Vijfde plaats voor de brandweer Zierikzee 929 619 198 198 198 198 299 589 198 119 59 369 jZ7 125 229 200 150 198 139 159 249 498 Wachttijd tot meer dan vier jaar bij adoptie buitenlands kind Verhoogde concentratie zwaveldioxyde in Rijnmond PTT neemt proef met „postkantoor '90" Vijftig tekeningen van Anton Pieck geroofd Gezinstherapie leidt tot vermindering van drugsgebruik Havenplein 2, Zierikzee tel 01110-12889 Inval justitie in Rotterdamse bingohal 8 ROTTERDAM - In verband met een verhoogde concentratie van zwavel dioxyde heeft de Dienst Centraal Mi lieubeheer Rijnmond dinsdag voor het oostelijk deel van het Rijnmond gebied code 2 ingesteld. Dit houdt in dat de industrie in de Botlek en in Pernis de uitworp van zwaveldioxy de met 20 procent moet verlagen. De verhoogde concentratie houdt vei'band met de oostelijke wind, waarvoor de industrieën die zwavel dioxyde uitstoten juist achter elkaar liggen en er een opeenhoping ont staat in het westelijk deel van de Rijnmond (Rozenburg, Maassluis, Hoek van Holland). Bovendien ver wacht de meldkamer van de milieu dienst dat hier in de loop van de dag nog luchtvervuiling bijkomt die van uit het Ruhrgebied naar het westen waait. DEN BOSCH - De PTT neemt in Den Bosch een proef met een geheel nieuw ingericht postkantoor waarin alles geheel gericht is op de dienst verlening. Het „postkantoor '90" is officieel geopend door ir. W. Dik, voorzitter van de raad van bestuur van PTT Nederland NV. In het postkantoor zijn beveiligde loketten voor geldhandelingen en open balies voor de afgifte van kente kenbewijzen, informatieverstrek king en dergelijke. Verder beschikt het nieuwe postkantoor over veel zelfbedieningsapparatuur zoals geld- stortings- en opname-automaten, frankeerautomaten en interactieve videoapparatuur. Gokken in welke rij men het snelste aan de beurt is, is er in het nieuwe postkantoor niet meer bij. Klanten die gebruik willen maken van een loket moeten aansluiten in een centrale rij. De PTT verwacht dat hierdoor de wachttijden aanzienlijk zullen worden verkort. Volgens algemeen directeur PTT Post A. Scheepbouwer is een nieuwe opzet noodzakelijk om het omvang rijke netwerk van de bestaande 2.600 postkantoren in stand te kunnen hou den. Dagelijks gaan ongeveer 1 mil joen mensen naar een postkantoor. Als de proef slaagt worden op ter mijn alle postkantoren in een nieuw jasje gestoken. ESSEN - Uit een galerie in de Bel gische grensplaats Essen, net over de grens bij Roosendaal, zijn vijftig te keningen van Anton Pieck geroofd. Drie litho's lieten de dieven hangen. De originele werken waren voor vier ton verzekerd. De werkelijke waarde ligt veel hoger. De rijkswacht heeft dit meegedeeld. De diefstal is vermoedelijk in de nacht van zondag op maandag ge pleegd. Omdat er geen sporen van braak zijn gevonden in de galerie ver moedt de politie dat de dieven zich zondag hebben laten insluiten in het pand of dat ze een valse sleutel had den. Het alarmsysteem bleek maan dagmorgen onklaar te zijn gemaakt en twee waakhonden maakten vol gens de galeriehoudster een versufte indruk. De kunstcollectie is eigendom van de kleindochter van de in 1987 overle den Anton Pieck en van twee Rotter dammers. De gestolen werken, waar van een gedeelte tijdens de expositie in de galerie te koop werd aangebo den, dateren uit Piecks vroege perio de. De Amsterdamse' Langstraat, het Pierement en het Paraplumannetje zijn er enkele van'. NIJMEGEN - Drugsverslaafden die met hun ouders een gezinsthera pie volgen, blijken in veel gevallen van hun verslaving af te kunnen ko men. '10 procent van de drugs verslaafden gebruikt na een gezins therapie geen of vrijwel geen drugs meer. Dat blijkt uit een onderzoek van de Nijmeegse psycholoog drs. C. M. P. Romijn. Romijn promoveert dinsdag 23 mei op het onderzoek aan de Katholieke Universiteit in Nijmegen. Hij deed onderzoek naar de effecten van een gezinstherapie ten behoeve van jeug dige en jong volwassen drugs verslaafden. Er is in het verleden veel onderzoek gedaan naar het verband tussen de gezinssituatie en verslavingsproble men. Maar volgens Romijn is daarbij nooit de vraag gesteld of gunstige veranderingen in de gezinssituatie het druggebruik kunnen verminde ren. Uit het onderzoek van Romijn blijkt dat dit het geval is. Wanneer een gezin met succes een therapie heeft ondergaan - wanneer het drugsverbruik is verminderd of beëindigd - blijkt de ouderlijke band hechter te zijn geworden. Na niet- succesvolle therapaieën is de band tussen moeder en verslaafde hechter geworden, terwijl de band tussen de ouders onderling zwakker is gewor den. BROOD&BANKET VOORDELIG! VOORDELIG! Ariel Vloeibaar Wasmiddel 1500 ml. Nieuw! Ariel Navulpak 1 liter Lassie Zilvervliesrijst pak 4 400 gram Calvé Slafris naturel of yoghurt Calvé Slalight V» literfles Calvé Yoghonaise flakon A 350 ml. Supra Koffie pak 4 250 gram Supra Koffie s nelfilter, 500 gram 2 Huzaren m Slaatjes Blue Band Halvarine kuip 500 gram Bleu Band Margarine pakje 250 gram O.B. Tampons 20 stuks per pak Snelkookrijst pak 4 400 gram Lu Choco Prince 6 stuks 1 gratis Smiths Bugles per zak Bakker Verwijs B ruinbrood 800 gram Jaminafdeling: Drop Jojo's deze week 2e zak Bitterkoekjes HALVE PRIJS! NIEUWII Frambozen Rolletjes van 219 nu voor Jamin... De Spekkenkoning! deze week 8 nieuwe soorten KOM GRATIS PROEVEN! diepvries Aardappel Schijfjes zak 450 gram ZUIVEL N.M.U. Yoghurt literpak 5:s; Cambozola 100 gram Klonge Komijne 'Kaas 500 gram Blank Kipfilet COC 500 gram OOO VLEESWAREN Gekookt Mager Spek Babi Pangang Spek Mager Spek met mosterd Zeeuws Grillspek PER 100 GRAM Uw GROENTESPECIALIST! Uw adres voor fruitmanden en fruitschalen... Beleven... Tel: 12884 en we maken 't voor U gereed! Nieuwe Alfa week 21 DEN HAAG - Pleegouders die zich aanmelden voor adoptie van een buitenlands kind moeten soms meer dan vier jaar wachten voor het zover is. Eerst duurt het onge veer anderhalf jaar voordat de Raad voor de Kinderbe scherming onderzoekt of het gezin voor adoptie geschikt is. Na de toestemming door het ministerie van justitie duurt het nog eens gemiddeld ruim twee jaar voordat de bemiddelende adoptie-organisatie het kind naar Neder land kan halen. Dit blijkt uit een onderzoek dot de nationale ombudsman op eigen ini tiatief heeft uitgevoerd. De ombuds man kreeg namelijk signalen dat de toestemming van justitie voor het adopteren lang op zich liet wachten. Ondanks de lange wachttijden con cludeert de ombudsman dat justitie behoorlijk handelt. Wachtlijst Volgens de minister is dc wachttijd van anderhalf jaar geen probleem omdat aanstaande pleegouders op een wachtlijst komen doordat er meer aanmeldingen zijn dan beschik bare kinderen. De eenmaal afgegeven toestemming, vastgelegd in oen ver klaring, is drie jaar geldig. Zou het ministerie sneller werken, dan zou die verklaring steeds vaker niet meer geldig zijn op het moment dat het adoptiekind naar Nederland komt. zo stelt justitie De ombudsman voegt daaraan toe dat snellere afgifte van die verklaring de wachttijd weer lan ger zou maken voordat uiteindelijk het kind wordt geplaatst. De minister is ook voorstander van wachttijd omdat dc verzoekende echtparen zich dan nog eens kunnen bezinnen op de gevolgen van hun adoptiewens. Met dat argument is de ombudsman het niet eens. Mensen die zich aanmelden, zo stelt hij, heb ben al uitgebreid overwogen of ze de grote stap zullen zetten. Dc overheid moet zich daarmee niet bemoeien maar alleen met het feit of de gezin nen voldoen aan de geschikthcidsei- sen. Samengevat zijn die ondermeer: het moet om een echtpaar gaan, hei den jonger dan 42 jaar en beiden in goede gezondheid verkerend. Dc Raad voor de Kinderbescherming on derzoekt verder de gang van zaken binnen het gezin. ROTTERDAM - De Rotterdamse politie heeft maandagavond een in val gedaan in een commerciële bingo hal in het centrum van de Maasstad. Deze inval vond plaats in het kader van het reeds enige tijd geleden aan gekondigde verscherpte toezicht van justitie op dc grootschalige bingo- activiteiten iu Rotterdam. Bij deze eerste actie in verband met het nieuwe beleid is tegen acht perso nen proces verbaal opgemaakt, aldus een woordvoerder van dc politie. liij hulpverleningswedstrijd in Vlissingen ZIERIKZEE - Een ploeg van het brandweerkorps Zie rikzee is op de vijfde plaats geëindigd bij een hulpverle ningswedstrijd die werd gehouden bij de PZEM in Vlis singen. Het was voor de eerste keer dat het Zierikzeese korps was vertegenwoordigd bij deze jaarlijks terugke rende wedstrijden. Zierikzee was het eerste brand weerkorps van Schouwen-Duiveland dat dc stap nam om aan de PZEM wedstrijden deel te nemen. Tot nu speelde men zelf hulpverlenings oefeningen die werden uitgezet door eigen kaderleden. Hoogste plaats De krachtmeting met andere brandweerkorpsen uit Zeeland lever de een vijfde plaats op. Kees van Splundcr en Kees Jonker slaagden er zelfs in bij individuele deelname het hoogste aantal punten te behalen. Zij lieten Oveznndo met 12 punten achter zich. Dc afvaardiging van hot Zierik zeese brandweerkorps bestond ver der uit bevelvoerder M. Bin, D Ooms, D. Quant, J. Snijders, J. Juf- fermans en L. Braai. Dc opdracht bij de wedstrijd was een ijzeren buis weg te halen die door de voorruit van een auto was gegaan en waardoor dc chauffeur knel was komen te zitten. Verder moest een persoon uit een LPG-tank worden bevrijd en een persoon van onder een pomp worden gehaald. Het brand weerkorps van Middelburg plaatste zich als eerste. Zierikzee probeert om volgend jaar weer deel te nemen aan deze technische hulpverleners- wedstrijden. Het aspect hulpverle ning wordt bij uitbreiding van het ta kenpakket van de brandweer steeds belangrijker.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 8