SCHOUWEN-DUIVELAND s s XV Druk werk voor jubilerende Lions op Schouwen-Duiveland er is altijd nieuws ZIERIKZEESCHE® NIEUWSBODE De korpsen die zaterdag deelnamen aan het eilandelijk muziekfestival Nawoord 'N ZOMERLANG LEESPLEZIER voor f 25 dé krant van schouwen - duiveland! 'N ZOMERLANG LEESPLEZIER i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 mei 1989 Nr. 24543 11 Kunst en Eer Zie rilczee Opgericht: 1830 Dirigent: dhr Jordans Crescendo Dreischor Opgericht: 1901 Dirigent:P. J. M. van Broekhoven Witte van Haamstede Burgh-Haamstede Opgericht: 1883 Dirigent: J. Knuist Con Amore Noordgouwe Opgericht: 1910 Dirigent: J. Knuist Oosterlands Fanfare Oosterland Opgericht: 1898 Dirigent: J. Knuist A'pollo Brouwershaven Opgericht: 1895 Dirigent: J. Knuist Nut en Uitspanning Zonnemaire Opgericht: 1873 Dirigent: G. Voogt Comb. Nu met Hope en Oefening en Uitspanning Bruinisse en Nieuwerkerk Opgericht: respectievelijk 1899 en 1901 Dirigent: A. Radewalt Luctor et Emergo Renesse Opgericht: 1905 Dirigent: J. H. Blom Apollonia Brouwershaven Nieuw Leven Ouwerkerk Aan het einde van een in velerlei opzichten geslaagde eilandelijke mu ziekdag is het goed in het kort terug te blikkeii op het hoe en waarom de Lions Club Schouwen-Duiveland een eilandelijke muziekdag heeft geor ganiseerd. In 1963 is door de Lions Club Goeree-Overflakkee het idee geboren een Lions Club op Sehou- wen-Duivelund op te richten. Dit idee werd al snel in daden omgezet, zodat in dat zelfde jaar de oprichting van de Lions Club Schouweii-Duive- land een feit werd. In juni 1964 is door de jonge Lions Club een eerste Charternight gehouden, vanaf dit moment is de Lions Club Schouwen- Duiveland een zelfstandige volwaar dige Lions Club binnen de organisa tie van de Lions International. Dit jaar, 198.9, is het 25 jaar geleden dat één en ander zijn beslag kreeg. Van uit de Lions-gedachte We serve is het plan opgevat iets te organiseren ivaaraan alle inwoners van Schou- wen-Duivela'nd plezier kunnen bele ven; hoe kun je dit beter doen dan met muziek. De hiervoor opgerichte Lustrum-commissie, onder leiding van Lion Cor van Haveren, is ijverig aan het werk gegaan. Contacten wer den gelegd met het contact-orgaan van de muziekverenigingen op Schouwen-Duiveland. Alle korpsen werden aangeschreven om aan een eilandelijke muziekdag hun mede werking te verlenen. Door alle korp sen werd positief op dit initiatief ge reageerd. Alleen drumband RiLSt Roest liet weten elders verplichtin gen aangegaan te zijn. Er was echter één factor welke niet was te voor spellen en dat was het weer. Maar de Goden waren ons gunstig gezind. Uit dankbaarheid en ondersteuning is aan de deelnemende korpsen een cheque overhandigd, groot 10.000 gulden, die gelijkelijk over de korp sen zal worden ve\deeld en al naar gelang de behoefte per korps zal worden besteed voor de aanschaf van instrumenten, tenues, muziek bladen en dergelijke. De opbrengst van de verkoop van broodjes en dranken wordt besteed aan het Ko ningin Wilhelmina Fonds. U begrijpt dat zonder de medewerking van de hierbij betrokken instanties het niet mogelijk was deze dag tot stand te brengen. Zonder iemand dan ook te kort te doen, wil ik namens de Lions Club Schouwen-Duiveland nog maals onze hartelijke dank over brengen aan alle deelnemende korp sen, het contactorgaan van de muziekverenigingen op Schouwen- Duiveland, de pers met in het bijzon der de Nieuwsbode voor het uitbren gen van een extra bijlage van de ei landelijke muziekdag in de maandag-editie. Ook een woord van dank aan onze hoofdsponsors'en ad verteerders in het muziekprogram mablad. Kortom: een zeer geslaagde en gezellige dag, gekenmerkt door een fijne sfeer en muziek van hoog gehalte. Een herhaling waard.' President Lions Club Schouwen-Duiveland, S. H. KRAAYEVELD tal campings. Dit met het oog op de bezoekers. De smalstad heeft een mooi marktterrein waar de muziek verenigingen ongestoord hun muziek ten gehore kunnen brengen. De organiserende Lionsclub was verder afhankelijk van een andere' belangrijke factor. Eén waarmee de muziekdag valt of staat, namelijk of de weergoden gunstig gestemd zou den zijn. ,,We hebben wel met de mo gelijkheid rekening gehouden dat het kon regenen. Hiervoor hebben we een slecht-wecr-voorziening gecreëerd. Maar gelukkig hebben we die niet no dig gehad." De inwoners van Brouwershaven waren ook ingenomen met het feit dat de muziekdag georganiseerd werd in hun woonplaats. Eén inwo ner bleek in zijn enthousiasme ge zegd te hebben- 't Is in Brouwersha ven, zeg maar wat je hebben wilt. ..Het is gewoon ontzettend plezierig om te merken dat iedereen enthou siast reageert. Ook de VVV vond het een grandioos idee", volgens Van Ha- veren. Tijdens het muziekevenement werd er ook gezorgd voor de versterking van de inwendige mens. Dit gebeurde door frisdranken en licht alcoholi sche dranken te verkopen. ,,Eén van onze leden heeft vergunning om deze dranken te verkopen, zodat het ook niet moeilijk was om hiervoor bij de gemeente een vergunning te krijgen". Voor de opbrengst die behaald wordt uit de verkoop van de versna peringen hoeft de club ook al een doel. ,,Deze gaat naar het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF)". Hiermee steunt de vijfentwintig jaren tellende Lionsclub een ander goed doel. De eilandelijke muziekdag is dit jaar georganiseerd door de Lrons Club Schouwen-Duiveland. Reden om dit evenement op te zetten is het feit dat de groep dit jaar haar vijfde lustrum viert. In het programma boekje stond dan ook vermeld: „Meestal krijg je dan cadeaus, maar wij geven ze". Het was een cadeau aan de bezoeker en aan de muziekkorp sen die meegewerkt hebben, want de laatsten kregen een financieel rug- gesteuntje voor de verenigingskas. Voor de organisatie had zich binnen de Lionsclub een lustrumcommissie gevormd. De commissie telde vijf le den en de voorzitter hiervan was C. W. van Haveren. „Het is voor de eer ste keer dat wij een muziekdag heb ben opgezet. Daarom hebben wij ge meend dit te doen in overleg met de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen (KNF)", al dus Van Haveren. De voorbereidingen van de afgelo pen zaterdag gehouden muziekdag vonden het begin in oktober. „Het is heel mooi als je zo'n dag ziet groeien BROUWERSHAVEN - De organisatie van de eilande lijke muziekdag was in handen van de Lions Club Schouwen-Duiveland. „Aan de muziekdag deden elf muziekverenigingen van het eiland mee. „Al leen de Showband Rust Roest uit Zierikzee kon he laas niet deelnemen. Dit is omdat ze net voordat wij haar uitgenodigd hadden een afspraak gemaakt had om met een ander concours mee te doen", aldus S. H. Kraayeveld, president van de Lionsclub. We zijn regelmatig bij elkaar geko men en hebben hier en daar een ver gadering gehad. Zo moesten er ver gunningen aangevraagd worden bij de gemeente en contact gezocht wor den met de politie. Het was dan ook heel fijn om te mérken dat iedereen enthousiast was en iedereen zijn vol ledige medewerking heeft verleend", aldus de voorzitter van de lustrum commissie. In eerste instantie had de jubileren de club een andere lokatie op het oog. „Schuddebeurs was in eerste instan tie favoriet. Maar denkend aan de zeshonderd muzikanten, de aanhang en andere belangstellenden maakten dat dit niet te verwezenlijken was. Daar komt bij dat het weer dan niet tegen mocht zitten, want ik zou niet weten waar we al die mensen onder zouden moesten brengen". De organisatie van de muziekdag is toen op zoek gegaan naar een andere plaats waar de grootse dag plaats moest vinden. „Wij denken dat we een goede keus gemaakt hebben door Brouwershaven te kiezen. Het is een leuk plaatsje dat toch centraler ligt dan Zierikzee met er omheen een aan- al het nieuws in dé krant van Schouwen- Duiveland en op WOENSDAG gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen- Duiveland tot 1 oktober 1989, daarna betaalt u f 43,50 per 3 maanden. voor f 25,— willen wij een zomerlang leesplezier, (tot 1-10-89) daarna betalen wij I 43,50 per kwartaal. Een wettig betaalmiddel, bank- of girocheque, hebben wij bijgesloten Naam Adres Postcode Plaats Telefoon Handtekening nieuwe abonnee: De ingevulde en ondertekende bon. met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, ronder postzegel, sturen naar Zierikzeesche Nieuwsbode, abonnementenadmi nistratie. Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 11