Fotopuzzel Stad en Lande (8) ,,Ik vond het niet moeilijk" Zaterdag molendag streeknieuws Fossielen en mineralen te zien in Dikke Toren MOEDERDAG-MENU In samenwerking met de Nieuwsbode het niet begeven met een fiets op een voetpad en het richting aan geven naar links, wat toch vaak nog moei lijkheden oplevert", aldus de opper wachtmeester. Aan het praktische gedeelte van het examen werkten drie politiemen sen mee. Aeht ouders van de ouder raad van basisschool de Meerpaal werkten gedurende de gehele dag mee, door te posten over de gehele route. Zij hielden de deelnemers in de gaten en noteerden de fouten die er eventueel gemaakt werden. ,,De resultaten die nu geboekt worden zijn goed. Plusminus 80 procent van de kandidaten slaagt voor het exa men. Dat is een goede uitkomst. Ze ker vergeleken bij de afgelopen twee jaar". De kinderen van de negen basis scholen hebben voorafgaand aan het examen een jaar het verkeer en ver schillende verkeerssituaties goed be keken. De verkeerslessen worden ook op de groepen acht van de basisschool toegespitst. ,,Zij zijn het die het ko mende jaar op'de fiets richting Zie rikzee gaan, om daar de voortgezette opleidingen te gaan volgen. Het is ook daarom dat wij als politie in de maanden augustus/september regel matig controles houden. Het zijn vaak preventieve controles die toch nodig blijken te zijn, want het aantal fietsers dat bij ongelukken betrok ken raakt is over het algemeen niet laag". Voor de inmiddels 108 geslaagden van het verkeersexamen wordt er op donderdagmiddag 1 juni een diplo ma-uitreiking georganiseerd in de Blauwe Keet in Oosterland. Hierbij zal aanwezig zijn burgemeester A. Bergshoeff van de gemeente Duive- land en de wethouder C. J. van Liere van de gemeente Bruinisse. De deelnemende scholen aan de toets waren van de gemeente Bruinis se de Meerpaal, Op Dreef, de Pieter van Dijkeschool. Vanuit Sirjansland de openbare basisschool. De Ds. Bo- germanschool en de Openbare Basis school Oosterburcht waren van Oos terland gekomen om deel te nemen aan het examen. De School met de Bijbel en de Dobbelsteen uit Nieu- werkerk deden mee aan de ver- keerstoets evenals 't Stoofje uit Ouwerkerk. De 108 geslaagden heb ben met recht bewezen dat ze zich als een dame en een heer in het verkeer kunnen gedragen. AARDENBURG Begeleiding De Volkshogeschool Zeeland houdt 26, 27 en 28 mei een driedaagse cursus over het thema Omgaan met de dood. De cursus is bedoeld voor vrijwilli gers en beroepskrachten, die in hun werk met stervenden en rouwenden worden geconfronteerd. Stervens- en rouwbegeleiding is geen apart be roep. Het begeleiden bestaat erin, de stervende en rouwende zoveel moge lijk 2ichzelf te laten zijn en zich-be wust te laten worden van eigen be hoeftes. D<* ontmoeting van mens tot mens is hierin wezenlijk. Vertrek kend vanuit de eigen ervaringen van de deelnemers wordt tijdens de cur sus gezocht naar de essentie van het helpen in stervens- en rouwsituaties. Voor meer informatie: 01177-1259. ZIERIKZEE - De Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland organi seert voor haar leden één keer per jaar een excursie. Deze keer ging de reis naar Leiden. Ongeveer honderd mensen hebben hieraan deelgenomen. De interesse van de leden gaat kennelijk niet alléén uit naar Schouwen-Duiveland. Zie Zie- rikzeesche Nieuwsbode d.d. 8-5-89. De oplossing van puzzel nr. 7 is: de regenput met pomp bij de N.H. kerk te Burgh. De inwoners van Burgh konden vroeger, toen er nog geen waterlei ding was, bij langdurige droogte hier water halen. De oorspronke lijke welput dateerde uit ongeveer 1880. De pomp was tot 1940 in gebruik. De Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland heeft, in samenwerking met de ge meente Westenschouwen, de pomp in 1987 herplaatst. Aan de voet van het opgemetselde gedeelte is nog de bovenkant van een water- keldergewelf te zien. De prijswinnaar is: M. Ho- genstein, 't Lage Burgh 5, Burgh. Wilt u meedoen met de puzzel, stuurt u dan uw oplossing vóór a.s. woensdag naar: Stad en Lan de Jubileumfoto, Postbus 135, 4300 AC Zierikzee. Zet duidelijk naam en adres én het nummer van de puzzel op een voldoende ge frankeerde envelop. Oplossingen kunnen niet bij de krant ingele verd worden. Iedereen kan mee doen Onder de goede inzendingen wordt 25,00 verloot. Herts beeck. SCHOUWEN-DUIVELAND - De nationale molen- en fietsdag die morgen, za terdag, plaatsvindt krijgt ook op Schouwen-Duiveland aandacht. Zes van de totaal elf molens die nog in de regio staan zijn geopend voor publiek. Bij vol doende wind zullen de meeste molens ook draaien en in vier molens wordt graan gemalen. De molenaars die zich hiermee bezig houden zijn ook bereid het publiek te informeren over alles wat met hun molen te maken heeft. Ge malen wordt in de molens de Hoop en Den Haas in Zierikzee, de molen te Nieuwerkerk en de molen Graanhalm te Burgh-Haamstede. Bij deze laatste molen worden ook pannekoeken en molenbolussen gebakken. Verder is de molen in Oosterland en molen De Zwaan in Moriaanshoofd te bezichtigen. Het publiek is overal vanaf ongeveer 10.00 uur tot 17.00 uur welkom. In het kader van de nationale fietsdag kan in de Westhoek een fietstocht van 28 ki lometer worden gereden die van start gaat bij het VVV-kantoor te Renesse of de molen de Graanhalm in Burgh-Haamstede. Op de routekaart staat ook een rebus waarmee prijzen gewonnen kunnen worden. DEN BOSCH - De gemeente Den Bosch heeft li,4 miljoen gulden te veel betaaald aan projectontwikke laar Brabant Vastgoed BV (BVG) als voorschot op een schadevergoeding wegens wanprestatie. Dat is de be langrijkste conclusie van een gepu bliceerd rapport van een commissie van deskundigen. De commissie, on der leiding van prof. mr. drs. H. J. P. Ophof, kreeg van de gemeente op dracht een advies uit te brengen over de door haar reëel geachte gederfde projectontwikkelingswinst. Ophof BRUINISSE- ,,Ik vond het niet moeilijk". Dat was de uitspraak van Marcel Snij ders. Hij was één van de 131 leerlingen die meedeed aan het verkeersexamen dat ge houden werd in Bruinisse. Het praktische examen werd georganiseerd door opper wachtmeester H. Rutgers in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland, afdeling Duiveland. Van de deelnemende schoolkinderen zijn er 108 voor het verkeersexamen geslaagd. Het verkeersexamen bestond uit twee gedeelten, te weten een theoreti sche en een praktische toets. Alle 131 leerlingen waren voor het theoreti sche gedeelte geslaagd. ,,Het prakti sche gedeelte van het verkeersexa men bestond uit het fietsen van een parcours in de bebouwde kom van Bruinisse. De verkeerssituatie van het dorp was ongewijzigd en in sa menwerking met de gemeente Brui nisse tot stand gekomen. ,,In hoofdzaak komt het praktisch examen hierop neer, dat de leerlingen goed uit hun ogen kijken. In de route is een «aantal moeilijkheden verwe ven zoals stopborden, geslotenverkla ring waar ze niet in mogen fietsen, In Bruinisse hebben 134 leerlin-gen van negen basisscholen hun verkeersexamen afgelegd. (Foto: Joop van Houdt). Op eerste en tweede pinksterdag ZIERIKZEE - Na het succes van vo rig jaar wordt ook dit jaar op zondag eerste pinksterdag en maandag twee de pinksterdag een mineralen- en fossielenbeurs gehouden in de Dikke Toren in Zierikzee. Uiteraard is er ook gelegenheid de toren te beklim men. Men verwacht grote publieke belangstelling. De steeds toenemende belangstel ling voor fossielen en mineralen heeft volgens de organisatoren te ma ken met het feit dat mensen steeds meer vrije tijd krijgen en het verza melen en bewerken van gesteente en fossielen een zinvolle vrijetijdsbeste ding vinden. Ook zouden de genees krachtige waarden die aan mineralen ROTTERDAM - De ontwikkelingen in de kankerbestrijding gaan snel. Grote sprongen vooruit zullen wel nooit voorkomen, maar de kleine stapjes worden voortdurend gezet. Dat zei directeur patiëntenzorg drs. J. W. van den Blink van de Rotterdamse Dr. Daniël den Hoed kliniek, die dit jaar zijn 75-jarig bestaan viert. worden toegeschreven bijdragen tot hun populariteit. Stenenzoekers De organisatie van de fossielen- en mineralenbeurs is in handen van Zie rikzee Promotion en men beschikt blijkens een persbericht over eigen stenenzoekers. ,,Zij hebben ook het afgelopen jaar al hun vakantiedagen in Saarland en Sclar Oberstein in West-Duitsland doorgebracht". Tijdens de mineralen- en fossielen- beurs wordt ook een demonstratie geodenkraken verzorgd. Geoden zijn gekristalliseerde gasbollen. Aan de buitenkant niets bijzonders. Tot op het moment dat deze bollen openge- kraakt worden en hun kristallen prijsgeven. Naast deze stenen manifestatie wordt ook uitgelegd hoe men deze stenen tot sieraden kan bewerken. De mineralen- en fossielenbeurs is open op zondag eerste pinksterdag van 12.00 tot 17.00 uur en op maandag tweede pinksterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Advertentie DEN HAAG - Het ministerie van justitie volhardt in traagheid (of slor digheid) bij behandeling van vreem delingenzaken. Al jaren achtereen krijgt dit ministerie hierover kritiek te horen van de nationale ombuds man. Maar ook nu weer blijkt dat die kritiek niet tot verbetering leidt. Tweemaal in korte tijd achtte de om budsman de traagheid van justitie niet behoorlijk. De ombudsman ver oordeelt deze keer, in het geval van drie Iraanse asielzoekers, de behan- delingsduur van herzieningsverzoe ken, het niet-reageren op brieven van hun raadsman en het niet tussentijds, informeren. ZIERIKZEE Geslaagd De vroegere inwoonster van Zierik zee M. Bergmans-Vis is aan het Bel gisch Muziekcollege te Antwerpen met grote onderscheiding geslaagd voor haar studie piano hogere graad A. De oud-Zierikzeese werd opgeleid door mevrouw M. Ochtman-Moe- lijker. GOES FIOM In een samenwerkingsverband hou den het Medisch Kinderdagverblijf in Goes en FIOM-Zeeland drie och tenden voor. moeders, die in hun ei gen jeugd geweldervaringen hebben opgedaan. Geweld in de vorm van slaag, sexueel misbruik, vernedering enzovoort. Gevolgen hiervan kunnen zijn hoofdpijn, buikklachten, eetpro blemen, depressiviteit, gevoel van machteloosheid en relatieproblemen. Gedurende de ochtenden staan de ei gen ervaringen centraal. Gekozen is voor de dagen 31 mei en 14 en 28 juni in het pand aan de Rooseveldtstede 62-65 te Goes. Wie meer informatie wenst kan bellen met 01180-27311 of 01100-28599. Werkbezoek Een aantal politici van D'66 komt donderdag 18 mei naar het Zeeuwse voor een werkbezoek. Het zijn Jan Willem Bertens (lijsttrekker Euro pees parlement), Jopie Boogerd (kan didaat Europees parlement), Maarten Engwirda (Tweede Kamer), Doeke Eisma (Tweede Kamer), Joke Jor- ritsma (voorzitter Zeeland) en lokale vertegenwoordigers. In Terneuzen wordt gesproken over de gebiedsge richte benadering Kanaalzone Zecuws-Vlaanderen en 's middags wordt een bezoek gebracht aan het Koninklijk Kweekbedrijf Van der Have in Kapcllc. In hotel Terminus te Goes is om 19.30 uur een openbare bijeenkomst met onder meer Hans van Mierlo (voorzitter Tweede Ka merfractie). MIDDELBURG Sotheby's Sotheby's Amsterdam houdt dins dag 23 mei in hotel Arneville te Mid delburg een taxatie- en informatie dag. Tassen 10.00-16.00 uur taxeren experts van het beroemde veilinghuis kunst en antiquiteiten. Sotheby's vraagt per taxatie een rijksdaalder, die ten goede komt aan het Rode Kruis. Ter gelegenheid van Moederdag stelden wij een speciaal en feeste lijk menu samen afgestemd op de lente: Verse asperges met Hollandaise saus Heldere bouillon met verse voorjaarsgroente Lamsfilets met lichtgebonden tijmsaus \Sorbet-ijs van verse aardbeien De prijs van dit menu is f 50,-— per persoon. Wij adviseren u tijdig een tafel te reserveren Telefoon (01110) 12670 Op uw verzoek kan dit menu tijdens het gehele Pinkster-weekeinde worden geserveerd. RESTAURANT MONDRAGON OUDE HAVEN 13 ZIERIKZEE TEL. 01110-12670 ft

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 4