Wil om de Zuidhoek zelfstandig te houden beheerst officiële opening College Middenschouwen vraagt aan raad fiat over recreatienota WATERSTANDEN DE HUUR CV KETEL DEURLOO B.V. Diefstal auto en scooter Aanrijding: op Noorddijk te Bruinisse Mooi weer zorgt voor geslaagde rommelmarkt Brouwershaven Nederland zondag massaal op zoek naar water Inbraak voetbal kantine Inbraken in auto's Vier mannen aangehouden na vechtpartij op de Korte Reke Vissers weggestuurd bij spuisluis RENESSE/SCHARENDIJKE - In de nacht van zaterdag op zondag werd de oranje/rode Vespa scooter van M. B. uit Rotterdam gestolen. Het voertuig stond onafgesloten ge parkeerd aan de Hogezoom te Renes- se. Het kenteken is MB-87-26. In dezelfde nacht werd de witte Mercedes 190 D van K. K. uit Mönc- gengladbach gestolen. De auto stond geparkeerd aan de Boutlaan te scha- rendijke. De waarde van het voertuig begraagt ongeveer 60.000 gulden. Het kenteken is MG-HD-163. Iedereen die inlichtingen kan geven die tot het vinden van de gestolen voertuigen kunnen leiden wordt door de politie verzocht te bellen 01110-14055. BRUINISSE - In de scherpe draai op de Noorddijk bij de haven van Bruinisse botsten zondagavond twee personenauto's tegen elkaar. C. van de A. uit Rotterdam zou heb ben verzuimd om op het gevaarlijke punt voorrang te verlenen aan L. K. uit Bruinisse die de draai in de Noorddijk vanaf de tegenovergestel de kant naderde. Bij de aanrijding werden beide personenauto's bescha digd. BROUWERSHAVEN - In een gezel lige omgeving, onder een stralende zon, haalde de openbare basisschool De Schoener in Brouwershaven tij dens de rommelmarkt een bruto be drag van 5600,- op. Het was dan wel iets minder als verleden jaar, maar toch toont de organisatie zich tevre den. Met name de zelfgemaakte hand vaardigheidsspulletjes werden dit jaar goed verkocht. ,,Maar de echte uitschieter waren wel de versnaperin gen. Dat zal ongetwijfeld met het mooie weer te maken hebben gehad", vertelt onderwijzer Ton Schuit^. Alle spullen stonden in de vroege mórgen al uitgestald over zeventig meter kra men. Clown Iedere kraam was gespecialiseerd iri een béjiaalde „bï-anche". Zo was er een boekenkraam, schiettent en een kikkerspelkraam. Natuurlijk was het Rad van avontuur ook opgesteld om de wat waardevollere spullen van de hand te doen. Een clown hield middels de microfoon, bij het Rad van avontuur, tegelijkertijd de kinde ren bezig. Vooral in de ochtenduren trokken veel mensen naar het schoolplein toe om een rondje over de rommelmarkt te doen. Daar werd in de middag een karate-demonstratie gegeven en dat trok aardig wat mensen. Tussen de houten stellingen stond ook de bus van de organisatie van de Brouwse Dag, waardoor, al weer enige aan dacht op de Brouwse Dag werd geves tigd. De opbrengst van de rommel markt wordt voornamelijk gebruikt voor de aanschaf van gereedschap voor handvaardigheid, zodat volgend jaar weer zelfgemaakte spulletjes verkocht kunnen worden. DRIEBERGEN - Het zomerse weer heeft zondag vroeg in de ochtend ge leid tot flinke drukte op de Neder landse wegen. Een woordvoerder van de verkeerscentrale in Driebergen deelde mee dat met name de natte gedeelten", zee en recreatiepiassen, bij de zondagrijders in trek waren. Rond elf uur stonden verspreid over het land tien files, met een totale lengte van circa tachtig kilometer. „Zeeland was vol", aldus de woord voerder. Ook in de Randstad was het dringen geblazen. SCHEVENINGEN - Ettelijke dui zenden mensen hebben zaterdag in Scheveningen Vlaggetjesdag bezocht. De Haagse politie durfde geen precie ze schatting te geven van het aantal belangstellenden voor de zonnige tra ditionele opening van het haring vangstseizoen. Nieuwe aanbouw we^kvoorzieningsschap in gebruik genomen ZIERIKZEE - „Alle zes de gemeenteraden van Schou- wen-Duiveland hebben unaniem, zonder één stem tegen, voor zelfstandigheid van het werkvoorzieningsschap de Zuidhoek gekozen. Een duidelijker signaal kon niet wor den afgegeven. Ik hoop dat het provinciaal bestuur deze signalen opvangt", aldus mr J. J. P. M. Asselbergs. De of ficiële opening van het aangebouwde nieuwe gedeelte van de Zuidhoek te Zierikzee werd overheerst door de wens om het werkvoorzieningsschap zelfstandig te hou den. De Zuidhoek is een gemeenschap pelijke regeling van de zes gemeenten op Schouwen-Duiveland waardoor mensen met een lichamelijke en/of geestelijke handicap in staat worden gesteld op aangepaste wijze hun ei gen brood te verdienen. Doordat in de afgelopen jaren steeds meer mensen hiervan gebruik maakten, moest ook de financiële bijdrage van.de rijks overheid steeds hoger worden. Bezuinigingen Reden voor Den Haag om in te grij pen, er moest worden bezuinigd. Als een van de mogelijkheden daartoe werd fusie van de werkvoorzienings schappen onderling genoemd. Maar daar voelt men op Schouwen-Duive land niets voor. De zes gemeenten die samen de Zuidhoek beheren willen het wez'kvoorzieningsschap in Zierik zee zelfstandig houden en nemen daarbij het risico dat zij een grotere financiële bijdrage moeten leveren als het schap in de toekomst met ver lies blijkt te werken. Het feit dat provinciaal bestuurder W. Don naar Zierikzee kwam om de aanbouw van de Zuidhoek officieel te openen, werd door de meeste spre kers aangegrepen om de wens voor een zelfstandige Zuidhoek te bena drukken. Het college van gedepu teerde staten, waarvan Don deel uit maakt, moet immers op korte termijn de nieuwe gemeenschappe lijke regeling beoordelen waarin de zelfstandigheid ligt opgesloten. „Goedkeuren betekent behoud van zelfstandigheid. Maar gs kunnen ook een samenwerking met het Goese werkvoorzieningschap Betho opleg gen", aldus de voorzitter van het be stuur van de Zuidhoek, burgemeester Asselbergs. Om het belang van een juiste beslissing door gs te onderstre pen bood hij Don de nota en de tekst aan waarin de nieuwe gemeenschap pelijke regeling is opgetekend. Voordelen Hoewel hij vooropstelde dat .dei. keuze voor zelfstandigheid een wel overwogen beslissing zal zijn ge weest, belichtte Don ook even de voordelen die een vorm van samen werking met andere werkvoorzie ningsschappen kan opleveren: de mo gelijkheid om meer verschillende produkten te maken, de diverse bran ches te concentreren en meer te in vesteren. Uit zijn toespraak bleek dat ook bij het gs-lid het belang van de wsw-werknemers voorop staat. Don maakte zijn entree door zon der aarzelen door een papieren muur heen te stappen waarop het vignet van de Zuidhoek was afgebeeld. „Met vernietigende kracht", aldus mevrouw A. J. Padmos die de gasten in de aula van de Zuidhoek verwel komde. Zij omschreef de driehoek in het Zuidhoekvignet als een symbool van de samenwerkende krachten van bestuur, directie en personeel van het werkvoorzieningsschap. Don zag in het driehoek-symbool ook de samenwerkende krachten van de drie regio's in Zeeland waar een werkvoorzieningsschap is. Met de stap door de papieren muur verricht te de provinciaal bestuurder de ope ningshandeling waarmee het nieuwe gedeelte van de Zuidhoek officieel in gebruik werd genomen. Bijna een miljoen Voor een bedrag van bijna een mil joen gulden werd een nieuw gedeelte aangebouwd en het oorspronkelijke gebouw gedeeltelijk gerestaureerd. Ongeveer 80 procent van de kosten werden door de rijksoverheid be taald. De zes gemeenten op Schou wen-Duiveland brachten samen de rest van het geld (bijna 200.000 gul den) op. In het nieuwe gedeelte is het administratieve personeel onderge bracht dat eerst verspreid zat over het hele gebouw. Door deze interne ver huizing kwam meer ruimte vrij voor de andere afdelingen. Behalve Don en Asselbergs maak ten ook M. K. Krijger van het OVO (Orgaan Van Overleg), architect C. Ligthart-Schenk en de directeur van de Zuidhoek P. J. de Groot van de of ficiële gelegenheid gebruik om het belang van de Zuidhoek te onderstre pen en hun vreugde uit te spreken met het realiseren van de verbou wing. Aan de officiële opening was ook een open dag gekoppeld. „Normaal gesproken doen we dat om de twee jaar, maar omdat we nu een stuk nieuwbouw hebben gerealiseerd heb ben we dat vervroegd", vertelt -De Groot. Ondanks het strandweer be stond er zaterdagochtend veel be langstelling voor de open dag bij de Zuidhoek. In totaal kwamen zo'n vijf honderd mensen naar het industrie terrein toe. Doel Voor de bezoekers was er een dia serie en werd er een videofilm ge toond. De werknemers waren tijdens de open dag gewoon aan het werk, zo dat een ieder kon bekijken wat er ge maakt wordt en hoe precies de pro ducten gemaakt worden. Het doel van een open dag is om de mensen weer eens kennis te laten maken met de werkvoorzieningsschappen in het algemeen,' wat het doet en hoe het werkt. Ook W. Don pleitte voor het zelfstandig laten voortbestaan van werkvoorzieningsschap De Zuidhoek. Verkeersmaatregelen in Dorpsstraat en Dijkstraat SCHARENDIJKE - Het college van b en w van Mid denschouwen vraagt de raad haar goedkeuring te geven aan de eerder in de commissie algemene en bestuurlijke zaken behandelde recreatienota. Een en ander komt aan de orde op de gemeenteraadsvergadering die gehouden wordt op woensdag 31 mei in het gemeentehuis. Verder op de agenda van de raadsvergadering een voorstel tot het treffen van verkeersmaatregelen in Dorpsstraat en Dijkstraat in Scharendijke;. De gemeenteraadsvergade ring begint om 19.30 uur. De recreatienota werd eerder van de raadsagenda afgevoerd omdat men zich eerst in de commissie over de nota wilde buigen. De commissie heeft zich inmiddels achter de nota geschaard. Tot het opstellen van de recreatienota werd besloten om aan het toeristisch-recreatief beleid van de gemeente Middenschouwen een duidelijke structuur te geven. De hoofddoelstelling is het regule ren en waar mogelijk bevorderen van toerisme en recreatie in samenhang met de natuurlijke landschappelijke en cultuurlijke kwaliteiten van het gebied. Waar mogelijk zouden ook aanwezige potenties uitgebouwd kunnen worden. De gemeente wil eqn duidelijk en stimulerend beleid voe ren rond het centrale thema actief en sportief recreëren. Het recreatieve gebeuren in de ge meente Middenschouwen wordt voornamelijk bepaald door de dagre- creatieve mogelijkheden op en rond de Brouwersdam. De grote toeristen- stroom richt zich hoofdzakelijk op actieve watersportbeoefening en strandrecreatie. Vandaar dat het beleid in de eerste plaats gericht is op die sectoren van de recreatie die het gezicht van het re creatief gebeuren in de gemeente be palen. Behalve dagrecreatie vervult de gemeente, en dan met name het ge bied rond Scharendijke, ook een functie in de sector verblijfsrecreatie. Naast reguliere campings zijn in de gemeente ook nogal wat mini- campings te vinden. Verder op de agenda van de raads vergadering een voorstel tot het ver lenen van 75,- subsidie aan de Stich ting Tegen Haar Wil Zeeland. Eerder verleende de gemeente Middenschou wen ook al subdidie aan de stichting maar de toegezegde bedragen voor '87 en '88 zijn niet uitbetaald omdat de werkzaamheden van de stichting tij delijk waren stopgezet. Inmiddels heeft de stichting haar werkzaamheden weer hervat en heeft meteen een subsidieverzoek voor 1989 ingediend. Het college stelt de raad voor dat verzoek te honore ren. Aan de orde op de raadsvergade ring verder het voorstel om een per ceel grond van 24 vierkante meter aan de Vloedstraat in Kerkwerve aan de Kruisvereniging Schouwen-Duive land te verkopen. Ook stelt het colle ge voor een bijdrage van 175,- be schikbaar te stellen aan de Stichting Beroepenmanifestatie Zeeland. RENESSE - Met het aanhouden van een aantal jeugdi ge inwoners uit Naaldwijk en Monster heeft de rijkspoli tie een eind gemaakt aan een vechtpartijtje dat in de nacht van zaterdag op zondag plaatsvond op de Korte Reke te Renesse. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP. Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand Zierikzee 23 mei 06.05 158 11.55 -136 18.15 149 Roompot Buiten 23 mei 04.20 168 10.35 -134 16.40 156 23.00 151 Bruinisse 23 mei 06.10 164 12.00 -145 18.05 155 Wemeldinge 23 mei 06.00 182 12.00 -151 18.20 173 Springtij: 23 mei Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 De vier jongelui waren naar Renes se gekomen om een avondje te stap pen. Zij kregen onenigheid met een andere groep jongelui en dat resul teerde; erin dat 's nachts op de Korte Reke rake klappen werden uitge deeld. Men gebruikte daarbij ook stokken. De politie arresteerde de 21- jarigc M. B. uit Naaldwijk, de 16- jarige A. S., de 17-jarige R. B. en de 18-jarige R. B. allen uit Monster. Tb- gen hen werd proces-verbaal opge maakt inzake openlijke geweldple ging en mishandeling. Brabanders Tijdens de nachtelijke surveillance kreeg de politie het aan de stok met drie inwoners uit Breda. Dat gebeur de toen men een van hén, de 23-jarige E. H.. op de Zeeanemoonwcg te Re- nesse wilde controleren omdat hij weg wilde rijden in een auto terwijl hij zeer waarschijnlijk teveel had ge dronken. Toen de politic een proces verbaal uitschreef omdat de auto ook diverse mankementen vertoonde kwamen de twee vrienden van de chauffeur: de 21-jarige I. M. en de 21- jarige C. van S. zich ermee bemoeien. Er ontstond een schermutseling waarbij een van de politieagenten verwondingen opliep en kleding en horloge werden beschadigd. Bestuur der H. werd meegnomen naar het bu reau te Zierikzee en zijn twee vrien den, die de benen hadden genomen, konden in de loop van de ochtend worden aangehouden. De drie Bra banders worden over enkele maan den voorgeleid om zich voor de rech ter te Middelburg te verantwoorden voor hun gedrag. De politie werd ook gemolesteerd door de 38-jarige H. H. B. uit Zierik zee. De man kwam op het politiebu reau verhaal halen omdat hij vond dal de politic zich niet had mogen be moeien met de moeilijkheden in familie-kring waarvoor men in actie moest komen. Nadat B. vanwege zijn agressieve gedrag in een cel was op gesloten, bracht hij vernielingen aan in dit vertrek. Nadat tegen de Zierik- zeecnaar proces-verbaal werd opge maakt is hij weer in vrijheid gesteld. Tot en met 27 mei Burgh-Haamstcde Expositie aquarellen en olieverfschil derijen Reiny Zondag en Marian Ge- rards. De Bewaerschole. 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met zaterdag 3 juni Zierikzee Expositie Kleine Schatten van Nieuwe Schouwen-Duiveland Kerk. 13.30 tot 16.30 uur. Maandag 22 mei Zierikzee Officiële overdracht Grevelingen- gronden. Stadhuis. 10.00 uur. Schrijfavond Amnesty International. Prinses Julianaschool, Jannewekken 19. Van 19.00 tot 21.00 uur. Vergadering gemeenteraad in stad huis. 19.30 uur. JFC-bijbelstudie aan Zuidwelle- straat 19. 20.00 uur. Bijeenkomst Philatelica in Huis van Nassau. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeenteraadsvergadering. Ge- RENESSE - De kantine van de vv Renesse aan de Laone te Renesse was hét doelwit van inbrekers. In de nacht van donderdag op vrij dag werd een raam van het gebpuw geforceerd. De dieven deden al die moeite alleen voor wat snoepgoed. De schade door braak is hierdoor de grootste verliespost voor de voetbal vereniging. P. V. uit Noordwelle deed namens de voetbalvereniging aangif te van de inbraak. SCHARENDIJKE/RENESSE/ ZIERIKZEE - In het afgelopen week end werd weer ingebroken in diverse auto's. Vrijdagmiddag tussen 15.00 en 16.00 uur werd een ruitje van de per sonenauto van de Duitser R. H. ka potgeslagen. Uit het voertuig, dat stond geparkeerd aan de Brouwers- dam, werd een fotocamera gestolen. De dieven probeerden ook de radio mee te nemen, maar dat lukte niet. Eveneens op klaarlichte dag, zater dagmorgen tussen 9.00 en 11.00 uur werd aan de Gouweveerse Zeedijk te Zierikzee de auto van J. B. uit Veltho- ven opengebroken. De dieven namen een autoradio, twee jacks en een over- levingspak mee. De totale waarde be droeg 3300 gulden. In de nacht van zaterdag op zondag werden aan de Hoogenboomlaan te Renesse drie personenauto's openge broken. In alle drie de gevallen slaag den de dieven erin de geluidsappara tuur te stelen. De benadeelden waren Duitse toeristen cn inwoners uit Schiedam en Tilburg. Ook aan dc Roelandsweg werd een poging ge daan een auto binnen te komen, maar daar bleef het bij de vernieling van een ruitje. SCHARENDIJKE - De rijkspolitie heeft zondag enkele tientallen men sen weg moeten sturen bij de spui sluis aan dc buitenkant van de Brou wersdam waar af en toe een hoeveelheid zeewater uit de Noord zee in het Grcvelingcnmeer wordt ge laten. Vanwege de sterke stroming is het heel gevaarlijk daar te vissen. Maar desondanks wilden vele re creanten dat doen. De politie waar schuwt dat men het binnenkort niet meer bij waarschuwingen houdt maar gaat bekeuren als de overtre ding voortduurt. meentehuis. 19.30 uur. Haamstede Schrijfavond Amnesty International. Gereformeerde kerk, recreatiezaal. Van 19.00 tot 21.00 uur. Brouwershaven Schrijfavond Amnesty International. Gereformeerde kerk, Bostonplein. Van 19.00 tot 21.00 uur. Ouwerkerk Schrijfavond Amnesty International. Fam. Kuyper, Stelweg. Van 19.00 tot 21.00 uur. Dinsdag 23 mei Zierikzee Lezing rondom het begin van het le ven. Huis van Nassau. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Informatiemiddag bedrijfsleven/ge meente. De Schutse. 14.00 uur. Commissie ro. Gemeentehuis. 19.30 uur. Vergadering adviescommissie wel zijn. Gemeentehuis. 19.30 uur. Scharendijke Schrijfavond Amnesty International. Zaaltje Gereformeerde kerk. Van 19.00 tot 21.00 uur. Nieuwerkerk Schrijfavond Amnesty International. Gereformeerde kerk, zaaltje Bad huisstraat. Van 19.00 tot 21.00 uur. Oosterland Schrijfavond Amnesty International. Hervormde kerk, consistorie. Van 20 00 tot 21.00 uur. Bruinisse Bijeenkomst Helpt Elkander. NH- verenigingsgebou w." 19:3Q- uur. Woensdag 24 mei Bruinisse Play-Backshow in het dorpshuis, Mo lenstraat 52. 13.30 uur. Schrij favond Amnesty International Leeszaal openbare bibliotheek. Van 19.0.0 tot 21.0Q uur. Donderdag 2mei Bruinisse Gemeèftteraadsvergadering. Ge meentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 26 mei Ouwerkerk Dia-avond over Ouwerkerk. 19.30 uur. Zaterdag 27 mei Zierikzee Reünie oud-leerlingen HBS/Lyceum Zierikzee. Aanvang in Grote Kerk, 13.30 uur. Gospelconcert. Christelijke Gerefor meerde kerk. 20.00 uur. Neeltje Jans Actie Neeltje onde de lakens. Hoogh Plaetweg bij Topshuis. 13.30 tot 18.00 uur. Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer: Selectie Evenement Laser. Start Brouwershaven. Zondag 28 mei Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer: Selectie Evenement Laser. Start Brouwershaven. Vrijdag 2 juni Dreischor Muziekuitvoering in de Ncd .Herv. kerk te Drei^chór m.m.v. Heusdens Mannenkoor, ApoLlo en Hervormd Kerkkoor. 20.00 uur. Zaterdag 3 juni Brouwershaven Wandeltocht sportvereniging ASV. Start 14.00 uur sportpark Onder de Molen. Zondag 4 juni Bruinisse Bijeenkomst metrommissionair R. J. Schurink in dorpshuis. 17.00 uur. Maandag 5 juni Zierikzee JFC-bijbelstudie aan Zuidwelle- straat 19. 20.00 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDE BEURS - TËL. Ó111Ó-16255

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 2