Het lied van ons eiland door Stad en Lande op band gezet 'Wij willen met onze muziek de christelijke boodschap brengen' VIER WINDEN De Vries: uitkerings trekkers niet verder op achterstand Wekelijks tv- gesprek met premier voorlopig- van de baan ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 18 mei 1989 Nr. 24541 7 Ter gelegenheid van gouden jubileum ZIERIKZEE - „Waer 't lied van de natuur opruust uut oneindige vèrten in anzwelt tot êên machtige symphonie, die de glorie van ons eiland in zich draegt". Die glorie van het eiland komt tot leven op het bandje Het lied van ons eiland, dat de Vereniging Stad en Lande Schouwen-Duiveland zaterdag 20 mei tijdens haar jubileumdag in de Nieuwe Kerk in Zierikzee presenteert. iwn/ omü/ ..Het lied van ons eilandis de titel van het cassettebandje met liedjes in de streektaal dat ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van Stad en Lande uitkomt. Zingen. De tijd dat liedjes als De viswuven van Erremuje, d'n Uul van Brouwersaeven etc. op Schouwen- Duiveland gemeengoed waren is voorbij. Niet alleen heeft de radio er voor gezorgd dat er over het alge meen nog weinig wordt gezongen, ook het genre is aanmerkelijk veran derd. Die goed in het gehoor liggende Oudhollandse liedjes en liedjes in de streektaal hebben een behoorlijke veer moeten laten ten opzichte van het Engelstalige repertoire. Nu Stad en Lande dit jaar met een aantal activiteiten haar vijftigjarig bestaan viert, heeft de streektaal commissie een soort „reddingsopera tie" voor het lied in de streektaal op poten gezet. In navolging van de bun del verhalen in de streektaal die 24 november tijdens een symposium ten doop wordt gehouden, heeft deze commissie er tevens voor gezorgd dat de afgelopen vijftig jaar ook muzi kaal worden belicht, zodat de liedjes uit de oude doos, eveneens voor het nageslacht bewaard blijven. Zo luidt de verklaring van Ad Leijdekkers, streektaalschrijver en lid van de streektaalcommissie voor het idee om een bandje met streektaalliedjes uit te geven. Voor de oudere bewoners van Schouwen-Duiveland moeten de lied jes op het bandje bekend in tie oren klinken. Wat te denken van de hos- en kermisbedjes als Sien, Sien, Siene lae m'n los, Tiengeliengelieng en d'n Uul Van Brouwersaeven of kinder liedjes als Wiegele, wiegele bootje en duje, duje kinnetje, 't Zijn overigens niet alleen vrolijke en pretentieloze liedjes die op het bandje te beluiste ren zijn. Zo is ook een muzikaal relaas over die goeien ouwen tied te horen en wordt Schouwen-Duiveland gepro moot als vakantieland in het liedje Kom naer ons eiland toe en Ons binne mè boertjes. Die laatste liedjes wer den begin jaren veertig door het MCD-cabaret van M. C. Doeleman met succes op de planken gebracht. ,,Een week lang trokken we met dit cabaret een volle Concertzaal" ver telt Leijdekkers, zelf lid van dit Zie- rikzeese cabaret uit vervlogen dagen. De in totaal zeventien liedjes zijn door dr A. de Vin, mevrouw L. E. M. Veltman-Hack, A. Damman en A. Leijdekkers verzameld en onder lei ding van Mar van der Veer op de band gezet. Op het bandje, dat begin april in studio Ron Konings in Vrouwen polder is opgenomen zijn de stemmen te horen van het gemengd koor Nu met Hope uit Burgh, dat onder meer het lied Jikkemiene en het Schouws Volkslied ten gehore brengt. Voorts zingt een aantal leden van de toneelgroep van de muziekvereni ging Nieuw Leven uit Ouwerkerk en kele hos- en kermisbedjes. Kees van der Maas zorgt hierbij voor een pas send accordeonmuziekje. Eveneens uit Ouwerkerk komt een dames zanggroep met oud-leerlingen van meester C. A. Swenne, de componist van het Schouwse volkslied en De viswuven van Erremuje. Liedjes die op het bandje niet ontbreken. De Bruse bijdrage aan dit muzikale stukje Schouwen-Duiveland bestaat uit een optreden van het kinderkoor Bru onder leiding van Rianda Brouwer-Dalebout. Dit koor neemt de vertolking van 'n liedje uut Bruu, ons eige durp en het Bruus Volkslied van mevrouw A. Wiebrens-Beekman voor zijn rekening. Mevrouw Elvira Vos-Simons brengt enkele kinder bedjes ten gehore, waarbij Dik de Ko ning de gitaarbegeleiding verzorgt. Teksten Andere medewerkenden aan dit bandje zijn een acht vrouw sterk en semble onder leiding van Mar van der Veer die tevens voor de piano en orgelbegeleiding tekent, Annemarie van den Berghe (zang) en Ad Leijdek kers. Deze laatste zingt niet alleen maar zorgt samen met A. de Vin, me vrouw L. E. M. Veltman-Hack, Anne marie van den Berge en mevrouw L. Blom-Schaleven ook voor de inlei dende teksten bij de bedjes. Met deze teksten wordt een beeld geschetst van het leven op Schouwen-Duive land van de afgelopen vijftig jaar. Zo wordt de tijd waarin men zijn dorst stilde met (toen nog) zuiver regenwa ter nog eens in herinnering gebracht, evenals de oorlogsjaren, de ramp en de ontsluiting van het eiland door de Deltawerken. De omslag van het bandje met een afbeelding van het eiland is naar een ontwerp van Anneke Leijdekker. Van het lied van ons eiland, zoals het bandje officieel heet zijn in eerste instantie tweehonderd exemplaren op de markt gebracht.' Deze bandjes zijn zaterdag 20 mei na afloop van de jubileumdag te koop in de Nieuwe Kerk van Zierikzee. Gedurende de periode dat de expositie Kleine Schatten van Schouwen-Duiveland daar ondergebracht is zijn de bandjes daar te koop, vervolgens „reist" het bandje mee met de Kleine Schatten van Schouwen Duiveland naar ach tereenvolgens Haamstede, Bruinisse en Brouwershaven. TILBURG - In samenwerking met de computergigant 'Digital Equip ment uit Utrecht wil dc Katholieke Universiteit Brabant (KUB) medio 1991 de nieuwbouw realiseren van een 45 miljoen gulden kostende „bi bliotheek van de toekomst". De gea vanceerde bied, volgens de initiatief nemers de modernste van Nederland, fungeert als proeftuin voor Europa en gaat ruimte bieden aan duizend studieplaatsen. Dat is door de KUB bekendgemaakt. Van de duizend stu dieplaatsen worden er 750 uitgerust met de nieuwste informatievoorzie ning: het pilotsysteem. Vrijdag 19 mei Nederland 1 13.uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.40 uur Centennial, Amerikaanse serie gebaseerd op het gelijknamige boek van James A. Michener. 10.30 uur Avontuur! Vanmiddag: Ring of fire, serie. Afl. 3. 17.30 uur Journaal. 17.45 uur Eindexamenjournaal, na beschouwing van de vandaag ge maakte eindexamens. 18.00 uur Henderson Kids, Australi sche serie over de avonturen van de kinderen Henderson. Afl. 7. 18.47 uur Tom en Jerry. 19.00 uur Journaal. 19.19 uur Prince in concert, hoogte punten uit het concert dat Prince vo rig jaar in Dortmund gaf in het kader van zijn Love Sexy Tour door Europa. 19.30 uur Father Dowling, Ameri kaanse misdaadserie. 20.20 uur Hints, spelprogramma. 20.55 uur Wereldmuziekconcours/ Voorbeschouwing, hoogtepunten uit de mars- en showwedstrijden van dit concours uit 1985 te Kerkrade en een vooruitblik op het concours dat in ju li plaatsvindt. 21.30 uur Brandpunt, actualiteitenru briek. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur In 't holst van de nacht, se rie. 23.30 uur Mother, jugs and speed, Amerikaanse komedie uit 1976. Nederland 2 07.25 uur Goodmorning Amerika, ontbijttelevisie. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur TROS telearchief, serie programma's uit het beeldarchief. 17.00 uur Derrick, Duitse misdaadse rie. 18.00 uur TROS wondere wereld, po pulair wetenschappelijk magazine. 18.20 uur Familie Oudenrijn, serie. Afl. 6, herh. 18.44 uur Suske en Wiske, tekenfilm serie. 19.06 uur Knight rider, Amerikaanse serie. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Op volle toeren, Neder landstalige muziek. 21.50 uur TROS Aktua Export, maandelijks exportmagazine mei vanavond Portugal als thema. 22.30 uur TROS sport, wekelijks sportmagazine. 23.00 uur TROS weekendfilm: Twee vrouwen (Between to women), Ame rikaanse speelfilm uit 1986. 00.41 uur Journaal Nederland 3 09.05, 13.00 en 17.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 09.30 uur Suske en Wiske anders be keken, les 2. 10.00 uur Nieuws uit de natuur, les 24. 11.00 uur SchoolteIevisie-**«ekjour- naal, les 28. 17.30 uur Journaal 17.45 uur Sesamstraat 18.00 uur Medelanders Nederlanders, voor Turken. 18.30 uur Financieel management, les 3. 19.00 uur Het klokhuis. 19.15 uur Jeugdjournaal 19.25 uur TV-3, gevarieerd magazine. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Avondvoorstelling: Neder landse Mozartweek 1989 - Openings concert. Werken van Haydn en Mo zart uitgevoerd door Ronald Brautigam, piano; Miranda van Kra lingen, sopraan en Dick Teunissen, posthoorn o.l.v. Hans Vonk. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Gesprek met de minister president. 22.50 uur Bekendmaking AKO lite ratuurprijs in Uit de kunst, recht streekse uitzending gepresenteerd door Leonie Jansen en Joop van Tijn. 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie 15.00 uur Felice. Herh. 15.35 uur I.Q. Herh. 16.05 uur Labyrint. Herh. 17.00 uur Flipper, Amerikaanse jeugdserie. 17.25 uur Juke Box 17.30 uur Arnold, Amerikaanse jeugdserie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie voor de allerkleinsten. Afl. 174, herh. 18.05 uur Prikballon, kleutermagazi ne. 18.20 uur Schoolslag, spelprogramma voor middelbare scholieren. 19.00 uur Uitzending door derden, programma van de Socialistische Omroep. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Buren, Australische serie. Afl. 107. 20.20 uur Juke Box 20.40 uur Story of S.O.E. 8-delige Britse serie van Dominic Flessati over één van de meest geheime oor logsorganisaties. Deel 7. 21.40 uur Festival van Vlaanderen. Mijn moederspraak VIII: Wat veuzelt in het loover. 22.25 uur Kunst-zaken 22.30 uur Nieuws 22.45 uur Weerbericht Aansl. Paard enkoersen 22.50 uur De machten van de revolu tie, 7-delige Franse serie van Charles Brabant. Afl. 1. 23.45 uur Coda: Achter glas, van Lu- cienne Stassaert. BRT 2 18.45 uur Babel, wekelijkse nieuws brief voor Mai^okkaanse migranten. 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 744. 19.23 uur 2x7, tv-spelletje. 19.28 uur Programma-overzicht 19.30 uur Nieuws 20.00 uur Het zaad van de demon (De mon Seed), Amerikaanse speelfilm uit 1977. 21.30 uur Première-Filmspot, Ri chard Burton, filmportret. ROERMOND - Het uit 28 gemeen ten bestaande gewest Midden- Limburg heeft in Roermond zijn plannen gepresenteerd om van de Grindmeren langs de Maas met een oeverlengte van 125 kilometer een watersportgebied van allure te ma ken. Het totale waterplassencomplex wordt daarbij even groot als de Loos- drechtse plassen. Gewestvoorzitter drs. A. Jacobs deelde mee dat het regionale ontwik kelingsprogramma van provincie, ge meenten en van de voornaamste be zitster van de Grindmeren, de NV Aqua Terra, een investering vergt van rond een miljard gulden. GOES - De uitkeringstrekkers mo gen het CDA er in een volgend kabi net op aanspreken dat zij niet op een nieuwe achterstand worden gezet. CDA-fractieleider De Vries zei dit in Goes, tijdens de eerste CDA- Euroverkiezingsbijeenkomst op weg naar 15 juni. „Het is een eis van soli dariteit dat er niet extra nieuwe ach terstanden ontstaan", aldus De Vries, doelend op het vraagstuk van herstel van de koppeling tussen lo nen en uitkeringen. Ook volgens premier Lubbers is op komen voor de zwakken in de samen leving een van de punten die op de agenda voor de jaren negentig hoort. „In het nieuwe karwei dat ons te wachten staat, hoort ook het oude be grip dat tegelijkertijd springlevend is: schild voor de zwakken." Lubbers liet zich niet uit over zijn wensen ten aanzien van een coalitie na 6 september. „Ik ga hier en nu geen namen noemen, het gaat om de inhoud van het beleid. Maar wij moe ten de resultaten van het herstelbe leid niet wegspoelen. Het karwei is in die zin af. dat we goed op koers zit ten." Verontwaardigde Zeeuwse akker bouwers grepen de CDA-bijeenkomst aan om bij de christen-democratische top aandacht te vragen voor de nega tieve gevolgen van het Europese land bouwbeleid. Met tractoren voor de deur en spandoeken in de zaal vroe gen zij een tijdelijke compensatie van de Nederlandse regering om hun erg ste klappen te boven te komen. Lubbers erkende dat de Nederland se akkerbouwer het momenteel niet breed heeft, toch ziet hij een weg „uit het dal", al zal dit voor een aantal zwakkere bedrijven te laat komen. Zaterdag 27 mei gospelconcert in Christelijke Gereformeerde kerk ZIERIKZEE - Zelfs in de pauze van de repetitie zijn de leden van het Zierikzeese interkerkelijk koor Adonaï het zingen nog niet moe. 'Kom mee naar buiten allemaal, dan zoeken wij de wielewaal', klinkt het luidkeels en een beetje uitdagend door het zaaltje van buurt- en clubhuis de Lichtboei. Even afreageren na een intensieve oefening om het lied He shall feed his flock uit de Young Messiah van Handel vierstemmig onder de knie te krijgen. De leden van Adonaï komen al sinds 3»/2 maand wekelijks bijeen in de Lichtboei om onder leiding van de zangeres Liesbeth Franken te oefe nen en repeteren. Doel van dit alles is het gospelconcert dat op zaterdag 27 mei wordt gehouden in de Christelij ke Gereformeerde kerk aan de Zeven- getijstraat te Zierikzee. Een concert waaraan behalve Adonaï ook het Christelijk Gereformeerd jeugdkoor Sjaloom onder leiding van Kees Groenleer, de gospelgroep the Messa ge onder leiding van Peter Schouls en de pianistes Cathy Kotoun en Caecile Boschman meewerken. Contact Het is voor de eerste keer dat een dergelijke zangavond in de Zierikzee se kerk wordt georganiseerd. „Het is er ons vooral om te doen een ontspan nen sfeer te creëren. Contact te ma ken met het publiek. Het is niet zo dat wij optreden en dc mensen luiste ren. Wij willen graag één geheel vor men met het publiek. Samen muziek maken. Wij brengen de muziek niet puur voor de kunst, maar met het doel de christelijke boodschap naar buiten te brengen", aldus Liesbeth Franken. Het koor waarover zij dc leiding heeft, Adonaï, bestaat uit ongeveer 25 leden waarvan het grootste ge deelte uit Zierikzee komt. Het koor bestaat ongeveer zeven jaar en het re pertoire bestaat vooral uit lichte koormuziek die ook gebruikt kan worden in kerken. Adonaï is met haar gospels, negro-spirituals en folksongs dan ook regelmatig te ho ren in diverse kerken. Tijdens het gospelconcert op 27 mei zingt het koor diverse bewerkte nummers uit dc Messiah van Handel en een Ame rikaanse gospel bewerkt door Mar van der Veer. Het waren leden van Adonaï die leiding staat van Peter Schouls. Een acht leden tellend zanggezelschap dat inmiddels twee jaar bestaat. Het re pertoire omvat liedei-en uit de bun dels van de Christelijke jongerenbe weging en zelf bewerkte arrangemen ten uit Youth for Christ. Tijdens het concert treedt ook de Zierikzeese pianiste Cathy Kotoun op. Samen met haar studievriendin van het Rotterdams conservatorium Caecile Boschman speelt zij quatre mains op de piano. Het 'is verder de bedoeling om het publiek bij het gospelconcert te be trekken door het een canon te laten meezingen. Het concert wordt beslo ten met een gezamenlijk optreden van alle deelnemers die het Halleluja zingen. Ten behoeve van het evene ment is een speciale band van bege leidenden samengesteld. Hij wordt gevormd door Gerard Bin (keyboard), Peter Schouls (gitaar), Astrid Schouls (dwarsfluit), Ronnie van der Schelde (dwarsfluit), Gerard van Wagtendonk (slagwerk) en Marjolein van Wagten donk (trompet). Voor het gospelconcert hoeft geen toegangsprijs betaald te worden. Door middel van een collecte wordt geld ingezameld ten behoeve van de Stichting Tbt heil des volks. Een stichting die al vele tientallen jaren in Amsterdam werkzaam is ten be hoeve van de opvang van druggebrui kers. Men heeft hiervoor enkele op vanghuizen. Nu de subsidiekraan dichtgedraaid dreigt te worden is men aangewezen op eigen fondsen. De mogelijkheid bestaat dat Dannie Tramper tijdens het gospelconcert wat vertelt over het werk van de stichting. Het concert begint om 20.00 uur en de kerk is open vanaf 19.30 uur. met het idee kwamen voor de organi satie van een gospel-concert in de Christelijke Gereformeerde kerk. Doordat hun muzikale begeleider Kees Groenleer tevens de dirigent is van het Christelijk Gereformeerd jeugkoor Sjaloom, is ook dit koor bij het concert betrokken. Sjaloom telt 35 leden van 16 tot 24 jaar afkomstig uit heel Schouwen-Duiveland. Het koor zingt vooral liederen uit het Liedboek van de kerken in de wat modernere stijl. Op 27 mei zingt zij de Passion van Adrian Snell, gospel muziek en kerkmuziek. Evenals door Adonaï wordt dat alles vierstemmig gebracht, Zesstemmig wordt gezongen dooi de gospelgroep the Message die onder HILVERSUM - De komende maan den zal de NOS geen wekelijks ge sprek met dc minister-president uit zenden. De omroep heeft hiertoe in overleg met de Rijksvoorlichtings dienst besloten. Als reden geldt dc demissionaire status van het kabi- net-Lubbers, de Europese verkiezin gen van 15 juni en de campagne voor de vervroegde verkiezingen voor de Tweede Kamer op 6 september. De premier was zelf eveneens voor stander van het opschorten van de wekelijkse uitzending, zo heeft de NOS woensdag meegedeeld. Na de formatie van een nieuw kabinet gaat de omroep opnieuw van start met het vrijdagse tv-gesprek met de - nieuwe - minister-president. 106 Door M. A. M. RENES-BOLDINGH „En je zag eruit, alsof je een spook had gezien". „Heb ik misschien ook. 't Licht bleef in de molen hangen, 't wou er niet meer uit weg. Bij dat licht zag ik het spook. Of, nee, dat is natuurlijk onzin. Zeg jij 't maar, ik weet 't niet". „Je nam misschien iets waar?" be gint Thea voorzichtig. „Laten we 't zó zeggen: ik nam iets waar. Misschien de mammon van 't versje; die molenpsalm speelde me door de kop, vanaf dat vader erover begon. Of de familiegeest, waar jij 't wel eens over hebt. Hoewel ook dat natuurlijk onzin is". „Maar je voelde iets, Geurt!" „Er was iets, en ik ben nog nooit zo ontdaan geweest. Dc molen was bezet gebied, hoewel 't mijn eigen, ouwe molen was. De vijand zat erin". „En toen. Geurt?" fluistert Thca, terwijl ze zijn hand steviger drukte. „Nou, 't was de vijand, hè! Ik ge loof, dat ik gescheeuwd heb, en toen ik terug, naar jou. En naar de jongen, 't Geld kon stikken voor mijn part. Vlak daarop viel de donderslag; ik dacht, dat de molen op me viel; dat de vijand op me viel. 't Ging alles veel gauwer dan je kunt vertellen, want meteen was ik weg ook". „En ik heb er niets van begrepen", klaagt Thea. „Stil nou maar, meisje, 't is nou im mers in orde en de jongen weet er al van". „De jongen! Ja! 't Is de nacht van zijn leven geweest. Waarom heb je 't me niet eerder verteld. Geurt?" „Och, waarom", zegt de onverbeter lijke zwijger, die opeens merkt, dat hij zijn perken verre te buiten is ge gaan. „We gaan maffen. Thea". Dat kan er juist nog bij. Voller moet de maat niet worden, Nog een handdruk, bezegeling van 't vernieuwde verbond, en ze geven zich over aan de slaap. De vensterom- trek tekent zich reeds duidelijk af te gen de lichter wordende hemel. De re gen heeft opgehouden te vallen, de laatste onweerswolken verlaten 't veld. Een klein uur later wordt de he mel aan de oosterkim donkerrood van kleur. Donkerrood; als met uiter ste inspanning komt ook de zon bo ven de horizon kijken, 't Is een zware geboorte, die van de nieuwe dag en zij wordt door heel wat zuchten bege leid. Maar de dag wordt geboren en dan begint ook meteen het leven in de polder te ontwaken, alsof er geen noodnacht is gepasseerd. Nuchter en zakelijk rinkelen de arbeidsgelui- den: emmers, pompzwengels, wagen wielen. Hier en daar loeit een koe, verlangend om van haar melk te wor den verlost. De melkers soppen mop perend door half verdronken weiden. Kors de Jong loopt als een der eersten zorgelijk langs zijn nog te veld staan de tarwe. Hij, zie zo zelfverzekerd heeft zitten praten bij Geurt in 't mo lenkantoor, moet constateren, dat in deze dolle nacht al Gods winden hém tegen zijn geweest. Het koren ligt neergeslagen, om niet weer op te staan. Dc reeds rijpe korrels zullen gaan kiemen in de lauwe, vochtige grond; hij kan zijn oogst wel afschrij ven. Kees Mulder jammert in zich zelf, dat hij de hypotheekaflossingen beter nog wat onder zich had kunnen houden; hij staat voor zijn beste boomgaard en 't is afbraak en ver woesting, wat hij ziet. 't Fruit, dat nimmer rijpen zal, ligt op de drassige grond, uitgezaaid door de storm wind. Maar ook verder is er onberekenba re schade aan afgerukte dakpannen en ingehagelde kasruiten, de bereke ning daarvan is nog zomaar niet ge reed. De wereld is een slagveld ge worden, waarvan straks de kranten met vette lettere gewag zullen maken. In een weiland, kort aan de Zwarte Weg, lig een doodgeslagen koe; een zwartgeblakerde balg, met vier ver krampte poten. Dicht erbij zaten van nacht twee jonge mensen. Die zijn ge spaard. De koe moest sterven; straks zullen de boerenknechts haar vinden, bekijken en hun hoofden schudden, vanwege het verlies. Daarna zullen ze naar huis terugkeren en de baas zal 't destructiebedrijf opbellen, om voor het weghalen te zorgen. De andere koeien lopen smakelijk te grazen; die weten van geen verlies. Maar ook de eenden ontwaken, en de duiven, en de bijen vliegen aarze lend uit. Voor hun overfijn gevoel zit er nog een waarschuwing in de zwaar-vochtige atmosfeer. Zelfs de sterkste planten van Thea's gehaven de border beginnen zich alweer op te heffen en de plassen zakken weg in het gazon. Ook de dappere merelman ontwaakt. Hij schudt de nachtscha duwen van zijn veren en schiet weg, regelrecht naar de uiterste molen- nok. Daar pikt en plukt hij aan zijn verenpak en koestert zich behagelijk in de lang ontbeerde zonnestralen. En dan. wanneer hij geheel vervuld is van zonneweelde, blaast hij zijn klei ne vogelbalgje op en zet zijn grote gloria in. Om de gouden bruid van zijn dromen, die weer koket staat te draaien; om het leven, dat elke mor gen nieuw is; om het licht, dat wel door dc duisternis besprongen, maar nimmer geheel verslonden wordt. Over alle verslagen vijanden jubelt de kleine merelman. Maar dat is niet enkel gloria. Dat is; Gloria in excelsis Deo! EINDE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 7