Waterschap schuift onderhoud polderwegen naar de gemeenten Boottocht met politiek tintje agenda CDA-Zierikzee bevreesd over verdwijnen PZEM WATERSTANDEN DE HUUR CV KETEL DEURLOO B.V. 'Zeeland' verwacht overeenstemming over overname Dienstregeling voor PSD Presentatie onderzoek recreatie- criminaliteit en alcohol 2 HOEK VAN HOLLAND De Stoomvaart Maatschappij Zeeland, die samen met een Britse rederij de veerdienst Hoek van Holland-Har wich onderhoudt, verwacht dat op 30 mei overeenstemming wordt bereikt over de eerder aangekondigde over name door de Zweedse rederij Stena Line. Op het moment is 70 procent van 'Zeeland' in handen van de staat en 4,3 procent is bezit van Internatio- Muller. De rest van de aandelen is ge noteerd aan de effectenbeurs in Am sterdam. Stena heeft eerder bekendgemaakt dat zij na overeenstemming met de staat en Internatio-Muller een bod op de overige uitstaande aandelen zal uitbrengen van 6.775 per aandeel. KRUININGEN Zondag 28 mei gaat een nieuwe dienstregeling in voor de veerboten over de Wester- schelde. De belangrijkste wijzigin gen zitten op de verbinding Kruiningen-Perkpolder. De boot uit Kruiningen van 5.35 uur vervalt in de nieuwe dienstregeling, evenals die uit Perkpolder van 18.40 uur. De vertrektijden van de twee vroegste boten vanaf Kruiningen veranderen. De eerste afvaart vanaf de Zuidbeve- landse kanr wordt 4.10 uur (was 4.05) en de tweede 5.00 uur (was 4.50). Dat houdt natuurlijk in, dat ook de re tourvaarten, vanaf Perkpolder later worden: 4.35 uur (was 4.25 uur) en 5.30 uur (was 5.15 uur). Geladen veeauto's hebben op de bo ten van 4.10 uur (Kruiningen) en 4.35 uur (Perkpolder) op woensdagen voorrang. In de oude dienstregeling was de voorrangsregeling op dins dag. In de namiddag worden de afvaar ten vanaf Perkpolder van 17.55 en 18.25 uur met vijf minuten verlaat. De nieuwe tijden worden dus 18.00 uur en 18.30 uur. Al deze veranderingen hebben be trekking op de dienstregeling op werkdagen. Op de zondagen vervalt de eerste boot van Kruiningen van 7.00 uur en van Perkpolder van 7.30 uur. De wijzigingen op het veer Vlissingen-Breskens behelst alleen tweede paasdag, tweede pinksterdag en hemelvaartsdag. Vanuit Vlissin- gen vervalt op die dagen de boot van 5.50 uur en vanaf Breskens de afvaart van 6.20 uur. ROTTERDAM - Het Rotterdamse bergingsbedrijf Smit Thk heeft van een Londense verzekeringsmaat schappij opdracht gekregen de resten van de Japanse car-ferry Reijen voor de kust van Portugal te bergen. Dit deelde woordvoerder D. Kaakebeen van het bergingsbedrijf maandag mee. WAALWIJK De politie en de Fis cale Inlichtingen- en Opsporings dienst (FIOD) zijn een grootscheeps onderzoek gestart naar mogelijke fraude door een bedrijf in Waalwijk dat wand- en dakplaten produceerde. Maandag zi jn op vijftien plaatsen in Waalwijk en omgeving huiszoekin gen, gedaan. NIJMEGEN - Een 22-jarige man is vrijdagavond in Nijmegen door messteken om het leven gebracht. Dat heeft een woordvoerder van de Nijmeegse politie meegedeeld. De man is van Italiaanse afkomst. De politie wilde zijn identiteit nog niet vrijgeven. Het slachtoffer is vermoe delijk neergestoken in een restau rant. Het waterschap wil dat de gemeenten zelf verantwoordelijk zijn voor de polderwegen die in hun grondgebied liggen. Te veel werk vanwege toenemen taken van het waterschap BROUWERSHAVEN - Het bestuur van het Waterschap Schouwen-Duiveland wil niet langer de verantwoorde lijkheid dragen voor het onderhoud van de polderwegen die eigendom zijn van de gemeenten. Tijdens de raads vergadering van de gemeente Brouwershaven stelt het Brouwse college van h en w daarom voor de samenwer- kingsregeling voor het onderhoud van deze wegen (die bestaat tussen het waterschap en de gemeente) per een januari 1990 te beëindigen. Duiveland laten weten het nut van de samemverkingsregelingen betreffen de het onderhoud van de polderwe gen niet meer zo te zien. De reden daarvan is de toename van de taken van het waterschap. Taken die zoveel mensen vragen dat niet voldoende ar beidskrachten beschikbaar blijven voor het onderhoud van de polderwe gen die eigendom zijn van de gemeen ten. De raadsvergadering vindt plaats in het stadhuis te Brouwershaven en begint om 19.30 uur. Het is de eerste raadsvergadering die niet meer wordt geleid door burgemeester C. Slabbekoorn. Omdat de nieuw be noemde burgemeester van Brouwers haven, L. N. Labruyère pas per een juni zijn werkzaamheden begint wordt deze raadsvergadering geleid door loco-burgemeester wethouder Ph. J. van Ast. Het is ook de vergade ring waarin J. F. Akkersdijk voor het eerst tussen de gemeenteraadsleden plaatsneemt. Hij is de opvolger van PvdA-raadslid J. C. van Ours die vo rige maand afscheid nam. Het waterschap heeft ook aan de vijf andere gemeenten op Schouwen- ZIERIKZEE - De CDA-fractie in de Zierikzeese gemeenteraad heeft zich maandagavond bezorgd uitgelaten over de gevolgen, die een eventuele fusie van PZEM met EMGO (Energie Maatschappij Goeree-Overflakkee) voor de werkgelegenheid op Schouwen-Duiveland zal hebben. Het bestuur van het waterschap heeft wel laten weten dat een vorm van samenwerking voor incidentele gevallen mogelijk blijft. Daarom wil het college van b en w het water schap verzoeken het onderhoud van de wegbermen en het scheren van de bermbeplanting te blijven uitvoeren voor rekening van de gemeente. Een belangrijke overweging daarbij is het materiaal dat het waterschap daarvoor heeft. De woningbouwvereniging Beter Wonen is de eigenaar van 26 na oorlogse huurwoningen aan de Mr Pieter Moggestraat te Dreischor. Het is de bedoeling om binnenkort te be ginnen met het uitvoeren van groot onderhoud aan deze woningen. De woningbouwvereniging vraagt de ge meente Brouwershaven hiervoor een financiële bijdrage voor diverse on derdelen van de kosten. Het gaat om in totaal bijna 170.000 gulden. Een deel van dit bedrag kan de gemeente weer terugkrijgen van de rijksover heid. Douche, keuken en toilet Het groot onderhoud houdt een ver betering in van douche, keuken en toilet. Verder wordt plafondisolatie, spouwmuurisolatie en dubbele be glazing aangebracht. Bij de wonin gen wordt ook een nieuwe berging ge bouwd. De bewoners zijn door de woningbouwvereniging bij de verbe teringsplannen betrokken. De gemid delde maandhuur van de huizen zal na de verbetering stijgen van 340,60 naar 363,79. Tijdens de raadsvergadering wordt voorgesteld om via de vaststelling van een voorbereidingsbesluit van het bestemmingsplan Brouwersha ven Kom mogelijk te maken dat kan worden begonnen met de boutv van een toiletgebouw in het pand Haven Zuidzijde. Het gebouw werd onlangs door de gemeente van een particulie re eigenaar aangekocht voor dit doel. Ook C. A. de Vlieger uit Brouwersha ven kan over enige tijd beginnen met het verbouwen van de huidige brand weergarage aan de Nieuwpoort- straat tot een garage voor zijn trans portbedrijf als de gemeenteraad akkoord gaat met het vaststellen van een voorbereidingsbesluit. ledereen die de motivatie waarmee de raadsle den de diverse besluiten nemen met eigen ogen wil volgen is welkom op de publieke tribune van de raads zaal. De gemeenteraadsvergadering op maandag 29 mei begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - Dr. B. M. VV. A. Beke presenteert woens dag 31 mei zijn onderzoeksre sultaten over recreatiecrimi- naliteit en alcohol in de souter rain van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Het on derzoek, dat hij in de gemeen te Westerschouwen en met name in Renesse verrichtte, biedt hij aan voorzitter van het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeeland, J. D. de Voogd, aan. De bijeenkomst begint om 14.45 uur. Dr. B. M. W. A. Beke presen teert zijn onderzoeksresulta ten over recreatiecriminaliteit en alcohol (Foto: Joop van Houdt) Tevens wordt tijdens deze bijeenkomst aandacht ge schonken aan het in 1988 ge- houden Alcohol Verkeer Pro ject op Schouwen-Duiveland en de follow-up voor 1989. Het tweede gedeelte van de bijeen komst staat in het teken van de naijlen^ de minister van ver- kéëren'waterstaat aan een aan tal Zeeuwse gemeenten uit te reiken resultaatpremies 1988 in het kader van het stimule ringsplan „Actie -25%". Sprekers Tijdens de bijeenkomst zul len verschillende afgevaardig den het spreekgestoelte be klimmen. Eén van de sprekers is de commandant van de Rijkspolitie Groep Schouwen- Duiveland, M. P. Lenselink. Hij praat over alcoholontmoe- digingsbeleid en de repressieve component verkeerscontroles. Mocht die fusie doorgaan dan is het niet uitgesloten dat het rayonkantoor aan het Groeneweegje wordt ver plaatst naar Middelharnis, waardoor Schouwen-Duiveland wat betreft de werkgelegenheid opnieuw een veer moet laten. Na het vertrek van onder meer Rijkswaterstaat en de plannen voor het inkrimpen van de belasting dienst dreigt er volgens het CDA nu opnieuw een verdere aantasting van de werkgelegenheid in de regio. Naar aanleiding van de fusie besprekingen die momenteel tussen beide nutsbedrijven gaande zijn vroeg het CDA bij monde van H. van Essen of het college van b en w hier van op de hoogte is. Ook vroeg het CDA of b en w bereid zijn om zolang de verplaatsing nog niet definitief is actie te ondernemen om de eventuele sluiting te voorkomen. ,,Het college is niet op de hoogte van deze fusiebesprekingen, zodat het niet gepast is om nu een antwoord op deze vragen te geven" stelde bur gemeester mr J. J. P M. Asselbergs vast. Wel zullen b en w bij de PZEM navraag doen en de reactie plus een eigen visie daarop aan de raad voor leggen. Mogêlijk dat dit punt tijdens de eerstvolgende raadsvergadering opnieuw ter sprake komt. Een spervuur van vragen had PvdA-raadslid H. Asma voor het col lege in petto. Met het oog op de auto bussen, die volgens Asma her en der door Zierikzee crossen had deze graag bij het Jannewekken en de Weststraat een inrijverbod voor auto bussen gezien. Voorts had de oud wethouder ook vragen over de „wild groei" van de terrassen. „Het college schuift dit voor zich uit, door dit punt na de herinrichting van de binnen stad te willen bekijken". Met name bij Concordia en op de Schuithaven is ingrijpen gewenst omdat hier volgens Asma duidelijk gebruik wordt ge maakt van de openbare weg. Op zoveel vragen die bovendien ook betrekking hebben op het ver keersbeleid kon het college geen ant woord geven. Iets dat Asma ook niet verwachtte. Burgemeester Assel bergs verzocht het PvdA-raadslid in het vervolg zijn vragen schriftelijk in te dienen en de rondvraag niet te ge bruiken voor beleidsmatige zaken, maar voor urgente kwesties. Deze vragen zullen op termijn door b en w worden beantwoord. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP. Roompot Buiten Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 24 mei 06.40 157 00.20 -155 18.50 142 12.30 -133 25 mei 07.20 154 00.55 -157 19.30 135 13.10 130 24 mei 04.50 167 11.15 -130 17.15 148 23.35 -154 25 mei 05.35 163 12.00 -125 18.00 138 24 mei 06.20 162 00.20 -163 18.30 150 12.35 -141 25 mei 06.55 161 00.55 -165 19.10 143 13.15 138 24 mei 06.40 180 00.25 -168 18.55 165 12.35 -147 25 mei 07.20 177 01.00 -171 19.35 156 13.15 143 Doodtij: 30 mei Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 WfSBSL NEELTJE JANS - Ruim 300 leden van de Christelijke Federatie voor Overheidspersoneel (CFO) kwamen naar de Neeltje Jans om in te schepen vooreen boottocht met een politiek tintje. Tijdens de boottocht werd namelijk door Tweede Kamerlid en CFO-lid drs H. Eversdijk gesproken over de toekomst van de vakbond en de politieke actualiteit. Een onderwerp dat eerder op de dag ook reeds aan de orde kwam in conferentie centrum Dc Burght waar 63 kaderleden bijeen kxvamen voor ren CFO-meeting. Uit de woorden van Evers- dijk kwam naar voren dat een koppeling tussen de salarissen van ambtenaren en trendvolgers, de tverknc- mers in het bedrijfsleven en uitkeringsgerechtigen mogelijk moet zijn mits verstandig wordt omgesprongen met de financiële consequenties. Duidelijk werd uitgesproken dat het geld dat hiervoor beschikbaar gesteld zou worden gelijk verdeeld moet worden over alle groepen werknemers Behalve politiek was er tijdens de boottocht ook alle gelegenheid om te genieten van de prachtige zonnige w< wrsomstandigeheden. Aan de tocht werd onder andere deelgenomen door dc voorzitter van de CFO-dist rietsraad H van Essen uit Zierik zee en enkele hoofdbestuurders. Van een van hen. de landelijke voorzitter van de CFO T. de Jong uit Bode graven. werd tijdens de boottocht afscheid genomen omdat hij in september gebruik maakt van de VUT. Iedere maandag en dinsdag Zierikzee Toerrit van 't Kleine Verzet, vertrek vanaf parkeerterrein aan de Schelde- straat. 19.00 uur. Tot en met 27 mei Burgh-Haamstede Expositie aquarellen en olieverfschil derijen Reiny Zondag en Marian Ge- rards. Dè Bewaerschole. 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met zaterdag 3 juni Zierikzee Expositie Kleine Schatten van Schouwen-Duiveland in Nieuwe Kerk. 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 16 juli Middelburg Expositie keramiek van Henk Wol vers in het gebouw van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland. Openings tijden dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 23 mei Zierikzee Lezing rondom het begin van het le ven. Huis van Nassau 20.00 uur. Burgh-Haamstede Informatiemiddag bedrijfsleven/ge- meente. De Schutse. 14.00 uur. Commissie ro. Gemeentehuis. 19.30 uur. Vergadering adviescommissie wel zijn. Gemeentehuis. 19.30 uur. Scharendijke Schrijfavond Amnesty International. Zaaltje Gereformeerde kerk. Van 19.00 tot 21.00 uur. Nieuwerkerk Schrijfavond Amnesty International. Gereformeerde kerk, zaaltje Bad huisstraat. Van 19.00 tot 21.00 uur. Oosterland Schrijfavond Amnesty International. Hervormde kerk, consistorie. Van 20.00 tot 21.00 uur. Bruinisse Bijeenkomst Helpt Elkander. NH- verenigingsgebouw. 19.30 uur. Woensdag 24 mei Bruinisse Play-Backshow in het dorpshuis, Mo lenstraat 52. 13.30 uur. Schrijfavond Amnesty International. Leeszaal openbare bibliotheek. Van 19.00 tot 21.00 uur. Donderdag 25 mei Bruinisse Gemeenteraadsvergadering. Ge meentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 26 mei Ouwerkerk Dia-avond over Ouwerkerk. 19.30 uur. Zaterdag 27 mei Zierikzee Reünie oud-leerlingen HBS/Lyceum Zierikzee. Aanvang in Grote Kerk, 13.30 uur. Gospelconcert. Christelijke Gerefor meerde kerk. 20.00 uur Neeltje Jans Actie Neeltje onde de lakens. Hoogh Plaetweg bij Topshuis. 13.30 tot 18.00 uur. Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer: Selectie Evenement Laser. Start Brouwershaven. Zondag 28 mei Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer: Selectie Evenement Laser. Start Brouwershaven. Maandag 29 mei Serooskerke Modeshow van zelfgemaakte kleding in het dorpshuis. Aanvang 19.00 uur. Brouwershaven Gemeenteraadsvergadering. Stad huis. 19.30 uur. Vrijdag 2 juni Dreischor Muziekuitvoering in de Ned. Herv. kerk te Dreischor m.m.v. Heusdens Mannenkoor, Apollo en Hervormd Kerkkoor. 20.00 uur. Zaterdag 3 juni Brouwershaven Wandeltocht sportvereniging ASV. Start 14.00 uur sportpark Onder de Molen. Middelburg District Zeeland van de VARA houdt haar jaarlijkse voorjaarsfeest. Aan vang 13.30 uur: vertrek stoomtram Goes-Borselo met bestemming Hoe- dekenskerkc. Afmering ramschip de Schorpioen. Het ramschip arriveert omstreeks 13.30 uur aan de Loskado. Zondag 4 juni Bruinisse Bijeenkomst met commissionair R. J. Schurink in dorpshuis. 17.00 uur. Maandag 5 juni Zierikzee JFC-bijbelstudic aan straat 19. 20.00 uur. Zuidwellc- Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBÊURS - TËL. 01110-16255

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 2