Op 7 juni wordt in het schoolge bouw aan de Manhuisstraat te Zie rikzee open huis gehouden waarbij iedereen kan zien welke mogelijkhe den de ZDASG biedt. De vakken waarin in Zierikzee onderwijs wordt gegeven zijn aardrijkskunde, geschie denis, handel, textiele werkvormen, wiskunde, computerkunde, Neder lands en de talen Engels, Duits, Frans en Spaans. De opleiding wordt gesubsidieerd door het rijk waardoor, het ook financieel voor elke volwas- sene mogelijk is om er aan mee te doen. ZIERIKZEE Woningbouw Aan de Regenboogstraat en het Ra- vesteinhof te Zierikzee is begonnen met de bouw van 21 huurwoningen. De woningen worden in.opdrach't'vaA Hv o frhi gbo U wVe r e if i g i rfg (pèté'rtWöneiij .gebouwd, door Bouwbedrijf Boogert uit Oosterland. Het bouwterrein ligt in het verlengde van de Raamstraat tussen de Regenboogstraat en het Slingerbos. Het complex bestaat uit 9 eengezinswoningen waarvan 7 be- jaardengeschikte driekamerwoninr gen en 2 bejaardengeschikte vierka- merwoningen. Verder uit 6 tweeka- •merbenedënwoningen en 6 drieka- merbovenwoningén. De 'woningen zijn ontworpen,door Architektenbu- ro Kraamer Partners uit' Schuddë- beurs. De maandhüur-van de'wonin gen varieert- van plm- 400,— tot 'plm. 550,—. In het verleden is dë 'vraag naar bejaardenwoningen in-de Raamstraat steeds veel groter ge weest-dan het aanbod. Beter Wonen- hoopt door dit project een eind te kunnen maken aan- dit tekort.- De oplevering wordt verwacht in het voorjaar van 1990. NCVB De afdeling Zierikzee van de NCVB hield haar laatste vergadering'. van dit seizoenjDe'bijeerikomst stond on der leiding van presidente Tuitman- van der Maas. Na het zingen, van het Onze Vader en het voorlezen yan het gedicht Pinksteren door mevrouw Van ,der Wekken werd de avond ge heel verzorgd door de eigen leden. Ten bate van het bondproject', een pp- leiding voor vroedvrouwen en dorps genezers in Bangladesh, werd bingo gespeeld. Hierna deed men een bloe- menkwis en een spel, met cryptische omschrijvingen. De avond werd afge- Advertentie Alleen verkoop bij: deurloo intermeubel Haringvhetplein 4, Zierikzee Telefoon 01110-12946 sloten met een avondgebed door de presidente. UW op stap Samen met de bezoekers van beide ouderensosen in Zierikzee en met oud-UVV-ers hebben de leden van de 'Uüite'-Vöor Vri-jWilligefs (UW) 'teen dagtocht gemaakt per bus.'Men reed naar Yerseke waar een film over schalledi.erencul.tuur werd bekeken. Via de Oesterdam ging de tocht ver der langs Tholen naar Steenbergen waar werd gestopt bij restaurant De Watertoren. Via de Philipsdam reed het gezelschap weer huiswaarts. Me de door het prachtige lenteweer en de deskundige uitleg van de buschauf- feurë sprak de organisatie over 'een geslaagde middag. Expositie Het werk van de Zierikzeese kun stenares Hedi Bogaers wordt tot en ..met 17. juni geëxposeerd in galerie Ruach te Den Haag. Het betreft een tentoonstelling -van tekeningen die op donderdag, vrijdag en zaterdag is te bekijken van 11.00 tot 17.00 uur Galerie Ruach is te vinden aan de Pa pestraat 31 in Den Haag Wereldwinkel Zaterdag 27 mei start de Wereld- winkel Schouwen-Duiveland met de verkoop, vanonder meer bananen, koffie en rietsuiker uit Nicaragua. 'Éen'wëek lang:wordt hiermee éxtra aandacht gevraagd voor het Ecodepa- project, een project dat zich richt op dc plattelandsbevolking van Nicara gua. Doel hieyvan is om e'en keten van coöperatieve plattelandswinkels, op te richten zodat de plattelandsbevol king dicht bij hujs en tegen redelijke prijzen landbouwbenodigdheden, ge reedschappen en huishoudelijke arti kelen kan kopen. Deze winkels wor den beheerd door de boeren zelf. De steun die de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels en nog een vijftal andere Nederlandse organisaties aan dit project geven komt hoofdzakelijk ten goede aan de drie noordelijke re gio's in Nicaragua. Om in die streken dergelijke winkels op te zetten wordt dit jaar voor de vijfde achtereenvol gende keer een Nicaragua-week ge houden, waaraan ook de Wereldwin kel Schouwen-Düiveland meedoet. Vanaf zaterdag 27 mei staan met na me de Nicaraguaanse bananen een week lang in de aandacht. Bij de ba nanen behoren folders en actiekran ten om de koper te informeren over het „verhaal achter de banaan". Woensdag 31 mei schenken de Wereld winkeliers voor de winkel een kopje Nicaragua koffie. Dc Wereldwinkel is van dinsdag tot en met vrijdag tussen 9.30 eri 11.30 uur en van 13.30 tot 1G.30 uur geopend. Zaterdag kan men er tussen 10.00 en 16.00 uur inkopen doen. Reddingsbrigade De zwemexamens van de Reddings brigade Zierikzee/DuiVcland lever den 53 geslaagde kandidaten op: KNBRD-brevet 1: Guanita Bom. Lin da Droog, Monikn Harms. Edith van der Linden. Sandra Smit. Cariine Timmerman. Elise Verkerk. Nicole Vink', Alexander Bevelander. Bart van de Bogaart, Nico Hillebrand, Mi chael Holwerda, Hans Holwerda. Martin Huisman, Walter Kooman, Jacco de Ronde. Richard Smit, Pascal Stoutjesdijk. KNBRD-brevet 2: Fer nando Bom, Remco Dijkmans, Ste ven de Gast, Geerard Labeur, Martijn van de Linde, Alex Nuijens. KNBRD- brevet 3:f Kirsten van de Linde, In grid Lookman, Barbara Vink, Erwin Kleemans, Dave Salomons, David Wijnstekers. KNBRD-brevet 4: Jac queline Cortie, Kirten Schiewold, Martijn Andernach,.Marco Berre voets, Harald de Bil, Jeroen den En- gèlsfrtan, "KjeTI Klpöstèrziël, Wnmer Kloosterziel, Aart LoubcrtVKNBRD- brevet 5: Marcel Dijkmans, Richard Dijkmans, Raymond Finklenberg, Barry Pinkster. KNBRD-brevet 6: Martien Kleemans. KNBRD-diploma A: Miranda Berrevoets, Corina Uyl, Patrick den Adel, Martijn Kuzee, Dick Meeles. Wim de Rijke. KNBRD- diploma B: René Berrevoets, Toiiy Berrevoets. Boekenverkoop Zaterdag 3 juni wordt in openbare bibliotheek De Stolpe in Zierikzee van 9.30 tot 12.00 uur een grote boe kenverkoop gehouden. Boeken en .-.trips worden tegen vriendelijke prijsjes aangeboden. BURGH-H AAMSTEDE Groei Dorkashulp Tijdens een provinciale bijeen komst van Dorkas Internationaal in de Hervormde kerk te Burgh-Haam- stede maakte coördinator J. Bönker bekend dat het werk van Dorkas in Nederland de afgelopen jaren hard is gegroeid. Dorkashulp is een interker kelijke instantie die zich bezig houdt met het verlenen aan materiële hulp aan christen en Joden die in landen wonen waar zij worden verdrukt. De projecten waar men actief mee bezig is liggen in landen als Armenië, Roe menië, Libanon, Oegenda, Hongarije, Israël, Mozambique, Polen en Djibou ti. In Nederland zijn 130 Dorkasde- pots waaronder 50 sorteerdepots zo als dat in Burgh-Haamstede. Via acties komt per jaar ongeveer dui zend ton kleding binnen in het verza- meldepot in Andijk. De Dorkasgroep Westhoek vraagt dc Schouwse bevol king om een gift in de vorm van een rol huisvuilzakken om de kleding in te kunnen sorteren. Nadere informa tie via telefoonnummer 01115-2489 of 1521. Werkhondenvereniging Tien leden van de Werkhondenvere niging Schouwen-Duiveland hebben deelgenomen aan EG- en GG-proe- ven. Zij zijn allemaal geslaagd. Voor de EG slaagden Ad Goudswaard met Mannix, Suzan Broekhuizen met Mo- riac, Jan Blom met Rambo, Bas Vis ser met Sjors en Marja van Sluijs met Floyd. Voor dc GG slaagden Bertus Prins met Marios, Louis Grauss met Aras, Marja van Sluys met Jorenda, Ina Goudswaard met Wanda en Rini van de Weelc met Leroy. HAAMSTEDE Studiedag Confessionele Vereniging De afdeling Zeeland van de Confes sionele Vereniging in de Nederlandse Hervormde Kerk houdt woensdag 31 mei een studiedag. Deze studiedag begint om 14.00 uur en wordt gehou den in de Hervormde kerk van Haamstede. Centraal op de studiedag staat het thema De Liturgie. Dit on derwerp wordt toegelicht door prof. dr. M. J. G. van der Velden uit Utrecht. Voor opgave of meer infor matie kan men zich wenden tot secre taris G. Stecnaard (01106-2014). Leden en belangstellenden zijn van harte welkom. RENESSE Oud papier Ten bate van muziekvereniging Luctor et Emergo wordt zaterdag 27 mei vanaf 8.30 uur oud papier opge haald Verzocht wordt het papier ge bundeld gereed te zetten. KERKWERVE NCVB-uitstapje De dames van de afdeling\Kerkwer- ve van dc NCVB hebben onlangs een bezoekje gebracht aan Paauwe in Zonnemaire. Na een ontvangst met koffie werden de dames rondgeleid en vakkundig voorgelicht over dek bedden, het ideale bed, vloerkleden en meubels in verschillende stijlen. Na afloop kregen alle dames een or chidee aangeboden. Het jaarlijkse reisje valt dit jaar op donderdag 1 ju ni. Op het programma staat een be zoek aan de NCRV-studio in Hilver sum en een bezoek aan Staphorst. BROUWERSHAVEN Wandeltocht ASV Op zaterdag 3 juni wordt vanaf het sportpark Onder de Molen te Brou wershaven weer de jaarlijkse wandel tocht van de ASV Brouwershaven ge houden. Hoewel de tocht wordt georganiseerd door het bestuur van de sportvereniging kan iedereen die dat wil aan de tocht deelnemen. Men kan naar keuze de afstanden vijf, tien of 15 kilometer lopen. De tochten gaan door het polderlandschap in de richting Den Osse en Scharendijke. Het startschot wordt om 14.00 uur ge geven door een van de bestuursleden van ASV en de wandelaars vertrek ken onder begeleiding van de Brouw- se drumband Apollo. Voor iedere deelnemer die de tocht volbrengt is een herinnering beschikbaar. Men kan ook in groepen (van minimaal 15 personen) aan de tocht deelnemen en een daarmee speciale onderscheiding verdienen. De wandeltocht is een jaarlijkse traditie die al meer dan dertig jaar bestaat. ANIB-voorlichtingsmiddag Zaterdag 3 juni houdt de afdeling Schouwen-Duiveland van de ANIB een voorlichtingsmiddag. Deze mid dag begint om 14.00 uur, duurt tot on geveer 16.00 uur en \vordt gehouden in werkvoorzieningsschap De Zuid hoek in Zierikzee. Een firma uit Eindhoven is present met allerlei hulpmiddelen zoals aangepast bestek, diverse keukenhulpjes, voor- raadbussen, breipenhouders en der gelijke. Kortom, alles wat mensen met een verminderde hand/armfunc tie behulpzaam kan zijn. Verder ook stoelen die met elektrische bediening in allerlei standen te zetten zijn. H. Arts, districtsverpleegkundige van dc Provinciale vereniging van het Groene Kruis geeft ook acte de pre sence op de voorlichtingsmiddag. Hij laat alles zien wat te maken heeft met incontinentie. Verder aandacht voor slechtzienden en de Zeeuwse Stich ting voor Revalidatie. Wie wil komen maar problemen heeft met het ver voer dient contact op te nemen met J. Bos (01110-14131) 'Muziekgroep gehandicapten Zondag 11 juni wordt in de St. Nico- laaskerk in Brouwershaven een spe ciale kerkdiepst gehouden. Te gast is muziekgroep Kroos wijk. Deze mu ziekgroep is samengesteld uit gehan dicapten en is nauw verbonden met de Josti Band. Het is bij hoge uitzon dering dat deze band optreedt op zon dagen. Dit in verband met het feit dat een dergelijke groep veel begeleiding nodig heeft en dit veelal gedaan wordt door vrijwilligers. De muziek groep staat onder leiding van Ria Kwast uit Westmaas. Aan de dienst werken verder mee alle zondagsscho len en de kindercrèche uit Brouwers haven. De dienst begint om 10.00 uur. ZONNEMAIRE Concert Zaterdag 27 mei verzorgt harmonie vereniging Nut en Uitspanning haar openingsconcert in Zonnemaire in en voor de muziektent aan de I. M. van der Bijlstraat. De harmonie onder leiding van Gerrit Voogt en start om 19.30 uur. Thieu Rievers onderbreekt het programma omstreeks 20.00 uur om met de drumband onder andere het concertwerk Latin Impression te laten horen. Een werk dat zij ook op het concours van 30 september in Brielle zal spelen. Het concert duurt tot ongeveer 20.45 uur. NOORDGOUWE Collecte De collecte ten bate van het Astma Fonds heeft in Noordgouwe 190,- op gebracht. Gevers en collectanten wor den hartelijk bedankt. Collecte De collecte voor AVO-Nederland, de vereniging voor arbeid en welzijn Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 voor mensen met een handicap, heeft in de kernen Noordgouwe en Schud- debeurs 464,- opgebracht. Alle men sen die aan dit resultaat hebben mee gewerkt worden hiervoor hartelijk bedankt. NIEUWERKERK Collecte De collecte ten bate van het Astma Fonds heeft in Nieuwerkerk een be drag van 1317,90 opgeleverd. Collec tanten en gevers worden voor hun bij drage aan deze collecte bedankt. OOSTERLAND Jaarmarkt Zaterdag 27 mei wordt in Ooster land de jaarmarkt gehouden. Naast de ongeveer 50 stands ook dit jaar weer een aantal speciale activiteiten. Zo staat er een demonstratie schapen scheren op het programma en toont een aantal standwerkers een staaltje van hun verkooptechniek. Verder worden er oliebollen gebakken en zijn er voor de kinderen onder andere ballonnen. De jaarmarkt is te vinden op de St. Joostdijk en begint om 9.00 uur. BRUINISSE Opbrengst collecte De Astmacollecte heeft in Bruinis- so het fraaie bedrag van 1918,- opge bracht. Alle gevers en collectanten hartelijk bedankt. Lezing notaris Klaassen In de laatst gehouden vergadering van de Hervormde Vrouwengroep Helpt Elkander hield notaris mr. W. H. Klaassen uit Zierikzee een lezing over testamenten en alles wat daar mee in verband staat. Nadat presi dente mevrouw N. H. de Korte- Padmos opende met gebed en wel kom las ze een meditatie uit het dag boek van Spurgeon. Na de pauze hield de notaris een lezing waarin hij eerst uitlegde wat een notaris is en waar zijn werkzaamheden uit be staan. Daarna legde hij uit wat een testament is. Er werden veel vragen gcsteld..en beantwoord. Na een dank woord van de presidente eindigde mevrouw Verspoor met dankgebed. GOES Revalidatiecentrum Vrijdag 26 mei wor.dt het in op dracht van de Stichting Oosterschel- deziekenhuizen gebouwde revalida tiecentrum in Goes officieel geopend door Tweede Kamerlid E. G. Terpstra. Het revalidatiecentrum is één van de knooppunten in het net werk voor revalidatiegeneeskunde in Zeeland. Van dit netwerk maken ook deel uit het kinderrevalidatiecen trum Zonneveld, de poliklinieken van de revalidatie-artsen in vrijwel alle Zeeuwse ziekenhuizen en in de toekomst ook een dependance voor de behandeling in Zeeuws Vlaande ren, alsmede een afdeling voor klini sche revalidatie in Goes. Zaterdag 27 mei volgt tussen 10.00 en 16.00 uur oen open dag voor allen die geïnteres seerd zijn in revalidatie. Foorbereidingen voor groots feest afgerond ZIERIKZEE - Het programma voor de grootse reünie Van oud-leerlingen HBS en Lyceum ten huize van Rijks scholengemeenschap Professor Zeeman op zaterdag 27 mei is helemaal rond. Geen uitgebreid programma overi gens en daar heeft men bewust voor gekozen. Het is niet de bedoeling dat de reünisten van minuut tot minuut be zig worden gehouden. Een Reünie dient in het teken te staan van ontmoeting, zo is de achterliggende gedachte. Men verwacht zo'n 700 oud-leerlingen. gen vinding die soms nogal filoso fisch van inslag zijn, maar soms ook typerend voor de sfeer tijdens bij voorbeeld een repetitie. Een voor beeld uit het eerste genre: ,,Er be staat wel degelijk verschil tussen beschaafd en ontwikkeld. Beschaaf de mensen bijvoorbeeld eten met mes en vork. Ontwikkelden weten daar entegen hoeveel twee plus twee is". Van een heel ander kaliber is wat een docent tot een leerling met bloedneus zegt: „Ga maar naar dc gang. Je hoeft hier niet te sneuvelen". Voor sommigen zal het zaterdag 27 mei misschien wel twintig jaar gele den zijn dat ze bepaalde klasgenoten weer zien. Het is immers alweer twintig jaar geleden dat voor het laatst een reünie werd georganiseerd ten huize van de rijksscholengemeen schap. Ze krijgen allemaal de kans om nog één keer het gebouw aan de Manhuisstraat te bekijken. En dot zal meteen al een hoop herinneringen aan de schooltijd terugbrengen. Anekdotes Do reünisten worden tussen 13.30 en 14.30 uur ontvangen in de Grote Kerk in Zierikzee. Daar kunnen ze de tentoonstelling Kleine Schatten van Schouwen-Duiveland bekijken en krijgen ze de lijst van deelnemers aan de reünie uitgereikt. Ze kunnen ook meteen al een duik in het verleden nemen door het speciaal voor dc reü nie samengestelde anekdotenboek floor te bladeren- In het anekdotenboek zijn naast persoonlijke herinneringen van oud- Iccrlingcn van HBS en Lyccuin onder de noemer 'ze hebben het zelf gezegd' ook uitspraken van docenten uit die dagen opgetekend. Een verzameling spreuken van ei- Als alles een beetje volgens de planning verloopt en de oud leerlingen niet al te lang in het oude gebouw blijven hangen worden zij vanaf 15.30 uur ontvangen in het nieuwe onderkomen van de rijks scholengemeenschap aan het Hat- fieldpark. Een en ander wordt muzi kaal omlijst door de leerlingen-dixie- landband. Video Onder dc reünisten zijn er de nodi ge die na hun schooltijd op Schouwen-Duiveland elders zijn ko men te wonen. Voor hen is het wel licht interessant de video-presentatie van Zierikzee en Schouwen-Duive land te bekijken. Deze video-presen tatie is op de eerste verdieping van het gebouw. Verder door de hele school heen mail-art. Een tentoonstelling van kunst met als onderwerp professor Zeeman. In een stand op de eerste verdieping wordt verder het boek 100 jaar blokken, geschreven onder hoofdredactie van oud-rector dr. J. J. YVestendorp-Bocrma, verkocht. Rond 17.00 uur spreekt drs. J. Chr. Erbrink, voorzitter van de reünie- commissie, tevens conrector van de school, een woordje tot de reü- unisten. Vanaf 18.00 uur is er lopend buffet en na afloop daarvan wordt de aula ontruimd en ingericht voor een dansavond. Daarbij mag ook The Original Rhythm Seven, de school- band die in de jaren vijftig triomfen vierde, het podium weer beklimmen. Foto's Alles bij elkaar een boekje dat, ze- kor voor hen die het meegemaakt hebben, heel goed de sfeer en de toen malige docenten typeert. En voor wie nog verder wil graven in de herinne ring kon natuurlijk de moeite nemen om de expositie van oude schoolfoto's aan een nadere studie te onderwer pen. Dat is wel een geduldwerkje, want er hangen er meer dan tweehon derd. Even terug naar het programma: na de ontvangst in dc Grote Kerk worden de reünisten in jaargroepen naar het gebouw aan de Man huisstraat geleid. Dc schoolfotograaf vereeuwigt de jaargroepen en uiter aard zün die foto's later op dc dag te koop. Het oude RSG-gebouw aun dc Manhuisstraat. Tegenwoordig het onderkomen van de ZDASG.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 4