Mireille Lemaire beste Nederlandse Zeeuws kampioenschap gaat Bru-Tèn aan neus voorbij Van Veen en De Graaf clubkampioen Scaldina NIEUWSBODE Record-aantal vedetten tijdens Ronde M-Zeeland Adri van der Poel getrouwd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 23 mei 1989 Nr. 24511 9 BRUINISSE - Tennisvereniging De Bru-Tèn uit Bruinisse is er in de finale wedstrijd van de hoofdklasse om het Zeeuws kampioenschap niet in geslaagd voor een verrassing te zorgen. Bathse Kreek, duidelijk te sterk voor het zater- dagtennis in de provincie, werd Zeeuws kampioen. Wel had de tumultueus ver lopen finale met enkele smetten alles in zich wat een finale aantrekkelijk maakt, spanning, dramatiek, een grote inzet, opgewonden hoogstandjes en uit eindelijke vreugde om het kampioenschap. Al twee keer eerder hadden Bathse Kreek en De Bru-Tèn in de poule tegenover elkaar gestaan en beide keren moest Bru diep bui gen voor het B- en C-geweld dat Bathse Kreek bij elkaar had we ten te sprokkelen. Peter Coppool- se moest het opnemen tegen B- speler Ruud Dlijdam in de finale. Lange tijd kon Coppoolse met z'n snoeiharde service of fluweelzach te balbehandeling het tempo bij houden, maar op beslissende mo menten drukte Dlijdam net even trefzekerder door, 4-6, 3-6. De partij die Sjaak van Opstal speelde tegen Erik Dlijdam ka rakteriseerde eigenlijk de hele fi nale. De onverzettelijke vechter, maar ook uitermate sportieve Van Opstal viel volledig stil toen niet alleen enkele twijfelachtige bal len niet sportief overgespeeld konden worden maar hem bij de telling zelf een volledig punt af handig werd gemaakt. Het karak teriseerde de mentale instelling van Van Opstal dat hij toch door wenste te spelen hoewel beide spelers al van het veld waren gelo pen. Zoekend In die tumulteuze tweede set vocht hij zich via een tie-break naar een beslissende set maar na drie uur spelen trok hij toch aan het kortste eind, 2-6, 7-6, 5-7. Ri- nus Geense, nog steeds zoekend naar z'n vorm in deze competitie, verloor met 3-6, 4-6 van de goed spelende maar zeker ook sympa- tieke André Schrier. Jaap Huize*, de enige D-speler in het gezel schap, bood behoorlijk tegenstand tegen Jan Damen maar legde met 1-6, 6-4, 3-6 toch het loodje. Met gedegen service-volley werk van Ruud en Erik Dlijdam won nen ze de dubbel van Peter Cop poolse en Sjaak van Opstal met 1- 6, 2-6 terwijl Geense en Huizer er nog een driesetter uitpersten maar daarin zelfs de eer voor Bru niet konden redden, 6-1, 2-6, 6-3. Een terechte sterke winnaar van de Zeeuwse beker, Rilland Bath, dat wel maar de manier waarop liet een wrang gevoel achter in Bru, of is dat het lotsgevoel van de verliezer. Waar de heren niet in slaagden, gelukten de dames van Bru-Tèn wel. Het viertal Corrie de Waal, Barbara Heezen, Corrie Roda en Adrie de Looff behaalde het hoogste Zeeuwse platfomi, en gaat derhalve Zee land vertegenwoordigen in de run naar het nationale kampioenschap. (Foto: Joop van Houdt). Aan de linkerkant van het net de onfortuinlijke tetinissers van Bru- Tèn, die in de strijd om de kampioenstitel tegen Rilland-Bath (rechts van het net) ten onder gingen. De Bru-Tèn spelers v.l.n.r.: Rinus Geen se. Peter Coppoolse, Sjaak van Opstal, Jaap Huizer. In ieder geval had de irritante pseudo-coach van het team z'n ro de boekje weer vol mét aanteke ningen. Direct na de uitreiking van de beker door Zeeuws gedele geerde Leen Breur en bloemen van secretaris Iet Korstanje, trok Bath huiswaarts, en ook daarin onder scheidde het team zich. Tijdens Europese kampioenschappen turnen in Brussel BRLSSEL/ZIERIKZEE - Bij het zeventiende toernooi om de Europese kampioenschappen in Brussel is de Brabantse Mireille Lemaire, lid van de Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport, als beste Nederlandse geëin digd. De op acht augustus zestien jaar wordende Lemaire eindigde gedeeld als zevenentwintigste, de beste Nederlandse prestatie van de afgelopen vier toernooien om de Europese titel. ZIERIKZEE - Tijdens de clubkampioenschappen van tafeltennisvereniging Scaldina hebben ook dit jaar weer de terechte spelers de clubtitel weten te bemachtigen. John van Veen deed dit bij de senioren-A. Bij de jeugd-A werd wie anders dan Paul de Graaf kampioen, dit ten koste van de nummer twee Arjan Bom. Eric Holm was de sterkste in zijn categorie senioren-B. De vierde kam pioen is Hans Boon bij de jeugd-B. John van Veen. In de sterke klasse senioren-A, wa ren de vier kanshebbers allemaal bo ven in het klassement te vinden. Vooraf had waarnemend voorzitter Sjaak Vermeulen gekscherend opge merkt dat de enige twee smaakma kers. die voor een verrassing konden gaan zorgen, hijzelf en trainer Ad de Graaf waren. Een aanzwellend lach salvo was het resultaat, want een ie der was er toch wel van overtuigd dat de kampioensstrijd tussen heel ande re personen zou gaan. Vier cracks De vier cracks waar het in deze senioren-A klasse tussen ging waren namelijk John van Veen, Michel Holm, Jaap Huigens en Cor Smal- heer. De als nummer één geplaatste Van Veen trok zo zijn eigen plan. Holm, de nummer twee, begon in een leuke partij tegen Ad de Graaf, en won met 21-15 en 21-18. Cor Smalheer vervolgens won zijn eerste vier wed strijden, maar daarna was voor hem de koek op. Smalheer verloor van Van Veen (21- 11 en 21-18), van Holm <21-14 en 21-18) en tenslotte ook nog in drie games van Huigens (11-21, 22-15 en 21-23). Dc partij om het kampioenschap ging tussen John van Veen en Michel Holm. Beide spelers kennen elkaar door en door en weten wat de oppo nent wel en niet kan. Het werd dan ook een leuke finale over drie games, die John van Veen met 21-14, 14-21 en 21-10 naar zich toe trok. Op de derde plaats eindigde Jaap Huigens, die zo wel Jan Kik als Cor Smalheer ver sloeg. In de senioren-B poule speelde men tot op het laatste moment uiterst fa natiek. Eric Holm bleek de sterkste tafeltennisser en bleef zonder ver- liespunten. Rita van de Zande werd tweede vanwege haar verlies tegen Eric Holm (12-21 en 13-21) en Piet Stoutjesdijk (21-19 en 21-18). A-jeugd Bij de A-jeugd streed men in twee poules van ieder vijf spelers. In poule 1 bleef Arjan Bom zonder verliespun- ten en Paul de Graaf bewerkstelligde dit in poule 2. De nummers twee wer den respectievelijk Reitse van dei- Wekken en Ralph van Dijk. In de kruisfinales stonden dus de volgende partijen op het programma: Arjan Bom-Ralph van Dijk en Paul de Graaf-Reitse van der Wekken. Bom kwam goed terug en zette de tweede game op zijn naam: 13-21. De derde en beslissende game was erg spannend. De Graaf werd in eerste instantie op achterstand gespeeld, wat hem danig parten speelde. Bij een achterstand van 18-14 kwam Paul de Graaf langzaam maar zeker terug tot een stand van 19-19. De Graaf denderde vervolgens door en wist middels twee goede services Bom uit de race te spelen: 19-21. De prijzen werden uitgereikt door wedstrijd-secretaris Michel Holm, die vervolgens Jan Heinen bedankte voor het leiden van het toernooi, en Marry de Graaf voor het verzorgen van de inwendige mens. Uitslagen De uitslagen in de vier categorieën waren als volgt: Senioren A: 1) John van Veen; 2) Michel Holm; 3) Jaap Huigens; 4) Cor Smalheer; 5) Jan Kik; 6) Sjaak Vermeulen; 7) Ad de Graaf; 8) Rinus Labeur. Senioren B: 1) Eric Holm; 2) Rita van de Zande; 3) Bram Vroegop; 4) Rob van de Noord; 5) Piet Stoutjesdijk; 6) Ineke de Fey- ter; 7) Bettie dc Boer. Jeugd A: 1) Paul de Graaf; 2) Arjan Bom; 3) Reitse van der Wekken; 4) Ralph van Dijk; 5) Mi randa Kristalijn; 6) Daniëlle Castel; 7) Mario van Popering; 8) Jeroen van Popering; 9) Saskia van Popering; 10) Paul de Vos. Jeugd B: 1) Hans Boon; 2) Ellen Priester; 3) Anne Priester; 4) Hai Luong; 5) Alice de Vlieger. PRESTON - Door de aanwezigheid van honderden supporters op het veld heeft de scheidsrechter een voetbal wedstrijd in de derde divisie van de Engelse League voor negen minuten moeten staken. Het ging om het maandag gespeelde duel tussen Preston en Port Vale (1-1). Toeschou wers klommen over de afrastering nadat op de tribunes een vuurtje was uitgebroken. HEERENVEEN - Lubbe van Dijk zal ook het komende seizoen op huur- basis bij Heerenveen blijven voetbal len. De overeenkomst tussen Veen- dam, dat de 23-jarige spits onder contract heeft, en Heerenveen werd maandag voor een jaar verlengd. WIENER NEUSTADT - De Neder- lanse zweefvlieger Baer Selen heeft bij het wereldkampioenschap weer eens een dagzege geboekt. Met deze klassering is voor de be deesde Mireille Lemaire een wens in vervulling gegaan.' ,,Ik hoop bij de eerste veertig te komen, misschien zelfs bij de eerste dertig", aldus de turnster, die vorig jaar bij de Europe se titelstrijd voor junioren in Avig non 23e werd. „Mireille is een turn ster die groeit in een wedstrijd", stelden de trainers Wim Veldman en Boris Orlov, die in elk geval tot maart van het volgend jaar in Neder land blijft, na afloop vast. Joertsenko De Rus, die het commentaar meest- Naast de profronde wordt tevens nog de internationale ronde voor amateurs en een afwachtingswed- strijd verreden, waaraan vijf renners van Schouwen-Duiveland deelne men, te weten: Dick van Duivendijk (Bruinisse), Leo Jumelet (Bruinisse), Tonnie Jumelet (Bruinisse), M. de Looff (Zierikzee) en Marcel Spelt (Bruinisse). In totaal rijden er 85 pe-- dalleurs mee aan deze rit voor lief hebbers en veteranen, die één uur na de prof ronde start. Wereldranglijst Van de beste twintig professionals al aan collega Veldman overlaat: ,,Zij is de eerste Nederlandse turnster die bij het springen een Joertsenko met schroef maakt. Als je dat kunt tel je internationaal mee". De in Prinsen beek woonachtige Lemaire maakte die moeilijke sprong in haar tweede aanloop. Nadat zij voor een 'gewone' Joertsenko 9.437 punten had gekre gen, durfde zij de moeilijkere sprong aan. ,,Ik dacht alleen maar aan die schroef", vertelde zij later. Toch wei felde zij in de tweede aanloop, ging terug en sprong. Haar beloning was op de wereldranglijst komen er zater dag 27 mei elf aan de start. Hieronder zitten onder andere de vedetten Ste ven Rooks (PD Magnetics/Jan Gis- bers), Adrie van der Poel Domex- Weinmann/Walter Godefroot) en Gert-Jan Theunisse (PD Magnetics), Volgens Piet Louwerse, voorzitter van het organisatie-comité, is het nog onduidelijk of Sean. Kelly aan de meet verschijnt. De winnaar van de negentwintigste editie, Peter Pièters (TVM/Cees Priem), ontbreekt wegens zijn optreden in de Giro d'Italia. De internationale Ronde van Midden-Zeeland voor de amateurs kan zich eveneens verheugen op een Mireille Lemaire, van GV Delta Sport, werd in Brussel de beste Ne derlandse met een zevenentwin tigste plaats. 9,700 punten. Toch bleek die score niet hoog genoeg voor een plaats in de toestelfinales. Lemaire deed het verder voortreffelijk. Brug ongelijk (9,487), en vloer (9,125) waren van een internationaal goed gehalte. Alleen de balkoefening was wat minder, door enkele wankelingen (9,087). sterke bezetting. Er rijden 23 ama- teurploegen mee waarvan vier Zeeuwse equipes: ZRTC Theo Mid delkamp A en B, WV Zeeland en WV Zeeuws-Vlaanderen. Heddie Nieuw- dorp, de winnaar van vorig jaar en uitkomend voor de sterkste ploeg van Theo Middelkamp, zal ook zeker weer van de partij zijn. Ook dit jaar gaat een gedeelte van het parkoers weer over Schouwen- Duiveland. Via de Stormvloedkering (15.10 uur) worden de renners op het Schouwse losgelaten/ om vervolgens via Renesse(15.36 uur), Ellemeet, Scharendijke (15.44 uur), Brouwers haven (15.56 uur), Zonnemaire (16.01 uur), Noordgouwe (16.06 uur), Schud- debeurs (16.10 uur), Zierikzee (16.14 uur) en de Zeelandbrug (16.24 uur) af te koersen op de finish aan de Berg weg te Goes. Verwachte aankomsttijd aldaar 17.25 uur. Superchannel De Ronde van Midden-Zeeland kan zich dit jaar verheugen in een grote mate van publiciteit via de televisie. 'Naast een,samenvatting bij Studio- Sport zaterdagavond 27 mei, is er overeenstemming verkregen met de kabelzender Super Channel, die ver spreid over twee dagen een twee uur durende reportage uitzendt: dinsdag 30 mei, 23.00 uur-24.00 uur, en op zon dag 4 juni, 16.30 uur-17.30 uur. Paul de Graaf. Arjan Bom won deze partij met 21- 13 en 21-15. Paul (lc Graaf op zijn beurt won met de cijfers 21-18, 20-22 en 21-13. In de finale dus Paul de Graaf tegen Arjan Bom. De eerste game was voor Dc Graaf: 21-15, maar HEIDE - Adri van der Poel (29), de Nederlandse kopman van de wieler ploeg van Walter Godefroot, is in het huwelijk getreden met de Franpaisc Corinnc Poulidor (22), de dochter van oud-wielrenner Raymond Poulidor. Hot huwelijksfeest was voor vader Poulidor een uitstekende gelegen heid om zijn oude vrienden uit het wielercircuit weer eens te ontmoeten. Dc Belgen Walter Godefroot en vijf voudig Tour de France-winnaar Eddy Merckx waren onder anderen van de partij. Van der Poel, vorig jaar winnaar van Luik-Bastenaken-Luik, lijkt een zwak voor dochters van oud wielrenners te hebben. De Brabander was eerder verloofd met Karin Jans sen. de dochter van de eerste Neder landse Tour winnaar Jan Janssen. 15.10 uur Oostcrscheldckering Rijksweg N 57 rechtsaf - Kraayensteinweg linksaf - Roosjesweg rechtsaf. 15.27 uur Burgh-Haamstedc Hogeweg - Burghsering - Kerkstraat - Burghseweg linksaf - Weststraat - Noordstraat bij stoplichten linksaf - Kloosterweg rechtsaf - Vroonweg rechtsaf - Hoge Zoom. 15.36 uur Renesse Hoge Zoom 3c Crawford premiesprint - Laone rechtsaf - Rampweg. 15.44 uur Scharendijke Baken rechtsaf - Elkerzeeseweg linksaf - Kloosterweg. 15.48 uur Loopcrskapelle Kapellewcg. 15.50 uur Brijdorpc Kapelleweg linksaf - Hoogenboomseweg rechtsaf - Dirksweg linksaf - Dapperweg rechtsaf 15.56 uur Brouwershaven Kromwal linksaf - Zuiddijkdam rechtsaf - Zuidwal rechtsaf - Prov. Straatweg linksaf - Kijk- uitsedijk rechtsaf - Noordbosweg dijk op linksaf. 16.01 uur Zonnemaire Rietdijk linksaf - Dijk van Bommenede rechts aanhouden - Zuidweg rechtsaf. 16.06 uur Noordgouwe Heereweg linksaf - Donkereweg. 16.10 uur Sehuddebeurs Donkereweg rechtaf - Kloosterweg - Lange Blokweg. 16.14 uur Zierikzee Lange Blokweg bij verkeersplein rechtsaf - Nieuwe Kooiweg bij stoplichten linksaf - Laan van St. Hilaire 2e NMB premiesprint links aanhouden - Hoofdpoortstraat - Nieuwe Haven rechtsaf - Zuidhavenpoort brugpas- sago - 's Heer Lauwendorp links aanhouden - Julianastraat rechtsaf - Weg van de Val. 16.24 uur Zeelandbrug Brugpassage tolhuis linksaf - Noordlangeweg 2e ravitaillcring Vrw. oversteken. Elf professionals aan de start in Goes ZIERIKZEE - Zaterdag 27 mei aanstaande start in de Goes de dertigste editie van de internationale Ronde van Midden-Zeeland (230 km). Nog nooit hebben dan zoveel sterke profrenners meegedaan aan dit grootste Zeeuwse wielerfestijn, meetellend voor het FICP-klassement. Al le winnaars van de belangrijkste klassiekers verschijnen zaterdag aan de start op de Grote Markt te Goes.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9