9 Oud-Brouwenaar wordt hard aangepakt door kantonrechter Met recht een kloeke moederdag Zierikzeeënaar brengt nest koolmezen groot Uw reis boeken... Rabobank VIDIBOSS RABOBANK ZIERIKZEE DE ZIERIKZEESCHE COURANT Mysterieuze sterfte eenden Borrendamme Lijnbach Overdracht Greveling-en- gronden aan Grevelingen- schap ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE VRIJDAG 12 MEI 1989 145ste jaargang Nr. 24539 Vol Jubileum Examen Zaalvoetbal Ook projectontwikkelaar Coltof vindt Zeeland Zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk bestaat In Bruijqisse. hebben ruim 130 leerlingen het Team Schorpioen laat Toren Boys voor niets nu vol genoeg. (Pag. 2). twintig jaar. (Pag. 3). verkeersexamen afgelegd. (Pag. 4). opdraven. (Pag 11). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Al is moeder nog zo arm, toch dekt haar kleed de kind'ren warm. Spreekwoord Advertentie U treft ons vaak aan met potlood en schetspapier omdat wij u graag laten zien waarover we praten als het om uw interieur gaat 't lange uus binnenhuisadviseurs havenpark 28 4301 CD zierikzee tel. 01110-13727 Dealer van o.a... Leolux. Artiport. Gelderland. Montis. Wittmann Durlet. Harvink. Behr. Pastoe Castelijn Banz Bord. Die Collection. Ploeg. Kendix J.A B Boras. Kvadrat. Luci. Lumiance. Indoor. Artemide Artimeta. Advertentie dan natuurlijk bij uw ook voor uw tickets. Rabobank Zierikzee Rabobank Oost-Duiveland Rabobank Schouwen Zeven maanden niet rijden en 750 gulden boete ZIERIKZEE - ,,U wist dat u in de gaten liep bij justitie. Daarom zullen we u deze keer hard treffen". Dat zei kan tonrechter mr H. Bruin voor hij de oud-Brouwenaar IV. A. D. veroordeelde tot het betalen van een boete van 750 gulden en bepaalde dat D. zeven maanden lang niet als bestuurder in een motorvoertuig mag rijden. De oud inwoner van Brouwershaven riep dit vonnis over zich af door herhaaldelijk rond te rijden in een niet-verzekerde auto. In februari 1988 werd hij door de kantonrechter in zijn huidige woon plaats Tilburg veroordeeld vanwege onverzekerd rijden. Behalve een boe te van 750 gulden (die in het Waar borgfonds werd gestort) vonniste de Tilburgse kantonrechter een voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid. ZIERIKZEE - Om en nabij bejaar dencentrum Borrendamme te Zierik zee zijn in de afgelopen dagen onge veer acht dode Kaapse eenden gevon den. Een gelijk aantal is vooralsnog spoorloos. Hoewel de oorzaak van de massale sterfte onbekend is, vreest de dierenbescherming voor een ver giftiging, mogelijk veroorzaakt door landbouwgif. Twee jaar geleden zijn een manne tje en een vrouwtje uitgezet. Die heb ben zich inmiddels voortgeplant, zo dat het aantal Kaapse eenden uitge groeid is tot ruim twintig. De dieren worden dagelijks verzorgd door om wonende N. ter Wolde en diens buur man. Ook bewoners van Borrendam me zelf dragen hun steentje bij door eieren weg te halen om zo de eenden populatie in toom te houden. Snavels verkleuren Maar sinds enkele dagen zorgt het eendendrama daar zelf voor. Bea Arends van de dierenbescherming laat weten, dat de snavels van de die ren snel verkleuren en dat de dood hierop snel volgt. Ook treden er ver lammingsverschijnselen op, In de af gelopen dagen zijn er zo al omstreeks acht Kaapse eenden en één gewone eend dood aangetroffen. De ontstane vrees voor botulisme is onterecht, omdat het nabij Borren damme geen stilstaand water betreft en ook de temperatuur nog geen botulisme-gevaar in zich heeft. Het water dient als reserve voor de nabij gelegen landbouwbedrijven. Volgens mevrouw Arends trekken bewoners van het bejaardencentrum zich het eendendrama sterk aan. Voor veel mensen betekent de eendenpo pulatie een aangename afwisseling op de dag. Het is haar niet bekend, dat eenden eerder ooit opzettelijk zijn vergiftigd. Ook dat staat nu nog niet vast. Er zijn monsters naar het laboratorium gestuurd. Naar ver wachting wordt eind volgende week duidelijk wat de doodsoorzaak is. Definitief Die voorwaardelijke ontzegging werd gisteren, donderdag, tijdens de zitting van het kantongerecht in Zie rikzee, omgezet in een definitief ver bod om motorvoertuigen te besturen gedurende zeven maanden. Dat kwam omdat de Brouwenaar op 9 juli 1988 opnieuw werd betrapt op rijden met een onverzekerde auto. Dat ge beurde op de Blooisedijk nabij Zon- nemaire. „Volgens mij was de auto wel ver zekerd. Hij stond op mijn moeders naam", aldus D. Maar bij de Rijks dienst voor net Wegverkeer was daarvan niets bekend» Uit een toe lichting van D. bleek dat zijn moeder op 7 juli had opgebeld voor het af sluiten van een verzekering die ver volgens op 11 juli inging. Twee dagen nadat de politie D. bekeurde. „En niet eerder", aldus kantonrech ter Bruin die het sterke vermoeden uitte dat de verzekering werd afge sloten naar aanleiding van de tweede overtreding. Ook het verzekeringsbe wijs dat D. meebracht kon hem niet overtuigen. „Uit de papieren blijkt niet dat het is gegaan zoals u zegt". Officier van justitie mr Th. H. Lind achtte de overtreding bewezen. Hij wees D. op de ernst ervan. „Door on verzekerd te rijden stelt u andere mensen bloot aan schade die u niet kunt betalen". Hij eiste een boete van 750 gulden of 15 dagen vervangende hechtenis en in totaal zeven maanden onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. De kantonrechter vonniste conform. Advies Ook de boete die aan F. van P. uit Zierikzee werd opgelegd was niet mis. 500 gulden voor het in bezit heb ben van een auto die niet was verze kerd en nog eens 120 gulden omdat dezelfde auto ook niet APK was ge keurd. Van P. toonde zich nogal ver ontwaardigd omdat hij al een boete van 120 gulden had betaald voor deze overtredingen. Naar zijn zeggen op advies van de politie. „Die zeiden dat ik voor het ontbreken van de APK-kcuring dat Advertentie bedrag moest overmaken en dat ze de rest dan wel zouden laten zitten". Maar de kantonrechter achtte het niet aannemelijk dat de politie voor dergelijke overtredingen een schik king zou aanbieden. Bovendien was het geld van Van P. meer dan zes we ken na de overtedihg betaald en daarom door justitie waarschijnlijk weer terug gestort. Hij vonniste con form de eis van de officier van justi tie. „Ik dacht dat ik voor de doorge trokken streep mocht inhalen", aldus S. don B. uit Zierikee. Daar bleek de kantonrechter ook niets op tegen te hebben, maar uit het proces-verbaal dat de politie op 11 juli 1988 opmaak te bleek dat de Zierikzeeënaar over een doorgetrokken streep op de pro vinciale weg Zierikzee/Haamstede was gereden om te gaan inhalen. Na - een uitvoerige discussie met de ver dachte liet de kantonrechter zich toch leiden door het rechtsgeldig proces verbaal en vonniste zoals de officier van justitie eiste: een boete van 80 gulden of twee dagen hechtenis. Pilsjes „Ik was wat vrienden tegengeko men en had een paar pilsjes gedron ken. Daarom dacht ik, ik rijd maar niet meer naar huis", aldus B. J. L. N. uit het Noord-Brabantse Oevelt. De kantonrechter kon daar inkomen, maar hij had geen waardering voor het feit dat N. de nacht doorbracht in zijn kampeerauto die langs de kant van de weg stond. „U mag niet in het wild kamperen op elke willekeurige plaats". Hij legde 50 gulden boete op voor de overtreding. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Ik houd se warm op de kachel en met een warmwaterkruik ZIERIKZEE - In de huiskamer van zijn woning aan de Varremarkt te Zierikzee brengt B. Dorreman een nest met koolmezen groot. De hulpinspecteur van de dieren bescherming ontfermde zich over de pasgeboren vogels nadat de moeder door een kat werd gedood en de vader de jongen in de steek liet. AUTOMATISERING Industrieweg 1-3 4362 NA Vlisslngen Tel. 01184 - 15610 MEESTERLIJK ONDERBOUWD „Het nest zat in eer> vogelkooitje dat in de tuin hing bij mensen die hier in Zierikzee in plan West wonen. Ik weet niet meer hoe ze heten. Maar toen ze zagen dat de jonge vogels aan hun lot waren overgelaten brachten ze de diertjes bij mij. Het nest omvat te toen zeven jonge koolmezen, twee dode vogeltjes en een eitje". Liefderijk Inmiddels zijn nog vier jonge kool mezen in leven. Zij worden door Dor reman liefderijk verzorgd. „Ik heb het nest op de kachel staan en verder worden ze op temperatuur gehouden ZIERIKZEE - De tips vliegen de consument rond de oren en de ene fol der na de andere wordt de brievenbus inaeschoven: zondag 14 mei is het weer moederdag. Commerciële flauwekul voor de een. Een feestdag voor de ander die het wel leuk vindt om wat extra aandacht te krijgen. De moeder op de foto zal het waarschijnlijk te druk hebben met haar 25 kuikentjes en van haar kroost zal zij ook geen ontbijt op stok ver wachten. Met recht een kloeke moeder. (Foto: Joop van Houdt). WA> 1£6ï PÊ eii.r WËWÊm JjjWf inet een warmwaterkruik". In het be gin werden de vogels om het half uur door de hulpinspecteur gevoed. „Met een mengsel van insektenvoer en kat- tevoer en met meelwormeii. Dat doe ik met een lepeltje of een pennetje in hun snavel. Het gaat prima. Als ze het papier nog maar horen ritselen gaan alle vier die bekkies open". Inmiddels zitten de koolmeesjes al goed in de veren. „Over drie a vier weken zijn ze sterk genoeg om in vrijheid gesteld te worden. Dan gaan ze naar Staatsbosbeheer om bij Ouwerkerk losgelaten te worden. Want hier in Zierikzee is het veel te gevaarlijk met al die katten". Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Perioden met zon maar ook enkele buien. Minimumtemperatuur onge veer 6 graden. Middagtemperatuur rond 13 graden. Matige westen wind, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 16 mei: Zondag: Zonneschijn: 507c Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuidwest 3 Maandag: Zonneschijn: 80% Kans op neerslag: 107c Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuid 3 Dinsdag: Zonneschijn: 707c Kans op neerslag: 107r Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 13 mei Zon op 05.49, onder 21.24 Maan op 13.39, onder 03.22 14 mei Zon op 05.48, onder 21.26 Maan op 14.50, onder 03.34 15 mei Zon op 05.46, onder 21.27 Maan op 16.00, onder 03.43 16 mei Zon op 05.45, onder 21.29 Maan op 17.10, onder 03.53 Volle Maan: 20 mei (20.16) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het lagedrukgebied dat vandaag positie koos boven de Noordzee wordt morgen rond de mid dag boven zuid-Noorwegen ver wacht. Door de aanwezigheid van het laag ontstaan er nog enkele buien. Maar in de loop van de dag komt van uit het zuiden een rug van hogedruk naderbij dat er voor zorgt dat de bui igheid afneemt en de zon meer in beeld komt. Vannacht daalt de tem peratuur tot ongeveer 6 graden. Mor- genoverdag loopt het kwik op tot in de buurt van 13 graden maar landin waarts komt daar een enkele graad bij. De wind waait uit het westen en is matig, maar aan de kust en op het I Jsselmeer is de wind af en toe krach tig. Zondag is er meer zon en wordt het een graad of 16, maandag weer enkele graden warmer. ZIERIKZEE - Maandag 22 mei is een belangrijke dag voor het Natuur- en recreatieschap de Grevelingen. Dan worden in het stadhuis te Zie rikzee door Staatsbosbeheer namens de Staat der Nederlanden de gronden in de Grevelingen in erfpacht overge dragen aan het natuur- en recreatie schap. Dat gebeurt met een akte die ten overstaan van notaris mr D. van Eek wordt gepasseerd. Aansluitend wordt een deel van de gronden op het eiland Dwars in de Weg in ondererfpacht uitgegeven aan Scouting Nederland. Na deze officiële plechtigheid verga dert de raad van het Grevelingeh- schap in de grote commissiekamer van het stadhuis. De bijeenkomst be^ gint om 10.00 uur. Advertentie ontdek uw favoriete vakantiebestemming via het gratis VIDEO systeem van de Telefoon 01110-13955 4 l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1