Mini-competitie met geldprijzen 83 DE JONG Spelers Zonnemaire-oud de smaakmakers van toernooi Zeeuwse biljarttop komt naar Schouwen-Duiveland NIEUWSBODE VV Dreischor pakt vier punten uit twee duels Basketbaldames Mevo '80 behalen kampioenstitel Samen werking tussen drie voetbalclubs? Tennissers dure klanten voor verzekering Unieke wedstrijdvorm voor Zeeland Zomeravond mini-kompetitie van A.V. Delta-Sport mm SCHOONMAAKBEDRIJF Wereldrecord verbeterd na 32 jaar Finale Rabocup jongens/heren 6 ZONNEMAIRE - De samen werking van de voetbalvereni gingen Zonnemaire en Drei- sehor, met betrekking tot het uitwisselen van jeugdspelers krijgt, mits de goedkeuring van de KNVB wordt verkre gen, volgend seizoen een uniek vervolg. Het ligt dan in de be doeling om jeugdspelers uit te gaan wisselen tussen de ver enigingen Zonnemaire, Drei- schor èn Brouwershaven. Tussen bovengenoemde clubs is reeds drie keer overleg ge pleegd met betrekking tot de voorgenomen jeugduitwisse ling. Aangezien er door Drei- schor en Zonnemaire, geduren de de afgelopen twee jaar, gunstige ervaringen zijn opge daan, krijgt ook dit plan waar schijnlijk een goede kans van slagen. •Problemen De problemen die momenteel nog uit de weg moeten worden geruimd betreffen de nodige dispensaties. Mocht volgend seizoen deze samenwerking in derdaad van start gaan, is het voor de eerste keer in de voet balgeschiedenis van Schou- wen-Duiveland dat er een sa menwerkingsverband bestaat tussen drie verschillende voet balverenigingen. Tijdens zomeravond-voetbalcompetitie ZIERIKZEE - Koploper in de zomeravond-voetbalcom petitie, Zierikzee-veteranen, is na het dubbel program ma van afgelopen week weer verder weggelopen van haar naaste belager Velocitas. Door winst op Gouwe Geit en SKNWK staan de veteranen van de Schouwse monumentenstad stevig aan kop met vier punten voor sprong. Nieuwkomer Dreischor had een goede week en verzamelde maar liefst vier punten, en kon zodoende de rode lantaarn aan Duiveland overhandigen. PARIJS - Tennissers blijken dure klanten voor de verzekering. Het ge vaar van langdurige blessures is zo groot, dat de tennisvakbond (ATP) geen verzekeringsmaatschappij meer bereid heeft gevonden het me disch risico te dragen. Dit ondanks het feit, dat de ATP dertig maat schappijen had aangeschreven. De huidige ziektekosten verzeke raar heeft het contract opgezegd, na dat was gebleken dat de uitgaven het dubbele bedroegen van de premies. Een proftennisser betaalde op jaar basis ruim 3000 gulden. De ATP wil best een hogere premie bekostigen, maar zelfs dat heeft niet geleid tot enige belangstelling bij de verzeke ringsmaatschappijen. Vooral de claims van degenen, die wegens lichamelijke problemen vroegtijdig hun tennis-carrière heb ben moeten opgeven, zijn uitzonder lijk hoog. De jeugd vermaakt zich opperbest tijdens het toernooi van de VV Zonnemaire (Foto: Joop van Houdt). ZONNEMAIRE - De D-pupillen van Ouwerkerk en de A-junioren van Tholense Boys zijn de twee grote win naars van het vijfde toernooi-weekeinde van VV Zonne maire geworden op zaterdag 20 mei. ,,Er werd op behoor lijk hoog niveau gevoetbald", vertelt de voorzitter van voetbalvereniging Zonnemaire. Tijdens het weekeinde werden drie verschillende toernooien afgewerkt, op za terdag de D-pupillen, de A-junioren en op zondag de vierde klas senioren, alwaar de eerste prijs werd wegge sleept door het elftal van Walcheren. Tijdens de zaterdagochtenduren speelden eerst de vijf ploegen binnen het D-toernooi hun wedstrijden, waarna de A-junioren in de middag op het veld verschenen. Voor de D's ging het meer om het spel dan om de knikkers. De A-junioren waren daar entegen wat feller. Ondanks af en toe wat harde momenten, werd er onder prima leiding van A. Bolle en J. Steenpoorte, goed en sportief gevoet-r bald. De organisatie had wel een 'strop' aan het weer. Dit was té mooi om aar dig wat toeschouwers achter de lijn te krijgen. „Daarbij hadden we wat concurrentie van de eilandelijke mu ziekdag in Brouwershaven", vertelde wedstrijdsecretaris Stoffel Duinhou wer. Het jeugdtoerncoi werd in deze vorm voor de vijfde k.^er gespeeld. Uitslagen D-pupillen: Zonnemaire-Ouwerkerk Veere-SKNWK Waarde-Zonnemaire Ouwerkerk-Veere SKNWK-Waarde Zonnemaire-Veere Ouwerkerk-SKNWK Veere-Waarde SKNWK-Zonnemaire Waarde-Ouwerkerk 0-2 0-0 1-7 3-1 0-0 2-2 1-1 3-0 0-0 0-6 ZIERIKZEE - Morgenavond, dinsdag 23 mei, start op de kunststof-atletiekbaan van sportpark Bannink te Zierikzee, een voor Zeeland unieke mini-competitie. Voor zover bekend is het namelijk voor het eerst in het Zeeuwse dat met atletiekwedstrijden geldprijzen valt te verdienen. Omdat de zogenaamde, door atletiekvereni ging Delta Sport georganiseerde, zomeravond mini-com petitie gesponsord wordt door schoonmaakbedrijf De Jong uit Zierikzee, is het mogelijk de beste drie per klas sement te belonen met een geldprijs. stand (3000 m en 800 m), meisjes A/technisch (verspringen en discus werpen) en meisjes B/werp (discus- en speerwerpen). Wil men in aanmerking komen voor een klassering in de zomeravond mini-competitie is het een voorwaar de dat de atleten aan twee wedstrij den deelnemen. De eerste wedstrijd is dinsdagavond 23 mei, terwijl de tweede, en tevens laatste, wedstrijd gehouden wordt op 27 juni aanstaan de. Avondwedstrijden Deze unieke mini-competitie valt samen met de avond wedstrijden voor senioren en junioren van de atletiek vereniging Delta Sport. De catego rieën die deel kunnen nemen aan de ze wedstrijden zijn de heren/sprint (2x 100 m), heren en heren-vetera nen/afstand (3000 m en 1500 m), jon gens A/technisch (kogel en hoog springen) jongens B/spring (ver- en hoogspringen), dames/sprint (2x 100 mt), dames en dames-veteranen/af- Het programma voor de avond wedstrijd, die om 18.00 uur start met het kogelslingeren en vervolgens om 19.00 uur met de andere nummers, voor senioren en junioren op dinsdag avond 23 mei ziet er als volgt uit: He ren: 100m/400m/5000m/speer/ko- gel/kogelslingern. Jongens A: 100m/ 400m/5000m/hoog/kogel/kogelslin- geren. Jongens B: l00m/400m/ 1500m/ver/speer/kogelslingeren. Jongens C: 100m/800m/hoog/ver/ speer. Dames: 100m/400m/3000m/ ver/hoog. Meisjes A: I00m/400m/ 3000m/ver/hoog. Meisjes B: 100m/ 800m/discus/ver/hoog. Meisjes C: 80m/600m/kogel/speer. Meisjes D: 60m/600m/ver/discus. Inschrijven kan tot vijftien minuten voor aan vang van de wedstrijden. Advertentie op 23 mei en 27 juni wordt mede mogelijk gemaakt door KORTE NOBELSTRAAT 17 19 4301 HM ZIERIKZEE TEL 01110-13495 Ouwerkerk eindigde derhalve op de eerste plaats en werd hiermee toernooi-winnaar. Op een tweede plaats eindigde SKNWK, terwijl Zonnemaire met de derde plaats ge noegen moest nemen. Vierde werd Veere en Waarde eindigde op een vijf de plaats. Uitslagen A-junioren: NOAD '67-Tholense Boys 0-1 Hansweertse Boys-Kruiningen 4-0 Zonnemaire-NOAD '67 1-0 Tholense Boys-Hansweertse Boys0-0 Kruiningen-Zonnemaire 0-3 NOAD '67-Hansweertse Boys 1-2 Zonnemaire-Tholense Boys 0-1 Kruiningen-NOAD '67 1-1 Hansweertse Boys-Zonnemaire 2-2 Tholense Boys-Kruiningen 3-0 Bij de prijsuitreiking ontving Tho lense Boys de eerste prijs en kwam Hansweert op een tweede plaats te recht, Zonnemaire op een derde, NO AD '67 op een vierde en Kruiningen eindigde op een vijfde en laatste plaats. Tijdens het senioren-toernooi, dat voor de derde keer in deze vorm werd georganiseerd, wist de ploeg van Wal cheren beslag te leggen op de eerste plaats. In de winnaars-poule versloe gen zij zowel de elftallen van Ouwer kerk als Zonemaire-oud, die respec tievelijk eindigden op een tweede en derde plaats. Smaakmakers van dit sportieve en gemoedelijke voetbal toernooi waren volgens Stoffel Duin houwer zeker weer de oudgedienden MOSKOU - Dc 28-jarige Sovjet Joeri Locpalcnko heeft zondag bij wedstrijden in Moskou cén van de wereldrecords in het wielrennen ver beterd. Op de baan in dc Russische hoofdstad, op 600 meter hoogte, reed Loepalenko in cén uur 48,035 kilome ter. Hij verbeterde daarmee de pres tatie van de legendarische Italiaan Ercole Baldini met ruim anderhalve kilometer. Op de baan van Milaan kwam Bal dini op 19 september 1959 tot 46 kilo meter en 393 meter. Het wereldrecor bij beroepsrenners is in handen van dc Italiaan Francesco Moser die in Mexico, op hoogte, tot 51.151,350 kilo meter kwam. PURNODE - De Belg Jacobs heeft een profkoers in Purnode (Bel.) ge wonnen. Hij legde de 185 kilometer af in 4 uur en 48 minuten. van Zonnemaire, dié tevens de wedstrijdbal schonken. Grandioos „Het was weer een grandioos week end in sportief opzicht en ook voor de clubkas. Er is geen wanklank te ho ren geweest en ook de scheidsrechters hebben geen problemen gehad en goed geleid", aldus Duinhouwer. Top scorer van het senioren-toernooi werd Zonnemaire-spits Marco Duin houwer, met vijf doelpunten. De vijf bekers werden uitgereikt door de voorzitter van VV Zonnemaire, Johan Goemans. De einduitslag van het senioren- toernooi voor vierde klassers was als volgt: 1) Walcheren; 2) Ouwerkerk; 3) Zonnemaire-oud; 4) Zonnemaire; 5) Dreischor; 6) Goes. De zomeravondcompetitie is nu precies op de helft en het wordt lang zaam maar zeker duidelijk wie er gaan strijden om het kampioenschap. Zierikzee-veteranen dendert goed door en is nog steeds ongeslagen we ten tb blijven. Velocitas volgt op vier punten, terwijl de kampioen van vo rig jaar, het Nieuwerkerkse SKNWK, momenteel een derde plaats inneemt met zeven punten uit zeven wedstrij den. De algemene tendens is echter dat men elkaar maar weinig toegeeft, wat de spanning aardig opvoert tij dens de diverse wedstrijden. Ook de afgelopen week bleek dit weer des te meer. Van de acht gespeelde duels eindigde de helft in een gelijkspel. Dreischor wist de grootste uitslag op het scorebord te brengen door met 0-3 te winnen van de Mevo-veteranen. Ondanks het dubbele programma hebben zich geen problemen voorge daan. Volgens Rinus de Vos, voorzit ter van de commissie zomeravond voetbal rayon Zierikzee, verloopt de competitie vooralsnog erg gladjes, zonder bijvoorbeeld maar ene afge lasting, tot nu toe. Het programma voor speelweek acht is als volgt: 22/5 SKNWK-Drei- schor; 23/5 Gouwe Geit-Mevo vet.; 25/5 Zierikzee vet.-Duiveland; 26/5 Stella Boys-Velocitas. Uitslagen SKNWK-Stella Boys 1-1; Veloci- tas-Mevo vet. 0-0; Dreischor-Duive- land 2-0; Zierikzee vet.-Gouwe Geit 2- 1; Mevo vet .-Dreischor 0-3; Duive- land-Velocitas 1-1; SKNWK-Zierikzee vet. 1-2; Gouwe Geit-Stella Boys 1-1. 1. Zierikzee vet. 7 6 1 0 13 26- 8 2. Velocitas 7 3 3 1 9 7- 8 3. SKNWK 7 2 3 2 7 13-11 4. Gouwe Geit 7 2 2 3 6 10-10 5. Stella Boys 7 1 4 2 6 11-13 6. Dreischor 7 3 0 4 6 15-24 7. Mevo vet. 7 1 3 3 5 10-14 8. Dreischor 7 0 4 3 4 8-12 ZIERIKZEE - De dames van de Zierikzeese basket balvereniging Mevo '80 zijn kampioen geworden van de tweede klas. Middels een 35-25 overwinning op naaste belager Voorwaarts 2 werd de titel op eigen ter rein in sporthal Onderdak behaald. Zodoende werd een erg vruchtbaar seizoen met succes afgesloten. Trainer/coach Bob Noomen was heel tevreden en blij met de resulta ten van 'zijn' dames. „We hebben het na afloop dan ook gevierd, maar bin nenkort volgt er nog een speciaal kampioensfeestje speciaal voor hen. Het is toch wat, als je beseft dat de dames voorgaande jaren elke week trainden en niets bereikten, terwijl men dit seizoen amper wat aan trai ning deed en nu kampioen weet te worden". Concurrent Het liep bij Mevo '80 direct al vanaf het begin vrij goed, in dit laatste duel tegen concurrent Voorwaarts 2. Er lukte in de eerste helft heel veel, zo dat men dan ook uitliep naar een ri ante voorsprong van maar liefst 29- 12. In de tweede helft zakte het spel van de Zierikzeese dames wat weg, waardoor Voorwaarts via 31-12 terug kon komen tot 35-23. Mede door aanwijzingen van trai ner/coach Noomen, en zeker ook door de luidkeelse aanmoedigingen van het publiek, kwam het vuur weer terug bij Mevo '80. Voorwaarts kon nog maar één keer tot scoren ko men zodat als einduitslag 35-25 geno teerd kon worden. SAS VAN GENT - In samenwer king met THOR - Sas van Gent orga niseert de Zeeuws-Brabantse Turn kring van de KNGB op 27 mei a.s. de finale van de Rabocup van de vereni gingswedstrijden jongens/heren. In de periode februari-maart heb ben 20 verenigingen met jongens en heren deelgenomen aan de voorron den teneinde zich te plaatsen voor de finale in de categorieën E, F, G en H. Uiteindelijk zijn de navolgende verenigingen uit de betreffende ray ons er in geslaagd een finaleplaats te verwerven. Tholen/Schouwen-Duiveland: WIK, Duiveland, plaats Sint Anna- land, Duiveland, Oosterland. Noord/ Zuid-Beveland: Volharding, Goes; At las, Heinkenszand. Brabant: Alpha, Oudenbosch; Tra fo,' Steenbergen; UDI,Bergen op Zoom. Zeeuws-Vlaanderen: DIO, Bres- kens; V en K, Hoek; RKHAV, Hulst; V en L, Koewacht; THOR, Sas van Gent. Walcheren: MTV '69, Middelburg; Astrow, Oost-Souburg; SVS, Seroos- kerke; Oranje-Nassau, Vlissingen; VTV, Vlissingen. De wedstrijd vangt aan om 09.15 uur met de E-oefenstof met prijsuit reiking om ca. 12.30 uur. In de middag vanaf 12.45 uur komt de F-, G- en H- oefenstof met afsluiting om ca. 16.30 uur. Advertentie Voor het grote Zeeuwse biljartevenement Schelde Top Toernooi NIEUWERKERK - In het weekend van 26 "tot en met 28 mei aanstaande wordt café de Meebaal in Nieuwerkerk het toneel voor het grootste Zeeuwse biljartevenement. Via voorrondes in hun eigen district hebben acht spelers zich weten te plaatsen voor deze vierde editie van het Schelde Top Toernooi. Zo nemen er vier topbiljarters deel uit het district Zeeuws-Vlaanderen, komen er twee van Walcheren-Bevelanden en te vens twee uit ons eigen district Schouwen-Duiveland. De organisatie is in handen van de Bruse biljartvereniging Door Oefening Sterk (DOS), met in de hoofdrollen Paul Bodbijl (voorzitter), Rinus Lems (secretaris) en Ger Monster (penningmeester). Uniek aan deze vierde editie van het Schelde Tbp Tbemooi is het feit dat de organiserende biljartvereni ging DOS er dit jaar voor het eerst in geslaagd is om diverse sponsors aan te trekken. Dc bijdrage van deze geldschieters wordt met name voor gewend ten behoeve van reis- en ver blijfkosten, biljartbenodigdheden en kosten van arbiters. Volgens de secre taris van BV DOS, Rinus Lems, gaat het dan over een kostenplaatje van zo'n 5000,-. Deelnemers Aan dit puur Zeeuwse biljartgebeu- ren wordt deelgenomen door titelver dediger Frits Bakker (Tbrneuzen), Hans Bruynzeel en dochter Rianne Bruynzeel (Krabbendijke), Jaques de Maat (Tbrneuzen), Koos Zwanink (Tferneuzen), Theo Platjouw (Axel), Ger Monster (Ouwerkerk) en Rinus Lems (Bruinisse). De kanshebbers en favorieten zijn volgens insiders zeker weer de kampioen van vorig jaar Frits Bakker en het aanstormende jonge talent Rianne Bruynzeel. Naast het feit dat het Schelde Top Toernooi dit jaar voor dc eerste keer gesponsord wordt, is het ook voor het eerst dat er een dame deelneemt aan dit grote Zeeuwse biljartevenc- ment. Rianne Bruynzeel is recente lijk gepromoveerd naar het zoge naamde libre groot biljart en schiet qua spel als een komeet omhoog. Niet in de laatste plaats vanwege de biljartlessen die zij krijgt van topspeler Jean-Paul de Bruin, een begrip voor de biljartsport in Neder land. Omdat de Schouwen-Duivelandse deelnemers Ger Monster en Rinus Lems één klasse lager spelen als hun opponenten, gaan zij dit toernooi in als de ware under-dogs. Monster was er de drie voorgaande keren steeds al bij, terwijl Lems komend weekend voor de derde keer meedoet. De titel is vooralsnog geen enkele keer naar het district Schouwen-Duiveland ge gaan. Tijdens het toernooi wordt er ge streden wie het beste is in de spel- soorten kader, bandstoten en drie banden. Er wordt gespeeld in twee poules, waarvan uiteindelijk de twee bovenste doorstromen naar de finale poule. Een viertal arbiters staat on der supervisie van mevrouw L. Fru- ncaux uit Nieuwerkerk. De wed strijdleiding is in handen van de he ren Wijnand aan de Wiel en Anton Stoutjesdijk. De ware Zeeuwse biljartkampioen ontvangt na afloop de felbegeerde wissclbekcr, alwaar in sierlijke let ters dc naam wordt gegraveerd. Voor dat het echter zover is moet er eerst gedurende drie dagen gestreden wor den. De openingsstoot, vrijdagavond 26 mei om 19.00 uur, wordt verricht door burgemeester A. Bergshoeff. Zaterdag en zondag start men 's mor gens om 11.00 uur, terwijl dc prijsuit reiking verwacht wordt op zondag 28 mei rond 16.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6