Met 'n goede verhuizer kunt u rustig gaan slapen Provinciale Jeugd Olympische Dag c Bloembakken om snelheid op Elkerzeeseweg te beperken Viering honderd jaar B W en S op 27 juni in de Concertzaal Uw reis boeken... Rabobank VIDIBOSS RABOBANK ZIERIKZEE flakkee expresse bv Snelheidscontrole Elkerzeeseweg S ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE M'lieu Kamp Burgemeester Surfen De landbouw zal in de jaren negentig fors moe- De leerlingen van de RSG Professor Zeeman Het bericht dat hij is benoemd tot burgemees- De Nieuwerkerker Bas Arkenbout doet mee ten bijdragen aan de verbetering van het mi- gingen op kamp naar de Ardennen. (Pag. 3). ter van Brouwershaven wordt door L, N. La- aan het Nederlands kampioenschap branding lieu. (Pag. 2). brijère uit Domburg ongelofelijk genoemd. surfen. (Pag. 11). (Pag. 5). VRIJDAG 19 MEI 1989 145ste jaargang Nr. 24542 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) Wat goed genoeg geschiedt, geschiedt snel genoeg Augustus Op zaterdag 27 mei in Zierikzee ZIERIKZEE - Ongeveer 650 jeugdige sporters uit de he le provincie reizen op zaterdag 27 mei naar Zierikzee om daar deel te nemen aan de Provinciale Jeugd Olympi sche Dag die wordt gehouden in sporthal Onderdak. Het is voor de eerste keer dat het evenement op Schouwen- Duiveland plaatsvindt. Het Nederlands Olympisch Comité (NOC) begon vijf jaar geleden met de organisatie van Jeugd Olympische Dagen. De opzet hiervan was om de jeugd vertrouwd te maken met spor ten op een bepaald niveau en in een Olympische sfeer. Dat betekende on der andere dat in het programma ty pisch Olympische zaken als een openings- en sluitingsceremonie wer den opgenomen. De organisatie van het evenement in Zierikzee is in handen van de ge meente Zierikzee en de Zeeuwse Sportraad. Verder zijn elf provinciale Advertentie dan natuurlijk bij uw ook voor uw tickets. Rabobank Zierikzee Rabobank Oost-Duiveland Rabobank Schouwen bonden bij de activiteiten van de Pro vinciale Jeugd Olypische Dag be- trokken. Zij zijn verantwoordelijk voor de gang van zaken per tak van sport. De sporten worden uitgeoe fend zijn atletiek, basketbal, hand bal, hockey, paardrijden, tafeltennis, tennis, turnen, volleybal, voetbal en zwemmen. Landelijk De winnende teams van de diverse sporten gaan op 10 juni naar de Lan delijke Jeugd Olympische Dag die plaats vindt in het sportcentrum Pa pendal bij Arnhem. De Avro zal in haar programma Sportpanorama aandacht besteden aan de Jeugd Olympische Dagen die in de diverse provincies en in Papendal plaatsvin den. Zierikzee is naar verwachting te zien in de uitzending van 29 mei die plaatsvindt van 19,15 tot 19.55 uur op Nederland 2. Programma Het programma dat in Onderdak begint om 9.30 uur met de opening sceremonie waarbij gs-lid E. Maris- Koster de openingshandeling ver richt, waarna om 11.00 uur de wed strijden beginnen. Tussen 16.40-17.00 uur is er een demonstratie schermen en aansluitend is de sluitingsceremo nie. ontdek uw favoriete vakantiebestemming via het gratis VIDEO systeem van de Telefoon 01110-13955 Lorentz 1 3241 LX Middelharnis Tel. 01870-2188 Cricketpad 15 3223 EA Hellevoetsluis Tel. 01883-20016 Kreeftstraat 36 4301 ZD Zierikzee Tel. 01110-13163 Wielsingel 24 3261 VJ Oud-Beiierland Tel. 01860-13624 ZIERIKZEE - Sinds donderdag is de Elkerzeeseweg tussen Scharendijke en Ellemeet ..aangekleed" met een achttal bloem bakken, die twee bij twee en met een onderlinge afstand van 25 meter tegen de wegas zijn ge plaatst. Deze bloembakken geven deze drukke verkeersweg niet alleen een vriendelijker aanzicht, maar moeten er tevens voor zorgen dat de automobilisten deze Elkerzeese weg niet langer als racebaan gebruiken. Voor deze bakken die op verschillende plaatsen bij de bebouwde kom (bij Scharendijke en Ellemeet) bij zoij- ze van proef zijn neergezet is door het gemeentebestuur f 15.000, gulden neergeteld. Voordat bedrag zijn niet alleen acht bakken aangeschaft aar zijn er ook waarschuwingsborden met het opschrift 'pas op obstakels' geplaatst en is ook de openbare verlichting aangepast. Dit alles met het doel om de automobilist erop ic wij zen dat deze zijn weg slingerend tussen de bloemen doormoet zoeken. De waarschuwingsborden zullen overigens nog zöat worden vergroot. Nadat vanuit de bevolking van Scharendijke en Ellemeet herhaaldelijk is verzocht om maatregelen voor de verkeersonveilige situatie te nemen, heeft het gemeentebestuur van Middenschouwen besloten om eerst een proef met bloembakken (een methode die ook in de binnenstad van Zierikzee is toegepast) te nemenalvorens over te gaan tot ingrijpende en kostbare aanpassingen van de El kerzeese weg. oen beeld van de ontwikkeling van de diverse gemeenten en de geschiedenis van de jubilerende vereniging van B, W en S. Ook zijn in het boek lijsten opgenomen van de burgemeesters en secretarissen die in de loop der tijd in de diverse gemeenten werkzaam wa ren. De beide auteurs overhandigen op 27 juni het eerste exemplaar van het jubileumboek aan de commissaris van de koningin in Zeeland dr C. Boertien. Nadien is het boek voor ie dereen te koop via de boekwinkels. Boertien is een van de genodigden die met zijn echtgenote de jubileum bijeenkomst bijwoont. Hij houdt een inleiding namens het provinciaal be stuur. Namens de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten spreekt hoofd directeur K. G. d'e Vries. Tot de gasten bij de jubileumviering behoren ver der de gs-leden Maris-Koster en Bar- bé en oud-leden en vertegenwoordi gers van regionale instellingen. De bijeenkomst in de Concertzaal begint om 14.00 uur. Het gedeelte voor en na de pauze, waarbij diverse mensen het woord voeren, wordt steeds afgesloten met een muzikaal gedeelte, waarin Karin Haak uit Nicuwerkcrk en haar medestudente aan het Utrechts Conservatorium Xin Xin Pi klassieke muziek ten ge hore brengen op viool en piano. Dc jubilerende vereniging werd honderd jaar geleden opgericht om dc kennis van het adminstratief recht betreffende het bestuur van de ge meenten te bevorderen en de gemeen schappelijke belangen van de ge meenten of de leden te bevorderen. Vooral deze laatste doelstelling kreeg de aandacht tijdens dc bijeenkom sten die in die beginperiode twee keer per jaar plaatsvonden. Weinig oog Togen 1923 bestonden de leden van de vereniging vooral uit burge meesters en wethouders. Omdat die weinig oog hadden voor de belangen van andere leden-ambtenaren werd dc vereniging op 27 maart 1923 opge heven en direct daarna op 18 april 1923 opnieuw opgericht. Het werd toen dc de Vereniging van Burge meesters, Secretarissen en (gemeen- te)Ontvangers. In de jaren dertig was ook Sint Philipsland vertegenwoor digd in de vereniging. Na dc Tweede Wereldoorlog wer den dc gemeente-ontvangers niet meer als lid toegelaten. In 1961, na de herindeling van dc gemeenten op Schouwcn-Duivcland, waren het dc wethouders die erbij kwamen als lid. De jublilercndc vereniging van B, W en S functioneert als een informeel en besloten overlegorgaan waar de leden gemeentelijke aangelegenhe den en dc gemeenschappelijke belan gen bespreken. Op die manier wordt dc samenwerking tussen dc aan gesloten gemeenten bevorderd. I Met toesprakenklassieke muziek en aanbieding jubileumboek ELKERZEE - Bij een anderhalf uur durende snelheidscontrole op de Elkerzeeseweg stelde de rijkspolitie vast dat tien personenauto's de maxi mumsnelheid in de woonkern over schreden. De controle werd vanmorgen (vrij dag) tussen 8.00 uur en 9.30 uur uitge voerd. In totaal werd de snelheid van 79 auto's via de radarapparatuur on der de loupe genomen. In tien geval len bleek die te ver boven de toegesta ne maximumsnelheid van 50 kilome ter te liggen. De hoogste snelheid die werd gemeten was 79 kilometer per uur. De overtreders vinden binnen kort een bericht van hun overtreding in de brievenbus. Advertentie ZIERIKZEE - Volgende maand, op dinsdag 27 juni, is het precies honderd jaar gele den dat enkele burgemeesters en gemeentesecretarissen van Schouwen-Duiveland in het stadhuis te Zierikzee bijeen kwamen. Een bijeenkomst die historisch werd omdat toen de vereniging van van Burgemeesters en Secretarissen op Schouwen-Duivëland werd opgericht. Een vereniging die nu, een eeuw later, nog steeds een bloeiend bestaan leidt. De leden bestaan inmiddels uit de burgemeesters, wethouders en gemeentesecre tarissen van de gemeenten op Schouwen-Duiveland én Sint-Philipsland. Op de histori sche datum, 27 juni, wordt het eeuwfeest herdacht met een bijeenkomst voor genodig den in de Concertzaal te Zierikzee. Tijdens die bijeenkomst wordt met besteed aan het honderdjarig bestaan beschrijvingen van de vroegere en toespraken, klassieke muziek en de van de vereniging. Het boek werd ge- huidige gemeentehuizen op overhandiging van het jubileumboek schreven door de streekarchivarissen Schouwen-Duiveland en Sint Philips- 'De gemeente van huis uit' aandacht H. Uil on G. C. Groenleer. Het omvat land Verder geeft het via oveizichten Een van de afbeeldingen in het jubileumboekje dat wordt uitgegeven ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de vereniging van B. W en S. Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina s Verwachting tot zaterdagavond: Aanhoudend zonnig In de nacht en vroege ochtend hier en daar mistbanken. Overdag zonnig. Minimumtemperatuur ongeveer 10 graden. Middagtemperatuur om streeks 26 graden. In het Waddenge bied enkele graden lager. Overwe gend matige wind uit noordoost tot oost, vannacht weinig wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 23 mei: Zondag: Zonneschijn: 80% Kans op neerslag: 10'7c Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 26 graden Windkracht: oost 4 Maandag: Zonneschijn: 807c Kans op neerslag: 107c Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 26 graden Windkracht: oost 4 Dinsdag. Zonneschijn: 80% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 26 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 20 mei Zon op 05.39, onder 21.35 Maan op 22.04, onder 04.49 21 mei Zon op 05.37, onder 21.37 Maan op 23.15, onder 05.16 22 mei Zon op 05.36, onder 21.38 Maan op onder 05.54 Volle Maan: 20 mei (20.16) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Hogedrukgebieden rege ren de komende 24 uur, en ook nog enkele dagen daarna, ons weer. Een nieuwe hogedrukkern trok vandaag via Schotland naar het oosten en neemt daarbij in betekenis toe. Deze kern wordt zaterdagavond boven zuid-Skandinavië verwacht. Voor ons houdt dit in, dat de wind geleide lijk wat gaat toenemen uit noordoost tot oost. Daarmee wordt aanhoudend droge en tamelijk warme lucht aan gevoerd. De lucht wordt op den duur ook droger, waardoor het weer vooral in het noorden wat frisser zal gaan aan voelen. Ook zal het wat minder heiïg worden waardoor de zonnestraling, vooral op zondag, wat feller wordt. De middagtemperaturen veranderen de komende dagen nauwelijks: zowel op zaterdag als op zondag loopt het kwik in het midden en zuiden tot iets boven de 25 graden op. In het Wadden gebied en op zaterdag ook langs onze westkust, blijft het 's middags iets koeler. De wind wordt matig en is za terdag noordoost tot oost. Op zondag ruimt de wind naar oost.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1